Hoşgeldiniz!

dede korkut

Dede Korkut Deli Dumrul 15:47
Dede Korkut Deli Dumrul 303 izlenme - 5 ay önce Dede Korkut Deli Dumrul Sesli Kitap Hikaye
Dede Korkut Hikayeleri - Deli Dumrul 15:47
Dede Korkut Hikayeleri - Deli Dumrul 95 izlenme - 3 ay önce 100 temel eser içerisinde de yer alan Dede Korkut Hikayelerinin dresten nüshalarında anlatılan; kuru çay üzerine kurduğu köprüden geçenden 33, geçmeyenden döverek 40 akçe alan; Azrail'e kafa tutan gözü pek yiğit Deli Dumrul'un hikayesini, Cüneyt Türel, Sesli Edebiyat Eserleri - Öyküler 'Ses'leniyor projesi kapsamında söyledi, bakalım hanım ne söyledi.. Eser sonu uyarlaması: gece gelen gelip içerik ekledi; Bu destan, Alkışlarla Yaşıyorum'un olsun. Benden sonra alınıp facebook'ta paylaşılsın. Saçı yağlı, eli mahkum 'internet adamı' dinlesin, dedi.
Dede Korkut - Deli Dumrul 15:47
Dede Korkut - Deli Dumrul 21 izlenme - 5 ay önce Dede Korkut Deli Dumrul Sesli Kitap Hikaye
Murat Malay - Greatest Turkish Poets (Dede Korkut) 02:08
Murat Malay - Greatest Turkish Poets (Dede Korkut) 1.078 izlenme - 3 yıl önce Murat Malay - Greatest Turkish Poets (Dede Korkut) - Çanakkale 1915 & Palestine Symphony - Classic
TOBB Dede Korkut Kitabı Baskısı Tanıtımı 36:51
TOBB Dede Korkut Kitabı Baskısı Tanıtımı 109 izlenme - 9 ay önce Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Merkezi'nde düzenlenen TOBB Dede Korkut Kitabı Baskısı Tanıtımı'na katıldı.
Türk Dünyası Dede Korkut Parkı, Dede Korkut Anıt Duvarı Ve Mihriye Hatun Camisi 04:54
Türk Dünyası Dede Korkut Parkı, Dede Korkut Anıt Duvarı Ve Mihriye Hatun Camisi 262 izlenme - 1 yıl önce Milli Egitim Bakani Avci, Eskisehir'de: - "(Türk Dunyası Dede Korkut Parki, Dede Korkut Anit Duvari) Butun Turkiye'den,Turk dunyasindan, Turk dunyasinda bir baska ornegi olmayan bu guzel eseri gormeye ve orada Dede Korkut'a bir kere daha fatiha okumaya cocuklarimiz, ogretmenlerimiz gelecekler.
Bakan Kılıç, Dede Korkut Anıt Duvarı'nı İnceledi 00:46
Bakan Kılıç, Dede Korkut Anıt Duvarı'nı İnceledi 39 izlenme - 1 yıl önce Genclik ve Spor Bakani Kilic, Eskisehir'de- Bakan Kilic, Dede Korkut Anit Duvari'ni inceledi. ESKISEHIR (AA) - Genclik ve Spor Bakani Akif Cagatay Kilic, Turk Dunyasi Dede Korkut Parki icinde yer alan Dede Korkut Anit Duvari'ni inceledi.
Dede Korkut Hikayeleri Duvarda Canlandırılacak - Eskişehir 02:50
Dede Korkut Hikayeleri Duvarda Canlandırılacak - Eskişehir 75 izlenme - 1 yıl önce Dede Korkut Hikayeleri Duvarda Canlandırılacak - Eskişehir
Barış Manço'dan Dede Korkut Hikayesi  (1974 TRT) 02:33
Barış Manço'dan Dede Korkut Hikayesi (1974 TRT) 22 izlenme - 3 ay önce Barış Manço 1974 yılında katıldığı TRT Atlıkarınca programında "Dede (Ata) Korkut" hikayesi "Kam Büre Bey Oğlu Bamsı Beyrek" i anlatıyor.
Radyo Tiyatrosu ~ Dede Korkut Hikayeleri (Sesli Kitap) 24:10
Radyo Tiyatrosu ~ Dede Korkut Hikayeleri (Sesli Kitap) 10 izlenme - 1 ay önce Radyo Tiyatrosu ~ Dede Korkut Hikayeleri (Sesli Kitap)
Dede Korkut Anadolu Lisesi - Panic Station - Muse 02:43
Dede Korkut Anadolu Lisesi - Panic Station - Muse 501 izlenme - 2 yıl önce Dede Korkut Anadolu Lisesi, 17.Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması'nın İstanbul elemelerine Muse'den Panic Station şarkısıyla katıldı.
Devlet Bahçeli'den Dede Korkut Duası - Ülkücü Medya 01:50
Devlet Bahçeli'den Dede Korkut Duası - Ülkücü Medya 360 izlenme - 2 yıl önce Devlet Bahçeli'den Dede Korkut Duâsı
Dede Korkut - Deli Dumrul (Sesli Kitap) 15:45
Dede Korkut - Deli Dumrul (Sesli Kitap) 122 izlenme - 12 ay önce http://www.mahmutyalcin.com.tr/ Şanlı Türk tarihi, Türkçülük, Turan, Türk Birliği, Tarihe damgasını vuran Türk'ler, Tarihteki Türk imparatorlukları & Devletleri & Hanlıkları, Türkçü Yazarlar ve Eserleri, Türk Destanları, Her Telden Tarih Araştırmaları... Ve Çok Daha Fazlası İçin http://www.mahmutyalcin.com.tr/ Sitemize Bekleriz...
Dede Korkut Destanı - Azerbaycan Yapımı (125 dk) 02:05:55
Dede Korkut Destanı - Azerbaycan Yapımı (125 dk) 19 izlenme - 3 ay önce Oğuz Türklerinin bilinen en eski epik destanlarındandır. 15. ve 16. yüzyılda yazıya geçirilmiştir. Dede Korkut Kitabı’ndaki hikâyeler tarih boyunca dilden dile, anlatıcıdan anlatıcıya aktarılan bir sözlü gelenek ürünüdür. Film 1975 yapımı, bizim tarkan filmleri gibi bir yapım.
mustafa korkut dede - doluyor gözlerim 03:06
mustafa korkut dede - doluyor gözlerim 2.425 izlenme - 8 yıl önce
damarci dede 02:37
damarci dede 1.368 izlenme - 6 yıl önce damarci dede korkut yaŞli İyİ sevİmlİ aŞk dost İzmİr İstanbul rap ksk karŞiyaka senİ sevİyorum aŞkim beyaz show makİna nasilsin Şİİr
Deli Dumrul - Dede Korkut (Trt - 88 dk) 01:27:34
Deli Dumrul - Dede Korkut (Trt - 88 dk) 86 izlenme - 3 ay önce Dede Korkut'un Deli Dumrul öyküsünü izleyeceğiz. Dede korkut hikayelerinden birisi, aynı zamanda Güngör Dilmen'in sevilen tiyatro oyunudur. Gerçekte Dumrul, Deli değil, akıllı geçinenlere kendi adalet anlayışıyla aklın ne oldugunu anımsatma yolunda bir adamdır . Aşağıdaki dizeler de bunun bir kanıtıdır. kopru kurdum kuru caylar ustune oy tasil toprak, akmaz sular ustune oy bunu nicin boyle ettim sunun icin ki a canim bir kez deliye cikmis adim bu nami surdurmek isterim bu da akilli uslu islerle olmaz nicin surdurmek isterim su deli adimi dostum sundan ki delilerin ayrıcaligi var bu ulkede bir hikmet gizlidir her sozunde az bucuk ermis katindadir halkin gozunde gecenlerden otuz, gecmeyenlerden kirk akca
Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şenlikleri - BAYBURT 02:49
Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şenlikleri - BAYBURT 45 izlenme - 1 yıl önce Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şenlikleri - BAYBURT
Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şenlikleri - BAYBURT 02:18
Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şenlikleri - BAYBURT 18 izlenme - 1 yıl önce Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şenlikleri - BAYBURT
Bayburt'ta Maç Sonrası Olay 01:21
Bayburt'ta Maç Sonrası Olay 104 izlenme - 8 ay önce Görüntü Dökümü: Polisin güvenlik önlemleri, Polislerle göstericiler arasında gerginlik, taraftarların sloganları, korna çalan araçlar, Gazdan etkilenen taraftara su ile müdahale, otobüslerin ayrılması Bayburt'ta maç sonrası olay- Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Bayburt Grup Özel İdare'nin, Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile yaptığı maç sonrası olaylar çıktı Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta Bayburt Grup Özel İdare-Büyükehir Belediye Erzurumspor maçı sonrasında olaylar çıktı.
birol tarkan yildiz 02:17
birol tarkan yildiz 526 izlenme - 7 yıl önce film,dede korkut,tarih,sinema
Kazak Sanatçı Sultanbekov'a Fahri Doktora 02:56
Kazak Sanatçı Sultanbekov'a Fahri Doktora 14 izlenme - 7 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan görüntü- Arslanbek Sultanbekov'dan görüntü- Sultanbekov şarkı söylerken görüntü- Prof. Dr. Mustafa Saatcı'nın konuşması- Öğrenciler Sultanbekov ile fotoğraf çektirirken görüntü Kazak sanatçı Sultanbekov'a fahri doktora- Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından, "Dombra" şarkısıyla ünlenen Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov'a fahri doktora verildi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov'a fahri doktora verdi.
bayburt-kısanta'nın suyu-yetkin karakaya 04:39
bayburt-kısanta'nın suyu-yetkin karakaya 1.511 izlenme - 7 yıl önce proje: 81 İlime 81 türküm var amaç: batının kültür emperyalizmine karşın kendi öz kültürümüzün tanıtılması amacı İle kültürel yeni eserlerin halkımıza sunulması, hediye edilmesi..
Arınç'tan Öcalan Mesajı: Platonik Bir Aşk Değil! 07:33
Arınç'tan Öcalan Mesajı: Platonik Bir Aşk Değil! 31 izlenme - 1 yıl önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Abdullah Öcalan'la ilgili "Biz platonik bir aşkın içinde değiliz. Öcalan'ın bacak bacak üstüne atan sekreterlere ihtiyacı yok!" dedi.
dedekorkuthikayeleri1reg79552 12:59
dedekorkuthikayeleri1reg79552 34 izlenme - 9 ay önce dede korkut hikayesi
deli dumrul pelikanlar 01:26
deli dumrul pelikanlar 3.487 izlenme - 7 yıl önce muğla'nın fethiye ilçesine gelen iki pelikan, dede korkut hikayelerindeki deli dumrul karakteri gibi kordondan gelip geçen herkesten yiyecek topluyor.fethiyedenhaber.com
4x21 Doludizgin - Barış Manço & Cem Karaca 30:55
4x21 Doludizgin - Barış Manço & Cem Karaca 22 izlenme - 3 ay önce 4x21 Doludizgin Barış Manço'nun bir dönem trt 1'de yayınlanan talk show programının adı. 4 programın yayınlandığı günü, yani haftanın 4. günü olan perşembeyi, 21 de yayın saatini belirtir. Barış Manço'dan Dede Korkut Hikayesi için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/75769/baris-mancodan-dede-korkut-hikayesi-1974-trt
Ahmet Şafak - Azerbaycan Türkiye 03:59
Ahmet Şafak - Azerbaycan Türkiye 538 izlenme - 2 yıl önce Tarihimiz- Şanımız Bir, Dilimiz, İrfanımız Bir! kim Girecek Aramıza? Canımız Kanımız Bir! dede Korkut Bize Söyler, Fuzuli Yunus'u Över; elbet Türk, Türk'ü Sever! Azerbaycan Türkiye! ege'den Hazar'a Kadar, Beşikten Mezara Kadar; Azerbaycan Türkiye! tarihin Yazdığı Destan, İki Beden De Bir Can; Türkiye Azerbaycan!
Kavga Düzü Yada Kahva Düzü-1 14:38
Kavga Düzü Yada Kahva Düzü-1 258 izlenme - 2 yıl önce Kavga Düzü yada Kahva Düzü,! Dede Korkut Masalları'na ve Evliya Çelebi Seyahatnamesi'ne konu olmuş, tarihi Bayburt-Sürmene Kervan Yolu, Kavga düzü ve ağaçbaşı Turba bataklığından bahseder... Trabzon'un Sümela ve Uzungöl havzalarının dışında üçüncü ve en önemli eko-turizm havzası olan Sürmene-Köprübaşı- Madur Dağı'na kadar olan güzergahı doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile ünlüdür.
Kavga Düzü Yada Kahva Düzü-2 15:54
Kavga Düzü Yada Kahva Düzü-2 71 izlenme - 2 yıl önce Kavga Düzü Yada Kahva Düzü,! dede Korkut Masalları'na Ve Evliya Çelebi Seyahatnamesi'ne Konu Olmuş, Tarihi Bayburt-sürmene Kervan Yolu, Kavga Düzü Ve Ağaçbaşı Turba Bataklığından Bahseder... trabzon'un Sümela Ve Uzungöl Havzalarının Dışında Üçüncü Ve En Önemli Eko-turizm Havzası Olan Sürmene-köprübaşı- Madur Dağı'na Kadar Olan Güzergahı Doğal, Tarihi Ve Kültürel Değerleri İle Ünlüdür.