Hoşgeldiniz!

aşkın 500 günü

aşkın 500 günü ofiste öpüşme 00:19
aşkın 500 günü ofiste öpüşme 12.599 izlenme - 6 yıl önce
The Smiths - There is a Light That Never Goes Out 04:25
The Smiths - There is a Light That Never Goes Out 1.703 izlenme - 4 yıl önce 500 days of summer filminde çalan The Smiths grubunun here is a Light That Never Goes Out isimli parçası.
carla bruni - quelqu'un m'a dit & aşkın 500 günü 02:44
carla bruni - quelqu'un m'a dit & aşkın 500 günü 5.874 izlenme - 6 yıl önce carla bruni - quelqu'un m'a dit & aşkın 500 günü
500 days of summer fragmanı 6 00:36
500 days of summer fragmanı 6 702 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 5 00:50
500 days of summer fragmanı 5 352 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 4 02:12
500 days of summer fragmanı 4 258 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 9 01:12
500 days of summer fragmanı 9 224 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 7 00:55
500 days of summer fragmanı 7 201 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 11 01:00
500 days of summer fragmanı 11 197 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 16 01:35
500 days of summer fragmanı 16 166 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 13 00:43
500 days of summer fragmanı 13 129 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 10 00:55
500 days of summer fragmanı 10 107 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 8 00:59
500 days of summer fragmanı 8 104 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
500 days of summer fragmanı 12 00:49
500 days of summer fragmanı 12 103 izlenme - 4 yıl önce genç adam genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..rngerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla deschanel ona aşık olan genç adamın gordon-levitt sıradışı romantik ve komik hikayesi.
Kalbim Sende Türkçe Altyazılı Fragman 00:29
Kalbim Sende Türkçe Altyazılı Fragman 1.663 izlenme - 2 yıl önce HERKES MUTLU BİR SON İSTER. Son yılların en eğlenceli ve özgün romantik komedisinde, Aşkın 500 Günü ve Inception'ın yıldızı Joseph Gordon-Levitt modern zaman...
HAYALİMDEKİ AŞK / RUBY SPARKS - Türkçe Alt Yazılı Fragman 02:06
HAYALİMDEKİ AŞK / RUBY SPARKS - Türkçe Alt Yazılı Fragman 242 izlenme - 1 yıl önce Hem Little Miss Sunshine'ın yönetmenlerinden, hem de Aşkın (500) Günü tatlılığında bir film. Hayalimdeki Aşk / Ruby Sparks 2 Kasım'da sinemalarda...
Kalbim Sende - Erkekler Temizlik Yapmaz Sahnesi 01:15
Kalbim Sende - Erkekler Temizlik Yapmaz Sahnesi 1.246 izlenme - 2 yıl önce Son yılların en eğlenceli ve özgün romantik komedisinde, Aşkın 500 Günü ve Inception'ın yıldızı Joseph Gordon-Levitt modern zamanların Don Juan'ı rolünde karşımıza çıkıyor. Yakışıklı ve çapkın Don Jon, bir gün güzeller güzeli Barbara'ya (Scarlett Johansson) rastlar ve kalbini kaptırır. Ancak onu parmağında oynatan ve evlenilecek bir adam haline getirmeye çalışan Barbara ile düzenli bir ilişki yaşamak Don Jon için pek kolay olmaz. Don'un zamanla aşka ve hayata dair aradığı cevapları bulmasına ise Esther (Julianne Moore) yardımcı olacaktır. Joseph Gordon-Levitt'in kendi yazıp yönettiği ve 2013'ün en merakla beklenen filmleri arasında yer alan KALBİM SENDE, ilk gösteriminin ardından Amerikan stüdyolarını peşinden koşturarak rekor bir fiyata satın alınmıştı.
Kalbim Sende - Gerçek Hayat TV Fragman (Türkçe Altyazlı) 00:16
Kalbim Sende - Gerçek Hayat TV Fragman (Türkçe Altyazlı) 544 izlenme - 2 yıl önce Son yılların en eğlenceli ve özgün romantik komedisinde, Aşkın 500 Günü ve Inception'ın yıldızı Joseph Gordon-Levitt modern zamanların Don Juan'ı rolünde karşımıza çıkıyor. Yakışıklı ve çapkın Don Jon, bir gün güzeller güzeli Barbara'ya (Scarlett Johansson) rastlar ve kalbini kaptırır. Ancak onu parmağında oynatan ve evlenilecek bir adam haline getirmeye çalışan Barbara ile düzenli bir ilişki yaşamak Don Jon için pek kolay olmaz. Don'un zamanla aşka ve hayata dair aradığı cevapları bulmasına ise Esther (Julianne Moore) yardımcı olacaktır. Joseph Gordon-Levitt'in kendi yazıp yönettiği ve 2013'ün en merakla beklenen filmleri arasında yer alan KALBİM SENDE, ilk gösteriminin ardından Amerikan stüdyolarını peşinden koşturarak rekor bir fiyata satın alınmıştı.
Kalbim Sende / Don Jon - Türkçe altyazılı Klip 00:54
Kalbim Sende / Don Jon - Türkçe altyazılı Klip 691 izlenme - 2 yıl önce "Kalbim Sende" 11 Ekim 2013'te sinemalarda! Son yılların en eğlenceli ve özgün romantik komedisinde, Aşkın 500 Günü ve Inception'ın yıldızı Joseph Gordon-Levitt modern zamanların Don Juan'ı rolünde karşımıza çıkıyor. Yakışıklı ve çapkın Don Jon, bir gün güzeller güzeli Barbara'ya (Scarlett Johansson) rastlar ve kalbini kaptırır. Ancak onu parmağında oynatan ve evlenilecek bir adam haline getirmeye çalışan Barbara ile düzenli bir ilişki yaşamak Don Jon için pek kolay olmaz. Don'un zamanla aşka ve hayata dair aradığı cevapları bulmasına ise Esther (Julianne Moore) yardımcı olacaktır. Joseph Gordon-Levitt'in kendi yazıp yönettiği ve 2013'ün en merakla beklenen filmleri arasında yer alan KALBİM SENDE, ilk gösteriminin ardından Amerikan stüdyolarını peşinden koşturarak rekor bir fiyata satın alınmıştı.
Kalbim Sende / Don Jon - Türkçe altyazılı TV SPOT 00:29
Kalbim Sende / Don Jon - Türkçe altyazılı TV SPOT 11.706 izlenme - 2 yıl önce "Kalbim Sende" 11 Ekim 2013'te sinemalarda! Son yılların en eğlenceli ve özgün romantik komedisinde, Aşkın 500 Günü ve Inception'ın yıldızı Joseph Gordon-Levitt modern zamanların Don Juan'ı rolünde karşımıza çıkıyor. Yakışıklı ve çapkın Don Jon, bir gün güzeller güzeli Barbara'ya (Scarlett Johansson) rastlar ve kalbini kaptırır. Ancak onu parmağında oynatan ve evlenilecek bir adam haline getirmeye çalışan Barbara ile düzenli bir ilişki yaşamak Don Jon için pek kolay olmaz. Don'un zamanla aşka ve hayata dair aradığı cevapları bulmasına ise Esther (Julianne Moore) yardımcı olacaktır. Joseph Gordon-Levitt'in kendi yazıp yönettiği ve 2013'ün en merakla beklenen filmleri arasında yer alan KALBİM SENDE, ilk gösteriminin ardından Amerikan stüdyolarını peşinden koşturarak rekor bir fiyata satın alınmıştı.
Kalbim Sende / Don Jon - Türkçe Altyazılı 2. Fragmanı 00:55
Kalbim Sende / Don Jon - Türkçe Altyazılı 2. Fragmanı 2.325 izlenme - 2 yıl önce "Kalbim Sende" 11 Ekim 2013'te sinemalarda! Son yılların en eğlenceli ve özgün romantik komedisinde, Aşkın 500 Günü ve Inception'ın yıldızı Joseph Gordon-Levitt modern zamanların Don Juan'ı rolünde karşımıza çıkıyor. Yakışıklı ve çapkın Don Jon, bir gün güzeller güzeli Barbara'ya (Scarlett Johansson) rastlar ve kalbini kaptırır. Ancak onu parmağında oynatan ve evlenilecek bir adam haline getirmeye çalışan Barbara ile düzenli bir ilişki yaşamak Don Jon için pek kolay olmaz. Don'un zamanla aşka ve hayata dair aradığı cevapları bulmasına ise Esther (Julianne Moore) yardımcı olacaktır. Joseph Gordon-Levitt'in kendi yazıp yönettiği ve 2013'ün en merakla beklenen filmleri arasında yer alan KALBİM SENDE, ilk gösteriminin ardından Amerikan stüdyolarını peşinden koşturarak rekor bir fiyata satın alınmıştı.
Kalbim Sende - İlk Buluşma 00:53
Kalbim Sende - İlk Buluşma 1.328 izlenme - 2 yıl önce Son yılların en eğlenceli ve özgün romantik komedisinde, Aşkın 500 Günü ve Inception'ın yıldızı Joseph Gordon-Levitt modern zamanların Don Juan'ı rolünde karşımıza çıkıyor. Yakışıklı ve çapkın Don Jon, bir gün güzeller güzeli Barbara'ya (Scarlett Johansson) rastlar ve kalbini kaptırır. Ancak onu parmağında oynatan ve evlenilecek bir adam haline getirmeye çalışan Barbara ile düzenli bir ilişki yaşamak Don Jon için pek kolay olmaz. Don'un zamanla aşka ve hayata dair aradığı cevapları bulmasına ise Esther (Julianne Moore) yardımcı olacaktır. Joseph Gordon-Levitt'in kendi yazıp yönettiği ve 2013'ün en merakla beklenen filmleri arasında yer alan KALBİM SENDE, ilk gösteriminin ardından Amerikan stüdyolarını peşinden koşturarak rekor bir fiyata satın alınmıştı.
Kalbim Sende / Don Jon - DVD teaser 00:14
Kalbim Sende / Don Jon - DVD teaser 73 izlenme - 2 yıl önce "Kalbim Sende / Don Jon" şimdi DVD'de! www.facebook.com/donjonTR HERKES MUTLU BİR SON İSTER. Son yılların en eğlenceli ve özgün romantik komedisinde, Aşkın 500 Günü ve Inception'ın yıldızı Joseph Gordon-Levitt modern zamanların Don Juan'ı rolünde karşımıza çıkıyor. Yakışıklı ve çapkın Don Jon, bir gün güzeller güzeli Barbara'ya (Scarlett Johansson) rastlar ve kalbini kaptırır. Ancak onu parmağında oynatan ve evlenilecek bir adam haline getirmeye çalışan Barbara ile düzenli bir ilişki yaşamak Don Jon için pek kolay olmaz. Don'un zamanla aşka ve hayata dair aradığı cevapları bulmasına ise Esther (Julianne Moore) yardımcı olacaktır. Joseph Gordon-Levitt'in kendi yazıp yönettiği ve 2013'ün en merakla beklenen filmleri arasında yer alan KALBİM SENDE, ilk gösteriminin ardından Amerikan stüdyolarını peşinden koşturarak rekor bir fiyata satın alınmıştı.
Neler Oldu? - 12. Bölüm 32:08
Neler Oldu? - 12. Bölüm 8 izlenme - 3 ay önce NELER OLDU? 12. BÖLÜM SUNUCU: Mutlu akşamlar. Bir neler oldu programına daha hoş geldiniz. Türkiye ve dünya gündeminde yer alan önemli konularla bu hafta yine karşınızdayız. Bu hafta dosya konumuz PKK, çözüm süreci ve silahsızlanma iddiaları. Ardından dünya gündemine geçeceğiz. Akdeniz’de devam eden mülteci ölümleri, Suriyeli mülteciler için planlanan Birleşmiş Milletler gıda yardımının durdurulması, IŞİD’e karşı yürütülen Musul operasyonu öncesi gelişmeler, dünyanın stratejik noktalarında düzenlenen büyük güçlerin askeri tatbikatları ve daha pekçok konuyla hiç vakit kaybetmeden başlıyoruz. Geçtiğimiz hafta PKK’nın silah bırakacağı iddiası Türkiye’nin gündeminde geniş yer buldu. Ancak bu yeni bir çıkış değil. PKK yıllardır silah bırakma iddiasıyla ortaya çıkar ve bu hiç gerçekleşmez. Zaten PKK’nın silah bırakması tümden yok olması anlamına gelir ki bu PKK’nın ideolojisine tamamen aykırı. Marksist- Leninist doktrinlere göre örgütlenen PKK için silah mücadelede var olması gereken ana unsurlardandır. Hatırlayalım Lenin, Bolşevik Devrimi’nden tam 11 yıl önce, Proletari Dergisi’nde aynen şunları yazmıştı: Bizim ilgilenmekte olduğumuz olgu, silahlı mücadeledir; bu mücadele, bireyler ve küçük gruplar tarafından yürütülmektedir. Silahlı mücadele, birbirlerinden kesinkes olarak ayrılması gereken, farklı iki amaca yöneliktir; önce, bu mücadele kişilere, liderlere ve ordu ve polisteki görevlilere suikast yapmayı amaçlar, ikinci olarak, hem hükümete ait, hem de özel kişilere ait para kaynaklarına elkoyar. El konulan paralar kısmen parti kasasına, kısmen özel silahlanma amacına ve ayaklanma hazırlığına ve kısmen de tanımlamakta olduğumuz mücadeleye katılan kişilerin geçimine gider. Evet Lenin’in bu sözleri, PKK’nın tam otuz yıldır yürüttüğü kanlı mücadelenin bir özeti. Son olarak Diyarbakır’da patlak veren ve onlarca ile yayılan 6-8 Ekim olayları da bu silahlı kalkışmanın en yakın tarihli örneğiydi. PKK otuz yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin başında ciddi bir bela. Şu günlerde ise konuşulan bu kanlı terör örgütünün silah bırakacağı iddiaları. PKK’nın bu oyununa karşı çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü PKK silah bırakma yalanına geçmişte de başvurmuştu. 1993’te, 95’te, 99’da, 2004’te, 2006’da “silahı bırakıyoruz” dediler bırakmadılar. 2003’te de “silahı bırakıyoruz” dediler bırakmadılar. Şimdi o yıllara ait gazete kupürlerini ekrana getireceğiz. Bakın daha önce PKK kaç kez silahsızlanma iddiasıyla ortaya çıktı. DIŞ SES: PKK, 1984’ten beri askerlerimizi ve kadın-çocuk demeden vatandaşlarımızı şehit ediyor. Bugüne kadar gerçekleştirdiği 80 bini aşan terör saldırısıyla PKK, 40 bin vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. -  İlk olarak 20 Mart 1993’te tek taraflı ateşkes ilanını yapan terör örgütü PKK, bugüne kadar  toplam 7 kez ateşkes kararı aldı.  - 1993’te, 15 Aralık 1995 ve 1 Eylül 1998’de alınan ateşkes kararları  teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın Kenya’dan Türkiye’ye teslim edilme tarihi olan 15 Şubat 1999’dan önce alındı.  - 20 Mart 1993 tarihinde alınan ateşkes kararı, PKK’nın Bingöl’de 33 askerimizi şehit etmesiyle ateşkes fiili olarak sona erdi.  -  1 Eylül 1998’de Dünya Barış Günü dolayısı ile terör örgütü PKK ateşkes ilan etmişti. -  Bu kez 1 Eylül 1999’da İmralı’daki teröristaşı Abdullah Öcalan yeniden ateşkes ilan etti ve PKK’nın silahlı güçlerine Türkiye sınırları dışına çıkmaları çağrısında bulundu. Bu ateşkesi PKK 1 Haziran 2004’te sona erdirdi. -  1 Ekim 2006’da beşinci ateşkes ilan eden terör örgütü PKK, askeri operasyonların devam etmesini sözde gerekçe göstererek ateşkesi yine sona erdirdi. - 13 Nisan 2009’da KCK, sözde “meşru savunma” temelinde ateşkes kararı aldığını açıkladı. “Silah bırakıyoruz” dedi. Bırakmadı. -  2013 yılında  yeniden ateşkes, silahsızlanma çağrıları yapıldı. Değişen birşey olmadı. Yıl 2015. Son olarak Öcalan’dan bir kez daha silahsızlanma çağrısı geldi. Ancak bir değişiklik yok. Mevcut durum devam ediyor. SUNUCU: Geçtiğimiz hafta İmralı’dan gelen yeni silahsızlanma çağrısı üzerine Sayın Adnan Oktar bu hafta programında konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Birlikte izleyelim. SUNUCU: Evet, PKK 1999’dan beri silah bırakacağını açıklıyor. Yıl 2015 aynı iddia devam ediyor. Unutmamak gerekir ki PKK’nın zaman zaman “silahları bırakıyoruz” demesi zaman kazanmak ve toparlanmak için kullandığı bir taktik. 2012’den bu yana sürdürülen Çözüm Süreci’ne gelene kadar terör örgütü PKK, ülkemizde tam 72 bin 500 terör eylemi gerçekleştirdi. Bu eylemlerde 6 bin 500 sivil vatandaşımız, 5 bin 500 polis ve askerimiz ve  1500 köy korucumuz şehit oldu. Şimdi geçmişe dönüp, bu kahpe saldırıları kısaca hatırlayalım. DIŞ SES: - 20 Ağustos 1987'de Mardin Dargeçit İlçesi'ne bağlı Bahçe Mezrası'na gelen PKK'lılar Şehmus Arık'ın evini bastı. Kalaşnikoflarla katliam yapan PKK'lılar 2 kadın, 3 çocuğu öldürdü. 4 aylık Hamza ölürken beşikte uyuyordu. - 10 Mayıs 1988'de Mardin'in Nusaybin ilçesinde 15 vatandaşı öldüren PKK, 6 çocuğa da acımamıştı. Kız bebeklerden birisi beşiğinde uyurken vahşice katledilmişti. - 9 Temmuz 1989'de Diyarbakır'ın Hani ilçesinin Kırım Köyü'ne baskın düzenleyen PKK'lı teröristler 3 yaşındaki bir kız çocuğunu da öldürdü. - 24 Aralık 1989'da Hakkari'nin İkiyaka Köyü'ne baskın düzenleyen teröristler en kanlı çocuk katliamına da imza atmıştı. PKK bu köyde 13 çocuk, 6 kadın, 3 erkeği öldürdü. Teröristler anneleriyle birlikte yer yatağında uyuyan çocukları hiç gözlerini kırpmadan silahlarıyla taradılar. -  10 Haziran 1990'da Şırnak'ın Çevrimli Köyü'ne saldıran PKK 27 sivili katletti. Teröristlerin öldürdüğü 27 kişinin 11'i ise çocuktu. - PKK'nın "bebek katili" ismini almasının en önemli olaylarından Lice saldırısı. 19 Ağustos 1992'de Diyarbakır'ın Lice ilçesine sivil vatandaşlara saldıran PKK kundaktaki bir bebeği de makineli tüfekle taradı. -  22 Ekim 1993'de Siirt'te 22 vatandaşımızı katleden PKK'nın hedefinde kadın ve çocuklar vardı. Baskında 13 çocuk ve 9 kadın hunharca katledildi. - 24 Temmuz 1994'de Van'da Atabinen Köyü'nü basan PKK'lı teröristlerin hedefinde yine kadın ve çocuklar vardı. 6 kadını yatakta katleden PKK, annelerinin yanında uyuyan 3 bebeği de öldürdü. SUNUCU: Evet geçmişte Türkiye, kanlı kahpe terör örgütü PKK’nın bu vahşi saldırını yaşadı. Bunlar asla unutulmadı ve unutulmayacak. Bugün PKK terör örgütü, sözde silahsızlanma taktiğine devam ediyor. Ancak daha geçtiğimiz aylarda Türkiye genelinde yaşadığımız olaylar ortada. 6-7 Ekim 2014 günlerinde PKK’nın “sokağa inin” çağrısı kaç cana, kaç liralık maddi zarara neden oldu hatırlayalım. DIŞ SES: 6-8 Ekim tarihlerinde başta Diyarbakır olmak üzere toplam 35 ilde ayaklanan PKK yandaşları, yıllar boyunca eğitimini aldıkları Marksist öğretinin gereği olarak cinayetler işledi, her yeri yakıp yıktı. Bu olaylar sırasında farklı düşünceden gençler camdan atılarak, başı taşla ezilerek, üzerinden arabayla geçilerek katledildi. Toplam 40 vatandaşımız hayatını kaybetti. 2 emniyet görevlisi şehit oldu. 221 sivil, 139 güvenlik görevlisi yaralandı. 212 okul binası, 67 emniyet binası, 25 kaymakamlık binası, 29 parti binası, çocuk yuvaları, Kızılay kan merkezleri, belediye binalarının aralarında olduğu 780 bina, bütününde toplam olarak da 1113 bina yakıldı veya tahrip edildi. Şiddet eylemlerinde özel araçlar, belediye araçları, ambulanslar ve polis araçları yakıldı ve toplamda 1177 araç kullanılamaz hale geldi. SUNUCU: PKK şu ana kadar aldığı neticeyi silahla almıştır, bundan sonra da silahla almayı düşünecektir. Silahı bıraktığında PKK’nın bütün siyasi gücü yok olur. Kendisi de yok olur. Dolayısıyla PKK hiçbir şekilde silahı bırakmaz.  Türkiye’nin gündemini meşgul eden konulardan biri de malumunuz başkanlık sistemi tartışmaları. Önceki bölümlerde başkanlık sisteminin Türkiye’de uygulandığı taktirde oluşturacağı ciddi risklere geniş yer vermiştik. Bu bölümleri A9 TV internet sitesinde programlar bölümünde Neler Oldu? kategorisinde izleyebilirsiniz. Her hafta olduğu gibi bu hafta da siz izleyicilerimizin için başkanlık sisteminin işleyişini, risklerini Ankara Üniversitesi Kamu Hukuku Bölüm Başkanı Prof. Dr. Anıl Çeçen’e sorduk. Şimdi bu kısa röportajı izleyelim. SUNUCU: Sırada haftanın etkinliği bölümü var. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun da katılımıyla “2015 Ehlibeyt İnanç Şurası Birliği Toplantısı” yapıldı. Benim de konuşmacı olarak katıldığım bu programda toplumda inanç birliği, sevgi ve saygının geliştirilebilmesi için neler yapılması gerektiği konusu ele alındı. Şimdi bu toplantıdan kısa görüntüler izleyelim. SUNUCU: Geçtiğimiz günlerde Dünya Kadınlar Günü kutlandı. Dünya kadınlara sadece bir gün hak ettikleri değeri verirken, aslında gün geçmiyor ki gerek ülkemizde, gerekse dünyada kadına yönelik şiddet, cinsel istismar ve cinayet haberleri duyulmasın. Üstelik bu şiddet olaylarında eğitimin, gelişmişlik düzeyinin, farklı kültürlerde yetişmiş olmanın da pek olumlu etkisi olmuyor. Ülkelerin gelişmişlik düzeyi ile kadınlara verilen değer arasında bir bağlantı yok. İstatistikler dünyanın hemen her yerinde kadınların baskıya, zora ve saldırıya maruz kaldıklarını gösteriyor. Önce bu istatistiklere bir bakalım, ardından konuyu değerlendirmeye devam edeceğiz. DIŞ SES:  Bugün dünya üzerinde yaşayan kadınların yarısı eşlerinden şiddet görüyor. Çin’de, yılda 1 milyon kız çocuğu doğar doğmaz öldürülüyor. Dünyada şiddet yoluyla kaybedilen kadın sayısı 40 ila 50 milyonu buluyor. Uluslararası Göç Örgütü, her yıl 2 milyon kadının sınır ötesi kadın ticaretinde kullanıldığını açıkladı. Halen en az 54 ülkede kadınlara yönelik ayrımcı yasalar bulunuyor. Her üç kadından biri dayak yiyor, cinsel istismara ve tecavüze uğruyor. Öldürülen kadınların yüzde 70'i erkek arkadaşları ya da kocaları tarafından öldürülüyor. Kadınlar sadece cinsel istismar ve şiddete maruz kalmıyorlar. Aynı zamanda ekonomik anlamda da sömürülüyorlar. Örneğin dünyadaki işlerin yüzde 66’sını kadınlar yapıyor, fakat dünyadaki toplam gelirin sadece yüzde 10’una sahipler. Mal varlığının ise yüzde 1’ine. Başka bir deyişle dünyadaki işlerin yüzde 34’ü erkekler tarafından görülüyor ama erkekler dünyadaki toplam gelirin yüzde 90’ına ve toplam mal varlığının yüzde 99’una sahipler. SUNUCU: Bu rakamlar dünya çapında kadına yönelik şiddetin korkunç tablosunu gözler önüne seriyor. Her ne kadar akademik araştırmaların bilimsel sonuçları kadına yönelik şiddete karşı alınacak tedbirler için önemli veriler içerse de bu acı tablo pek değişmiyor. Çünkü gelir seviyesinin, eğitim düzeyinin yüksek olması, ülkelerin gelişmiş olmaları kadına yönelik şiddete engel olamıyor. Şöyle düşünün Amerika Birleşik Devletleri'nde, her 6 dakikada, bir kadına tecavüz ediliyor. İngiltere'de, her 7 kadından biri birlikte olduğu erkek tarafından tecavüze uğruyor. Fransa'da, her ay 6 kadın aile içi şiddet nedeniyle hayatını kaybediyor. Bunlar dünyanın hem ekonomik, hem eğitim, hem de kültürel anlamda önde gelen ülkeleri. Diğer Avrupa ülkelerinde de durum pek farklı değil. Fransa ve Belçika’da kadınların 1944 yılında, İsviçre’de ise ancak 1971 yılında seçme ve seçilme hakkı elde ettikleri göz önüne alındığında kadına verilen değerin eğitim ya da kültürle bir ilgisi olmadığı ortada. Kadına yönelik şiddet ve baskı geçmişten beri devam eden çirkin bir alışkanlık halini almış durumda. Dünyanın en gelişmiş ve zengin ülkelerinde bile rastlanan bu kötü alışkanlığın arkasında, kadının yarım varlık olarak görülmesinin payı var. Bu noktada Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.)’in şu hadisini hatırlatmak isterim. “Bana dünyada üç şey sevdirildi. Bunlar; Kadınlar, Güzel koku, Gözümün nuru namaz.” Evet bugün dünyada 1,5 milyardan fazla Müslüman var. Tüm Müslümanlar Peygamberimiz (s.a.v.)’in bu sünnetini hakkıyla uygulasa, dünyada kadına yönelik ikinci sınıf insan muamelesi ve şiddet çok büyük ölçüde ortadan kalkar. Bu konuda Müslümanlar, Kuran ve sahih hadisleri tam manasıyla yaşayarak tüm dünyada örnek alma misyonunu sonuna kadar sahiplenmelidirler. Ve bu hafta da bize ayrılan süreyi tamamladık. Unutmayın ekranda gördüğünüz Facebook ve Twitter adreslerinden programlarımızın içeriğini takip edebilir, önceki bölümleri bu hesaplardan izleyebilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere hoşça kalın.   http://www.a9.com.tr/izle/200829/Neler-Oldu/Neler-Oldu---12-Bolum A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (6 Mart 2014; 13:30) 43:20
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (6 Mart 2014; 13:30) 21 izlenme - 3 ay önce DİDEM RAHVANCI: Ruhum, aşkım, bebeğimle birlikte yayınımıza devam ediyoruz, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Didem Hocam, ilminizden irfanınızdan istifade edelim, buyurun. DİDEM ÜRER: Anayasa Mahkemesi, İlkel Başbuğ’un kişisel haklarının ihlal edildiğine karar verdi ve karar tahliye talebinin görüşülmesi amacıyla yerel mahkemeye gönderildi. ADNAN OKTAR: İlkel Paşa tahliye mi olacak şimdi? Evet, hayırlısı. Türkiye’de adalet daha halim bir hale geliyor. Bu iyi eski sertlik pek yok, bir insan suç işlemiş olabilir sert davranmaya gerek yok. Sertliğe gerek yok, şefkatle davranmak lazım. Ceza da alsa yine şefkatle davranmak lazım. Evet dinliyorum. DİDEM ÜRER: Barolar Birliği başkanı Metin Fevzioğlu; “Rıza Sarraf ve Bakan çocukları tahliye ediliyorsa İlkel Başbuğu, Engin Alan ve Doğu Perinçek’in bir dakika bile hapiste tutulamayacağını” söyleyerek şöyle bir çağrı yaptı; “İlkel Başbuğ’un avukatlarına öneriyorum hatta Türkiye’deki tüm avukatlara öneriyorum. Ne iş yaptığı belli olmayan bir zatı muhteremin tahliye kararı artık içtihattir. Buna emsal göstersinler ve kendi sanıkları için her kes dedi tutuklu mahkemeye başvurup konumum dolayısıyla tahliye edilmek istiyorum desin” dedi. ADNAN OKTAR: Yargının kararı esastır, yargıya saygı duyuyoruz biz. Hangi hakim olursa olsun, kararına saygı duyuyoruz. İyi hakim, kötü hakim de olmaz, tahliye eden iyidir, tahliye etmeyen kötüdür olmaz. Hepsine saygı duymak lazım. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, gazeteciler “Başbakan Erdoğan’a Fethullah Hoca’nın sanki Humeyni gibi ülkeye dönme planı olduğuna dair iddialar dolaştığını” belirterek bu konu hakkında ki düşüncelerini sordular. Başbakan “sanki değil esas hesapları o “Mesih” diyorlar “Hz Mehdi (a.s)” diyorlar bunların hepsini söylüyorlar şemada ‘Kainatın imamı’ diye geçiyor” cevabını verdi. ADNAN OKTAR: Kainatın imamı, Hz. Mehdi (a.s)’lık iddiaları olabilir bir mahsuru yok o şevk kaynağı ise heyecan kaynağı ise onları motive ediyorsa hüsn-ü zan etsinler. Onların bir riski yok ama siyasi yönde başarılı olan bir hükümetin moralini bozmaya çalışmak, şevkini kırmaya çalışmak, daha önce zulüm acımasızlık görmüş olan insanların özellikle zulüm ve acıdan kurtulduklarını gördükleri halde, onları zulüm ve acıdan kurtaran bir insanın, velev ki bu dedikleri doğru bile olsa, üzerine gidip onu siyasi yönden mahvetmeye kalkmaları, yakışık almaz, vicdanlı bir davranış olmaz. Daha önceki dönemleri kimse unutmadı, akıl almaz zulüm vardı. Bazı dönemlerde akıl almaz zulüm vardı, hepimiz beraber birlikte yaşadık. Şu an böyle bir zulüm görmüyoruz. Başbakan peygamber değil hata yapabilir, doğru olabilir etrafındaki insanlar da yapmış olabilir. Ama hükümeti yıkmanın anlamı ne? Bakanları değiştirirsin, cezalarını alırlar ceza gerektiren bir şeyse ama hükümet görevine devam eder. Hükümet ancak seçimle gider. “Yok biz buna gerek duymuyoruz seçim olmadan da hükümet gider” kafası oluşuyorsa, biz üçüncü dünya ülkelerini de geçeriz. Çok ilkel bir demokrasi gelir Türkiye’ye. Hükümetler sürekli yıkılır. Hiçbir hükümete güvenemeyiz. Hükümet dediğin tepmez devrilmez olacak. Seçimle gelip seçimle gidecek. Tayyip Hocam’a günlerden beri meydana getirdikleri tazyiki bir düşünün. Ve çektiği çileye bal şu ızdıraba bak şu havada. Var gücüyle sabahtan akşama kadar şuradan oraya koşturuyor, oradan oraya koşturuyor. Belli ki bir ajitasyon var, ne gerek var buna? Hizmetlerini sayıyorlar say say bitmiyor, hırsızlık soysuzluk yapan varsa al hapse koy ne uzatıyorsun? Niye hükmet gitsin? Canını yakmaya ne gerek var? Izdırap vermeye ne gerek var? Bilakis teşri edip taktir edeceklerine moralini bozmaya kalkmak, kızdırmaya kalkmak, tedirgin etmek günah olur. Yakışık almaz benim vicdanım kabul etmiyor. Bakıyorum Tayyip Hocam’ın yüzüne yüzünde dürüst bir ifade var. Fethullah Hoca’nın da tabii iyi yönleri var, ben Fethullah Hoca’ya bir şey demiyorum. Hz. Mehdi (a.s) zannetmeleri de çok normal talebelerinin. Zannetsinler, hep o tip hareketler, heyecanlı olur güzel olur. Süleymanlılar da Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri’nin Hz. Mehdi (a.s) zannettiler ve o onlara muazzam bir şevk verdi. Bütün Süleymanlılar, Hz. Mehdi (a.s) bildiler. Bediüzzaman’ı da Hz. Mehdi (a.s) bildi talebeleri, muazzam şevk vermiştir. Onu da Hz. Mehdi (a.s) biliyorlarsa, o da şevk verir, bir şey olmaz. Hz. Mehdi (a.s) çıkıp çıkmaması önemli değil hizmet önemli. DİDEM ÜRER: Hocam, Fethullah Hoca Efendi de bu konuşmaya bir cevap verdi. Dün yayınladığı bir videoda “ben ithal değil o toprağın çocuğuyum ezbere konuşabilirler, şeytanın içlerine attığı vehimdir vesvesedir bunlar “ sözleriyle cevap verdi. ADNAN OKTAR: Niçin diyor bunu? DİDEM ÜRER: “Hz. Mehdi (a.s)’dır, Mesih’tir Humeyni gibi geri dönecek” ifadeleri için. ADAN OKTAR: Öyle bir özlemi olabilir, anormal bir şey değil ki, bayağı güzel ülkü bu güzel bir ideal. İnsan liderini böyle heyecanla şevkle dönmesini ülkü ediniyorsa, bu bir üstünlüktür, asalettir güzelliktir. Orada mağlubane ezik bir hayat yaşayacağına onurlu şerefli şekilde sevinçle ülkesine döner. Güzel saray gibi bir yerde de yaşayabilir, diyorlar ya gösteriyorlar sarayı. Yaşasın gayet güzel olur hakkı niye yaşamasın? Müslüman Müslüman’a ikramda bulunur, seviyordur taraftarları, onun güzel bir yerde yaşanmasını isterler. Korkunç yönü yok bunun. Hz. Mehdi (a.s) bilinmesinin de anormal bir yönü yok. Her insan kendisinin Hz. Mehdi (a.s) olmasını istemesi lazım. O da istesin, ne var onda bir şey yok ki. Sonuçta bu hareket heyecanla, şevkle, azimle ortaya çıktı sebebi de Mehdiyet’tir. Mehdiyet’in bir heyecan yönü var ki, Peygamberimiz (s.a.v) müjdelemiş Hz. Mehdi (a.s)’ı. Hz. Mehdi (a.s) olmaz da, Hz. Mehdi (a.s) yardımcısı olur, o da çok büyük bir şeref. Benim arkadaşlarımda banim Hz. Mehdi (a.s) olduğumu zanneden umanlar oluyor. Hüsn-ü zan edebilir kötü bir şey yok. Etsin, ne kaybedersin? Çünkü gerçek Hz. Mehdi (a.s)’ı Allah zaten yaratacak. Adam o zannetsin bu zannetsin, zannetmekler bir şey olmaz ki. Zannetsin derken her mümini biz cennette görmek isteriz, hepsi evliya olsun isteriz. Büyük alimleri hepsini Hz. Mehdi (a.s) olarak, mesela ben Şeyh Nazım Hocam’ı Hz. Mehdi (a.s) olasını çok isterim. Bu aşağılayıcı bir şey değil ki onurdur, iltifattır, küçük düşürücü bir şey değil ki. “Vay be Hz. Mehdi’mi zannediyorsun?” Küçük düşürecek bir şey değil ki. Keşke Hz. Mehdi (a.s) olsa. Bir şey yok bunda bu bir hakaret unsu değildir. Fethullah Hoca’yı küçük düşürecek bir şey değil bu. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, Zaman Gazetesi yazarlarında “şu anki durumun 28 Şubat’tan daha vahim olduğunu” yazıyorlar, genel olarak, “o dönemden daha kötü diyorlar zulüm yoktu o dönemde” diye iddia ediyorlar diyorlar. ADNAN OKTAR: Hükümet tabii can haliyle kendini koruyor bir panik ortamı var ne olacağını bilmiyorlar. Şimdi işte “bekleyin 15 Kasım’ı diyorlar, bekleyin 25 Kasım’ı bir şeyler olacak, 15 Nisan’ı bekleyin, 15 Mart’ı bekleyin.” Şimdi bunlar tedirgin edici. Tayyip Hocam, karanlığa yumruk atıyor şu an. Bilmiyor ki etrafında kim var, “gizli dinlemeler var” diyor “buna karşı tedbir alın” diyor, o anda yine dinlenmiş oluyor. “Telefonunla ilgili tedbir alındı diyor sağlam oldu telefon, o anda yine dinleniyor. Eli ayağına şaştı, çok zor bir durumda. Orada anlayışlı davranmak lazım. Bence geçici bu, öyle Tayyip Hocam böyle bir sistem düşündüğünü zannetmiyorum. Genel bir ajitasyon olduğu için, bir alarm durumu olduğu için, peş peşe önlem alınıyor. Karanlıkta insan sivrisineği yakalamak için böyle her yeri savurur elini. Onun gibi bir şey. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez bir konferanstaki konuşmasında şunları söyledi; “Bilgide, fikirde, düşüncede, eğitimde, kültürde ve sanatta iktidar olmadan, siyasette ve idarede iktidar olunmaz. Bugün Müslüman toplumların yaşadığı hayal kırıklıklarının büyük kısmı bundan kaynaklanmaktadır” dedi. “İslam’ın asıl gayesi ırkı, dili, rengi, coğrafyası, kültürü farklı insanları aynı inanç, ideal, gaye etrafında birleştirmek, yeryüzünü birlikte imar etmelerini sağlamak, insanlar arasında her türlü düşmanlık ve ayrımcılığı ortadan kaldırmaktır.” ADNAN OKTAR: Yani Mehdiyet diyor. DİDEM ÜRER: Evet Hocam. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. “Ruhum Hocam, sizi görmeye o kadar hasret kalmışım ki, şu anki tekrar yayın sanki tekrar değil de canlı gibi algılıyorum.” Ne demek istiyor? DİDEM ÜRER: Eskiden, yayından önce gelen mesaj. ADNAN OKTAR: Anladım. “Ne kadar özlemişiz o minik burnunuzu” diyor, başka bir hanım kardeşimiz. “Ağzınızı, saçlarınızın çekici bombesini” diyor, “o, akıl dolu sohbetlerinizi.” Aniye Bürke. “Canımın içi Hocam, ben Sefa. On üç yaşındayım. Sizin gibi olmak için Hocamızın kitaplarından faydalanmak istiyorum. Bana dua edin” diyor, inşaAllah. Genellikle böyle iltifat sözleri, muhabbet sözleri maşaAllah, Allah razı olsun. Tayyip Hocam’ın tedirgin olmasına gerek yok. Devam etsin görevine o, bir şey yok. Bir şey çıkmaz bunlardan. Olsa ben söylerim. DİDEM ÜRER: Hocam şunu söyledi ayrıca; “Boğaza karşı viskisini yudumlayıp ahkam kesenler gaflet uykusundalar, hala uyanmadılar. Milletin bunlara inanmadığını görmediler. Birtakım manşetler atarsak, karalama kampanyaları yaparsak, tahrikler, tuzaklar tertip edersek millet AK Parti’den uzaklaşır sanıyorlar” dedi. ADNAN OKTAR: Uzaklaşmaz, şu nedenle uzaklaşmaz; bir kere bir demokrat zihniyet var Türkiye’de, eskiden beri öyle. Sağ, hürriyetçi, dindar, hangi hükümet olursa olsun, iktidara gelir. Şu an sağ demokrat, dindar başka yani o anlamda demokrat partiyi çağrıştıran bir parti görünmüyor. O yüzden mecburen AK Parti’ye oy verirler. Yani istemeyen de veriyor şu an. Tayyip Hocam’ı sevmeyip de oy veren yüz binlerce insan vardır, söyleyeyim. Vatan millet menfaatini düşünür adam, dinin imanın menfaatini düşünür. Ve bu olaylar anlatılan, ilgilendirmez kimseyi de söyleyeyim. Olsa dahi ilgilendirmez. Hükümetin devam etmesini daha önemli görür adam. Farz edelim olsa dahi, tamamı doğru dahi olsa, yine ilgilendirmez. Çünkü aksi çok acayip bir durum olacak. Yani sağ iktidarı götürüp teslim edeceksin. Sağ seçmen bunu hiçbir zaman yapmamıştır, yapmaz da. Özal’ı da, nefret ediyordu birçok insan. Ama istemedikleri halde destekliyorlardı. Tayyip Hocam da bir Anadolu delikanlısı, mazlum. Hakikaten muazzam emek vermiş. Yani her yer öyle. Bıraksalar, demek ki daha da güzel hizmet edecek. Onun için tedirgin olmasına gerek yok, bir şey çıkmaz. Çıkacak olsa, belli olur o, her yerde anlaşılır. Yani kamuoyu yoklamalarından, şuradan buradan, üsluptan anlaşılır. Millet pire için yorgan yakmaz. Yani bunu Tayyip Hocam kafasına koyacak. Hırsızlık olmuş da olabilir, ayrı. Al hapse koy. Niye adam istikrarsızlığı istesin? Böyle bir şey istemez. “Yedi gündür nur yüzünüzden mahrum olduğumuz, görünce ne kadar özlediğimizi daha iyi kavradığımız güzeller güzelim” diyor, maşaAllah. Başka bir hanım kardeşimiz diyor ki; “Her gün neredeyse sadece sizi gelecek misiniz diye bilgisayarı açıp, gelmediğinizi görünce de özlemle beklediğimiz can Hocamız” diyor. “Şimdi, sevgimiz, saygımız sonsuz şüpheniz olmasın. Her zaman sizi savunuyorum, her zaman ağırlıklı bir şekilde” evet savunuyor. “Fakat son günlerde bazı arkadaşlarımız” yani dekolte çekimleri var bazı arkadaşlarımızın. Onlar yazın da gidiyorlar denizde bikiniyle de resim çektiriyorlar. Ne yapayım? Ne diyeyim? Gidip denize girmeyin, bikiniyle resim ektirmeyin. O zaman plajda elimde sopayla gezmem gerekiyor. Yüz binlerce, milyonlarca insan denize giriyor tanga mayoyla, bikini mayoyla denize giriyorlar. Herhalde biz plaj kapısında bekleyeceğiz. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Başbakan Erdoğan, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le ses kaydı ortaya çıkmıştı. Buna ilişkin şu açıklamada bulundu; “İşte dün bir tane daha yayınladılar, Adalet Bakanımla benim görüşmem. Bugün malum gazete yayınlamış, çünkü kendileriyle ilgili. Dönen dolapları tabii ki biz biliyoruz. Bana ilgili kuruluşum SPK’nın verdiği bilgiler çok çok net, tehlikeli bilgiler ve paralel yapının dışında yapılar var” diyor. “Kirli ilişkiler ister istemez burayı yakından takip et dememi gerektiriyor. Bunu ben ülkem için istiyorum. Milletim için istiyorum” diyor. ADNAN OKTAR: Kafasını takmasın. İsterse yün bin tane kaset çıksın. O yoluna devam etsin, bir şey çıkmaz. Bunlardan bir şey çıkmaz, inşaAllah. Boş bunlar yani. Başbakan olarak tamam her şeyle ilgileniyor, anlıyoruz. Millet neyin içinde olduğunu hisseder. Milletimiz basiretli, ferasetlidir. Biz ana hizmete bakarız, ana hizmet yani genel. Hatası da olmuş olabilir. Allah günahını affetsin. Hizmetine devam eder ama. Peygamberlerde bile zelle oluyor. Olabilir. Öyle günahsız, hatasız insan nerede oluyormuş? Ama tabii konuşsun, kendini savunsun, anlatsın, bir mahsuru yok. Ama millet yanında yani ben görüyorum. Kamuoyu halkla da konuşuyorum. Öyle bir şey yok, bir tehlike olsa, bir şey olsa söyleriz. DİDEM ÜRER: Hocam, yabancı sitelerde çıkan yazıyla ilgili bilgiyi okuyabilir miyim? ADNAN OKTAR: Evet. DİDEM ÜRER: Ürdün’de 1975 yılından bu yana İngilizce olarak yayınlanan The Jordan Times isimli gazetede; “Kadınları sosyal hayatta dışlama politikasının yanlışlığı” başlıklı yazınız çıktı. Bu yazıda; Kuran ahlakına uyarak kadınlara gereken değerin verilmesi gerektiğini anlatıyorsunuz. Malezya’dan İngilizce yayınlanmakta olan Harakah Daily isimli haber sitesinde “İslam ülkelerini tehdit eden yeni unsur, dünyevi değerleri benimseyen Müslümanlar” başlıklı yazınızda; Protestanlıkla beraber Avrupa’nın ve Amerika’nın maddiyata daha çok önem vermeye başladığını, İslam dünyasının da bunun etkisi altına girdiğini ancak Müslümanların maddiyatla değil, Allah için yaşadıkları takdirde güçlü olabileceklerini anlatıyorsunuz Hocam. MaşaAllah. İslamic Online isimli internet sitesinde de yeni yazınız yayınlandı. “Yermük’te yaşanan insanlık suçuna acil son verilmelidir” başlıklı yazınızda; batılı ülkelerin normalde insan hakları konusunda çok hassas olduklarını ancak Yermük’le ilgili gereken ciddi çabayı göstermediklerini, Yermük sorununun bölgesel bir mesele olmadığını, herkesin beraberce sesini yükseltmesi gerektiğini anlatıyorsunuz. Afganistan’ın iş dünyası ve ekonomiyle ilgili en büyük haber portalı olan Wadsam’da; “Dünyadaki ekonomik istikrarsızlıklar Kuran ahlakının yaşanmasıyla kesin olarak son bulur” başlıklı yazınız yayınlandı. Bu yazınızda; günümüzde yaşanan ekonomik krizlerin altında yatan nedenleri ve bunun çözümünün nasıl olacağını anlatıyorsunuz. Ve Pakistan’da İngilizce olarak yayınlanan Daily Mail isimli internet sitesinde de; “Darbelerin uzun vadedeki etkileri” başlıklı yazınızda geçmişte yaşanan darbelerin ülkemizde ekonomik olarak nasıl olumsuz etkilerinin olduğunu, darbelere karşı en önemli çözümün fikir ve düşünceleri sonuna kadar özgür bırakan güçlü bir siyasi iradeyle demokrasiyi ayakta tutmak olduğunu ifade ediyorsunuz. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, elhamdülillah. DİDEM ÜRER: Hocam, Başbakan Erdoğan bu yerel medya yöneticileriyle buluşmasında “3. Dönemin sonun da devam etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine “Benim öyle bir talebim yok. Ancak partim isterse kongreye girerim. Benim dileğim 3 dönem çalışma 1 dönem dinlenme sonra tekrar göreve devam” dedi. ADNAN OKTAR: Ben Tayyip Hocama kardeş olarak naçizane tavsiyem Cumhurbaşkanı olsun. Bir dönem cumhurbaşkanı olsun. Dinlensin. Yeniden Başbakan yapalım. Öyle rahat olur yani onun için. En akılcı böyle olur. Yani Cumhurbaşkanı olarak da yine fikirleriyle istifade eder. Yani o mevcut Başbakan da hükümet de istifade edecektir. Yani çünkü zaten partinin ortak bir politikası var. Parti kendi kafasına göre hareket etmiyor. Yani yine kendisi bilir ama böyle iyi olur diye düşünüyorum ben. Değil mi yani? DİDEM ÜRER: Tabii. ADNAN OKTAR: Hem sözünü de geri almamış olur. İşte devam etsin. Ama Başbakanlığı da iyi. Yani yeniden Başbakan olursa da eğer yorgun değilse ki enerjik görünüyor. Devam edebilecekse süper olur. Çok iyi olur. Ama bu da güzel bir yol yani. Şu dediğim de çok iyi olur. Cumhurbaşkanı olup biraz toparlanıp, dinlenip, kendini yetiştirip ki zaten siyasetten uzak kalmaz yani. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, Amerika Dışişleri Bakanı Kerry, Amerika’nın Paris Büyükelçiliğinde düzenlediği basın toplantısında Rus Dışişleri Bakanı Lavrov’la anlaşmaya varamadıklarını açıkladı. Amerika’nın Ukrayna’daki tansiyonu düşürecek tüm taraflarla iş birliği yapmaya hazır olduğunu belirtti ve Rusya’ya Kırım’dan askerlerini geri çekmesi çağrısını yineledi. ADNAN OKTAR: Orada Rusya’yı adam yerine koymuyorlar. O da Rusya’nın ağırına gidiyor. Yalnız bırakmak istiyorlar. Rusların en büyük korkusu bu. O soğuk ülkede yalnız kalmak. Hemen hemen birçok ülke adam yerine koymuyor Rusları. Nefret ediyorlar, hep yalnız bıraksın, herkes işine gücüne baksın. Onlar Avrupa birliğine giriyor. Onlar onun mahzunluğunu çekiyor. Yani bir arkadaşın daha gitmesi onları üzüyor benim gördüğüm. Halbuki ayrılsan bile bağlantını koparma. Ticaretini yap. Görüş. Dersin “biz Avrupa Birliği’ndeyiz ama seninle dostuz. İstediğin gibi gel git. Sınırlar açık.” Hatta sınırdaki engeli de kaldır. İstedikleri gibi gelip gitsinler. “Biz sizi seviyoruz. Öyle bir sorun yok” desinler. “Savunma, her konuda sizin yanınızdayız. Size bir yanlış yapan olursa, anında yanınızda oluruz.” Böyle bir destek vermeleri lazım. Korkuyor onlar. Yalnız kalmak kötü bir şey, Allah vermesin. Önüne gelen terk edip gitmek istiyor. Terk et tamam da bir edebi vardır. “Kardeşim” dersin, “bütün zenginliğimiz sizin. Gelin istediğiniz gibi kullanın. Ticari ilişkiler tamam hepsi devam edecek. Ama biz Avrupa Birliği’ne gireceğiz. Bu kadar.” Putin öyle yamuk birisi değil. Akıllı delikanlı. O da yalnız kalma korkusu içinde. Gönlünü alsalar hepsi yatışır. Mesela Suriye’yi de, o çoktan teslim ederdi. Ama kovulmak, yalnız kalmaktan çok korkuyor. AYLİN KOCAMAN: Siz daha ilk başında bunu söylemiştiniz Hocam. ADNAN OKTAR: Tabii dersin “askeri tesislerin kalsın. Ticaretinde tam anlamıyla olsun. Suriye’yle aynı bağlantılarında değişiklik olmayacak. Bu adam değişsin demokrasi gelsin, rahat edelim.” Denecek olan bu. Putin’in eli ayağına şaşıyor. Oradan yalnız kalıyor. Buradan yalnız kalıyor. Ve o da o zaman kabadayılık yapıyor tabii. Yani öyle halletmeye kalkıyor. Eski soğuk savaş döneminin yöntemlerini kullanıyor. Halbuki şefkatle davransalar, hiçbir şekilde öyle bir sorun olmaz. Yani anlayışsız, akılsız biri değil Putin. Yani laf söz dinleyecek bir tip. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, bu arada Kırım Özerk Cumhuriyeti Parlamentosu “Kırım’ın Rusya’ya bağlanması kararı aldığını” duyurdu. Ve “30 Mart’taki referandumun 16 Mart’a alındığını” duyurdular. ADNAN OKTAR: İşte Rusya’nın korkusundan oluyor. Mesela Kırım’da Avrupa Birliği’ne girebilir. Ama Rusya’ya şefkat göstermeleri lazım. Güzel insanlar Ruslar. Yani öyle dışlanması için bir neden yok ki. Mesela Çinlileri de dışlamak istiyorlar. Gariban, yüzyıllardan beri eziliyor zavallı insanlar. Mahvoldular. Bir acıyın, şefkat duyun, kurtarmaya çalışın. Yani milli egoizm kötü bir şey. Yani “ben kendi milletimi düşünüyorum.” Bırak onu, mutlu olamazsın öyle. Olur mu? O da senin kardeşin. Yazık, onu da kurtar. Mesela Ukraynalılar çok güzel insanlar, Ruslar çok güzel insanlar. Hep beraber orayı ihya etsinler. Güvensizlik vermeye ne gerek var, korkutmaya ne gerek var? Sonunda da böyle oluyor işte. Şu an bak, daha da panik oldukları için, daha da baskıyı arttıracaklar, Allahualem. Ama Mehdiyet döneminde konu kökünden hallolur. Çünkü Hz. Mehdi (a.s) sevgiyle yaklaşacak. Rusya’ya karşı da silahı sevgidir. Avrupa’ya karşı da silahı sevgidir. Sevgi, sevgi, sevgi. “Sevgiye insanlar arının” diyor. “Oğul vermiş arının, kovana gelmesi gibi” diyor “Hz. Mehdi (a.s)’a yaklaşırlar” diyor. Var ya arılar böyle kollar şeklinde gelirler. “O şekilde Hz. Mehdi (a.s)’a gelecekler” diyor. Hz. Mehdi (a.s)’ın o sevgi balını alacaklar, inşaAllah. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Azerbaycan’da Gülen cemaatine ait okulların devlet tarafından kamulaştırıldığı belirtildi. Ülkede Gülen cemaatine ait 11 okul, 13 dershane ve bir de üniversite bulunuyordu. ADNAN OKTAR: Yani bu da mesela gereksiz bir tedirginlik sonucu. Bir hayır vardır. Ama Fethullah Hoca’nın talebeleri şevkliler. Şimdi aynı şevk olmaz ki. Aynı eğitim kalitesi olacağını da zannetmiyorum. Halbuki bıraksınlar, istediği gibi faaliyet yapsınlar. DİDEM ÜRER: Başbakan Erdoğan’ın, seçim mitinglerinde eskiye oranla daha kalabalık olduğu söyleniyor ve coşkulu geçiyor. Başbakan konuşmalarında halka ve milletimize duyduğu sevginin ve aşkın büyüklüğünden bahsederek başlıyor mitinglere. Ve gittiği her şehirde yaşayan alimleri ve velileri anlatıyor, Bediüzzaman Hazretleri’nden bahsediyor özellikle. ADNAN OKTAR: Bunu söyledikten sonra millet onun sırtını yere getirmez. Sırf Bediüzzaman’ın adını bile anmış olsa-ki, andı. Hiçbir başbakan Bediüzzaman’ın ismini anmamıştır, hiçbiri. Ya nefretle anmışlardır, bazıları veyahut hiç anmamışlardır. İlk defa Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri açık açık söylüyor. Nur talebesi ağabeyleri topluyor, onlarla yemek yiyor, sohbet ediyor. Ve Risale-i Nur’u devlet eliyle bastırdı. Bu acayip delikanlılıktır. Sırf o ona yeter. Hiçbir şey yapmasa sırf şundan oyumu veririm. DİDEM ÜRER: Adıyaman’da da Hocam, Muhammet Raşit Erol Hazretleri dahil çok sayıda alimi sayıp “hepsinden Allah razı olsun” diye söyledi. ADNAN OKTAR: Bak, bak ne güzel. Fethullah Hoca da aynısını söylese ne olur? Ya söyle mübarek bir şey olmaz. Bu ne çekingenlik? Say alimleri. Ne güzel nur gibi insanlar. Helal olsun Tayyip Hocama’, aferin, çok iyi yapmış. Tayyip Hocam tabii tedbirsizde olmak istemiyor onun için normal aslında. Yaptıkları bir şey yok da, ben gönlü rahat olsun diye söyledim. Tabii tedbir alacak. Nedir? DİDEM ÜRER: Kardeşlerimizin faaliyetleri var Hocam. Geçtiğimiz hafta içinde Sıhhiye’de kardeşlerimiz sizin 50 adet kitaplarınızı dağıtmışlar. Kardeşlerimiz, Kayseri’de geçtiğimiz hafta düzenlenen “Kudüs Gecesi” adlı programda misafirlere 500 adet A9 TV broşürü dağıtmışlar. Ayrıca orada bulunan İHH genel başkanı Bülent Yıldırım’a da Atlas hediye etmişler. Kendisi çok memnun olmuş. Viyana’da İslam Merkezi’nin düzenlediği uluslararası konferans sırasında. 2000 adet Almanca Kuran Mucizeleri kitabınız ve 1000 adet Almanca Kuran Mucizeleri belgeseliniz katılımcılara dağıtılmış. Eskişehir’de kardeşlerimiz halka ve esnafa sizin çok sayıda kitabınızı hediye etmişler, maşaAllah. Yasemin, Şennur ve Hülya kardeşlerimiz geçtiğimiz günlerde Akçaabat’ta sizin kitaplarınızdan dağıtıp, sohbet etmişler. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, nur yağmış, nur. Şu güzelliğe bak annelerin şu güzelliğe bak sen. Şu nurlarına bak, şu sıcaklığa, şu tatlılıklarına bak. Allah ömürlerini uzun etsin hepsinin, sağlık, sıhhat versin. Afiyet, bereket, kalp inşirahı versin Allah. Kalplerine sıkıntı vermesin Allah. MaşaAllah, çok süper olmuş. Vakit yazarlarından Mehmet Koçak Bey, lösemi olmuş, dua etmemizi istiyor. Allah kardeşimize şifa versin Mehmet Koçak kardeşim. Çünkü Vakit Gazetesi hakikaten Allah için, İslam için, Kuran için delikanlıca mücadele eden bir gazetedir. Eskiden beri öyledir. Yiğittirler yani. Lafa, söze bakmazlar. Mehmet Koçak kardeşimize de Allah acil şifa versin. Lösemi tedavisi olan bir hastalıktır zaten. Ama biz ayrıca teknik olarak ilgilenelim, yakın takibe alalım. Bana bilgisi gelsin. Günlük bilgi verirsiniz. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Kardeşlerimizin yine faaliyetleri vardı Hocam. Ankara’da Demetevler’de 50 adet kitabınızı ve Etlik’te 1200 adet A9 TV ve Yaşayan Fosiller broşürü dağıtmışlar. Bu hafta kardeşlerimiz Üsküdar, Surp Garabed Ermeni Kilisesi’ni ziyaret edip, “Hristiyanlar Hz. İsa (a.s)’ı Dinlesin” kitabınızı hediye etmişler. Peder size selamını ve hürmetlerini iletmiş. Kardeşlerimiz fotoğraf çekememişler. Cumartesi günü Alanya’da kardeşlerimiz 1600 adet VCD, 150 adet kitap, 500 adet A9 TV broşürü ve 500 Evrim Aldatmacası broşürü dağıtmışlar. Belçika’daki ve Hollanda’daki kardeşlerimizde bir araya gelip İttihadı İslam, iman hakikatleri ve Mehdiyet konularında sohbet etmişler. ADNAN OKTAR: Aleykum Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuhu. Allah hepsinin ömrünü uzun etsin. Kalplerine nur, inşirah, ferahlık versin Allah. Derin imanla İslam’ı, Kuran’ı dünyaya hakim etme azmini kalplerine nakşetsin Allah. Allah birbirlerine hep sevgi sunan, güzellik sunan, iyilik sunanlar haline getirsin. Cenab-ı Allah cennette kardeş etsin. Cennet sofralarında, cennet bahçelerinde, orada tanışacağız mesela, birçoğunu tanımıyoruz, cennette tanışacağız. “Selamun Aleykum ben şuyum” diyecek. “Ne yapıyordun sen, ne hizmet ediyordun?” “Anlatayım” diyecek, bütün faaliyetlerini göreceğiz, şu, şu, şu. Cennetin büyük eğlencelerindendir bu. Hani bazı amcalar vardır sürekli anlatırlar ya bazı şeyleri. Cennette de öyledir. Başka? Hep aynı konudur. İşte ben bir gün gittim şurada şu tebliği yapmıştım. Yüz bin kere anlatıyor ama doymayacak. Bir daha anlatıyor, bir daha anlatıyor. Her dinledikçe Müslüman’ın hoşuna gider, inşaAllah. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, Sayın Bahçeli Tekirdağ’da ki mitinginde şunları söyledi; “Suriye’de PKK’nın uzantısı PYD’de Batı Kürdistan Özerk yönetimini       üç kanton halinde kuruyorlar. PKK 2014 yılını özerklik yılı olarak ilan ediyoruz diyerek, Kuzey Kürdistan Özerk yönetiminin 30 Mart’tan sonra hayata geçeceğini söyleyip bir de utanmadan tehdit ediyor. Türkiye bugün bölünmenin eşiğine geldi. Her partiden herkes çok dikkat etmeli bu tehlikeye” diye de uyarı yaptı. ADNAN OKTAR: Çok güzel konuşmuş Devlet Bahçeli, çok akıllı, kaliteli, onurlu, asil bir devlet adamıdır. Çok isabetli hareket eder, isabetli konuşur, boş konuşmaz, nezih bir insandır, Başbuğ’umuzun yetiştirdiği çok kıymetli vatan evladı. Dikkat çektiği tehlike, Türkiye için en azim tehlikedir. Büyük bir dikkatle gözlerimiz panter gözü gibi sürekli izliyoruz. Türk ordusunun da pençesi hat safhada gergin. Orada bir panter gibi Türk ordusu da izliyor olayları. MazaAllah, neüzübillah en ufak bir kıpırtıda, delilik yapmaya kalkan olursa, zora sokarız. Kanunla, hukukla zora sokarız. Sakın. Kimse deliliğe özenmeye kalkmasın. Özerklik, şu bu falan yok. Federasyon yok, Türkiye bir bütün. Başbakan akşama kadar bağırıyor. Anlamıyor adamlar. “Vatan tek” diyor “millet tek” Tayyip Hocam, her gün söylüyor. Adamlar aynı kafada yine çalıyorlar. Özerk ne demek? Benim kardeşlerimle ben iç içe yaşıyorum. Kürt kardeşlerim benim canım. Türkiye’nin dünya tatlısı insanları. O kadar efendi, o kadar nezihtir ki Kürtler. O kadar nezaketlidirler ki. Ve ahlak öğretmeni, terbiye öğretmenidirler. Bir insan gördüler mi ayağa kalkar. Yani inanılmaz bir hürmet vardır. Ben böyle değerli insanları niye pasaportla görmeye gideyim. Deli misiniz siz? Müsaade etmeyiz. Üstelik komünist yapmaya çalışacaksın, Stalinist yapmaya kalkışacaksın, boğdurmaya kalkacaksın, ezmeye kalkacaksın, namusunu, dinini, imanını ortadan kaldırmaya kalkacaksın, bende seyredeceğim, öyle mi? Sen deliysen, bin misli deli de benim. Öyle bir şey olmaz. Yani kendi kendini kandırıyorsun ayrı mesele. Ama müsaade etmeyiz. Durup, durup bizi bir ara korkutmaya kalkarlardı. Böyle kabadayılık yaparlardı. İşte şehir ayaklanırdı. Her yerde ayaklanma olsa ne yazar? Biz neredeyse 80 milyona yakınız, elhamdülillah. 80 milyonu yok edeceğine inanıyorsan, buyur tamamı senin olsun. Yani 80 milyonun tamamını şehit et, tamamını sana teslim edelim vatanın. Ama onun dışında, ötmeyeceksin. “Kenardan bir şey alabilirim.” Yok kardeşim, otuz kere azarlanıyorsun yine gelmeye kalkıyorsun. Yok öyle bir şey. “Zatına, cemaline, merhameti azametine, aldığım nefese sayısızca şükürler olsun. Can dostum. Şu anda dünyalar güzeli Hocamı tekrar bana beynimde gösteriyorsun Ya Rabbi, çok teşekkür ediyorum” diyor. “Sevdalıyım Allah’ım” diyor. “Evime tekrar hoş geldiniz” diyor. “Yuvama şeref verdiniz. Canım, ruhum Hocamın nuruyla nurlanan dünyalar.” Elif, maşaAllah. “Şeyh Bahaddin Efendi Hocamız’a sevgi ve saygılarını iletiyor. ‘Manevi güç ondadır, manevi güç kimde ise reytingler en fazla onda olur’ dedi. ‘Manevi gücü olmasaydı bu kadar büyük hizmetleri de olmazdı zaten’ diyor. “Sevgilerimle Fatih.” Şeyh Bahaddin Efendi Almanya’da mı? DİDEM ÜRER: Evet. ADNAN OKTAR: O dünya tatlısı çok şeker, bayağı da yakışıklı da. DİDEM ÜRER: Evet, çok yakışıklı, maşaAllah. ADNAN OKTAR: Çok klas, bir de çok modern. DİDEM ÜRER: Ama size de benziyor. ADNAN OKTAR: Evet, bana andırıyor bayağı hakikaten. Şakacılığı falan da, maşaAllah. Tuba; “Hocam ne kadar özlemişim, maşaAllah elhamdülillah. Hocam eşimin hidayeti için dua eder misiniz?” diyor. “Yoksa çok sıkıntı veriyor bana. Çevremi de bana karşı kullanıyor. Ne olursunuz Hocam” diyor. “Hepinizin duasını bekliyorum” diyor, “eşim Ramazan.” Allah Ramazan’a hidayet versin. Hidayet güzel bir şey. Nur, kalbe ferahlık. Allah sağlığına, sıhhatine, bedenine iyilik getirir, bereket getirir, cennetini güzelleştirir, dünyasını güzelleştirir. İnşaAllah Allah hidayet versin. “Aslan yine geldin, ruhumuz şenlendi” diyor. Elhamdülillah. “Benim için yine dua eder misiniz” diyor “Allah’a.” Allah, bütün Müslümanların kalbine, ruhuna iyilik, güzellik, ferahlık, nur ve inşirah versin. Her şeyin en güzelini Allah inananlara versin, kendini seven müminlere versin. “Adnan Hocamla tanışmak istiyorum” diyor, Harun Sayar. DİDEM ÜRER: İsterseniz bir faaliyet daha okuyayım. Bursa’dan kardeşlerimiz bir araya gelerek. Kuran’dan ayetler ve sizin kitaplarınızdan okumuşlar. Ayrıca 27 Şubat özel bir kolejde fosil sergisi düzenlemişler. Öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun ilgisi olmuş, maşaAllah. Adapazarı’nda kardeşlerimiz ev sohbeti yaparak, Kuran-ı Kerim ve sizin kitaplarınızdan okuyup sohbet etmişler. Gebze’deki kardeşlerimiz de 1 Mart Cumartesi günü esnafa sizin 70 adet kitabınızı dağıtmışlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, onları topluca görünce orada ki ışık, nur kalbime ferahlık veriyor, çok çok güzel, maşaAllah. Allah sevgilerini nurlarını arttırsın. Gidiyorum ben. Hadi görüşürüz, inşaAllah.  http://www.a9.com.tr/izle/183444/Adnan-Oktarin-Sohbet-programlari/Sayin-Adnan-Oktarin-A9-TVdeki-canli-sohbeti-(6-Mart-2014-1330) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (16 Mart 2014; 22:30) 39:01
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (16 Mart 2014; 22:30) 7 izlenme - 3 ay önce EBRU ALTAN: Aklına, derinliğine, cazibesine aşık olduğum bir tanemin güzel sohbeti başlıyor, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Didem Hocam buyurun. DİDEM ÜRER: Başbakanımızın sevgiden çok sık bahsetmesini ve özellikle Allah sevgisinin üzerinde durması gerektiğini söylemiştiniz. Bugün Başbakanımız Manisa mitinginde sevgiden bahsetti, maşaAllah. Türkiye’de yaşayan herkesi çok sevdiğini söyledi. “Ne Kürt’ün Türk’e, ne Türk’ün Kürt’e üstünlüğü yoktur, çünkü inancımızda bu yoktur. Hepimizi Allah yarattı” dedi.  Ve sevgisinin sebebinin bu olduğunu söyledi. Yine tek millet, tek bayrak, tek vatan vurgusu yaptı. “780 bin metrekareyle tek vatan” dedi.  “Batı da ne varsa, doğuda da o olacak” dedi.  Hükümetin doğuda yaptırdığı hava limanlarından bahsetti. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Yani asıl tedirgin olunan konuların üstünde duruyor, iyi yapıyor. Yani çünkü en hayati konular onlar. Vatanın birliği, milletin birliği. Adamlar durup durup özerklik bilmem ne falan, federasyon. Birde bizi kafalamaya çalışıyorlar. “Yok” diyorlar, “sen yanlış anlıyorsun, bir şey yok bunda, çok seveceksiniz” diyor “bayağı güzel bir şey” diyor. Kardeşim amacın belli, neyi amaçladığını da biliyoruz, kaç yıldan beri niçin uğraştığını da biliyoruz. Demagoji yapmanın alemi yok. Bizi yavaş yavaş alıştırarak felakete sürükleyemezsiniz. Biz yavaş yavaş alışmayız bölünmeye. Bunu unutacaksınız. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Kırım’da referandumda halka “Rusya’ya bağlanmaya hazır mısınız? Ve 1992 yılı Kırım anayasasının yeniden yürürlüğe girmesi ve Kırım’ın Ukrayna’nın bir parçası olmasına razı mısınız?” Soruları yöneltildi. Saat 20:00’a kadar oy veren halkın yüzde 93 Rusya’yla birleşmeye evet dedi. Tatarlar protesto edip katılmadılar referanduma. ADNAN OKTAR: Kırım zaten Kırımlılarındır, Kırım Tatarları’nındır. Onlar yok, sadece Rusları doldurmuşlar, ne diyorsunuz diyorlar. Adamlar tabii ki birleşelim, birleşelim demesine gerek yok zaten onlar birleşmiş vaziyette. Ama tabii Ruslarla da kardeşçe, şefkat içinde yaşamak lazım. Onları önüne gelen dışlamak istiyor, yalnız bırakmak istiyor. O da olmaz. Sevecenlikle yaklaşmak lazım. Hem Avrupa’yla birleşmek hem Rusya’yla iç içe olmak, kardeş olmak güzel. Fakat bağımsız olalım, işte Rusya’ya karşı olalım falan bu olmaz. Yani bir intikam ruhu olmaması lazım. Şefkat ruhuyla yaklaşmak lazım. Putin tabii uyanık bir tip, şimdi tedirgin olmuştur. Böyle sağlama bağlayalım gibi herhalde düşündü. Kırım’ın yapacağı herkese sevgidir. Kırım’ın kurtuluşu Mehdiyet’ledir. Mehdiyet’in dışında ne Kırım’ın, ne başka yerin kurtuluşu olmaz. Evet dinliyorum. DİDEM ÜRER: RTÜK, Samanyolu haber televizyonunun 7 programına 20 adet yayın durdurma cezası verdi. Cezanın nedeni Ak Parti karşıtı olarak taraflı yayın yapılması. ADNAN OKTAR: Evet hakikaten doğru, öyle bir görünüm var. Nasıl yapacaklar onlar? Sürekli eleştirmesi? DİDEM ÜRER: Evet, tek taraflı olarak.  DİDEM ÜRER: Geçen haftada Cenk TV’ye vermiş Hocam, 7 kere. ADNAN OKTAR: Evet 7 kere. Nasıl yapacaklar? Arada övmeleri gerekiyor herhalde. DİDEM ÜRER: Övmeleri gerekmiyor ama diğerleriyle eş olması gerekiyor Hocam, seçim dönemi olduğu için özellikle tek yanlı propaganda yapmamaları gerekiyor. MaşaAllah elhamdülillah, Allah’a hamd olsun. Rabbimiz güzel tecelli ediyor. Bizi güzellikler içerisinde yaratıyor. Güzeli sevdiriyor. Allah bizi güzel yaşatsın, güzel ömür versin. Cennette güzel ortamlarda, güzel köşklerde, güzel nimetler içerisinde, güzel sohbetler içerisinde yaşatsın sonsuza kadar, inşaAllah. Şeyhimiz Sultanımız, Şeyh-in Şah Muhammet Nazım Kıbrısi El Hakkani, El Nakşibendi, El Rabbani Sultanımız bugün iyiymiş, maşaAllah. “Devriyeye çıkmış, kilosu 76 oldu” diyor. 76 iyi 76. Kan değerlerinin oksijenlenmesi iyiymiş. Devriyeye çıkmış. Şeyhimiz bana selam söylemiş. Ve Aleyna Aleykum Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuhu.  Mübarek Şeyhimizin hem ellerini, hem ayaklarını öpüyorum, maşaAllah. Dünya tatlısı o, maşaAllah. “Fitne bütün dünyayı saracak” diyor Peygamberimiz (s.a.v.) Hz. Mehdi (a.s) zamanında, “yalnız Medine” yani İstanbul’daki  “müminler hidayetin gerçeğini yaşayacaklar” diyor. “Çünkü o zaman halis mümin olarak kalan ancak onlar olacak. Zira geçek halife olan Mehdi’ye tabi olmuşlardır”.  257. Sayfa Berzenci Muhammet Bin Resul El Hüseyn Berzenci Hazretleri’nin eserlerinden. Yani Hz. Mehdi (a.s) talebelerinin gerçek imanı daha derin yaşayacaklarını belirtiyor Peygamberimiz (s.a.v.). “Gerçek halife” Mehdi (a.s)  “mevcut olup da O’nu tanımayan veya tanıyıp da ona bağlanmayan kimsenin ölümü cahiliyet ölümü gibidir” diyor Peygamberimiz (s.a.v.). Bakın “gerçek halife” Mehdi (a.s)  “mevcut olup da O’nu tanımayan veya tanıyıp da ona bağlanmayan kimsenin ölümü” hep tanımanın üstüne duruluyor, imanın nuruyla. Mesela adam imanın nuruyla tanıyamamış o ayrı, ama imanın nuruyla bir de tanımış var, o da ayrı.  Ama her ikisi içinde diyor ki Peygamberimiz (s.a.v.) “gerçek halife” Hz. Mehdi (a.s)  “mevcut olup da O’nu tanımayan veya tanıyıp da ona bağlanmayan kimsenin ölümü cahiliyet ölümü gibidir” cahiliyedeki ölüm gibidir diyor. “İşte din Medine’ye dönecektir sözünün manası budur” yani oradan geri çekilecek, oradan geri gelecek diyor Peygamberimiz (s.a.v.). Hakikaten halifelik İstanbul’dan gitti, İslam alemi başsız kaldı ve dağıldı. Yeniden İslam alemi aynı yerden diyor Peygamberimiz (s.a.v.) nevş-ü nema olacak, yeniden güçlenip yeniden canlanacak diyor. Bak dönme var “din Medine’ye dönecektir” önce gidiyor, yani İslam alemini birleştiren ruh gidiyor, sonra aynı yere geri dönecek diyor Peygamberimiz (s.a.v.). Yani nereden gittiyse aynı yere geri gelecek diyor.   Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, siz bütün milletin gözü önünde Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’nı yedirmeyiz diyerek Sayın Erdoğan’a destek olunması gerektiğini belirtmiştiniz ve bu açıklamanız birçok haber sitesinde yer almıştı. Bugün Kırıkkalelilerle bir araya gelen Başbakan yardımcısı Ali Babacan da konuşmasında, “son olanlarda gördük ki maalesef devletimizin içine girmiş bazı yapılanmalar var. Bunlar içeri yerleştikten sonra aleyhte çalışmaya başladılar. Hep beraber Sayın Başbakanımıza sahip çıkmamız gerekiyor ve Başbakanımızı kimseye yedirmemiz gerekiyor” dedi. ADNAN OKTAR: Yedirme kelimesinin o kadar üstünde durmaya gerek yok. Yani zarar verdirtmeyiz, onun demokratik mücadelesinde anti demokratik oyunlara müsaade etmeyiz. Bu, karmaşık bir şey yok. Adam düz olarak yenebiliyorsa Tayyip Hocam’ı yensin, yani demokrasi içerisinde yenebiliyorsa yensin. Ama oyunla, tuzakla yenmeye kalkarsa müsaade etmeyiz, bu kadar açık. Muhalif olsun insanlar, onlar da öyle konuşsunlar, o öyle konuşsun, Türkiye’deki demokrasinin canlılığı bunlar. Bundan bir şey çıkmaz. Tedirgin olacak bir şey yok. Demokrasi varsa, bu tip tartışmalar olur, demokrasi yoksa tabii tek taraflı övme olur. Yerme varsa, eleştiri varsa, hatta bağırtı çağırtı varsa, demokrasi vardır. Ama çok da bağırıp milleti rahatsız etmemek lazım, inşaAllah. DİDEM ÜRER: Hocam kardeşlerimizin faaliyetleri var, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Geçtiğimiz günlerde Mersin’de bir araya gelip yemek yemişler ve Kuran okuyup, iman hakikatlerinden sohbet etmişler. Çok güzel ve bereketli geçtiğini söylüyorlar. Ayrıca hazırladıkları Antep sofrasının resmini göndermişler. Pazartesi günü Çorum’da kardeşlerimiz 1000’e yakın CD, 200’e yakın sizim eserlerinizden dağıtmışlar. Bursa’dan kardeşlerimiz 8 Mart Cumartesi Nilüfer’de Fatih Sultan Mehmet bulvarındaki esnafa sizin kitaplarınızdan 100 adet dağıtım yapmışlar. Yine Cumartesi günü Adapazarı’nda kardeşlerimiz esnafa sizin 50 adet kitabınızı hediye etmişler. Daha sonra da ev sohbeti yapmışlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, ne nurlu, ne güzel insanlar, ne güzel evler, ne güzel toplantılar, ne güzel faaliyetler. O kitapların ulaştığı her yerde, deccal tam bir mağlubiyet içerisinde oluyor, Allah’a hamdolsun. Kapağını görse bile nefesi kesilir deccalın, çok çok güzel. Şimdi kardeşlerimiz toplu resimlerini bir daha göreyim. Bir de o Antep sofrasını biraz yaklaştır. Allah Allah berekete nura bak, şu güzelliğe bak sen, maşaAllah. Aman Allah’ım, Aman Allah’ım, Cenab-ı Allah’tan onlara ikram, Cenab-ı Allah’tan onlara bir güzellik.  Cennet sofrası gibi ne güzel, maşaAllah elhamdülillah. Evet, devam edelim. DİDEM ÜRER: MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan’a seslenerek; “hiç mi Allah’ın kulu olan bir dostu yok? Sen felakete gidiyorsun, bizi de götürüyorsun demiyor” diye söyledi. Ayrıca “her yerde Kasımpaşalılık yapıyorsun. Niye yolsuzlukta, rüşvette yapmıyorsun?” dedi. Ayrıca Türkiye bölünmenin eşiğinde, PKK 2014 yılını özerklik yılı olarak ilan edeceğini söylüyor. Bunlarında getirdiği çok yönlü sıkıntılar olacak. Böyle bir dönemde hiç kimse alınmasın, yanlışa hepimiz yanlış demek mecburiyetindeyiz” diye ekledi. ADNAN OKTAR: Güzel işte tam devlet adamı ciddiyetiyle, aklı başında, güzel konuşmalar yapıyor. Ana tehlikeye dikkat çekiyor. Adamlar diyor ki “komünizm tehlikesi mi var?” diyor. Bak Bahçeli ne diyor? Bölünme tehlikesi var diyor. Bölünme ne demek? Cumhuriyet tarihinin en büyük komünist kalkışması, en büyük komünist hareket. Cumhuriyet tarihinde böyle komünist bir ayaklanma görülmedi. Halen tehlike hat safhada. Yani kırmızı alarmda olayı takip ediyoruz şuan bütün Türkiye olarak. Adamlar durup durup yanlış anlamayın ya diyorlar. Tatlı dille biz sizi ikna edeceğiz falan. Kardeşim ne istediğini anlıyoruz, görüyoruz, sen çocuk mu kandırıyorsun? Zorun belli, amacın da belli, müsaade etmeyiz. Tekrar tekrar gündeme getirip bizi rahatsız etmenin alemi de yok. DİDEM ÜRER: Hocam, Sayın Bahçeli miting de ezan okunurken sustu, o sırada Başbakan’a hakaret eden bir vatandaşı da susturdu. Bahçeli Başbakan’a hakaret eden vatandaşa “ezan okunurken kötü konuşma, yine de Recep Tayyip Erdoğan senin Başbakan’ın, böyle konuşma” diye uyardı. ADNAN OKTAR: İşte devlet adamı, aklı başında insan, Osmanlı terbiyesi almış, ecdat terbiyesi almış, Kuran terbiyesi almış insan. Türkiye’nin çimentosu niçin diyoruz Ülkü ocakları için, Ülkücüler için, ülkücü gençlik için? Böyle bir terbiye anlayışı olduğu için. Başbuğu’nun yanında yetişmiş bir insan, onun ahlakını, onun kişiliğini birebir almış ve güzel bir üslup, güzel bir konuşma tebrik ediyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, İzmir'in gazi emir ilçesinde AK Parti için seçim afişleri asan iki kişi yanlarına üç araçla gelen kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Yanlarına üç otomobille gelen kişiler "ne yaptıklarını sordular ve ardından da saldırdıkları iki partiliyi tartaklayıp, yumruklayarak tekmelediler." Yusuf Özdemir'in burnu kırıldı. Hasan Sakarya'da belinden darbe aldı. ADNAN OKTAR: Tam anlamıyla hukuki yönden karşılığı verilmesi lazım. Böyle bir münasebetsizlik, böyle bir zulüm ibret vesilesi olarak hemen cezalandırılması lazım. Kardeşim ağız, burun kırarak nereye varıyorsun. Fikir, düşünce sende yazı yaz, sen de anlat kardeşçe, dostça, arkadaşça. Şimdi dövdün ne oldu, ne kazandın?  O mağlup mu oldu, sen galip mi geldin? Senin aleyhine oldu, her yönden senin aleyhine oldu. Didem Hocam, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, "Van'da Saadet Partisi seçim aracı önleri kesilerek yüzleri maskeli yirmi kişilik gurubun taşlı saldırısına uğradı." ADNAN OKTAR: Mesela bu da müthiş bir densizlik, anında karşılık verilmesi lazım. Güvenlik birimleri böyle şeylerde hem sivil, hem açık takip yapması lazım. Önceden istihbaratını almaları lazım. Bu çakallar durduk yere ortaya çıkmıyorlar, hazırlıklı oluyorlar. Güvenlik birimlerinin bunu önceden tespit etmesi lazım veyahut muhtemel olacak diye düşünüp olay yerinde gizli veya açık tertibat alması lazım. Böyle densizlerin istedikleri yerde istedikleri gibi böyle acımasız eylemler yapmalarına müsaade edilmemesi lazım. Her yerde bunlar sürpriz karşılama yapılması lazım. Yani böyle bir eylemi yaptığına yapacağına bin kere pişman etmek lazım gayet de kolay. Devletin elinde yüz binlerce polis var, yüz binlerce asker var yoksa da devamını getirtiriz. Ama zaaf göstertilmesi doğru bir şey değil. Evet. DİDEM ÜRER: Hocam, Kırım'daki referandum sonrası beyaz saraydan açıklama geldi. Açıklamada Rusya askeri müdahalesinin ve uluslararası hukuku çiğnemenin bedelini artan biçimde ödeyecek" diye söyleniyor. ADNAN OKTAR: Ne yapacak? Herhalde kızacak Putin'e. Böyle pasif üslupların bir anlamı yok, orada yapacak bir şey yok. O Rusya'nın bir eylemi kendilerince de baya başarılı oldular. Dolayısıyla ne yapabilirsin? Ambargo koyabilirsin şu bu falan olabilir. Onu da yapsan da gene netice alamazsın. Çünkü Rusya mesela bak Suriye'de boyun eğmedi, çok zararı olmasına rağmen boyun eğmedi. Orada da boyun eğmez. Dolayısıyla bu tip şeyler hizaya getirme metoduyla olmaz. Sevgiyle olur, şefkatle olur. Sen Rusya'yı yalnız bırakma azminde olursun, sen yalnız bırakıp öldüreceğim dersen. O da dehşete kapılır. Sen benim kardeşimsin de al bağrına bas. Güzel insanlar Ruslar, güzel ülke, kafası çalışan insanlar. Bunları izole etmenin bir alemi yok. Dolayısıyla kardeşçe yaklaşılırsa, sevgiyle yaklaşılırsa, her şey hallolur. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Şırnak'ın Cizre ilçesinde otuz kişilik guruba polis tazyikli su sıkarak müdahale etti Hocam. Polis araçlarından yapılan anonslarda "gaz bombası kullandığımızda vatandaşlar rahatsız oluyor. Bu nedenle sadece suyla müdahale ediyoruz, lütfen dağılın" denildi. ADNAN OKTAR: Güzel. Polisimizin güzel huyu. "Sevgisi içimizi coşturan Hocam. Her gün sizi izlemek bizim için en büyük nimetlerden birisi elhamdülillah. Benim sorum şu Hocam Sarıgül'ü hem mitinglerinde izliyorum, hem de katıldığı televizyon programlarında genel olarak, hal olarak aksi, gergin, sinirli olduğunu düşünüyorum. Siz kendisiyle ilgili gözlemleriniz nasıl, nasıl görüyorsunuz?" Bu üslubu kökten tamamen terk etmesi lazım, hiç olmaz. Bilinçaltında o duruyor onun alışmış benim gördüğüm ve rahatça da onu uyguluyor bu olmaz. Onu unutacak, kafasından silecek onu. Hep Müslüman üslubuyla halim, terbiyeli böyle sevecen, müşfik bir üslup içerisinde olması güzel olur. Neşesi falan iyi, mesela sevgi, kalite arayışı güzel, uzlaştırmacı bir üslubu var bunlar güzel. Madem belediye başkanı olmak istiyor çok halim, çok sevecen, sakin, Allah'ı çokça anan, İslam'a, Müslümanlara karşı coşkulu bir sevgisi olan bir insan olması lazım. Tabii Hıristiyanlara, Musevilere de öyle, dinsizlere, komünistlere de öyle hepsine karşı içinde bir şefkat olması gerekir. DİDEM ÜRER: Hocam, Batman'da Başbakan Erdoğan'ın yol güzergahında asılan "sen gençlerin akan kanını durdurdun ya, anaların duası yeter sana "pankartının. Kürt kardeşlerimiz Başbakanımızın yanında yer aldığına dair haber yapılmıştı. ADNAN OKTAR: O çok önemli bir şey tabii Kürt olsun, Laz olsun kim olursa olsun kavimle alakası yok. Her kes her düşüncede insan destekler bu güzel bir şey, önemli bir hizmet tabii ki. DİDEM ÜRER: Hocam, 17 Aralık operasyonunun ardından görevini bırakan ve hakkında fezleke hazırlanan eski çevre ve şehircilik Bakanı Bayraktar: "Türkiye'nin önünün kesilmeye çalışıldığını" söyledi. Bayraktar "Hesap büyüktür, oyun çok büyüktür, oyunun sadece ucu gözükmektedir, derinliği çok büyüktür. Biz birlik ve beraberlik ve dayanışma içinde olmamız lazım" dedi. ADNAN OKTAR: İyi, güzel konuşmuş ama bir sorun çıkmaz. Ben Tayyip Hoca'nın bu kadar iddialı bir faaliyet yapacağını tahmin etmemiştim. Durumu muhafaza eder falan diye düşünmüştüm. Yani sadece mukaddesata, dine hizmet eder, ortalığı yatıştırır. Müslümanlara yapılan saldırıları durdurur zannettim. Yeri yerinden oynatmış yollar, köprüler, barajlar kardeşim Cumhuriyet tarihinde görülmemiş şeyler yapmış. Aferin, maşaAllah elhamdülillah takdire şayan. Bu terör olayını durdurması fevkalade bir olay. Genelde ben güzel faaliyet yapıyor olarak görüyorum. Ama bilmediğimiz bir şey olursa, yanlış bir şey olursa eleştiririz zaten. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hrant Dink cinayetinde sorumlu olduğu iddiaları gündemden düşmeyen eski istihbarat daire Başkanı Ramazan Akyürek geçmiş yıllarda ki işlem bilgilerini usulsüz imha etmesi iddiasıyla açığa alındı. Ramazan Akyürek'in evine gelen polis ekipleri açığa alma kararını tebliğ ettikten sonra. Ramazan Akyürek'in silahına ve kimliğine el kondu. ADNAN OKTAR: Yani kanun neyse, hukuk neyse o uygulanıyor. Artık biz kanun hukukun uygulamalarını bir nimet olarak görürüz o da o gözle değerlendiriyordur. Yeni fasıl kardeşlerimiz. Bu bir imtihandı güzel yani inşaAllah, sıra gecesi yapacağız inşaAllah. Doktorlar, mühendisler, bürokratlar falan gelecekler, hem fasıl dinleyeceğiz, hem sohbet edeceğiz, inşaAllah. Güzel o Antep, Maraş oralarda uygulanan güzel bir gelenek yayılması lazım, sıra gecesi önemli bir şey. DİDEM ÜRER: Hocam, Kardeşlerimiz yine faaliyetleri vardı, inşaAllah. Onları okuyayım. ADNAN OKTAR: Hay maşaAllah, ahir zaman aslanları. Gece abid, gündüz aslanlar. DİDEM ÜRER:  Bursa'da kardeşlerimiz farklı tarihlerde bir araya gelip ev sohbeti yapmışlar. Kuran'dan ve sizin kitaplarınızdan okumuşlar. Ayrıca 11 - 13 Mart tarihleri arasında Bursa İbrahim Kültür Merkezi’nde fosil sergisi düzenlemişler. Dün akşam İzmir'den kardeşlerimiz Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde otuz adet kitap ve iki yüz broşür dağıtımı yapmışlar. Özellikle evrim konulu kitaplarınıza çok ilgi varmış. İki kardeşimiz Aksaray'da otellere elli adet İngilizce kitabınızı hediye etmişler. Adapazarı'ndaki kardeşlerimizde bin adet broşür dağıtımı yapmışlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, Allah şevklerini artırsın. DİDEM ÜRER: Hocam, Başbakan Erdoğan, bu gece bir kanalda soruları cevapladı. Şöyle söylüyor HSYK’daki belli isimler "biz Başbakan’a bunu hesabını soracağız" diyorlardı. "Biz bu devleti sokakta bulmadık, millet de bizden devlete sahip çıkmamızı istiyor. Bu meydanlar bunu gösteriyor" dedi. "Tehditler şunlar bunlar benim için hikaye. Ben kefeni giyerek bu yola çıkmış insanım" diye söyledi yeniden. "Ve Allah'ın verdiği ömrü bir an öne bir an geri almaya kimsenin yetkisi yoktur. Biz tedbirlerimizi alıp yolumuza devam ederiz. Sağlığımız yerinde bu maratonu da ilk günlerden daha iyi götürüyoruz" dedi. ADNAN OKTAR: Evet, Allah yardım ediyor, Allah götürüyor, Allah onu vesile ediyor yoksa adım atamaz. Allah yolunu açıyor, engelleri kaldırıyor. Onu belirli bir süreye kadar Allah'ın takdir ettiği süreye kadar Cenab-ı Allah İslam için, Kuran için istihdam edecek. Ama bütün yolların çıktığı nokta, Mehdiyet’tir. DİDEM ÜRER: Kemal Kılıçdaroğlu; "Biz belli bir inanç gurubunun bir araya gelip cemaat kurmasına karşı değiliz. Siyasete girmemek koşuluyla çünkü biz inançların siyasi malzeme olmasını istemeyiz ve ona karşıyız Gülen cemaatiyle bizim aramızda hiç bir şey yok, bir ilişki, bağlantı, bir araya gelme, oturup konuşma böyle bir şey söz konusu değil. Biz paralel devlete de karşıyız, bir tane devlet vardır ikinci bir paralel devlet istemeyiz" açıklaması yaptı. ADNAN OKTAR: Görüşür, niye görüşmesin durum değerlendirmesi yapabilir. Ama paralel devlet derken, paralel muhalefet her zaman devlet içinde olur devlet sürekli hükümetin emrinde olmaz. Devletin içinde hükümete muhalif memurlar olur her zaman, devlet AK Partili olmaz. AK Partili olmayınca da paralel muhalifleri olmuş olacaktır hükümetin. Bunda şaşıracak bir şey yok. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Sayın Kılıçdaroğlu ayrıca başörtüsüyle ilgili şöyle açıklamada bulundu; “Diyorlar ki: ‘CHP yeniden iktidara gelirse başörtüsü yasağı getirecekler.’ Tamamen saçma bir şey. Biz özgülükler konusunda batıda ne varsa, bizde de onun olmasını istiyoruz, tam demokrasi istiyoruz. Bütün meydanlarda söylüyorum; ister başı açık, ister kapalı bütün kadınların benim başımın üzerinde yeri vardır" dedi. ADNAN OKTAR: Eskisi gibi bir karanlık devri kolay kolay gelmez, ama yine de tabii milletin tedirginliğini söylemesinde fayda var. "Sevgili Hocam bu genç görüntüsünü neye borçlusunuz hiç yaşlanmıyorsunuz, maşaAllah" diyor, Tolga Yılmaz. Muhabbet, sevgi, sevmek ve sevilmek, tutku. Ben tutku insanıyım, tutku insanı güzelleştirir, gençleştirir. Tutkunun insanıyım, deli aşkın insanıyım, inşaAllah. İltifat etmiş kardeşlerimiz Allah razı olsun. "Halk mutsuz "diyor, birlik ve beraberlik. Yok, benim milletim dinini, imanını yaşıyorsa, ortam huzurluysa mutlu olur. Niye mutlu olmasın? Şükreder haline. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, Sanem Altan bugünkü yazısında; “Recep Tayyip Erdoğan’ı yenecek bir siyasi lider yok Türkiye’de diyorlardı. Nihayet o lider bulundu” dedi. Ve “Erdoğan başka hiç kimsenin yapamayacağını yapıyor kendisine, yıllarca itinayla oluşturduğu imajını her gün, her davranışıyla, her konuşmasıyla parçalıyor. Bunu Recep Tayyip Erdoğan’a kimse yapmadı. Kendisi yaptı. Tarihi bir lider olmanın eşiğindeyken Ortadoğu tarzı tipik bir diktatör olma yoluna kendisi saptı” diye yazdı. ADNAN OKTAR: Tarihi lider olmaya niyeti yok onun zaten. Normal, Müslümanları içine düştükleri çok ıstıraplı durumdan kurtarmaya gayret eden bir insan olarak ortaya çıktı. Bayağı da kurtardı. Sırf şu başörtüsü bile yeterli. Başörtülü insanlara nasıl muamele yapıldığını herkes biliyor, daha önce. Şu hale geldiyse, bu güzel bir netice. Cumhurbaşkanı’nın hanımıyla bile adamlar muhatap olmak istemiyorlardı. Akıl almaz bir durum vardı. Bakın, Risale-i Nur’u bile devlet bastırıyor. Bayağı mühim gelişmeler oldu. “Hocam, mezhepler ne zaman kalkacak?” diyor, özetle. Hz. Mehdi (a.s) zuhur ettiğinde, inşaAllah. Cenab-ı Allah diyor ki Nisa Suresi, 165’te; “Elçiler; müjdeciler ve uyarıcılar olarak (gönderildi).” Allah bir nimet olarak gösteriyor. Bak, ilk şeyde hemen müjde. Müjdeciler ve uyarıcılar, uyarılmada da yine nimet var, yine güzellik var. “Öyle ki elçilerden sonra insanların Allah'a karşı (savunacak) delilleri olmasın.” “Ben duymadım. Haberim yoktu. Bilmiyorum” demesinler. Mesela tebliğciler de, İslam’ı tebliğ edenler de, Allah yolunda İslam’ı, Kuran’ı anlatan hatipler de yine aynı hükümdedir. Yani “duymadım” kalmasın diye Cenab-ı Allah, Müslümanları görevlendiriyor. Onlar da hem Darwinizmin, materyalizmin geçersizliğini anlatıyorlar, hem iman hakikatlerini, hem Kuran mucizelerini anlatıyorlar; o zaman hiç kimse, “ben duymadım” diyemeyecek duruma geliyor. Kitapları okuyorlar, CD’leri seyrediyorlar.  “Ey insanlar, şüphesiz elçi size Rabbinizden hakla geldi.” Hak, doğru, güzel, isabetli olarak geldi. “Öyleyse iman edin, sizin için hayırlıdır.” İman hayırlıdır. İmansızlık hayırsızdır.  “Eğer inkara saparsanız, şüphesiz” şeytandan Allah’a sığınırım, “göklerde olanların ve yerde olanların tümü Allah'ındır. Allah bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.” (Nisa Suresi / 170) Yani, “hiçbir şey yapamazsınız” diyor Allah. Her şey zaten Allah’a ait. “Siz kabul etseniz de, etmeseniz de Allah’a aittir” diyor. “Andolsun, Kitap ehlinden, ölmeden önce ona (İsa Mesih’e) inanmayacak kimse yoktur. Kıyamet günü, o (Hz. İsa Mesih (a.s)) da onların aleyhine şahid olacaktır.” (Nisa Suresi / 159) Aleyhine’yi ilave etmişler, aleyhine değil. “Şahid olacaktır” diyor sadece. Arapça’sında şahid olacaktır. Ebcedi 2019 tarihini veriyor. Bir şey olacak demek ki 2019’da. Bakın, Allah yemin ediyor; “Andolsun, Kitap ehlinden,” yani Musevi ve Hristiyanlar’dan, “ölmeden önce” ölmeden önce, “ (Hz. İsa Mesi (a.s)’a) ona inanmayacak kimse yoktur.” “İllaki inanacaklar” diyor Cenab-ı Allah, hepsi inanacak. “Kıyamet günü, o da onlara şahid olacaktır.” Şimdi bu nasıl olur?  İsa Mesih gelir, insanlar onu görür, ehl-i Kitap’tan, herkes ona iman eder. Bir dünya hakimiyetinde olacak bir ayet bu. Öbür türlü bazı şahıslar düşünüyor, diyor ki; “ölmeden önce iman edecek.” Ölmeden önce iman ettiğinde zaten imanı geçerli olmaz. İman olmuyor, Kuran ayetine göre o iman değil. Mesela Firavun son anda iman ediyor, imanı geçerli değil. Diğerleri için de mesela, ehl-i küfür de can boğaza dayandığında iman ettiğinde imanı geçerli olmaz. Sen ne diyorsun? “Can boğaza dayandığında iman edecekler” diyorsun. Allah onu imansızlık olarak görüyor. Sen de iman olarak görüyorsun. Ama ikincisi, doğru olanı Hz. İsa Mesih (a.s) geldiğinde ehl-i Kitap’ın hepsi Hz. İsa Mesih (a.s)’a iman ediyor. Düz, mantıklı anlamı olan ifade budur. Kuran’a uygun olan ifade budur. Bunu anlamazdan geliyorlar. Ebcedi de 2019 tarihini veriyor. Hayret, Hz. İsa Mesih (a.s)’ın gelişini inkar etmek için, Hz. Mehdi (a.s)’ın gelişini inkar etmek için akla, hayale gelmedik yöntemler arıyorlar. “Can boğaza geldiğinde, son anda iman geçersizdir” demiyor mu Kuran ayetleri açık açık? Örnekler vermiyor mu Allah? Sen nasıl Hz. İsa (a.s)’dan kurtulmak için böyle bir yalana tevessül etmeye kalkıyorsun? Yahut yanlış bilgiye kendini kaptırıyorsun. “Onlar, mü'minleri bırakıp kafirleri dostlar (veliler) edinirler. 'Kuvvet ve onuru (izzeti)' onların yanında mı arıyorlar? Şüphesiz, 'bütün kuvvet ve onur,' Allah'ındır.” (Nisa Suresi / 139) Mesela nerede küfür var, adam gidip ona itibar ediyor. Bu olmaz. Müminlerden yana olacak. İyilerden, dürüstlerden yana olacak. Sevecen insanlardan, sevgi insanlarından yana olacak. Didem Hocam ne yapalım? Var mı anlatacakların? DİDEM ÜRER: Hocam, kardeşlerimizin faaliyetleri var isterseniz. Almanya’dan kardeşimiz, kuaför dükkanına gelen müşterilerine sizin kitaplarınızdan hediye ediyormuş Hocam. Kızları da sizin büyük hayranlarınızdanmış, maşaAllah. ADNAN OKTAR: Şekerliğe bak sen. Gözlerin tatlılığına bak sen. DİDEM ÜRER: MaşaAllah. Dün akşam Alsancak Kıbrıs Şehitliği Caddesi’nde kardeşlerimiz sizin kitaplarınızı sergileyip halka hediye etmişler. Ankara’da, Pursaklar Karacaören bloklarında 2200 adet A9 TV ve Yaşayan Fosiller broşürü dağıtmışlar. Dün Şirinevler’de birkaç kardeşimiz sizin belgesellerinizden oluşan 500 adet CD dağıtmışlar, maşaAllah. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, Allah şevklerini arttırsın. “Rabbimiz, elçilerine va'dettiklerini” yani peygamberlerine vaadettiklerini, “bize ver” ebcedi 2023 tarihini veriyor. Ali İmran Suresi / 194. Bakın, “Rabbimiz, elçilerine” peygamberlerine, “va'dettiklerini” Peygamberimiz (s.a.v) bize neyi vaadediyor? Hz. Mehdi (a.s) vaadediyor, Hz. İsa Mesih (a.s) vaadediliyor, ittihad-ı İslam vadediliyor. “Bize ver,” diyor. “Elçilerine va'dettiklerini bize ver,” yani o vaadler yerine gelsin, bunu istiyoruz. Çünkü Hz. Musa (a.s) da aynı şeyi söylemiş, “Mehdi (a.s) çıkacak” diyor. Peygamberimiz (s.a.v) de aynı şeyi söylüyor. “Mehdi (a.s)” çıkacak” diyor. Ebcedi; 2023 tarihini veriyor. Ali İmran Suresi / 194. Yarın görüşüyoruz, inşaAllah. http://www.a9.com.tr/izle/183821/Adnan-Oktarin-Sohbet-programlari/Sayin-Adnan-Oktarin-A9-TVdeki-canli-sohbeti-(16-Mart-2014-2230) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (29 Ekim 2013; 21:30) 01:18:33
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (29 Ekim 2013; 21:30) 17 izlenme - 3 ay önce AYLİN KOCAMAN: Gördüğüm en çekici, en etkileyici insan ruhum bir tanemle yayınımıza devam ediyoruz. Hoş geldiniz Hocam. ADNAN OKTAR: Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, bugün bildiğiniz gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm izleyicilerimizin ve milletimizin bayramını kutluyoruz, inşaAllah. Bugün yurt çapında cumhuriyetimizin ilanının 90. yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı, Genelkurmay Başkanı, CHP Genel Balkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldı. Sayın Emine Erdoğan da ilk defa 29 Ekim’de şeref locasında yer aldı Hocam. ADNAN OKTAR: Şu mesela önemli bir şey. Ne acı bir şey, başörtülü diye bir hanımın şeref locasına alınmaması, Başbakan hanımının alınmaması, hakikaten çok ızdırap duyduğumuz, utanç duyduğumuz bir olaydı, bir ferahlanma oldu. Bizim milletimiz olgundur nerede ne yapacağını bilir. Abartılı bir hareket olmaz, abartılı bir tavır olmaz. Ama bir ayıp temizlenmiş oldu, iyi oldu. Evet, başka? DİDEM ÜRER: Sayın Gül bayram dolayısıyla deftere şunu yazdı: “Cumhuriyetimizin görkemli başarılarıyla övünüyor, emanetinize kararlılıkla sahip çıkıyor, kazanımlarımızı yeni hamlelerle daha yukarılara taşımak için azimle ve inançla çalışıyoruz” dedi ve devam etti yazısına, inşaAllah. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Ama bu sefer güzeldi her şey. Törenler de hoş oldu, Tayyip Hocam’ın tavrı da iyi oldu, her şey güzel oldu. Bu sefer bir güzellik etrafta yoğunlaştı. Evet. DİDEM ÜRER: Hocam, biliyorsunuz 153 yıldır hayal elden Marmaray da bugün Cumhuriyet’in 90. yılında yine devlet tarafından açıldı katılımlarla. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Japonya Başbakanı, Romanya Başbakanı ve 8 ülkeden 9 ayrı Bakanın katılımıyla. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve diğer kişiler de birlikte dua ettiler, Başbakan ve Cumhurbaşkanı da. ADNAN OKTAR: Tekbirlerle yani. DİDEM ÜRER: Tekbirlerle açıldı Hocam. ADNAN OKTAR: Hadiste ne diyor Peygamberimiz (s.a.v): “Tekbirlerle” bu yolun açılacağını söylüyor tekbirlerle. Aynısı bak hadiste geçiyor. “Onlar da geçecekler, insanlar yoldan geçecekler, tekbirler getirecekler.” Allah’ı anacaklar açıldığında bu yol. “Su ondan uzaklaşacak” diyor. Suyun 60 metre altında. “Su ondan uzaklaşacak.” Net ifade. “Ve açılan yoldan” bu çok net ifade değil mi? Bir olmayan bir yol, açılıyor. Yol varsa, zaten geçiyorsundur, ama yol açma demek, olmayan bir şeyi açma demektir. “Ve açılan yoldan geçecek” diyor. “Tekbir getirecekler” diyor, “Tekbirle açacaklar” diyor. Aynısıyla oldu mu, oldu. Hadiste bayraklardan bahsediyor, her yer bayraklarla donatılmıştı. Aynısı hadiste var. “Oradan şehre girecekler” diyor. “Doğru” diyor üstelik bak, “doğru” dimdik şehre girecekler. Bak zikzaklı demiyor. “Oradan doğru şehre girecekler, İstanbul’a. Zaten burada İstanbul’a diyor. Hadis çok kapsamlı ahir zamanın bu olayını anlatmış. “Kuru bir yoldan geçecekler” diyor. Ve “camiler yapacaklar” diyor aynı dönemde. Hakikaten Marmaray’ın çıkışına cami rast geldi. Çıkış yerine biliyorsunuz, restore edildi, güzelleştirildi. Tam çıkış yerinde cami var. Ve her yerde camiler yapıldı hakikaten tam bu dönemde. Ama ben bu detaya şaşıyorum. Bu kadar detaylı Peygamberimiz (s.a.v)’in anlatmasına. Hz. Mehdi (a.s) devrinin mühim bir olayı olarak Peygamberimiz (s.a.v) bunu belirtmiş. İstanbul’da zaten boğaz var. “İstanbul’da olacak bu” diyor. “Su uzaklaşacak” diyor, 60 metre kadar uzaklaşıyor insanlardan. “Açılan yoldan geçecekler” diyor, yol açıldı ve geçildi. “Tekbir getirecekler” diyor açılma anında. “Geçiş anında tekbir getirecekler” diyor, açık hadis. Tekbiri herkes duydu gördünüz televizyonda. Bak çok manidar, “orada doğru” diyor, “dimdik şehre girecekler” diyor insanlar. Hz. Mehdi (a.s)’ın mühim bir alameti, Hz. Mehdi (a.s) devrinin mühim bir alameti olarak bu belirtiliyor. Bu yoldan Hz. Mehdi (a.s)’ın da geçeceği ve insanların geçeceği belirtiliyor. Ama genel olarak burada anlatılan, halkın çok yoğun olarak geçişi bildirilmiş. “Aynı dönemde” diyor işte bak çok manidar, “aynı dönemde deccal Şam’da Müslümanların çocuklarının başına bela olacak” diyor. Aynı dönemde, hemen bak hadisin devamında söylüyor, anlatıyor. Aynısı oldu mu olmadı mı? Şimdi bunu hoca efendiler gizler birçoğu. Çünkü nasıl söylesin? Söylerse Mehdiyet’e hizmet etmiş olacak, İttihad-ı İslam’a hizmet etmiş olacak. Gizleyeceklerdir bu kadar büyük bir mucizeyi, bu kadar sarih bir mucizeyi-ki, daha da detayları var, şimdi anlatsak ortalık iyice karışacak. Ben bu kadarını söylüyorum şimdilik. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Başbakanımızın konuşmasından başlıklar şöyle Marmaray’ın açılışında: “Bu büyük projeyle hem Cumhuriyetimizi yüceltiyor, hem de demokratik bir cumhuriyetin istikrar içinde, güvem içinde, kardeşlik ve dayanışma içinde bir cumhuriyetin neler başarabileceğini bugün ispatlıyoruz” dedi. ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam’a Allah yardım ediyor. Çünkü neden? Mehdiyet’in çizgisinde gidiyor. Mehdiyet’in çizgisinden sapmıyor, Moşiyah çizgisinden sapmıyor. Öyle olduğu müddetçe ne devlete, ne millete, ne hükümete zeval gelir. Ve müspet eleştiriye açık bir insan. Bir şey söylendiğinde, doğru görüyorsa onu sessizce, sakince yerine getiriyor, hiç vakit kaybettirmeden. Bak, açılıştaki hanım kızlar, çok modern hanım kızlar. Biz onu söylemiştik, o konuya titizlik gösterdi, baya güzel. Atatürk’ten Gazi Hazretleri’nden sitayişle bahsediyor. Çok isabet, baya güzel. Teknolojiye, modernliğe açık olduğunu güzel vurguluyor. Güzel Ama muhafazakar, mukaddesatçı kardeşlerimizin de değerlerine titizlik gösteriyor. Biz de zaten titizlik gösteriyoruz. DİDEM ÜRER: Hocam, şöyle diyor dediğiniz gibi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili: “Cumhuriyetin ilanına giden yolun nasıl zorlu yol olduğunu unutmadık. Gazi Mustafa Kemal buradan Samsun’a gitmek için kırık-dökük bir gemiyle dalgalarla mücadele edip Samsun’a ulaştı. Biz de onun yolunda devam ediyoruz” yönünde açıklamalar yaptı. ADNAN OKTAR: Mesela bak ne güzel. Bu konuda bir titizlik gösterdiği görülüyor. Üslubu çalışkanlığı hoş, iyi. Mehdiyet’e, İttihad-ı İslam’a olan sevgisi açık açık hissediliyor, muhabbeti açıkça hissediliyor. Haktan hakikatten yana tavrı güzel oluyor. Yakışan da budur. İnatçıdır Tayip Hocam, baya inatçıdır. Onun da faydasını çok görüyoruz. Tayyip Hocam’la Erbakan Hocam, zaten o konuda benzeşirler. Bir de politikadan zevk alıyor, hoşuna gidiyor. Erbakan Hocam da çok severdi, Demirel de çok severdi politikayı. Bazı insanlar böyle acayip hoşlanır politikadan. O da onunla hakikaten haz duyuyor, güzel o yönü de iyi. Yetenekli güzel, maşaAllah. Ayağına dolanmamak lazım, mahcup etmemek lazım. Hem ayıp, hem günah, hem yazık. Çalışkan hakikaten, gayretli. Gayet de güzel şeyler meydana getiriyor, güzel eserler ortaya koyuyor, ufku da açık. Mesela sarıp-döküp bir şeyler yapıyor, sonunda çıkarıyor. Şu Marmaray mükemmel bir proje, mükemmel bir olay. Ama hadislerde bu kadar detaylı anlatılmış olması da, Mehdiyet devrinin de bir alameti olması da, çok çok harika. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, aynı zamanda da “projenin hayalini kuran, bu hayallerini projelere döken Sultan Abdülmecit ve Abdülhamit’i de rahmetle anıyorum” diye belirtti. ADNAN OKTAR: Mesela bak o da bir nezaket, ecdada olan sevgisini dile getirmiş oluyor. Tarihi bir bilgi, ta o zaman ecdat düşünmüş, maşaAllah. Ama kader, Hz. Mehdi (a.s) devri, Hz. Mehdi (a.s) devrinde olacak. Abdülhamit’e Allah nasip olmayacak, Abdülmecit’e nasip olmayacak Allah nasip etmiyor, Menderes hükümetine nasip etmiyor, kimseye nasip etmiyor. İllaki Hz. Mehdi (a.s) doğacak, illaki onun devrinde olacak, illaki Hz. Mehdi (a.s)’ın alameti olacak. Ve “arkasından da Şam karışacak” diyor. “O devirde de Şam karışacak” diyor. “Suriye karışacak” diyor Peygamberimiz (s.a.v), “ve katliamlar başlayacak” diyor. Anlaşılmayacak gibi değil. DİDEM ÜRER: Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a tebrik mesajı yolladı Hocam, bugünle Cumhuriyet ile ilgili. ADNAN OKTAR: Güzel. Putin yaman delikanlı, baya cesur. Kendi milletini de seviyor, insanları da seviyor, bütün dinlere saygısı var delikanlı mizaçlı. Tayyip Hocam’ı andırıyor o yönüyle. Obama da delikanlı. Üçü bir araya gelseler dünyanın çehresi baya değişir, baya güzel olur. Ama herhalde Hz. Mehdi (a.s) ile masaya oturacaklar. Nasip öyle görünüyor yani, inşaAllah. Buyurun Didem Hocam, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, bugünkü Cumhuriyet Bayramı törenlerinde Sayın Abdullah Gül ile Sayın Kılıçdaroğlu el sıkıştılar ve merhabalaştılar, fakat Başbakan ile yüz yüze gelmemek ve el sıkışmamaları dikkat çektiği genelde haberlerde söylendi. ADNAN OKTAR: Olur siyasetçiler arasında. Eskiden beri biz duyarız, öyle bir adet var. Gerçi garip bir durum ama oluyor. İnsanı rahatsız edecek bir durum tabii. Barıştırırız barıştırırız düzelir, inşaAllah. Firdevs; “Yakışıklım, çok tatlısınız. Uzaktan sizi sevmek acayip zorluyor beni. Ekrandan çıkıp yanıma otursanız” diyor, maşaAllah. “Hocamıza ulaşabileceğim adresler.” Ulaşabileceğin adresler belli. Bana gelir zaten, o konuda sorun olmaz. Muhittin mason olmak istiyormuş. “Her zaman için gücün yanında olmayı yeğlemişimdir.” Ayıp ayıp olur mu? Güçten yana olmayacaksın, haklıdan yana olacaksın. O çok egoistçe bir hareket olur, yakışık almaz. Müslüman öyle olmaz. Müslüman daima haktan-hakikatten yanadır. Masonluğun güçlü olduğunu nereden çıkarıyorsun? Masonluk gücünü arkadaşlık anlayışından alır, dostluk anlayışından alır. Yoksa öyle ahım şahım ekonomik güçleri, öyle bir sosyal gücün dışında maddi dünyayı etkileyecek bir güçleri yok. Olsa da kendilerine. Oturup onu oraya buraya dağıtmazlar. Mesela Müslümanlarda da zenginler var ama hep kendine zenginliği. Yani İslam alemi sürünüyor. Mesela Dubai, Suudi Arabistan çok zenginler. Ama zenginlikleri konusunda egoist davranıyorlar, parayı kendilerine ayırıyorlar. Kimseye vermezler. Masonlukta öyle yani oturup zenginliği varsa, onu etrafa kullanmaz. Şahsi zenginliği olur, ama genellikle sosyal dernek olarak hakikaten sevgiyi esas alıyorlar. Sevecenliği, dostluğu, arkadaşlığı esas alıyorlar. O yönleri güzel.  O İslam’la süslendiğinde tam gerçek mecraına oturmuş olacak. Onlarda zaten böyle bir fikre, böyle bir inanca kapalı değiller, açıklar. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Yalçın Akdoğan yazısında; “Abdullah Öcalan’ın birkaç yıl önce talimat verip yeni bir çatı yapılanmaya gidilmesini istediğini ve bunun üzerine HDP’nin kurulduğunu” söylemiş. Ayrıca “HDP’ye katılan bazı şahıslar, ‘lider sultası olmadığı için bu harekete katıldığını’ söylemişler. “Eğer sulta diye bir kavram varsa da bu tür örgütler ve yapılar için üretilmiştir. BDP’nin Sultası da Sultanı da çoktur. Kandilli’deki örgüt elebaşlarından tutunda, İmralı’ya ve örgütün şehirlerdeki komiserlerine kadar asıl irade başkasındadır ve mutlak bir otorite gerektirir” demiş. ADNAN OKTAR: Yani anlat biraz, yorumla. DİDEM ÜRER: Herhalde Hocam HDP’nin kurulmasını Abdullah Öcalan’ın daha önceden talimatıyla olduğunu söylüyor ama genellikle hep birkaç başlıktan bahsediyorlar, PKK’nın içinde de veya BDP’den de bahsettiklerinde de. Ama genel olarak zaten bu her zaman vardır gibi yorumlamış Sayın Yalçın Akdoğan. ADNAN OKTAR: Marksist düşüncenin birkaç başlıklısı olmaz. Marksist düşüncenin tek bir hedefi vardır, dünyayı komünist yapmak, Marksist yapmaktır. Üç aşağı beş yukarı aynıdır, yani pek ayrı gayrı olmaz. Mesela Fransız komünistleri, İtalyan komünistler destekler. İtalyan komünistleri, Kore komünistlerini destekler. Onların dünyada bir komünist kardeşlik anlayışı vardır. Dostluk anlayışı vardır. Yoldaş tabir ederler, yoldaşlar birbirlerini her yerde desteklerler. Dolayısıyla Komünizmin fikri bir olduğuna göre, anayasası düşüncesi bir olduğuna göre fikirde bölünmeleri diye bir konu olmaz. Ve liderlikte esastır komünist düşüncede. Lidere kayıtsız şartsız itaat edilir. Abdullah Öcalan’a da kayıtsız şartsız itaat ediyorlar. Öyle bir konu olmaz. Yani ayrılık çıkaranı zaten öldürüyorlar. Gördünüz o kızcağızı çekip vurdular, yani öyle bir konu olmaz. DİDEM ÜRER: Hocam, Adapazarı’ndaki kardeşlerimiz 500 adet A9 broşürü dağıtmışlar, inşaAllah. 500 adet de Yaşayan Fosiller broşürü dağıtmışlar, sonrasında da Kuran okuyup sohbet etmişler. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, ne güzel sofra olmuş. Ne güzel insanlar sofranın çevresinde. Hep Hz. İsa Mesih’in sofrası aklıma geliyor. O koltuklarda boş olmaz genellikle, maşaAllah. İyi Allah bereket, sağlık versin, iyilik güzellik versin. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Bir kardeşimizin de size şöyle notu var Hocam; “Canımız, ruhumuz, Seyyidimiz, aslanlar aslanı Hocamız, geçtiğimiz Pazar günü Samsun Agape Kilisesi’ni ziyaret ettik. Kilise görevlisi Yahya Bey’le görüştük ve Hz. İsa (a.s)’ı canımızdan çok sevdiğimizi, onun zuhurunun da çok yakın olduğunu konuştuk. Kendisine Hristiyanlar Hz. İsa’yı Dinlesinler kitabı ile Mesih Müjdesi kitaplarınızı hediye ettik. Ayrıca bir isteklerinin ihtiyaçlarının olup olmadığını sorduk. ‘Hocanıza bir ricada bulunmak istiyorum’ dedi. ‘Bizde sizin sevgi anlayışınızla size bakıyoruz, ancak aynı anlayışı diğer Müslümanlardan bulamıyoruz’ dedi. ‘Bizle görüştüğünüz gibi diğer Müslümanlara da bu konuda açıklamalar yapıp, onlarla görüşmeler yapmamızı istedi” diyor kardeşlerimiz. ADNAN OKTAR: Yani zulmediyorlar diyor değil mi? Çok büyük günah. Allah’ın hükmü açık bak diyor ki; “Hristiyan’ız diyenleri size sevgi bakımından yakın bulursunuz” diyor Allah. Ve onlarla evlenebilirsiniz diyor Hristiyan hanımlarla. Bu nasıl bir kafadır, bu nasıl düşüncedir. Samsun’da kaç tane Hristiyan olur? Oradaki kardeşlerimizin büyük bölümü güzel huyludur. Karadenizliler sevecen, misafirperver insanlar ama demek ki orada zalimlerde var ki, gaddarlarda var ki böyle bir üslup südur etmiş.  Kardeşlerimize her yerden destek ve sevgi mesajları gönderin ki, gönülleri rahat olsun. O densizlerin bir şeye gücü yetmez.  Onlardan da tedirgin olmasınlar. Ama Karadeniz halkı şekerdir baldır. Güvenli yerdeler, gönülleri rahat olsun, inşaAllah. DİDEM ÜRER: Kardeşlerimiz “Sizin A9 Tv’de bu konuda sık sık açıklamalarınız olduğunu anlatmışlar Hocam. Ama bu konuyu da ileteceğiz” demişler. Onlarda görüşmeden ne kadar memnun kaldıklarını defalarca dile getirmişler. ADNAN OKTAR: Yazık günah, orada bir avuç Hristiyan, bir avuç Hz. İsa (a.s) talebesi. Bak 2000 yıl sadakat göstermişler. En güç şartlarda. Öldürülmüşler, şehit edilmişler, dövülmüş, sövülmüşler, çok ızdıraplar çekmişler ve inançlarında sabit kalmışlar. Ne güzel dindar olmaları, ne güzel Peygamberlerine inanmaları. Ahirete inanıyorlar, Allah’ın varlığına inanıyorlar, birliğine inanıyorlar. Derin şefkat, derin sevgi göstermek lazım. Yani aksi zulüm olur. Bazı akıldanaler, Hristiyan ve Musevi düşmanlığını sürekli körüklüyorlar, sürekli nefret propagandası yapıyorlar. Onu dinin bir gereği gibi gösteriyorlar. Halbuki İslam’ın zıddına hareket ediyor bu adamlar. İslam’da Musevilere ve Hristiyanlara şefkat ve sevgi göstermemiz istenir. Bak daha ayeti anlamıyor adam. Cenab-ı Allah diyor ki “onlarla evlenebilirsiniz.” Evlenmek ne demek? Sevgilin oluyor, sırdaşın oluyor. Bu kadar yakın olun diyor Allah. Adam anlamazdan geliyor. “Hristiyan’ız diyenleri size sevgi bakımından yakın bulursunuz” diyor Allah. Ne istiyorsunuz bu tertemiz insanlardan? İnsan bilakis mesela çarşıda gördüğünde saygı gösterir, şefkat gösterir. Mesela kahvehaneye geldiğinde buyur edersin, evine buyur edersin. Mesela yemek hazırladın, sofra güzel bir sofraysa, Rahip Efendi’yi de çağırın dersin, gönlünü alırsın. Dua eder, konuşursunuz, Allah’ın varlığından birliğinden bahsedersiniz, Allah aşkından bahsedersiniz, cennetten cehennemden bahsedersiniz. Dolayısıyla kardeşlerimiz çok iyi yapmışlar ama biraz sabırlı olsun kardeşlerimiz. İsa Mesih (a.s)’ı yakın bir zamanda cismi beşerisiyle görecekler, cismi beşerisiyle Bediüzzaman’ın ifadesiyle.  Bir çile döneminden geçiyorlar. O onların sevabını çok artırıyor. İncil’de uzun uzun onların çile çekeceği anlatılıyor zaten. Çileden çok sevap alırlar. Kendini bilmez densizler her zaman çıkar. Ama Karadeniz halkı, Samsun halkı temizdir. Ezici çoğunluğu çok iyidir. Ekaliyetle iyi insanlardır. Ama densiz dünyanın her yerinde çıkar. Onlara sabredecekler ama her zaman yanlarındayız, inşaAllah. Bütün milletimiz yanlarında inşaAllah, her zaman. DİDEM ÜRER: Hocam, bugün rahmetli Necmettin Erbakan Hocamız’ın doğum yıl dönümüydü, inşaAllah. 29 Ekim 1926 tarihinde doğmuş.  Galiba Sayın Cumhurbaşkanı’nın da doğum günüymüş. ADNAN OKTAR: Allah Allah çok manidar. Erbakan Hocamız dünya tatlısıydı. Acayip yiğitti. Lider öyle olacak, çok şeker, dünya tatlısıydı Erbakan Hocam. Harun Yahya kitaplarını, benim kitapları sürekli tavsiye ederdi, her yerde. Hatta bir ara Erbakan Hocamız’ın kitapları yazdığı şaiyası yayılmıştı. Bende sürekli destekliyordum, evet Erbakan Hocam yazıyor diyordum. Allah cennette komşu etsin. Erbakan Hocamız dünya tatlısıdır, çok çok imanlıydı. Vefatına yakın kumla teyemmüm ediyordu, yine namazını kılıyordu. Sürekli İslam’ın Kuran’ın lehine ne tedbirler alınabilir, neler yapılabilir hasta yatağında daha hala talimat veriyordu. İstanbul Erkek Lisesi’ni birinci mi bitirmiş Erbakan Hocamız? DİDEM ÜRER: Evet, çok çok zor bir okuldu.  ADNAN OKTAR: Ama o diğer okulları da birinci bitirdi. Yani üniversiteyi de birinci bitirdi benim bildiğim. Yani süper zeka deniyor öyle bir insan. Olağanüstü bir zekaya sahipti, müthiş bir hafızası vardı, şahane bir insandı Erbakan Hocamız. Evet, dinliyorum.  DİDEM ÜRER: Singapur Başbakan Yardımcısı ve maliye bakanı; “Türkiye’nin modern ve geleceğe bakan bir ülke olduğunu” söyledi. Ankara 2015’te G20’nin başkanlığını üstlenecek olmasına dikkat çeken bakan; “Türkiye, diğer Müslüman ülkeler gibi değil” diyerek, Singapur’da faaliyet gösteren Türk kültür merkezinin çalışmalarını takdirle karşıladığını” söyledi. ADNAN OKTAR: İyi, maşaAllah. Evet, dinliyorum ben. DİDEM ÜRER: Bugün Ankara’dan kardeşlerimiz, Kuzeykent TOKİ bloklarında 900 adet A9 TV ve Yaşayan Fosiller broşürü dağıtmışlar. ADNAN OKTAR: Aferin canlarıma. Yaklaştır bakayım şu köfteleri bana. Sizi fettanlar sizi, sizi minik köfteler sizi. Şekerliğe bak sen. Bir de bayağı mesrurlar. Ekip daha çokmuş, bir tane, iki tane değiller. Aferin maşaAllah. Didem Hocam diniyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, kardeşlerimiz 25 Ekim Cuma akşamı “Gebze’deki kardeşlerimizle bir araya gelerek Kuran’dan ayetler, Hocamızın En Büyük İftira Şirk kitabından bölümler okuduk” diyorlar. “İman hakikatleri anlatıp, çalışmalarımız hakkında iştişare yaptık. Hocamızın tavsiyesi üzerine kardeşlerimizle birlikte topluca dua ettik” diyorlar. MaşaAllah. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Bunlar da minik kuzular. Bunlar melek hükmünde, maşaAllah. Ah canlarım benim nasıl güzeller, nasıl nurlular maşaAllah. Bakışlarındaki tatlılığı görüyor musun? Günahsızlığın güzelliğine bak, maşaAllah. Ah benim bir tanelerim, canlarım benim. Cenab-ı Allah onları, Hz. Mehdi (a.s) talebesi, Hz. İsa Mesih (a.s) talebesi kılsın. Hz. Hızır (a.s) da yanlarında gezsin, inşaAllah. Haberleri olmasın ama Hz. Hızır (a.s) yanlarında gezsin haberleri olmasın. Ürkerler. Onun için haberleri olmasın inşaAllah. Ama görsün onları bir Hz. Hızır (a.s), inşaAllah. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, İsrail “Oslo anlaşması öncesi tutuklanarak mahkum edilen Filistinlilerden 26 kişilik ikinci grubun serbest bırakılacağını” bildirdi. ADNAN OKTAR: Hapishaneler boşalıyor. Öyle mi? DİDEM ÜRER: Evet. Yaklaşık 5000 siyasi tutuklu var Hocam, Filistinli tutuklu. Ve İsrail hapishanelerindeki yüzde 63’ünün tutukluluk kararı belirlenmemiş, netleşmemiş. ADNAN OKTAR: Yazık onlara, bıraksınlar hepsini. Ne gerek yani? Yazık günah. Bayağı aileleri var, çoluğu çocuğu falan var. Izdırap çekiyorlar yani. Yani İsrail’e de azap, onlara da azap, ne gerek var? Dost olup kardeş olsunlar. Aynı peygamberin evlatları; Hz. İsmail (a.s) ile Hz. Yakup (a.s)’ın evlatları. Ama ahir zamanda işte illaki birbirlerine düşecekler, illaki bu olacak. Ve illaki o zorluktan geçecekler. Ahiretin lezzeti ancak öyle anlaşılır. Çile çekmeden aşk bilinmez. Çile çekmeyen aşkı bilemez. İllaki azaptan geçecek. Mesela Roman kardeşlerimiz, o canlarım çok çile çekerler, çok acı çekerler, o yüzden sanatları adeta böyle ağlar. Çok içli ve güzeldir. Onların fıtratını bozmak doğru olmaz. Onları modernize etmeye kalkmak doğru olmaz. Hayat şartlarını kolaylaştırıp, onları kendi haline bırakmak lazım. Onların dünyası apayrıdır. Dostane sıcak bir dünyaları vardır. İyi korunup kollanırlarsa mesele yoktur. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Azerbaycan’dan Nalan kardeşimiz şöyle yazmış: “Canım Hocam, ben seni çok özledim. Kitaplarını okuyorum. Hep A9 izliyorum. Seni çok seviyorum. Hz. Mehdi (a.s) talebesi Nalan” demiş. ADNAN OKTAR: Nalan Hanım. Nalan Hanım’ı bana biraz yaklaştır. Ne kadar sevdiğini görüyorsunuz. Ben onun burnunu yiyeceğim, o kolları özellikle şu ayakları. O bir lokmalık. Ama bayağı güzel olacak, maşaAllah. Çok tatlı, canımın içi. Hayret bu kadar güzel, tatlı olması, çok nurlu, maşaAllah. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Hocam, yine kardeşlerimiz 28 Ekim tarihlerinde Maltepe’de 50 adet sizin kitaplarınızdan dağıtmışlar. ADNAN OKTAR: Maltepe, maşaAllah. Delikanlı yatağıdır Kartal, Maltepe, Pendik. Aferin canlarıma, aferin maşaAllah. Şu sohbetleri bile Rahmani, nurani bir sohbet. Allah ömürlerini uzun etsin. Her yerlerini nur kılsın Cenab-ı Allah. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Filistinlilerin salıverilmesinin gece yarısından sonra olduğu açıklandı. Kararın altında imzası bulunan adalet bakanı Livni’nin de, ölüm tehditleri aldığı kaydedildi Hocam. ADNAN OKTAR: Kimden? DİDEM ÜRER: Serbest bırakılacağı için, aileleri zarar görenler genelde karşı çıkıyorlar serbest bırakılmaya, İsraillilerden. ADNAN OKTAR: Nasıl, bir daha söyle. DİDEM ÜRER: Filistinlilerin serbest bırakılmasına İsrail’de ailelerini kaybeden bazı kişiler karşı çıkıyorlar. Eylemler yapıyorlar genelde serbest bırakılırlarken. Onlardan Allahualem. ADNAN OKTAR: Ama çok ayıp bir kadını tehdit etmek. Bayağı da şeker bir hanım. Bir kadını tehdit etmek çok çok ayıp. O iyilik yapıyor. Güzellik olsun diye yapıyor. Tevrat’ın hükmüdür affedicilik, merhamet, şefkat. İntikam neyi sağlar? Affetmek güzeldir. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Bu bırakılan Filistinliler de zaten belirli koşullarla bırakılıyorlar Hocam. Mevcut yerlerini hiçbir şekilde terk etmemeleri, belirli yerde çalışmaları. Birçok koşulları var, tam bir serbestlik olmuyor. ADNAN OKTAR: Pek tabii ki yani. Ne kazanacağız hapiste tutmaktan? Ne olur yani? Akıl mı şu? DİDEM ÜRER: Irak’ta şiddetin yeniden artmasıyla Hocam, bir yazı yayınlandı English Times Dergisi’nde. El Kaide’nin, Sünni, Şii, Arap ve Kürt toplulukları arasında bir iç savaş çıkarmak istediğini yazdı. Independent yazarı da; “Türkiye’nin El Kaide’ye sınırlarını kapatmaması halinde Suriye ve Irak’ın bölüneceğini” iddia etti. ADNAN OKTAR: “Türkiye sınırlarını kapatırsa hallolur” mu diyor? DİDEM ÜRER: Evet. ADNAN OKTAR: Herhalde espri yapıyorlar. Sınırı kapamayla ne alakası var? Sanki onlar kamyonla karpuz getiriyorlar, Türkiye de oradan içeri alıyor gibi. Çok münasebetsiz bir ifade. El Kaide mensubu olmak bir kere Türkiye’de suçtur. Görüldüğü yerde, bilindiği yerde anında yakalanır. Yani hangi cumhuriyet savcısı böyle bir delile ulaşsa, hemen yakalama kararı çıkarttırır. Dolayısıyla çok münasebetsiz bir izah. Türkiye’yi böyle töhmet altında bırakacak yani edepsizce bir söz. Çok çirkin olmuş, ayıp yapmışlar yani. DİDEM ÜRER: İstanbul bölgesel finans merkezi olmasının yanı sıra, İslami finansın da merkezi olma yolunda adımlar atıyorlar Hocam. Borsa İstanbul; “Dünya Bankası’nın İslami finans alanındaki ilk temsilciliği olan dünya bankası, Küresel İslami Finans Geliştirme Merkezi’nin bünyelerine alacağını” açıkladı. ADNAN OKTAR: Finans gelişsin de tamam da; fakirlere, yetimlere, yoksullara, Allah’ı seven herkese, Allah’a inanmayanlara da, hepsine güzellik olarak sunulması lazım. “Mehdi (a.s)” diyor, “Malı sahah (eşitlik) üzere dağıtır” diyor. Silaha verilecek para, halka dağıtılsın. Bombaya verilecek para, fakirlere verilsin. Napalm bombasına verilecek para, yetimlere verilsin. Bu gayet kolayken, son derece kolayken inanılmaz zor gösteriliyor. Zor olan, acımasız olan da çok kolay gösteriliyor. Bomba yapmak ne kadar zor bir şey. Bombayı uçağa yüklemek ne kadar zor bir şey. Pilot eğitmek ne kadar zor bir şey. Gidip adamların üstüne götürüp onu atmak ne kadar zor bir şey. Zorunuza ne oluyor? Uçaktan yiyecek atın, kitap atın, çikolata atın çocuklara. Niye bomba atılması gerekiyor? “Yok” diyorlar, “illa zaruret. Şuradan bomba alalım. Buradan uçak alalım. Şuradan füze alalım.” Müthiş bir rekabet var, silahlanma rekabeti. Silahlanmama rekabeti olması lazım. Sevgi rekabeti, muhabbet rekabeti olması lazım. Silahın rekabeti mi olur kardeşim? Adam yüz uçak alıyor, bombardıman uçağı “o zaman ben de yüz elli tane alayım” diyor, o da diyor ki “ya bunlar yüz elli tane almış, biz iki yüz tane alalım” diyor. Bu ne kadar korkunç bir şey. Bir Allah’ın kulu da çıkıp demiyor ki “bu nasıl bir dünya, nasıl bir uygulamadır, bundan hemen vazgeçelim” demiyorlar. Silah katalogları var. Yeni çıkan silahlar tanıtılıyor “of” diyor “şu bombanın mükemmelliğine bak şu roketi attığında, şehre ulaştığında” diyor “en az on bin kişiyi yerle bir eder” diyor “kardeşim teknoloji bu, helal olsun” diyor “şimdi yeni bir napan bombası geliştirdik” diyor “attığında, karınca dahi bırakmıyor, hiçbir şey bırakmıyor, aldım gitti” diyor “çok mükemmelmiş bu” diyor. Böyle dünya olur mu? Böyle hayat olur mu? Mehdiyet’e direnmek, Hz. İsa Mesih (a.s)’a direnmek, insanları bu hale getirdi işte. İttihad-ı İslam’a direnmek bu hale getirdi. Bunun açıklaması yok. Çok ürkütücü, çok korkunç bir şey. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, Amerika 1.7 trilyon harcamış bu Irak işgali sırasında. ADNAN OKTAR: Şu akla bak! O parayı Afrika’ya göndersen, fakir çoluğa çocuğa dağıtsan, bol bol yeter, başlarından taşar. Yiyecek olarak giyecek olarak değil mi? Ne gerek var kardeşim? Eğer Irak yönetimi değiştirilmek isteniyorsa İslam ülkeleri birleşir bir ültimatom verilir, konu biter. Ama birleşmiyor İslam âlemi. Âlimlerin, hocaların büyük bir bölümü, İttihad-ı İslam’a karşı, Mehdiyet’e karşı. Ama zulüm ve acımasızlığa karşı da sessizler. Hatta zulmü, bazı alimler kendi çıkarları için destekliyor, kendi itibarları için destekliyor. Mesela Mısır’da darbeyi yapan adamı göklere çıkarıyorlar, baş tacı yapıyorlar alimler, hocalar. İhvan-ı Müslimin’i neredeyse deccal ordusu gibi gösterecekler. Daha önce de tam tersini söylüyorlardı. Ordunun deccal ordusu olduğunu söylüyorlardı, İhvan-ı Müslimin’in de müminler topluluğu olduğunu söylüyorlardı. Her iki tarafa da sahip çıksanıza. Onları da sev, onları da sev. Hepsine sahip olun. Didem Hocam, bir şeyler anlat. DİDEM ÜRER: Kayseri’den kardeşlerimizin size bir notu var Hocam; “Aşkım, nurum, canım Hocam. Bu gün misafirlerimizle ‘Basitliğin Kirli Kültürü’ adlı kitabınızı okuduk ve Kuran meali okuduk. Akşam da tekrar kardeşlerimizle beraber Risale-i Nur okuduk. Kayseri’den sevgiler, hürmetler. Ellerinizden öperiz, nurlu dualarınıza talibiz” diyorlar. ADNAN OKTAR: Ne güzel sohbet olmuş. Ne güzel minik kuzular da var, onlar da melek hükmünde olduğu için evin tadı gelmiş, eve nur gelmiş, ışık gelmiş. Çok güzel. Hepsini Cenab-ı Allah cennette kardeş etsin. Resulullah (s.a.v.) ile Hz. Mehdi (a.s) ile Hz İsa Mesih (a.s) ile diğer Peygamberlerle hep beraber birlikte yemek yemeyi, sohbet etmeyi, cennet bahçelerinde gezmeyi Allah nasip etsin. MaşaAllah, inşaAllah. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam “Cumhuriyet hakkındaki fikrin nedir?” şeklinde sorulan soruya Bediüzzaman Hazretleri’nin cevabı şöyle yayınlanmış bugün Time Türk sitesinde “Ben de dedim: Eskişehir mahkeme reisinden başka daha sizler dünyaya gelmeden ben dindar bir cumhuriyetçi olduğumu elinizdeki tarihçe-i hayatım ispat eder.” ADNAN OKTAR: Bediüzzaman, her yönden mükemmel bir insan, maşaAllah. İftihar ediyoruz üstadımızla, maşaAllah. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Turan Kışlakçı; “Ortadoğu’da batı ülkelerinin yönetime ayrılmasını ardından diktatörler döneminin başladığını ve 2010’a kadar çoğunun üniversite mezunlarının oluşturduğu iki milyon insanın diktatörler tarafından öldürüldüğünü söyledi.” ADNAN OKTAR: Güzel konuşmuş. İki milyonun üzerinde yalnız, onu yanlış vermiş. Sırf Irak’ta bile çok fazla sayıda insan şehit edildi. Öldürüldü de denmez ayrıca, şehit edildi diyecek. DİDEM ÜRER: Kardeşlerimiz “13 Ekim’de Diyarbakır’ın Çınar beldesinde esnaf kardeşlerimize kitap dağıttık” diyorlar, “inşaAllah canımızdan çok sevdiğimiz Seyyidimiz Ahmet Muhammed Adnan Hocamızı çok seviyoruz, ellerinden öpüyoruz” diyorlar. ADNAN OKTAR: Canların, güzel insanların yeri, maşaAllah. Yaklaştır şu sevimlileri bakayım. Ya şu neşeye, şekerliğe bak bunların. Ufaklığın neşesini görüyor musun, keyfini? MaşaAllah. Kürt kardeşlerimize Allah zorlu bir dönem geçirttirdi. Şimdi ferahlık dönemindeler, elhamdülillah. Mübarek insanlardır. Evliyalar, âlimler, büyükler Kürt kardeşlerimizden çıkmıştır. Her kavim, her topluluk güzeldir ama onlarda çok çok güzel insanlar. Çok seviyoruz Kürt kardeşlerimizi, iftihar ediyoruz onlarla iftihar. Bediüzzaman’ın evlatlar, Selahaddin Eyyubi’nin evlatları, gönlümüzde ayrı derin yerleri var. Evet, dinliyorum Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Abdurrahman Dilipak yazısında, batılılardan bahsederken şunu söylüyor; “’Aborjinler-İnsanlaşma aşamasını tamamlamamış maymunlardır’ diyerek, Avustralya ve Yeni Zelanda da yaşayan Afrika dışında farklı bir kıtada yaşayan bir başka ırkın avlanmasına, katledilmesine izin verenler bunlar değil mi? Bize hâlâ ‘Evrim teorisi’ diye Darwinizmin nazariyesini okuturlar, ama Aborjinlerden hiç söz etmezler” diyor. ADNAN OKTAR: Ne demek istiyor Hoca? DİDEM ÜRER: Yani “evrim teorisi hala okullarda okutuluyor ama Aborjinler’e yapılan bu katliamların, evrim teorisi adına nasıl bir anormallik olduğundan kimse bahsetmiyor” diyor. ADNAN OKTAR: Aferin hocaya. Çok nadir de olsa, sağdan kardeşlerimizden evrimci mantığa karşı bir açıklama geldiğinde ben şaşırıyorum. Darwinizmi eleştiren bir yazı olduğunda ben şaşırıyorum. Hz. Mehdi (a.s)’dan bahsetmeleri zaten mucize olur da. Ama yine de “maşaAllah” diyoruz. DİDEM ÜRER: Hocam, Çamlıca Camii’nin inşaatı hızla devam ederken, yapının temelleri belirmeye başladı. Çamlıca Camii için yaklaşık iki yüz elli işçi geceli gündüzlü çalışıyor. Şantiyede hafriyat, topraklama su yalıtımı gibi şeyler devam ediyor. Camii 2016’da ibadete açılacak, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Allah Allah, Allah Allah. Marmaray, bu camii, olaylar ne kadar uygun hadislere. Mutabakat tam. DİDEM ÜRER: Hocam, az önce ki Samsun’daki kiliseye herkesin şefkatle davranmasından bahsetmiştiniz. Samsun’daki kilisenin Pastörinden mesaj gelmiş “teşvikiniz ve mesajlarınız için çok teşekkür ederim” diye ADNAN OKTAR: Tabii onlar bizim canlarımız. Ne güzel Hz. İsa (a.s)’ın iki bin yıllık talebeleri, havarileri. Çok az sayıdalar ama aşkla şevkle yine Allah’a teslimiyetlerini Hz. İsa (a.s)’a sevgilerini ifade ediyorlar. Sabahtan akşama kadar Allah için gayret ediyorlar. Bütün hayatlarını Allah’a adamışlar. Bu insanlara sevgi duyulur, şefkat duyulur. MaşaAllah. Ve Allah, çok çok önemli bir şey söylüyor, Hıristiyanlar için “Onları” diyor “Müslümanlara sevgi bakımından yakın bulursunuz” diyor “çünkü onların içinde mütevazi” boyu eğmiş, Allah’a teslim olmuş rahipler, keşişler, diğer din adamları vardır” (Maide Suresi / 82)diyor, ama ana vasıfları “mütevazidirler” diyor Allah “mazlumdurlar” diyor Allah. Sen Allah’ın övdüğünü yeriyorsun. Cahillik ediyorsun. Bir de bunu Allah adına yapığını söylüyor. DİDEM ÜRER: Hocam az önce hadislerdeki anlatımda camii olmasını da saymış mıydık tekrar? ADNAN OKTAR: Evet. “Camiler” diyor bak aynı anda çok önemli bu Çamlıca’daki camii. Ki, Mehdiyet’in mühim alametlerinden birisidir o camii. En büyük camidir. Kehf Suresi’nde “onların üzerine” diyor üst kısmında büyük bir camii yapılacağından bahsediyor, Kuran’da, ayette. Açıkça işaret edilmiş, görülüyor. Anlaşılmayacak gibi değil. EBRU ALTAN: Bir de “Şam’da çocuklara musallat olunması” o dikkatimi çekti. ADNAN OKTAR: Evet bakın, orada aynı dönemde “Şam’da deccalın zuhur edeceği ve çocukların şehit edeceği” belirtiyor. Yani bu kadar mutabakat hayrettir. Birçok internet kanalı da almış. İnternetteki o sitelerde var bu tip yazılar. Bana gelirken göstermişlerdi birkaç tane. DİDEM ÜRER: Evet Hocam çok fazla yerde var. ADNAN OKTAR: Ki ben bir ön açıklama yapmıştım, kısmen almışlar onu. Detaylarını bilseler, kim bilir ne olur. Ki daha anlatmadığım birçok yönü var. Hadislerden daha detaylı anlatmadığım birçok yönü var. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, Marmaray’ın dualarla açılmasını eleştirenler çıkmış. En Son Haber Sitesi’nin haberine göre “Açılışta dua edilmesi sosyal medyada eleştirildi. Laik ülkede açılışta dua okunmayacağını savunan bir kesim, dua edilmesi üzerinden hükümeti eleştirdi. Ancak bu eleştiriyi yapanların unuttuğu bir şey var. 93 sene önce TBMM’nin açılışında da dualar okunmuştu” diyor sitede. ADNAN OKTAR: O hadiste öyle belirtilmiş zaten. Kader öyle. Kaderde olana yas tutulmaz. Kaderde olan eleştirilmez. Peygamberimiz (s.a.v) ne diyor? Tekbirlerle diyor. Tekbirlerle bu yolun açılacağını söylüyor. Hadis öyle. Detay verilmiş. Tekbirler. Bismillah Allahuekber.  Aynısıyla o şekilde inşaAllah. Allah anılarak açılacak diyor. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: 2013 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat büyük müzik ödülü Ahmet Kaya’ya verildi doğum gününde. Bunu iade-i itibar olarak yorumladı insanlar. ADNAN OKTAR: Daha önce Türkiye hakikaten çok zorlu dönemler geçirdi. Halk korku içinde yaşıyordu, büyük bölümü. Hep darbe korkusu. “Laiklik adı altında İslam’a karşı bir konuşma yapılacak mı? Faili meçhul olacak mı? Acaba bugün kimler öldürülecek? Nereler bombalanacak? Sokağa çıkabilecek miyiz?“gibi tedirginlikler vardı. Biz de Orhan Gencebay’a selamlarımızı, sevgilerimizi, hürmetlerimizi iletiyoruz. Bilmukabele. Allah, ona da sağlık sıhhat afiyet versin. Bir ara davet etsinler de, gelsin görüşelim, inşaAllah. Orhan Gencebay mazlum bir insan. Tabii hataları olabilir, eksikleri olabilir, yanlışları olabilir ama yine de iyi niyetli bir insan, kötü niyetli bir insan değil. Her şeyin iyi olmasını istediği açık açık görülüyor. Bazı tavırlarında, inançlarında insani hatalar olabilir. Her insanda eksiklikler oluyor. Ama genel baktığımızda, iyi bir insan olduğu görülüyor. Bunu hiç kimse inkâr edemez. Selamlarımı iletin, inşaAllah. DİDEM ÜRER: Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Ahmet Kaya için ”Tipik bir cumhuriyet mağdurudur” demiş. “Cumhuriyet’in dayatmacı ideolojisinin karşısında bulunmaktan öte bunu cesaretle ortaya koymuştur. Bunu da askeri vesayetin ve yargısal vesayetin en şaşalı günlerini yaşadığı bir dönemde yapabilmiştir. Bedelini de hayatıyla ödemiştir.” ADNAN OKTAR: Peki bu insanlar bu dönemi o zaman niye savunuyor? Bu kafayı niye savunuyorlar, ben anlamıyorum. Hem demokrasiden bahsedeceksin, hem bu dönemi savunacaksın. Didem Hocam, devam et. DİDEM ÜRER: Cihan kardeşimizin size mesajı var; “Öncelikle Şah-ı Merdanımızın, Aslanlar aslanı Seyyidimizin ellerinden öpüyorum” diyor. “Oğlum Süleyman Mehdi’nin fotoğraflarını gönderiyorum. Hocamızın dualarını bekliyoruz” diyor. ADNAN OKTAR: Ben onu kıtır kıtır yerim, onu. MaşaAllah, büyük bir dikkatle seyrediyor. Baya iyi olmuş, maşaAllah. Ama biraz daha dobiş olması lazım. Biraz daha. Gerçi annesi iyi bakıyor. Didem Hocam, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Azeri kardeşlerimiz yeni siteler yapmışlar, maşaAllah. İsimlerini okuyorum; kurandasevkveheyecan.com ama Türkçelerini okuyorum. Azerice yazılışlarını değil, muslumanlaraatılanbohtanlar.com yani muslumanlaraatilaniftiralar.com. ADNAN OKTAR: Bühtan, çok şahane. Hakikaten bühtanı hatırlıyorum, Anadolu’da kullanılan bir kelimeydi, maşaAllah. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, Avrupa’da hızı 194 kilometreye ulaşan fırtınada en az 13 kişi hayatını kaybetti. Uçuşlar, tren seferleri iptal edildi ve parklar can güvenliği olmadığı için kapatıldı. ADNAN OKTAR: Allah kendini birçok şeyde düşündürtüyor insanlara. Ama düşünen için. Bir kısmı da düşünmek için gayret etmiyor. Hâlbuki düşünme Allah’ın en çok istediği şeylerden birisidir Kuran’da. Hep “düşünmez misiniz, akletmez misiniz?” “Onlar kavrayamayan bir topluluktur, akledemeyen bir topluluktur.” “Derin derin düşünürler.” Hep düşünmeye teşvik eder Cenab-ı Allah. Hakikaten düşünen insanlar da Allah hep güzellik ve iyilik bahşeder. Ama düşünürken samimi düşünmek lazım. Samimiyetsiz düşünmekten kaçınmak gerekiyor. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, bir buçuk yılı aşkın süredir gıda ve tıbbi malzeme girişine izin verilmeyen kuşatma altındaki birçok bölgede yaklaşık 3 milyon Suriyeli açlık ve hastalıklarla mücadele ediyor. Basit müdahaleyi taşıyabilecek hastalıklar bile ölüme sebep veriyor. Özellikle çocuklarda. ADNAN OKTAR: Âlimler, Hocalar ne diyor; “hiçbir şey yok, çok şükür baya rahatımız yerinde” diyorlar. “Maaşı da alıyoruz, keyfimiz de yerinde” diyor. “Ahir zamanda değiliz, hiçbir şey yok, baya huzur içindeyiz” diyor. Sorumlusu bu tip kafada olan insanlar. Çoktan İttihat-ı İslam olurdu. Ama Cenabı Allah bir vakti merhun olduğu için, bu tip insanları vesile ediyor. Bunlarla gecikme meydana gelmiş oluyor.  Şeyhimiz Sultanımız, dünyanın en şeker Şeyh’i, en tatlı Şeyhi, Sultanlar Sultanı Şeyh Nazım Kıbrısi El Hakkani Hazretleri bugün çok iyiymiş, maşaAllah. Meşhur devriye-i şahanesini deruhte etmiş, maşaAllah. Dün gelen doktor çok iyi bulmuş. Bugünde muayeneden ihvanı olan doktor o da çok iyi bulmuş. MaşaAllah, elhamdülillah. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: AIHM, bir ETA üyesinin davasında terör zanlısı mahkûmların birden fazla cinayet işlemesi halinde bile ceza indiriminden yararlanabileceğine karar verdi. Bu karar Öcalan’ın AIHM davasını gündeme getirdi. Ve başvuru kabul edilirse Öcalan, 2029 ya da 2035’te koşullu salıverilmeyle cezaevinden çıkabileceği ileri sürüldü. ADNAN OKTAR: Gün ola harman ola. 2025’te zaten İslam çoktan hâkim olur. İttihad-ı İslam oluşmuş olur. Dünya bambaşka olmuş olacak. Hz. İsa Mesih (a.s) zahir olmuş olacak. Dolayısıyla bütün dünya için bir şenlik, bir bayram güzelliktir 2025’ler. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Sırrı Süreyya Önder; “PKK ile Abdullah Öcalan’a terörist başı denemesinin yanlış olduğunu, 3 milyon kişinin lideri olduğunu” söyledi. ADNAN OKTAR: Terörist başı, PKK’nın lideri tabii ki bu doğru. O da terörist olduğuna göre doğru. Onu destekleyen insanların hepsi terörist olmayabilir. Ama teröristlerin lideri, doğru. Ama adamlar şu an terör yapmıyorlarsa, o ayrı bir mesele. Ama yaptılar terör, on binlerce askerimiz şehit oldu.  Bu unutulacak bir şey mi bu? Doğru. DİDEM ÜRER: Hocam, Irak’ta 6 ayda hayatını kaybeden Müslümanların sayısı 7000. Müslümanların birbirini öldürmesi neticesinde, intihar bombalı saldırıları ve bombalamalar neticesinde bu sayı 7000 kişi. ADNAN OKTAR: Avrupa’da böyle bir ölüm olmuş olsa, 7000 değil de 7 kişi bile ölse, nasıl yer yerinden oynayacağını herkes bilir. Müslümanları değersiz hale getirdi bağnazlar, yobazlar. Hatta birbirlerini de değersiz görüyorlar, birbirlerini basit görüyorlar. Birbirlerini öldürmeyi de normal görüyorlar. Onlar da kendilerini basit görüyor. İnanılır gibi değil. Kalitesiz, görgüsüz, cahil, tipsiz, itici bir insan güruhu oluşturdular. Bazı yerlerde bazı Müslümanları bu hale getirdiler. Leş gibi kokan, akılsız, lafını sözünü bilmeyen, affedici olmayan, şefkatli olmayan, merhametli olmayan, şiddet yanlısı, kaba, hatlarıyla da hayvana benzeyen, yemesi içmesi oturması kalkması hayvan gibi olan, görgüsü hayvandan da aşağı olan bir tavır içindeler. Böyle insanları Avrupalılar insan olarak görmüyorlar. Onların öldürülmesini de normal karşılıyorlar. Tabii nur gibi Müslümanları da şehit ediyorlar, tertemiz insanları da şehit ediyorlar. Ama yobaz ve bağnazları da şehit ediyorlar. İnsanlar, onlarla onların arasındaki farkı o zaman göremiyor. İyi değerli insanlarla, bu mahlûkların arasındaki farkı göremiyor. Ama yobazın öldürülmesi de çok korkunçtur, Müslüman’ın öldürülmesi de çok korkunç, dehşet verici. Müslümanları, bağnazlığın batağına batırıp adeta kıyım makinesinin içine attılar. Yavaş yavaş Müslümanları böyle kıydırıyorlar. Bütün dünyada seyrediyor şu an. En tehlikeli şeylerden bir tanesi, Müslüman öldürmenin caiz olduğuna bir kez dünyayı inandırdılar. Birçok yerde inandı insanlar. Ve Müslüman öldürmenin kolay olduğunu gösterdiler, gerekli olduğunu gösterdiler onlara. Ve dünyayı tepkisizliğe de alıştırdılar. Mesela bir milyon Müslüman öldürülüyor Irak’ta, bütün dünya makul karşılıyor. Tamam, bunun içinde yobazlar var ama çok değerli insanlar da var. Ama yobaz da olsa, yobaz öldürülmez. Yobaz, tedavi edilir, eğitilir. Yobazdan nefret etmeye gerek yok. Ona da yazık yani. Yobaz birdenbire oluşmuyor mu? Eğitim ile oluşuyor, bağnaz eğitimin sonucunda oluşuyor. Müslüman ülkelerde mesela şu an bir Avrupalı öldürülse, Müslüman ülkeler ayağa kalkıyorlar. Hepsi ittifakla bunun bir zulüm olduğunu, acımasızlık olduğunu söylüyorlar ve büyük elçilikler, konsolosluklar, bakanlıklar her yer harekete geçiyor. Ama bir Müslüman öldürüldüğünde hâşâ çok özür dilerim, bazı yerlerde bazı insanlar için bunu söylüyorum, köpek öldürülmüş kadar hatta bir böcek öldürülmüş kadar kıymeti olmuyor, kaile dahi almıyorlar. Ve hiçbir Müslüman ülkenin ne konsolosluğu ne ilgili devlet dairesi harekete geçmiyor. Mısır’da Müslümanları şehit ettiler, hastanelere bile almadılar. Ağır yaralı hasta, almadılar. Ama orada mesela bir Avrupalı olsa, üç tane Avrupalı yaralanmış olsa, en kaliteli hastaneye götürürler, çok iyi tedavi yaparlar. Basın takip eder, insanlar takip eder, baya büyük olay olur. Müslümanların değersiz basit sıradan, öldürülmesi gereken bir varlık olduğuna dünyayı inandırmaları İslamofobi adı altında, bir de onu çıkardılar İslamofobiliği, bu öldürmenin felsefesini oluşturdular. Müslüman’ı öldürüyor, parmağını koparıyor, kurutuyor, boynuna kolye olarak asıyor, adam takdir ediyor. Kulağını kesiyor, kurutuyor Avrupa’ya götürüyor, adam takdir ediyor. Yani bir hayvan öldürmüş gibi. Hani bazıları var ya hayvan öldürüyor, hayvanın boynuzunu veyahut kafasını kesip kurutuyorlar, alıp götürüyor duvara asıyor. Onların da kafası bu, mantığı bu. Hayvan öldürmüş gibi iftihar ediyor. Böyle bir dehşet sistemi ve Müslümanların değersizleştirilmesi politikası var, bu da bağnaz eğitimin sonucunda oluyor. Çünkü adam bunu niye öldürdün dediğinde diyor ki “Bu kadınlardan nefret eden birisi” diyor. “Kadınların yüzde doksan dokuzunun cehenneme gideceğini söylüyor.”diyor. “Kadını yarım insan olarak, mahlûk olarak görüyor” diyor. “Eşek, domuz, köpekle aynı görüyor” diyor. “Namaz kılmayanı, oruç tutmayanı, zekât vermeyeni öldürüyor” diyor. “Sakalını keseni öldürüyor” diyor. Sayıyor adam. Sabaha kadar sayar. “Ben böyle bir adamdan nefret ediyorum ve öldürmek istiyorum” diyor. Böyle korkunç bir durum, açmaz meydana gelmiş durumda. Bunu işte Mehdiyet çözecek, Hz. Mehdi (a.s)’ın talebeleri çözecek. Şu an dünyadaki canhıraş mücadelenin sebebi bu. Avrupa’da Fransa’da dünyanın her tarafında Hz. Mehdi (a.s)’ın talebeleri aşkla coşkuyla bizlerle, ben de mesela bir Hz. Mehdi (a.s)’ın talebesi olarak canhıraş mücadele veriyorum, bu belayı savuşturmak için. Bu nefret politikasını savuşturmak için. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Almanya’da bir kardeşimiz bayramda sizin Hz. İsa Gelecek kitabınızın dağıtımını yapmış. “Canım Ruhum Aşkım Hocamızın duasını bekliyorum. Hocamızın Hilal ismini verdiği Hilal Mira’mız ve hepimiz için, inşaAllah” diyor. ADNAN OKTAR:  MaşaAllah. Yiyeceğim ben onu. Keyfe bak şunun neşesine bak sen. Allah Allah. Ressamlığa da başlamış bu. Ama adam süper. İyi ki burada değil, burnunu ısırırdım onun, maşaAllah. Bir hanım kardeşimiz; “Hocam, bir içim su gibisiniz Canım Hocam” diyor. “Yüreklere hayat vesilesi, büyük ikramımızsınız” diyor. “İnci tanem, nur tanem, her halin her sözün güzel, sarı tişört de çok yakışmış, her zaman ki gibi göz kamaştırıyorsun” diyor, maşaAllah. Didem Hocam var mı anlatacakların başka? DİDEM ÜRER: Var Hocam, nasıl isterseniz, inşaAllah. Rota Haber yazarı Oğuz Düzgün köşe yazısında Avatar, Matrix ve Yüzüklerin Efendisi gibi filmleri örnek vererek, “insanların hep bir kurtarıcı arayışı içinde olduklarını” yazdı.  “Aslında bu kurtarıcının çok yakınımızda aramızda olduğunu ve Müddessir Suresin’in 1-2 ve 3. ayetlerinin ona işaret ettiğini” söyledi. Şeytandan Allah’a Sığınırım “Ey örtüsüne bürünen, kalk ve uyar. Rabbinin yüceliğini bütün âleme anlat.” ADNAN OKTAR: MaşaAllah, bu haber önemli. Hepsi önemli ama. ADNAN OKTAR: Evet, Cenab-ı Allah demek ki, bir manevi örtüyle Hz. Mehdi (a.s)’ı gizleyecek insanlardan. İnsanlar görecek ama bilemeyecekler. Ama o kalkıp, insanları Allah korkusunu anlamaları için onları uyaracak. Ben dinliyorum seni Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Hayrettin Karaman Hocamız; “bir ülkede yaşayan insanların, aynı inancı aynı görüşü paylaşmalarının baki olmadığını, ancak inanç ya da ideoloji birliğinin farklı görüşlerin, inançların, ideolojilerin beraber var olmasına engel teşkil etmediğini, kargaşayı sadece ülkenin düşmanlarının seçeceğini” yazmış. ADNAN OKTAR: Ama yine burada bir sevgi öğretmeninin liderliği gerekir. Yani kargaşa varsa bir yerde, kargaşayı yatıştıran sevgiyi öğreten sevgide liderlik öncülük eden bir insan gerekir. Bu tarihin her döneminde böyle olmuştur. Peygamberimiz (s.a.v) gelmiştir, kargaşayı yatıştırmıştır. Birçok fikir vardı ama Peygamberimiz (s.a.v)’in önderliğinde kargaşa yatıştı. Museviler, Hrıstiyanlar herkes rahat etti. Müşrikler de çok rahat etti, Müslümanlar da çok rahat etti. Hz. İbrahim (a.s) dönemi, Hz Yusuf (a.s), Hz. Musa (a.s), Hz. İshak (a.s) dönemleri hep böyledir. Şeytandan Allah’a Sığınırım. En’am Suresi 133-“Rabbin hiçbir şeye ihtiyacı olmayan rahmet sahibidir” diyor Cenab-ı Allah. “Dilerse sizi giderir ve dilerse, sizi bir başka kavmin soyundan (inşa edip) var ettiği gibi yerinize bir başkasını getirir.” Cenab-ı Allah burada aynı şekilde Mehdiyet’e de işaret ediyor. Yeni bir topluluk, yeni bir atak topluluğu, yeni bir canlı topluluk, yeni bir şevk topluluğu, heyecan topluluğu, İslam’ın dünyaya hâkim olmasına vesile olacak, inşaAllah. Bak diyor ki da çünkü devamında ayetin, Enam Suresi, 133-134 de-“Hiç şüphesiz” diyor Allah, “size vaad edilen mutlaka gelecektir.” Ne vaad edildi? Hz. Mehdi (a.s). Ne vaad edildi? Hz. İsa Mesih (a.s). Ne vaad edildi? Dabbet-ül arz, kıyamet alametleri ve kıyamet, “ve siz bizi aciz bırakacak değilsiniz.” Yani Mehdi (a.s)’ın çıkışını durduramazsınız, Hz. Mehdi (a.s)’dan bahsetmemekle , Hz. Mehdi (a.s) gelmeyecek demekle siz, Hz. Mehdi (a.s) ‘ı durduramazsınız. Ne diyor Allah “ve siz bizi aciz bırakacak değilsiniz” diyor Allah. İstediğin kadar ört bas etmeye çalış, istediğin kadar kapatmaya çalış, ne yaparsan yap durduramazsın.“ Ve de ki; “ey kavmim bütün yapabileceğinizi yapın.” Ne tür çalışma yap, ister Hz. İsa Mesih (a.s) gelmeyecek de, Bediüzzaman’ın dediklerini çarpıtmaya çalış, ne yapıyorsan yap, “şüphesiz Ben de yapıyorum.” Biz de yapıyoruz şu an, biz de onların yanlışlarını, hatalarını geceli gündüzlü anlatıyoruz. “Bu yurdun (dünyanın) sonu kimindir” bu dünyaya kim hakim olacak, “yakında bilip öğreneceksiniz.” Ebcedi; 1993 tarihini veriyor. Mehdiyet’in en atak, en canlı yıllarından. “Gerçekten zalimler kurtuluşa ermeyeceklerdir.” Allah zulüm olarak gösteriyor. Mehdiyet’e karşı, İttihad-ı İslam’a karşı samimiyetsizce mücadele eden bazı Müslümanların tavrına da burada işaret var.  Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Hocam, Diyarbakır’dan kardeşlerimizin mesajı var size; “Ahir zaman sultanlarından olan nurumuz, Seyyidimiz, Müslümanları, Hrıstiyanları  Musevileri, ateistleri ve daha sayamadığımız tüm kesimlere olan şefkatiyle, sevdiğimiz sevgi öğretmenimiz Seyyid Ahmed Muhammed Adnan Hocamız, bugün Diyarbakır’da eşim ve kardeşlerimizle yaklaşık 1000 adet A9 broşürü dağıttık. Bizim için dua eder misiniz lütfen Hocam?” diyorlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, Diyarbakır’ın güzel insanları, Diyarbakır’ın nurları, Allah onlara sağlık, sıhhat, esenlik, iç ferahlığı versin, üzerlerindeki dertleri, acıları alsın. Allah onlara dua etmenin güzelliğini, lezzetini hissettirsin. Duanın şirke karşı olan gücünü hissettirsin. Çünkü insanlar, gizli şirke dua etmedikleri için çok girerler. Mesela başı ağrır, gider ilaç alır. Baş ağrısının geçmesini bekliyor. İlaç geçirecek diyor. Allah geçirecek. “Yarabbi, bu vesileyi etkili kıl” diyeceksin. Veyahut başka bir yeri ağrıyor, bir ilaç sürüyor, herhalde geçer” diyor, bekliyor. “Yarabbi bu derdi üzerimden al” diyecek. “Bu ilacı vesile et Yarabbi” diyecek.  Gizli şirke karşı Müslüman, 24 saat ayakta ve diri olacak. Şirk, sık sık insanın karşısına gelir. İnsan şirkten kaçar, şirk insanı kovalar. Şirk insanı yakaladığında, hemen ondan mümin silkelenip, kurtulacak. Ne der şeytan şirk mantığı ile “seni bugün bir yorgunluk kapladı. Sen bundan kurtulamazsın” der. Halbuki, Allah’a sığınsa, sebebe sarılsa kurtulacak. Ama o, onu unutur, yorgunluğun bağımsız bir güç olduğuna inanır. Yani dışarıdan gelen bir güç. Onu da, şirk mantığı ile savmaya kalkar, yani şirk tedbirleriyle. Halbuki, orada mutlaka Allah’ın kurtaracağına inanması lazım. Mutlaka Allah’ın rahatlatacağına inanması lazım. Her adımında her yerde, Allah’ın yardımcı olacağına inanması lazım, hep bunların vesile olduğuna inanması lazım. Çünkü senin ilaç dediğin küçük, beyaz bir tabletin görüntüsü. Görüntü seni nasıl kurtarsın, sana nasıl şifa olsun? Çünkü hastalık özel yaratılıyor, tablet ayrı özel yaratılıyor. İkisi de ayrı ayrı yaratılıyor. Ne bağlantısı var ikisinin? Sadece sebep olması açısından, Allah onu sebep yarattım dediği için, “Yarabbi bu sebebi vesile et, beni bu dertten kurtar” demesi lazım. Kardeşlerimizi de Allah, şirk ruhu ile hiç karşı karşıya getirmesin. Çünkü eğer samimi olarak şirk bitirilirse, Hz. Mehdi (a.s) talebeleri tarafından şirk bitirilirse, Allah Nur Suresi, 55’de söz veriyor; “Allah vaadinden dönmez” diyor. Allah söz veriyor, yemin ediyor. Ama tabii bizim yeminimiz gibi değil, Allah’ın sözü sözdür, yemindir. “Ben” diyor, dünyaya İslam’ı hakim edeceğim, korkularınızın ardından sizi güvenliğe kavuşturacağım, dini her yönü ile her yönü ile cihadı ile hakim edeceğim” diyor. “Ama şirk koşmayacaksınız, sadece bunu istiyorum” diyor. Bu şirk koşmayanlardan olmayı nasip etsin, diğer kardeşlerimize de Allah nasip etsin. Fahri kardeşimiz; “Hocamıza saati sorar mısınız? diyor. Tişört ve mendil 10 numara” diyor. “Sevgili Hocamızın eli nur gibi parlıyor, maşaAllah” diyor. Emrullah diyor ki; “Hocam, akşam Şemdinli de Behzat diye bir çocuk bomba patlaması sonucu öldü” diyor. Doğru mu, böyle bir şey var mı? DİDEM ÜRER: Bilmiyorum. ADNAN OKTAR: “Diyarbakır’ da A9 kanalınızın broşürlerini gördüm” diyor. Kardeşimiz sevinmiş. MaşaAllah. Kardeşlerimiz iltifat etmişler, gönül alan üsluplar kullanmışlar. DİDEM ÜRER: Doğruymuş Hocam haber. Yani bomba nerden olur, çocuk kendi mi bomba yapmış? DİDEM ÜRER: Şemdinli’de İncesu mezrasında buldukları cismi kurcalarken infilak etmesi sonucu 14 yaşındaki Behzat hayatını kaybetmiş. ADNAN OKTAR: Ah canım benim o. Benim nurum benim. Bombanın ne işi var orada öyle. Sokakta bomba mı olurmuş? Nasıl oluyor öyle? Yazık canıma. Allah rahmet eylesin. Canım, inşaAllah cennet kuzusu olur. Ama sokakta bomba çok acayip bir şey. Onu bir araştıralım. Allah annesine babasına sabır-ı cemil niyaz etsin. Benim canımın kaderi öyle. Cenab-ı Allah bu dünyanın zor şartlarından onu kurtarmak istedi. Bombanın acısını hiç duymamıştır. Eline almıştır, bir de bakmıştır ki ahirette, o kadar. Yani göz açıp kapayana kadar. Yani ölecek olan, acısını duymaz. Yani mümin olan duymaz.  DİDEM ÜRER: Hocam bir kardeşimiz Bediüzzaman’ın bir sözünü göndermiş, Mustafa kardeşimiz. ADNAN OKTAR: “Eskiden 40 günden tut, ta 40 seneye kadar bir seri sülih ile bazı hakaik-i imaniyeye ancak çıkılabilirdi.” Yani bazı iman hakikatleri ancak kavranabilir diyordu, 40 yılda. “Şimdi ise Cenab-ı Hakk’ın rahmeti ile 40 dakikada o hakaik-i açıklayacak bir yol bulunsa, o yola karşı lakayt kalmak elbette kar-ı akıl değil.” Hakikaten bizim iman hakikati videolarımız 40 dakika civarında oluyor, o da çok manidar. Yani böyle bir yolun bulunacağını söylüyor, Bediüzzaman, maşaAllah. “40 dakikada insanı yüksek iman derecelerine çıkaracak bir imkan oluşacak” diyor. İşte bilgisayara, dabbet-ül arza, ahir zamana dikkat çekilmiş. Gidelim, yarın yine gelelim, inşaAllah. http://www.a9.com.tr/izle/171919/Adnan-Oktarin-Sohbet-programlari/Sayin-Adnan-Oktarin-A9-TVdeki-canli-sohbeti-(29-Ekim-2013-2130) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo