Hoşgeldiniz!

boğalar

boğalar 00:09
boğalar 24.012 izlenme - 9 yıl önce kötü çarpışıyolar
Bayram Denince: Kaçan Boğalar 01:04
Bayram Denince: Kaçan Boğalar 136.659 izlenme - 2 yıl önce Kurban Bayramı (Arapça: ; 'd al-'Adh, Farsça: ; Eid-e Gorbn), Müslümanlar tarafından Hicri Takvime göre Zilhicce ayının onuncu gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan bir dini bayram. Zilhicce ayının onuncu, on birinci ve on ikinci günlerine 'Eyyâm-ı nahr' (Kesme günleri) ve bir önceki gün olan Zilhicce ayının dokuzuncu gününe Arife denir. Kurban Bayramı, aynı zamanda İslam âleminin her yıl Mekke'de hac farizasını ifa ettikleri vakittir. Kurban Bayramı, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan birçok ülkede dinî bayram olmasının yanı sıra resmî tatil ilan edilir. Ramazan Bayramı ile beraber İslam dinindeki en önemli iki bayramdan biridir. Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Kurban Bayramı her sene 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık 33 senede bir bayramı aynı tarihlere tekabül eder.
Matadorları Affetmeyen Boğalar 01:32
Matadorları Affetmeyen Boğalar 4.113 izlenme - 1 yıl önce Arenada matadorlara karşı krallığını ilan eden boğaları izliyoruz.
Boğalar Dehşet Saçtı 01:14
Boğalar Dehşet Saçtı 728 izlenme - 3 ay önce Kızgın boğalar dehşet saçtı İspanya'da geleneksel olarak kızgın boğaların önünde koşan halkın yaşadığı kazalar ve yaralanmalar kameralara yansıdı.
Kızgın Boğalar Güçlükle Zaptedildi 01:07
Kızgın Boğalar Güçlükle Zaptedildi 2.432 izlenme - 1 yıl önce Kızgın boğalar güçlükle zaptedildi- Marmaris'te ilk kez yapılan boğa güreşlerinde sahipleri ve görevliler, kızgın boğaları zaptetmeye çalışırken zor anlar yaşadı. MUĞLA (AA) - Marmaris'te düzenlenen boğa güreşleri renkli görüntülere sahne oldu.Muğla'nın gözde turizm merkezlerinden Marmaris'te ilk kez boğa güreşleri yapıldı. İçmeler Mahallesi'ne bağlı Asparan mevkisindeki boş arazide gerçekleştirilen güreşlere, Marmaris'in köylerinden ve çevre ilçelerden getirilen yaklaşık 50 boğa yarıştırıldı. Baş, başaltı, orta, büyük ayak, küçük ayak, deste ve Tozkoparan kategorilerinde yapılan güreşler, oldukça çekişmeli geçti. Vatandaşlar etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Yüzlerce kişi, arenanın etrafına yanaştırılan kamyon, kamyonet ve traktörlerin römorklarına koydukları sandalyelerden karşılaşmaları izledi. - Heyecanlı anlar yaşandıGüreştirilen boğalar zaman zaman hızlarını alamayarak meydandaki başka boğalara da yöneldi. Sahipleri ve görevlilerin zaptetmekte güçlük çektiği boğaların meydanda koşmaları ve kızgın hareketleri heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu.Boğaları durdurmak isteyen bazı kişiler yere düştü, bazıları ise boğaların hışmından son anda kurtuldu. Jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri, herhangi bir olumsuzluğa karşı meydanda hazır bekletildi. - Davul zurnayla sakinleştiler Güreşlerde boğaların başında davul zurna çalınması dikkati çekti. Rakipleriyle karşılaşmadan önce sahipleri tarafından kenara getirilen kızgın boğalara davul ve zurna dinletildi. Güreşten sonra zorlukta zaptedilen bazı boğalar için de davul zurna çalındı. Müziği duyan boğaların sakinleştiği gözlendi. Boğa sahipleri, müzisyenlere bahşiş vererek teşekkür etti.Gün boyunca devam edecek güreşlerde dereceye girecek boğa sahiplerine 3 bin ile 400 lira arasında para ödülü verilecek. .
Atlar Değil Boğalar Yarıştı 01:02
Atlar Değil Boğalar Yarıştı 152 izlenme - 1 yıl önce Bir çok kültürel zenginliğe sahip olan Pakistan'ın kırsal kesimlerinde düzenlenen farklı türdeki yarışlar köylülerin en büyük eğlencelerinin başında geliyor.
Firari Boğalar Alışverişte Yakalandı 03:42
Firari Boğalar Alışverişte Yakalandı 13 izlenme - 2 ay önce Her Bayram aynı kazalar aynı komik görüntüler. Sahiplerinin ellerinden kurtulan kurbanlıklar başlarına gelecekleri bildiklerinden midir nedir bilinmez ilk fırsatta kaçıyorlar, sonra yakala yakalayabilirsen. Kaçan Boğalardan bir tanesi börekçide diğer bir tanesi de bayramlık alışverişini yapmak için girdiği giyim mağazasında satın aldıklarını kredi kartına 10 taksit yaptırarak ödeme yaparken kasa önünde yakalandı.
Boğalar ve Kurbağalar 03:29
Boğalar ve Kurbağalar 16 izlenme - 5 gün önce Boğalar ve Kurbağalar Çocukların gelişim dönemleri ve eğitim özellikleri dikkate alınarak titizlikle hazırlanmıştır. Kitap Siparişleriniz İçin: www.atlaspazarlama.com
Uzaktan Kumandalı Araba ve Boğalar ) 02:38
Uzaktan Kumandalı Araba ve Boğalar ) 57.672 izlenme - 4 yıl önce Uzaktan Kumandalı Araba ve Boğalar )
Zülfü Livaneli - Bin Boğalar Efsanesi I 00:31
Zülfü Livaneli - Bin Boğalar Efsanesi I 896 izlenme - 1 yıl önce Albüm Adı: Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Çıkış Tarihi: 06.05.2011 Türk Halk Müziği Şarkı Sözleri: Kalktık Horasan'dan sökün eyledik Parlar omzumuzda uzun şelfeler Harran ovasında binlerce kişi ceylanlara karışıp semah döndük Ulu şahinler gibi ... Ve adlarımızı verdik sulara, ovalara, dağlara. Anadolu'nun her karış toprağına damgamızı bastık. Her karış toprağına bir ad bulduk, obamızın adını koyduk. Unutulmasın, bir ulu toprakta soyumuz boy versin diye... Düşürdüler bizi tozlu yollara, aşırdılar bizi karlı dağlardan. Düşürdüler bizi halden hallere... Anadolu'nun taşıyla toprağıyla, akan suyu, esen yeliyle, Binlerce yıldan bu yana işlenmiş, gelişmiş, yeşermiş, boy atmış kervansarayları, Sarayları, tapınakları, ulu şehirleri, türküleri, gelenekleri, görgüsü, bilgisiyle bir olduk, kaynaştık. Etle kemik gibi... Yağmurla toprak gibi... ... Binlerce kişi, binlerce ceylanla birlikte semah tuttuk üç gün üç gece, kırk gün kırk gece... l
Boğalar İçinde Bir Matador Kamyon 02:35
Boğalar İçinde Bir Matador Kamyon 38 izlenme - 7 ay önce İspanyolların geleneksel boğa koşusunu Volvo kamyonlarının manevra kabiliyetini göstermek için bir reklam filmine uyarlayan firmanın son videosu sosyal medyada çok paylaşılanlar arasına girdi.
Kızgın boğalar - Angry Bulls 06:29
Kızgın boğalar - Angry Bulls 3.993 izlenme - 3 yıl önce
Boğalar Güreşirken Kavga Etmek - Aydın 01:59
Boğalar Güreşirken Kavga Etmek - Aydın 15 izlenme - 3 ay önce Aydın'da düzenlenen boğa güreşi festivali sırasında, boğalar yerine boğa sahipleri birbirlerine girmişler; kavganın önlenmesi için yapılan anonslar da bir fayda etmemiş.
Boğalar Delirmiş ( Canını Seven Kaçsın ) 02:22
Boğalar Delirmiş ( Canını Seven Kaçsın ) 2.017 izlenme - 3 yıl önce Boğalar Delirmiş ( Canını Seven Kaçsın )
azgin boĞalar 00:56
azgin boĞalar 3.788 izlenme - 6 yıl önce İŞte kurbanlik boĞalr
kızgın boğalar 01:57
kızgın boğalar 4.167 izlenme - 8 yıl önce ?
boğalar çarpışıyor 00:10
boğalar çarpışıyor 2.411 izlenme - 7 yıl önce yazık boğalara
boğalar çarpışınca 00:10
boğalar çarpışınca 2.191 izlenme - 7 yıl önce
boğalar eziyor 02:15
boğalar eziyor 1.359 izlenme - 7 yıl önce matador
boğalar firardaa 01:02
boğalar firardaa 314 izlenme - 7 yıl önce tmm tmm gezin gelin
Pelikan Üst Boğalar Üçlü Gerilim 01:53
Pelikan Üst Boğalar Üçlü Gerilim 36 izlenme - 2 yıl önce NBA basketbol ligi, premier Amerika birleşik Devletleri ve Kanada. Lig gerçekten küresel oyunları ile, programlama ve 47 dilde 215 ülke ve bölgede yanı sıra kadroları bu özellik şu anda uluslararası oyuncunun 85 36 ülke ve bölgede. İçin 2013-14 sezonu, ligin her 30 takımlarda oynayacak 82 normal sezon oyunları, arkasından da postseason için dalgalandırma.
Boğalar Öyle Bir İntikam Alıyor Ki 06:29
Boğalar Öyle Bir İntikam Alıyor Ki 2.707 izlenme - 3 yıl önce Boğaların İntikamı! İzlerken Biraz Canınız Acıyabilir
2014 Kurban Bayramında Kaçan Boğalar - Top 10 21:34
2014 Kurban Bayramında Kaçan Boğalar - Top 10 29.128 izlenme - 1 yıl önce Kurban Bayrami ve kacan bogalar, kovalanan insanlar, ortaligi birbirine katan bogalardan derledigimiz, buyukbas hayvanlarin ilginc bir o kadarda keyifli goruntulerinden olusturulan 10 adet video. 2014 Kurban Bayraminda Kacan Bogalar - Top 10 10 - Kurbanlik boga kacti polis pesinden kostu Kurban Bayrami'nin vazgecilmezlerinden kacan kurbanlik vakalarinin bir yenisi de Bursa’da yasandi. Sabahin erken saatlerinde kamyonetten indirildigi sirada ipini koparan boga, sahibine ve polislere zor anlar yasatti. Saticiyi, polis ekiplerini... 9 - Kurbanliklar kacti sahipleri kovaladi Kurban Bayramina iki gun kala hayvan pazarinda hareketlilik baslarken yukleme yapilirken kacan bazi kurbanliklar zaman zaman sahiplerine zor anlar yasatti. Nakliye ucretlerine tepki gosteren bazi vatandaslar ise aldiklari koyunlari at arabasina yukleyerek goturdu. 8 - Tum yurtta kacan kurbanlar Kurban bayraminin birinci gunu kacan kurbanlar sahiplerine zor anlar yasatti. 7 - Corumun Sungurlu ilcesinde Kacan Boga Ortaligi Birbirine Katti Corum’un Sungurlu ilcesinde aractan indirilirken kacan boganin pesine polis ekipleri dustu. Yaklasik 2 kilometre kovalandiktan sonra yorulan boga, bir benzin istasyonunun yaninda bulunan bos arazide yakalandi. 6 - Kurbanlik boga pazardan kacti, ilceyi birbirine katti ERZURUM'da hayvan pazarindan kacan kurbanlik boga ortaligi birbirine katti. Yaklasik 2 saat suren kovalamaca sonunda uyusturucu 5 igneyle sakinlestirilip yakalanan boga yeniden pazara getirildi. 5 - Kurbanlik Bogalar Firarda 4 - Kacan kurbanlik kendini goruntuleyen muhabire saldirdi Kurban Bayrami arifesinde Erzurum'da sahibinin elinden kacan kurbanlik buyukbas hayvan sahiplerine zor anlar yasatti. Kacan kurbanligin goruntusunu almak isteyen basin mensubuna saldirisi ise saniye saniye kamera tarafindan kaydedildi.Erzurum... 3 - Kacan Boga Dehset Sacti 2 - Boga kovaladi, onlar agaca cikti Erzincan Belediyesi mezbahasinda sahibinin elinden kacan boga 1,5 saat suren kovalamacanin ardindan yakalandi. Erzincan Belediyesi mezbahasinda sahibinin elinden kacan boga 1.5 saat suren kovalamacanin ardindan yakalandi. Mezbahadaki kasaplari agaclara tirmandiran kizgin boga 3 araca zarar verdi. 1 - Boga ana yoldan kacti, polis ters seritten kovaladi
sakar boğalar bodozlama dalar 00:10
sakar boğalar bodozlama dalar 20.504 izlenme - 9 yıl önce izleyin ve gülün
boğalar dövüş ediyor 02:04
boğalar dövüş ediyor 7.529 izlenme - 8 yıl önce kesin izleyin
boğalar kamyoneti kaçırırsa 01:02
boğalar kamyoneti kaçırırsa 2.947 izlenme - 7 yıl önce inaılmaz bi olay bunları o güzel düveler için mii yaptınız sizz
boğalar seyirci olmak istiyor 01:03
boğalar seyirci olmak istiyor 727 izlenme - 7 yıl önce boğalar seyirci olmak istiyor
felaket kapışıolar boğalar 02:46
felaket kapışıolar boğalar 628 izlenme - 8 yıl önce artvin festivalinden bi görüntü
Kaçan Boğalar İzleyicilere ve Sahiplerine Zor Anlar Yaşattı 02:07
Kaçan Boğalar İzleyicilere ve Sahiplerine Zor Anlar Yaşattı 209 izlenme - 2 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milas'ta düzenlenen boğa güreşlerinden detaylar- Güreşen boğalar-Yaralanan bir kişi-Boğaların kaçması-Seyirci detayı Muğla'da boğa güreşleri festivali- Milas ilçesinde 135 boğanın güreştirildiği festivalde, kaçan bazı boğalar izleyicilere ve sahiplerine zor anlar yaşattı Milas'ta Ören Gençlik ve Spor Derneğince ikincisi düzenlenen Boğa Güreşi Festivalinde kaçan bazı boğalar, sahiplerine ve izleyicilere zor anlar yaşattı.
boğaların uçurmadığı insan kalmadı 06:05
boğaların uçurmadığı insan kalmadı 3.615 izlenme - 5 yıl önce komik boğalar