Hoşgeldiniz!

çarpılma

Elini Yıkarken Çarpılma 00:17
Elini Yıkarken Çarpılma 537 izlenme - 3 yıl önce dj cash
Meslek Liselilerin Çarpılma Çabası 04:53
Meslek Liselilerin Çarpılma Çabası 195 izlenme - 3 yıl önce Bir gurup meslek lise öğrencisinin katsayı meselesini çok fazla dert etmesiyle çare arayışlarının sonuçlarını içeren garip bir video izleyeceğiz. Neden böyle bir yöntem izlediklerinin veya ne yapmaya çalıştıklarının yorumunu sizlere bırakıyorum.
Meslek Liselilerin Çarpılma Çabası 04:53
Meslek Liselilerin Çarpılma Çabası 39 izlenme - 9 ay önce Bir gurup meslek lise öğrencisinin katsayı meselesini çok fazla dert etmesiyle çare arayışlarının sonuçlarını içeren garip bir video izleyeceğiz. Neden böyle bir yöntem izlediklerinin veya ne yapmaya çalıştıklarının yorumunu sizlere bırakıyorum.
çarpılma numarası yapan adam 00:14
çarpılma numarası yapan adam 1.332 izlenme - 5 yıl önce çarpılma numarası yapan
sefanın çarpılma sahnesi 00:24
sefanın çarpılma sahnesi 1.099 izlenme - 5 yıl önce çocugun dehset bir sekilde çarpılısı d
çarpılma numarası yapan adam 00:15
çarpılma numarası yapan adam 1.047 izlenme - 5 yıl önce çarpılma numarası yapan adam
çarpılma şakacı volume ii 00:14
çarpılma şakacı volume ii 294 izlenme - 4 yıl önce hiç benimkini izlediniz mi? www.facebook.com/vebizz
çarpılma numarası yapan adam :)) 00:15
çarpılma numarası yapan adam :)) 2.658 izlenme - 6 yıl önce çarpılma numarası yapan adam
Yılan Balığından Elektrik Alan Timsah 02:01
Yılan Balığından Elektrik Alan Timsah 458 izlenme - 1 yıl önce Elektrikli yılan balığı electrophorus electricus yeni dünya bıçak balıkları takımından elektrik üreten sıradışı bir tür. Bu yetenek hem avlanırken hem de savunma anında kullanılabilir. Elektrikli yılan balığı güney amerika'nın kuzey doğusundaki amazonlar ve orinoco bölgelerinde çamurlu ve oksijen bakımından fakir tatlı sularda yaşar. Elektrikli yılan balığı adından ve görüntüsünden tahmin edildiği gibi bir yılan balığı olmayıp yeni dünya bıçak balıkları gymnotiformes takımından sayılır. Vücudunun büyük kısmı, aslında yüksek gerilim salan kaslara dönüşmüş elektrik organları (elektroplax) ile kaplıdır. Bu organlar, her biri düşük gerilim üreten çok sayıdaki elektrik üreten elementlerden oluşur. Bu aynı, seri olarak bağlanmış bir pil sistemi gibi gerçekleşir. Bir elektrikli yılan balığında 5.000 ile 6.000 arasındaki elektroplax, beraberce 500 voltluk bir gerilim, 500 wattlık elektrik üretebilir. (Wikipedi'den Alıntıdır) Eski bir video'dur.Mağara esprilerine hazırlıklıyım ama sitede göremediğim için ekledim. Evet gördüğünüz gibi Timsah Yılandan elektrik aldı.Timsah bey talibini beğendi.Bence çok yakıştılar...
arkadaşına çarpılma şakası:) 00:24
arkadaşına çarpılma şakası:) 474 izlenme - 6 yıl önce güzel şaka
Sahnede Elektrik Akımına Kapılmak 00:36
Sahnede Elektrik Akımına Kapılmak 25 izlenme - 1 yıl önce Alkala's grubunun solisti Nolberto, Arjantin'in Ranchillios sahnede şarkı söylerken bir ara sahnenin çatısını tutan direklerden birine dokundu. İşte o anda, Nolberto binlerce hayranının gözleri önünde elektrik akımına kapıldı. Kolundan dumanlar çıkarak bir anda titremeye başlayan Nolberto sahneden aşağı düştü.Güvenlik görevlileri anında şarkıcının başına koştu ve Nolberto birkaç dakika sonra ayağa kalkarak profesyonelliğinin gereğini yerine getirdi ve konserine kaldığı yerden devam etti. Yetkililer, konser sırasında yağan yağmur nedeniyle elektrikli cihazlardan sahne direklerine elektrik akımı geçtiğini belirtti.
sizce 18000 volt nasıl birşey? 00:36
sizce 18000 volt nasıl birşey? 573 izlenme - 6 yıl önce yüksek gerilim
elektrik çarpması 00:15
elektrik çarpması 2.277 izlenme - 8 yıl önce öldü...
Ev Yapımı Elektro Gitar (Mutlu Son İçerir) 00:45
Ev Yapımı Elektro Gitar (Mutlu Son İçerir) 750 izlenme - 10 ay önce bu dayı elektro gitar olayını çok yanlış anlamış ve de ev yapımı bir elektro gitar yapayım demiş. Sonuç olarak elektrik ve gitarı birleştirince de olanlar olmuş. fake lan bu diye dövünecek olanlar için de şimdiden bir tebrik koyuyorum ortaya hep birlikte kullansınlar.
Davetname (+18) - Kısa Film 13:32
Davetname (+18) - Kısa Film 63 izlenme - 3 ay önce Üç gencin kaldıkları çadır kampında "hadi bir film çekelim" diyerek giriştikleri amatör bir korku filmi. Beni tırsıttı, sizleri bilemem. Bu gençleri alkışlıyorum. Yönetmen: Kerim Akgündoğdu Senaryo: Kerim Akgündoğdu-İlyas Şimşek-Bilgin Sönmez Görüntü Yönetmeni: Bilgin Sönmez Oyuncular: İlyas Şimşek-Bilgin Sönmez-Kerim ...
ali,tecman,ferdi,deli,tokat,baba,name,çarpılma, 00:56
ali,tecman,ferdi,deli,tokat,baba,name,çarpılma, 1.024 izlenme - 7 yıl önce ali,tecman,ferdi,deli,tokat,baba,name,çarpılma,
İntihar için Çıktığı Direkte Çarpılan Adam 02:23
İntihar için Çıktığı Direkte Çarpılan Adam 47 izlenme - 12 ay önce Adnan Menderes Havalimanı girişindeki yüksek gerilim hattının geçtiği direğe tırmanarak intihar girişiminde bulunan adam elektrik akımına kapıldı.
Elektrik Prizine Demir Çubuk Sokan Ergen 00:24
Elektrik Prizine Demir Çubuk Sokan Ergen 344 izlenme - 12 ay önce Sınıfta elektrik prizine demir çubuk sokan aşırı zekalı ergenin çarpılma anı. Kameraya yansıyan görüntüler sizlerle...(Bu tür davranışlardan LÜTFEN uzak durunuz)
Sahada Çarpılan Drogba 00:22
Sahada Çarpılan Drogba 1.721 izlenme - 7 ay önce Geçen maç sonuçlarına bakarken çarpılan futbolculara geçiş yaptım birde Drogba'nın Galatasaray maçı esnasında sahanın kötü olmasından dolayı yere düştüğü videoya gördüm fakat montaj yapan kişi çarpıldığını idda ediyor. Orjinal çarpılma videosu http://www.youtube.com/watch?v=fzgKGyR7ZaU Youtube Açıklaması Bu video 5 ay önceki bir maça ait drogba gol attıktan sonra Galatasaray tarafına dönüp herkezin gözü önünde haç çıkartıyor Galatasaray taraftarı bu durum karşısından müslüman ülkeye yakışmayacak şekilde sevinerek tepki veriyor fakat Allah'ın adaleti var. Drogba'nın kalbi duruyor sanki azrail canını alıyormuş gibi sağa sola anlamsız hareketler yapıyor çoçuklara izlettirmeyin.
Dabbe Cin Çarpması Fragman 01:58
Dabbe Cin Çarpması Fragman 2.395 izlenme - 2 yıl önce Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.
Dünyadaki Gereksiz İcatlar 01:48
Dünyadaki Gereksiz İcatlar 14 izlenme - 3 ay önce Bu videoda size dünyada yapılmış gereksiz icatları topladım umarım beyenirseniz ikinci bölümünüde yaparım iyi seyirler. Bu robot, siz evde yokken ya da telefona bakamayacak durumdayken, telefonu açıyor ama cevap veremiyor. "Sıcacık evinde kayak yapmak isteyenlere" diyerek satışa sunulan bu kayaklarla bir yere gittiğiniz yok ama sallanmak ve düşmek garanti! 1935 İngiltere'de icat edilen bu piyano, tamamıyla hastalar için tasarlanmış. Hastaların tek ihtiyacı da piyano çalmaktı zaten. 1932'de Amerika'da icat edilmiş bu ceket, her polisin ihtiyacı. Elektrikle çalışıyor ve ısı ayarı yok. İşin iyi tarafı ise çarpılma ve yanıklara karşı hastane tedavisi ücretsiz. 1929'da ABD'de "Yüzme bilmeyenlere müjde" sloganıyla satışa sunulan bu ahşap mayolar, suda batmıyor. Tek sorun ise suda fazla kaldığınızda şiştiği için üstünüzden çıkarmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca kuruması da günler alıyor. 1940'taki ev kadınları için icat edilen bu aletin kaç köpek katlettiğini bilemiyoruz. 1937'de her anne, çocuğunu böyle bir balkona koyarak çocuğun düşmesini engellemiş oluyor. Korkunç değil mi?
Dabbe Cin Çarpması Fragman 01:58
Dabbe Cin Çarpması Fragman 202.677 izlenme - 2 yıl önce Bir Cin Vakası ve El Cin filmleriye 1 milyona yakın izleyiciye ulaşan Hasan Karacadağ'dan Dünyayı karıştıracak gerçek bir korku hikayesi.1986 yılında Muğla'da cinleri kullanarak define bulmuş bir köyün lanetli,habis ve cüzzamlı ruhlarla kuşatılmış tüyler ürperten bu gerçek olayı, gizli kalmış tüm detayları ve gerçek belgeleriyle sinemaya aktarıldı.Stratonikeia kazı alanına yakın Kıbledere köyünde yaşanmış, bu cin çarpılma vakası,ordaki dehşetin gerçek görüntüleri,adli kayıtlar,deliller ve dinleyeni şoka sokan eskilere dair sırlarla başlar. Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri bu vakanın,ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır.Kıbledere köylüsü olan Kübra aynı zamanda Ebru'nun çocukluk arkadaşıdır .Kübra kına gecesinde aniden,cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehditi altına girmiştir.Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp,Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca Birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı Köy evine varırlar, din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar.İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere'nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca,herkes için cehennem saatleri başlar.
Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine (Dursun Ali Erzincanlı) 10:17
Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine (Dursun Ali Erzincanlı) 1.059 izlenme - 2 yıl önce Gelin gülle başlayalım atalara uyarak Baharı koklayarak girelim kelimeler ülkesine Bir anda yükselen bir bülbül sesi Erken erken karlar ortasında Güneş dönmüş ışık saçan bir yumurta- Bana geri getirir eski günleri Paslanmış demir bir kapı açılır Küf tutmuş kilitler gıcırdarken Ta karanlıklar içinde birden Bir türkü gibi yükselirsin sen Fısıldarım sana yıllarca içimde biriken Söyleyemediğim ateşten kelimeleri Şuuraltım patlamış bir bomba gibi Saçar ortalığa zamanın Ağaran saçın toz toprağını Bana ne Paris'ten Newyork'tan Londra'dan Moskova'dan Pekin'den Senin yanında Bütün türedi uygarlıklar umurumda mı Sen bir uygarlık oldun bir ömür boyu Geceme gündüzüme Gözlerin Lale Devrinden bir pencere Ellerin Baki'den Nefi'den Şeyh Galib'den Kucağıma dökülen Altın leylak III Ölüler gelmiş çitlembikler sarmaşıklarla Tırmanmışlar surlarıma burçlarıma Kimi ırmaklardan yansıma Kimi kayalardan kırpılma Kimi öteki dünyadan bir çarpılma İçi ölümle dolu Dönen bir huni Doğarken güneş Kesilmiş ölü yüzlerden Bir mozayik minyatürlerden Dokunur tenimize Soğuk bir azrail ürpertisiyle ay Ve birden senin sesin gelir dört yandan Menekşe kokulu sütunlardan Komşu dağlardaki nergislerden leylaklardan Gözlerine ait belgeler sunulur Ey aşkın kutlu kitabı Uçarı hayallere yataklık eden Peri bacalarının yasağı Gönlümün celladı acı mezmur Bana bıraktığın yazıt bu mudur Ölüm geldi bana düğün armağanın gibi Senden bir gök Senden yıldızlar ördüler Ateş böcekleri O gece dört yanıma Ey bitmeyen kalbimin samanyolu destanı Sen bir anne gibi tuttun ufukları Ve çocuklar gülle anne arasında Seninle güller arasında Tuhaf bir ışık bulup eridiler Çocuklar dağ hücrelerinde erdiler Aramızdaki sırra Bir de ay ışığında büyüyen fısıltılar Gençlik monologları Seni alıp kaybolmuş zamanın çağıltısından Bana getiren Yasamız vardı Öfkeyle yazardın sen bir yüzüne Ölür ölür okurdum öbür yüzünde ben
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (15 Haziran 2014; 23:00) 02:33:00
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (15 Haziran 2014; 23:00) 52 izlenme - 3 ay önce ADNAN OKTAR: Evet, herkes hoş geldi sefa geldi. Allah Allah, Peygamberimiz (s.a.v.) zamanında, Peygamberimiz (s.a.v.) ahir zamanda şunlar şunlar olacak diye anlatmış sahabelere. Sahabeler de hep şaşırmışlar merak etmişler. Hz. Mehdi (a.s)’a hayran olmuşlar. Hz. Musa (a.s) da hayrandır Hz. Mehdi (a.s)’a. “Ya Rabbi beni Mehdi yap” diyor üç kere söylüyor. “Senin görevin bu” diyor Cenab-ı Allah. Sahabelerin Hz. Mehdi (a.s)’ı sormadığı gün yok. Hep ahir zamanı soruyorlar. “Deccal nasıl olacak, Mehdi (a.s) nasıl olacak, İsa Mesih nasıl inecek?” Her gün. Oralar sıcak zaten, akşam toplanıyorlar bahçede. Kum, halı, kilim falan yok o zamanlar ama temiz kum bembeyaz. Oturuyorlar, deve sütü bir şeyler ikram oluyor, anlatıyor Peygamber Efendimiz (s.a.v.). Bak aradan 1400 yıl geçti dediklerinin hepsi bir bir oldu ve oluyor, maşaAllah. Peygamberimiz (s.a.v.) şeker, bal, dünyalar tatlısı. Gözleri simsiyah, saç simsiyah, omuz geniş, kollar kuvvetli, pehlivandı Peygamberimiz (s.a.v.) biliyorsunuz. Çocuk yüzlü, vefatında da çocuk yüzlü, masumluğundan. Yüzünde çok çok masum bir ifade var. Çocukluğuna ait o dürüst ifade yüzünde sürekli kalmış hiç değişmemiş. Cildi de öyle çocuk cildi gibi, maşaAllah. BÜLENT SEZGİN: Hocam, “Mehdi (a.s)’ye kırk insan gücü verilmiştir” diye buyuruyor hadislerde. Çok güçlü olduğu söyleniyor, inşaAllah. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, elhamdülillah. BÜLENT SEZGİN: Hocam, Peygamberimiz (s.a.v.) 1400 sene önce şu an yaşanan olayları anlatmış. Bir hadis var inşaAllah, tam da bu günümüzdeki olayları anlatıyor. Ve Hz. Mehdi (a.s)’ın çıkış alameti olarak söylüyor inşaAllah. ADNAN OKTAR: Ne diyor, nasıl diyor? BÜLENT SEZGİN: Fotoğraflarla da söyleyebilirim Hocam inşaAlah. Hocam, “Müminlerin emiri (a.s) dedi ki; Üç alametin ardından İmam Kaim (a.s)’ın çıkışını bekleyin. Kendisine sordular; bu alametler nelerdir? Suriyeliler’in karşılıklı anlaşmazlıkları..” ADNAN OKTAR: “Suriyeliler’in karşılıklı anlaşmazlıkları..” Hz. Mehdi (a.s)’ın çıkış alameti. Demek ki hikaye anlatmamışım. Evet. BÜLENT SEZGİN: Daha sonra Hocam ”..Horasan’dan siyah bayrakların çıkması..” Onunla ilgili de resimler vardı Hocam. “..ve ramazan ayında korku.” Bunların ardından Hz. Mehdi (a.s)’ın çıkacağını söylüyor. OKTAR BABUNA: Yer bildiriyor Hocam inşaAllah; “Haresta mahvolmadıkça Mehdi (a.s) zuhur etmez” diyor. 2012 yılında Haresta çatışmaları olmuştu Hocam. Gazetelere haber olmuştu, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Tek tek söylüyor; “caminin minberi, caminin kubbesi yıkılacak, tahrip olacak.” Caminin ismini de söylüyor, yerini de söylüyor. Ne güzel, Peygamber (s.a.v.)’e, Cenab-Allah’ın bildirdiklerinin aynen çıkması. Bir de yeni yetme bazı alimler var bas bas bağırıyorlar “Mehdi (a.s) çıkmayacak” diye. Dede, maaşını al otur aşağıya sakin ol. Maaşına falan zarar gelmez korkma. Kıdemine de zarar gelmez. Niye bağırıyorsun gelmeyecekse? Gelmeyecekse rahat ol. Niye tedirgin oluyorsun? Hafta sekiz, gün dokuz kriz tarzında “Mehdi (a.s) gelmeyecek” diyor. Anladık falan diyoruz, yine duruyor duruyor “Mehdi (a.s) gelmeyecek” diyor. Niye heyecanlanıyorsun? Bak diyor ki Peygamberimiz (s.a.v.), Ehli Beyt’i görüyor, Ehli Beyt İmamları’nı: “Onların arasında birisi parlak bir yıldız gibi parlıyordu” diyor. Bir şahıs, yani müthiş bir nur ve ışık var yüzünde, ayrı ondan.  Cenab-ı Allah’a soruyor Peygamberimiz (s.a.v.): “Rabbim bu kimdir?” diyor. “Bu kadar nurlu ışık saçan kişi kimdir?” diyor. Cenab-ı Allah diyor ki: “O benim helallerime helal, benim haramlarımı haram buyuracak Kaim Mehdi (a.s)’dir” diyor. Daha önce zaten bildirmiş, “Kaim Mehdi(a.s)’dir.” Yani helal haram ne demek? Kuran’a tam uyarak helale harama dikkat ediyor. İlave haram getirmiyor, haramı da çıkartmıyor. Kuran’da ne diyorsa onu yapıyor. “O benim dostlarım için bir huzurdur” diyor Cenab-ı Allah. Bak devam ediyor, Hz. Mehdi (a.s)’ı Cenab-ı Allah övüyor. “O benim dostlarım için, beni sevenler için bir huzurdur.” “İnkarcılardan kurtuluş sağlayacak” diyor. İnkarcılardan; Darwinistler’den, materyalistlerden kurtuluş sağlayacak. “Gerçekten onun (Mehdi (a.s)’nin) insanları sınaması ve denemesi buzağı ve Samiri fitnesinden çok daha zor olacak.” “İnsanlarla çok zorlu bir imtihan olacak” diyor. “Başında” baş kısmında, “beyaz bir hat bulunan” projektör gibi beyaz bir hat, böyle ön kısmında beyaz bir hat, ışık huzmesi bulunan alaca bir ata biniyor” diyor. Gri bir at. Bak rengine varıncaya kadar söylüyor Peygamberimiz (s.a.v.). Bak ışık huzmesinin şeklini de anlatıyor, “beyaz bir hat şeklinde” diyor. Mesela kaç metre? On metrelik bir ışık hattı şeklinde. Nerede? “Baş kısmında” diyor. “Alaca bir ata biniyor” diyor. “Bu beyaz hattan herkesin görebileceği güçte bir ışık huzmesi yayılıyor.” Bu kadar net araba anlatılır. Bayağı net. “Uç kısmından arabanın baş kısmından ışık huzmesi var” diyor “ve uzun menzilli bir görüntü veriyor” diyor. Bir hat şeklinde düzgünce. Far nasıl veriyor ışığı, düzgün bir hat şeklinde veriyor değil mi? “Uç kısmında düzgün bir hat şeklinde ışık olur” diyor atının. “Rengi de gri” diyor. “Sonra o, (Mehdi (a.s)) doğuyu da batıyı da aydınlatan Allah’ın Resulü (s.a.v.)’in sancağını dalgalandıracaktır.” Açık değil mi bunlar? “Mehdi (a.s) Kara denilen bir kasabadan çıkacak.” Bu hadiste de kasaba diyor bu sefer. Köy gibi değil de daha büyük bir yer olarak söylüyor. Belki o şehir o zaman kasaba şeklindeydi, Peygamberimiz (s.a.v.)’in devrinde. Belki de ismi hakikaten Kara’ydı sonradan değişmiş olabilir. Enguru; Ankara’nın ilk başlangıcı öyle değil zaten çeşitli isimleri var. Belki de ilk ismi başka türlüydü bilmiyorum. Ama “Kara” diyor, o anki halini söylüyor Peygamberimiz (s.a.v.). “Oradan çıkacak” diyor. “Mehdi (a.s) sürecinde akıl insanlar arasında öyle bir dağıtılacak ki, evinde oturan bir kadın Allah’ın Kitap’ından ve Allah’ın Resulü’nün sünnetinden açıklama yapabilecektir” diyor. Mesela bu uydurmadır, bu Peygamber (s.a.v.)’in sünnetinde yoktur diyebilecek diyor Hz. Mehdi (a.s) devrinde. Öyle bir akıl yayılacak diyor. “Öyle bir dağıtılacak ki.” Dağıtılma, yani burada bir vurgu var, yani abartı ifadesi var, “öyle bir dağıtılacak ki.” Bütün dünya çapında dinleyen, bilen hanımlar gayet güzel dini anlatabilecek, Allah’ın Kitap’ından, sünnetinden hüküm veriyor. Peygamberimiz (s.a.v)’in sünneti ne? Kuran’dır. İma-ı Ali, Hz. Ali (k.v) diyor ki: “Yüzüne bakılınca en belirgin alameti gözleridir” diyor. Gözleri çok dikkat çeker Hz. Mehdi (a.s)’ın diyor. “Ve yanağında bir ben olacak” diyor Hz. Ali (k.v). OKTAR BABUNA: Hadiste, “İncimsi bir yıldız gibi” tarif ediyor Hocam, koyu renkli değil. ADNAN OKTAR: Evet, koyu renkli değil. “Işık gibi parlar yanağında” diyor. Evet dinliyorum. BÜLENT SEZGİN: Hocam, bir hadis daha okuyabilir miyim inşaAllah? “Ona Hz. Mehdi (a.s) ne zaman çıkacak?” diye sordum. O dedi ki; Irak’ın Anbar ilinde Fırat ile Şiraz ve Dicle kıyısında ordular gördüğünde, Kûfe’nin kubbesi yıkıldığında, Kûfe’de bazı evler yandığında tüm bunları gördüğün zaman Allah dileğini, Hz. Mehdi (a.s)’ın zuhurunu hakikaten gerçekleştirecektir. Hiç kimse Allah’ın emrini engelleyemez. Ve hiç kimse onun hükmünü değiştiremez.” Bir resim vardı Hocam Kufe’yle ilgili, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Bak, Kûfe’deki Kûfe Camisi. Bir daha hadisi söyle. BÜLENT SEZGİN: “Ona Hz. Mehdi (a.s) ne zaman çıkacak?” diye sordum. O dedi ki; Irak’ın Anbar ilinde Fırat ve Şiraz ve Dicle kıyısında ordular gördüğünde, Kûfe’nin kubbesi yıkıldığında…” ADNAN OKTAR: Aynı dediği şekilde orada ordular oluştu ve çatıştı. Evet. BÜLENT SEZGİN: “..Kûfe’nin kubbesi yıkıldığında..”  ADNAN OKTAR: “Kûfe Camisi’nin kubbesi yıkıldığında.” Havan mermisiyle yıktılar. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Kûfe’de bazı evler yandığında tüm bunları gördüğün zaman Allah dileğini, Hz. Mehdi (a.s)’ın zuhurunu hakikaten gerçekleştirecektir.”  ADNAN OKTAR: Evler de yandı hem de yerle bir oldu. Hz. Mehdi (a.s) devrinin özelliği olarak Peygamberimiz (s.a.v.) söylüyor. “Ahir zamanda Mehdi devrinde çocukların en hayırlısı kızlar olur” diyor. Hanımlar. (El-Kaim El-Cezvi El-Menafissahih. S. 280) Demek ki hanımlar ahir zamanda çok atak olacaklar, Hz. Mehdi (a.s) devrinde. BEYZA BAYRAKTAR: Hocam, Hz. Mehdi (a.s) öncüsü olarak kadınlara hiç görülmemiş şekilde değer veriyorsunuz. Dünyada hiç bu kadar olmamış şekilde. Ve kendilerine güvenlerini getirtiyorsunuz, maşaAllah. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Kadın değer verilirse güzeldir zaten. Saygı duyulursa güzel olur. Şefkat duyulursa güzel olur. Yoksa ne olur o? Et olur, kemik olur. BÜLENT SEZGİN: Hocam, Allah ayette birbirlerinin velisi olduğunu belirtiyor inşaAllah. “Mümin erkekler ve mümin kadınlar birbirlerinin velisidir” (Tevbe Suresi, 71) diyor, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Tabii, maşaAllah. Birbirlerini koruyup kollarlar, her yönden. BÜLENT SEZGİN: Bir hadis daha okuyayım Hocam inşaAllah. “Müminlerin Emiri dedi ki; İki ordu Şam’da ihtilafa düştüğünde Allah’tan bir işaret dışında bir sona ulaşmayacaktır. Sonra ona soruldu; bu işaret nedir Müminlerin Emiri? Dedi ki; Yüz bin kişiden fazla kişinin yok olduğu Şam’da bir deprem. Allah bunu inananlara rahmet, inançsızlara azap olarak yaratır. Bu meydana geldiğinde Şam’da durana kadar ilerleyecek sarı sancaklı, boz atlı binicilerin geldiğini görürsünüz. Büyük bir dehşet ve kızıl ölüm olacaktır. Sonra Haresta denilen bir Şam köyünün battığını görürsünüz. Sonra ciğer yiyicinin oğlu Şam minberinde oturmak için Yebis Vadisi’nden gelir. Bundan sonra Mehdi (a.s.)’nin çıkışını bekleyin.” Bazı resimler vardı Hocam, inşaAllah. “Burada büyük bir dehşet ve kızıl ölüm olacaktır.” Komünist bayrakların renkleri ve sembolleri. Daha sonra PKK’nın bayrağında Hocam tıpkı belirtildiği gibi “sarı sancaklı, boz atlı biniciler” diyor. PKK’nın kıyafetleri de.. ADNAN OKTAR: Tabii bak, kıyafetleri boz, bayrakları sarı. Evet. Birisi bir şeyler anlatsın dinleyelim. KARTAL GÖKTAN: Hocam, IŞİD Türkmen Kenti Telafer’e saldırdı. Başbakan Telafer’le ilgili bir açıklama yaptı. “Telafer gelişmesi hafife alınamaz bir gelişmedir. Malum, Telafer’de Türkmenler’in ağırlıkta olduğu bir yapı var” dedi. Ve “döner dönmez yapacağımız toplantıda ne adımlar atacağız onun kararını alacağız” şeklinde konuştu. ADNAN OKTAR: Evet, Telafer; Kürt, Türk, Çerkez fark etmez. Savaşan tarafları barıştırmak, kardeş edip bir araya getirip tek güç haline getirmek lazım. Ne fark eder Kürt, Türk, Çerkez? Hepsi Hz. Adem (a.s)’ın evladı. Biz, Kürt şehit edildiğinde önlem alırız. Arap şehit edildiğinde önlem alırız. Türk şehit edildiğinde önlem alırız. Ve o zulüm yapanları da oradan uzaklaştırmak isteriz. Ama hepsini barıştırmak, hepsini kardeş hale getirmek esas amaç. Mesela Mısır’da biz taraf tutmuyoruz. Hepsini barıştırıp kardeş hale getirmek istiyoruz. En büyük hata o. Mesela diyor ki, “biz hangi gruptayız arkadaş” diye soruyor. “Biz ihvanız arkadaş” diyor. “Öbürü?” “Onlar ihvandan değil” diyor. Bu olmaz. Hepsi ihvan, hepsi kardeş. Birleştirici olmak lazım. Bizden değil dediğinde, beş vakit namazında Müslüman’a sen bizden değil dersen bu bir hastalıktır. Onda bereketsizlik, uğursuzluk olur. ENDER DABAN: Hocam, Allah bir ayetinde şöyle buyuruyor, şeytandan Allah’a sığınırım: “Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin.” (Hucurat Suresi, 10) ADNAN OKTAR: Tabii, maşaAllah. Cenab-ı Allah’ın hükmü açık. Bak “parça ayırıcıları gibi olmayın.” Bunlar ne diyor; “Biz IŞİD’iz” diyor, öbürü diyor ki; “biz Şii’yiz, öbürü diyor; “biz ihvanız.” Hepiniz Müslüman’sınız. Allah bir, Peygamber Muhammed (s.a.v.) peygamberimiz, kıblemiz aynı. La İlahe illAllah Muhammeden Resulullah, bitti. Bak, La İlahe illAllah Muhammeden Resulullah diyorsa kardeşin o senin, bitti. Müslüman kardeşin. Artık ondan sonrasını kardeşliği ayıran bir konu olarak görürsen olmaz. Şii olsun, Vahabi olsun, Sünni olsun hiç fark etmez. Ne fark eder? Nur gibi Müslümanlar. Vahabileri gösteriyorlar gayet güzel namazlarını kılıyor, ibadetlerini yapıyor. Yanlış yönleri var ayrı mesele, onlar düzeltilir. Evet. KARTAL GÖKTAN: Hocam IŞİD, Irak ordusunda görev yapan polis ve askerlerin tövbe etmesi için şehirde üç nokta belirlemiş. Tövbe edenleri affettiği ve kendi safında savaşmak için hazırladığı öne sürülüyor. ADNAN OKTAR: IŞİD. Tövbe ediyor, nasıl oluyor? Adamın arkasına gelip tövbe ettim mi diyorlarmış? KARTAL GÖKTAN: Şehirde üç merkez belirlenmiş, oraya gelip tövbe edenler affediliyormuş. ADNAN OKTAR: Öbür türlü? Yazık günah değil mi? “Şii’yim” diyor. Peki eksiği ne bunların? Yani ne yapıyor? “Allah bir” diyor mu? diyor. “Muhammed onun Resulüdür” diyor mu? diyor. Bitti. Bunun üstüne ne istiyorsun daha yani? Ama ahir zamanda olacak olayları Peygamber (s.a.v.) söylemiş, aynısı. İllaki o siyah bayraklılar gelecek. İllaki Suriye’de Süfyan çıkacak. “Ciğer yiyenin oğlu” diyor. Bak Süfyan ayrı, bir de “Süfyan’ın oğlu çıkacak” diyor. Süfyan’ın oğlu şu an hareket halinde. Süfyan olarak geçmiyor zaten hadislerde, Süfyan’ın oğlu olarak geçiyor. “Ciğer yiyenin oğlu.” “Çok zalim olacak” diyor hadiste. Tabii bazı hadisler de müteşabih oluyor. Mesela diyor ki; “orada büyük bir hareket olur” diyor. Kimi onu deprem olarak alıyor, kimi veba olarak alıyor, kimi savaş olarak alıyor. Halbuki orada Şam’da yüz bin insan vefat ediyor. Asıl o. “Bu kadar insan vefat edemeyeceğine göre” diyorlar “herhalde depremle olur.” Vahabilerin açıklaması oluyor bu. Yoksa o toplu bir kıtal. Kimi hadislerde mesela “veba” diye geçiyor, kiminde “savaş” diye geçiyor. Doğru olan savaştır. Mesela üç Musevi genci kaçırmışlar. Bir de bu çıktı, adam kaçırma çıktı. Museviler de şimdi sizden adam kaçırsa, bas bas bağıracaksınız. Adam kaçırmak zor değil ki. Onlar da kaçırırlar. Sokakta gezen genç yani, o sana güveniyor, komşu biliyor rahatça geziyor. Alıp onu kaçırıyorsun, nereye götürdüğün belli değil. Yıllarca alıkoyuyorsun. Bu yöntem mi? İllaki işte Moşiyah (Mehdi (a.s)). İllaki Moşiyah (Mehdi (a.s)). İsrail de Allah’tan bunu sürekli istemeye devam etsin. Müslümanlar da Allah’tan Mehdi (a.s)’ı, Moşiyah’ı beklemeyi ve istemeyi Cenab-ı Allah’tan talep etsin. Mesela bak “Üç gencin kaybolmasının üzerine İsrail, 100 Filistinli’yi gözaltına almış sorgulanmak için.” Şimdi şu hayat mı? Şimdi onlar da onu tutar. Beş yıl tutar. Sen üç kişi kaçırıyorsun, onlar da 100 kişi kaldırmış oluyor. Ama işte Mehdi (a.s)’ın dışında da çözüm getirecek yok. Mesela Suriyeliler, ihvana karşıymış. İhvan-ı Müslüm-in. İhvan da, IŞİD’e karşıymış. Hâlbuki hepsi Müslüman. Suudiler, IŞİD’i destekliyormuş. Bak karmakarış görüyor musun? Suudiler, Sisi’yi destekliyormuş. İhvan, Maliki’ye karşıymış. Sisi de, Maliki’yi destekliyormuş. Çık işin içinden çıkabilirsen derler ya. Karmakarışık. Göreyim o çocukları, gençleri. Şimdi bak bu yeni bir fitnenin başlangıcı. Şimdi bak yüz ailede öbür tarafta tedirgin. Aramalar daha sıklaştırılacak. Baskı daha artacak. Huzursuz yaşamaya ne gerek var? Ama nereye dönsek gene Mehdi (a.s), nereye dönsek Mehdi (a.s). Hava, su gibi ihtiyaç. Şimdi bırakın desek bırakmazlar. Onlara da, onları bırakın desek bırakmazlar. Karşılıklı bir azap sistemi bu. BÜLENT SEZGİN: Resimleri gösterebiliriz Hocam uygun görürseniz. ADNAN OKTAR: Göreyim. Bunlar mesela çocuk bunun suçu yok, bir hatası yok, bir şey yapmış değiller. Öğrenci çocuk sokakta geziyor. Al, kaçır, götür. E ne istiyorsun? Şu an üstleneni de yok. Bunun önü sonu gelir mi? Bak o tarafta yüz kişiyi gözaltına almış. En az beş yıl falan tutarlar Allahualem. Bu huzursuz hayata ne gerek var? BÜLENT SEZGİN: Hocam, ikisi 16, birisi 19 yaşındaymış çocukların. ADNAN OKTAR: Küçük çocuklar işte. “Doğu’da siyah bayrakların çıkacağı hadisle ilgili olarak” Murat Aydın. “Bu hadisler” diyor “zayıf hadis” diyor. Tahakkuk etmiş mi? Etmiş. Ne olmuş oluyor? Sahih hadis olmuş oluyor. Yavrum, kardeşim, canım kardeşim. Murat mısın? Allah muradını versin. Tahakkuk eden bir şeye sen nasıl zayıf diyorsun? Ben mesela “bugün buraya geleceğim” diyorum. Adam diyor ki; zayıf bir rivayet diyor. E geliyorum, geldim buraya. Demek ki doğruymuş. Anlaşılmayacak ne yönü var bunun? “Hocam, yine ailece sizin sohbetlerinizi dinliyoruz şu anda” diyor, Erhan Demirtaş. Yakup Beyaz. Yakup senin dövmelere gıcık olmuş. BÜLENT SEZGİN: Teşekkür ediyorum Hocam. ADNAN OKTAR: Hanımların başı açık olmasına, dekolte olmasına da sinirlenmiş. Birisi bir laf atıyor hepsi inanıyor. Dövme niye mahsurlu olsun? “Abdeste mani” diyor. Sen bir parça düşünsen, bir parça ufkun olsa, son derece açık bir konu bu. Cildin altında ki bir boya niye abdeste mani olsun? Cildin üzerine yağlı boya sürse tamam. Katman olur. Dersin “bu boyayı çıkart, ondan sonra abdest al.” Bu akıl alır. Ama cildin altındaki boya nasıl abdeste mani oluyor? Dine muhalif hiçbir yönü yok dövmenin. Ama yeter ki steril olsun. Sağlığa zarar vermesin. Konu bu. Yoksa dinle, abdestle çelişen hiçbir yönü yok. Tamamen uydurma o izahlar. CİHAT GÜNDOĞDU: Bağnazlar estetik olan, güzel olan her şeye karşılar Hocam. ADNAN OKTAR: Mardin’de, Siirt’te falan hanımanneler hep, yaşlı teyzeler alnına, her yerine, ellerine dövme yaptırırlar. Kürt hanımlar da, Arap hanımlarda da müthiş yaygındır. Binlerce yıllık gelenek. Peygamberimiz (s.a.v.) zamanında da yapıyorlardı dövme. Sonra da hep yapılmıştır. Ki, çok mümin muttaki hanımlardır o Kürt anneler. Çarşaflı, bayağı titiz, beş vakit namazında insanlar. Onlara sen din mi öğretiyorsun? CİHAT GÜNDOĞDU: Aynı şekilde de düğünlerde kına yakılıyor Hocam. Türkiye’de yaygın bir adet. ADNAN OKTAR: Mesela kına boya, o zaman abdesti gitti öyle mi? Bak kınanın da bir özelliği vardır. Kına; cilt altına etki yapar. Abdeste mani değildir. Dövme kınadan da sağlam. Tamamen cildin altında. En az birkaç milim cildin altında. O zaman ne alaka? Kıskanmış olabilirler dövmeni. Mesela dövme yaptırmış bazı hanımlar görüyorum ben acayip yakışıyor. Bayağı cazibelerine cazibe katıyor. Bayağı güzel oluyor. Ama mesela çok vücudunu bozan dövmeler yapıyorlar. Kaba, kalın onlar olmuyor. Ama bazı dövmeler hakikaten güzel oluyor. Barış Özbaş; “Kuran neden bahsetmiyor Mehdi (a.s)’dan.” Eğer Mehdi (a.s)’dan bahsetse, o zaman Mehdi (a.s) çıktığında çok büyük olay çıkar. Peygamber gibi olmuş olur. Peygamber olmadığı için. Hateme veli olduğu için, Allah Kuran’da kapalı bir üslupla anlatıyor. Nasıl yapıyor Cenab-ı Allah? Diyor ki mesela “Müslümanlar Allah’tan bir lider isterler zor anlarında” istemeleri gerekir diyor yani ayetten anlaşılan açıkça bu oluyor. Zor anlarında yaşlıların, çocukların, mustazafların ezildiği bir dönemde Allah’tan lider isteyin, bir baş isteyin, bir Mehdi isteyin diyor ayet açık. Ayeti biliyor musun? BÜLENT SEZGİN: Biliyorum Hocam inşaAllah. ADNAN OKTAR: Söyle. BÜLENT SEZGİN: Şeytandan Allah’a sığınırım; “Size ne oluyor ki Allah yolunda ve Rabbimiz halkı zalim olan bu ülkeden bizi çıkar. Bize katından bir veli gönder.” (Nisa Suresi, 75) ADNAN OKTAR:  Bak zor durumda kalmış önce dikkat et, ayete dikkat et, zor durumda. Başa al ayeti. BÜLENT SEZGİN: Şeytandan Allah’a sığınırım; “Size ne oluyor ki Allah yolunda ve Rabbimiz halkı zalim olan bu ülkeden bizi çıkar. Bize katından bir veli gönder.” (Nisa Suresi, 75) ADNAN OKTAR:  Bir deccal hakimiyeti var, bir ıstırap dünyayı sarmış ve “size ne oluyor ki” diyor  Allah bak uyarıyor. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Bize katından bir veli gönder.” ADNAN OKTAR:  “Bir veli”, evet. BÜLENT SEZGİN: “Bize katından bir yardım eden yolla.” ADNAN OKTAR:  “Bir yardım eden yolla”. BÜLENT SEZGİN: “Diyen kadınlar, çocuklar ve erkeklerden zayıf bırakılmışlar adına niye mücadele etmiyorsunuz?” (Nisa Suresi, 75) ADNAN OKTAR:  Demek ki müminler bunu diyecek. Ne zaman? Zorda kaldıklarında. Şu an zorda kaldılar mı? Kaldılar. Hz. Mehdi (a.s.) zaten zorda kalınca çıkıyor. Mehdiyet’i soruyorsun, işte apaçık ayet, çok sarih ayet sana. Nur Suresi’nin 55. Ayetinde Cenab-ı Allah, “İslam’ı dünyaya sosyal, siyasi her yönden hakim edeceğim” diyor. “Sadece samimi olacaksınız” diyor, “Benim istediğimi bu” diyor. “Ama dünyaya hakimiyetim kesin” diyor. Bu ne bu, anlatılan? Dünya hakimiyetinin diğer adı nedir? Mehdiyet değil midir? Ne kadar sarih, ne kadar açık. BÜLENT SEZGİN: Hocam Allah “İçinizden iman edenlere ve Salih amellerde bulunanlara vaat etmiştir” diyor. ADNAN OKTAR: Tabii. İman edecek ama samimi olacak. “Ben dünyaya hakim edeceğim sizi” diyor Cenab-ı Allah. Vakti geldi. YASEMİN AYŞE KİRİŞ: Başka bir ayette de Allah şöyle buyuruyor Hocam. Şeytandan Allah’a sığınırım. “Onlar Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler istemese bile Allah nurunu tamamlayıcıdır.” (Saff Suresi, 8) ADNAN OKTAR:  “Allah nurunu tamamlayıcıdır” ne demek? Siyasi, politik, kültürel her yönden hakimiyet. Bak diyor “korkularının ardından güven gelecek” diyor Cenab-ı Allah ve “yeryüzüne sizi hakim edeceğim” diyor. Kuran’da birçok yerde “arza sizi hakim edeceğim” Mehdiyet işte. BÜLENT SEZGİN: “Onlardan öncekileri nasıl güç ve iktidar sahibi kıldıysak, onları da yeryüzünde güç ve iktidar sahibi kılacağız” (Nur Suresi, 55) diyor Hocam. ADNAN OKTAR:  “Onlardan öncekiler” bak Kuran’a onlardan öncekiler kimmiş? Bakıyoruz Musa (a.s)’ın devrinde var mı? Yok. İsa (a.s)’ın devrinde var mı? Yok. Zülkarneyn (a.s) devrine bakıyoruz, var. Süleyman (a.s) devrine bakıyoruz, var. Hz. Yusuf (a.s) devrine bakıyoruz, var. Ama Yusuf (a.s) devrinde bölgesel hakimiyet. Süleyman (a.s) dünya hakimi. Zülkarneyn (a.s) dünya hakimi. “Daha öncekileri nasıl dünya hakimi yaptıysak, sizi de yapacağız” diyor. Bu Allah’ın sözü yerine geldi mi? Gelmedi. Vakit var mı? Çok az vakit var. O sözün vakti geldi artık. Şu an o sözün vakti içindeyiz. OKTAR BABUNA: Bir ayette de Hocam inşaAllah gelecek bir elçiden bahsediliyor. “Andolsun Peygamberlerden bir söz almıştık” diyor. “Size beraberinizdekini doğrulayan bir elçi geldiğinde O’na iman edeceksiniz. Bu ağır sözümü aldınız mı?” evet aldık diye cevap veriyorlar. O peygamberlere de başka bir ayette Allah açıklıyor. “Senden” diyor. ADNAN OKTAR:  Peygamberimizden  (s.a.v.)’den. Evet. OKTAR BABUNA: Nuh (a.s)’dan, Musa (a.s)’dan, İsa (a.s)’dan. ADNAN OKTAR: “İbrahim (a.s)’dan söz aldık” (Ali İmran Suresi, 81) diyor. ADNAN OKTAR:  Peygamberimiz (s.a.v.)’den de söz alınıyor. Kim bu kişi?  Peygamberimiz  (s.a.v.) bir insana yardımdan mükellef. Bir dünya fatihine yardımla mükellef. O da hadisleriyle, mucizeleriyle yardımcı oluyor işte. BÜLENT SEZGİN: Hocam Zülkarneyn (a.s)’de de zor durumdayken yardıma çağırıyorlardı, inşaAllah.  ADNAN OKTAR:  Tabii zor haldeyken çağrılıyor Zülkarneyn. “Yecüc Mecüc zuhur etti” diyorlar, “fitne çıkarıyor yeryüzünde, ne istiyorsan yapalım, yeter ki bizi kurtar” diyorlar.  OKTAR BABUNA: Birde Hocam “Andolsun Zikir’de ve Tevrat’ta” geleceği bulunan bir kişiden bahsediliyor, inşaAllah. “Andolsun yazdık” diyor orada inşaAllah. Orada yazılanda Kral Mesih Mehdi (a.s) tarif ediliyor inşaAllah. ADNAN OKTAR:  İnşaAllah. Tevrat’a ve Zebur’a gönderme yapıyor Cenab-ı Allah. Adam diyor ki “Tevrat geçerli değil”. Allah geçerli diyor, gönderme yapıyor diyoruz. “Yok geçerli değil” diyor, o zaman dinden çıkarsın. Olur mu öyle şey? CİHAT GÜNDOĞDU: Hocam “bundan önceki kitapları doğrulayıcıdır” diye geçiyor Kuran’ı Kerim’de inşaAllah. YASEMİN AYŞE KİRİŞ: Peygamberimiz (s.a.v.) de başka bir hadisinde dünyaya üç kafirin hakim olduğunu ve… ADNAN OKTAR:  İki kafir. YASEMİN AYŞE KİRİŞ:  İki kafir evet. “Nemrud ve Buhtun Nasır. Müslümanlardan da Zülkarneyn (a.s), Süleyman (a.s) ve torunlarımdan Mehdi hakim olacak” diye açıkça belirtiyor inşaAllah. ADNAN OKTAR:  “Son olarak” diyor “beşinci olarak evlatlarımdan Muhammet Mehdi (a.s) dünyaya hakim olacak” diyor. Çağrıhan Kaçar; “Yaşadığın kafayı yaşamak için servetimi harcayabilirim” diyor. MaşaAllah. Servetini harcamayacaksın, kalbini Allah’a teslim edeceksin, o kadar. Allah senden servet istemiyor. Ayette söylüyor Cenab-ı Allah; Bben sizin malınızı, paranızı istemiyorum. Sadece samimi olacaksınız” diyor. “ve bana teslim olacaksınız” diyor. Erdemli; “Ahmet Davutoğlu samimi gayret eden bir insan, kimse haksız yere ona baskı yapmasın.” Erdemli diyor ki; “Sizin için 33 derece Mason diyorlar.” Demiyorlar zaten Masonum ben Allah aşkına. Denmesine gerek yok tapu gibi belge var. “Davitoğlu’nu koruyacaksın tabii” diyor. Davitoğlu da  Bakan’a diyor Ahmet Davutoğlu’na diyor. “Davitoğlu” diyor. Davut Davut ismi ve ben de Hz. Davut (as) soyundan geliyorum. İftihar ediyorum. Onu kötü bir şey zannediyor, Davitoğlu diyor mesela. Ayrı bir din zannediyor. Halbuki Hz. Davut (a.s) Müslümandı ve Müslüman peygamberiydi. Onlar ayrı bir şey zannediyorlar onu. BÜLENT SEZGİN: Hocam Kuran’da “Hz. İbrahim’in dininde olduğu gibi o Hanif bir Müslümandı” diyor inşaAllah. ADNAN OKTAR:  Evet. “150 yıldır Müslümanlar AK Parti gibi dindar bir iktidar bekledi. Kıymetini bilmeliyiz.” Hakan Defni. Sendensin; “Dindarlık kafa kesmeyle mi oluyor? Öyleyse ben yokum o dindarlıkta. Övdüğün insanı gör, iddialar vahim.” Tayyip Hoca’mı mı kastediyor? BÜLENT SEZGİN: Allahualem. EMRE ACAR: IŞİD’i destekliyor diye bir iddia ortaya attılar Hocam. Ona istinaden demiş herhalde. ADNAN OKTAR:  Yok, Tayyip Hocam kendi halinde bir Müslüman. Hep mürşitlerin dizinin dibinde yetişmiş, Erbakan Hocamız asıl onu yetiştiren kişidir. Böyle dirayetli olmasını sağlayan odur. Böyle inatçı, dirayetli, yenilmeyen bir ruha sahip olmasını sağlayan Erbakan Hocamız’dır. Erbakan Hocamız’da bu çok şiddetli bir özellikti. Talebelerine de bu özelliği verdi. Ve o okulun talebeleri şu an dikkat edin hep devletin her yerindeler. Erbakan Hocam ekolü mükemmel bir siyasi ekoldü. Çileyle yetiştirdi, acı içinde yetiştiler, zorluklar içinde yetiştiler ama hakikaten dirayetli, kaliteli yetiştiler. “Dindarlık, kafa kesmek”, kafa kesmeyi bırak.  Ahir zamanda damla kan akmayacak. “İnsanların burnu dahi kanamaz” diyor Peygamberimiz (s.a.v.) Mehdi (a.s) zamanında. BEYZA BAYRAKTAR: Mehdi-ül dem. ADNAN OKTAR:  Hz. Mehdi (a.s.)’ın zaten lakabı o Mehdi-ül dem, kan durduran Mehdi (a.s)’dir. Tayyip Hocam’ın da işte IŞİD’i falan desteklediğini iddia ediyorlar. Nesine lazım destekçilik? O kendi derdinde, kendi meselelerini halletmeye çalışıyor. “IŞİD’in” diyor “teröristlerini burada tedavi etmişler.” Sen PKK’lı teröristleri tedavi etmiyor musun burada? Helikopterle yetiştiriyorsunuz. Eee? Polisle çatışıyor, polisi vuruyor adam, yaralanıyor. Acil hastaneye kaldırılıyor. Hem de en kaliteli hastaneye kaldırılıyor, teröristler. Terörist diye yaralı bir insanı yerde bırakırsan katil olursun. Tabii ki devlet tedavi edecek. Cezası ayrı ama yaralı halde bırakamazsın sen. PKK’lı teröristler her seferinde helikopterle yetiştiriliyor, askeri helikopterle. Ambulansla götürüyorlar hastaneye. Askerle çatışıyor. Hiçbir zaman için sokakta bırakmıyorlar. Onları normal görüyorsun da, onu niye anormal görüyorsun? KARTAL GÖKTAN: Hocam, bir de bu Suriye sınırına kontrolsüz giriş çıkış olabiliyor bazen. O sınırdan da El-Kaide’ye militan gittiği için Başbakan’ı suçluyorlar. ADNAN OKTAR: Her yerde girer çıkar Türkiye’de, bir tek olacak olay değil bu, Türkiye için ifade edilecek bir söz değil bu. Irak’a da her yere, İran’a da rahatça girip çıkarlar. Terörist adam zaten ne demek? Kanun nizam tanımayan adam demektir. Yapar yani ama tabii devletin tedbirleri var, işte sınırda asker bekletiyor, şu, bu. Bunu aşıp geçiyorsa geçiyordur ne yapsın devlet? İlk defa mı oluyor? PKK da daha önce geçip gidiyordu sınırdan, istediği gibi, yolgeçen hanı gibi gelip geçiyordu. Murat Aydın; “Bu hadis zayıf” diyor Murat Aydın. “Sadece ‘siyah bayrak’ tutuyor” diyor. Nerenin siyah bayrağı? Bak “Şam” diyor “Şam yerle bir olacak” diyor. Bu olmuş. “Suriye’de yüz binin üstünde insan ölecek” diyor. Bu da olmuş. “Irak’ta olaylar olacak” diyor. Bu da olmuş. “Hz. Mehdi (a.s) devrinde olacak” diyor. Bu da olmuş. Kalabalık, çok kalabalık siyah bayraklar çıkacak” diyor. Bu da olmuş. “Ondan sonra yeniden siyah bayraklar çıkacak” diyor. Bu da olmuş. “Süfyan’ın oğlu” diyor. OKTAR BABUNA: “Onunla çarpışacaklar” diyor. O da oldu. ADNAN OKTAR: Tabii bak Süfyan çıkacak” diyor ve “onun oğlu” diyor yani “ciğer yiyenin oğlu çıkacak” diyor, o da oldu. Blok olarak, her yönden tutuyor hadis. Ve diğer olaylarda da, yüzlerce olayla aynı şekilde mutabık. Dolayısıyla tek bir noktada benzerlik yok. BÜLENT SEZGİN: Hocam bir duyuru yapabilir miyim acaba? ADNAN OKTAR: Evet. BÜLENT SEZGİN: Genç bir kardeşimiz 4 yaşındaki Baran, Sarıyer’de kaybolmuş. Fotoğrafı vardı, öncelikle görebiliriz uygun görürseniz. Hocam, onlarca kişi ormanlık alanda Baran Çelik’i arıyor. Piknik alanının yakınındaki su havuzunda şüphe üzerine arama yapıldı ancak küçük çocuğun izine rastlanamadı. Sarıyer’de piknik yapan Çelik ailesinin 4 yaşındaki oğlu Baran Çelik, akşam saatlerinde ormanda kayboldu çocuğu arama çalışmaları devam ediyor.  ADNAN OKTAR: Onlar piknik yaparlarken kaybolmuş. BÜLENT SEZGİN: Evet Hocam. Biraz daha detay vardı. Gündüz saatlerinde ailesiyle birlikte piknik yapmak üzere Sarıyer’de bulunan Belgrat Ormanı Kirazlıbent Mevkii’ne giden 4 yaşındaki Baran Çelik,  saat 16:30 sıralarında ormanda kayboldu. Aile bir süre ormanlık alanda çocuğu aradı ancak bulamayınca paniğe kapılarak çevredeki vatandaşlardan yardım istedi. Baran Çelik’i hiç bir yerde bulamayan vatandaşlar küçük çocuğun akşam saatlerinde piknik alanına yakın bir mesafede bulunan su havuzuna düştüğünden şüphelendi. Bunun üzerine önce kendi çabalarıyla havuzda küçük Baran’ı arayan vatandaşlar daha sonra durumu polise ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri Baran Çelik’in bulunması için havuzdaki suyu boşalttı ancak bir saatlik çalışma sonunda Baran’ın izine rastlanamadı. Onlarca kişinin küçük çocuğu ormanda arama çalışmaları devam ediyor. ADNAN OKTAR: Onlarca mı? BÜLENT SEZGİN: Onlarca kişi diyor Hocam. ADNAN OKTAR: Onla olur mu? Sayın İçişleri Bakanımız çok nezih bir insan. Sarıyer, mesela farz edelim çocuk kaç kilometre gidebilir? 3-4 kilometre gidebilir en fazla 2-3 kilometre, gidemez de 2 kilometre falan gidebilir. 2 kilometrelik ters yönden, Sarıyer’den yüzlerce polisle bu tarafa doğru arama yapılması lazım. Yani kaydolduğu noktaya doğru. Bir çember meydana getirip, ters noktadan çember meydana getirip buraya doğru arama yapması lazım. Asker de devreye sokulabilir. Sayın Vali’mize biz bir Twitter’dan yazı gönderin o çok efendi bir insan, istirham edelim Sayın Vali’mizden. Jandarma emrinde, polis de emrinde. O noktanın karşı istikametinden çember oluşturulacak, ters istikametten. O çemberden çocuğun kaybolduğu noktaya doğru yürüyerek gelecekler. Ama Allah vermesin tabii ama oradaki başka havuzlar olabilir, göletler olabilir, kuyular çukurlar olabilir, oralara bakmak lazım. ERDEM ERTÜZÜN: Baraj var orada. ADNAN OKTAR: Baraj mı? ERDEM ERTÜZÜN: Evet ufak bir barajla göl var. ADNAN OKTAR: Allah esirgesin. İşte oralara ulaşma ihtimali de olabilir. Polis de öyle on kişiyle, yirmi kişiyle olacak iş değil bu. Yüzlerce polis olması lazım. Rahatça olur, bulunabilir yani. inşaAllah. Komünist tehlikeye dikkat çeken bir film izleyelim. Bu konuya biraz bakalım. Çözüm arayalım inşaAllah. Evet ne güzel yine yayındayız. Ne anlatalım, ne konuşalım? KARTAL GÖKTAN: Hocam yabancı basındaki makaleleriniz hakkında bilgi verebilir miyiz? ADNAN OKTAR: Yani güzel bir şey o. KARTAL GÖKTAN: İnşaAllah Hocam. Suudi Arabistan’da  “Arap News’da yayınlanan “PKK ve benzerleriyle fikri mücadele” başlıklı yazınızda, PKK’nın Türk milliyetçiliğiyle değil, komünist ve Leninist ideallerle hareket ettiğini, bu nedenle ancak fikri temeli çökertildiği takdirde terörizmin biteceğini anlatıyorsunuz. İkinci olarak Malezya’da Harakah Daily’de yayınlanan “Popüler yalnızlık” başlıklı yazınızda, insanların yalnızlıklarını unutmak için sosyal medyaya döndüklerini, buna rağmen kalabalıklar içinde yalnız olduklarını, Allah’a dönmeden gerçek mutluluk ve sevgiyi bulamayacaklarını anlatıyorsunuz. Son olarak Mısır’da On İslam sitesinde yayınlanan “hastalıklar imtihan vesilesidir” başlıklı yazınızda hastalıkların Allah’a yakınlaşmak için çok güzel birer fırsat olduğunu ve Rabbimiz’in Şafii ismiyle bize şifa verdiğini anlatıyorsunuz maşaAllah. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Hadi bakalım bir şeyler anlatın dinleyelim. BÜLENT SEZGİN: Hocam bir hadis okuyabilir miyim inşaAllah? Peygamberimiz (s.a.v.) 2007 yılında direnişçilerce bombalanan Bağdat Köprüsü’nü şöyle haber vermiş inşaAllah; “Bağdat’a köprü yapıldığı ve kuyruklu yıldızlar doğudan doğduğu zaman, o iki ordunun süvari birlikleri köprü üzerinde öldürülecekler” diyor inşaAllah. ADNAN OKTAR: Aynısıyla. BÜLENT SEZGİN: Bununla ilgili birkaç resim vardı uygun görürseniz gösterebiliriz. O yıkılma haberi. Tıpkı Peygamberimiz (s.a.v.)’in belirttiği gibi Hocam. ADNAN OKTAR: MaşaAllah.  KARTAL GÖKTAN: Hocam Devlet Bahçeli’nin bir açıklaması var; “Herkesi bir kez daha uyarıyorum. Coğrafyamız tartışılırsa milletimiz, milletimiz tartışılırsa devletimiz, devletimiz tartışılırsa bayrağımız ve bayrağımız tartışılırsa varlığımız ortadan kalkacaktır. Tehdit bu kadar somut ve yakındır. Allah muhafaza ama bölgesel kaos, bölgesel ateş Türkiye’yi vuracak ve yakacaktır. ADNAN OKTAR: Bizi yakacak adam daha anasından doğmadı. Varlığımızı yok edecek adam daha anasından doğmadı. Öyle bir şeye cüret ettiklerinde dünyada bir kabartı şeklinde, yükseklik şeklinde ne bina, ne dağ hiçbir şey kalmaz. Dümdüz çorak toprak olur. Kıyamet kopar. Sayın Bahçeli’nin gönlü çok rahat olsun. Gerçi o anlamda dememiştir de o. Ama daha onu yapacak adam, topluluk, millet anasından doğmadı. Millet derken milletin hepsi değil, onu düşünen adamları kastediyorum. inşaAllah. Bizim millet inayet altında. Allah’ın özel inayeti altında. Bütün dünya yıkmaya çalıştı. 150 seneden beri uğraştılar, 150 milim yol alamadılar. Hani derler ya en kralları gelsin yine bir şey olmaz. Atar tutarlar o ayrı mesele. Öyle bir şey olmaz. Dinliyorum. BÜLENT SEZGİN: Hocam Ali Bulaç Zaman’a verdiği röportajda “2011’de İttihadçı bir ekip Türk dış politikasını ele geçirdi. Türkiye’de ki İslamcı ve ulusalcı zihinler hasta. Akıllarında şu var. Bir İslam Birliği ya da bölgesel birlik kurulacak. Bu Türkiye’nin liderliğinde olacak” açıklamasında bulundu. Tayyip Bey’i de “sen İslam aleminin lideri olacaksın. Balkanlar’dan Kafkaslar’a, Orta Afrika’ya kadar yeniden Osmanlı’yı kuruyoruz, Ya Allah diye ikna ettiler. Ya Allah deyince de Mısır, İran, Ürdün,  Suriye ayağı kalktı. Özal’dan ders almaları gerekirdi. Özal 21. Asır Türk asrı olacak. “Biz Osmanlı bakiyesiyiz” diye Türkiye’nin başına bir bela açtı” sözlerini kullandı Hocam. ADNAN OKTAR: Yanlış bir şey yapmadı o. Özal da doğru yaptı. Süleyman Demirel’in sözü de o yöndeydi canım. Büyük Türkiye dediği oydu. Türk İslam birliğini kastediyor. Büyük birlik. Allah ne ona nasip edecek, ne ona nasip edecek, ne Tayyip Hocam’ın zamanında. O Mehdi (a.s)’ye nasip olacak bir olay. Ama hepsi Mehdi (a.s)’ye öncülük ettiler, ortam hazırladılar. Anlattığımız o, daha önce de söyledim. Karıncaya sormuşlar nereye gidiyorsun hacca gidiyorum. Sen hacca giderken yolda ölürsün demişler. Allah yolunda ölürüm demiş. Tayyip Hocam ne yapsaydı? Elini kolunu bağlayıp otursa mıydı? Kale burçlarına balıklama daldı. Ama nasibi değil. İstanbul’un fethinde de defalarca İstanbul’u fethetmek istediler. Fetih müesser olmadı. En sonunda Fatih Sultan Mehmet’e nasip oldu. Hatta Fatih de vazgeçmişti. Dedi ki; “Ben İstanbul’u fethetmem Mehdi (a.s) alacak İstanbul’u” dedi. Ben böyle bir şeye girmem dedi. Ak Şemsettin sen önce alacaksın, o manen fethedecektir dedi. Öyle deyince “Ya Allah” dedi girdi İstanbul’u aldı. Libya’da hazırlık yaptılar. Libya’yı Allah geri aldı. Irağı hazırlıyorlardı, Irak gitti. Suriye’yi hazırlıyorlardı, Suriye gitti. Mısır’ı hazırlıyorlardı, Mısır gitti. Hakikaten kader orda bir set meydana getirdi. Kaderde Cenab-ı Allah. Çünkü Mehdi (a.s)’ye nasip olacak bir olaydır o. Sayın Davutoğlu için de eleştiri yapmışlardı. Ben “Davutoğlu doğru yolda” dedim. Ama ona nasip olmayacak o. Mehdi (a.s)’ye nasip olacak. Fethullah Gülen’e de nasip olacak değil. Fethullah Gülen onun zemini hazırlıyor, doğru yapıyor. Sadece zemin hazırlamakla mükellef. Nasip Mehdi (a.s)’yedir.  Ama diyebilir ki bazı insanlar diyorlar ya hani; “Medine’nin  büyük liderinden birisi gelmesi gerekiyordu peygamberlik” diyorlar. “Peygamber gele gele Ebu Kasım’ın yetimine mi geldi?” dediler. Yani acayiplerine gitti. Büyük adamlara var dediler Medine’de ünlü, onlardan birine gelseydi dediler peygamberlik. Şimdi yine Ebu Kasım’ın yetimine gelecek Mehdilik. Yetim Mehdi (a.s)’ye gelecek yine, kader öyle. Ama tabii ki atak yapacak. Biz Tayyip Hocamız Türk İslam birliğinin savunuyor diye zaten savunduk. İttihad-ı İslam’ı savunduğu için Müslümanlığı canı gönülden savunduğu için, Müslüman cemaatlere karşı şefkat gösterdiği için destekledik. Halen destekleme nedenimiz de o. Azmi güzeldi, kararlılığı güzel. Türk İslam birliği için de hakikaten bir şeyler yaptı. Zemin hazırlamak istedi. Ama nasip Mehdi (a.s)’yedir. Ne IŞİD’in yapacağı iş o, ne Tayyip Hocam’ın yapacağı iş İhvan-ı müslimin yapacağı iş, ne şunun, ne bunun, ne Fethullah Gülen’in hiçbir kimsenin yapacağı bir şey değil. Yine Ebul Kasım’ın bir başka yetimi olan Muhammed Mehdi (a.s)’ye nasip olacak. Diyecekler ki ona mı nasip olacaktı? Evet ona nasip olacak. “Ya ne özelliği vardı?” diyorlardı Peygamberimiz (s.a.v.)’e. Ebul Kasım’ın torunu olan Mehdi (a.s)’ye de aynı şeyi söyleyecekler. Kader böyle. “Allah birine bir hayır diledi mi, onu engelleyecek yoktur “diyor Cenab-ı Allah, “bir şer diledi mi onu da engelleyecek yoktur.” Türkmen eli, Irak Türkmenleri. “Türkiye’ye sesleniyoruz. Bu gece IŞİD bize katliam yapacak. Bu gece yanımızda yoksan bize kardeşim deme, uyuma Türk Telafer kan ağlıyor.” Böyle bir şey doğru mu bu? KARTAL GÖKTAN: Evet Hocam. Telafer’i IŞİD şu anda ele geçirme yönünde bir şeyi var.   ADNAN OKTAR: Ama yani Türkler’e yönelik bir katliam öyle bir şey düşünüyor mu? İddialarda Sünni diyorlar. Onlar da Sünni işte. Şii olsa ne olur ayrıca? Münasebetsizlik yapmasınlar. BEYZA BAYRAKTAR: Türkmenler’den beş altı kişi bugün şehit oldu. ADNAN OKTAR: Tabii musalaha cihetine gitmeleri lazım. Oturup onlarla çatışmaları uygun olmaz. Bir barış yoluna gitmeleri gerekir. Çatışma olmaz, çatışma olursa bize yardım edenin bir anlamı kalmaz. Ama çatışmadıkları halde eğer öyle olaya kalkarlarsa, o zaman Türkiye müdahale etsin. Mahiyetini bilmiyorum ne şekilde olduğunu? Kazara mı oldu? Bir çatışma mı oldu? Ama Musalaha ciheti esas. Diyecekler ki “arkadaş biz sizinle çatışmaya niyetimiz yok. Bu savaşa niyetimiz yok” bunu demeleri lazım. Ama biz sizinle savaşacağız derlerse adamlar savaşır. Öyle şeyde Peygamberimiz (s.a.v.)’in metodu vardır. Mesela diğer insanlar diyor ki; “biz savaşmayacağız.” “Tamam” diyor adamlar. Ama savaşmayacağız dedikleri halde savaşmaya kalkarlarsa, o zaman Türkiye gece gündüz demeden müdahale etmesi lazım. Hem havadan hem karadan. BÜLENT SEGİN: Telafer kendini savunmuş. Peşmergeler de yardım edeceğiz demişler. ADNAN OKTAR: Ama o zaman çatışma zaten o. O zaman ne diyebiliriz ki? YASEMİN AYŞE KİRİŞ: Hocam bunun öncesinde Türkmen cephesi Kerkük il meclis üyesi Ali Mehdi “bize saldırı olursa biz silahlanacağız. Gerekirse kendimizi savunacağız başkasının hakimiyetine girmek istemiyoruz. Güvende olmak istiyoruz. Ama barış taraftarı şeklinde destek istiyoruz” demişti. ADNAN OKTAR: Şimdi adamlar bölgede hakimse adamlarla musalaha gerekir. Bu klasik usuldür. Savaş hukukunun gereğidir bu. Peygamberimiz (s.a.v)’in zamanında da mesela anlaşma yapıyor Peygamberimiz (s.a.v.) kimse kimseye dokunmuyor. “Biz size zarar vermeyeceğiz, siz de bize zarar vermeyin” diyor anlaşma yapıyorlar. Böyle anlaşma yapılması lazım. Ama “gelirseniz kafanıza çakarız” derseler, adamlar savaşır. Savaşırlar, o zaman bir şey diyemeyiz. Usül bu “arkadaş” diyecek “bize ilişmeyin biz de size ilişmeyeceğiz. Karışmıyoruz size” konu bu. Ama “bize sakın müdahale etmeyin. Biz normal burada yaşıyoruz.” O kadar. Adam geliyorsa gelsin, ne yapıyorsa yapsın. Ama dokunmayacak halka ve insanlara karışmayacak. Ama buna rağmen bir katliama kalkarsa o anda müdahale gerekir. Derhal. KARTAL GÖKTAN: Hocam dediğiniz gibi Kerkük’te mesela Kürtler o şekilde daha önce aralarında anlaşma yapmışlardı. Birbirlerine karşılıklı dokunmuyorlar. ADNAN OKTAR: Tamam, bunu usulü budur. Anlaşma yaparsın. Ama “Gelirsen anlına çakarım” dersen adam o şekil olmaz. Türkiye bile müdahale etmedi bak Türk elçiliğini bastılar adamlar. Musalaha cihetine gidiyor diyor ki; “biz size bir şey yapmayacağız, siz de elçilik mensuplarına bir şey yapmayın. Nezaketiyle bırakın” diyorlar. “Bekliyoruz” diyorlar. Beklerken de nezaket gösteriyorlar.  Usulü budur bunun. Adam derse ki “çoluk çocuk demeyeceğim direkt hepsini katledeceğim. Anlaşma kabul etmiyorum” derse, farz olur müdahale o zaman. Farz-ı ayn, orada beklenecek bir şey olmaz. Çünkü oranın adam devleti benim diyor. Birisinin tanıyıp tanımaması önemli değil. Adam diyor ki ben devletim burada. Belirli bir güç de kazanmış. “Irak nasıl devletse ben de devletim” diyor. Hakikaten Irak devleti diye bir devlet yok. “Size de dokunmayacağım zarar vermeyeceğim” diyorsa tamamdır. Böyle anlaşma yapmaları lazım. BÜLENT SEZGİN: Hocam Türkmenler bölgede tek silahsız grup olarak biliniyor. Bu gün 100 kişi hayatını kaybetmiş Türkmenler’den. O bölgenin yarısı Sünni yarısı Şii diyorlar. Çatışmalarda 100 kişi hayatını kaybetmiş. ADNAN OKTAR: Bir kere Sünni-Şii muhabbetini bıraksınlar. Şii de olur, Sünni de olur. Beş vakit namazında normal Müslüman. Namaz da kılmayabilir sana ne. La İlahe illAllah Muhammeden Resulullah diyorsa Müslüman’dır. Hristiyan ver, Musevi var. Ateist de olabilir, sana ne. Yüz kişi doğru mu bu haber? BÜLENT SEZGİN: Evet inşaAllah. Yüz kişi hayatını kaybetmiş Hocam inşaAllah doğru. ADNAN OKTAR: Ama bir çatışma sonucu mu? Onlar çatışmış mı onlarla nasıl oluyor? BÜLENT SEZGİN: Evet gün boyu savaşmışlar zaten Hocam. ADNAN OKTAR: Gel seninle çatışma yapacağım dersen adam çatışır. Olmaz o zaman. Musalaha esas orada. “Bak” dersin “silahlandık ama çatışmayacağız. Ne yapıyorsanız yapın. Karışmıyoruz, bize dokunmayın. Biz burada yaşıyoruz” böyle denecek. Ama “Gelirsen çatışırım” dersen gördüğünde de silah sıkıyorsan adam da sana silah sıkar. Olmaz öyle. BÜLENT SEZGİN: IŞİD geldiğinde teslim olmayacağız demişler. O yüzden çatışıyorlarmış.   ADNAN OKTAR: Olmaz öyle olmaz. Kime danışıyorlar? Hiç danışmadan olmaz. Peygamber (s.a.v.)’in usulü bu. Kuvveti yok, gücü yok Mekke müşriklerine karşı Peygamberimiz (s.a.v.) hep anlaşma yapmıştır. Ancak onlar saldırdığında ve belirli güce sahip olduklarında. O zaman atağa geçmişlerdir. Burada gerek yok. MTNLCK “Şimdiye kadar Yahudi dölleri Filistinliler’i kaçırırken sesiniz çıkmıyordu. Şimdi mi sesiniz çıkıyor?” diyor. Filistinli kaçırma diye bir şey yok. Öyle bir şey yok. Kendilerince suçlu görürlerse yakalayıp tutukluyorlar. Gizli kapaklı kaçırıp yeri bilinmeyen bir olay olmuyor. Hapishaneye koyuyor adam yeri biliniyor. Beli oluyor “tutukladım” diyor. Savcıdan hakimden geçiyor. Yanlış da olsa sistem, hukuksuz da olsa, savcı hakim görüyor. Ve hapishaneye gidiyor, yeri belli. Ziyarete açık bir yer. Ailesi görüşebiliyor. Ama burada böyle bir olay yok. Sen alıyorsun üstlenmiyor da ayrıca. “Ne kaçırması? Benim haberim yok” diyor. Kabus gibi bir şey bu. Anormal bir hareket bu. Bunun yolunu açarsan onlar da yapar o zaman. Bizim de “haberimiz yok” derler. Anormal durum olur bu. Bir de “Yahudi dölleri” Yahudi dölü, Peygamber soyu senin Yahudi dölü dediğin.  Bak İsrail diyemiyorlar artık. Çünkü uyardım. Eskiden bas bas bağırıyorlardı. “Kahrolsun İsrail” diye haşa. Peygambere söylüyorsun sen, peygamber ismi İsrail. “İsrail devleti” de bari. Şenay Demirtaş, “Kolları baştan aşağı dövmeli olan arkadaşın adı ne?” Bülent Sezgin Facebook’ta bulabilirsin. Selvinaz Hanım yazmış. Anaokulundan mezun olmuş ufaklık gördün mü sen? Resmi var mı bunun? Böyle bir tip olması çok acayip. Karton film gibi. Acayip şeker, hayret bu kadar tatlı olması. Bir de kep atma olayları var. “Kıymetli Hocam” diyor “Kutsal sandığı taşıyanlar için, bakmak için açtıklarında çarpıldıklarını duymuştum” diyor. Metafizik bir çarpılma mı? Bu doğru olabilir mi?” Ethem Ziyalar. Doğru, kutsal sandığa zaten özel bir koruma uygulanıyor. Üstüne çok kalın bir örtü örtülüyor. Açılırken halk uzaklaştırılıyor ve çadır içinde bakılıyor, kutsal sandık açılırken. İçinde bir ışık olduğu söyleniyor açıldığında. Ama bu nasıl bir sistem? Belki bilimin bilmediği özel yöntem uygulanmış olabilir. Ama Hz. Mehdi (a.s) açacak.  İnşaAllah yaklaşıyor vakit. Kutsal sandığı bütün dünya görecek. Cenab-ı Allah diyor ki; “Melekler tarafından korunuyor şu an” diyor. “Meleklerimle koruyorum” diyor Kutsal sandığı. Som altından, büyükçe, içi Akasya ağacından yapılmış üstü altın kaplama. İçinde Hz. Musa (a.s)’dan, Hz. İbrahim (a.s)’den kalan birçok kutsal emanet var sandığın içinde. KARTAL GÖKTAN: Hocam IŞİD le ilgili yeni bir gelişme var. İnternet sayfalarında Bağdat Havaalanı’na roket saldırısına başladıklarını duyurmuşlar. Şu an Bağdat’a 35 kilometre mesafedelermiş. Amerika Birleşik Devletleri de şu an Bağdat’taki personelini boşaltmış. ADNAN OKTAR: Bağdat’ı alacaklar anladığım kadarıyla. Yalnız Türk kardeşlerimiz anlaşma cihetine gitsinler. Kürt kardeşlerimiz de anlaşma cihetine gitsinler. Çatışmasınlar, o çok gereksiz bir şey olur. Dokunmama garantisi alıp, müdahale etmeme garantisi alıp çatışmasınlar. “Hocam 15 yaşında çocuk öldü bugün” diyor. FB Cem. Nazlıcan. Doğru mu böyle bir çocuk bugün vefat etti mi? Patlayıcının elinde patladığı iddiası varmış. Adli tıp raporuna göre anlamışlar. Polis kasti bir şey yapmaz. Polis deli mi? Adam öldürmek çok korkunç bir şey. Polis niye yapsın böyle bir şeyi? Tük polisi dengeli tutarlı. Millet saldırıyor, kaçıyor onlar. Adamlar yumrukla sopayla saldırıyorlar, kaçıyorlar. Öldüresiye dövüyorlar linç ediyorlar. Yine bir şey yapmıyor polis. Ne alakası ver? Nerede olsa dövüyorlar polisi zaten. Benim gördüğüm bu. Kaçıyor polis bir şey olduğunda. Hep mağdur durumda. Yaralananların haddi hesabı yok. KARTAL GÖKTAN: Hocam göstericilerin iddiası şu; “Polis aracından ne olduğu bilinmeyen bir cisim atıldı. O başına çarptı ve öldü” diyorlar. Bu cismin de ses bombası olduğunu iddia ediyorlar. ADNAN OKTAR: Polis ses bombası atar mı? Öyle bir olay hiç görülmüş mü? Şunun mantığı var mı? Polis niye ses bombası atsın? Polisin kullandığı silahlar belli. Adli tıp raporuna bakmak lazım. Paldır küldür devreye girmeye gerek yok. Allah rahmet etsin 15 yaşında çocuk. Sabi hükmünde. Ama her şeyi oturup, ya polisin üstüne, ya Tayyip Hocam’ın üstüne bunun önü sonu gelmesi lazım. Polisin şu ana kadar kasten yaptığı hiçbir şeyle karşılaşmadık. Polis eskiden acımasızdı, daha önce biliyoruz biz. Bayağı gaddardı bir kısmı, içlerinde psikopatlar vardı, katil polisler vardı.  Adam öldüren polisler vardı. Adam zaten anlatıyor, “alıp götürdük” diyor “tarlaya götürdüm gittim vurdum” diyor. Böyle psikopatlar vardı ama bunlar temizlendi. Şu an poliste öyle birisi yok. Kasten de kimseyi öldürdüğü falan da görülmedi polisin. Durup durup “polis şunu yapıyor.” Polise bol bol sopa atıyorsunuz. Başka bir şey olduğu yok. Bayrağı indirmeye kalktı, ona bile müdahale etmediler. Aslında paçasından tutup indirebilirlerdi onu. Niye çekindiler ben anlamadım. “Nereye gidiyorsun?” diye tutup. BÜLENT SEZGİN: Hocam İbrahim Aras’ın otopsisine giren adli tıp uzmanlarıyla görüşen avukatlardan alınan bilgilere göre; Aras’ın yakın mesafede patlayan ses bombası olduğu tahmin edilen bir cisimle yaşamını yitirdiği, yine uzmanlar yapılan otopside Aras’ın kafatası ve çene bölgesinde var olan hasarın dışında vücudunun herhangi bir bölgesinde yara izine rastlanmadığını yine avukatlar paylaşmışlar Hocam inşaAllah. ADNAN OKTAR: Ses bombası zaten genellikle oradaki adamlar atıyorlar, göstericiler atıyorlar. Bomba bazen ellerinde patlıyor. Onun ayarını tutturamıyorlar patlıyor. Böyle bir olay olmuş çok oluyor ellerinde patlama olayı. KARTAL GÖKTAN: Hocam Başbakan’a yönelik de ağır ithamlar yapmışlar. Babalar Günü’nde sosyal medyada “Babalar Günü’nde bir evlat katletti Başbakan” şeklinde yazıyorlarmış. ADNAN OKTAR: Ceyda Ceyhan, “Hocam maşaAllah çok yakışıklısınız. Dövmenin dinimizdeki yeri nedir?” Arap hanımlar, Kürt anneler hepsi dövmeliler hemen hemen. Çenelerine yaptırırlar, alnına yaptırır. Ellerine dövme yaptırırlar. Ne alakası var? Çok eski bir gelenektir. Cilt altında hanımların bir süsü. Poliste ne çilekeşmiş. Sabaha kadar onların asayişi için onlara zarar gelmesin diye canını ortaya koyuyor. Sopa yiyorlar, eziliyorlar, hakarete uğruyorlar, katillikle itham ediliyor. Yine onları korumaya devam ediyor onlar. Yazık günah. Faruk Korkmaz, “Bir hanım arkadaşınız” diyor. “İsrailli’yi bir İsrailli’den daha iyi savunup temsil ediyor” diyor. “Kendisi İsrail büyük elçisi mi?” diyor. Tabii orada makul ve adil bir üslup kullanması lazım. Eğer öyle bir hanım kardeşimiz varsa adaletli davranması lazım. Akılcı olması lazım. Herkesi savunan bir üslup kullanması lazım. Yani sırf İsrail’i, sırf Araplar’ı, sırf Filistinler’i savunan bir üslup olmaz. Haklı haksız tam ayırt ederek, objektif. Allah için candan bir üslup kullanması lazım. Sen bakma o insanlara, sen benim ne dediğime bak. Benim sitemi incele, benim sözüm geçerli olur inşaAllah. Bana bağlı olduğu sürece beni seven insan bir şey söylese benle çelişiyorsa benim söylediğim doğrudur. Selman Atan, “Ne demek Türkmenler, IŞİD’le savaşmasın?” Savaşsın demek intihar demek. Savaşsın dersen kırıp geçirirler hepsini, bir tane kardeşimiz kalmaz. Kuvvet bakımından da üstünler, alet, edevat, teknikçe her yönden üstünler. Stratejik yönden üstünler, çembere almış seni. Senin en güzel yapacağın şey musalahaya gitmek, antlaşmaya gitmek. Diyeceksin ki; “Arkadaş bize dokunma, biz de size dokunmayalım” bu kadar. “Türkiye’nin varlığını yok edecek insan daha henüz doğmadı. Böyle bir şeye cüret ettiklerinde dünyada taş üstüne taş kalmaz. İçimizden geçen bu ama Tayyip Hoca ipi koy vermiyor”. Ne demek istiyor? Ne kadar kafayı taktılar bu Başbakan’a. Bu da ne kadar dayanıklıymış maşaAllah. Balistik çelik olsa dayanmaz bu kadar.  Önüne gelen vuruyor, öyle duruyor o da. KARTAL GÖKTAN: “Babalar Günü’nde bir evlat katletti” diye yazmışlar Başbakan için. ADNAN OKTAR: Ses bombası patlamış, parça tesirli ve çocuk vefat etmiş. Şehit olmuş. Çünkü o isteyerek olan bir şey değil. Orada Başbakan’ı suçlamak için elinde bir delil olması lazım. Adil bir tavır göstermiyorlar.  Yani gözü kara suçlama. O zaman sen herkesi suçlarsın. Bir kere adaletli değilsin. Adaletli olmayan bir insandan, insan çekinir. Adaletle hareket etmek lazım, vicdanla hareket etmek lazım. Hasan Ömer Ramanlı. Ne kadar komik adamlar. “Her şeyi bırakın da” diyor “Ya bu Adnan Hoca Mehdi (a.s)’yse ne yapacağım ben o zaman” diyor. Biraz dağıtıp yaşıyormuş. Mehdi şefkatle yaklaşacak. Ben Mehdilik iddiasında bulunmuyorum. Hiçbir zaman için Mehdi (a.s)’yim de demedim, dememde defalarca da yemin ettim “böyle bir iddiam olmaz” diye. En az üç yüz kere falan Mehdi (a.s) değilim, Mehdilik iddiam yok demişimdir. Onlar diyor “sen Mehdi (a.s) değilsin, ben diyorum Mehdi (a.s) değilim” sonu gelmiyor bu işin. DAMLA PAMİR: Ömür boyu iddia etmeyeceğim dediniz Hocam. ADNAN OKTAR: Ömür boyu Mehdilik iddia etmeyeceğime yemin ettim defalarca ve lanetleştim de. CİHAT GÜNDOĞDU: Haram olur dediniz. ADNAN OKTAR: Haram olur öyle bir şey demem. Ne zorum? OKTAR BABUNA: Bir de gecenin üçünde Hocam. ADNAN OKTAR: Korku sarmış, “ne yapacağım o zaman?” diyor. “Tayyip Hoca bu millet İslam birliğini savunuyor diye seviyor ve savunuyor” Savaş Yıldırım. “Tayyip Hocan tarihe” işte “uygunsuz geçti” diyor. “Bakalım o zaman sen ne yapacaksın?” Niye öyle uygunsuz olsun? Helale harama dikkat ediyor. En çok şu iddiaları kullanabilirler; şu hırsızlık mırsızlık iddiaları falan. Ama o onun şahsına yönelikte bir iddia ben göremedim. Bizzat şahsına yönelik göremedim. Etrafındaki insanlara yönelik iddialar var. Varsa da o zaten adli incelemeler sonucunda belli olur. Varsa cezasını çeker. Ama karşımızda namazlarını kılan, Allah’tan korkan bir insan var. “Terörist diye yaralı bir insan yerde bırakılmaz. Tabii cezasını çekecek ama yaralı insan yerde bırakılmaz” Sefa 1975. “Kafasına sıkıp bırakacaksın köpekleri ibret olsun” diyor. Üsluba bak. Bunu neye göre söylüyor? Kendi kafasına göre söylüyor. Kuran’a göre böyle bir şey var mı? Yok. Yaralı artık, eman diliyor senden değil mi? Savaş hukukunda da bu yoktur. Hiçbir kimse böyle ir şey yapmaz. Düşmanla çatışıyor, yaralı oluyor. Kurtarmaya çalışıyor o yaralıyı. Mesela diyorum PKK’yla çatışıyor Mehmetçik. Mehmetçik şehit oluyor, acil ambulans yahut helikopterle hastaneye yetiştiriyorlar PKK’lıları, yaralananları. Olmaz. Hukukla hareket edilir. Kafasına sıkmak ne demek? Sen “hukuk diye bir şey kabul etmiyorum” diyorsun. ERDEM ERTÜZÜN: Allah yemeğinizi verin diyor. BÜLENT SEZGİN: Paylaşıyorlar yemeklerini Hocam. ADNAN OKTAR: Evet. Tabii canım esir alınıyorlar. Mesela esire nasıl davranılacağı da Kuran’da geçiyor. Merhametle davranacaksın. Daha önce adam seni öldürmeye kastetmiş ama esir düşmüş. Sen onu korumakla mükellefsin. BÜLENT SEZGİN: Güvenli olacağı bir yere götürmek. ADNAN OKTAR: Tabii, mesela müşriklerde de öyle. Eman dilemiş teslim olmuş. Başka neler var anlatacağınız? KARTAL GÖKTAN: Hocam kardeşlerimizin faaliyetleri var. ADNAN OKTAR: Dinliyorum. KARTAL GÖKTAN: Dün kardeşlerimiz Çengelköy’de halka 30 adet kitap, 60 adet CD, 1000 adet A9 TV broşürü hediye etmişler. Yine kardeşlerimiz Zeytinburnu civarında 1000 adet A9 TV broşürü ve 10 adet kitabınızı dağıtmışlar. Cumartesi günü Ankara Danişment’te 29 adet kitabınız ve 15 adet belgesel CD dağıtılmış. İzmir’de kardeşlerimiz Perşembe akşamı Konak’ta çok sayıda kitap ve A9 broşürü dağıtmışlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. KARTAL GÖKTAN: MaşaAllah, bugün Antalya’da Kepez Belediyesi mesire ve mangal alanında, sahil kafelerinde ve Çinili Cami’de toplam 250 adet kitap dağıtmış kardeşlerimiz. Bir kardeşimiz de bugün Adapazarı Merkez’de 160 adet belgesel CD’si ve yaşayan fosil broşürü dağıtmış inşaAllah. ADNAN OKTAR: Sen şimdi şu ufaklığı bir göster bana. Şunlardan bir başla önce bakayım. Allahualem kardeş bunlar. Tam ekipler. Hiç ayrılmıyor bunlar böyle bir arada olduklarında. Bayağı güzel maşaAllah. Çok çok güzel maşaAllah. Şu uyuyana bir bakalım. Ah severim ben onu gözlüğünü. Bak seninkinin gayrete bak maşaAllah. Şapka mapka falan süper şık. Kıyafetler en ziyade bunların şık oluyor maşaAllah. BÜLENT SEZGİN: Hocam Baran Çelik için resmi kurum ve STK’lar olmak üzere 16 ayrı özel ekip farklı noktalarda arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Valimizin basın danışmanı Twitter’dan şimdi açıklama yaptı. ADNAN OKTAR: Ne dedi? BÜLENT SEZGİN: Bu açıklamayı yaptı Hocam inşaAllah. “Hala devam ediyor” diye. ADNAN OKTAR: Orada bir kuyuya, şuraya buraya düşmediyse çocuk ormanda bir yerde uyumuş olabilir. Önce korkmuştur herhalde. Belli bir yöne doğru gitmiştir. Sonra işin içinden çıkamamış. Fazla uzaklaşamaz. Yani çok çok fazla uzaklaşamaz. En fazla bir kilometre falan gidebilir. Yani oralarda bir yerdedir. Bölgeyi daraltarak bir noktaya doğru gelmeleri gerekiyor. El fenerleriyle gelecekler. Ama orada Allah vermesin bir kuyu, yar, boşluk varsa bu çok tehlikeli tabii. Evet. KARTAL GÖKTAN: Hocam Irak eski Cumhurbaşkanı Tarık Haşimi “Maliki’nin Sünni toplumuna karşı ayrımcılık yaptığını ve Irak’ta Sünni olmayı suç haline getirdiğini” söyledi. Hocam Maliki çözüm olarak “Müslüman ülkelerin mutlaka birlikte hareket etmeleri gerektiğini” söyledi. “Biz Müslüman ülkeler olarak ortak çıkara sahibiz. Güçlerimizi birleştirmeli ve daha da yakılaşmalıyız”. ADNAN OKTAR: Bu sözlerden etkilenmezler. Mehdiyet´in dışında bu olmaz.   KARTAL GÖKTAN: Bir liderden bahsetmiş Hocam, Erdoğan olabilir diye söylemiş, bir ülkenin lider olması, yolu açması, kahraman olması, İslam trajedisine son vermesi lazım.   ADNAN OKTAR: Kim bunu diyen?   YASEMİN KİRİŞ: Irak eski Cumhurbaşkanı Tarık Haşimi.   ADNAN OKTAR: Canım o zaten Tayyip Hocam’ın sevdiği bir insan onu kâle almazlar.   GÖKALP BARLAN: İstanbul´da yaşıyor Hocam.   ADNAN OKTAR: Onu hiç kâle almazlar zaten onu bulsalar asacaklar zaten.   Evet, dinliyorum.   BÜLENT SEZGİN: Hocam bir fotoğraf vardı “şimşekler Başkenti aydınlattı” diye iki saat önce verilmiş gösterebiliriz uygunsa.   ADNAN OKTAR: Nasıl bir şey konu nedir? Tamam şimşek aydınlatır zaten olağanüstülük nedir orda?   BÜLENT SEZGİN: Bu şekilde Hocam sadece.   ADNAN OKTAR: Çok fazla yıldırım düşmüştür, o tarz.   Luka bölümü İsa ve Vaftizci Yahya bölümü. (Mat.11:2-19) Adamlar İsa'nın yanına gelince şöyle dediler: “Bizi sana Vaftizci Yahya gönderdi. `Gelecek Olan sen misin, yoksa başkasını mı bekleyelim?' diye soruyorlar.” Tam o sırada İsa, çeşitli hastalıklara, illetlere ve kötü ruhlara tutulmuş birçok kişiyi iyileştirdi, İsa Mesih´in özelliği biliyorsun hasta olan geliyor yüzüne sürdüğünde cilt bozukluğu olan yüzündeki hastalık geçiyor. İçine cin girenlerin içinden cini çıkartıyor, cin. Gözü görmeyen körlerin gözüne elini sürdüğünde o anda gözü açılıyor. “Sonra Yahya'nın öğrencilerine şöyle karşılık verdi: “Gidin, görüp işittiklerinizi Yahya'ya bildirin. Körlerin gözleri açıyor, kötürümler yürüyor,” yani felçli olanlar yürüyor cüzamlılar temiz kılınıyor,” cüzam kalkıyor, sağırlar işitiyor, duymazken kulağına elini sürüyor kulağı işitir hale geliyor, “ölüler diriliyor,” mesela iki günlük üç günlük ölü ''Kum biiznillah'' diyor Allah´ın izniyle kalk diyor kalkıyor “ve Müjde yoksullara duyuruluyor” halka duyuruluyor yani İncil´in bu sözleri duyuruluyor. “Benden ötürü sendeleyip düşmeyenlere ne mutlu!” diyor İsa Mesih. Çünkü çok saldıran olacak İsa Mesih´i sevenlere ama sendeleyip düşenler oluyor bu saldırılarda ama “düşmeyenlere ne mutlu” diyor.   Şeyh Ahmet Yasin Hocamı ziyarete mi gittiniz? Göreyim resimleri var bakayım. Hay maşaAllah Şeyhimiz’in azameti, ihtişamı muhteşem maşaAllah. Bak Hz. Süleyman (a.s) mührü de tavanda. MaşaAllah, Allah ömrünü uzun etsin Şeyhimiz’in. (Luka bölümü, 8) “Bundan kısa bir süre sonra İsa, on iki öğrencisiyle birlikte köy kent dolaşmaya başladı.” 12 öğrencisiyle. “Tanrı'nın Egemenliğini duyurup müjdeliyordu.” Dünya hakimiyeti. Tanrı egemenliği dünya hakimiyeti. “Kötü ruhlardan ve hastalıklardan kurtulmuş olan bazı kadınlar, içinden yedi cin çıkmış olan Mecdelli denilen Meryem, Hirodes'in kâhyası Kuza'nın karısı Yohana, Suzana ve daha birçokları İsa'yla birlikte dolaşıyordu.” Etrafında birçok hanım var Hz. İsa Mesih´in. “Bunlar, kendi olanaklarıyla İsa'ya ve öğrencilerine yardım ediyorlardı.” Hz. İsa (a.s)´a yardım eden çok fazla hanım var çevresinde. (Luka bölümü, 8)  “Büyük bir kalabalığın toplandığı, insanların her kentten kendisine akın akın geldiği bir sırada İsa şu benzetmeyi anlattı: «Ekincinin biri tohum ekmeye çıktı. Ektiği tohumlardan kimi yol kenarına düştü, ayakaltında çiğnenip gökteki kuşlara yem oldu. Kimi kayalık yere düştü, filizlenince susuzluktan kuruyup gitti. Kimi, dikenler arasına düştü. Filizlerle birlikte büyüyen dikenler filizleri boğdu. Kimi ise iyi toprağa düştü, büyüyünce yüz kat ürün verdi.» Bunları söyledikten sonra, «İşitecek kulağı olan işitsin!» diye seslendi. İsa, bu benzetmenin anlamını kendisinden soran öğrencilerine, “Tanrı egemenliğinin sırlarını bilme ayrıcalığı size verir” yani “dünya hâkimiyetinin ayrıcalığı, özelliği size verilir” diyor “ama başkalarına benzetmelerle sesleniyorum. Öyle ki gördükleri halde görmesinler, duydukları halde anlamasınlar. Bak “gördükleri halde görmesinler,” “öyle bir üslupla anlatıyorum ki” diyor “duydukları halde de anlamasınlar.” “Anlayan anlasın” diyor. "Benzetmenin anlamı şudur: tohum Tanrı'nın sözüdür. Yol kenarındakiler sözü işiten kişilerdir. Ama sonra İblis gelir, inanıp kurtulmasınlar diye sözü yüreklerinden alır götürür." (Luka 8:11-12)  “Kayalık yere düşenler, işittikleri sözü sevinçle kabul eden, ama kök salamadıkları için ancak bir süre inana