Hoşgeldiniz!

evdeki düşman

Evdeki Düşman Fragman 02:32
Evdeki Düşman Fragman 13 izlenme - 3 hafta önce http://www.vkfilmizle.com/kategori/an... animasyon çizgi film izle, animasyon filmleri, en çok izlenen filmler, 2012 - 2013 animasyon filmi izle, çocuk filmleri, aksiyon macera animasyonu izle
orphan fragmanı 2 00:45
orphan fragmanı 2 2.838 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 14 00:31
orphan fragmanı 14 360 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 20 02:26
orphan fragmanı 20 313 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 1 00:34
orphan fragmanı 1 241 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 16 00:28
orphan fragmanı 16 175 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 4 00:59
orphan fragmanı 4 132 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 6 00:40
orphan fragmanı 6 129 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 3 00:43
orphan fragmanı 3 129 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 11 00:53
orphan fragmanı 11 111 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 18 02:32
orphan fragmanı 18 101 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 19 02:28
orphan fragmanı 19 100 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 8 00:30
orphan fragmanı 8 92 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 9 00:58
orphan fragmanı 9 92 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 5 02:22
orphan fragmanı 5 75 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 15 00:30
orphan fragmanı 15 68 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 13 02:27
orphan fragmanı 13 65 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 7 00:48
orphan fragmanı 7 65 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
orphan fragmanı 10 01:00
orphan fragmanı 10 30 izlenme - 4 yıl önce doğmamış çocuklarının trajik ölümü kate ve johnu perişan etmiştir. hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlt edinmeye karar verirler. yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler ama esther göründüğü gibi değildir. kate johna ve diğerlerine estherın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.
En İyi Korku Filmleri (Top 10) 13:23
En İyi Korku Filmleri (Top 10) 179 izlenme - 7 ay önce 1: 13.Gün 2: Elm Sokağında Kabus 3: Teksas Katliamı 4: Cadılar Bayramı 5: Freddy Ve Jason 6: Evdeki Düşman 7: Inside 8: Koleksiyoncu 9: Halka 10:Kabus Gecesi
Osmanlı Padişahlarından 10 Ünlü Söz 02:24
Osmanlı Padişahlarından 10 Ünlü Söz 12 izlenme - 4 ay önce Osmanlı Padişahlarından 10 Ünlü Söz - Osmanlı devleti, yavuz sultan selim, kanuni sultan süleyman, fatih sultan mehmet, anlamlı ve özlü sözler Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edin Facebook Hesabım: https://goo.gl/kpY46d Facebook Sayfam: https://goo.gl/kiFWWh İnstagram Hesabım: https://goo.gl/U0QujQ Twitter Hesabım: https://goo.gl/moLvK8 Evdeki Oyuncu Kanalım: https://goo.gl/z9Cn42 "Osmanlı Padişahlarının Unutulmaz Sözleri - 1" başlıklı 38. videom hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz. Yıldırım Bayezid Yenileceğinden korkan, daima yenilir. Sultan II. Abdülhamid Han Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor! Sultan IV. Murad Bağdat'ı almaya çalışmak, Bağdat'ın kendinden daha mı güzeldi ne?! Yavuz Sultan Selim Şah İsmail'e Şahım sen herkesi sadık yar sanma. Sen herkesi dost mu sandın? Belki o, düşman olur. Sadık ol, belki o alemde komutan olur. Yar olur, düşman olur, komutan olur, sevgili olur. Kanuni Sultan Süleyman Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Yavuz Sultan Selim Devletleri yıkan tüm hatanın altında, nice gururun gafleti yatar. Sultan IV. Murad Allah, peygamber korkusu bilmez alçaklar! Unutmayın ki, intikam gecikir ama asla yaşlanmaz! Fatih Sultan Mehmet Ey konstantiniye, ya sen beni alırsın, ya ben seni alırım. Fatih Sultan Mehmet İmparatorunuza söyleyin, şimdiki Osmanlı padişahı öncekilere benzemez. Bizim gücümüzün ulaştığı yerlere, sizin imparatorunuzun hayalleri bile ulaşamaz. Fatih Sultan Mehmet Baba, eğer padişah siz iseniz geliniz ve ordunun başına geçiniz. Yok, eğer padişah ben isem, size emrediyorum! Gelip ordunun başına geçiniz. Bilgi kasam kanalımda, dünyanın en ilginç bilgileri, enteresan, tuhaf, sıra dışı, akıl almaz konuları ve en önemlisi kaliteli görüntülü videolar ile buradayım. Seslendirmeleri kendim yapıyorum. Profesyonel değilim tabi ki. Fakat kendimi daha da geliştirmeye çalışıyorum.
İsteseniz Dahi Asla Göremeyeceğiniz 10 Yasaklı Yer 04:46
İsteseniz Dahi Asla Göremeyeceğiniz 10 Yasaklı Yer 947 izlenme - 3 ay önce Yasaklı yerler listesinde Area 51 her zaman yer almaktadır. Peki diğer yasaklı yerler hangileridir. Bunları da videomuzda bulabilirsinz. Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edin Facebook Hesabım: https://goo.gl/kpY46d Facebook Sayfam: https://goo.gl/kiFWWh İnstagram Hesabım: https://goo.gl/U0QujQ Twitter Hesabım: https://goo.gl/moLvK8 Evdeki Oyuncu Kanalım: https://goo.gl/z9Cn42 "İsteseniz Dahi Asla Göremeyeceğiniz 10 Yasaklı Yer" başlıklı 30. videonun metnini aşağıdan okuyabilirsiniz: 10 YILAN ADASI (BREZİLYA) Ada, bir insanı öldürüp derisinin erimesine sebep olacak kadar zehri güçlü binlerce yılana ev sahipliği yapmaktadır. Her bir metrekaresinde ortalama bir yılan bulunan bu adaya bırakılabilecek bir kişinin birkaç günden uzun hayatta kalması imkansıza yakındır. Bu adadaki yılan nüfusundan haberi olmayan binlerce göçebe kuş bu adada dinlenmek için durduğunda binlerce yılan tarafından kısa sürede katledilirler. 9 SLAVBARD KÜRESEL TOHUM DEPOSU (NORVEÇ) Norveç’in kuzeyindeki Spitsbergen Adası’nda, buzullar arasında dev gibi bir dağın 130 metre altında inşa edilen ve 9 milyon dolara mal olan “Svalbard Küresel Tohum Deposu” , Mart 2008’den beri faaliyet göstermektedir. Doğal felaketler veya nükleer savaşlar gibi nedenlerle Dünya’daki yaşamın sonunun gelmesi ihtimaline karşın içinde erzaklarla beraber Dünya’daki bilinen bütün bitkilere ait milyonlarca tohumun saklandığı bir yeraltı deposudur. 8 KUTSAL MAKAM Vatikan´da bulunan Kutsal Makam tarafından ilan edilen ve yayımlanan bütün eylemlerin bulundurulduğu merkezi depodur. Vatikan Gizli Arşivleri raflarının 84 km belge içerdiği tahmin edilmiştir. 7 KUZEY KORE 39. ODA 39. Oda Kuzey Kore’nin en gizli kuruluşlarından biri. Kuzey Kore’nin kurucusu olan Kim Il-Sung’un ölümünden sonra başa geçen oğlu ve ailesinin paralarını kontrol etmek amacı ile kurulmuştur. Kuzey Kore’de bütün Televizyon ve radyo kanalları tamamen devletin kontrolü altındadır ve bu aygıtlarla beyni yıkanan vatandaşların internet kullanması yasaktır. İnternetin bile yasak olduğu diktatörlükle yönetilen Kuzey Kore’de kara para aklama ve yolsuzluk gibi işlerin hükümet eliyle sürdürüldüğü düşünülen Büro 39’a girmenin cezası ölümdür ve ceza giren kişinin ailesine de uygulanır. 6 SENTİNELESE KABİLESİ Andaman Adaları´ndan Kuzey Sentiel Adası´nda yaşayan Sentinelese Kabilesi´nin yaşadığı bu ada 50-200 kişilik nüfusa sahip. Kabile dış dünyadan kaçabilmek için zaman zaman şiddete başvuran bir pozisyondadır. 2004´te Tsunami felaketinden sonra Hindistan´ın bölgeye inceleme için gönderdiği bir helikopteri ateşli oklarla vurdular. 5 MOUNT WEATHER Blue Ridge Dağları’nın eteklerine kurulmuş Mount Weather Merkezi, hükümetin acil durum operasyonlarını yürüttüğü yer olarak biliniyor. 1958 yılında Sovyet Rusya’nın Sputnik uydusunu uzaya fırlatmasının ardından savunma amaçlı kurulan merkeze ABD’nin üst bürokratı olsanız dahi giremiyorsunuz. 4 MOSKOVA'NIN ŞEHİR ALTI TÜNELLERİ Sovyetler Birliği´nin liderlerinden Josef Stalin´in (1878-1953) Kremlin Sarayı´ndaki makam odasında 1992´de bulunan gizli tünel. Stalin zamanında yapılan bu tüneller, 30.000 kişilik kapasiteye sahip ve tüm şehri dolaşabiliyor. 3 COCA-COLA ÜRETİM MERKEZİ Coca-Cola üretim merkezi. Aynı zamanda gizli formülün de merkezidir. Şirket, formülü özenle saklanan ticari bir sır olarak sunar ve sadece özellikle yöneticilerin içinde bulunduğu birkaç çalışan tarafından bilinir. 2 BEYAZ CENTİLMENLER KULÜBÜ İngiltere’nin en pahalı kulübü olan Beyaz Centilmenler Kulübü’ne zengin, güçlü, mevki sahibi ve kraliyet ailesine üye değilseniz giremiyorsunuz. 1 AREA 51 Area 51 olarak bilinen Nevada’daki 51. bölge, Las Vegas’ın 153 km. kuzeyinde bulunur. Kapladığı yer bakımından Lübnan’dan biraz daha büyüktür. Güvenliği‘Gammo Dudes’ adı verilen bekçiler sağlar. Bilindiği kadarıyla uçak ve düşman silahları inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmakta olan bir bölgedir. Yeni uçakların da test ve geliştirme yeri olarak da kullanıldığına inanılmaktadır. UFO teorilerinin de üzerinde üretilmesi ile ünlüdür. Dünyanın en iyi korunan ve en çok gizli tutulan bölgesi olduğu söylenir. ABD başkanı bile ancak özel izinle girebilmektedir. ve sebebi ne olursa olsun 51. Bölge’ye izinsiz giren kişiler öldürülürler. Bilgi kasam kanalımda, dünyanın en ilginç bilgileri, enteresan, tuhaf, sıra dışı, akıl almaz konuları ve en önemlisi kaliteli görüntülü videolar ile buradayım. Seslendirmeleri kendim yapıyorum. Profesyonel değilim tabi ki. Fakat kendimi daha da geliştirmeye çalışıyorum.
Yaprak Dökümü Dizisi Müzikleri Piyano İzle Site Yeni Klasör Klip Son Bölüm Dinle Mp3 Mp4 Dijital SES 04:59
Yaprak Dökümü Dizisi Müzikleri Piyano İzle Site Yeni Klasör Klip Son Bölüm Dinle Mp3 Mp4 Dijital SES 579 izlenme - 12 ay önce Dizi Film Müziklerini Piyano ile Dinlediniz mi?. Çok Sesli Armoni ile Form ile Şarkılarımızı Acaba Sevecek misiniz? Piyanist Güneş Yakartepe, " Yaprak Dökümü Sinema Dizi Müziğini " Kuyruklu Piyano çaldı ve Söyledi. Solistimiz Ona Vokalde Eşlik Etti. Türk Dizi Film Müziği Solo Piyano Serisi: 9 Çok sevilen Eserleri Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Yorumlarınızı Merakla ekliyorum Toygar Işıklı – Yaprak Dökümü Gün geceye varmadan Toz duman eder bu şehir Yalnızlığa inat iklimler değişir Ah gün bitiyor bak yine Dün yitiyor kalbime Her mevsim bana sonbahar Dört duvar Ah gün bitiyor bak yine Dün yitiyor kalbime Her mevsim bana sonbahar Yaprak dökümü Ahh her mevsim bana sonbahar Yaprak dökümü Eklenme Tarihi: Haziran 18, 2010 12:00 pm Kategori: Şarkı Sözü T Aramalar: Toygar Işıklı – Yaprak Dökümü sözleri , Toygar Işıklı – Yaprak Dökümü şarkı sözü, Toygar Işıklı – Yaprak Dökümü lyrics , Toygar Işıklı – Yaprak Dökümü şarkı sözleri Benzer Şarkı Sözleri Toygar Işıklı – Tebessüm&Yaprak Dökümü Toygar Işıklı – Uzak Grup Koridor – Yaprak Dökümü Toygar Işıklı – Yoksun Bengü Yaprak Dökümü Toygar Işıklı Sen Bilirsin Gökhan Türkmen – Yaprak Dökümü Toygar Işıklı – Gel Etme Yar Toygar Işıklı – Dudaktan Kalbe Hazal – Dönüş Yok Artık Toygar Işıklı – Susma Konuş Biraz Toygar Işıklı – Yoruldum Toygar Işıklı – Sonunda Toygar Işıklı – Uyan Toygar Işıklı – Ezel şarkısı Toygar Işıklı – Tutsak Toygar Işıklı – Çok Geç Kuzey Güney Dizisi Toygar Işıklı – Hayat Gibi Deniz Özçelik – Ayrılanlara Kolera – Yaprak Dökümü Yaz Yine Gelir Kurtulur Mevsimlerim Bu Güzden Ağrılar Şiddetsiz Artık Durgunluğum Bu Yüzden Bir Dilek Tut Sende Kalbimin En Orta Yerinden Mutsuzluğunu Şenlendirsin Kaç Zamanı Nemlendirdim Beklemenin Zamanı Bende Kalbe Anlat Varsa Bildiğin Bir Çare Www.YeniSarkiSozleri.Org Şarkı Sözleri Kendi Küllerimden Doğdum Korkumdan Eser Yok Bir Cevaba Muhtaçken Gönlüm Seslendim Duyan Yok Öyle Yaprak Döktüm Görse Son Bahar Kıskanır Doksanlar Doludizgin Yıllar Dudaktan Kalbe Düğün Şarkıcısı Dur Yolcu Dürüyenin Güğümleri Düşler ve Umutlar Düşman Kardeşler Düz Adam Ekmek Teknesi Eksik Etek El Gibi Elde Var Hayat Elif Eltiler Elveda Derken Elveda Rumeli Emret Komutanım En Uzun Yüzyıl Ertelenmiş Hayatlar Es-Es Esir Şehrin Gözyaşları Esir Şehrin İnsanları Eski Hikaye Eşref Saati Estağfurullah Yokuşu Evdeki Yabancı Evlerden Biri Evli ve Çocuklu Ey Aşk Nerdesin Eyvah Düşüyorum Eyvah Halam Eyvah Kızım Büyüdü Ezel Fatih Fatmagülün Suçu Ne Fedai Fesupanallah Fikrimin İnce Gülü Firar Fırat Fırıldak Ailesi Fırtınalar Fırtınalı Aşk Firuze Gazi Geç Gelen Bahar Gece Gündüz Gece Sesleri Gecekondu Genco Geniş Aile Tövbeler Tövbesi Tozlu Yollar Türk Malı Türkün Uzayla İmtihanı Uçurum Umut Yolcuları Umutsuz Ev Kadınları Unutabilsem Unutulmaz Üsküdara Giderken Ustura Kemal Üvey Baba Uy Başıma Gelenler Vay Anam Vay Vazgeç Gönlüm Veda Vicdan Yaban Gülü Yabancı Damat Yağmurdan Kaçarken Yahşi Cazibe Yalan Dünya Yalancı Bahar Yalancı Yarim Yalancısın Sen Yamak Ahmet Yanık Koza Yaprak Dökümü Yarım Elma Yasak Yaşanmış Şehir Hikayeleri Yazlıkçılar Yeditepe İstanbul Yemin Yer Gök Aşk Yerden Yüksek Yılan Hikayesi Yıldız Masalı Yıllar Sonra Yine de Aşığım Yol Arkadaşım Yol Ayrımı Yüksek Giriş Zehirli Sarmaşık Zeytin Dalı Zeytin Tepesi Zoraki Koca Rüya Gibi Sağır Oda Sahra Sahte Prenses Sakarya Fırat Saklambaç Saklı Kalan Salih Kuşu Samanyolu Sana Bir Sır Vereceğim Sana Mecburum Sardunya Sokak Saşıfelek Çıkmazı Savunma Selena Sen Allahın Bir Lütfusun Sen De Gitme Sen Harikasın Senden Başka Seni Bana Yazmışlar Sensiz Olmaz Sensiz Olmuyor Sensiz Yaşayamam Serçe Serseri Servet Avcısı Sessiz Gemiler Sevda Çiçeği Sevda Kondu Sevdaluk Sevgili Dünürüm Sibel Sıcak Saatler Sıdıka Sihirli Annem Sıla Sinekli Bakkal Sınıf Şöhret Son Son Ağa Son Tercih Son Yaz Balkanlar 1912 Sonbahar Şubat Sudan Bıkmış Balıklar Sultan Sultan Makamı Süper Baba Şüphe Sürgün Hayatlar Talih Kuşu Taşların Sırrı Tatar Ramazan Tatlı Hayat Tatlı Kaçıklar Tek Türkiye Teyzanne Yokluğunda Yıllandı Ruhum KARAOKE ENSTRUMANTAL SENFONİ SENFONİK SENFONİSİ POLİFONİ POLİFONİK RESİTAL RESİTALİ İNSTRÜMANTAL KONSER FON MÜZİĞİ KARAOKE MOLEDİ MELODİK KİTAP EZGİ SÖZSÜZ ÇALGISAL ESER HARİKA GÜZEL DİNLETİ ORJİNAL VİDEO KLİBİ İLAHİ ENSTRÜMAN TÜRKÜ ŞARKI İLAHİ ESER ŞARKISI ŞARKILAR TÜRKÜSÜ TÜRKÜLER YÖRE YÖRESİ YÖRELERİ BESTE MAKAM AKUSTİK SAZ BAĞLAMA RİTM FON MÜZİĞİ KARAOKE MOLEDİ MELODİ KİTAP EZGİ SÖZSÜZ ÇALGISAL ESER HARİKA GÜZEL DİNLETİ ORJİNAL VİDEO KLİBİ ENSTRÜMAN İL ŞEHİR PİYANO PİYANOLAR PİYANİST PİANO PIYANO PİYONA REPERTUAR SOLO MÜZİK MÜZİKLERİ OYUN HAVASI FOLKLOR DANSI EKİP GRUBU HAVALARI BEĞEN DERS NOT POP TÜRKÇE TÜRK HALK SANAT MÜZİĞİ MÜZİKLERİ MUSİKİ NOTA NOTALARI ARŞİVİ SÖZLERİ DÜETİ DÜET ETNİK EZGİ AKOR ESERLERİ KONSER AYNI ZAMAN HİKAYE ÖYKÜ SOLİST TRT SHOW KLAVYE KLASİK ORG ALBÜM SHOW FASIL PEŞREV ANA BÜYÜK UZUN SON KISA KÜÇÜK EĞİTİM OYNA K1913GVB Yaprak Dökümü İzle Yaprak Dizi HD Müziği Dökümü Son Bölüm izle Tv Site Nota Site Yeni klasör Klipler Şarkı Dinle Mp3 Kuyruklu Dijital piyano Konser KUYRUKLU ANA PİYANO PİYANOLARI PİYANOSU Piyano Piyanist pianist Piyano GRAND PİYANİST PİYANİSTLER GENÇ ÇOCUK PIYANO PİYONA AKUSTİK yeni son en enson yep kUYRUKLU ANA PİYANO PİYANOLARI PİYANOSU Piyano Piyanist pianist Piyano GRAND PİYANİST PİYANİSTLER GENÇ ÇOCUK PIYANO PİYONA AKUSTİK yeni son en enson yep 19 13 GVB Yaprak Dökümü İzle Yaprak Dizi HD Müziği Dökümü Son Bölüm izle Tv Site Nota Site Yeni klasör Genç Piyanist Yaprak Dökümü İzle Klasik Roman Hikaye Yaprak Jenerik Dizi Hd Reklam Aktüalite Belgesel Çizgi Müziği KanalD Tv8 8 Show Star Trt kanalları Dökümü Son Bölüm İzle Tv Site Nota Site Yeni Klasör Klipler Şarkı Dinle Mp3 Kuyruklu Dijital Piyano Konser Eğitim Eğlence Ekonomi Gezi Haber Kadın Programı Komedi Kabare Konser Toygar Işıklı Net Dokumu Aramalar Toygar Işıklı Lyrics Programı Pembe Dizi Sağlık Sohbet Spor Programı İzle Kategoriler Arabesk Dizi Müzikleri Fantazi Film Müzikleri İlahi Karma Pop Rap Rock Sanat Müziği Şiir Türkçe Çeviri Türkü Yabancı Şarkı Sözleri Son Şarkılar Yurt Seven Kardeşler Elimde Degil Yaprak Dökümü Dizisi Müzikleri Piyano İzle Site Yeni Klasör Klip Son Bölüm Dinle Mp3 Mp4 Dijital Konser Yaprak Yaprak Dökümü , Televizyon Dizileri, Piyano Sound,Dizi Müzikleri, Film Müziği, Piyanist İzle Site Yeni Klasör Klip Son Bölüm Dinle Mp3 Mp4 Dijital Konser Yaprak İzle Kanal D Tv8 8 Show Star Trt Piano Ekran Seyret Bedava Hd Full Diziler Net Dizi Tv Musiki Çukurova Türleri Açık Oturum Çizgi Film Çocuk Programı Kültür Sohbet Maç Magazin Talk Show Bölüm İzlenen Gönder İletişim Etiket
Güngören Mektebim Okulu Çanakkale Oratoryosu Sahnesi Günay Kınık 18:05
Güngören Mektebim Okulu Çanakkale Oratoryosu Sahnesi Günay Kınık 785 izlenme - 12 ay önce 18 Mart Çanakkale Zaferi Tarihteki ve Ulusal Yaşantımızdaki Yeri 3 Kasım 1914 ve 18 Mart 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı'nda cereyan eden bir seri deniz savaşlarıyla Gelibolu Yarımadası'nda 25 Nisan 1915 - 8/9 Ocak 1916 tarihleri arasında yapılan kara savaşları, Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran birer zafer destanıdır. Çanakkale Zaferini, büyük Türk Ulusuna, Atatürk gibi dahi bir lider hediye etmiştir. Türk bağımsızlık savaşının temelleri, Çanakkale'nin sularında, Conkbayırı'nda ve Anafartalar'da atılmış, bu zaferler Türk Kurtuluş Savaşına maya çalmıştır. Türk Ulusu İstanbul'u kurtaran Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Paşayı Çanakkale'den tanımış 19 Mayıs 1919'da O, Samsun'a çıktığı Gün Suriye ve Filistin cephelerinden terhis olarak Anadolu'ya dönen Türk halkı, "bu benim kahraman komutanımdı" diyerek O'nun etrafında kenetlenip İstiklal Savaşı'na katılmıştır. Türk Ulusu ve dünya O'nu böylece tanırken, O da Conkbayırı'nın, Kocaçimen'in kan deryası can pazarında ulusunun ve Türk askerinin asıl cevherini yakından tanıyarak daha sonra girişeceği Bağımsızlık Savaşını kesin zaferle sonuçlandıracağı kanaatini daha o zamandan edinmiştir. 18 Mart zaferi kazanılmasaydı, düşman donanması, daha 1915'in Mart ayında İstanbul'a girerek Osmanlı İmparatorluğu'nu çökertebilecekti. Çanakkale Boğazı'nı denizden aşıp İstanbul'a giremeyen İtilaf Devletleri, 25 Nisan 1915'ten başlayarak 8-9 Ocak 1916'ya kadar süren Çanakkale kara savaşlarında Mustafa Kemal tarafından durdurulamasaydı, Birinci Dünya Savaşında Çarlık Rusyası en kısa yoldan müttefiklerinin yardımlarına kavuşacağı için yıkılmayacak, muhtemelen Ekim 1917 Bolşevik İhtilali de olmayabilecekti. Bu durumda Almanya'nın yenilgisi hızlanacak ve 1. Dünya Savaşı belki de 1915'te sona erecekti. Çanakkale Zaferi harbin 4 yıl sürmesine, üç imparatorluğun (Osmanlı, Çarlık ve Avusturya/Macaristan İmparatorlukları) tarih sahnesinden silinmesine neden olmuştur. Gelibolu Yarımadası'nda düşmana kesin darbeler vurarak onları yenilgiye uğratan Alb. Mustafa Kemal'in Anafartalar tepesinde yaktığı zafer meşalesi, Kurtuluş savaşımızın da yolunu aydınlatmıştır. Böylece 18 Mart deniz zaferimizi taçlandıran 25 Nisandan sonraki kara savaşlarında, Mustafa Kemal'in etkin liderliği sayesinde kazanılan zaferlerin, ulusal tarihimize ve dünya tarihine yön veren etkin rolünü yukarda belirtilen noktalarda toplamak mümkündür. 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı ve Öncesi Boğaz savunması, girişten itibaren "Dış-Orta-İç Tabyalar" olmak üzere üç savunma grubu halinde tertiplenmişti. Boğaz kıyıları boyunca 20 tabyamızda, çoğunluğu kısa menzilli ve eski model, 170 adet top mevzilendirilmişti. İtilaf Devletlerinin savaş gemilerinde çoğunluğu büyük çaplı uzun menzilli 247 adet en modern toplar bulunmaktaydı. İtilaf Devletlerinin Akdeniz Başkomutanı Amiral Carden, Boğazı geçerek İstanbul'a girmek için üç aşamalı saldırı planı yapmıştı. İstanbul'a bir Ay içinde ulaşacağını hesaplamıştı. Plan gereğince, 3 Kasım 1914 Günü 7 zırhlı ile Boğaza bir keşif taarruzu yaptı. Girişteki tabyalarımız zarar gördü. İkinci saldırıyı 19-25 Şubat 1915 tarihleri arasında 7 gün süreyle devam ettirdi. Türk topçusunun atış menzili dışından yapılan bombardımanlar etkili oldu. 19 topumuz ve Boğaz girişindeki tabyalarımız kullanılamaz hale geldi. 26 Şubat günü düşman donanması Boğaza girdi orta kesimdeki tabyalar 8 saat süreyle kesintisiz bombardımana tabi tutulup sarsıldı. Bu başarılar üzerine Amiral Carden, Londra'ya çektiği bir telgrafta, 14 gün içerisinde İstanbul'a ulaşabileceğini müjdeliyordu. Amiral, hazırlıklarını tamamlamaktaydı. Son darbe 18 Martta indirilecekti. Ne var ki, Kağıt üzerinde yapılan bu savaş planında, Türk'ün kahramanlığı ve savaş azmi hesaba katılmadığı için evdeki hesap çarşıya uymayacaktı. 18 Mart 1915 Günü Savaşı 18 Mart günü, bundan 85 yıl önce, Çanakkale'de ufukları ümit ve zafer neşesi kaplayan bir gün daha doğdu. İtilaf Donanması 18 savaş gemisiyle Saat 10.00'da boğazı yarıp geçmek üzere girmeye başladılar. İlk ateşi TRIUMPH zırhlısı, Çanakkale'ye 12 Km. mesafedeyken saat 11.15'te açtı. Savunma planımıza göre, gemiler topçularımızın ateş menziline girinceye kadar pusuda bekleyecek ve baskın tarzında ateş açılacaktı. Nitekim böyle yapıldı. Çanakkale Savaşı Vikipedi, özgür ansiklopedi Çanakkale Savaşı I. Dünya Savaşı Osmanlı Cephesi G.C. 18 March 1915 Gallipoli Campaign Article.jpg Saat yönünde: Anafartalar Cephesi'nde Mustafa Kemal ve silah arkadaşları; Gelibolu'ya çıkarma yapan Anzaklılar; Gelibolu sırtlarındaki Anzak askerleri; Osmanlı askerlerinin bulunduğu bir cephe ve Çanakkale Boğazı'ndan çekilen İttifak Devletleri'ne ait savaş gemisi Tarih 18 Mart 1915 - 9 Ocak 1916 Bölge Gelibolu Yarımadası Sonuç Kesin Osmanlı zaferi Taraflar Birleşik Krallık Britanya İmparatorluğu Birleşik Krallık Birleşik Krallık Avustralya Avustralya Yeni Zelanda Yeni Zelanda Britanya Hindistanı Britanya Hindistanı Fransa Fransa Osmanlı İmparatorluğu Osmanlı İmparatorluğu Alman İmparatorluğu Alman İmparatorluğu Avusturya-Macaristan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu Komutanlar Birleşik Krallık Ian Hamilton Birleşik Krallık John de Robeck Birleşik Krallık Horatio Herbert Kitchener Birleşik Krallık Winston Churchill Alman İmparatorluğu Otto Liman von Sanders Osmanlı İmparatorluğu Esat Paşa Osmanlı İmparatorluğu Vehip Paşa Osmanlı İmparatorluğu Cevat Paşa Osmanlı İmparatorluğu Albay Mustafa Kemal Çatışan Birlikler Birleşik Krallık MEF Osmanlı İmparatorluğu 5. Ordu Güçler Birleşik Krallık Britanya İmparatorluğu: 489,000[1] Fransa Fransa: 79,000[1] [2][3][4] Osmanlı İmparatorluğu Osmanlı İmparatorluğu: 315,500[1][not 1] Kayıplar 45.000-50.000 ölü bütün İtilaf Devletleri[2] Birleşik Krallık: 205.000 zayiat[1] Fransa: 47.000 zayiat[1] Toplam zayiat İtilaf Devletleri: 252.000[1] 56.000 muharebede ölen[1] 21.000 hastanede ölen[1] Toplam ölü: 77.000[1][5] 97.000 yaralı[1] 11.000 kayıp[1] 64.000 savaş dışı veya hasta[1][not 2][5][not 3] Toplam zayiat: 250.000[1][5][6][7][8][not 4] [göster] g t d I. Dünya Savaşı cepheleri [göster] g t d Çanakkale Savaşı Çanakkale Savaşı, I. Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebeleridir.[9] İtilaf Devletleri; Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti konumundaki İstanbul'u alarak İstanbul ve Çanakkale boğazlarının kontrolünü ele geçirmek, Rusya'yla güvenli bir erzak tedarik ve askeri ikmal yolu açmak, başkent İstanbulu zaptetmek suretiyle Almanyanın müttefiklerinden birini savaş dışı bırakarak İttifak Devletlerini zayıflatmak amaçları ile ilk hedef olarak Çanakkale Boğazı'nı seçmişlerdir. Ancak saldırıları başarısız olmuş ve geri çekilmek zorunda kalmışlardır. Kara ve deniz savaşı sonucunda iki taraf da çok ağır kayıplar vermiştir. Osmanlı İmparatorluğu, Almanya'nın Rusya'ya savaş ilan ettiğı 1 Ağustos 1914'ün hemen ertesi günü, Almanya ile bir ittifak antlaşması imzalamıştır. Bu antlaşma, imparatorluğun eninde sonunda Almanya'nın ana gücünü oluşturduğu İttifak Devletleri safında fiilen savaşa gireceği anlamına gelmektedir. Enver Paşa, fiilen savaşa girmeyi, seferberliğin tamamlanmamış olması ve Çanakkale Boğazı savunmasının tamamlanmaması gibi gerekçelerle ertelemeye çalışmıştır. Ancak Almanya, bir an önce savaşa fiilen girilmesi için baskılarını sürdürmüştür. Bu baskılar, Akdeniz'de İngiliz donanması önünden çekilen Goeben ve Breslau savaş gemilerinin İstanbul'a gelmesiyle bir oldu bittiye getirilmişti. Daha sonra Osmanlı Donanması'na bağlı bir grup gemiyle Karadeniz'e açılan bu gemiler 27 Ekim 1914 tarihinde Rus limanlarını bombalayınca Rusya, Osmanlı İmparatorluğu'na savaş ilan etmiştir. Birleşik Krallık Donanma Bakanı Winston Churchill, 1914 yılı Eylül ayında Çanakkale Boğazı'nın donanmayla geçilerek İstanbul'un işgalini öngören bir planı Başbakan Herbert Asquith'e vermiştir. Plan, çeşitli evrelerden geçerek uygulamaya kondu ve Birleşik Krallık ve Fransa gemilerinden oluşan bir donanmanın Boğaz'a geniş çaplı ilk saldırıları 1915 Şubat ayında başlatıldı. En güçlü saldırı ise 18 Mart 1915 günü uygulamaya konuldu. Ancak Birleşik Donanma ağır kayıplara uğradı ve deni
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (23 Ocak 2013; 12:30) 01:14:20
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (23 Ocak 2013; 12:30) 27 izlenme - 3 ay önce CEYLAN ÖZBUDAK: Nurlu yakışıklı sevgilimim güzel sohbetine başlıyoruz, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Didem Hocam buyurun. DİDEM ÜRER: Hocam, Sayın Davutoğlu Cenevre konferansı konusu sonrasında şu açıklamayı yaptı: “Suriye Dışişleri Bakanı Muallim Suriye’deki olayların gerçek yüzünü örtmeye dönük bir çaba sergiledi. Bu büyük bir hayal kırıklığına yol açtı. Suriye rejiminin bu üslupla, bu yaklaşımla gerçekleştirdiği insanlık suçlarını örtmeye gücü yetmez” dedi. ADNAN OKTAR: Bu laflara onlar güler geçerler. Öyle bir şey olmaz. Adamları Rusya destekliyor, Çin destekliyor. Rusya ve Çin’le savaşılıyor, Suriye’yle savaş yok, Esad’la savaş yok. Amerika ve Rusya. Orada yenilirse Rusya, Suriye’de yenilirse her yerde yenileceğini düşünüyor. Özetle bu yani. Domino taşı gibi şakır şakır gider etkisini düşünüyor. Üsleri falan var, oraya da teşkilat kurmuş. Onlar orada eğitiliyor, onlar orada eğitiliyorlar falan. Her ne pahasına olursa olsun onur meselesi yaptıkları için yenilmek istemiyor. Yoksa bin kere giderdi Suriye. Otuz kere gider adam. Suriye bomboş, hiçbir şey kalmış değil. Sadece Rus gücüyle oradaki adamlar çatışıyorlar o kadar, başka bir şey yok. Dışişleri Bakanımız bunun farkındadır da fakat tabii üslup olarak Rusya’ya bir şey denemediği için yahut diyemediği için diyelim; Suriye’ye diyor. Şanghay ekibinde bu adam. Türkiye’de Şanghay’a girmeye kakmıştı geçenlerde. Allah vermesin son derece tehlikeli. O zaman nedir yani? NATO ile Şanghay’ın çatışması gibi. NATO’nun da gücü yok, Amerika’nın gücü yok, ekonomik gücü yok. Yoksa insani nedenlerden değil, ekonomik gücü olsa silindir gibi ezerdi, girerdi. Ama Rusya’yla çatışacağı için çok çekiniyor Amerika. Suriye’yle çatışacağını bilse direk girer. Ama Rusya’ya çatışacağını bildiği için girmek istemiyor. Çünkü Rus gemileri gelecek, Çin donanması gelecek, Amerikan donanması gelecek belli ki bir şey çıkmayacak. Hatta Rusya direk askeri gönderebilir o zaman. Cemselerle falan, direk havadan da indirme yapabilir. Amerika bunu göze alamıyor. Zaten söylemiştir Rusya; “benim kafam böyle, mantığım böyle” diye. Böyle olmaz. Suriye yönetimi ikna edilmesi lazım. Amerika, Rusya, Çin bütün dünyanın ikna edilmesi lazım. Bunun için de Mehdiyet gerekir. Şefkat garantisi, merhamet garantisi, muhabbet, dostluk, kardeşlik, demokrasi garantisi, sanat, bilim, estetik garantisi, kadın hakları, çocuklara saygı, insanlara saygı, bütün dinlere saygı bunun garantisi verilmesi lazım. Bunu Mehdiyet sağlayabilir. Oradaki bütün gruplar hiç biri bunu sağlayacak konumda değil. Ne muhalifler, ne diğer gruplar. Hepsi hemen hemen şiddet yanlısı yahut kendini düşünen egoist bakan tipler. Oradan bir şey çıkmaz. Dolayısıyla Allah zaferi kaldırıyor. Hiç birine zafer vermiyor. Birbirlerini kırıp geçiriyorlar sadece. Mehdiyet olmuş olsa konu derhal biter. Suriye’de telsim olur, karşıt güçler de teslim olur herkes Mehdiyet’le ittifak eder. Ama böyle olunca Suriye’de şu an en az yüz tene Mehdi var, yüz ayrı Mehdi var. Yüz ayrı Mehdi’nin mücadelesi var. Sahte Mehdi’lerin mücadelesi. Sonunda da bu oluyor. Evet. DİDEM ÜRER: Tam söylediğiniz gibi Hocam, Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry “Beşar Esad’ın kurulacak geçici hükümette yer alması hiçbir şekilde söz konusu olamaz” derken, “son korkunç raporlar Suriye’de sistematik işkencelerle binlerce tutuklunun infaz edildiğini gösteriyor” dedi. Rusya Başbakan’ı Medvedev’de savaş suçu belgeleri için, “evet bunlar suç delilleri ve yasal süreçte ispat edilmeli. Yasal süreç de gerçekleşmeden Suriye rejimini, Esad’ı, temsilcilerini hatta sözde muhalif savaşçıları dahi suçlayamayız” dedi. ADNAN OKTAR: İşte tamam. Rusya garanti veriyor onlara, hiçbir şey yapamazlar. Normalde bu yeterli delil olarak. Ama Rusya devrede olunca; Putin açıkça söyledi: “Buraya gelip almaya kalksalar dahi, yani burada bile olsa Rusya’yı, hiçbir şekilde aynı anlamda benim için” dedi. “Rusya’dan almaya kalkmalarıyla oradan almaya kalkmalarının farkı yok” dedi Esad için. Onun için bununla hiç netice alınmaz. Tek yok tek yol açıkça Mehdiyet’tir. İstedikleri kadar anlamazlıktan gelsinler. Herkesin kabul göreceği, herkesin makul göreceği, herkesin sevgiyle kabul edeceği bir sistem Mehdiyet. Çünkü Hıristiyanların da, Musevilerin de, Müslümanların da lehine bir sistem. Esad’ın da lehine, Sünnilerin de, Şiilerin de, Vahabilerin de hepsinin lehine bir sistem. Dolayısıyla herkesin lehine olan sistem dışında bir sistem olmaz. Çünkü gelecek olan sistem diğer grupların aleyhine olmuş oluyor. Hangi fikir gelirse gelsin, hangi düşünce gelirse gelsin mutlaka diğerlerinin aleyhine oluyor. Mesela “Sünni bir idare kuralım” diyorlar. Adam kabul etmez. Çok fazla Alevi var. “Bağnaz bir İslam anlayışıyla hakim olalım” diyor. Adam kabul etmez haklı, o yönüyle haklı. Öbürleri diyor ki “biz idare edelim.” Adam komünist, Stalinist “Müslümanım” diyor. O da olmaz. “Onları da biz kabul etmeyiz” diyor o da haklı. O zaman çözüm Mehdiyet işte. Başka çözüm yok. Didem Hocam ajans. DİDEM ÜRER: Hocam, Başbakan Brüksel’den dönüşte yaptığı konuşmada: “Geçmişte cemaate sıcak bakıyorsunuz. ‘Geçmişe bakınca ne düşünüyorsunuz?’ diye soruldu. Bu soruya cevap olarak; ben Başbakan olarak herkese eşit mesafedeyim. Orada bir suç veya yanlış olmadıktan sonra aynı şekilde hizmetine devam edersin. Bizim kimseye düşman olmak gibi bir derdimiz yok. Ülkede bir cemaat de yok cemaatler var. Nereden gelirse gelsin meşru olan bütün taleplere mümkün mertebe hep olumlu cevaplar verdik” dedi. ADNAN OKTAR: Evet, bu üslubu ılımlı olmuş. Bu çok önemli, baya tehlikeli yoksa. Büyük bir cemaat yazık yani. Öyle bir cemaatin harcanması Müslümanlar açısından büyük bir kayıp olur. Bir de PKK tehlikesi çok azgın, tetikte. PKK’nın da en gıcık olduğu gruplardan bir tanesi Fethullah Hoca cemaati. Çünkü hakikaten aktif engelleyiciliği olmasa bile pasif engelleyici yönleri var. Çünkü aktif anti-komünist faaliyetleri yok. Anti-Stalinist, anti-Darwinist, anti-materyalist bir faaliyetleri yok. Ama pasif olarak nasıl; PKK’lı olmayan gençler yetiştiriyorlar. Mesela bu önemli bir şey. Evet. DİDEM ÜRER: Hocam, bugün de TÜSİAD Başkanı konuşmuştu. O da “kadınlara daha çok söz hakkı tanındığı bir ülke olmasını istiyoruz” diye talep dile getirdi. ADNAN OKTAR: Bir memleketteki hürriyet oradan anlaşılıyor, kadınların halinden. Bak kadınlara anla. Kadınlar hür değil mi? Bitti. Ağzıyla kuş tutsun o rejim. Bitmiştir olay yani. Ama kadınlar hürse tamamdır. Dekolte hanımlar da olacak, başı açık hanımlar da olacak, çarşaflı da, peçeli de hepsi olacak. Bikiniyle gezen de olsun, peçeyle gezen de olsun. Hepsine saygı gösterilsin. Hepsi yüzde yüz mümin olarak değerli görülüp özen gösterilsin. Şeyhimiz, Sultanımız dünyanın en tatlı, en güzel Şeyhi. Allah ömrünü uzun etsin Şeyhimizin. Şeyh-in Şah Şeyh Muhammed Nazım Kıbrısi El Hakkani El Nakşibendi, El Hakkani, El Rabbani Gavsul Vasigin Sultanımız dün iyiymiş, maşaAllah. Seyyid Salih Özcan Ağabeyimiz yoğun bakımda yine duruyor. Değişiklik yok durumunda. Zaman zaman gözlerini açıyormuş. Söylenene mırıltı şeklinde cevap verebiliyor. Sol tarafını hareket ettiremiyormuş. Ateşi yok, tansiyonu nabzı normal. Akciğer enfeksiyonu için iki antibiyotik kullanıyor, inşaAllah. O enfeksiyon ile ilgili bana biraz bilgi versinler. Birde bu pıhtının eritilmesi mümkün olmuyor mu? DİDEM ÜRER: Sorayım, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Onu bir sorun. Birde pıhtı açıldığında fonksiyona dönüyor mu beyni? Orada bir kangren mi meydana geliyor? Pıhtı açıldığında rahatlık oluyor mu? Onu da bir öğrenelim. Benim gittiğimde çok şeker, akıllı akıllı bakıyordu. Selamun Aleykum dedim. “Aleykum” dedi, bir şeyler dedi anlaşılmadı ama iyiydi yani daha iyiydi. İlk hastaneye kalktığında bir akciğer enfeksiyonundan bahsediliyordu. DİDEM ÜRER: Daha iyiymiş şu an. Düşmüş değeri, derecesi. ADNAN OKTAR: Enfeksiyonun? DİDEM ÜRER: Evet. ADNAN OKTAR: Ama o nereden çıktı? İlk başlangıcını bana bir anlatsınlar. Çünkü grip falan geçirmiş değil. Ne diyor Cenab-ı Allah? Hac Suresi, 40 “Allah kendi dinine yardım edenlere kesin olarak yardım eder” bak  “Allah kendi dinine yardım edenlere kesin olarak yardım eder.” Yardım eder demiyor bak “kesin olarak yardım eder.” Dine yardım ne demek? Tebliğ yapmak, İslam’ı anlatmak. Mesela radyolardan, televizyonlardan, internetten İslam’ı anlatmak yahut ev ev gezip anlatmak, sokakta anlatmak, dinin revaç bulması güç bulması için gayret ediyor.  “Allah kendi dinine yardım edenlere kesin olarak yardım eder.” Ebcedi kaç? 2007. 2007 tarihini veriyor. “Onlar ki, yeryüzünde kendilerini yerleştirir, iktidar sahibi kılarsak, dosdoğru namazı kılarlar, zekatı verirler, marufu emreder, münkerden sakındırırlar. Bütün işlerin son Allah’a aittir.” Yani “yeryüzüne  kendilerini yerleştirir, iktidar sahibi kılarsak” yeryüzünde, yeryüzü neresi? Arş, bütün dünya. Ayet nereye bakıyor? Mehdiyet’e. Çünkü yeryüzü hakimiyetinden bahsediyor. “Yeryüzünde  kendilerini yerleştirir, iktidar sahibi kılarsak” Mehdiyet. “Dosdoğru namazı kılarlar” demek ki, Hz. Mehdi (a.s) talebeleri ve Müslümanlar namazını kılacaklar o zamanlar. Zekatlarını verecekler. Marufu emredecekler güzel olanı, münkerden de sakındıracaklar, tebliğ de yapacaklar. “Bütün işlerin sonu Allah’a aittir.” Yani böyle bir olayın sonu bana ait diyor Allah, “ben bunu gerçekleştireceğim.” “Eğer seni yalanlıyorlarsa” diyor Cenab-ı Allah, şimdi mesela biz Hz. Mehdi (a.s) çıkacak diyoruz yalanlıyorlar. Hz. İsa (a.s) gelecek diyoruz yalanlıyorlar. İtttihad-ı İslam olacak diyoruz yalanlıyorlar. “Eğer seni yalanlıyorlarsa, onlardan önce Nuh, Ad ve Semud Kavmi de yalanlamıştı. İbrahim Kavmi de ve Lut’un Kavmi de onlarda yalanlamışlardı” diyor. Onlarda doğru söylemiyorsunuz yalan söylüyorsunuz demişlerdi diyor. “Medyen Halkı da, Musa da yalanlanmıştı. Böylelikle Ben, o inkar edenlere bir süre tanıdım. Sonra onları yakaladım. Nasıl Benim yakalamam?” “İnkılabım, değiştirmem nasıl?” diyor. Kanama riskinden dolayı pıhtı eritilemiyor. DİDEM ÜRER: Evet. Yaşı ileri olduğu için beyin kanaması riski oluyormuş.  ADNAN OKTAR: Enfeksiyon değeri 18’den 14’e düşmüş. Evet, bayağı ciddi gerilemiş. Evet, kanama olabilir tabii Allah esirgesin. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, Bediüzzaman Said Nursi Hazreleri’nin varisi ve talebesi olan merhum Mustafa Sungur Ağabey vefatından önce şu açıklamayı yapmış; “Üstadımız Demokrat Parti’yi ehvenüş şer olarak destekliyordu. Fakat şimdi bu Başbakan ehvenüşşer değil, azemülhayr gibi İslamiyet’e hizmet ediyor. Tamamen İttihad-ı İslam’a çalışıyor” demiş Sungur Ağabey. ADNAN OKTAR: Sağ iken niye söylememişler? Akla bak yani. Yani bu gizlenilecek bir şey mi? Sağ iken söylesenize. Hayır, bir şey söylendi mi hemen söylenir. Başbakanın zor anları oluyor, o zaman yavaş yavaş söylemeye başlıyorlar. Söyleyin başında söyleyin. Güzel bir söz gizlenilecek neyi var bunun? Böyle garip bir Nurcu mantığı oluyor bazen. Mesela bak Sungur Ağabey’le, ben camide karşılaştığımda “Hz. Mehdi (a.s) Nur talebesi olmayacak” dedi. Bunu başkaları da söylemiştir Allahualem. Gizliyorlar. Niye gizliyorsun kardeşim söylesene? Güvendiği birçok kişiye söylemiştir. “Sonra ağabey peki nasıl olacak” dedim, “Nur talebesi olmayacaksa?” “Bambaşka olacak dedi” Üstad dedi, “bambaşka olacak.” Kardeşim desene Hz. Mehdi (a.s) bambaşka olacak. Nur talebesi olmayacak, bunu söyledi desene. Sungur Ağabey söylüyor. Mesela biz oradayken “’ben göremeyeceğim ama sen göreceksin’ dedi” dedi “İslam’ın hakimiyetini, Mehdiyet’i” Sungur Ağabey. Her geldiğimde öyle konular açıyordu zaten. Mesela bunu söyleyin kardeşim. Ben zannetmiyorum ilk defa bana söylediğini. Birçok güvendiği kişilere söylemiştir. “Sırran teneveret sırran teneveret.” Hayır bir bilgi, hayır olan bir söz, gizlenmez. Söylemediği sözü de söyledi demek de doğru değil. Ama söylediği bir sözü gizlemek de doğru değil. Hac Suresi 30’da Cenab-ı Allah; “öyleyse” diyor bak “iğrenç bir pislik olan putlardan kaçının, yalan söylemekten de kaçının” diyor. Şirk, şirkten put inançtan kaçının, yalan söylemekten de kaçının diyor.  “Güzellikte bulunanlara müjde ver” diyor Allah, 37. Sure Hac Suresi. Şeytandan Allah’a sığınırım. Güzellikte bulunma ne demek? İslam’a, Kuran’a hizmet eden. “Evrim konusunda akıl almaz düşünceleri ile bilimsel olduğu iddia edilen yalanlarla, insanlığa, İslam’a zarar veren, samimiyetsiz Darwinist düşünceyle savaşan Adnan Hocamız’a saygılarımı sunuyorum. Hocamın sohbet ve konferanslarına katılmak, davasına aklım ve gücümce destek olmak istiyorum” diyor, Yunus. MaşaAllah. “Allah için Adnan Hoca’ya Allah’ın selamı üzerinize olsun, helal olsun, maşaAllah” diyor. “16 yaşındayım, ateistim” diyor. İsmin yok, cismin yok, ben seni nasıl anlayacağım? Gel buraya konuşalım. Yani çekineceğin bir şey de yok. Benim ateist arkadaşlarım var, buraya geliyorlar, bayağı da sevimliler, çok sempatik, tipler. Yani dürüst çocuklar. Ateist, açık açık söylüyor. Gizlenecek ne var bunda? Çekineceğin ne var? Ateistsen saygı duyarım ateistliğine, olabilir yani inancına saygı duyarım. Anormal bir şey olarak tabii inancıma göre ama ben senin insan olarak her görüşüne, her düşüncene saygı duyarım. Yani ondan dolayı sana hınç beslemem, kin duymam. Şefkat duyarım o anlamda yani, koruyup kollarım. İyi olmanı isterim. Doğruyu öğrenmeni isterim. Yine Risale-i Nur’dan biraz devam edelim, inşaAllah. VTR EBRU ALTAN: Müthiş cazibeli, yakışıklı bebeğimin sohbetine devam ediyoruz, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Ramazanın 15. Gecesinde 27.54 Muhammet Bin Ali’den buyurdu ki; “o malum ses ramazan ayında Cuma gecesi olursa onu dinleyin ve itaat edin. “Ramazan ayı Cuma gecesi” demek ki hayırlı işleri hayırlı aylara getirmek, hayırlı günlere getirmek güzel, özellikle ona dikkat edilmesi. “Ramazan ayının Cuma gecesi. Eğer gündüzün sonunda “ mesela ikindi vakti gibi, “o melun iblisin falan adam mazlum olarak öldürüldü şeklinde nidasıdır. Bu sesin amacı insanları şüphe ve fitneye düşürmektir”. Dikkat edin son zamanlarda hep insanların öldürülmesini ve mazlum olarak öldürülmesini kullanıyorlar. Ayaklanmalarda, olay çıkmasında, fitne çıkmasında. Mesela işte şunu mazlum olarak öldürdüler. Bir suçu yoktu ama öldürüldü deyince insanlara galeyana geliyor. Bunun bir oyun olacağını, bu tip oyunların oynanacağını ve Hz. Mehdi (a.s) devrinde de bu tip oyunların yapılacağını hadis bildiriyor. Bu sesin amacı bak insanları şüphe ve fitneye düşürmektir. Yani kargaşa , fitne, ayaklanma, kargaşa. “O günde niceleri tereddüt ve şaşkınlık içinde kalacaktır”. Tereddüt ve şaşkın, Mehdi (a.s)’la ilgili de mesela diyebilirler işte öldürüldü falan insanları şüpheye düşürmek için. Bak “tereddüt ve şaşkınlık içinde kalacaklar” karar veremiyor bir de şaşkın anlayamıyor. “O birinci sesi ramazanda işittiğinizde ondan şüphelenmeyin. Zira o Cebrail’in sesidir. Yani Cebrail’in yardımıyla yapılan bir açıklamadır. “Ve bunun alameti Mehdi’nin ve babasının isminin zikredilmesidir”. Muhammed Mehdi (a.s), inşaAllah. Babası Peygamberimiz (s.a.v). Onun torunu inşaAllah. Ebu Hureyre’den tahric edilen hadiste “Medine’de büyük bir vaka olur” İstanbul’da büyük bir vakadan bahsediyor. “Bu vakada bir kadının öldürülmesi, bir kırbacın sallanması kadar kolaydır.” Yani öyle bir silahtan bahsediyor ki ahir zamanda, kırbaç tarzında elle tutuluyor. Yani bak silahın özelliği bu. Elle tutuluyor, fakat sallanıyor bu. Yani ateş ettiğinde sallanan bir silah, sarsılan bir silah. Yani kırbaç gibi sallanıyor. Bu nedir? Ya makineli tüfektir veyahut tabancadır. Çünkü kırbaç gibi tutulması, bir de sarsılması. Yani hareket halinde olması. Öldürmenin bununla çok kolay olacağı söyleniyor, bu silahla. Ahir zaman silahı. Bak, kırbaç gibi tutulabiliyor. Kılıç gibi değil. Ama sallanan bir silah. Yani tepki veriyor. “Bu olay Medine'den 24 mil kadar yayılır. Sonra Hz. Mehdi (a.s)'a biat edilir.” İstanbul’daki bu Taksim’de olan büyük olay. Tarihi, İstanbul tarihinde olan en büyük olaydır o, en büyük fitnelerden bir tanesidir. Çünkü büyük bir kalabalığa yapılan. Çünkü bak, burada diyor ki, daha detay var hadiste “Öyle ki yağ taşları kan içinde kalır.” Yağ taşı, diğer hadiste de “siyah yağ taşları” diyor. Asfalt. Asfalt, katran, yağ olarak görülüyor. Yağ taşı. Yani katranla elde edilen taşlaşmış yapı. Taksim’in her tarafı biliyorsunuz asfalt, siyah. “Siyah yağ taşları kan içinde kalır” diyor. “24 mil kadar da yayılır.” Hakikatten İstanbul’un ta dış semtlerine kadar yayılmıştı. Çok büyük bir olay olmuştu. Orada kadınlar öldürülmüştü. Orada hakikatten otomatik tüfek de kullanıldı. Otomatik tabanca kullanıldı. Bu olaya bakıyor hadis. Ahir zaman Hz. Mehdi (a.s) devrinde olacak bir olay. Büyük bir vaka olarak. Korucular, Güney Doğudaki korucular hakkında mı soruyor? DİDEM ÜRER: Evet. ADNAN OKTAR: “Maaşları sadece 850 liradır” diyor. Jandarmanın, polisin olmadığı yerde korucu mu oluyor? DİDEM ÜRER: Allahualem, evet. ADNAN OKTAR: Yani eğer polis gibi, jandarma gibi vatandaşın güveneceği, can güvenliğini sağlayacağı bir sistemse koruculuk sistemi, ben bilmiyorum nasıl olduğunu, ihyasında fayda var tabii ki. Çünkü bir köye baskın yapılıyor da o insanlar caydırıcı oluyorsa, baskını engelliyorsa iyi güzel bir şey bu. 850 de alsınlar. 950 de alsınlar. 2850 de alsınlar. Helal olsun, bir şey demeyiz, teşvik ederiz inşaAllah. DİDEM ÜRER: “90’lı yıllarda teröre karşı polisle birlikte sürekli mücadele veriyorduk” diyor. Bu kardeşimiz. ADNAN OKTAR: Bir köyde kaç tane oluyor korucu? 3-5 tane mi nasıl oluyor? DİDEM ÜRER: Tam nasıl olduğunu bilmiyorum ama Allahualem dediğiniz gibi olabilir Hocam. Birkaç kişi olabilir. 30 yıldır sigortasız çalışıyorlarmış. Sizden yardım talep ediyorlar, ilgilenmenizi. ADNAN OKTAR: Aslında tehlikeli bir görev yapıyorlar. Yani fedakarane bir tavırları var benim gördüğüm. Devletten yana tavır almışlar. Yani şefkat gösterilmesi, sevgi gösterilmesi lazım. Yani kendi hallerine bırakılması olmaz. En az polisin haklarından istifade etsinler, değil mi? Aslında PKK’ya karşı daha geniş bir korucu sistemi olması gerekmez mi? DİDEM ÜRER: Evet Hocam. Dediğiniz gibi olması gerekiyor. ADNAN OKTAR: Mesela farz edelim 1000 kişilik köyse, en az 100 kişilik bir korucu kadrosu oluştursunlar. Ne olur? Vatanın milletin selameti değil mi? Çünkü köyler silahsız. Adamlar silahlı geliyorlar. Şimdi, hepsini hazır ola getirip dizecekler. “Şu partiye oy vereceksiniz. Şunu yapacaksınız. Bunu yapacaksınız. Para vereceksiniz.” Ama orada silahlı korucuların olduğu bilirse gelemezler. Yani caydırıcı unsur olması açısından iyi. DİDEM ÜRER: “Çocuklarımızı dahi okutamıyoruz. Bu ancak PKK’nın işine yarıyor” diye söylemişler. ADNAN OKTAR: Hükümet neden acaba temkinli davranıyor? DİDEM ÜRER: BDP’nin bu barış sürecinde önemli bir talebi koruculuğun kaldırılması yönündeydi, kaldırılması gündeme getirildi. ADNAN OKTAR: Kardeşim olur mu? Askeri çek, polisi çek. Korucuyu çek. “Biz o zaman devleti devirelim” diyorlar. BDP’yi bilmiyorum da. Öyle cins tipler var yani adam bayrak asmış. Yani “siz burada bir sorun çıkarmayın” diyorlar. “Her şeyi halledin. Biz de bağımsız devleti açıklayalım. Yani ne gerek var” filan. Böyle olmaz. Bilakis koruculuk sisteminin güçlendirilmesi lazım. Tayyip Hocam bu konuda ne düşünüyor bilmiyorum da. DİDEM ÜRER: Bir açıklama yok Allahualem, net olarak. ADNAN OKTAR: 1000 kişilik köye en az 100 kişilik bir korucu olması lazım. Köy yoksa öbür türlü güvensiz, sokakta kalmış oluyor. Bayağı tehlikeli bir durum. Akşam yatıyorsun. Adamlar çok özür dilerim PKK it sürüsü gibi geliyorlar. Kalaşnikoflar, bilmem neler filan. Köy meydanına milleti topluyorlar. “Ne kadar para varsa verin” Adamlar ondan sonra gidiyorlar. PKK propagandası yapıyor. “Bizim şu partiyi destekleyeceksiniz” diyorlar. “Tamam” diyorlar. Korku belasından. Çekip gidiyor adamlar. Koyun, orada sığır ne varsa onları da alıp götürüyorlar. Çocukları alıyorlar, paralarını alıyorlar. Yani makul bir yönü yok ki bunun. Çok anormal bir durum. Ya asker, polis olacak, ya korucu olacak. Kendi vatandaşlarımız kendi istiyorsa gayet güzel işte. Bir de masrafları daha az kardeşlerimizin orada. Kendi evinde kalıyor. Kendi imkanlarıyla kalıyor. 850 ne ki, helal olsun ne olacak. 1500 lira versin devletimiz. Yeter 1500. Kalender onlar, inşaAllah. Daha geliştirilsin koruculuk sistemi. DİDEM ÜRER: Denetimin güçlendirilmesi gerekiyor Hocam. Bazıları çünkü verilen imkanla orada daha farklı mafyavari sistem kurabiliyorlarmış. O yüzden denetimi tam yapıp, dediğiniz gibi. ADNAN OKTAR: O gayet kolay. Ona ağır ceza getirilebilinir. Mesela korucu başı oluyor ama mafya lideri gibi oluyor. Önceden söylemek lazım. “Silahını da alırız. Maaşını da keseriz. Hapse de girersin.” Yani “böyle bir şikayet gelirse konu bambaşka bir mecraya  akar.” denebilir. Tabii ona göre hukuki düzenleme gerekir. Ona göre hukuki düzenleme yapsınlar. Biraz daha ağır ceza verilebilinir öyle bir şeyde. Yapmazlar, zannetmiyorum. DİDEM ÜRER: Kardeşimiz şöyle demiş Hocam; “1985’te en düşük memur maaşını alıyorduk” diyor. “Şimdi en düşük memur maaşı 1950 lira” diyor. “Ama biz hala 850 lira alıyoruz” diyor. ADNAN OKTAR: 1950 lira mıymış en düşük? DİDEM ÜRER: Evet. ADNAN OKTAR: O zaman 1950 lira olsun. Çıktık 1950’ye. Temiz hesap olsun, 2000 olsun. Şimdi 50’li küsuratlara girmeyelim. Tayyip Hocam 2000 lira maaş versin koruculara. Koruculuk sistemi kalkmasın, çok tehlikeli olur. Yani düşün, bir köyde yatıyorsun evde, akşam adamlar havaya 3-5 silah sıkıyorlar “hadi kalkın” pijamayla falan sokağa. “Hazır ola geçin.” Baş olur mu bununla? Her köyde korucu varsa, bitişik köylerden de gelme imkanı olabilir. Mesela böyle bir şey yapmış olsa, diğer köylerden de koşarlar, gelirler. Cayar adamlar yani caydırıcı yönü var. Asker polis de olduğu gibi. Bilakis yani koruculuk tam ihya edilecek sistem. DİDEM ÜRER: Şu an koruculuk tam olarak kaldırılmıyormuş da Hocam, güvenlik görevlisine çevrilecekmiş ismi. Böylece emeklilik ve diğer hakları da kazanmış olabileceklermiş. ADNAN OKTAR: Kardeşim adı önemli değil. Korucu bizim köyde vardı, dedeme gittiğimizde. Atları vardı böyle Alman piyade mavzerleri vardı bunların beşli tabir edilen, eski model piyade tüfekleri vardı şakır şukur geziyorlardı oralarda. Bazen köye jandarma geliyordu, dedem jandarmanın başı kimse bizim evde misafir ediliyordu. Dedemin evi tarihi, güzel evdi orada bizim misafir odası vardı orayı veriyorduk. Bize o zamanlar ne kadar diyeyim, elli kişilik bir asker gurubu geldi köye harita yüzbaşıydı hatırladığım kadarıyla yüz başı olarak hanımı da vardı, hanımı, çocukları falan hemen hiç tereddütsüz bizim ev açıldı. Çok şahane ama bizim evdeki misafir odası ve ahşap oymalı falan, ahşap divan vardı yüksek. Yüz başının hanımı da çok mazlum bir kadındı, çok şeker böyle çok terbiyeli. Orada onların ayrı bir ocağı da vardı o bölümün. Üstünde leylek yuvası vardı, leylek yuvasını yıkmamak için ellemeyelim diye ocağı onu kullandırtmadık. Bizim mutfağı kullanıyordu iki tane de tombik çocuğu vardı çok sevimli. Epey bir sürede kaldılar, çok süre kaldılar. Dedem kardeşim yani çok heybetliydi. Bekir Sami beyde o zamanlar hep dedemi mahiyetinde gezdirmiş birlikte Halep, şampanya falan oralara hep beraber gitmişler. Atatürk'ün bu Sivas'taki kongresine dedem çeten hesabıyla odun gönderdim diyor yakmaları için. Bu kanıça onun üzerine yığıyorlar kütük, odun yani ağaç köyden ta Sivas'a gönderttirmiş onları. Salih Paşa köyde, Orta mahalle’de kalıyordu evi vardı. Zaman zaman dedemi ziyarete gelirdi. Bizim evde yemek yapılırdı, böyle dedem horoz keserdi nar gibi kızartılırdı pilavın üzerine korlardı böyle güzel tereyağlı, tereyağı kavrulmuş üzerine, bahçeden maydanoz şu bu falan, tere falan toplanırdı taze onları da yanına korduk. Sebze yemeği de yanında biz tören alayı gibi hep beraber Salih Paşa'nın evine giderdik sunmak için oda teşekkür ediyordu, hoşumuza gidiyordu, inşaAllah. Yani hatıralarla bölünme inşaAllah. Köyde çok ünlü insanlar yaşamış o Konduk Paşa onun evi vardı orada yıkılmış, ahşap kalmamış ama taşları kalmış. Ben sormuştum pek bana bir açıklama yapamamışlardı. Sonradan internetten öğrendim Osmanlı paşalarından ünlü bir paşa orada kalmış, baya Osmanlıda çok iyi görevlerde yapmış. Ama o Batman taş köyünde kalmış. Batman taş sitesine girerseniz orada görürsünüz. Köyün Tarihi, ünlü şahısları içerisinde geçiyor. Fakat karmakarışık bir site yapmışlar kardeşim, üye olmak gerekiyor bilmem ne kardeşim bu ne MİT'e mi giriyoruz. Yani o kadar üsluba, adaba ne gerek değil mi? Selamun Aleykum diyen girsin gelsin. Yok adın ne, babanın adın ne, eniştenin nerede, dayının adı ne falan karmakarış bir sistem uygulamışlar hiç gereksiz o. O zaman millet nasıl girsin. Can Tosuner, bu köftemiymiş Can? DİDEM ÜRER: Evet. ADNAN OKTAR: "On altı yaşındayım ateistim, daha cazip geliyor. Çünkü Allah'ın Müslüman olmayanları yakması yanlış geliyor. Sırf coğrafyası farklı diye Hıristiyan olan birini cezalandırması saçma geliyor." Haşa, öyle demeyelim de yanlış geliyor de. "Halbuki Allah gelecekteki her şeyi bildiğine göre, Hıristiyan olanlarda gelecekte Müslüman olmayacağını da biliyordur. Allah böyle bir şeye müdahale etmiyorsa, demek ki herkesin özgür izolasyonuna göre cezalandırmayacak ya da herkes sonunda Müslüman olacak." O dediğin doğru, sonunda herkes Müslüman olacak, Hz. Mehdi (a.s) devrinde öyle. Bu ledün ilmine girer minik Can. Sen ledün ilminin ne olduğunu bilmiyorsun. Şimdi sen televizyonda beni seyrediyorsun. Can bekliyor değil mi cevabımı? DİDEM ÜRER: Evet bekliyor. ADNAN OKTAR: Şimdi beni televizyonda seyrediyorsun. Televizyon sana ne kadar uzak? Diyeceksin ki iki metre, iki bucuk metre kadar uzak. Halbuki ben senin içindeyim, beynindeyim. Bak bu bir ledün ilmi. Cehennemi nerede göreceksin? Beyninin içinde göreceksin. Tamam, cehennem dışarıda var ama sen beyninin içindeki cehennemin içinde göreceksin. Cennet dışarıda var ama sen beyninin içinde ki cenneti göreceksin. Cehenneme de kimin gidip gitmediğini de bilemezsin sen yani Allah insanları yakmaya mecbur değil. Yakacağım der yakmaz bir mecburiyeti yok Allah'ın. “Niye yapmıyorsun?” diyemezsin sen haşa. Sana yakıyor da göstere bilir, sana yakıyor ama yakmaz. Yanmayacağını zannedersin cehenneme girersin, Allah esirgesin. Kendini ehli necat zanneder cehenneme girebilir. Allah'ın merhametine, şefkatine, aklına güveneceksin. Çünkü senin merhametini o yaratıyor, şefkatini o yaratıyor, mantığını o yaratıyor. Sana bu soruyu Allah sorduruyor. Sen sormadın Allah sordu haberin bile yok, Allah sorduruyor sana. Cevabını da bana Allah verdiriyor. Bunlar ledün ilmidir. Şimdi cehennemin içi böyle kaynıyor. Kardeşim bakarsın filmde de görürsün cayır cayır insanlar yanıyor değil mi? Filmler de görüyorsun cayır cayır insanlar yanıyor, beyninin içinde yanıyor. Ne biliyorsun yanacağını, nerden biliyorsun ve niye mecburiyeti olsun Allah'ın? Ama sözünü tutuyor Allah. Diyor ki; ben yakacağım, yanıyor mu yanıyor. Ama gerçek anlamda yanıyor mu, yanmıyor mu onu da Allah'a bırak, o da ledün ilmine girer. Cennet sözünü veriyor müminler görüyor cenneti. Cehennemi de görüyor müminler. Cehennemin kenarına kadar geliyorlar herkes diz üstü çöküyor. Cenab-ı Allah haşyetini hissetmemiz için. Sonra müminlere deniyor ki; "Siz gelin" onlar zaten hem ön tarafın da, hem de sağ tarafların da ışık var."" Bir vasıta içindeler" küçük bir araba gibi bir şey ve "Yanlarında sürücüleri var" diyor Allah. Yani çok manidar bir ifade, şimdiki arabaların aynısı. "Önünde ışık var" diyor, "Sağında da ışık var" diyor bu araba da olur ve "Sürücüleri var yanlarında" diyor sürücüleri var, konfor içindeler. Zaten "Kuvvet de umarlar "diyor zaten mümine has bir şey bir vasıtaya binemez kafir, kafir yerde duruyor. "Çok umarlar" diyor Allah umarlar. Ondan sonra cennet kapıları açıldı mı cennete giriyorlar müminler. Girdi mi Selamun Aleykum hoş geldiniz, Aleykum Selam kapatılıyor cennet, sonsuza kadar orada. Ama cehenneme ihtiyaç var. Cehennemi görmezse, cennetin kıymetini o kadar bilemez insan. Hatta onun için Cenab-ı Allah, Hz. Adem (a.s)'ı önce cennete koyuyor burada çok açık anlatım. Ledün ilmini anlayın bundan. Sonra diyor ki "Seni çıkaracağım şimdi" diyor Allah. Cennette normalde sonsuza kadar kalınır aslında değil mi? “Yok” diyor, "Şimdi seni çıkaracağım". Çünkü "Cennettin adabına, edebine uymadın" diyor. Yani "sözümü tutmadın" diyor. Burada da bir tehdit var gene, cennet ehli cennet edebiyle, adabıyla cennette yaşıyorlar. Orada da gene Allah korkusu var cennette, öğrendiklerini de uyguluyorlar orada, terbiyeyi uyguluyorlar. Hiç isyan etmiyor çünkü dünyayı bildiği için ödü kopuyor. Hem cehennemi görmüş, hem dünyayı biliyor. Ne dünyaya dönmek ister, ne cehenneme gitmek ister. Onun için cennetin toprağına sarılıp sarılıp öpüyor. Çünkü çok rahat ve güzel bir yer. Bıkma mümkün mü? Nasıl mümkün olsun cehennemi görüyor istediği an ekrandan görebiliyor. Dünyadan zaten hiç hoşnut olmaz."Dünyaya döndürelim mi seni" diyor? Aman aman aman diyor yani. Hiç bir insan hiç bir şekilde istemez bir daha dünyaya dönmeyi. Cenneti gören için çok büyük bir azaptır dünyaya geri dönme teklifi. Seni cehenneme götüreyim der gibi gelir aynı. Yani “cehenneme gitmek istiyor musun?” der gibi olur. Suret-i katiye de hiç bir Müslüman istemez dünyaya geri dönmeyi azap verir Allah vermesin. Minik Can anlamış mı dediğimi? DİDEM ÜRER: Sorayım, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Sor bakayım o köfteye, baya da sevimli bir şey. Mesela Can samimi delikanlı, açık açık söylüyor, bak harbi resmini de koymuş “benim adım Can” diyor. Ben soyadını söylemeyim, bazı densizler, münasebetsiz adamlar çıkıyor. “Ben inanmıyorum” diyor açık açık söylüyor, şu nedenle. Ben de açıklıyorum. Ledün ilmi derece derece şimdi sen bir kat daha fazlasını istersen, bu sefer kapağını yakarsın. Bu kadarı sana yeter. DİDEM ÜRER: Evet, dinliyorum, izliyorum diye yazmış. ADNAN OKTAR: Anladıysa, anladım desin. Anlamadıysa, daha detaylı anlatayım, inşaAllah. Bize merhameti öğreten Allah'tır. Biz bilmeyiz merhameti, bize Allah merhameti öğretiyor. Buradaki mantığı da bize öğreten, Allah. Bunu söyle diyor, onun için söylüyor, söyleyemez yoksa. DİDEM ÜRER: "Kısmen anladım, kendimde araştırıp konuya netlik getirebilirim, teşekkürler" diyor. ADNAN OKTAR: Tamam, inşaAllah ama baya sevimli bir şey, maşaAllah. DİDEM ÜRER: Metalciymiş Can, diğer arkadaşı da buraya gelen de Can, o da çok sevimliydi, acayip şeker bir şey, baya sevimliydi. O sürekli yazıyor ısrarla, maşaAllah. ADNAN OKTAR: Çok efendi, maşaAllah. DİDEM ÜRER: Hocam, dünyanın en büyük gazetelerinden Arab News yeni bir makaleniz yayınlandı. Obama'ya bir çağrı niteliğinde olan "Şiddet daha fazla şiddete sebep olur" başlıklı makalenizde: Amerika'nın Ortadoğu'da şiddet politikasını bırakmasını, akılcı Müslümanlarla birlikte bir eğitim programı içinde olmasını. Tüm savaş harcamalarını eğitime yatırdığı taktirde çok güzel bir sonuç alınacağına dair çağrı yapıyorsunuz. ADNAN OKTAR: MaşaAllah iyi, güzel. "Ortadan gidiyorsun Hocam" diyor, "nereye çekersen istedikleri gibi değil Hoca, Allah'ın istediği gibi" diyor. Yani politik davrandığımı iddia ediyor değil mi anladığım. Hem iki tarafa da ağam, paşam falan gelen ağam, giden paşam. Yok, ben merhametli, şefkatli bir insanım, Tayyip Hocam'a kıyamam, yazık günah ona. Mesela karısı geçen orada ağlıyordu, çok rahatsız oldum, çok ayıp. Birde onu paniğe kaptırtmak, bu kadar tedirgin etmek. Geceli, gündüzlü gitti Trabzon, Karadeniz bütün her yerde konuşuyor acayip tedirgin oldu yazık, günah. Ne yapacaklarını da anlamadı da, bir şey yapacak diye çekiniyor. Bir yandan suikast iddiaları ortaya çıkıyor öldürecekler diyorlar. Şimdi düşünüyor bu insan ben diyor bu vatana ne yaptım? Maddi yönden çok kazanç sağladım diyor. Dine, imana, İslam'a hizmet ettim, ne suçum var diye düşünüyordur. Muhafazakar yetişmiş çocukluğundan beri, gelenekçi İslam anlayışıyla yetişmiş aksine yaparsa çok dikkat çekiyor. Ama buna rağmen gene modern İslam anlayışına uygun hareket etti, baya bir bağırtı oldu. Baya kendine düşman edindi, baya bir badireden geçti. Daha ne yapsın. İçerliyordur, çok rahatsız olur. Ben böyle bir insanı yalnız mı bırakayım, ne yapayım? Bazı kişiler vuruyor diye ben de vurayım? Tabii ki şefkat duyuyorum. Müslüman merhametle bakar. Ne yapacağını da şaşırdı dikkat edersen, Nur talebelerine. Fethullah Hoca talebelerine ne yapacağını da bilemiyor şu an, ne yapacağına karar da veremedi. Göremediği bir yerden onu yumrukluyorlar. Bir sağa dönüyor bir yumruk atıyorlar, bir sola dönüyor bir yumruk atıyorlar ama göremiyor. Bu zor bir şey ne gerek buna. İstemiyorsan, demokratik yönlen indirirsin. Ama yazık, çok ayıp bence Cumhurbaşkanı olarak taltif edilip normal hayatını devam ettirsin, güzel bitsin siyasi hayatı. Böyle şamata ile falan, hadi seni indirdik falan çok utanç verici olur. Ondan sonra millet nasıl siyasete girsin, kim Başbakan olabilir çekinir millet. İflahını keserler hadi bakalım Kılıçdaroğlu'nun olduğunu düşünelim onun da iflahını keserler. O mesela muhteremi kasetle alaşağı ettiler. Çok efendi bir insan o Deniz Baykal ben CHP'li gençlere daha hala ayıplıyorum. Çadır kurmuşlardı o zaman dediler ki biz seni indirtmeyeceğiz. Direnin hemen tası tarağı toplayıp çekip gittiler. Kalsın CHP Genel Başkanlığında kalsın, doğal olarak gitsin sonra. Seçimle doğal olarak gitsin, mesela farz edelim on oyla, yirmi oy farkla, nezaketiyle bir şey yaparsın. Al sana kaset, kardeşim bununla baş olur mu? O da bir hükümet darbesi gibi bir şeydi r o. Başbakan olduğunu düşünün onun Başbakan olduğunu düşünün çok rahat olabilecek bir insan. Deniz Baykal Başbakandı kaset çıktı hadi git. Tayyip Hocam geldi seninle ilgilide kasetler var, şunlar var akrabalarınla, tanıdıklarınla ilgili hadi sende git. Kim Başbakan olmak ister o zaman Türkiye'de. Zaten çok yorucu, riskli bir görev birini astılar. Öbürüne suikast yaptılar. Mesela Tayyip Hocam'ı da paldır küldür götürmeye kalkıyorlar ne diyeyim yani hadi devam mı diyeyim. Şimdi Fethullah Hoca da garibim kendince hakikaten bu yöntemlerle İslam'ı dünyaya hakim etmeyi düşündü iyi niyetle hareket etti. Devlette kadrolar çoğaltmak orada burada, çeşitli ülkelerde kadrolar çoğaltmak o kadrolar eliyle dünyaya İslam'ı hakim edeceğini düşündü. İyi niyetle yapılmış bir şey. Oturup şimdi buna yok paralel, yok yatay, dikey falan demek. Ananas, muz, portakal falan bunlar yakışık almıyor. İyi niyeti açık, her Müslüman'ın gönlüde bu yatar, İttihad-ı İslam'ı bir şekilde meydana getirmek. O kendince bir sitil tutturdu, normalde akılcı bir sistem. Ama tabii gönüllere hitap ederek, herkesi severek olması lazım. Kendi cemaatiyle böyle bir şeyin olması mümkün değil. Yani bütün cemaatleri severek yapabilirdi. Bütün cemaatlere mesafe aldı, hükümete de mesafe aldı yalnız kaldılar tabii. Bu da acı bir durum, bu bizim beğeneceğimiz gibi değil ki onları da kurtarmak istiyoruz. "Hocamdan bu öğrenci harçlarının neden bu kadar yüksek olduğunu sorar mısınız? Biz fakir öğrenciler, okula mı para yetiştirelim, korunmaya mı, binaya mı yoksa okul harçlarına mı? Hocamı seviyoruz." Okul harcını niye yüksek tutuyor hükümet? Okullar ücretsiz olması lazım, ne harcı? EBRU ALTAN: Herkese burs veriyorlar, belki ondan. ADNAN OKTAR: Burs veriyorsa, ona yiyecek alacak çocuk gidip sosis alacak, salam alacak işte ekmek alacak yiyecek delikanlı çocuk. Bunlar zaten Konya'dan geliyor, İstanbul'a. Nereden alsın, ne yesin çocuk? Normal beslenebilmesi için, normal bir hayat yaşayabilmesi için buna yiyeceğe ihtiyacı var. Kalem, kağıt alacak, defter alacak, arkadaşlarının yanında temiz giyinmesi gerekiyor, ayakkabı alacak, bir şey alacak. Olmaz yani bu şekilde olmaz. Öğrenciden harç alınmaz benim bildiğim. Öğrenci olmak zaten zor bir şey ne harcı yani? Devlet üstüne para vermesi lazım okuduğu için. Durumu iyi olmayan çoğunu ödemiyorlar, çoğunu da ödüyorlar. Otuz, kırk lira civarında. Bu harcın neyini ödemiyor ne demek bu? BERİL KONCAGÜL: Dönemlik harç oluyor, yaklaşık dört yüz, beş yüz milyon en azı. Onların otuz, kırk milyonunu kadar ödüyorlar durumu iyi olmayanlar. DİDEM ÜRER: Ama diğer öğrencilerin tamamı yüksek ödüyor. ADNAN OKTAR: Kardeşim ne gerek, devletin buna ihtiyacı. Öğrenci adamdan para mı alınır? Öğrenciye para verilir, imkan verilir. Çünkü akşama kadarda kitap okuyorlar, zaten iki büklüm oluyor kitap okuya okuya değil mi? Sokağa çıkmaz, bilmem ne yapmaz bütün hayatları imtihan, okul, dershane bunların arasında geçiyor. Bir de bunlardan para mı alınacak? Para alınacak yerler vardır. Mesela içkiden devlet yüksek vergi alıyor, mesela sigara falan Allah esirgesin, ne kadar pahalı olsa o kadar iyi. Çünkü almasınlar, istemiyoruz almalarını. Hasta oluyorlar alıp, içip hasta oluyorlar. İçmeyin dedikçe daha çok içiyorlar. Ben sokaklarda bakıyorum fosur fosur sanki hiç denilmemiş gibi. Yaşlı başlı adamlar, kardeşim sen Allah vermesin, damarların ne hale geldiğini düşünüyor musun sen? Gidiyor yağlı kokoreç alıyor onu yiyor, üstüne sigara içiyor. Nasıl yaşıyorlar ben hayret ediyorum? Mucize yaşamaları. By Atilla; Atilla Doğanay: “Hocam muhabbetiniz çok güzel.” Samimiyim de onun için hoşunuza gidiyordur. Osman Ege, Ege Baharat: “korucular özel güvenlik statüsüne alınsa nasıl olur?” Ne statüye alınırsa alınsın, rahat etsinler de, normal bir sistem kurulsun. Polisin imkanlarından onlar da istifade etsin. Çünkü fevkaladelik var şu an. Güneydoğu’da fevkaladelik var. Güneydoğu kurtuluncaya kadar korucu sisteminin çok güçlü şekilde ayakta tutulması lazım. Beş yılsa beş yıl, on yılsa on yıl. Şu beladan biz kurtuluncaya kadar. Bu milli güvenlikle ilgili bir şey. Bu yaşına gelmiş bir insan, bütün ömrü çileyle geçmiş bir insan Fethullah Hoca, baya acılar içinde bir insan, hakikaten de çok kültürlü bir insan. Hayret edilecek de bir başarı göstermiş. O kadar insanı Allah ona sevdirmiş. Ona insanları sevdirmiş insanlar da onu sevmişler. Mesela Uganda’ya gidiyorsun orada talebeleri var ne güzel, dershanesi var. Simsiyah insanlar mesela 3-5 tane beyaz insan. Orada siyah öğrenciler koşuşturuyorlar, marş söylüyorlar, Türkçe konuşuyorlar güzel bir şey bu. Bunu yıkınca ne olacak? Fethullah Hoca farz edelim Allah vermesin vefat etti diyelim, bütün her yer dağıldı gitti yoklar, İttihad-ı İslam mı olacak. Kimi mutlu edecek bu? Şu bakımdan biz mutlu olacağız desinler. Hiç kimse mutlu olmaz söyleyeyim. Hiç kimseyi sevindirecek bir şey olmaz burada. Bu sevgisizlikten kaynaklanıyor. Şu an bir cadı arıyorlar, boğacak bir cadı arıyorlar, cadı avı başladı. Bir kısmının gözünü kan bürüdü yani arenanın ortasına birinin atılmasını bekliyor, parçalayacak, ferahlanacak yani. Fethullah Hoca’nın vefat ettiğini düşünelim Allah vermesin, talebeleri darmadağın oldular, hepsi komünist oldular düşünelim. Bana sevinecek adamları bir bildirin, mutlu olan adamları bir bildirin. Kime mutluluk verir bu. Yani çok çok akılsızca bir hareket olur, akılsızca bir düşünce olur. Şeytan insanları kandırıyor. Her halükarda faydası var bu insanların. Ne gerek var kardeşim? Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, üniversite harçlarının kaldırıldığını söylüyorlar bir veya iki yıl önce fakat sonradan yeni YÖK tasarısıyla yeniden başka isimle galiba eklenmiş. ADNAN OKTAR: Öğrenci adamdan para alınmaz, ne kadar acı bir olay. Çocuklar ben görüyorum üstlerinde başlarında soluk kotlar, gidiyorlar köfteciden oradan ekmek alıyorlar yiyorlar, oradan gelip yurda gidiyorlar. Bir de hayatlarını en güzel yılları. Bu kadar da olmaz. Bir avuç paraları var, onu da normal hayati ihtiyaçlarına harcasınlar. Devlet onunla ihyamı olacak ondan aldığı parayla? Ne gerek var yani. Can; “Erkeğe hanımını ne sebeple dövdüğü sorulmaz.” Ebu Davut Nikah Bölümü 43. Bak bağnazları görüyor musunuz, çocukların nasıl beynini darmadağın ediyor, nasıl ıstırap veriyor? Halbuki bu çok çirkin bir hurafe ve hanımlara yöneltilmiş bir hakarettir bu. Ve şeytani bir yalan. Alenen yalan bu. Peygamber (s.a.v.) dedi diye ortaya çıkıyorlar. Bunun doğru olmadığını herkes biliyor. O halde şu anki insan hakları karşı geliyor. Yani böyle bir yalana cevap vermeme gerek yok ki. İnsan hakları veya başka bir kanun, hukuk buna karşı oluyor demeye gerek yok. Din karşı zaten buna, İslam karşı. İslam’a göre bu zaten zulüm. Bir de dövmek diye bir konu yok. Hanımını dövmek diye bir konu yok. Ayette “nasihat edin” diyor, “anlamazsa yatağınızı ayırın” yani ilişkiye girmeyin, “bu da olmazsa, evden ayırın” diyor. Yani illa kavga gürültü çok büyük bir gerilim varsa, ya kendi gitsin evden veya hanımını ayırsın. Mesela annesinin evine gönderebilir veya kendi annesinin evine gönderebilir. “Bir süre ayrı durun” diyor Allah. “Darabe” seyahat, uzaklaştırmak anlamındadır. Dövmek istersen o anlamda da anlarsın ama sözlük anlamı uzaklaştırmaktır. Zaten doğal akışından da onun öyle olduğu anlaşılıyor. Bak, önce ne yapıyorsun? Uyarıyorsun. Sonra yataktan uzaklaştırıyorsun, sonra evden uzaklaştırıyorsun, o olmazsa boşanma var, en son aşama. Arada sopa olur mu? Yani müthiş zıt bir ifade bu. Sözlük anlamı “darabe” seyahat, uzaklaştırmak anlamındadır. Dolayısıyla kadını uzaklaştırmış oluyor. Dövmek diye bir şey yok.  İsmihan; “Güzeller güzeli canım Hocama bir defa sarılsam, benden mesut birisi olmaz. Sizleri seviyorum” diyor. İnşaAllah. Mesela bak “yeryüzünde sefere çıktığınızda “darabtüm-darebe kökeninden geliyor, seyahat “yeryüzünde seyahate çıktığınızda” ayet, Nisa Suresi, 101. Bak Kuran’ı Kuran’la açıklıyoruz. “Yeryüzünde sefere çıktığınızda “darabtüm-darebe kökenli. “Yeryüzüne sopa attığınızda” böyle mi anlayacağız? Sefere çıktığınızda. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Kardeşlerimizin faaliyetlerinden okuyacaktım, inşaAllah. Bursalı kardeşlerimiz ev sohbeti yaparak Kuran-ı Kerim ve kitaplarınızdan okuyup, sohbet etmişler. Mersin’de kardeşlerimiz 21 Ocak’ta ev sohbeti yapmışlar. Çok feyizli ve bereketli geçtiğini ilettiler. 18 Ocak Cumartesi günü kardeşlerimiz Samatya’da 2500 adet A9 TV broşürü ve 120 adet kitap dağıtmışlar. MaşaAllah.  ADNAN OKTAR: MaşaAllah aslanlarıma. Hepsi nurlular, hepsi tertemizler, maşaAllah. Allah feyizlerini artırsın. DİDEM ÜRER: 22 Ocak Çarşamba günü de toplanıp sohbet etmiş kardeşlerimiz. Dün Ankara Elvankent’te, dershanelere 40 adet İngilizce, esnaflara da 20 adet Türkçe kitap hediye etmişler. ADNAN OKTAR: Berekete bak güzelliğe bak. Hepsine Allah hidayet versin, topluluklarına bereket versin, Hz. Mehdi (a.s)’a, Hz. İsa Mesih (a.s)’a talebe etsin. “Hocam üniversitelerde harçlar kalktı artık hiç harç ödemiyoruz, sınıf tekrarı olursa ödeniyor.” Ayşe Giritlioğlu. Doğru mu? DİDEM ÜRER: Birinci öğretimde kalkmış ikinci öğretime devam edenler diyorlar. ADNAN OKTAR: Ne demek ikinci öğretim? DİDEM ÜRER: Akşam. ADNAN OKTAR: Akşam, sabah hiç birinde olmasın. Çocuklara çok zor olur bu. “Kabe’yi su bastı. Oraya kim girerse güven içinde olur.” Kabe için. Ama şimdi güven içinde olur demek, yani ebedi yaşar, son derece konforlu olur, oraya girince ona altın yağar anlamında değil. Tarihi boyunca Kabe, hakikaten güvenli olmuş şu ana kadar hep öyle olmuş. Tarihle bu sabit. Diğer yerlere oranla güvenli olmuş ama Kabe’ye giriyor adam, orada ölüyor. Güvenliydi hani diyemezsin, o anlamda değil orada güvenliden kasıt. Genel anlamda güvenli. Yani herkesin saygı duyduğu bir yer, nezaket, savaş yapılmayan bir yer. Ama zaman zaman oraya baskınlar da olmuş başka şeyler de olmuş. Ama genel anlamda 5 bin yıllık tarihin içerisine baktığımızda sakin bir yer, daha güvenli bir yer. Medine için de söyleniyor o, İstanbul için de öyle söyleniyor mesela deccal oraya giremez diyor. Giremez olur mu, girer. Az etki yapacaktır o anlamdadır. “Güvenli” diğer yerlere göre daha güvenlidir o anlamda. Ne demek istiyor Yiğit? Hz. Mehdi (a.s) konusundan daral mı gelmiş ona? Hz. Mehdi (a.s) yoktur diyor. Hz. Mehdi (a.s)  yoktur diyorsun ama dünya tarihinin akışı, dünyanın geldiği son nokta Mehdiyet’in bütün alametlerinin son 30 yılda tamamının çıktığını gösteriyor. Eksiksiz ve kusursuz olarak. Bak mesela, “Şam yerle bir olacak” diyor Hz. Mehdi (a.s) zamanında, oldu. “Irak yerle bir olacak” diyor, oldu aynısıyla gördük. “Afganistan işgal olacak” diyor peygamberimiz (s.a.v.) isim vermiş. Pakistan demiyor Afganistan diyor. Verdiği ülke isimleri belirli ve hepsinde bu olmuş. Endonezya demiyor, Maldiv Adaları demiyor. Tam isim verdiği ülkeler. Sayıları belli, hepsi mahvolmuş. “Mısır” diyor bak Mısır, mahvoldu. Ne diyorsa doğru çıkmış. “Ramazan ayında 15 gün arayla ay ve güneş tutulmaları”. Sen istediğin kadar inkar et olmuş mu olmamış mı? Olmuş. Ramazan ayında 15 gün arayla ay ve güneş tutulmaları. Ramazanda bak hem, hem de 15 gün arayla ve üst üste 2 yıl üst üste. 2 kuyruklu yıldız ve iki uçlu. Olmuş mu olmamış mı? Peygamber (s.a.v.) bunu 1400 yıl öncesinde bildirmiş. Bilim biliyor mu? Bilmiyor. Bilim adamları bilmiyor, Peygamber (s.a.v.) bilmiş. Kabe’ye baskın olacağı ve kan akacağı, 1400 yıl öncesinden bildirilmiş. Tam vakti gelince olmuş. Buna benzer bütün hadisler. Keban’la Fırat’ın suyunun kesilmesi. “İnsanlar tarafından” diyor “Fırat’ın suyu kesilir.” Kesildi mi kesilmedi mi? Barajla kesildi. Ve “havzası kurur” diyor, kurudu. Gazetelerde de yazdı. Sen diyorsun ki “Yaşar Nuri Hoca noktayı koydu.” Peygamber (s.a.v.)’de, o noktayı yok etmiş. Yaşar Nuri noktayı koymuş, Peygamber (s.a.v.)’in hadisleri, mucizeleri de o noktayı yok etmiş. Sen mucizeye bak neticeye bak. Elle tutulur netice meydana gelmiş, gözle görülür netice meydana gelmiş. Yaşar Nuri nokta koyduysa, noktayı bir kalemde Peygamberimiz (s.a.v.)’in mucizeleri silmiş kaldırmış. DİDEM ÜRER: Lulin’den önce kuraklık olup, sonra yağmur olması çok fazla bir detay, Lulin kuyruklu yıldızı da öyle zaten. ADNAN OKTAR: Detaylara girmiyorum. Bak diyor ki; “çift uçlu kuyruklu yıldız çıkmadan önce” diyor, “yağmurlar azalacak. Kuyruklu yıldız çıktıktan sonra, yağmurlar çoğalacak” diyor, aynısıyla oldu. “Bu kuyruklu yıldız diğer kuyruklu yıldızlara göre daha parlaktır” diyor Peygamberimiz (s.a.v.). Doğru çıktı. “Uçları birbirine doğru bükülür” diyor, aynısı. “Çok parlaktır” diyor. Bak “diğer kuyruklu yıldızların aksi istikamette gidecek” diyor, bir tek buna özel, bir tek buna mahsus. Diğer kuyruklu yıldızların aksi istikamette gidiyor ve iki uçlu. Bilimsel hiçbir açıklama yok bu konuda başka. Bu minik Can, bol bol soru sormaya devam ediyor baya sevimli. “Allah her şeyi biliyorsa, senin dua edecekken ne isteyeceğini de biliyordur. Peki, bunu bildiği halde neden yalvararak cümle kurmanı istemiştir?” Allah’ı sevmen için, Allah’a yaklaşman için. Yoksa zaten bir an içerisinde sonsuz hayat yaşandı ve bitti. Ama o bir güzellik olsun, dua etmenin huzuru yaşansın diye. Dua etsen de etmesen de, olay olur zaten. Ama duayı sana namaz gibi ibadet olarak söyletiyor Allah. Namaz nasıl? İbadet. Oruç nasıl? İbadet. Dua nasıl? O da ibadet. Yoksa neticeyi değiştirmez dua, inşaAllah. Didem Hocam ben gideyim mi?   DİDEM ÜRER: Nasıl isterseniz Hocam. ADNAN OKTAR: Gidelim, yarın gelelim, inşaAllah.  http://www.a9.com.tr/izle/179461/Adnan-Oktarin-Sohbet-programlari/Sayin-Adnan-Oktarin-A9-TVdeki-canli-sohbeti-(23-Ocak-2013-1230) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (30 Nisan 2014; 16:00) 01:40:06
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (30 Nisan 2014; 16:00) 12 izlenme - 3 ay önce ADNAN OKTAR: Yol boyunca geliyorum da, ne kadar güzel bahçeler var. Doğal bahçeler. Zamanında vatandaş oraları istimlak etmiş. Gözü açıklık yapmışlar, inşaAllah. Şu an onların olmuş oluyor değil mi eski araziler? Öyle mi oluyor? Ama çok şahane semt, çok şahane insanlar. Ara sokaklar falan oluşmuş böyle baktım köy yolu gibi. Bayağı güzel maşaAllah. Şeytandan Allah'a sığınırım; Biz seni yalnızca bir müjde verici ve uyarıp korkutucu olarak gönderdik.(Furkan Suresi, 56) Ebcedi 1981 yılını veriyor biliyorsunuz. 56 ayet, 25. Sure çarptığında da 1981'i veriyor. 25 çarpı 56 Hicri 1400 yani 1981 yılını veriyor. De ki: "Ben buna karşılık, Rabbine doğru bir yol tutmayı dileyen (insanlar olmanız) dışında sizden bir ücret istemiyorum." (Furkan Suresi, 57) Doğru yoldan kasıt ne? Huzurlu, güzel, sevecen, hainlik yapmayan, pislik yapmayan. Çocukların öldürülmediği, kadınların öldürülmediği. Hükümetlerin devrilmediği, insanların güvenle sokakta gezdiği. Kimsenin yalan söylemediği, vefanın, sadakatin, dürüstlüğün, iyi niyetin, sevecenliğin hakim olduğu bir hayat istiyor Cenab-ı Allah. Adamlar aksini yapıyor. Bir de çocuk öldürme modası çıktı. “Çocuklar iyi çığlık atsınlar” diyor televizyonlarda nasihat ediyorlar çocuklara. Şu akıla bak. Karmakarışık, mantıksız çözümler sunmuşlar. BÜLENT SEZGİN: Hocam İstanbul Valiliği terör örgütlerinin güvenlik görevlilerine karşı şiddete başvuracaklarının istihbaratını gerekçe göstererek 1 Mayıs'ta Taksim'e izin vermedi. Sayın Vali, Mutlu ellerinde istihbari belgeler olduğunu bu nedenle ulaşımda da önlemler alınacağını 1 Mayıs'ta bazı iskelelerin ve metrobüs hatlarının çalışmayacağını belirtti. ADNAN OKTAR: Bayram günü mü, felaket günü mü? Anlaşılmıyor. Bu nasıl bir iştir? Günler öncesinden insanları korku sarıyor. Herkes işini iptal ediyor. Sokağa çıkacaklar diyorlar; "Biz zaten sokağa çıkamayız. Eğlenemeyiz, gülemeyiz." 1 Mayıs neşe günü olması lazım. Eğlence günü olması lazım. Bayram değil mi bu? 1 Mayıs İşçi Bayramı. Felaket günü gibi oluyor bu nedir böyle? Olağanüstü önlemler falan giriş çıkışlar önleniyor. Marksist geleneği değiştirmeleri lazım. Böyle sevecenlikle, neşeyle bayramın kutlanması lazım, yanlış. BÜLENT SEZGİN: Hocam Sayın Bahçeli de 1 Mayıs'ın Taksim bayramı olmadığını, “Taksim ısrarına gerek yok” demişti. ADNAN OKTAR: Bahçeli aklı başında değerli bir insan. Milliyetçi Hareket Partisi hep okul gibi kıymetli devlet adamları yetiştirmiştir. Bakın hep eskiden beri devletin kilit kademelerinde eski MHP kökenli insanlar vardır. Vatan, millet sevgisi çok kararlı olarak kalplerine Allah tarafından raptedilmiştir. Ülkücü gençlik de zamanında çok çile çektiği için çok güzel yetiştirdiler kendilerini. Allah'a çok şükür. Şu an onlar kimi elli yaşında, kimi kırk yaşında, kimi altmış yaşında ama dimdik vazife başındalar, maşaAllah. KARTAL GÖKTAN: Sendikalar da açıklama yaptılar Hocam 1 Mayıs'la ilgili; "Akıl dışı, hukuk dışı yasağa karşı Taksim'deyiz" şeklinde açıklama yaptılar. "Anayasa Mahkemesi başvurumuzu reddetti. Bu daha önce de yapılmıştı. 2008'de de istihbari gerekçeler önümüze sürülmüştü" dediler. ADNAN OKTAR: İstihbari gerekçeyle pek alakası yok. Bence daha ziyade orası turistik bir alan ve çok geniş bir alan. Hayati bir merkez, herkes orada eğleniyor. Geziyorlar, mesela ben akademideyken akşam canım gezmek istediğinde direkt Taksim'e giderdim. Başka gidecek bir yer yok ki İstanbul'da. Orasıdır; Taksim'dir. Değil mi? Herkes oraya gider eğlenmek için. Yahut İstanbul'u o kadar biliyordum o zamanlar. Onun da etkisi olabilir bilmiyorum. Orası hoş bir yer olsun rahat olsun. Her eylemin yapıldığı yer olması rahatsız edici. Ona bir çözüm bulmaları lazım. Ama tabii herhalde eski bir nostaljisi var. Taksim'de yapılır gibi bir gelenek olarak düşünüyor olabilirler. Bir de gururlarına ağır geliyor olabilir. “Yok orada yapmayacaksınız, burada yapacaksınız” denildi mi ağırlarına gidiyor. Solcuların büyük bölümü gururlarına çok düşkündür. Enaniyet birçoğunda çok kavidir. Gururu için ölümü göze alır o şekilde bir şeyleri oluyor. Orada biraz gururlarının kırıldığını düşünüyor olabilirler belki. Aslında biraz sevecen anlatmak lazım. Yasak değil de “orada halkımız eğlensin, çocuklar eğlensin bayram havası olsun. Şimdi orası öyle kalabalık olursa kimse oraya gidemiyor. Biraz anlayış gösterin, ne dersiniz?” gibi bir şey olabilirdi. Net, direkt açıklamalar biraz kanlarına dokunuyor benim gördüğüm. Eskiden beri öyle, ağırlarına gidiyor. Gururlarını kırmayacak şekilde söylenebilir. O şekilde olabilir. Benim kanaatim. KARTAL GÖKTAN: Gezi olaylarında kullanılan sloganı tekrarlamış Disk açıklamasında. "Her yer Taksim, her yer direniş." ADNAN OKTAR: O da hiç, hikaye laf. Tabii böyle kuzu kuzu her şeye teslim olan bir Türkiye de istemeyiz. Ama direnme de can yakıcı olmaması lazım. İnsanlar ölüyor direnmede. Binalar yanıyor, bir dehşet ortamı oluyor. O tarz değil de böyle toplantılar, konferanslar olabilir. O şekilde. Televizyon kanallarında etkileyici konuşmalar olabilir. Daha ziyade o şekilde olmasını ben akılcı buluyorum. Topluluklar genellikle provoke olmaya çok açık oluyorlar. Mesela çok aklı başında bir insan, sakin bir insan, topluluğun içinde bazen çılgına dönebiliyor. Bir anda şuuru kapanıyor adeta saldırganlaşabiliyor. Kırıp yıkabiliyor çok yaygın o, bilinen bir şey. Tek tek beş kişi, üç kişi iken hiçbir şey yapmayan bir insan kalabalıkta adeta cinnet geçiriyor bazen. Benim düşündüğüm huzurlu dünyada bu tip şeyler yok. Dehşetten huzur çıkmaz, inşaAllah. BÜLENT SEZGİN: 1 Mayıs için devlet bazı mekanlar göstermişti inşaAllah. Yenikapı, Maltepe, Kadıköy'de serbestti. Hatta Yenikapı'ya gidişler de ücretsiz olarak. ADNAN OKTAR: Çocuklar top oynarlar “yavrum gidin kendi evinizde oynayın” derler. “Gidin kendi mahallenizde oynayın” derler ya. Çocuklar en uygun yerleri bulurlar. Yolda gelirken bir kedi ordusu gördüm. Bir hayırsever herhalde onlara yemek şenliği yapmış. Mahallenin ne kadar kedisi varsa oraya toplanmıştı. Artık klasik solun, klasik eylemleri var. Biz fikir olarak, nasihat olarak yahut tavsiye olarak söylüyoruz. Ama sol biraz böyle isyankar ruhludur. Onu doyurmazsa rahat etmez. Böyle uysallık, itaat ruhu pek o kadar olmaz solda. Aslında sol da bir güvence. Mesela Allah vermesin bir faşist iktidar olmuş olsa, sol direniyor ona karşı. Halk genellikle o kadar direnmiyor. Biraz sessiz kalıyorlar. Ama sol hakikaten çok şiddetli direniyor, bütün gücüyle direniyor. Aslında ne faşizmi getirmek doğru, ne de komünizmi getirmek doğru. İkisi de çok tehlikeli ve acımasız olabiliyorlar. Bazıları daha sakin mesela; Fransız komünist partisi, İtalyan komünist partisi daha sakin. Daha aklı başında çizgileri var ama anarşist komünizmi benimseyenler çok acımasız oluyorlar. Çok tehlikeli oluyorlar. Neo-Naziler bir de her yerde güçleniyorlar Avrupa'da Neo-Naziler, bayağı tehlikeli. Evet. KARTAL GÖKTAN: MHP tarafından korucularla ilgili bir açıklama geldi Hocam. MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu şöyle dedi; "Korucular pazarlık süreciyle birlikte iyice sahipsiz kaldı. Çoğu teslim olup HDP'nin kucağına itildi. Bu süreç de daha çok olacak. Devlet korucularına sahip çıkmıyor" dedi. ADNAN OKTAR: Aman aman, o çok önemli. Onu Sayın Devlet Bahçeli özellikle vurgulasın. CHP de vurgulasın, Tayyip Hocam zaten bu konuya sahip çıksın. Ama muhalefet iyi bastırsın ki Tayyip Hocam’ın da eli güçlensin. Tayyip Hocam’ın elinin güçlenmesi gerektiğine inanamıyorlar. Bunu bazı insanlar göremiyor. Doğrudan doğruya yapsa cinnet geçirirler. Muhalefet bastırsın ki “benim başka yapacak başka bir durumum yok, mecburen yapıyorum” diyebilsin. Halk bunu istesin, insanlar çok istesin. Mesela dernekler istesin, vakıflar istesin, herkes bastırsın. Tayyip Hocam diyecek ki “hükümet olarak ben bunun karşısında duramıyorum. Gücüm yetmiyor mecburen yapmam gerekiyor” derse hem onların, bazı komünist PKK'lıların azgınlığını daha dizginleyecek bir koz elde etmiş olur. Hem de bu uygulanmış olur. Çok hayati bir konu o; korucu konusu. Ne güzel, nur gibiler namazında niyazında çok efendi insanlar. Güneydoğu son derece hürmetkar askeri sever, hizmeti sever. Değil mi? Köylerin süsü onlar. Sayın Devlet Bahçeli kükresin. Bu konuya mutlaka güzel bir vurgu yapsın. Korucu konusu PKK'nın en çekindiği konulardan bir tanesi. Güneydoğu'nun en güzel güvencelerinden biri de PKK'ya karşı koruculardır. Çok olsun, yüz bin asker varsa yüz bini de korucu olsun. Askerle orantılı olarak korucu miktarını arttıralım. Fevkalade bir dönemden geçiyoruz, mecburuz. Ayrıca korucuya ihtiyaç olmasa dahi korucu olsun. Biz onlara maaş verelim kardeşlerimize. Zengin olsunlar, rahat etsinler. Fakir oradaki kardeşlerimiz. İş güç yok. Onlara bir iş imkanı olmuş oluyor bu. Bir vesile oluyor. Bir maaş için vesile olmuş olur. Korucular ne bileyim ağaçlara da dikkat edebilirler. Oradaki hayvanların korunmasına dikkat edebilirler. Devlet onlara birçok konu, görev bulabilir. Oraların kirlenmemesi için, düzenli kalması için özen gösterebilirler. Doğanın tahrip edilmemesi için özen gösterebilirler. Aldıkları maaş gani gani helal olsun. Polis statüsüne alınsınlar. Polis statüsünde görev ifa etsinler. Mesela on ise yirmiye çıkaralım. Yirmi ise kırka. Tayyip Hocam’dan istirham ediyorum. Ama Sayın Devlet Bahçeli de bastırsın ki hükümetin eli güçlensin. Tayyip Hocam’dan herkes bir şey bekliyor. Biraz da anlayışlı olmak lazım. Elini güçlendirmek, destek olmak. Özellikle AK Parti gençliği. Evet devam edelim. BÜLENT SEZGİN: Hocam, Obama dün Malezya'ya gitmişti. Burada ülkenin en büyük camisini ziyaret etti. Cami imamı İsmail Muhammed, Obama'dan dünyanın her bir yanında Müslümanlar’a karşı yapılan zulümleri durdurmasını istedi. Obama ise bu talep karşısında “bana dua et” diyerek zulümleri durdurma konusunda imamdan destek istedi. ADNAN OKTAR: Tabii sen nefretle bahsedersen Amerika'dan, Obama'dan nefretle bahsedersen adam nasıl durdursun? Dostça yaklaşırsan müttefik olur. Nefretle konuşursan nasıl sana yardımcı olsun? “Taksim’in sürekli gösteri merkezi olmaktan çıkarılması daha iyi olur. Halk bundan rahatsız oluyor” sözümüze karşılık olarak 123 Selmos, “Nerede gösteri yapsınlar Adnan Bey? TV’de mi?” diyor. Tabii olur. Niye olmasın? Gençlere nasıl bir fayda sağlıyor? Ben anlamıyorum. Aleyhlerinde oluyor gösteri. Bak, Gezi olayları oldu, AK Parti ezdi geçti. AK Parti militanı gibiler. AK Parti’yi iktidarda tutmak için parayla adam tutsan böyle olmaz. Akıl almaz gayretliler. AK Parti’nin buna ihtiyacı var. Bir toplum mühendisiyle konuşsan, desen, “AK Parti yıpranıyor. Nasıl iktidarda tutalım? Adam der ki; “Bir olay çıksın. Olay çıkartın, halk tedirgin olur, mecburen sağda toplanır” der. Toplum mühendisinin gereği budur. Bu teknik bir konudur. Bunun CIA, herkes bilir. Yani sağı güçlendirmek için solun şiddetine ihtiyaç vardır. Solun şiddetini gördü mü halk korunma içgüdüsüyle sağa sığınır. Sağa teslim olur. Gözü kapanır yani sağın hatalarını görmez. Olsa da görmez. Yani önemsiz görür. Çünkü hayat; acıdır hayat. Canlı kalma içgüdüsüyle sağa sığınır. Bunların yaptığı ne? Gezi’deki bütün ekip, tam kadro AK Parti’nin has militanı konumundalar. Ve AK Parti’yi ezip geçecek şekilde iktidara yeniden getirdiler. Toplum mühendisliğinde bunlar ince hesaplar olarak bilinir. Yani sağı iktidara getirmenin yollarından biridir bu. Önemli yollarından birisidir. Bu görevi sol üstlenmiş durumda. AK Parti’nin hiçbir şey yapmasına gerek kalmıyor. Tayyip Hocam evde otursun, rahat böyle dinlensin. Sol cayır cayır o görevi yapıyor. Ve bu kafayla sürekli AK Parti’yi iktidarda tutarlar. Böyledir bunun yolu. SEDAT ALTAN: Siz Hocam daha önce de Cumhuriyet mitinglerinden örnek vermiştiniz. ADNAN OKTAR: Mesela darağacının içine Tayyip Hocam’ın resimlerini koyunca hamiyeti İslamiye feveran etti. Darağacı resmi yapmışlar, oraya Tayyip Hocam’ın resmini koymuş. Ve seni imam hatipli olduğun için işte “mahallenin muhtarı bile olamazsın” dediler. “İmam hatiplisin sen, hiçbir özelliğin yok” dediler. Bu millete hakaretti. Milletin ağırına gitti. O yüzden iktidara getirdiler. Konu bu. Bu da bir toplum mühendisliğidir. Sol bu kafayla sürekli sağı iktidarda tutmuştur. 71’de başladırlar teröre, anarşiye hatta 68’lerde, asıl 71’lerde iyice feveran etti. Adalet Partisi’nde bütün millet toplandı, sığındılar. Sağda toparlanma istikrar demek olduğu için sağda yine toparlandılar. Sol bunu bir türlü akıl edemiyor. “Huzur, istikrarın partisi biziz” desenize. “Türk İslam Birliği, İttihad-ı İslam bizde” desenize. “Said Nursi’nin sahibi biziz” deyin. Ezer geçer CHP. Göremiyorlar bunu. Atatürkçü değil misin sen? Atatürk ne diyor? “Peygamber (s.a.v.)’in yolunu izleyelim. Kuran’a tam uyalım. Bunun dışında bir yol izlemeyelim” diyor. Daha ne desin? Her gün Kuran okutuyor. On binlerce Anadolu’ya Kuran dağıttırdı. İmam hatipleri kurdurdu. İlahiyat fakültelerini kurdurdu. Diyanet İşleri Başkanlığını kurdurdu. Atatürk dinle Türkiye’yi ihya etti. Bağnazlığa da darbeyi indirdi, yobazlığa. TARIK KOÇ: Komünizmin karşısında söyledikleri vardı. ADNAN OKTAR: “Beyler” diyor, “Şurası unutulmamalıdır ki, Türk milletinin en büyük düşmanı komünistliktir. Behemahal” diyor, her durumda, “her görüldüğü yerde ezilmelidir” diyor. Komünizm. Atatürk’ün bu talimatı üstüne devlet hep antikomünist çizgide kalmıştır. Yani devlete mensup bir insan mutlaka milliyetçidir. Ve mutlaka Atatürk’ün bu sözünü uygular, antikomünisttir. Asmalar çok korkunçtu, asmalar. Yani o genç delikanlıları asmalar. Nasıl öyle bir şeye karar veriyorsunuz? Mecliste nasıl onaylıyorsunuz? Ben milletvekili olsam meclise gitmem. Nasıl onaylanır? Allah vermesin. Mahvolurum öyle bir şeyde Allah vermesin. Tahayyülü bile beni mahveder. Bana böyle bir şey teklif etseler dehşete düşerim. “Bunu tasdik et” deseler. Milletvekili olmaktan istifa ederim, vazgeçerim yani. Asla kabul etmem. Delikanlı adam asılır mı? Müebbet hapset. Ama niye asıyorsun? Ne korkunç bir şey. Sabahın köründe genç çocukları toplayıp. Ülkücü gençleri de astılar. Solcu gençleri de astılar. Bir onlardan, bir onlardan diyerek. Birçok kişi de alkış tuttu. “Çok iyi yapıyorsunuz, güzel oluyor” falan dediler. Dursun Önkuzu mesela ülkücüydü o, aslanım benim. Ama Deniz Gezmiş de dağ gibi delikanlıydı. 1.95 falan. Üç-dört yabancı dil biliyordu. Ne gerek asmaya? BÜLENT SEZGİN: Hocam ölen gençlerin bir kısmı 16-17 yaşlarındaydı. Mahkeme kararıyla yaşları büyütülmüş. ADNAN OKTAR: “Korucuların sayıca çok olması Güneydoğu için bereket olur. Kürt kardeşlerimiz için bir güzellik bu” sözümüze karşılık olarak Benhur Sebaberk, “Kürtler’e karşı bu kadar kincilik hangi dinde var? Bu vicdansızlık değilmiş. Bu mu Müslümanlık?” acaba bunu kiminle, nasıl bağdaştırıyor? Korucu olması kardeşlerimizin bu arkadaşta niye rahatsızlık meydana getirdi? Şimdi bir köy düşünün Mardin’de Kürt kardeşlerimizin mutlu yaşadığı bir köy. Yüz hanelik, yirmi tanesini korucu yapıyorsun. Maaş alıyorlar. Gayet güzel, şartları çok iyi, yiyecek getirttiriyorlar, sebze getiriyor, istediği gibi yiyip içiyorlar ailece. Hayat şartları düzelmiş. Devlet her şeyle ilgileniyor. Polis statüsündeler. Sağlıkları, diğer sosyal imkanları her şey mükemmel. Bu niye rahatsız edici oluyor? Ben bunu anlamadım. Köye eşkıya gelemez. Kurt sürüsü de gelemez. Hoş bir şey bu. Bir de Güneydoğu’da kardeşlerimiz kendini güvende hissetmekten memnun olur. Mutlu olur. Biz de onları güvende görmekten mutlu oluruz, memnun oluruz. Dolayısıyla herkesin mutlu olduğu bir ortamı niye rahatsız edici görüyorlar? Ben anlayamadım. Yani ne amaçla bunu söylediğini söylerse bunu cevaplayabiliriz. BÜLENT SEZGİN: Hocam, siz daha iyi bilirsiniz inşaAllah, bazı korucular eski sistemde Ergenekon’la bağlantılı ittifak edip halka zulüm ettiği iddia ediliyormuş. ADNAN OKTAR: Korucuları denetleyen devlet çok iyi bir sistem kursun. Öyle biri oldu mu, maaşını da kessin, alsın hapse atsın. Yani eşkıyalık yaparsa halka, zulmederse. Biz halkı seven, halkla iç içe, sevgi dolu korucuyu kastediyoruz. Halka çakallık yapan, halka kabadayılık yapan. Bunun haberi güç mü? Bir yerden telefon etsin, isimsiz olarak da olabilir, isimli de olabilir. Devletin polisi, savcısı hemen gelsin. “Arkadaş senin böyle bir durumun varmış. Doğru mu?” Herkesi çağırır zaten, soruşturursun, araştırırsın. Tespit ettin mi, bitti. Silahını da alırsın, görevini de alırsın. Gerekirse hapse girer. Bu anlamda diyorsa tedbiri bu. “Allah’ın nimeti, mis kokulu nurum, bir tanecim buradayım. Çok akıllı, hikmetli konuşuyorsunuz” diyor. Özlem Doğan. “Güneydoğu’da BDP’ye karşı bir ilde hangi parti güçlüyse o partiye oy verilmesi, parti hırsıyla hareket etmemesi gerekir” sözümüze karşılık Osman Cankivekil, “Hocam, Kürdistan desek daha doğru olmaz mı?” Bak, ne dereceye gelmişler? Niye Kürdistan olsun. Karadeniz Lazistan mı? İzmir de de mesela Boşnak kardeşlerimiz de var, herkes var. Ankara’da da çeşitli kavimlerden birçok insan var. Bu ırkçılık kafası nedir? Türk denmesine alerji gösteriyorsunuz. Ama Kürt denmesi için de müthiş bir hırsınız var. Kürdistan, Kürt bayrağı, Kürt bilmem başka bir şeyi. Kürtlük bir nimet, bir güzellik, bir nezaketin ismidir. Sevgi insanlarının ismidir. Ama niye Kürdistan olsun? Orada Arap kardeşlerimiz de var. Türkler de var. Çerkezler de var. Mesela Mardin’de Arap çok çok fazladır. Kürt’ten daha fazladır Arap. Arabistan mı oluyor orası? Bu ırkçı kafa nedir böyle? Nasıl bir kafadır, nasıl bir mantıktır? “Taksim’in sürekli gösteri merkezi olmaktan çıkarılması daha iyi olur. Halk bundan rahatsız oluyor.” “Hangi halk? AK Parti seçmeni mi? Selim Unforgiven54. AK Partili de rahatsız oluyor, CHP’li de rahatsız oluyor, MHP’li de rahatsız oluyor, hepsi rahatsız oluyor. Eğlenceli bir durum mu oluyor orada? Çok gergin bir ortam oluyor. Can kaygısı oluyor bir kere. Ölüm korkusu acayip yayılıyor. Can kaygısı çok şiddetli oluyor. Bu bir gerçek. Orada gülüp eğlenen, neşeli, rahat bir insan gördün mü? Müthiş stresli oluyor insanlar, çok gergin oluyorlar. Ama tabii sevecen, neşeli bir ortama çevrilebilir bu, çok kolaylıkla. Evet dinliyorum. KARTAL GÖKTAN: Hocam, bildiğiniz gibi Başbakan Erdoğan, Fethullah Gülen’in iadesini talep etmişti. Ancak Gülen hakkında açılan mevcut bir soruşturma olmaması nedeniyle bu talebin hukuki olmadığı yönünde açıklamalar yapılmıştı. Birkaç saat önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fethullah Gülen hakkında örgüt kurmak ve darbe teşebbüsünde bulunmak suçundan bir soruşturma başlattı. ADNAN OKTAR: Soruşturma başlatır tamam da, soruşturma sonucunda ifadesi alınır, deliller toplanır. Hüküm kurulur yani olayın doğruluğu tespit edilir, kırmızı bülten çıkarılır, o zaman çağırılabilir. Ama soruşturma yeterli değil gelmesi için. Yani hukuki yönden geçerli değil, yeterli değil. Evet. KARTAL GÖKTAN: Hocam, üç yıllık görev süresi 1 Ağustos’ta sona erecek olan ABD Büyükelçisi Ricciardone yerine ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin özel danışmanı ve özel kalem müdürü John Bass’ın büyükelçi olacağı bildirildi. ADNAN OKTAR: Hayırlı, uğurlu olsun. Gelen gidenden daha iyi olsun inşaAllah. Dinliyorum. BÜLENT SEZGİN: Hocam, Yalçın Akdoğan sizin de dikkat çektiğiniz gibi inşaAllah bugünkü yazısında Başbakan’ın kadroların gençleşmesini istediğini söylemiş.  Siyasi kadroyu yenilemek ve gençleştirmek Erdoğan’ın önem verdiği bir proje oldu. Her seçimde kadrolar yenilendi” diyor. ADNAN OKTAR: Gençler, gençler. Yetişmiş, güzel hitabet gücü olan, cesur, kişilikli, vatansever, komünizmin, faşizmin, Darwinizm’in geçersizliğini rahat anlatabilen kararlı bir gençlik. Tayyip Hocam’ın bu ifadesini biz yıllardan beri yeni duyuyoruz. Biz hiç duymadık. Ben söyledikten sonra bu ifade oldu. Varsa kaydını gösterin. Benim sözümün doğru olduğunu Tayyip Hocam tasdik ediyor. Bu yönde gelişiyor zaten o olaylar da. Evet. KARTAL GÖKTAN: Hocam, Adana Ceyhan’da depolanan Kuzey Irak petrolünün satışına 2 Mayıs’tan itibaren başlanacak. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani petrol parasının bir Türk bankasına, Halk Bank’a yatırılacağını ve istenmesi halinde petrolü öncelikle Türkiye’ye satabileceklerini dile getirdi. ADNAN OKTAR: Bak, güzel. Tayyip Hocam’ın becerikliliği bu işte, akıllılığı. Ne yaptı, yaptı; Türkiye’yi ekonomik krizden de kurtardı, zenginleştirdi de, iç piyasada güçlendi. Güzel yatırımlar da yaptı. Kıskançlık ne kötü bir şey. Ayıp yapıyorlar. Allah ona nasip ettiyse başbakanlığı, böyle başarılar da verdiyse haset etmek mi gerekir, nimete, imkanlara şükür mü etmek gerekir? Haset çok berbat bir şey. Haset edecek ne var? Senin lehine yani ekonomi rahatlayınca sen rahatlıyorsun. Başbakan’ın oradaki payı seksen milyonda bir. Yani eğer onun çıkarını düşünüyorsan seksen milyonda birdir. Millet bu huzuru bırakmak istemez. Sevgi, “Sol yapıyı ailemdeki bazı insanlardan tanıdığım için rahatça konuşabilirim. Kendi düşünceleri dışındaki düşünceye tahammülleri yok. Düşüncelerinin dışında doğru yok. İlkel olduklarını, senin yanlışlar içinde olduklarını, beyninin yıkandığını, düşünme yetisinin olmadığını düşünüyorlar. İkna etmek çok zor. Enaniyetleri çok fazla. Maalesef çoğunluğu böyle” diyor. Hakikaten öyle. Ben bir kere, her zaman mutad üzere, o zaman 1986’da tutuklanmıştım. O zamanlar sevk zincirleri vardı. Bir ana zincire sevk zincirleriyle bağlanılıyordu, böyle kalın, baklalı zincire. Mahkumlar öyle bağlanıyorlardı. Biz komünistlerle beraber getiriliyorduk DGM’ye. Aynı arabada geliyorduk. Ben de o zamanlar Yahudilik ve Masonluk kitabını yazdım. Orada Darwinizm’in geçersizliğini anlattım. Çok kapsamlı olarak Darwinizm’in teknik analizini yaptım. Ve en muhannet adamın bile anlayacağı gibiydi. O kitaptan da bir tane hediye ettim. Gördü orada o komünist arkadaş. Baktı ama boş gözlerle bakıyor böyle. Anlamıyor, kitabı da anlamadı. Hiçbir şey anlayamadı. Hissettim. Yolda bana Darwinizm’i anlatmaya başladı. “Dünyada ilk önce çok ilkel bir ortam vardı” diyor. “Sonra bir hücreli oluştu. Sonra ondan çok hücreliler oluştu” diyor. Ben de dinledim yol boyunca. “Sen yine şu kitabı oku” dedim. Sol hakikaten genellikle birçoğu dar düşünür, birçoğu da ama geniş düşünebiliyorlar. Mesela bu Ahmet Altan, Mehmet Altan’lar, bir Ermeni delikanlı var Etyen Mahcupyan, o çok şahane bir delikanlı. Hür düşünen bir delikanlı. Ama bir kısmı da hem cahil, hem kültürsüz, hem dar düşünüyor; onlara laf anlatmak çok zor. Kemikleşmiş oluyor kafası. Mantığı kemikleşmiş oluyor. “Silah tehdidini Güneydoğu’da kaldırın. O zaman bakın kaç kişi destekliyor BDP’yi” sözüme karşılık olarak Medet Yılmaz. “Elinizde bir belge var mı silah zoruyla oy verildiği? İstanbul’da silah zoruyla mı destek alıyor?” Şimdi adam bir mahallede oturuyor, PKK’lılarla iç içe. Arkadaşları, bütün dostları PKK’lı. İstanbul’da da öyle. Yemesi, içmesi, hayatı onlarla geçiyor. Nasıl onların aleyhinde hareket etsin? İstanbul’da adam vuramıyorlar mı? Sokağın ortasında şakır şakır vururlar. Evini yakarlar. Molotof kokteyli atarlar. Her türlü olay çıkar. Korkudan oyu BDP’ye veriyorlar. BDP, tabii “Siz bunları yapın” demiyor ama onlar da çekiniyor. Yavuz Kara, “Ama onların Kürt arkadaşları var.” Bizim. Doğru. İftihar ediyoruz can kardeşlerimizle. O da demiş ki, “Kendi Kürtler’ine düşman Kürt.” Bak, ne kadar ırkçılık ruhunu sarmış. Kürt dediğin dindardır. Sevgi doludur, efendidir, nezaketlidir, vatanını, milletini sever, anarşiye, teröre karşıdır, gururuna düşkündür, haysiyetine, onuruna düşkündür, delikanlıdır, cesurdur. Çok nezih insanlardır Kürtler. Kürtlükten dolayı değil, Müslümanlıktan dolayı böyle efendilik içerisindedirler. Kürt olduğu için olmuyor o. Müslüman olduğu için böyle efendi onlar. Ben; Çerkezlik var, Türkmenlik de var bende, Araplık da var ama Türk’üm ben. Türkiye’de yaşayan herkes Türk’tür. Irkla ne alakası var bunun? “Iğdır’da seçim yenilenirse herkesin MHP’ye oy vermesi gerekir. Aksini yapmak vicdana uygun olmaz” sözüme karşılık olarak XWQ Engin Arussever, “Of, çok korkmuşa benziyorsun Kürtler’den” diyor. Tabii ki biz Güneydoğu’da kardeşlerimizin komünist felakete duçar olmasından çekiniyoruz. Türkiye’nin bölünmesinden çekiniyoruz. Oradaki annelerimin, bacılarımın, Kürt kardeşlerimin Stalinist, komünist bir diktayla mahvedilmesinden tedirgin oluyoruz. Ama PKK’dan. PKK ayrı, Kürtler ayrı. Kürtler nurdur. Benim Üstadım Bediüzzaman Hazretleri Kürt’tür. Selahaddin Eyyubi Hazretleri Kürt’tür. Büyük alimler hep Kürt’türler. Berzenci Hazretleri, mesela bu Kıyamet Alametleri’nin yazarı Berzenci Hazretleri Kürt’tür. Dolayısıyla benim canım kardeşlerimin, Kürt kardeşlerimin büyük bir helakete, felakete uğramasından tabii ki tedirgin oluyorum. Bu bir hamiyeti İslamiyedir. Evet, Fikret Bey. KARTAL GÖKTAN: Hocam, Malezya’nın en çok satan İngilizce gazetelerinden birinde tam sayfa makaleniz yayınlandı. New Street Times gazetenin ismi. Yazınızın başlığı da “Tüm milleti nasıl idam edersiniz?” Yazınızda tek bir polis memurunun öldürülmesi nedeniyle yedi yüze yakın Müslüman Kardeşler mensubunun idam edilmesiyle ilgili mahkeme kararını eleştiriyorsunuz. İdamın insanlık dışı bir yöntem olduğunu, bu kararın uygulanması halinde kişilerin eğitilmeleri imkanının kalmayacağını söylüyorsunuz. Mısır hükümetinin bu kararı acilen geri alması gerektiğini belirtiyorsunuz. ADNAN OKTAR: Evet. Bu tabii çok büyük felaket. Çünkü böyle bir şey olduğunda Allah esirgesin bu sefer misilleme mevzubahis olacaktır. Mahvolur Mısır. Kadir Akça, “Tüm cemaatler Mehdi (a.s)’dan bahsederse fitne olur. Bu nedenle Mehdi (a.s) konusunun yasaklanmasında büyük hikmet var diye düşünüyor bazıları. Bunlara çok tilt oluyorum” diyor. Tüm cemaatler 1400 sene Mehdi (a.s)’dan bahsetti. Hiçbir şey olmadı. Peygamberimiz (s.a.v.)’e sahabeler sabahtan akşama kadar Mehdi (a.s)’ı soruyorlardı. İmamı Rabbani’ye sürekli Mehdi (a.s)’ı soruyorlardı. Abdulkadir Geylani’den soruyorlardı. 1400 sene İslam aleminden fitne olmadı. Ne olduysa 1986’lardan sonra oldu. Adamların nevri döndü adeta. “Aman” dediler, “Mehdi (a.s)’dan bahsetmeyin. Aman aman aman aman. Nakşibendi tarikatında, Kadiri, hemen hemen her yerde, bir çoğunda aman dediler, “Alametleri anlatmayın. Fırat’ın suyunun kesilmesi, kuyruklu yıldızların çıkışı, iki uçlu kuyruklu yıldızın çıkışı. Sakın ha” dediler. Niye olduğunu bilmiyoruz. Esrarengiz bir şekilde anlatmayın diyorlar. En akla yatkın olan Mehdi (a.s)’ın çıktığını anlamışlar demek ki. 1400 sene sonra emin olmuşlar. İttifak var demek ki. 1400 sene rahat yaşadıklarına göre ümmet, 1400 sene sonunda bir panik tarzında, aman aman anlatmayın deniyorsa, Mehdi (a.s) da çıkmış, deccal de çıkmış, İsa Mesih de çıkmış. Çünkü Peygamberimiz (s.a.v.) öyle diyor. “Eğer” diyor “Mehdi (a.s)’dan bahsedilmiyorsa Mehdi (a.s) çıkmıştır” diyor. “Deccalden bahsedilmiyorsa deccal çıkmıştır” diyor. “İsa Mesih’ten bahsedilmesi yasaksa İsa Mesih çıkmıştır.” Şu an üçünden de bahsetmek yasak. Demek ki çıktılar. Peygamberimiz (s.a.v.) çıkmanın işaretini, delilini bu şekilde belirtiyor. “Bunu gördüğünüzde anlayın ki çıktılar” diyor. “Korucular içinde halka zulmeden olursa devlet hemen gereken tedbiri alsın. Biz halkı seven, halka merhamet eden koruculuğu kastediyoruz” sözümüze karşılık olarak Nazif Salsar, “İki tarafla da işbirliği yapıyorlar. Hem askerle, hem teröristlerle” diyor. Olabilir. Öyle tipler çıkabilir. Mesela askere “Biz sizden yanayız” derler, “devletten yanayız” der, teröristlere de “Sizden yanayız” derler. Casusluk falan yapabilir ama bunun tespiti kolay. Mesela bir köyde böyle bir şey gizli kalmaz. Yapıyorsa böyle bir delilik. Çünkü mantığı yok ki bunun. Hainlik yapması için hangi neden var? İyi niyetli bir devlet var. İyi niyetli insanlar var. Onların huzuru isteniyor. Teröristle işbirliğinin anlamı ne, mantığı ne? Terörist olacaksan onlardan yana olursun zaten sen açıkça. Kalleşlik niçin yapıyorsun? Onlardan yana olursan da Allah esirgesin zaten hapse girersin. Hayır, onlardan yana olsun istemem tabii, öyle bir şey yok da ama olan direkt onlardan yana oluyor zaten. Ama hainliğin bir mantığı olmaz. Maksut Gözüm, “Hocamız, Şeyh Nazım Kıbrısi Hazretleri ile hiç yüz yüze geldi mi?” Beraber yemek yedik Şeyhimiz’le. Şeyhimiz beni yanına oturtturdu. Kavuğunu hediye etti kalabalığın yanında maşaAllah. Sarığını hediye etti. Şeyhimiz beni çok sever. “Büyük oğlum” diyor Şeyhimiz maşaAllah. Evimize geldi Allah razı olsun, iki kere ziyaretime. “Ben hiç kimsenin ayağına gelmem” derdi Şeyhimiz. “Oğlum beni çok seviyor, o yüzden onun yanına geldim” dedi. Evin alt katına indik, rahat bir yer, o koltuğun üstüne de rahat bir şekilde oturdu. Osmanlı taht gibi bir koltuk vardı, oraya oturdu. Çok güzel sohbetler etti maşaAllah. Hiç üşenmezdi. Öbür geldiğinde de üst bahçede oraya Şeyhimiz’e yer yaptırdım. Halı serdirdim yere, koltuklar dizdirdim böyle, orası çok hoşuna gitti. “Şeyhim” dedim, “İsterseniz eve inelim, isterseniz burada oturalım” dedim, “Burası iyi” dedi. Orada sohbet etmişti. “Her sözü hikmetli Muhammet Adnan Hocam, Mehdi (a.s) konusunu yasaklayan herkes istisnasız yanlış mı yapıyor? Yoksa içlerinde bir hikmet gereği yani tartışma bölümü olması veya benzeri sebepler öne sürenlerin Allah katında geçerli mazeretleri olanlar olabilir mi? Buna benzer mazeretler öne süren kişilerle çok karşılaşıyorum. Şu an sizi dinliyorum merakla cevabınızı bekliyorum Hocam” diyor. Kadri Akça.  Tamam da canım kardeşim, Osmanlı döneminde halife baştayken bizzat halife Hz. Mehdi (a.s)’dan bahsedilmesini istiyor.  Herkes Hz. Mehdi (a.s)’den konuşuyor. Selçuklular’da, Osmanlılar’da daima Hz. Mehdi (a.s) her zaman evlerde hemen hemen her gün konuşulan bir konudur. İnsanlar mutlulukla, sevecenlikle konuşmuştur.  Mehdilik iddia eden kişiler de olmuştur. Mesela İmam-ı Rabbani kendini Mehdi zannetmiştir. Abdulkadir Geylani kendini Mehdi zannetmiştir. Muhiddin Arabi Hazretleri kendini Mehdi zannetmiştir ama hiçbir mahsuru olmaz. Hüsnüzan edebilir. O zaman Hz Mehdi (a.s)’dan hiç bahsedilmez. Öyle bir şey olsa Peygamberimiz (s.a.v) yasaklardı. Hz. Mehdi (a.s)’ı hiç bildirmezdi. Yüzlerce, binlerce hadiste niye bildirsin Hz Mehdi (a.s)’ı? O kadar riskli tehlikeli bir şeyse. 1400 sene anlatıldı Hz. Mehdi (a.s). Her zaman da sahte Mehdiler çıktı. Zaten anlaşılır sahte Mehdi zavallıdır hemen anlaşılır. Sorun değil ki. Ama bu sefer zınk diye bir yerden düğmeye basılmış gibi bütün dünya çapında Hz. Mehdi (a.s)’den bahsedilmesi yasaklandı. Aslında deccaldan bahsetmek istiyorlar da, deccaldan bir şey çekinmiyorlar. Hz. Mehdi (a.s)’ı istemiyorlar. Hz. Mehdi (a.s)’dan şiddetle çekiniyorlar. Kardeşim kimi gördünüz siz? Neyi fark ettiniz de bu panik meydana geldi? 1980’e kadar böyle bir şey yoktu. 1980’lere kadar bütün tarikatlarda gece gündüz Hz. Mehdi (a.s)’dan bahsedilirdi, anlatılırdı. Aniden bir dehşet havası meydana geldi 86’larda, 87’lerde. Bir haber bütün dünyayı sardı. “Aman” dediler “Hz. Mehdi (a.s)’dan bahsetmeyin.” Kimi gördünüz kimi?  Kimin farkına vardınız? Nedir bu panik? Kendi şeyhini söyle. “Yok” diyor “benim şeyhimden Mehdi olmaz” diyor. Bir kısmı için söylüyorum. O zaman tehlikeli olan kim? “Ya” diyor “falancaya çok benziyor” diyor. Benziyorsa benziyor, niye panik oluyorsun? Mehdi (a.s)’den bahsetme o zaman alametlerden bahset. “Onu da bahsetmem” diyor. “Ondan bahsedersem zaten ona yardım etmiş olurum” diyor. Senin çırpınmanla durur mu bu? Sen zaten kaderdeki alameti yapıyorsun. Peygamberimiz (s.a.v.) diyor: “Mehdi (a.s) çıktığında ümmeti Muhammet içinde Hz. Mehdi (a.s)’dan bahsetmek yasaklanacak.”  “Belli bir bölgede değil” diyor bak “bütün İslam âleminde Hz. Mehdi (a.s)’dan bahsedilmeyecek” diyor.” Mucize. Bak “belli bir bölgede” demiyor.  “Belli bir coğrafyada” demiyor. “Bütün İslam âleminde, söz birliği etmişçesine, sanki özel eğitim almışçasına herkes Hz. Mehdi (a.s)’dan bahsetmekten vazgeçecek” diyor, Hz Mehdi (a.s) çıktığında. Çok büyük bir mucize oluştu. Allah Allah bahsedersin kardeşim ne mahsuru var? Diyor ki “ya” diyor işte “insanlar kendi hocalarını Mehdi biliyor. Zaten bilen biliyor. Hiçbir şey de olmuyor. Arabistan’da kesin, hiç bir şekilde yasak. Malezya’da, Hindistan’da her yerde yasak. Her konudan bahset, Hz. Mehdi (a.s)’dan bahset direkt kovuyorlar. Cemaatten kovuyorlar. En ağır ceza, en ağır ceza. Mesela  cinsi sapığı bile normal karşılıyorlar ama Hz. Mehdi (a.s)’dan bahsettin mi kovuyorlar. Müthiş bir olay var. Çok muazzam bir mucize meydana geldi. Peygamberimiz (s.a.v.) “Hz. Mehdi (a.s)’la müjdelenin” diyor bak “alametlerini de size söyleyeyim” diyor. “Alametlerini gördüğünüzde bilin ki geldi” diyor. “On beş gün arayla ay ve güneş tutulmaları olacak Ramazan’da” diyor aynısıyla oldu. Bütün ümmet adeta ağız birliği yapmışçasına bu mucizeyi söylemiyor. “İki tane kuyruklu yıldız çıkacak” diyor Peygamberimiz (s.a.v.). “İkinci çıkan iki uçludur, diğer kuyruklu yıldızların aksi istikamete gidecek” diyor. “Çıkmadan önce kuraklık olacak, çıktıktan sonra yağmurlar çok yağacak” diyor. Bütün ümmeti Muhammed gizliyor. Çok az anlatan. En korktukları konu haline geldi. Evet Fikret Bey buyurun. KARTAL GÖKTAN: Hocam kardeşlerimizin faaliyetleri var onlardan bahsetmek istiyorum. ADNAN OKTAR: Dinliyorum. KARTAL GÖKTAN: 27 Nisan Pazar günü Bursa’da ve İnegöllü kardeşlerimiz İnegöl meydanda sizin 100 adet çeşitli kitaplarınızdan ve 2000 adet broşür dağıtmışlar. Dün Ankara İncirli 19 Mayıs Caddesi’nde kardeşlerimiz 750 adet A9 TV ve yaşayan fosiller broşürü dağıtmışlar. Geçtiğimiz günlerde Erdemli’den kardeşlerimiz bir araya gelmişler, ev sohbeti yapmışlar ve yemek yemişler. ADNAN OKTAR: MaşaAllah maşaAllah ufaklık çok şeker şunu bana bir göstersene. Şu tatlılığa bak sen şekerliğe, ballığa. Nasıl uslu oturmuş yemek yiyor. Tokası, kıyafet süper. MaşaAllah Allah bereketlerini artırsın. Allah evlerine güzellik versin. Böyle sohbetler, böyle yemekler Cenab-ı Allah’ın bir lütfu. O evdeki huzur, iman huzuru her şeyin üstünde. Saraya tercih etmem. Yani sarayı tercih etmem, orayı tercih ederim. Dinliyorum. BÜLENT SEZGİN: Hocam Ertuğrul Özkök yazısında son haftalardaki çocuk tecavüzlerine ve ölümlerine dikkat çekti. “Çocuk kayboldu haberi duyunca biliyoruz ki; yarın o çocuğun ölüm haberini alacağız. Mısır’da idama gönderilenlerin hakkını sorduğumuz gibi bu faili meçhullerin de hesabını sormalıyız” diye yazdı. ADNAN OKTAR: Hayır, adamı yakalıyorlar. Adam pişmiş kelle gibi sırıtarak hapse giriyor. Bu çözüm değil. “Çocuklara iyi bağırın” diye devletin bir çalışması var, hükümetin. Bu da çözüm değil. Çocuğun başında aklı aşında adam olacak. Tek çözüm budur. Öyle şey olur mu? Çocuk bu adam ağzını kapattı mı alır götürür. Çocuğun ne direnci olur, ne gücü olur? Kucakladı mı alır götürür. Bağırsa da “benim çocuğum” diyor “eve götürüyorum huysuzluk ediyor” der. Nereden anlayacaksın? O akıl değil. Başında her mahalleden çocuk sahibi olan insanlar bir araya gelecekler. Her gün bir kişiyi çocukları dışarı çıkartma konusunda görevlendirecekler. Çözüm bu, başında adam bulunacak. Başında adam bulunmadan çocuğu dışarı bırakmanın açıklaması yok. Mutlaka olur bu olaylar. Evet dinliyorum. KARTAL GÖKTAN: Hocam, Türkiye’den 43 üniversitenin rektörü Mısır’da idam cezası kararlarının durdurulmasına ilişkin Mısır müftüsü Şevki Abdulkerim Allam’a ortak mektup gönderdiler. ADNAN OKTAR: Kim bunlar? KARTAL GÖKTAN: Tek tek isimler yoktu. 43 üniversite şeklinde toplu bir mektup bir yazılmış. ADNAN OKTAR: İyi güzel de. Biz idamı istemiyoruz. Zaten birileri idamı istemeyecek. Öyle olmaz. Ambargo. Ekonomik ambargo. Amerika bir ambargo koysun bak bakalım ne oluyor? Veyahut Amerika, Obama desin ki “bu idamları durdurun” var ya başlarında olan, ödü kopar. Hiçbir şekilde, hiçbir şey yapamaz. Obama sadece bunu diyecek “idamları istemiyoruz” bu kadar söyleyecek. Obama’yı aracı yapsınlar. Askeri güçten anlar. Sosyal, siyasi güçten anlar. Yoksa ricadan anlamazlar, rica bir silah değildir. Ekonomik ambargo veyahut askeri gücü yüksek olan bir ülkeye bunu söyletmek. Putin de söylese yine yapamazlar. Putin “ben bundan hoşlanmadım” dese bitti. Konu kökünden hallolur. BÜLENT SEZGİN: Hocam Mısır’daki idam cezalarının ardından gelen yeni bir karar daha tepki çekti inşaAllah. 21 çocuk altışar ay ile iki yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı. ADNAN OKTAR: Bunlar peş peşe gelecek olaylar. İslam alemi birleşmedikten sonra, başlarına bir imam seçmedikten sonra, bir  lider seçmedikten sonra felaketlerin önü sonu gelmez. Çünkü İttihad-ı İslam’ın olmaması Allah’a meydan okuyorlar haşa İslam ülkelerinin bir çoğu. Allah “birleşin” diyor “hayır birleşmeyeceğiz” diyorlar. Allah “lideriniz olsun” diyor “hayır istemiyoruz” diyorlar. Allah “Hz. Mehdi (a.s)’ı arayın” diyor “hayır aramayacağız” diyorlar. Sonra felaket gelince de “nereden felaket geldi?” diyorlar. BÜLENT SEZGİN: Hocam Amerika 2014 yılı için Mısır’a bir buçuk milyar dolar yardım edecekmiş.  ADNAN OKTAR: Bu ne demek? İdama devam, anlamı bu. BÜLENT SEZGİN: Bir nokta üç milyar doları askeriyeyeymiş Hocam inşaAllah. ADNAN OKTAR: Tabii kaldığınız yerden devam edin anlamına geliyor. “Siz ve arslanlarınız hepiniz hem çok şevkli, hem çok yakışıklı, hem görüntü olarak, hem de imanınız ve ilminizle çok etkileyicisiniz maşaAllah.” “Adnan Hocam neden Tayyip Erdoğan Suriye’yle ilgileniyor da Doğu Türkistan’a sahip çıkmıyor?” Muhammet Ali Ünal. Türkistan’a sahip çıkmaz olur mu? Çıkıyor tabii. Ama Çin’e savaş açacak hali yok. Olabilecek en iyi şekilde ilgilenmeye çalışıyor. “Biz Kürtler herkesten daha fazla dindarız.” Öyle denmez “biz Kürtler.” “Allah katında en iyi olanınız en takvalı olanınızdır” diyor Peygamberimiz (s.a.v.). Kürtler en fazla dindardır. Türkler en fazla dindardır. Araplar en fazla dindardır diye kavme göre dindarlık yok. Kürt olur da dinsiz olur. Bak PKK’lılar var mesela ama Kürt olur evliya olur. Bediüzzaman var. Çok gereksiz bir ifade o. Ama “biz Kürtler dindarız elhamdülillah. Allah dindarlığımızı daha artırsın” dese olur. Ama herkesten fazla dindarız derse bu ırkçı ve yanlış bir üslup olmuş oluyor. Peygamberimiz (s.a.v.) ne kadar net konuşmuş. “Allah katında en iyi olanınız en takva olanınızdır” diyor. “Arap’ın Acem’e, Acem’in Arap’a üstünlüğü yok” diyor. Sen ne diyorsun? “Kürt üstün” diyorsun, ırk üstünlüğünden bahsediyorsun olmaz. Evet, dinliyorum. BÜLENT SEZGİN: Amerikalı senatör Patrik Lixi Amerika’nın Mısır ordusuna yapacağı askeri ve para yardımına ilişkin kararnameyi imzalamayacağını duyurdu. Mısır yönetimi mevcut durumun aksini kanıtlayana kadar da imzalamayacağını ifade etti inşaAllah. ADNAN OKTAR: Bu olur. Ayrıca Obama haber göndersin. “Bu durumdan memnun değilim” diyecek, “rahatsız oldum” diyecek. “Ben bu durumdan rahatsızım” desin, yapamaz hiçbir şey. Adam asmak ne demek? Hapsediyorsan et. İstersen müebbet hapset ama asmanın anlamı yok. Çünkü zaten o hapishaneler boşalacak. Mehdi (a.s) zamanında hiçbir Müslüman hapiste kalmaz inşaAllah. KARTAL GÖKTAN: Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Amerika’da katıldığı bir toplantıda yaptığı açıklamada “AK Parti’yi hem muhafazakâr, hem de Arap baharını etkileyen model parti olarak, devrimci olarak tanımladı. Ve Türkiye’nin İslam coğrafyasında istisnai bir yeri olduğunu” söyledi “devletin artık daha sivil olduğunu” belirtti. ADNAN OKTAR: Devrimci mi? PKK devrimcidir. Müslüman nasıl devrimci oluyor? İnkılap tamam, bir şey inkılap olur. Ama devirme kökenli bir ifade devrim. Ama devrimden kastı daha güzelleşme, daha iyileşmeyse o ayrı. Devrimin neyi ifade ettiğini iyi vurgulamak lazım. Mısır’da da adamlar devrim yaptılar. Karşı taraf da karşı devrim yaptı. Felaket var şu an Mısır’da. Suriye’de de felaket var. Bahar oldu dediler Suriye’de felaket oldu. Mısır’da da bahar oldu dediler felaket oldu. Fas, Tunus ve Cezayir’de de felaketler kol geziyor. Libya’da bahar oldu dediler Libya da perişan odu. Bahar diye bir şey görmedik biz, bahar yok. Bahar Mehdiyet’ledir. Mehdi (a.s) olmadan bahar olmaz. Mehdi (a.s) olmadan kış kıyamet olur. KARTAL GÖKTAN: Hocam BDP ve HDP heyetiyle geçtiğimiz günlerde görüşen Öcalan “Türkiye’nin Avrupa yerel yönetimler özerklik şartına koymuş olduğu şerhi kaldırmasını istemiş. Ve Türkiye için iki ayrı meclisli bir sistem önermiş. Biri ulus meclisi, diğeri bölgeler meclisi. Senato ve parlamento gibi iki ayrı karar organı olacak şekilde” demiş. ADNAN OKTAR: Onlar karmakarışık laflar, öyle şey olmaz. Türkiye çok tehlikeli bir dönemeçte. İttihad-ı İslam olmadan, Mehdiyet olmadan Türkiye kıpırdatılacak gibi değil. Son derece tehlikeli olur o tip şeyler. Türkiye paramparça olur, darmadağın olur. Ve müthiş istidat gösteriyor. O yüzden böyle bir tehlikeye hiç kimse yanaşmasın. Hiç kimse de böyle bize tekliflerde bulunmasın, bu teklifler yanlış. BÜLENT SEZGİN: Hocam, Şamil Tayyar cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda Melih Gökçek’e katılmadığını, Başbakan Erdoğan’ın aday olmama gibi bir lüksü olmadığını söyledi. İlk defa cumhurbaşkanını halk seçecek. AK Parti siyasi tarihinin en büyük hatasını yapar. Yeni Haşim Kılıç’lar doğabilir” diye konuştu. ADNAN OKTAR: Ne olmasını istiyor yani?  BÜLENT SEZGİN: “Cumhurbaşkanı olması gerekiyor” diyor “olmazsa hata yapar” diyor. ADNAN OKTAR: Yok yok, cumhurbaşkanı olarak pek hizmeti olmaz Başbakan’ın. O Başbakan olarak güzel hizmet yapar. Haşim Kılıç’lar olmasının da bir mahsuru yok. Rahatsız edici bir yönü yok Haşim Kılıç’ın. Demokrasi’de bir süs, özgürlüklerde bir süs. Herkes AK Parti’nin dediği gibi hareket ederse, adamlar “burada diktatörlük var” dediğinde konuşacak lafımız olmaz. Zıttı olan görüşler de olacak, zıttı olan fikirler olacak, kuvvetler dengesi, bu açık açık görülmesi lazım. Açık açık AK Parti’yi eleştirenler olacak. Muhalifler göğsünü gere gere muhalif olduğunu gösterecek, öyle güzel olur, öyle doğru olur. Var mı anlatacağınız? BÜLENT SEZGİN: Tabii inşaAllah Hocam. Tunus Cumhurbaşkanı Munsif El Merzuki dar gününde yardım eli uzatan dost olduğunu belirterek, Türkiye’nin kötü gün dostu olduğunu söyledi. ADNAN OKTAR: Her zaman öyle olmuştur. Bizim milletimiz çok vicdanlı. Osmanlı da öyledir hep. Hep merhametlidir. Hayret bizim millete mahsus bir şey olması, Türkiye’ye mahsus olması. Evet, dinliyorum. KARTAL GÖKTAN: CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Başsavcılığı tarafından yürütülen hakaret suçuna yönelik bir soruşturmada şüpheli sıfatıyla ifade vermek üzere savcılığa çağrıldı. Savcılık daha sonra yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’nun sehven ifadeye çağrıldığını açıkladı. Ve geri alınması için işlem başlatıldı. ADNAN OKTAR: Ama biraz bunlar sanki işaret gibi zannedilir, yakışık almaz. Biraz bu konulara dikkat etmek lazım. Sehven; herhangi bir insan değil ki. Burada bir kasıt akla gelir, böyle şeylere çok titiz olmak lazım.  BÜLENT SEZGİN: CHP Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin Hocam, bununla ilgili “Ana muhalefet liderini bir savcı böyle çağıramaz” dedi ve “17 Aralık’tan sonra istifa eden haklarında o kadar suç isnadı bulunan bakanları bile çağırmadılar da şimdi ana muhalefet liderini mi ifadeye çağırıyorlar?” dedi. ADNAN OKTAR: Yakışık almamış, biraz kontrolsüz bir hareket olmuş, ayıp olmuş. Bir de bildiğim kadarıyla zaten milletvekili olduğu için öyle bir olay yok zaten. Velhasıl kelam biraz bu tip olaylarda dikkati daha açık tutmakta fayda var. KARTAL GÖKTAN: İfadeye çağıran savcı hakkında da işlem başlatılmış Hocam ve görevden alınmış. ADNAN OKTAR: Mesela bu yakışmış. BÜLENT SEZGİN: Hüseyin Çelik’in de açıklaması var Hocam inşaAllah. “Sayın Kılıçdaroğlu’nun ifadeye çağırılması açık bir anayasa ihlalidir. İstanbul Başsavcısı açıklama yaptı ama bu büyük bir gaf ve özensizliktir” dedi. ADNAN OKTAR: Evet,  biraz tabii bu diğer insanları da tedirgin eder. Buradaki bu rahatlık diğer vatandaşların nasıl mağdur olabileceğine dair de bir işaret vermiş oluyor. Titizliğe titizlik katmak lazım. Çok çok özenli olmak lazım. Evet dinliyorum. KARTAL GÖKTAN: Hocam, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, PKK lideri Abdullah Öcalan’ı ev hapsi istediği yönündeki haberlere ilişkin “ev hapsiyle ilgili bir çalışmamız yok” dedi. ADNAN OKTAR: Yok ama işte adam “eğer dediklerimi yapmazsanız şöyle olur, böyle olur” diyor gece gündüz anlatıyor. Ona karşı onların ideolojisini kökten ortadan kaldıracak, Darwinizm’in geçersizliğini anlatan bir devlet politikası olması lazım. Materyalist, komünist düşünceye karşı bir devlet politikası olması lazım. Güneydoğu’da gençler kendi haline bırakılıyor. Komünizmle nasıl mücadele etsin o çocuklar? Hangi kaynaktan istifade etsinler. Devletin gençlere yardımcı olması lazım. Komünizmle mücadelede, Darwinizm’le mücadelede, materyalizmle mücadelede onlara bilgi sunması, bilgi dağarcıklarını genişletmesi, her türlü kaynağı sağlaması lazım, her türlü desteği sağlaması lazım. “Bir devletin içişlerine karışmak doğru mu? O zaman ABD, İran’da çarşaf giyilmesine ambargo koysun olur mu?” Bağnazlık İran’da halkı eziyor. Tabii ki diğer ülkelerin müdahale etmesi lazım. “Devletin işine karışmıyoruz.” Ee. “İstediğin gibi oradaki halkı ez.” Yani ülkeler normal yaşıyorsa, normal bir hayat varsa birbirine karışmaz. Halkı inim inim inletiyorsa. Mesela Esad diyor ki; “ben hepsini asıp keseceğim Suriye’de benim iç işim karışmayın.” Bu kepazelik, olur mu? Sen çoluğu çocuğu doğruyorsun, “kimse de araya girmesin” diyorsun. Mesela normalde kimse kimsenin evine girmez. Ama bir evden “imdat adam öldürüyorlar” falan dedin mi kapıyı kırıp giriyoruz içeriye. Orada kural dinlemezsin. Mesela birisi yalvarıyorsa “beni öldürüyorlar yardım edin” diye, öldürmesini mi bekleyeceğiz? Kapıyı kırar girer içeriye adam. “Hocam, Erdem kardeşimiz olayın hakkını tam veriyor” diyor maşaAllah. Bugünlük bu kadar yeter yarın inşaAllah devam ederiz. KARTAL GÖKTAN: Bir hatırlatma yapabilir miyiz Hocam? ADNAN OKTAR: Hatırlatma yapmak istiyorsun. Tamam hatırlat. KARTAL GÖKTAN: Bu akşam saat 20:00’de Yaşam ve Sağlık programımıza Marmara Üniversitesi Kardiyoloji bölümü profesörlerinden iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Profesör Doktor Osman Yeşildağ konuk olacak inşaAllah. Programda kalp sağlığı ve kalp rahatsızlıklarıyla ilgili kapsamlı bilgiler bulabilir kardeşlerimiz. ADNAN OKTAR: Güzel, inşaAllah yarın görüşürüz inşaAllah.  http://www.a9.com.tr/izle/185361/Adnan-Oktarin-Sohbet-programlari/Sayin-Adnan-Oktarin-A9-TVdeki-canli-sohbeti-(30-Nisan-2014-1600) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Hoş Sohbetler (21 Haziran 2015; 10:00) 01:01:01
Hoş Sohbetler (21 Haziran 2015; 10:00) 18 izlenme - 3 ay önce ENDER DABAN: İyi sabahlar, sayın seyirciler Hoş Sohbetler programına başlıyoruz. Adnan Bey hoş geldiniz. ADNAN OKTAR: Hoş bulduk. Doğal hayat çok güzel. Öyle bir politika izlenmesi lazım. Mesela Amerika’da o yönden iyi. Tek katlı evleri var genelde. Öyle çit de yapmıyorlar. İsteyen komşusu birbirine gidip geliyor falan. Bayağı güvenli. Öyle olması lazım. Şu an çok korkunç. Evler yüksek nitelikli hapishane gibi. Yüksek duvarlar, evlerin içinde, elektrikli, korumalar da yapılıyor. Her yerde kameralar. Dikenli teller. Öyle hayat olur mu? Mesela yaylılar, ben yol boyu gidiyorum; yüksek duvarlarla denizi tamamen örtmüşler. Hiçbir şey görünmüyor. Güzelim, en güzel yerlerde manzara kapalı. Halbuki güvenli bir ortam olsa çok rahat edecekler. Böyle mezar alanlar var. “Ailece” işte “hep beraber olalım. Manzara güzel olsun. Sıkılır mezarda" diyor. "Denize nazır bir şey olsun" diyor. Mezarda şahıs toprak oluyor artık. Bir şey kalmıyor yani. O orada canlı olarak kalmaz. Ona inanmıyorlar. Orada duruyor zannediyorlar daha.  Yani böyle gösterişli bir yer olduğunda çok rahat edeceğini düşünüyorlar. Mermerden falan süslü bir yerde. Bir de “ailece birlikte olalım. Ayrılıp dağılmayalım” diyor. Kıyamette de birlikte olunca rahat kalkacaklarını düşünüyorlar. Ayrı ayrı olunca birbirini bulamayacaklarını zannediyorlar. İnsaf kıyamette zaten dünya darmadağın oluyor. Mezar falan kalmıyor. Anlamıyorlar ki. Dümdüz tepsi gibi oluyor. Dünya parçalanıyor, ay-güneş hepsi birleşiyor. "Dağlar kum gibi olur" diyor Allah ayette. Orada mezar kalır mı? "Denizlerin kaynadığını görürsün" diyor. Her yer birbirine giriyor. Mezarlar, her şey havada uçuşuyor. Hiçbir şey kalmıyor. Her yer eriyor toprak falan. Dümdüz oluyor arazi. Bildiğin dümdüz arazi. Dolayısıyla mezarının orada olması, mermer mezar olması falan öyle bir olay yok. Onlar zannediyor ki mezar böylece duracak hep beraber ailece kalkacaklar zannediyor. Öyle bir olay olmayacağını Kuran'dan anlamaları lazım.  Hz. Süleyman (a.s) zamanında çok güzel idare etmiştir o İsrail topluluğunu. Gayet mükemmel yaşamıştır. Şerefiyle de, onurlu bir şekilde de vefat etmiştir. Dolayısıyla Museviler bir kısmı o zaman onu kıskanmışlar. İhtişamını, sanatını, güzelliğini. İşte “putlardan etkilendi.” Şu, bu falan. Bunların hiçbirinin aslı astarı yok. Hz. Süleyman (a.s) son derece akıllıydı. Zaten Süleyman'ın Meseleleri vardır. Tevrat'ta görülür. Ne kadar akıllı, isabetli, tutarlı, makul bir insan olduğu orada görülüyor. Akılsızlığa, putlara karşı ne kadar titiz olduğu da açıkça görülüyor. Dolayısıyla orada onların konuşmaları çok samimiyetsiz. "Yabancı eşler aldığı için" diyor. Yabancı eşler aldı ama hepsi iman ediyordu. Süleyman (a.s)'ın aklına aşık oluyorlardı. Güzelliğine, ilmine. Putperestlikte direnmiyor ki aldığı eşler. Mısır'dan falan her yerden aldı. Ama hepsi Müslüman oldular. Dolayısıyla bu Tevrat'taki gibi değişiklik Hz. Süleyman (a.s)'a çirkin sözler etmeleri çok yakışıksız. Tevrat'ın o kısmına ilaveler yapılmış. Tarihi yazanlar samimi vicdanla yazmamışlar. Dünyalar tatlısı Hz. Süleyman (a.s)'a iftira ediyorlar. Hz. Süleyman (a.s) dünyalar tatlısıdır. Mükemmel bir peygamber. Mükemmel bir insan. Ne haset ediyorsun? Çünkü Süleyman, Allah'a sırt çevirip Saydalılar’ın tanrıçası Aştoret’e, Moavlılar’ın ilahı Kemoş’a ve Ammonlular’ın ilahı Molek’e taptı” diyor. Ne kadar ayıp. Ne kadar bir çirkin iftira. Aç bak. Süleyman'ın Meseleleri’ne. Ne kadar zeki, ne kadar akıllı ve ne kadar isabetli olduğu anlaşılıyor. O kadar akıllı, o kadar imanlı bir insanın böyle bir çocukluk tavrı göstermesi, böyle akılsızca bir tavır -haşa- göstermesi tahayyül dahi edilemez. O, akılsızlığa karşı mücadele etmiş, savaş etmiş bir insan. Dangalak her harekete çok ciddi tavır almış bir insan. "Babası Davut gibi yollarımı izleme" diyor. Nerden çıkartıyorsun? Sen kendi kafana göre çirkin sözler etmişler. Hiçbir geçerliliği yok. Biz Kuran'daki Hz. Süleyman (a.s)'ın açıklamaları, tasvirine inanırız. Ayrıca kendisine ait Süleyman'ın Meseleleri bölümünde de Hz. Süleyman (a.s)'ın  mükemmelliği bizzat kendi ağzından şahane anlatılıyor. Ne kadar büyük çelişki var. Süleyman'ın Meseleleri’nde muhteşem bir insandan bahsediliyor. Orada anlatılanlara bak. Tarihçilerin anlattığına bak. Bunu ahirette  nasıl açıklayacaklar bilmiyorum. Bir de Tevrat'a bunu niye alırsınız? Niye Hz. Süleyman (a.s)'a hakaret ettiriyorsun? Bunu da anlamak mümkün değil. "Moavlılar’ın ilahı Kemoş." Kemoş'la ne işi var Hz. Süleyman (a.s)'ın. Bu kadar zeki, bu kadar ihtişamlı, bu kadar Allah'ın güç verdiği  bir insan, göz kamaştırıcı bir imparatorluk meydana getirmiş. Herkes hayran. Mükemmel bir sanat, mükemmel bir estetik uyguluyor. Bu tarihçiler ne estetikten anlar, ne sanattan. Yolda yürümekten aciz. Haset ettikleri için üç-beş kişi bir araya gelmişler. Bunu yazmışlar. Tevrat'a bunu almaları çok büyük ayıp yani. "Çok fazla at, altın sahibi olduğu için, yabancı eşler aldığı için ve bu eşlerin putlarına kalbi kaydığı için Allah, Süleyman'a kızdı" diyor. Münasebetsizliğe bak. Niye at sahibi olmasından rahatsız oluyorsun? Niye çok fazla kadınla evlenmesinden rahatsız oluyorsun? Altın tamam da. Açıklıyor onu "Ya Rabbi, ben mal sahibi olmayı mala olan bu sevgimi senin rızan için istedim" diyor. Bütün sarayını altınla kaplattı. Ne kadar güzel. Ve onu gören herkes iman ediyordu. Sebe Melikesi Belkıs mesela geldi. Hemen iman etti. Habeşistan hep iman ehli oldu. Bunu yazan adamlar şimdi ağzımı bozmak istemiyorum ama beni çok kızdırıyorlar. Ve bunu nasıl kabul ediyorsunuz? Dindar Museviler’e ben hayret ediyorum. Bu bölümü sen nasıl korsun Tevrat'ın içerisine? Çıkart. İsteyen çirkin düşünüyorsa ahirette hesabını verir. Ama kitabın içine niye koyuyorsun? Tevrat'la çelişiyor bir kere. Süleyman Meseleleri’yle tam anlamıyla çelişiyor. Hangisi doğru? Allah'ın güvendiği, Allah'ın sevdiği peygamberi sen ne hale getiriyorsun kendi kafana göre. Beş-on tane haham mı biliyor bu işi? Belli adamların haset ettiği. Çünkü bin tane eşi vardı. Üç yüz hanımı, yedi yüz cariyesi vardı. Hz. Süleyman (a.s); biz iftihar ediyoruz. Ayrıca Museviler’i sevmemize de mühim bir nedendir Hz. Süleyman (a.s). Sanatın, estetiğin de sultanıdır. Dünyaya sanatı, estetiği öğreten insandır. Hristiyanlık falan hep sanatı ondan öğrendi. Saray nasıl süslenir, mescit nasıl süslenir, bina nasıl süslenir? Ondan sonra o saraylar yapıldı. Avrupa'daki saraylar, Osmanlı’daki saraylar hep Hz. Süleyman (a.s)'dan özenti olarak yapılmıştır. Bütün sarayların babasıdır. Sanatın babasıdır. Estetiğin, güzelliğin babasıdır Hz. Süleyman (a.s) . Bu kadar güzel bir insana, güzelliğin atası olan bir insana böyle bir yakıştırmada bulunmaları çok çirkin. Cenab-ı Allah ne diyor Hz. Süleyman için? “Andolsun,  Davud'a ve Süleyman'a bir ilim verdik: " Bizi inanmış kullarından birçoğuna göre üstün kılan Allah'a hamdolsun." dediler. (Neml Suresi, 15)" Süleyman, Davud'a mirasçı oldu ve dedi ki: "Ey insanlar, bize kuşların konuşma-dili öğretildi ve bize her şeyden (bol bir nimet) verildi. Gerçekten bu, apaçık bir üstünlüktür. (Neml Suresi, 16) Niye haset ediyorsun? Niye haset ediyorsun? Bu aile mezarına meraklı olan kardeşlerimiz yanlış biliyorlar. Tamam gönülleri rahat ediyorsa ayrı mesele. Kıyamet koptuğunda dünya toz, duman oluyor. Bunu anlamıyorlar mı? "Dağlar göçen kum yığınına döner " diyor. Kıyamet kopuyor. Dümdüz oluyor. Ağaç, çiçek, böcek hiçbir şey kalmıyor. Taşlar falan her şey eriyor. Kum gibi dağılıyor dünya. Güneş, ay birleşiyor. Sen oturmuşsun hala mermer mezardan “ailece birlikte orada olacağız.” Öyle bir şey yok. Sonra Allah, “insanları yattıkları yerden kaldırırım” diyor Allah. Bilemiyoruz onu. Yani muhtemelen bütün insanlık birden, bir yerden doğrulup kalkıyor. Bir yerden. Kalktığında anlıyor yattığını. Yatar vaziyette olduğunu. Bakıyor, yatar vaziyette. Doğruluyor ayağa kalkıyor o kadar. Yani bir arazi öyle düşünsünler. Müminlerin durumu değişik. Müminler bir vasıtadalar. Önlerinde bir ışık, yanlarında bir ışık. Yanlarında mihmandarları var. Onlara iltifat eden, sevgi gösterten. Müslüman'ın konumu tamamen değişik. Ama diğer insanlar yerden kalkıyorlar. Kalabalık bir güruh şeklinde bir noktaya doğru koşuyorlar. Sütun gibi bir şey görüyorlar. Oradan bir ses duyuyorlar. Bir insan sesi. "Çağrıcı" diye geçiyor ayette. Çağrıcının, “buraya gelin” gibi bir şey düşünelim. Herkes oraya doğru koşmaya başlıyor. Belki ne kadar? On milyar insan diyelim. Çok geniş bir arazi, geniş bir arazide koşarak geliyorlar. "Çekirge sürüsü gibi" diyor Allah.  Cehennem çaka çaka doluyor bu insanlarla. Hepsini diz üstü çöktürüyor Allah. Hepsini cehenneme alıyor. Müminler ayrılıyorlar. Müminler zaten bu konularla hiç muhatap olmuyor. Onların yaşadığı dehşetle falan hiç muhatap olmuyor. Ama olacak şeyleri Allah önceden bildiriyor küfre ki, pişman olsunlar diye. Müminler de uzaktan görüyorlar bunu. Müminler daima güzel şeylerle karşılaşıyorlar. Zorluk, ıstırap, korku falan öyle bir şey hiçbir aşamada yok. Her yerde işleri düzgündür. Vefat ederken, dirildiğinde, cennete alınırken. Yani hiçbir şekilde tedirginlik yaşamazlar. "Onlara korku yoktur ve mahzun da olmayacaklardır" diyor Allah. Allah söz veriyor açık. ENDER DABAN: Siz söylemiştiniz Hocam, hesap anında da çok güzel bir şekilde sorguya çekiliyor Müslümanlar. ADNAN OKTAR: İltifat olsun, gönülleri alınsın diye. Mesela diyor ki, “Sen ömrün boyunca tebliğ yapmışsın, doğru mu?” diyor, “Evet, Ya Rabbi” diyor. Bu ne için yapılır? Hoşuna gitsin diye yapıyor. Mesela, “Bütün malını mülkünü Allah için dağıtmışsın, doğru mu?” diyor. “Evet” diyor. Zaten çok kısa bir sorgulama yapılıyor. Melekler falan hepsi acayip sevgi gösteriyorlar. Böyle alayiş, neşe sevinç içerisinde alıp götürüyorlar. Cennet kapısından girdikten sonra da zaten bitiyor, sonsuza kadardır. OKTAR BABUNA: “Son sorguya çekilen, ilk çekildiğini zanneder” demiştiniz. ADNAN OKTAR: Evet. Bütün dünyadaki insanlar sorguya çekiliyorlar. Mümin olan yani mesela en sona sorguya çekiliyor farz edelim “ilk başta sorguya çekildim” zannediyor. “Yakınlarına sevinç içinde döner” diyor. “Ne sordular sana?” diyor. “Bana şunu sordular, bunu sordular” hep müspet yani hoşuna gidecek şeyler. Zevk alsın diye. Hiçbir yerde, hiçbir şekilde Müslüman’ı rahatsız edecek bir şey yok. Onun için onu Müslüman’ın kara kara düşünmesine gerek yok. Ama cehennemden korksun ayrı mesele. Ama “Ben Müslüman olarak ne sıkıntıları çekeceğim?” Öyle bir şey olmaz. Bunu düşürsen günaha girersin. Müslüman olarak öyle bir şey mümkün değil. Her yerde rahat. İşi gayet akıcı şekilde huzurlu olarak biter. Öyle bir konu olmaz. GÖKALP BARLAN: “Kötülüklerini örteriz, onları yaptıklarının en güzeliyle mükafatlandırırız” diyor inşaAllah. ADNAN OKTAR: Tabii. Ama tabii cennete iyi teksif olmak lazım. İyi kavramak lazım. İnancını iyi pekiştirmek lazım. Kafasında o bilgiyi tam oturtturması gerekiyor. Bunlar önemli. Yani cennet flu bir bilgi olarak insanda kalmaması gerekiyor. Cennetteki bütün anlatılanları hepsini bilecek Müslüman. Ayette anlatılıyor ya. Tabii imtihanda da Allah böyle bir esaslı deneme yapıyor. Mükemmel bir deneme yapıyor. Mükemmel bir imtihan yapıyor. İmtihanın mükemmelliğini anlayan Müslüman hep sevinir. Çünkü zorluk herkese de veriliyor ama kendisine de veriliyor. Küfür anlayamıyor, orada o çok avantajlı olmuş oluyor. O anladığı için müthiş avantajlı oluyor. Küfür mesela orada tak düşüyor. Halbuki o hızla ilerlemeye devam ediyor. Yani gayet hızlı ilerliyor. Küfür yine bir yere takılıyor. Daha aynı yerde olduğu halde o, o hemen hızla geçiyor oradan. Küfrün her takıldığı yerden mümin çok rahat geçer. Mesela o daha onuncu engelde takılıyor, Müslüman basıp geçiyor. Mesela bazısı yirminci engelde takılıyor, Müslüman orayı da basıp geçiyor. Basıp geçtikçe de çok hoşuna gidiyor yani onların takıldığı yerleri görünce o onun için nimettir. Mesela bazı tipler görüyoruz böyle hayret edilecek şeylere takılıyor. İmanını kaybediyor. Halbuki Müslüman onda da hiç kâle dahi almıyor. Kâle dahi almıyor. Kolu kopsa etkilenmez, kulağı kopsa, bacağı kopsa etkilenmez Müslüman. Ama küfürde öyle olmuyor. Bir şeyle bir karşılaşıyor hemen kaybeder imanını. Müslüman; “Ya Rabbi kolumu sen yarattın. Aldıysan cennette o kol beni karşılayacak zaten” diyor. Hz. Süleyman (a.s), Mehdi (a.s)’ın ceddidir. Yani Mehdi (a.s) ile bağlantısı açısından soruyorlar da. Onun ceddidir. Peygamberimiz (s.a.v.) bağlantı kuruyor, zaten benziyor Süleyman (a.s)’a Mehdi (a.s). Hayatı çok benzer. Kişiliği yani onun sanata düşkünlüğü, kadınları da çok sevecek Mehdi (a.s) bunu da göreceksiniz. Sanatı çok sevecek, güzelliği çok sevecek, ihtişamı çok sevecek. Dünyayı süsleyecek; “Mamur eder” diyor Peygamberimiz (s.a.v.), “bütün dünyayı.” Rtlerim Beniki; “Adnan Hoca canlı yayında “Hz. Süleyman (a.s)’ın yedi yüz cariyesi, üç yüz eşi var” diye anlatıyor. Bilmiyordum” diyor. Öyle. Şeyh Ahmet HDPliyan. Herhalde HDP’li anladığım kadarıyla. “Parayla pulla, ihtişamla etkiliyordu demek ki” diyor. Kuran’da var o. Mesela İslam’a yeni ısınanlara para veriliyor, imkan veriliyor, yiyecek veriliyor. Bu İslam’ın bir yöntemidir. Tabii ki ihtişamla etkilersin. Mesela Sebe Melikesi o havuzu görünce bacaklarını açıyor, “Derin bir havuz zannetti” diyor. Bacaklarını açması nasıl? Tam anlamıyla açmış. Gelenekçi tefsirlerde diyor ki, “Hz. Süleyman (a.s) mübarek elini mübarek gözlerinin üstüne örttü, başını çevirdi” diyor. Onu yapacak insan hiç öyle bir şeye girmez. Özel olarak onu götürüyor zaten, havuzun yanına getiriyor, bacağını açacağını biliyor. “Gel havuz buna gir” diyor. O da bacağını açıyor. O da ona gülüyor Hz. Süleyman (a.s) onun yaptığına yani hoşuna gidiyor. Mübarek gözlerini çeviriyor diye bir konu yok. O senin kendi ilaven, uydurman ve kaynak da hiçbir şey yok, ayette de yok. Hadi hadisten kaynak göster, hadiste de yok. Hiçbir yerde yok. Ağırına gidiyor. “Derin bir su sandı” diyor, bayağı açıyor bacaklarını. Ama anlıyor tabii kadın su olmadığını sonra, havuza basınca ayağını anlıyor. Ve ne diyor? “Biz zaten iman etmiştik” diyor. Mesela tahtını getiriyor, tahtının muhtemelen görüntüsünü getirttiriyor. Ama dehşetli bir ilim. Mesela televizyon var o devirde. Ama onu nasıl sade bir ilimle yaptı bilmiyorum. Dinliyorum. KARTAL GÖKTAN: “Dünyayı saran tarım emperyalizmi” başlıklı yazınız ilk defa olarak Hindistan’daki The Hans India sitesinde yayınlandı. Diplomacy Pakistan isimli haber sitesi “Drone saldırıları ölüm getiriyor” ve “Ramazan’la gelen sağlık” başlıklı makalelerinize yer verdi. Amerika merkezli Jefferson Corner sitesinde “İsrafa tedbir dünyayı değiştirebilir” başlıklı yazınız çıktı. News Rescue sitesinde “Arakanlılar sığındıkları ülkelerde eziyet görmeye mahkumlar mı?” başlıklı yazınız çıktı. Seçimlerle ilgili yeni yazınız, “Türkiye’nin sandıkla buluşması” İran’ın önde gelen İngilizce gazetelerinden Tehran Times’da yayınlandı. MBC Times’da İspanyolca dilinde iki yazınız çıktı. Başlıkları şöyle; “Akdeniz’de yaşanan göçmen trajedisi” ve “Balkanlar’da barış için Makedonya’da barış olmalı. Bahreyn’de yayın yapan Gulf Daily News Gazetesi’nde “Dünya Suriye’de yaşanan zulme neden sessiz?” ve “Ramazan’la gelen neşe” başlıklı iki yeni yazınız çıktı. Fas merkezli Morocco Word News sitesi ise “Ramazan ayı Müslümanlar için neşe kaynağıdır” başlıklı makalenize yer verdi. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Ramazan zevkli oluyor, güzel oluyor. Ama işte güvenli olsa Türkiye, daha güvenli olsa daha da güzel olur. Güvenlik sorunu var. Hanımları vuruyorlar, genç kızları vuruyorlar, kimine tecavüz ediyorlar. Bir garip yani. Eskiden böyle şeylerde bayağı sıkı polis tedbir alırdı. O Avrupa yasağına uyacağız diye bir gevşeklik oluştu. Bu da garibanlara, mazlumlara çok büyük zarar veriyor. Halbuki polis orada inisiyatifini kullanıp gereğini yapması lazım. Hz. Süleyman (a.s)’a yaptıkları hakaret beni çok rahatsız ediyor. Bunun bir çözümünü bulmak lazım. Yani anlatmak lazım. Bu konuda yazı da yazalım. Allah birisini peygamber seçtiyse, o güvenilir, mükemmel ki peygamber seçiyor. Allah’ın onu yanlış seçtiğini zannediyorlar. Hata yapacak insanı, Allah peygamber olarak seçmez. Mükemmel olduğu için seçiyor. Bir türlü bunu anlamıyorlar. KARTAL GÖKTAN: Gümüşhane’de aile hekimliklerine ve halka Karanlık Tehlike Bağnazlık, Hz. Mehdi ve İttihad-ı İslam kitaplarınızdan bırakılmış. Akhisar’da yüz otuz adet kitabınız dağıtılmış. 14 Haziran Pazar günü Balıkesir Erdek’te halkımıza yetmiş altı adet kitabınızdan hediye edilmiş. ADNAN OKTAR: Ne güzel insanlar maşaAllah. KARTAL GÖKTAN: 9 Haziran Salı günü Sakarya’da bin iki yüz iman hakikati ve A9 TV broşürü ve kırk adet kitaplarınızdan dağıtılmış. ADNAN OKTAR: Ne bereket, ne güzellik. KARTAL GÖKTAN: Ayrıca bir araya gelip kitaplarınızdan okuyup sohbet etmiş kardeşlerimiz. ADNAN OKTAR: Şu güzelliğe, şu nura bak maşaAllah. Allah ilimlerini arttırsın. KARTAL GÖKTAN: 11 Haziran’da Münih’de kardeşlerimiz altmış adet Türkçe eserlerinizden posta kutularına bırakmışlar. Bursa’dan kardeşlerimiz Fatih Mahallesi’nde bin beş yüz adet Türk-İslam Birliği’nin önemi ve evrimin geçersizliğini anlatan broşürlerden dağıtmışlar. Sonrasında ev sohbetinde buluşup kitaplarınızdan okumuşlar. Balıkesir’de kardeşlerimiz 11 Haziran’da ve Ramazan’ın ilk gününde iftarda buluşup birlikte yemek yemişler. Sohbetlerinizden izleyip evrim teorisinin geçersizliği üzerine konuşmuşlar. Ayrıca 14 Haziran’da İzmir Çiğli’de seksen adet kitabınızı ve seksen adet A9 TV broşürünü esnafa, tekel bayilerine, marketlere, kahvehanelere ve vatandaşlara dağıtmışlar. Bir kardeşimiz geçtiğimiz hafta sonu Belçika’da Türkler’in düzenlediği bir yaz şenliğinde çok sayıda DVD, A9 TV broşürü ve Komünist Kürdistan Tehlikesi’ni anlatan broşür dağıtmış. Dün de Belçika’nın Gent şehrinde iki ayrı üniversitede öğrencilere ve üniversite hocalarının posta kutularına kırk beş adet İngilizce Evrim Aldatmacası kitabı, çok sayıda da Hollandaca broşür dağıtmışlar. ADNAN OKTAR: Aferin çok güzel, çok etkili olmuş maşaAllah. Hayatı değişiyor insanların. KARTAL GÖKTAN: 12 Haziran’da Gümüşhane’nin Kelkit ve Köse ilçelerinde halka dört yüz adet kitabınız hediye edilmiş. ADNAN OKTAR: Dört yüz bin olur o. KARTAL GÖKTAN: Adapazarı’ndaki kardeşlerimiz İstanbul Güngören Gençosman Mahallesi’nde yüz elli adet fosillerle ilgili ve iman hakikatleri broşürleri dağıtmışlar. Ayrıca 13 Haziran Cumartesi günü Adapazarı Kazımpaşa Mahallesi’ndeki kahvehanelere, camilere ve evlere kitaplarınızdan ve yüz elli adet iman hakikati broşürlerinden dağıtmışlar. ADNAN OKTAR: Nur bunlar nur. MaşaAllah Allah nurlarını arttırsın. KARTAL GÖKTAN: İzmir’deki kardeşlerimiz farklı tarihlerde Karataş sahilinde, Alsancak sahilinde ve Konak sahilinde çok sayıda eserinizi halka hediye etmişler. 16 Haziran tarihinde Ankara Ulus metro çıkışında yirmi beş adet eseriniz dağıtılmış. Son olarak bir de Adana’dan bir faaliyet var. Dün Adana merkezde beş bin adet Komünist Kürdistan Tehlikesi ve beş bin adet Karanlık Tehlike Bağnazlık kitabınız yani toplam on bin adet kitabınız halkımıza ücretsiz olarak dağıtılmış maşaAllah. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Ramazan bereketi. KARTAL GÖKTAN: Dağıtıma Adana, Osmaniye, Niğde, İskenderun, Hatay, Mersin, Konya, Kayseri ve İstanbul’dan yaklaşık kırk beş kardeşimiz katılmış. ADNAN OKTAR: Çok büyük olay olmuş. Aferin maşaAllah elhamdülillah. Ne bereket, ne güzellik. Allah üstlerinden derdi belayı alıyor. Yollarını açıyor. Eğer düşünürse cenneti kavramak isteyen, bu dünyada gerekli delil vardır. Çok çok fazla vardır. Biraz düşündüğünde anlar. Mesela geçenlerde anlatmıştım, bir kız arkadaş diyor “Ne kadar güzel anlattınız onu” diyor. Mesela bir arkadaş geliyor birden burada beliriyor. Hz. Adem (a.s)’ın yaratılması da öyle aniden yaratılır. Yani aynı sistem, aslında bu sistemle hiçbir farkı yok. Hz. İsa (a.s)’ın indirilmesi mesela evdeki yemekler, kaplar, sandalyeler, masalar aynı cennetteki sistemin aynısıdır. Aynı sistemle yaratılıyor. Yani -haşa söylemek uygun olur mu bilmiyorum da- aynı teknik kullanılıyor. Yani aynı usul kullanılıyor. Buradaki usule bakarsa insanlar cenneti çok rahat kavrayabilir, her şeyi kavrayabilirler. Cenneti düşünmenin ve oradaki sistemi kavramanın yolunu parça parça, zaman zaman anlatalım, öyle daha iyi kavrayabilirler. Çünkü “cenneti bir görsem daha iyi anlarım” diyorlar ama burada o sistem uygulanıyor zaten şu an. Orayla hiçbir farkı yok.  Yani aynı sistem. Hz. Yusuf (a.s) döneminde o kıssa da anlatılan olay, cahiliye kadınının karakterinin sevgi anlayışını gösteriyor. Hz. Yusuf (a.s)’ın yanında kadın dekolte, açık geziyor ama bayağı etkileyecek şekilde geziyor. Hz. Yusuf (a.s) onunla konuşuyor, hizmetini yapıyor, her türlü hizmetini yapıyor. Ama kadın onunla bir cinsel ilişki takıntısı var. Bunu bir süre sonra bilindiği gibi şiddetli eyleme döküyor. Ama şimdi kadın da Hz. Yusuf (a.s)’a karşı müthiş bir sevgi var gibi görünüyor ama önden Hz. Yusuf (a.s)’ı insan olarak kıskandığı anlaşılıyor, güzelliğini kıskandığını. O güzelliği hem arzuluyor ama nefret de ediyor. Bir kin var. Hz. Yusuf (a.s)’ın güzelliği, zekası, aklı ona tabiri caizse bayağı bir rahatsızlık vermiş. Bilinçaltında bir kin var ama aynı zamanda da istiyor onu, ele geçirmek istiyor, cinsel ilişkiye girmek istiyor. Hz. Yusuf (a.s) reddettiğinde hemen o hazır olan kini, nefreti, kıskançlığı devreye giriyor. Şiddetli azap, hapse atılmak. Ama müebbet hapis istiyor o tarz yani. Hapiste zaten unutuyor. Unuttuğundan değil de hatırlatmıyor kimseye. “Çıkaralım”  demiyor, çıkaralım demese yatar, sürekli durur. Cahiliye kadınında güzel olan erkeğe karşı yahut başarılı olan erkeğe, akıllı, zeki olan erkeğe karşı öfke ve kin olduğunu görüyoruz. Ama aynı zamanda da hayvani bir arzuyla arzuladığını görüyoruz. Hz. Yusuf (a.s) -Allah esirgesin- onunla ilişkiye girmiş olsa ona karşı azgınlığı, saldırganlığı bir süreliğine durur. Ama bilinçaltında duruyor o azgınlık yani ona illaki zarar verecek, illaki ahlaksızlık yapacak, bir şey yapacak canını yakacak. Ama onu dengelediği müddetçe, onun çıkarına uygun hareket ettiği müddetçe ona bir şey yapmaz. Ne konuşalım ne anlatalım? Yusuf Suresi’ni oku, ondan konuşalım. BÜLENT SEZGİN: Şeytandan Allah’a sığınırım. “Elif, Lam, Ra. Bunlar, apaçık Kitab’ın ayetleridir. (Yusuf Suresi, 1) ADNAN OKTAR: Yani Kuran’ın açık olduğunu baştan söyleyip kafaları Cenab-ı Allah açmış oluyor. Çünkü adam “Kuran anlaşılır değildir” dedi mi şirkin kapısı sonuna kadar açılıyor artık. Uydur uydurabildiğin kadar. Dini değiştir değiştirebildiğin kadar. Tabii müşrikler için böyle bir mantık ortaya çıkıyor Allah vermesin. Onun için Kuran sürekli onu vurgulayarak anlatıma başlıyor. Cenab-ı Allah öyle bir güzel yöntemle Kuran’ı anlatıyor. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Gerçekten Biz, akıl erdirirsiniz diye, onu Arapça bir Kur'an olarak indirdik.” (Yusuf Suresi, 2) ADNAN OKTAR: Arapça, hiçbir itirazları yok çünkü Arabistan’a gelmiş Kuran, o bölgeye gelmiş. Hepsi Arapça biliyorlar. Anlamadık, bilmedik diye bir şey yok. Akıl erdirme sorunları oluyor sadece. Aklı varsa aklı eriyor, aklı yoksa aklı ermiyor zaten. O zaman şirkin içine dalıyor. BÜLENT SEZGİN: “Biz bu Kur'an'ı sana vahyetmemizle, en güzel kıssaları gerçek bir haber (kıssa) olarak sana aktarıyoruz…” (Yusuf Suresi, 3) ADNAN OKTAR: Kıssa. Kıssa ne için anlatılır? Kıssadan hisse almak için anlatılır. Kıssanın anlatılması masal, hikaye olsun diye anlatılmaz. O gerçekleşecek bir olaya ışık tutar. Gerçekleşecek olayları sembollerle anlatır. Yusuf Suresi Mehdiyet olayının sembollerle anlatımıdır. BÜLENT SEZGİN: “… oysa sen, daha önce, bundan haberi olmayanlardandın.” (Yusuf Suresi, 3) ADNAN OKTAR: Evet oradaki bilgi, orijinal bilgi Tevrat’ta da yok, İncil’de de yok. Peygamberimiz (s.a.v.) de bilmiyor, hiç kimse bilmiyor. Tam doğrusu bildiriliyor. Çünkü Tevrat’ta değişmiş hali var. Hahamlar kendi kafasına göre değiştirmişler. Mesela Hz. Süleyman (a.s) gibi mübarek, muhteşem bir peygamberi ne şekilde anlatıyorlar. Şirke bulaşmış, şirkin içine batmış, mahvolmuş bir adam olarak gösteriyorlar. Sen kimsin de öyle diyorsun Hz. Süleyman (a.s) hakkında, mübarek hakkında? O peygamber, Allah onu peygamber olarak kaderinde peygamber yaratmış. Son anda peygamber olmuş değil. Dünyaya peygamber olarak geliyor. Ve mükemmelliğini Tevrat’ta uzun uzun görüyoruz Süleyman’ın Meseleleri’nde. “Süleyman’ın Meseleleri” diye bölüm var. Orada Hz. Süleyman (a.s)’ın yüksek aklını, yüksek seciyesini, yüksek kalitesini, sevgi anlayışını, Allah’a imanını bütün mükemmel özelliklerini görüyoruz. Sen orada şirkten bahsediyorsun, mahvolmuş bir insandan bahsediyorsun. Aklını başına al. Evet dinliyorum. BÜLENT SEZGİN: “Hani Yusuf babasına: "Babacığım, gerçekten ben (rüyamda) on bir yıldız, Güneş'i ve Ay'ı gördüm; bana secde etmektelerken gördüm" demişti.” (Yusuf Suresi, 4) ADNAN OKTAR: On bir yıldız. Avrupa Birliği’nin bayrağında kaç yıldız var? TARKAN YAVAŞ: On iki. ADNAN OKTAR: Güneşle beraber on iki ediyor Kuran’daki anlatıma göre. Yıldızlar. Aynı zamanda mason sembolüdür yıldızlar. On iki yıldız da mason sembolüdür. On iki masonlukta kutsal bir sayıdır. Güneş ve ay da mason sembolleridir. OKTAR BABUNA: Hz. Mehdi (a.s) da on ikinci imam. ADNAN OKTAR: Evet dinliyorum. BÜLENT SEZGİN: “(Babası) Demişti ki: "Oğlum, rüyanı kardeşlerine anlatma, yoksa sana bir tuzak kurarlar. Çünkü şeytan, insan için apaçık bir düşmandır.” (Yusuf Suresi, 5) ADNAN OKTAR: Sevgisiz, akılsız, şirk ruhuna bulaşmış adamlara Müslümanlar’ın onlarca bozulabilecek özellikleri anlatılmaz. Mesela iyi bir ticaretin var ama ahlaksız bir müşrik var, adam oranın mesela genel müdürü. Senin yaptığın işi sabote edebilecek güce sahip. Sen ona gider çok iyi kazandığını söylersen adam sana musallat olur. Ne diyeceksin? Kazanmıyorum diyeceksin. Veyahut konusunu hiç açmayacaksın. Çünkü başına bela olur. Müşrike malzeme verirsin. Yahut okulunda başarılıysa söylediğinde mesela müşrik bir öğretmense o çocuğun başına bela olur. Söylenmez. Kuran, insanların kendini pasif savunmasının bir yolunu da gösteriyor. Pasif savunmanın yolu. Mesela zaaf da söylenmez. Hazreti İsrail (a.s) ne diyor? Yusuf’u “…onu kurdun yemesinden korkuyorum…” (Yusuf Suresi, 13) diyor. Bitti. Sen ona o malzemeyi vermiş oluyorsun o zaman. Herhangi birisi için söylüyorum. Çünkü zaafını belirtmişsin artık. Ona yol göstermiş oluyorsun. Bu insanların, müşrik kişilikli insanların ince hainliklerine, ince oyunlarına karşı Kuran, Müslümanlar’ın kendini koruması için yollar gösteriyor. Bunlar kapalı yollar, bir kısmı açık yollardır. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Çünkü şeytan insan için apaçık bir düşmandır.” (Yusuf Suresi, 5) ADNAN OKTAR: Gizli değil, açık düşman. Beynine etki eder. Vesvese verir. Korku verir. Tedirginlik verir. Unutkanlık verir. Dinlemeyecek. Şeytan ne diyorsa aksini yapacak. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Böylece Rabbin seni seçkin kılacak, sözlerin yorumundan (kaynaklanan bir bilgiyi) sana öğretecek ve daha önce ataların İbrahim ve İshak'a (nimetini) tamamladığı gibi senin ve Yakub ailesinin üzerindeki nimetini tamamlayacaktır...” (Yusuf Suresi, 6) ADNAN OKTAR: İbrahim (a.s)’e ve İshak (a.s)’a ve Yakub (a.s). Evet. Bir daha oku. Ayet ayet oku. BÜLENT SEZGİN: “Böylece Rabbin seni seçkin kılacak” ADNAN OKTAR: Seçkin ne demek? Yani o devrin Mehdi’si kılacak. Seçkinliğin anlamı budur. Allah seçiyor. O kadar insanın içinden onu seçiyor. Seçkin. Evet. BÜLENT SEZGİN: “…sözlerin yorumundan (kaynaklanan bir bilgiyi) sana öğretecek” ADNAN OKTAR: Mesela biz Kuran’ı yorumluyoruz. Ona da Allah’ın Kitap’ını yorumlama, rüya yorumlama, hikmetli sözleri yorumlama özelliği veriliyor Hazreti Yusuf (a.s)’a. Çok zeki, çok akıllı, kısa özlü mükemmel yorumluyor. Ve o bilgilerin hayata geçmesini sağlıyor. Evet. BÜLENT SEZGİN: “…ve daha önce ataların İbrahim ve İshak'a (nimetini) tamamladığı gibi senin ve Yakub ailesinin üzerindeki nimetini tamamlayacaktır.” ADNAN OKTAR: Bu tamamlama Hz. Mehdi (a.s) ile oluyor biliyorsunuz. Çünkü Cenab-ı Allah Hazreti İbrahim (a.s)’a söz verdi. Nimetini tamamlayacak İbrahim (a.s)’e, İshak (a.s)’a, Yakub (a.s)’a. Ama tamamlanma Hz. Mehdi (a.s) ile oluyor. Hz. Mehdi (a.s) ile hatem buluyor. Onun için Hz. Mehdi (a.s)’a hateme veli denir. Artık veliliğe hatem çekiyor. Son veli, son, en büyük, gelmiş geçmiş en büyük velidir İmam Mehdi (a.s). Evet. BÜLENT SEZGİN: “Elbette Rabbin, bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.” (Yusuf Suresi, 6) ADNAN OKTAR: Her şeyi bilen, her türlü hükmü oluşturan Allah’tır. Ve hikmet sahibidir. Mesela bir şey yaptığında bir hikmeti vardır. Adam diyor ki; “çok büyük aksilik oldu” Yok. Hikmetle oldu. Senin aklın almıyor. Ya dünyada öğrenirsin, ya ahirette öğrenirsin. Ama hikmetledir. BÜLENT SEZGİN: “Andolsun, Yusuf ve kardeşlerinde soranlar için ayetler (ibretler) vardır.” (Yusuf Suresi, 7) ADNAN OKTAR: Soranlar için ayetler, deliller, hikmetler, hayata yönelik deliller var. Hikmet masonlukta çok önemli bir konudur. Hikmet, sır, yorumlamak, bir şeyi yorumlamak. Sırrı çözmek, evet. BÜLENT SEZGİN: Siz daha önce belirtmiştiniz. “Demek ki sorulacak” demiştiniz. Hazreti Yusuf (a.s)’ın kıssası ve hayatı. ADNAN OKTAR: Tabii insanlar sorduğu için Cenab-ı Allah söylüyor. BÜLENT SEZGİN: “Onlar şöyle demişti: "Yusuf ve kardeşi babamıza bizden daha sevgilidir…” ADNAN OKTAR: İşte kıskançlık yani insanların en büyük başının belası bu. Yani başarılı bir insan oldun mu kıskanıyorlar. Dünyanın her tarafında, Türkiye’de de bilinir. Yani herkesin gözü önünde başarılı insanı alaşağı ederler. Başarılı olmak adeta bir suç gibidir. Onun için başarılılar genellikle gizlenir. Veyahut başarılı insan çok mütevazi olmak durumundadır. Eğer bir enaniyet gösterisi yaparsa çok yırtıcı oluyor insanlar. Onun için tevazu koruyucu bir zırhtır. Enaniyet de saldırganlığı artıran, belayı cezbeden bir hastalıktır. Sen adama çıkar “dünyanın en akıllısı” dersen herkes düşman olur. Hemen hemen herkes. “Ama ben toprak gibiyim. Allah’ın aciz bir kuluyum” dersen bu sevgi nedenidir. Çünkü Allah’ın beğendiği bir söz oluyor. Evet. BÜLENT SEZGİN: “…Oysaki biz, birbirini pekiştiren bir topluluğuz.” (Yusuf Suresi, 8) ADNAN OKTAR: İşte müşriklerin birbirine dayanışma içinde olduğunu da Kuran gösteriyor. Münafıkların, müşriklerin,  hasta insanların bir çete ruhu içerisinde. Mesela mafya nasıl dayanışma içinde oluyor, PKK nasıl dayanışma içinde? Mesela PKK içindeki dayanışma Müslümanlar arasında yok. Onun onda biri bile yok. Mesela dağda mesela üç bin metre yükseklik dağda kayanın, mağaranın içerisinde yaşıyor adam. Bir Müslüman’a desen “git mağarada yaşa” falan, çok nadir Müslüman kabul eder. “Hayatını ortaya koy” desen, “benim çoluk çocuk var” diyor. “Hanım var” diyor. İşte “çocuklar okulu bitirecek. Ben işte yükseleceğim. Çocuğu evlendireceğim” falan. Hayatını ortaya koymaz. Ama bak PKK hayatını ortaya koyuyor. Onun için küfür dahi olsa Allah başarılı kılıyor o zaman. Küfür dahi olsa çünkü azmettiği için ama küfre Allah bir süre veriyor. Sonra Allah deviriyor. Batıl olduğu için yani kırk yıl falandır küfrün süresi. Bunlar da kırk yıllarını doldurmak üzereler. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Gerçekte babamız, açıkça bir şaşkınlık içindedir.” (Yusuf Suresi, 8) ADNAN OKTAR: İşte müşrik terbiyesizliği böyle oluyor. Mesela peygamber Hazreti İsrail (a.s), ona hakaret ediyorlar. Müşrikler Allah ile dinle ilgili espriler yaparlar. Fıkralar anlatırlar. Saygısızdırlar ve çok küstah konuşmaya müsaittirler. Mesela bu Tevrat’ta da kendini gösteriyor. Tevrat’a baktığımızda peygamberlere karşı çok pervasız bir üslup kullandıklarını görüyoruz. Mesela bak, demin anlattım ya Hazreti Süleyman (a.s)’a ne müşrikliğini bırakmışlar, ne hastalığını bırakmışlar. Ağızlarına geleni söylüyorlar. Acayip pervasızlar. Peygamber saygısı olmuyor, hepsinde değil ama bayağı bir kısmında olmuyor. Bu hastalığı zaten Tevrat’a baktığımızda görüyoruz. Bu aynı şekilde müşriklerde de vardır bu pervasızlık.  Evet. BÜLENT SEZGİN: “Öldürün Yusuf'u veya onu bir yere atıp-bırakın ki babanızın yüzü yalnızca size (dönük) kalsın.” ADNAN OKTAR: İşte müşriklerde öldürme ruhu ta oradan geliyor. Mesela görüyorsunuz asrımızın müşrikleri hep işte ya kesiyor, ya doğruyor, ya biçiyor. İsrail’in zalimleri de mesela bak, ta o zamanlar bunlar da ben-i İsrail yani burada. Adam öldürmeye meraklı. İsrail’in zalimleri yine adam öldürmeye meraklı. Ama mazlumunu seveceksin. Koruyacaksın, kollayacaksın. Kardeş olarak göreceksin. Muhabbet edeceksin. Zalimine de tavır alacaksın. Ama bak, ta o devirde var zalim. Yani ben-i İsrail zalimi ta o devirde var. Bak, mazlumu kıskandığı için “hemen öldürelim” diyor. Veyahut çok feci yöntemlerle kuyuya atıp el kadar çocuğu dehşetin ve belanın içerisinde her türlü tehlikeye açık hale getiriyorlar. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Ondan sonra da salih bir topluluk olursunuz.” (Yusuf Suresi, 9) ADNAN OKTAR: Üstünlük iddiası da oluyor böyle şeylerde. Mesela diyor ki “yetmiş üç fırkaya ayrılacak” diyor. “Yetmiş iki fırka delalete düşecek. Biz en iyisi olacağız” diyor. Bak, öbür kardeşlerini harcıyor görüyor musun? Yetmiş iki grup kardeşini harcıyor, kendisi en üstün oluyor. Bak müşrik kafası. Bu aynı şekilde İsrail’de de vardır. Bütün insanlığı adam yerine koymaz bir kısmı, bazıları. İnsan olarak dahi görmez. Ancak kendilerinin cennete gideceğine inanırlar ama bir kısmı bu. Aklı başında İsrailliler böyle söylemez. Evet. BÜLENT SEZGİN: “İçlerinden bir sözcü dedi ki: “Eğer (mutlaka bir şey) yapacaksanız, öldürmeyin Yusuf'u, onu kuyunun derinliklerine bırakıverin de bir yolcu kafilesi alsın.” (Yusuf Suresi, 10) ADNAN OKTAR: İşte her yerde bir birader oluyor demek ki. Mesela bu da bir ledün ilmidir. Yani dese ki “ne kuyuya atalım, ne de öldürelim” derse bu sefer ona bir şey yaparlar. Öldürülmesin diye “kuyuya atalım” diyor. “Bir yolcu kafilesi alır” diyor. Ama yolcu kafilesinden de emin. Burada anlıyoruz ki Hızır (a.s) o kardeşlerin birinin kılığına girmiş. Veyahut o kafileye bir şekilde katılan birisi. Çünkü “içlerinden biri” diyor. O kafileye katılan birisi. Bunun da Hızır (a.s) olduğunu anlıyoruz. Çünkü bir kafilenin geleceğini bilemez. Kuyuya attın mı çocuk normalde açlıktan, susuzluktan ölür. Şehit olur. Yani başka da bir şey olmaz. Çünkü oraya kervan ne zaman gelecek? Eğer içinde su varsa zaten kuyuda boğulur, ölür. Kuyuda su yoksa kervanın ne işi var o kör kuyuda? Niye kova sallasın? Niye baksın? Ama gelecek kervanın o kuyuya kovayı sallandıracağına inanıyor. Kova, Hz. Yusuf (a.s)’ı kurtaran güç. Hz. Yusuf (a.s) neyi temsil ediyor? İslam’ı temsil ediyor. Kova neyi temsil ediyor? Mehdiyet’i temsil ediyor. Çünkü hem kova burcunu anlatıyor. Aquarius mu diyorsunuz? OKTAR BABUNA: Evet. ADNAN OKTAR: Kova burcunu temsil ediyor. İslam’ı kurtaran gücünü temsil eden bir remz olmuş oluyor. Evet. BÜLENT SEZGİN: “(Bu karara vardıktan sonra) "Ey Babamız," dediler. "Sana ne oluyor, Yusuf'a karşı bize güvenmiyorsun? Oysa gerçekte biz, onun iyiliğini isteyenleriz.” (Yusuf Suresi, 11) ADNAN OKTAR: Müşriklerin böyle dilbaz, sahtekâr, kendilerini dindar gibi gösteren, üçkağıtçı, dini kullanan, İslam’ı kullanan kişiler olduklarını görüyoruz. Hem ahlaksızlık yönü var. Hem hasetlik, kıskançlık yönü var. Yani fitne çıkaran, Müslümanlar’ı mahvetmeyi göze alan, Mehdiyet ruhunda birisini gördüğünde de boğmaya çalışan bir psikopat güruhu olduğunu anlıyoruz. Ve müşriklerin Mehdiyet’e karşı kinli olduğunu da anlıyoruz. Çünkü Hz. Yusuf (a.s) orada Mehdiyet’i temsil eden birisi. Müşrikler de Mehdiyet’ten hiç hoşlanmıyorlar. Hz Mehdi (a.s) oldu mu illaki “ya öldürelim ya ona yakın bir şey yapalım” düşüncesinde oluyorlar. Ama bunu yaparken de İslami, Kurani bir ruh içerisindeymiş gibi kendilerini gösteriyorlar. Yani Allah için yapıyor, halis Müslüman görüntüsünde bunu yapıyor. Yani müşriklerin dini kullandıklarını, ahlaksız olduklarını, İslam’ı kalleşçe ve kahpece bir ruhla değerlendirdiklerini görüyoruz. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Sen onu yarın bizimle gönder, gönlünce gezsin, oynasın. Elbette biz onu koruyup-gözetiriz.” (Yusuf Suresi, 12) ADNAN OKTAR: Bak, iyilik yapacak gibi gösteriyor. “Ama kalleştirler” diyor. Yani müşrikin gerçek yüzüne inanmayacaksın. Senin yanında gösterdiği iyi davranış, güzel davranış yahut yaptığı nutuklar, konuşmalar, onlar geçerli değil. Onun sinsi ve gizli, manyak dünyası esastır. Onun sinsi, gizli ve manyak dünyasını görmek esas oluyor. Kuran buna dikkat çekiyor. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Dedi ki: "Sizin onu götürmeniz gerçekten beni üzer ve siz ondan habersiz iken onu kurdun yemesinden korkuyorum.” (Yusuf Suresi, 13) “Dediler ki: "Andolsun, biz, birbirini kollayan bir topluluk iken, kurt onu yerse, bu durumda şüphesiz kayba uğrayan (aciz) kimseler oluruz.” (Yusuf Suresi, 14) ADNAN OKTAR: Yani “biz birbirimizi kollayan bir topluluğuz” diyor. Müşriklerin zaten özelliği budur. Hakikaten köpek sürüsü gibi olur. Bunlar birbirlerine çok titizdirler. Yani beraber soygun yaparlar, beraber pislik yaparlar. Beraber makam elde etmeye kalkarlar. Ama kendi aralarında didişirler. Bunu anlatıyor ayet. Evet devam et. Bir daha oku ayetin son kısmını. BÜLENT SEZGİN: “Andolsun, biz, birbirini kollayan bir topluluk iken, kurt onu yerse, bu durumda şüphesiz kayba uğrayan (aciz) kimseler oluruz.” (Yusuf Suresi, 14) ADNAN OKTAR: Kayba uğrayacağından değil. Burada taktik yapıyor. Oyun yapıyor. Müşriklerin genel özelliğidir. Bir şeye karşıymış gibi gösterir ama ona taraftardır aslında. Yani şiddetle taraftardır. Müşrik ahlakını, o üçkâğıtçılığını Kuran her yönüyle ortaya koymuş oluyor. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Nitekim onu götürdükleri ve kuyunun derinliklerine atmaya topluca davrandıkları zaman” ADNAN OKTAR: Kuyunun derinliklerine. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Biz ona (şöyle) vahyettik: "Andolsun, sen onlara kendileri, farkında değilken bu yaptıklarını haber vereceksin.” (Yusuf Suresi, 15) ADNAN OKTAR: Evet, yani kalbine bir ilham şeklinde bu yaptıklarını, evet bir daha söyle. BÜLENT SEZGİN: “Andolsun, sen onlara kendileri, farkında değilken bu yaptıklarını haber vereceksin.” (Yusuf Suresi, 15) ADNAN OKTAR: Bu ona bir bilgi olarak veriliyor. Yani bir iç bilgi bu. Bir gün ortaya çıkacak olan iç bilgi. Yani bu vahiy orada duyulan bir ses tarzında olmuyor. Bunu Allah ona verdiği, özel ruhuna kodlanan bir bilgi olduğunu anlıyoruz. Zamanı gelinde o bilgi ortaya çıkmış oluyor. Yani vahiy kodlanmış oluyor ona. Mesela belki on yıl sonra o vahiy harekete geçecek. Beyninde kodlanmış olan o vahiy. BÜLENT SEZGİN: “Akşamüstü babalarına ağlar vaziyette geldiler.” (Yusuf Suresi, 16) ADNAN OKTAR: Akşamüstü, çünkü akşam oldu mu arama yapılması mümkün değil. Ağlama ne? Müşriklerin genel özelliği. Kendilerini ağlayan, zırlayan, böyle içli, merhametli, üzülen insan olarak gösterirler. Dolayısıyla bazı avanaklar da bunu yer tabiri caizse. Ve böylece onların yolları da açılır. Hâlbuki insan Allah korkusundan ağlar. Allah sevgisinden ağlar. Ama burada müşrik ruhuyla gösteriş için ağıyor. Ve oyun ve taktik için yapıyor. Yani müşriklerin oyun ve taktik için ağladıklarını da Kuran bize vurgulamış oluyor. Yani karakterlerini o kadar berrak anlatıyor ki yani her yönüyle bize anlatıyor müşriklerin karaktersizliklerini. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Dediler ki: "Ey Babamız, gerçek şu ki, biz gittik, yarışıyorduk. Yusuf'u da yiyeceklerimizin (veya eşyamızın) yanında bırakmıştık. Fakat onu kurt yemiş. Ne var ki biz doğruyu söylesek bile sen bize inanacak değilsin.” (Yusuf Suresi, 17) ADNAN OKTAR: Yani müşriklerin bir şeyi kotarırken, bir oyun hazırlarken nasıl aptalca ve gelenekçi kafasıyla ve sahtekârca hikâye haline getirdiklerini de görüyoruz. Ve bir şeyi verecekleri vakit, bir şeyi mahvedecekleri vakit onun kabını da hazırladıklarını görüyoruz. Yani bir şeyi kırıp yıktıktan sonra da onu nasıl açıklayacaklarına dair o kör bilgiye de nasıl sahip olduklarını görüyoruz. Mesela diyor ki; “Ben iyilik yapmak için şunu şunu yaptım ama buna rağmen böyle oldu. Ne yapayım?” Diyor. Hâlbuki o ahlaksızlığı özel olarak kotarıyor. Biliyor onu. Ama yani elinde olmadan olmuş gibi gösteriyor sonra. Mesela bir pislik yapacak, bir şeyi mahvedecek, bir sistemi yok edecek. Ama onu öyle bir yapıyor ki yani o kendi hatası gibi değil de, olayların doğal gelişiyle oldu gibi. Yani bir karaktersizliği, bir oyunu bir ahlaksızlığı bu müşrik ruhun önceden planlayacağı ama böyle çirkin planlar yapacağı anlaşılmış oluyor. Onun için oyun oynayacakları vakit müşrikler baştan anlayıp onların yalanlarına da hiç kanmamak gerektiğine Kuran işaret ediyor. BÜLENT SEZGİN: “Ve üzerine yalandan kan (sürülmüş) olan gömleğini getirdiler…” ADNAN OKTAR: Mesela bak, bu da bir müşrik aptallığı. Yani oyun olduğu her halinden belli. Delillendirmeleri de belli. Yani hukuksuz ve adaletsiz oldukları da buradan anlaşılıyor. Yani gerektiğinde hukukla da oynayacakları, hukuku da çarpıtacakları anlaşılıyor. Çünkü burada bir hukuki delili yok etmiş oluyor. Yani sahte delil üretmiş oluyor. Sahte deliller ortaya koyan bir sistem içinde oldukları anlaşılıyor. Ve gerektiğinde de adam öldürebildikleri anlaşılıyor müşriklerin. Yani bir derin devlet yapılanmasına da burada işaret var. Derin devlet yapılanmasının nasıl sahtekârca ve alçakça oyun içinde olduğunu gösteriyor. Orada Hazreti İsrail (a.s) devleti temsil ediyor. Ama ona rağmen, legal meşru devlete rağmen, illegal gizli bir devletin nasıl ahlaksızlıklar yapabileceğini, gerektiğinde de adam öldüreceğini, suni deliller oluşturabileceğini, her türlü pisliği örtbas etmek için her türlü kalleşliği de yapacağına da Kuran işaret ediyor. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Hayır" dedi. Nefsiniz, sizi yanıltıp (böyle) bir işe sürüklemiş.” ADNAN OKTAR: Evet, bu tabii nefsin bir oyunu olmuş oluyor. Bir işe sürüklenmiş oluyorlar. Evet. BÜLENT SEZGİN:  “Bundan sonra (bana düşen) güzel bir sabırdır…” (Yusuf Suresi, 18) ADNAN OKTAR: Evet, Müslüman’ın yapacağı ya sabır. Çünkü bütün olayları yaratan Allah’tır. GÖKALP BARLAN: Hoş Sohbetler programımız burada sona eriyor. Yarın aynı saatte görüşmek üzere, hepinize iyi akşamlar.    http://www.a9.com.tr/izle/204962/Hos-Sohbetler/Hos-Sohbetler-(21-Haziran-2015-1000) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo