Hoşgeldiniz!

fethiye tanıtım

Fethiye Tanıtım 06:01
Fethiye Tanıtım 3.426 izlenme - 3 yıl önce Fethiye Tanıtım
Fethiye Turkey 17:12
Fethiye Turkey 278 izlenme - 3 yıl önce Fethiye Turkey
Fethiye Tanıtım Filmi 02:04
Fethiye Tanıtım Filmi 99 izlenme - 6 ay önce Sadece ülkemizin değil dünyanın da sayılı turizm merkezlerinden olan Fethiye'de gezilecek eşsiz güzellikte pek çok yer var. Muğla'nın bir ilçesi olan Fethiye, doğla güzellikleri ve tarihi varlıkları ile ülkemizin ve dünyanın en popüler tatil merkezlerinden biri. Masmavi deniz, bakir koylar, bozulmamış bir doğa ve binlerce yıllık bir tarih... Hepsini ve daha fazlasını bulabileceğiniz Fethiye'de gezilecek yerleri sizin için aşağıdaki listemizde sıraladık. Antik Kentler: Fethiye, binlerce yıllık bir tarihe sahip. Farklı medeniyetlerin izlerini bulabileceğiniz Fethiye'de mutlaka görmenizi önerdiğimiz antik şehirler arasında Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti, Tlos Antik Kenti ilk sıraları alıyor. Eğer tarihe ve arkeolojiye ilginiz varsa dünyaca ünlü bu şehirleri gezmenizi tavsiye ediyoruz. Kayaköy: Tarihi milattan önceki dönemlere dek uzanan, taştan bir hayalet şehir... Fethiye'nin en ilgi çekici bölgelerinde biri olan Kayaköy yakın zamanda turizme kazandırılacak. Şu anda kimsenin yaşamadığı ve Kayaköy Hayalet Şehir olarak da bilinen bu köyü mutlaka gezmelisiniz. Saklıkent: Fethiye'nin simgelerinden olan Saklıkent Kanyonu her yıl binlerce gezgini ağırlıyor. Toplam uzunluğu 18 km'yi bulan kanyonu Eşen Çayı bölüyor. Vadide yürüyüş ve keşif gezileri yapabileceğiniz gibi, çayın sonunda bulunan restoran ve kafelerde mola erip keyifli vakit geçirebilirsiniz. 12 Adalar: Fethiye'de hareket eden günlük tur tekneleri ile gezebileceğiniz Fethiye On İki Adalar, bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri. Turkuaz bir deniz ve muhteşem güzellikteki bakir koylar... Bu eşsiz doğal güzellikleri görmeden eve dönmeyin. Plajlar: Fethiye, tarihinin yanı sıra muhteşem doğa güzelliklerine de sahip. Dünyanın en popüler plajlarından olan Ölüdeniz Plajı eşsiz güzelliği ile sizleri bekliyor. Fethiye'de plaj denince akla ilk gelen yerlerden biri de Çalış Plajı. Bembeyaz kumlar ve turkuaz bir deniz sizleri burada bekliyor... Koylar: Muğla Fethiye, özellikle mavi tur teknelerinin gözde uğrak koylarından bazılarına da ev sahipliği yapıyor. Günlüklü Koyu, Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi ve Kıdrak Koyu bu koyların en bilinenleri arasında. Siz de bu koylara uğramadan Fethiye tatilinizi bitirmeyin.
Fethiye Tanıtım Filmi 06:16
Fethiye Tanıtım Filmi 96 izlenme - 7 ay önce Sadece ülkemizin değil dünyanın da sayılı turizm merkezlerinden olan Fethiye'de gezilecek eşsiz güzellikte pek çok yer var. Muğla'nın bir ilçesi olan Fethiye, doğla güzellikleri ve tarihi varlıkları ile ülkemizin ve dünyanın en popüler tatil merkezlerinden biri. Masmavi deniz, bakir koylar, bozulmamış bir doğa ve binlerce yıllık bir tarih... Hepsini ve daha fazlasını bulabileceğiniz Fethiye'de gezilecek yerleri sizin için aşağıdaki listemizde sıraladık. Antik Kentler: Fethiye, binlerce yıllık bir tarihe sahip. Farklı medeniyetlerin izlerini bulabileceğiniz Fethiye'de mutlaka görmenizi önerdiğimiz antik şehirler arasında Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti, Tlos Antik Kenti ilk sıraları alıyor. Eğer tarihe ve arkeolojiye ilginiz varsa dünyaca ünlü bu şehirleri gezmenizi tavsiye ediyoruz. Kayaköy: Tarihi milattan önceki dönemlere dek uzanan, taştan bir hayalet şehir... Fethiye'nin en ilgi çekici bölgelerinde biri olan Kayaköy yakın zamanda turizme kazandırılacak. Şu anda kimsenin yaşamadığı ve Kayaköy Hayalet Şehir olarak da bilinen bu köyü mutlaka gezmelisiniz. Saklıkent: Fethiye'nin simgelerinden olan Saklıkent Kanyonu her yıl binlerce gezgini ağırlıyor. Toplam uzunluğu 18 km'yi bulan kanyonu Eşen Çayı bölüyor. Vadide yürüyüş ve keşif gezileri yapabileceğiniz gibi, çayın sonunda bulunan restoran ve kafelerde mola erip keyifli vakit geçirebilirsiniz. 12 Adalar: Fethiye'de hareket eden günlük tur tekneleri ile gezebileceğiniz Fethiye On İki Adalar, bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri. Turkuaz bir deniz ve muhteşem güzellikteki bakir koylar... Bu eşsiz doğal güzellikleri görmeden eve dönmeyin. Plajlar: Fethiye, tarihinin yanı sıra muhteşem doğa güzelliklerine de sahip. Dünyanın en popüler plajlarından olan Ölüdeniz Plajı eşsiz güzelliği ile sizleri bekliyor. Fethiye'de plaj denince akla ilk gelen yerlerden biri de Çalış Plajı. Bembeyaz kumlar ve turkuaz bir deniz sizleri burada bekliyor... Koylar: Muğla Fethiye, özellikle mavi tur teknelerinin gözde uğrak koylarından bazılarına da ev sahipliği yapıyor. Günlüklü Koyu, Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi ve Kıdrak Koyu bu koyların en bilinenleri arasında. Siz de bu koylara uğramadan Fethiye tatilinizi bitirmeyin.
Tarihi Güzellikler Şehri Fethiye 05:08
Tarihi Güzellikler Şehri Fethiye 198 izlenme - 3 yıl önce Fethiye Promotional Video
fethiye tanıtım 09:58
fethiye tanıtım 824 izlenme - 6 yıl önce fethiye tanıtım
Ölüdeniz Tanıtım Filmi 01:19
Ölüdeniz Tanıtım Filmi 69 izlenme - 5 ay önce Ege’nin birbirinden güzel koyları arasındaki Kıdrak Koyu, Fethiye-Ölüdeniz’de bulunmaktadır. Hem masmavi bir deniz hem de yemyeşil bir doğaya şahit olabileceğiniz Kıdrak Koyu, Belcekız’a 3 kilometre, Ölüdeniz Plajı’na ise 1 kilometre uzaklıktadır. Kıdrak Koyu’nda denizde yüzmek dışında piknik de yapabilirsiniz. Tüm karmaşadan uzakta sadece doğanın sesine kulak vereceksiniz bu koyda. Çam ağaçları arasında koyu doyasıya keşfedeceksiniz. Kıdrak Koyu sınırlarında birçok otel bulunmaktadır. Koya yakın otellerin geneli denize yakın olsa da bazı oteller iç kesimlerde kalmaktadır. Kıdrak Koyu’na yakın lüks otel, butik otel veya pansiyon bulabilirsiniz. Yani bu bölgede her bütçeye uygun konaklama tesis yer almaktadır. Kıdrak Koyu’nda vakit geçirmek için Ölüdeniz, Fethiye veya Belçekız otellerinde de konaklayabilirsiniz. Çünkü bu bölgeler Kıdrak Koyu’na daha kolay ulaşmanızı sağlayacak.
Muğla Tanıtım Filmi 07:10
Muğla Tanıtım Filmi 84 izlenme - 12 ay önce Güzel memleketim muğlanın dağı taşı altındır benim için TIMESTOPSHERE adlı grubun hazırladığı video benim memleketime uzak kaldığım şu günlerde özletti ve hoşuma gitti umarın sizinde hoşunuza gidecektir. Senaryo bakımından biraz amatör kalan video gösterdiği ve tanıttığı yerler bakımından başarılı buldum.
sema apart hisarönü fethiye 01:40
sema apart hisarönü fethiye 802 izlenme - 4 yıl önce sema apart fethiye hisarönü genel tanıtım videosu
sema apart hotel hisarönü fethiye 01:42
sema apart hotel hisarönü fethiye 743 izlenme - 4 yıl önce sema apart hotel odalarımızın tanıtım videosu hisarönü fethiye
Turkuaz'ın Evi Türkiye 02:03
Turkuaz'ın Evi Türkiye 6 izlenme - 7 ay önce Yabancılar için çekilen Türkiyenin koylarını anlatan kısa bi tanıtım videosu. Güzel yerlermiş.
Muğla Tanıtım Belgeseli 14:49
Muğla Tanıtım Belgeseli 490 izlenme - 8 ay önce Tatil denince aklımıza ilk gelen yerlerden olan Bodrum, Marmaris, Datça gibi bölgelere ev sahipliği yapan Muğla'da gezip görebileceğiniz, eşi benzeri olmayan pek çok güzellik bulunuyor. Muğla, ülkemizin en popüler ve sevilen tatil bölgelerinden birçoğuna ev sahipliği yapıyor. Binlerce yıllık bir tarihin doğal güzellikler ile iç içe geçtiği, her yaştan gezginin keyif dolu bir gezi yapabileceği Muğla'da gezilecek yerler listemize göz atmadan rotanızı oluşturmayın. Bodrum: Tatil denince akla gelen ilk yerlerdendir Bodrum. Her yaştan gezginin keyifle tatil yapabileceği bir yer olan Bodrum doğal güzellikleri, tarihi varlıkları, eğlence hayatı ve uzun yaz sezonu ile her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından onbinlerce tatilciyi ağırlıyor. Bodrum Yarımadası'nda gezilecek yerler arasında eşsiz güzellikteki koylar, antik kentler, müzeler ve Bitez, Gümüşlük, Turgutreis, Yalıkavak, Akyarlar, Karaincir gibi Bodrum'un hepsi birbirinden güzel tatil beldeleri yer alıyor. Marmaris: Muğla'nın bir diğer tatil merkezi de Marmaris. Ülkemizde en çok turist alan bölgelerden biri olan Marmaris'te gezilecek pek çok yer var. Dilerseniz Marmaris Merkez'deki eğlenceli ve hareketli hayatı keşfedebilir, dilerseniz Marmaris'in birbirinden huzurlu ve doğa ile iç içe olan koylarında ve beldelerinde sakin bir tatil yapabilirsiniz. Bozburun, Selimiye, Söğüt, Turunç, Çiftlik, Kumlubük, Kızkumu ve Sedir Adası, Muğla Marmaris'e yolu düşenlerin gezmesini önerdiğimiz yerler arasında. Datça: İnsanların yaşlanmadığı yer olarak bilinen, şiirlere konu olan, görenleri kendine hayran bırakan ve eşsiz bir güzelliğe sahip olan Datça, Muğla gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken bir yer. Dünyaca ünlü plajları, tertemiz denizi, bakir doğası ile kaşif ruhlu gezginlerin en sevdiği rotalardan biri Datça. Eski Datça ve Datça Merkez'i gezdikten sonra rotanızı Datça Yarımadası'na çevirebilir ve Ovabükü, Hayıtbükü, Kızılbük ve Palamutbükü gibi bakir koyları gezebilir, Muğla'nın bu cennet köşesini keşfedebilirsiniz. Fethiye: Muğla denince akla ilk gelen yerlerden bir diğeri de yamaç paraşütü tutkunlarının vazgeçilmez adresi Fethiye. Muğla gezilecek yerler listemizin en keyifli duraklarından biri olan Fethiye özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen tatil bölgesi. Ölüdeniz, Tlos Saklıkent, Fethiye Hisarönü, Çalış, Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi Muğla Fethiye'de mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden. Akyaka Gökova: Mavi tur rotalarının en sevilen duraklarından olan Akyaka Gökova, Muğla'nın bir diğer gezilecek yeri. Şayet aradığınız şey doğa ile iç içe, gürültü ve kalabalıktan uzak bir gezi yapmaksa Akyaka sizin için doğru adres. Ula ilçesine bağlı olan Akyaka Gökova'da mavi ile yeşilin muhteşem dansına tanık olmak için Muğla'da gezilecek yerler listenize burayı mutlaka ekleyin
Amasya Tanıtım Filmi 07:07
Amasya Tanıtım Filmi 143 izlenme - 7 ay önce Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya, 7 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca bilim adamları, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir şehir olmuştur. Anadolu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Amasya ülkemizin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden. Gezginlerin seyahat listelerinde her zaman yer alan Amasya'da gezip görülecek pek çok tarihi ve doğal güzellik var. Müzeler: Amasya'nın tarihine ışık tutan Amasya müzeleri geziniz sırasında mutlaka uğramanız gereken yerlerden. Amasya Müzesi, Hazeranlar Konağı Müze Ev, Minyatür Amasya Müzesi gezebileceğiniz Amasya müzeleri arasında. Camiler: Amasya'da gezip görebileceğiniz pek çok tarihi yapı var. Bu yapılar arasında camiler önemli bir yere sahip. Yörgüç Paşa Camii, Bayezid Paşa Camii, Gümüşlü Camii, Gökmedrese Camii, Burmalı Minare Camii, Amasya Fethiye Camii, Saraçhane Camii görmenizi tavisye ettiğimiz camiler arasında bulunuyor. Medreseler: Osmanlı'nın en önemli şehirlerinden biri olan Amasya'da pek çok medrese yer almaktadır. Bunlardan Çelebi Mehmet Medresesi ve Haliliye Medresesi en çok ziyaret edilen medreseler. Amasya Kalesi: Harşena Dağı üzerine kurulu olan Amasya Kalesi geziniz sırasında görmenizi önerdiğimiz yapılar arasında yer alıyor. Helenistik dönemden Osmanlı dönemine kadar kullanılan kale şehrin en stratejik konumlarından birinde yer alıyor. Kral Kaya Mezarları: Amasya Kalesi gibi Harşena Dağı'nda bulunan Kral Kaya Mezarları, Amasya'nın en önemli tarihi varlıklarından biri. Dağın eteklerinde bulunan kral mezarlarından günümüze birkaçı ulaşabilmiş olsa da bu eşsiz güzelliği görmeden Amasya'dan ayrılmayın. Doğal Güzellikler: Amasya'nın tarihi güzellikleri kadar doğal güzellikleri de keşfetmeye değer. Anadolu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Amasya'da doğa keşfine çıkmak isterseniz Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Aynalı Mağara ve Terziköy Kaplıcası ilk duraklarınız arasında olmalı.
Kaptan Antik - Tanıtım Slaytı 00:44
Kaptan Antik - Tanıtım Slaytı 26 izlenme - 2 yıl önce #Antika #İzmitAntika #KaptanAntik #izmitdeAntika #Antika Adres ; Fethiye Caddesi , Öztalay Çarşısı , Zemin Kat . No; 32 İzmit/Kocaeli GSM ; 0545-259-36-38 / ...
Amasya Tanıtım Filmi 07:24
Amasya Tanıtım Filmi 34 izlenme - 9 ay önce Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya, 7 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca bilim adamları, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir şehir olmuştur. Anadolu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Amasya ülkemizin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden. Gezginlerin seyahat listelerinde her zaman yer alan Amasya'da gezip görülecek pek çok tarihi ve doğal güzellik var. Müzeler: Amasya'nın tarihine ışık tutan Amasya müzeleri geziniz sırasında mutlaka uğramanız gereken yerlerden. Amasya Müzesi, Hazeranlar Konağı Müze Ev, Minyatür Amasya Müzesi gezebileceğiniz Amasya müzeleri arasında. Camiler: Amasya'da gezip görebileceğiniz pek çok tarihi yapı var. Bu yapılar arasında camiler önemli bir yere sahip. Yörgüç Paşa Camii, Bayezid Paşa Camii, Gümüşlü Camii, Gökmedrese Camii, Burmalı Minare Camii, Amasya Fethiye Camii, Saraçhane Camii görmenizi tavisye ettiğimiz camiler arasında bulunuyor. Medreseler: Osmanlı'nın en önemli şehirlerinden biri olan Amasya'da pek çok medrese yer almaktadır. Bunlardan Çelebi Mehmet Medresesi ve Haliliye Medresesi en çok ziyaret edilen medreseler. Amasya Kalesi: Harşena Dağı üzerine kurulu olan Amasya Kalesi geziniz sırasında görmenizi önerdiğimiz yapılar arasında yer alıyor. Helenistik dönemden Osmanlı dönemine kadar kullanılan kale şehrin en stratejik konumlarından birinde yer alıyor. Kral Kaya Mezarları: Amasya Kalesi gibi Harşena Dağı'nda bulunan Kral Kaya Mezarları, Amasya'nın en önemli tarihi varlıklarından biri. Dağın eteklerinde bulunan kral mezarlarından günümüze birkaçı ulaşabilmiş olsa da bu eşsiz güzelliği görmeden Amasya'dan ayrılmayın. Doğal Güzellikler: Amasya'nın tarihi güzellikleri kadar doğal güzellikleri de keşfetmeye değer. Anadolu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Amasya'da doğa keşfine çıkmak isterseniz Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Aynalı Mağara ve Terziköy Kaplıcası ilk duraklarınız arasında olmalı.
Köyceğiz Tanıtım Filmi 06:52
Köyceğiz Tanıtım Filmi 90 izlenme - 9 ay önce Tertemiz havayı tüm hücrelerinizde hissetmek, doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltı ile güne başlamak, narenciye bahçeleri arasında uzun yürüyüşler yapmak ve huzur bulmak istiyorsanız Köyceğiz, en doğru adreslerden biridir. Muğla'ya bağlı olan ve şirinlikte sınır tanımayan Köyceğiz, Akdeniz ve Ege'nin birleştiği yerde, Muğla – Fethiye karayoluna 60 kilometre mesafede yer alır. Mis gibi kokan narenciye bahçeleri, köy evleri, yeşilin gölgesindeki durgun gölü, gölün çevresindeki sazlıklar, mordan maviye doğru renk değiştiren dağları ile görülmeye değer muhteşem bir yerdir Köyceğiz. Tertemiz havayı tüm hücrelerinizde hissetmek, doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltı ile güne başlamak, narenciye bahçeleri arasında uzun yürüyüşler yapmak ve huzur bulmak istiyorsanız Köyceğiz, en doğru adreslerden biridir. Köyceğiz Gölü: Tabiat Ana'nın özenerek yarattığı Köyceğiz Gölü, Muğla sınırları içinde yer alır ve dünyada sadece 7 tane bulunan ayaklı göller arasındadır. Caretta Carettaların yuvalama alanı olan göl, Dalaman Havalimanı'na 35 kilometre uzaklıktadır. Köyceğiz Gölü'nün çevresinin doğal güzelliği, keşif noktaları ve bulunduğu kasabayla olan nefes kesen uyumu, ziyaret edenlerin hafızasında büyük bir yer ediniyor. Sultaniye Kaplıcaları: Narenciye bahçeleri ile çevrili olan Köyceğiz ilçesi sınırları içinde yer alır şifalı sulara ev sahipliği yapan Sultaniye Kaplıcaları. Türkiye'nin en yüksek radyoaktivitesi olma özelliği taşıyan bu kaplıcalar, sularında klorür, radon ve kalsiyum sülfat bulundurmaktadır. Özellikle kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinen Sultaniye Kaplıcaları, huzurlu atmosferi ile sizleri bekliyor. Kaunos Antik Kenti: Sadece doğal güzellikleri ile değil tarihi kalıntıları ile de dikkat çeker Köyceğiz ve çevresi. Kaunos Antik Kenti, bölgedeki en sık ziyaretçi çeken yerlerden biridir ve Dalyan ve Köyceğiz'den tekne ile gidilir. Kaunos ticari açıdan önemli bir liman kentiydi. Zamanla denizin alüvyonlarla dolmasıyla liman özelliğini kaybetti. Akropol 152 metre yükseklikteki tepeye kurulmuştur. Tiyatro Akropol'ün eteğindedir. Tiyatronun batı yönündeki yapı kalıntılarından biri bazilika tipi kiliseye aittir. Diğerleri Roma Hamamı ve Tapınağa aittir. Tarihe kısa bir yolculuk yapmak istiyorsanız Kaunos Antik Kenti'nin gezi listenize eklemelisiniz. Ağla Yaylası: Mis gibi kokan çam ağaçlarıyla çevrili olan Ağla Yaylası, Köyceğiz sınırları içinde yer alan bir yayladır. Tertemiz havası işe baş döndüren yaylaya ulaşım oldukça kolaydır. Stabilize bir yolla ulaşılır ve bir kır kahvesi, restoran, bakkal bulunur. Ağustos ayında Köyceğiz'de tatil yapmayı planlıyorsanız, yaylada yapılan ve bayram coşkusu tadında geçen Mahya Şenliklerine katılabilirsiniz. Ekincik Koyu: Genellikle yat turizmi ile ilgilenenlerin uğrak yeridir doğal güzellikleri ile baş döndüren ve Köyceğiz'in güzelliğine güzellik, rengine renk katan Ekincik Koyu. Tertemiz denizi ve eşsiz manzarası ile birçok müdavimi vardır bu cennet köşenin.
Omaristmanifest - Fragman 02:37
Omaristmanifest - Fragman 4 izlenme - 7 ay önce Likya Yolu maceramı anlattığım sitemin tanıtım fragmanını izleyeceksiniz. Devamını şuradan izleyebilirsiniz. www.omaristmanifest.com
Kozağaç Kasabası 04:05
Kozağaç Kasabası 4.258 izlenme - 8 yıl önce Antalya Finike Fethiye Elmalı Burdur Tefenni Gölhİsar Çavdir Kozagac Kasabasi tanıtım video resim layt Ramazan Özdemir Seninle ilk defa.... cilgin_foto18@hotmail.com
AKUT Var Hayat Var 12.Bölüm 25.05.2013 22:51
AKUT Var Hayat Var 12.Bölüm 25.05.2013 37 izlenme - 2 yıl önce "AKUT Var Hayat Var " adlı programımızın 12.bölümünde Fethiye ve Isparta ekiplerimizin operasyon görüntüleri, İnsarag hakkında tanıtım ve İlk Yardım üzerine ...
Bookwar Festatil 4 (Wall Organization) 01:34
Bookwar Festatil 4 (Wall Organization) 71 izlenme - 2 yıl önce 25 Ağustos, 19:00 - 31 Ağustos, 12:00 KABAK KOYU- FETHİYE /SECRET GARDEN OF PARADISE CAMP (eski adıyla HELİN CAMP) UMUT KUZEY-KRAMP-100 DERECE KONSER 6 GECE 7 GÜN İÇİN GİRİŞ ÜCRETİ : 1 KİTAP 85 TL'dir. TABİİ SİZ GELİRKEN DAHA FAZLA KİTAP GETİRİRSENİZ HAYIR DEMİYORUZ Kampa gelirken çadır, mat ve uyku tulumunu mutlaka getir! Sırt çantanı ve çadırını alıyorsun birde kitabını, Doğruca kabak koyuna geliyorsun. Konaklama ücreti yok, bütçeni ayarla istediğin şekilde ye iç.. fiyatlarda makul tabii Aksamları tiyatro ve film saati! Kamp ıste kafana göre takıl ------------------------------------------------------------------------- ÖNCELİKLE BU BİR KAMP PROGRAMI ! BU KAMPIN ÖZELLİĞİ SİZ GÜNLÜK KAMP AKIŞININ İÇİNDE KAMPIN 3 GECESİNDE SANATÇI VE GRUPLARLA BİRLİKTE OLACAKSINIZ. BU OLAY DEĞİŞİK OLSUN YENİ OLSUN İSTEDİK BU PROJE ! RUTİN KAMP AKTİVİTELERİNİN İÇİNE MÜZİĞİ CANLI PERFORMANS OLARAK KOYDUK DJ MANTIGINDAN BİRAZ UZAK OLALIM GELEN ARKADAŞLARIMIZ GECE SANATÇILARIMIZ MÜZİKLERİNİ İCRA EDERKEN KAMP ATEŞİNİN BAŞINDA DİNLESİNLER, BİRLİKTE YİYİP İÇSİNLER, SOHBET ETSİNLER SABAH KAHVALTIDA ÖGLEN VE AKŞAM YEMEKTE ABUR CUBURDA BİRLİKTE OLSUNLAR... GİRİŞ ÜCRETİ 1 KİTAP 85 TL UYGUN OLUR KONAKLAMA PARASI OLMAZ BÜTÇEYE GÖRE YER İÇER GELENLER DİYE DÜŞÜNDÜK. ---------------------------------------------------------------------- Toplanan kitaplar kütüphane ve okullara teslim edilecektir. ----------------------------------------------------------------------- KATKILARINDAN DOLAYI SANATÇI DOSTLARIMIZA UMUT KUZEY KRAMP 100 DERECE ----------------------------------------------------------------- SPONSORLUK KATKILARINDAN DOLAYI DOROCK BAR / tanıtım METAL TR / tanıtım OBEZ DOKTOR SOSYAL MEDYA / ORGANİZASYONİST / ulaşım FETHİYE SAHAF KAFE BAHANE 'ye TEŞEKKÜR EDERİZ. -------------------------------------------------------------------------- ETKİNLİK TAKVİMİ 25- 08-2013 Pazar / 31- 08-2013 Cumartesi ( 6 gece 7 gün ) 1.Gün Saat 12-00 / kamp girişi, dinlenme ve yerleşme Kamp akışı, aktiviteler, Film Saati 22- 00 / 23-30 2.Gün Kamp akışı, aktiviteler, Film Saati 22-00 / 23-30 3.Gün Kamp akışı, aktiviteler, Canlı Performans 21-30 / 23-30 4.Gün Canlı Performans 100 DERECE 21-30 / 23-30 5.Gün Canlı Performans FİROCK / KRAMP BAND 21-30 / 23-30 6.Gün Canlı performans UMUT KUZEY 19-30 / 21-00 7.Gün: Saat 11-00 itibarıyla tatil kampının bitişi. -------------------------------------------------------------------------- Nasıl gidilir? Kabak Koyuna Fethiye otogardan kalkan Faralya dolmuşlarıyla gidilebilir. Bu dolmuşlar aynı zamanda Ölüdeniz’e de uğrar. Ölüdeniz’den sonra vadiye doğru yaklaşık 20 dakikalık bir patika yürüyüşü yapılır. Bu patikada ilerlerken Likya Yolu’nun bir bölümü olduğundan kırmızı-beyaz çizgilerle belirtilmiş işaretler takip edilmelidir. Alternatif ulaşım metodları da var. Bunlardan biri deniz yoluyla yapılan yolculuktur. Hergün saat 19:00 civarı bir tekne koya geldiği gibi herhangi bir tekneyle pazarlık yapılarak da buraya ulaşmak mümkün olabilir. Özel arabayla da vadiye kadar inmek mümkündür, Ayrıca patikayı yürümek de ayrı bir keyif . Dolmuş Saatleri: Fethiye'den: 07:00, 09:00, 11:00, 13:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00 Kabak'tan Fethiye'ye; 08:30, 10:30, 12:30, 14:30, 17:30, 19:30 Ayrıca kamp alanına ulaşmakta güçlük çekenler için kolay alternatif yol çizelgesi aşağıdaki linktedir. Tavsiye edilir
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (27 Ekim 2013; 21:30) 01:29:19
Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki canlı sohbeti (27 Ekim 2013; 21:30) 47 izlenme - 3 ay önce EBRU ALTAN: Yakışıklı bir tanemin sohbetine başlıyoruz, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Van’da bir otelin açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan; “Bizim Müslümanlara da Hıristiyanlara da hizmet etmek görevimizidir” dedi Hocam. “Biz Musevi’nin de, Hristiyan’ın da, ateistin de hukukunu koruyacağız” diye de ekledi. ADNAN OKTAR: İşte bu kadar. Bunları sık sık Başbakanımız söylerse, birçok kişinin ağzını kapamış olur. Hizmeti iyi, güzel gidiyor bir bozukluk yok. Hanımların kıyafetlerine hiçbir şekilde karışmamak, dini bir konuda telkinde bulunmamak, yani şöyle yapın böyle yapın dememek. Onu yaparız, biz anlatırız. Başbakanımızın gönlü rahat olsun. Ama özellikle Museviler, Hıristiyanlar, ateistler yani her türlü fikre sahip olan insanlar, her türlü inançtan insanlar ki Museviler, Hıristiyanlar Ehl-i Kitap zaten. Onların ayır bir hukuku var. Program için “ömre bedel” diyor. Güzelsiniz çok çok güzelsiniz onu kastediyor. Muhteşem bir güzelliğiniz var. Güzel tamam, yetiyor mu? Çok temizsiniz. Bitiyor mu? Bitmiyor, çok tutkulusunuz. Müthiş derinliğiniz var. Şiddetli sevdiğiniz görülüyor. Derin bir tutkuyla bağlandığınız görülüyor. Bir insanın tutkuyla sevilmesi çok zordur. Öyle filmlerdeki tutku değil, gerçek tutku. Allah’ın aşkından kaynaklanan, Allah aşkıyla yanan insanların tutkusu ki gerçek, halis, samimim tutku. Tutku taklidi değil. Ve iffet, iffetlisiniz. İffet çok cazibeli bir güzelliktir. Tabii, namus, iffet çok çok etkileyicidir. Çok derin heyecan meydana getirir. Tertemiz bir kadın düşün, çok çok güzel etkileyici, cazibeli ama iffetli; muhteşem bir şey. Erkekte de aynıdır. Mesela iffetsiz bir erkek iticidir. Çok güzel oluyor, işte yakışıklı boy-bos her şey ama kadın ondan tiksinir. İffetsiz çünkü. Namussuz bir erkekten kadın tiksinir. Akıllı bir kadın tiksinir. Tabii onun da ona göre adamı oluyor. Allah ayette diyor zaten: “Onlar onlara göredir, onlar da onlara göredir” diyor. Onun da ona göre adamı oluyor yani. Zaten tutku çekilmezse, tutku gelmez. Tutkuyu seven insan, tutku insanı çeker, kadın da o güzelliğe dayanamaz, tutkusunu bırakır. O zaman o tutku bütün güzelliğiyle, bütün derinliğiyle yaşanır. Yoksa çekmiyorsa, kadın olamayan bir yere nasıl kendini bıraksın, tutkusunu bıraksın? Onun için Allah müminlere has bir güzellik olarak bunu vermiş. Cennette daha gelişmiş, daha şiddetlisi var. Ne diyor Allah ayette: “Gözlerini tutkuyla eşlerine teksif etmiş, sadece eşlerine” diyor. “Tutkuyla teksif etmiş, temiz tahirat, temiz zevceler vardır” diyor Allah. “Yumurta gibi pürüzsüz” diyor, yani yumurtanın pürüzsüzlüğüne dikkat çekiyor Allah. Yani vücudunda oval hatların olduğuna dikkat çekiyor Allah. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Başbakan Erdoğan, çözüm süreciyle ilgili; “silah acıdan başka şey getirmez. Silahların konuşmasına izin vermeyeceğiz. Bütün ilçelerimizin hızla kalkınmasını sağlayacağız” dedi. “Silah ve şiddetin demokrasinin yolu olmadığını, esnafımızı, vatandaşımızı kepenklerini indirmeye mahkum etmenin özgürlük mücadelesi olmadığını” söyledi. ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam ne yaptı yaptı, anarşiyi durdurdu. Aferin maşaAllah, yani bir şekilde yaptı. Aslında pek olacak gibi görünmüyordu. Allahualem de hiç kimse yapamazdı bunu, benim gördüğüm. Öyle gibi görünüyordu. Çünkü “kafalarını ezelim konu hallolsun” diyorlardı. O zaman baya ciddi bir çatışma çıkaracaktı. Bir şeyler yaptı, konuştu etti, sohbet etti bir şey yaptı hakikaten durdurdu, aferin maşaAllah. Tayyip Hocam’ı şimdi cumhurbaşkanı yapacağız, inşallah hakkı. Hem çok güzel olur, yeniden ondan sonra yine başbakan yapacağız. Dinlensin, sonra yine cumhurbaşkanı yaparız. Böyle güzel. Çok yetenekli, çalışkanlığı da iyi, şevki de iyi. Çileyle yetiştiler, Abdullah Gül Beyefendi olsun, Tayyip Hocam olsun, çok fakir ortamlarda, çok zorlu ortamlarda akıl almaz çile ve acılarla yetiştiler. Necip Fazıl’ların ızdırap dünyası, Bediüzzaman’ın çektiği çileler onlarda da tezahür etti. Ve Erbakan Hocam acayip yetiştirdi onları. Müthiş siyasetçiydi Erbakan Hocam, soğukkanlıydı. Acayip inatçıydı Erbakan Hocam ve çok cesurdu, cesur ve inatçı. Tayyip Hocam’a da bakıyorum, o da cesur ve inatçı. Hak oldu mu bir şey, doğru bildi mi, sonuna kadar gidiyor. Hiç korkmuyor, hiç çekinmiyor. Mesela bakıyorum bir konu oluyor, acaba geri adım atar mı diyorum, atmıyor maşaAllah. Geçenlerde Yaratılış Atlası vermişler, bazı siyasetçiler böyle şeylerde artistlik yapar oy kaygısıyla. İşte, solcuların, bazı tiplerin antipatisini çekmemek için yahut onların düşmanlığını kazanmamak için, böyle kişiliksizce, korkakça çirkin tavırlar sergilerler. Bak, orada Yaratılış Atlası’nı verdiler, tak durdu hemen, “öbür ciltler nerede” diyor. Kitabı benim yazdığımı biliyor zaten. Sonra “Başbakanım gelin fotoğraf çektireceğiz” diyor, hemen. Mesela başka korkak bir siyasetçi olsa, görmezden gelir paralelden gider. Öyle tiplerin de Allah çok belasını veriyor, benim dikkatimi çekti. Korkak olanlara Allah çok belasını veriyor. Cesur olanlara Allah yol açıyor, samimi olanlara Allah yol açıyor. Aferin Tayyip Hocam’a, güzel. Firdevs Hanım ne diyor: “Sen benim bir tanemsin o kadar. Sen mutlu ol o bana yeter.” MaşaAllah, Allah hepimizi mutlu etsin. Ayhan; “HD yayın yapmayı düşünüyor muşuz?” DİDEM ÜRER: İnternette yapıyoruz Hocam HD yayın. http://a9hd.com/ ADNAN OKTAR: Yapıyoruz. Ben dinliyorum Didem Hocam, gelen yazıları okuyorum. ADNAN OKTAR: Şeyhimizin yazısı gelmiş. Dünyada kaç tane Sultan var bakayım, genel kültür? DİDEM ÜRER: Bir tane. ADNAN OKTAR: Kim? DİDEM ÜRER: Şeyhimiz, Şeyh Nazım Hazretleri. ADNAN OKTAR: Şeyh Nazım Kıbrısi Hazretleri. “Ben Suriye’yi kırk günde düzeltirim” diyor. Kırk gün bile sürmez. Mesela şu Mısır’da iki taraf anlaşsa dese ki ordu; “Şeyh Nazım Hocamız’a bir hafta uyalım” deseler, acayip bereket gelir, konu bitmiştir. “Gidin evlerinize” dedi. Sözü dinlense, iş bitecek. Bir evliya sevgisi olsa, bir veli sevgisi olsa insanlarda, konu kökten bitecek. Sevgiyle hallolur. İki taraf, gidin dizinin dibine oturun şeyhimizin, Sisi o da gelsin, Müslüman kardeşlerini lideri de dizinin dibine otursunlar, “Hocam tamam sen ne diyorsan onu yapacağız” desinler, bitti. Hakem tayin eden, konuyu halletsin, iki kelimede halletsin. Uzattılar söz dinlemediler. Mesela bak, Ürdün Kral’ı uyanık, o Şeyhimize tabi oluyor, maşaAllah. Şeyhimiz bugün çok iyiymiş maşaAllah. Enerjisi acayipmiş. Hacı Rukiye Hanım Annemiz, Şeyhimizin kendini iyi hissettiğini söylemiş. MaşaAllah, elhamdülillah. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, AK Parti’den 30 kişi istifa etti. Sebep olarak da, Gülen cemaatiyle AK Parti arsında uzaklaşma olduğu iddia ediliyor. ADNAN OKTAR: Kim bunlar? DİDEM ÜRER: Bunlar, Gülen cemaatine yakın Fethiye ilçe yönetiminin Başbakan’a yakın Muğla Milletvekili Ali Boğan’ın yeni mücadeleciler grubuyla restleştiği ve bu nedenle de ayrılma kararı aldığını söyledi. ADNAN OKTAR: Tamam da nedir yani? Bunlar AK Partili milletvekili değil, AK Partili. Tamam, AK Parti’nin milyon hesabıyla oyu var. 30 eksi yaparsın, 30 geriye kalan yeter bize. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı Eski Uzmanı Edward Snowden, sızdırdığı bazı belgelere göre Türkiye’nin yükselişi dikkatle izleniyor. Ve dost mu düşman mı problem mi kategorisindeki ülkeler arasında yer aldığı söyleniyor. ADNAN OKTAR: Türkiye’den tedirginseler, söylesinler düzeltelim. Nedir yani? Ne yapmasını istiyorlar? Tayyip Hocam onların haşa emir eri değil. Bağımsız bir ülke. Biz İstiklal savaşı yaptık, değil mi? Bağımsız bir ülkeyiz biz. Bir anlaşmayla falan bir yere manda değiliz. Bir manda yönetimi yok burada. O zaman nedir? AYLİN KOCAMAN: Ona içerliyorlar zaten. ADNAN OKTAR: Mesela “şu hatası var” dersinler, söylesinler düzeltelim. “Biz hoşlanmıyoruz.” Olmaz ki öyle. Sorun o adamlara nedir yani konu nedir? Dürüstçe anlatsınlar. Eksik varsa tamam. Yoksa ne alaka? AYLİN KOCAMAN: Rapor hazırlamışlar en son Hocam, genelde İsrail politikasını. ADNAN OKTAR: İşte ne diyor? “Ben Musevileri seviyorum” diyor. Güzel, bu bir. Beklesinler arkası gelecek, inşaAllah. Füze işi. Füzeyi de müsaade etsinler, biz istediğimiz yerden alalım. Onu mu soracağız yani nereden alacağımızı? DİDEM ÜRER: NATO’dan bağımsız hareket etmesinden çekiniyorlar. ADNAN OKTAR: Son derece aklı başında insan Tayyip Hocam. Ayrıca hükümet var başta, devlet var. Ne alaka? Biz NATO’ya bağlıyız. NATO’dan bağımsız ne yapabilir? Bir örnek versinler, şunu yapabilir desinler uyaralım, nedir yani? EBRU ALTAN: Genel olarak NATO’nun kullandığı sistemlere uyumlu olmadığı ileri sürüyorlar ama teknik olarak tabii. DİDEM ÜRER: Bir de silah lobisinin şöyle bir tehlike olduğunu söylediğinin iddia ediyorlar Amerika’daki silah lobisinin; Türkiye bu İran’la ilgili Hakan Fidan’la ilgili, ortaya attıkları o bilgi sızdırma konusunu, “o zaman biz size füze veya bu tarz askeri şeyleri gönderirsek, o zaman siz bunların bilgilerini yine riskli ülkelerle paylaşabilirsiniz deyip, Türkiye’ye bu konuda bir sınırlama getirme ihtimali olabilir senatonun” diyorlar. ADNAN OKTAR: Huylanmışlar anladığım kadarıyla. O konuyu halletmek lazım. Böyle şey olur mu? Türkiye zaten NATO’dan çıkar öyle bir sorun varsa. Hem NATO’nun içinde olacak, hem NATO’ya karşı tavır alacak, öyle şey olmaz. Bir de kimi ahbap edinecek ne yapacak? İslam ülkeleriyle çatışmaz Türkiye tabii ki, yani bunu beklemesinler. Bağnazlarla fikri bir mücadele olur, ama gidip Pakistan’ın kafasını ezmez Türkiye, Afganistan’ın gidip kafasını ezmez. NATO’da değil, isterse başka yerde olsun, fark etmez. AYLİN KOCAMAN: O tarz bir beklenti içindeler yüksek ihtimal, Neokonlar özellikle. ADNAN OKTAR: Olmaz öyle şey olur mu? Müslüman’ı ezmesini istesen sen, çılgınlık yapmış olursun. O mümkün değil, onu unutacaklar. Biz onlardan Hıristiyanları ezmelerini bekler miyiz? Musevileri ezmelerini bekler miyiz? Hepsi Allah’ın kulu, tertemiz insanlar. Akıllarını başlarına alsınlar. Ezme kesme devri bitti artık, öyle şey olmaz. Bu füze, savunma füzesi için mi? DİDEM ÜRER: Evet, savunma füzesi Hocam. ADNAN OKTAR: Tamam, ne mahsuru var? AYLİN KOCAMAN: Amerika alamadığı için ihaleyi, öyle bir şey. DİDEM ÜRER: Genellikle hep Amerika sattığı için. ADNAN OKTAR: Amerika biraz parasız kalmış anladığım kadarıyla. AYLİN OCAMAN: Biraz da Hocan bu konuyu bahane olarak AKP hükümetine karşı bahane olarak kullandıklarını söylüyorlar. ADNAN OKTAR: Çin roketi daha mı ucuz? AYLİN OCAMAN: Daha ucuz. Bir de teknoloji de satıyor Hocam. DİDEM ÜRER: Evet, nasıl üretildiğini de öğretiyor aynı zamanda. ADNAN OKTAR: Hayır müsaade etsinler de, onlarda onlardan alsın. Allah Allah.  Birçok insan Çin malı alıyor ucuza. DİDEM ÜRER: Hocam, 1 milyar dolara yakın daha ucuz diğer. ADNAN OKTAR: 1 milyar dolara yakın bu vatandaşın cebinden çıkıyor. Amerikan hükümete biraz elini vicdanına koysun. Kayseri’nin köylerinde, tarlada çalışan insanlar, devlete vergi veriyorlar. Fabrikalarda avucunun içi patlıyor insanların çalışarak, devlete vergi veriyorlar. Oradan trilyon hesabıyla biz para getireceğiz, Amerika’nın avucuna koyacağız. Hangi vicdan bunu kabul eder? Olur mu öyle şey? Tabii ki en ucuz neyse, en hesaplı ne ise onu yapacağız. Yani çok ayıp yapıyorlar. Onlarla biz bir görüşelim o adamlarla. Bir de bunu açıklayan yazı da gönderelim. BEYZA BAYRAKTAR: Ahmet Davutoğlu açıklama yapmış Hocam geçen gün “sadece Rusya’yı reddettik, Amerika ve Avrupa’ya daha bir şey söylemedik” diye füzelerle ilgili. DİDEM ÜRER: Yani tam net karar verilmedi daha Hocam. Çin ihtimali üzerinde daha çok duruluyor. ADNAN OKTAR: Birazda aklınızı başınıza alın gibisinden yapıyor da olabilir Tayyip Hocam. Aslında füzeye hiçbir şeye gerek yok da, Mehdiyet’in eksikliği, bu belaya ekiyor. Bizim füzeyle ne işimiz var? Füzeyi vuran füze. Katrilyon hesabıyla para vereceğiz. Atlas okyanusuna götürüp parayı saçmanın aynısı bu. Füzeyle ne işimiz var bizim? Ona vereceğimiz parayı, çocuklara yemek alalım. Kedilere köpeklere mama alalım hayvanlara. Buzdolabı, çamaşır makinesi birçok şeye ihtiyaç var, ne gerek var? Bir kişi ortaya çıksa bu konu böyle gündeme getirilse, bütün Gazeteler desteklese konu biter. “Ne gerek var bu kadar silaha para harcıyoruz, bize ne oldu böyle bir kendimize gelelim” deseler, halk hakikaten “biz beş kuruş vermeyeceğiz silaha” diyebilirler. Mesele bir hükümetin sürekli silah üretimine para ayırması, hükümetin düşme nedeni olması lazım. “Silaha hiç para yatırmayan kim varsa, biz ona oyumu vereceğiz” deseler, dünyanın her tarafı, yani insanlar bu konuda ittifak etse, her hükümet silah üretiminden vazgeçer. Konu biter, inşaAllah. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, siyaset kulislerinde MİT Müsteşarı Sayın Hakan Fidan’ın önümüzdeki dönemde kabineye gireceği konuşulmaya başlanmış. İddiaya göre Sayın Davutoğlu Başbakan veya Başbakan Yardımcılığına, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’da Dışişleri bakanlığına getirilecekmiş. ADNAN OKTAR: Dışişleri Bakanlığı, olur. Başbakan tam daha öncede söylemiştik, Sayın Davutoğlu hakkıyla Başbakanlık yapabilecek bir insan. Hakan Hoca da Dışişlerinde hakikaten uzman. Değerli bir insan güzel olur olabilir. İnşaAllah. Evet. DİDEM ÜRER: Bir kardeşimiz şöyle yazmış Hocam: “geçtiğimiz günlerde yaptığımız faaliyetin ardından evde toplanım İttihad-ı İslam ve Mehdiyet sohbeti yaptık bunun fotoğraflarını gönderiyorum” diyor. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, ne güzel insanlar, ne güzel sohbet, ne güzel kardeşlik ortamı. Allah, her yerlerini nur kılsın, afiyet şeker olsun. DİDEM ÜRER: “Sizin ellerinizden hasretle öptüklerini ve dualarınızı beklediklerini” söylüyorlar. ADNAN OKTAR: Estağfurullah, biz onların ellerinden öpüyoruz, maşaAllah.   Evet. DİDEM ÜRER: 20 Ekim Pazar günü kardeşlerimiz Kumkapı ve Yenikapı da sizin İngilizce ve Türkçe kitaplarınızı dağıtmışlar Hocam. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, iyi çok güzel olmuş. Bu tombiği nereden bulmuşlar? Bakayım. Ne güzel Allah bunlara her yerde rızık veriyor maşaAllah, koruyor da Cenab-ı Allah, bir şeyde olmuyor, maşaAllah. DİDEM ÜRER: Antalya’dan Ahmet, Cengiz ve Duygu kardeşlerimiz de Hocam sizin kitaplarınızdan dağıtmışlar. “Canımız Hocamızdan bu dönemin en büyük fitnesi deccalin büyüsünden korunmamız için özel bir dua istesek lütfeder mi acaba” diyorlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, bu kuzuları bana yaklaştır önce. Ah severim ben onların güzel canlarını, tatlı canlarını, nur bunlar nur, maşaAllah. Mahallenin neşesi bunlar, çok güzel. Deccalin büyüsünü, Allah’ın zikri bozar. Bol bol Allah’ı zikrettiğinde, Allah’ı düşündüğünde, bu olur ama her ülkede Allah insanları deccalla imtihan edecek, deccalin büyüsü olacak ki, Müslüman da ona karşı direnecek, o ağırlığa karşı yapılan mücadele çok daha makbuldür. Hz. Musa (as)’ın devrinde dilinde bir ağırlık var, “kalbimde, göğsümde bir rahatsızlık hissediyorum” diyor değil mi?  Hatta Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e de Cenab-ı Allah “senin göğsünü yarmadık mı” diyor.  Göğsüne ferahlık o devrin deccalleri kalbine sıkıntı veriyor, Bunaltı veriyor Hz. Musa (a.s)’a da o devrin deccalleri sıkıntı veriyor. Müslümanlara da ahir zamanın deccali sıkıntı verecek, zorluk meydana getirecek, üzerlerine bir ağırlık verecek. Müslüman iradesiyle, aklıyla, Allah’ı zikrederek o beladan, o fitneden kurtulacak, inşaAllah. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Ankara’dan “Hocamızı seven kardeşlerimiz olarak” diyorlar, “toplanıp Kuran ve ahir zaman üzerine güzel bir sohbet ortamı yaptık. Hocamızın ellerinden öpüyoruz” diyor kardeşlerimiz. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, her yer nur olmuş. Çayları da güzel, sohbetleri çok çok güzel, kendileri çok güzel. Allah evlerine bereket getirsin, felaketleri alsın, melekler sohbetlerinde bulunsun melekler bu tip sohbetleri sever hiç de kaçırmazlar, hiç kaçırmazlar. Melekler pislikten tiksinir ama Rahman-i güzelliklerden çok haz alırlar. Ahirette de öyle hep müminlere duacı oluyorlar. Dünyada da müminlere hep duacı oluyorlar, müminleri çok sever melekler takip ederler, sohbetlerine katılırlar. Yanına oturuyor, haberi olmaz. Yani cisim olmadığı için, yanına oturuyor haberi yok. Sofranın üstünde olur haberi olmaz, görseler tabii akıllarını atarlar. Onun için imtihan olduğu için Cenab-ı Allah göstertmiyor ahirette görecekler inşaAllah.  Şeytandan Allah’a sığınırım. (Yunus Suresi, 62) “haberiniz olsun” diyor Cenab-ı Allah, bak haber veriyor “haberiniz olsun Allah’ın velileri” yani deccale karşı mücadele eden müminler, “onlar için korku yoktur” diyor Allah. “Korkacak hiçbir şey yok” diyor Allah, “mahzun da olmayacaklardır.” Allah “onları üzmeyeceğim” diyor üzülmeyecekler, “mahzun olmayacaklar onlar iman edenler ve Allah’tan sakınanlardır.” Bak iman ediyor ve helale harama titiz. “Müjde dünya hayatında ve ahirette onlarındır.” Müjde nedir? İslam’ın dünya ya hâkimiyeti, Hz. Mehdi (a.s)’ın zuhuru, Hz. İsa Mesih (a.s)’ın zuhuru, küfrün yok olması, deccaliyetin zeval bulması, dünya hayatında müjde. Zenginlik, bereket, bolluk her yeri sarıyor. “Ahirette onlarındır” diyor Allah. Ahirette de cennet; Cennet’ül Firdevs, cennet’ül Naim, cennet’ül Adnen-Adn cennetleri- Adnan cennetleri. Müminler cennet cennet gezecekler, bir o cennete, bir o cennete, bir o cennete misafir. Kendi cennetlerinde de huzur içinde olacaklar. “Allah’ın sözleri için değişiklik yoktur” değiştiremezsin Allah’ın sözünü. Allah’ın sözü; Kuran, istese de insan değiştiremez. “İşte büyük kurtuluş ve mutluluk budur.” Hangi kurtuluş, hangi mutluluk? “Hem dünyada ham ahirette” diyor Cenabı Allah. Onun içinde bak “işte büyük kurtuluş” diyor. Dünyanın büyük kurtuluşu nedir? Hz. Mehdi (a.s), Hz. İsa Mesih (a.s), dünya belalardan kurtulacak, hastalıktan kurtulacak, savaşlardan kurtulacak, dertlerden, ekonomik krizden kurtulacak, dehşetten kurtulacak kurtuluş olduğu için arkasından mutluluk. Bak “büyük kurtuluş ve mutluluk” diyor Allah. Büyük mutluluk, çünkü savaş yok, kavga yok, huzur var, güven var, sevinç var onu mutluluk olarak söylüyor Allah. “Onların sözleri seni üzmesin” deccalin iftiraları, deccal avarelerinin sözleri, hakaretleri, iftiraları seni üzmesin. Onlar her zaman sana hakaret edecek, iftira edecek, azap verecek. Cin deccaller, yani cinin varlığı biliyorsunuz görülmez. Deccalin emrinde, cinni şeytanlar olacak, onları müminlerin üstüne saldırtacak. Müminlerin üstüne saldırttığında, müminde unutkanlık, bitkinlik, dikkat dağınıklığı olur, cin şeytanları saldırdığında. Üşengeçlik verir ve özellikle de unutkanlık. Hz. Musa (a.s)’a da biliyorsunuz musallat oluyor, yanındaki kişiye de musallat oluyor. Ne diyor? “Şeytan bana unutturdu” diyor. “Şeytandan bana bir azap geldi” diyor Hz. Eyüp (a.s), müthiş bir sıkıntı, üzerine sıkıntı çöküyor. Cenab-ı Allah o fitneden, “Git, soğuk su bulacaksın” diyor, “Ayağını depret, ayağını hareketlendir” çok hızlı hareket ediyor, “çıkan suyu iç” diyor Allah, serin su. “Ve onunla yıkan” diyor. Onu yapınca deccalin büyüsü üstünden gidiyor. Ferahlıyor. “Onların sözleri seni üzmesin.” Bu tavsiye mi? Değil, emir. “Üzmeyecek” diyor Allah. O zaman o söz rüzgar gibi gelecek mümine, deccalin sözü. Deccal avanesinin, şeytanların sözlerinden hiç etkilenmeyecek, kaile almayacak. “Şüphesiz” diyor Allah, “'izzet ve gücün' tümü Allah'ındır.” Yani senin izzeti nefsine ağır gelmesin, gücün tamamı Allah’ındır. Ne demek istiyor biliyor musun Allah? “Senin izzeti nesine ağır gelen o sözleri, Ben yaratıyorum” diyor. “Deccale o gücü Ben veriyorum, gücün tamamı benim. Deccali sakın şirk koşma. Ayrı bir güç gibi görme” diyor Allah. “Ona, Ben o gücü vermezsem, onu yapamaz.  Benim emrim dışında hiçbir şey olmuyor” diyor Allah. “Sen sabredeceksin. Seni imtihan ediyorum” diyor. İlm-i batın, ilm-i ledün. Mesela deccalle savaşıyorsun, güç nereden geliyor? Allah’tan geliyor. Onu ezdiren gücü yaratan kim? Allah. Şirke karşı uyarıyor bak Allah; “Gücün tümü Allah’ındır.” Bunu duyduğunda mümin; “Ben sakın şirk koşmayayım. Burada bir mücadele var ama o mücadeleyi bana yaptıran Allah” diyor. Karşı tarafa gücü veren de Allah. Mesela Allah Firavun’a Tevrat’ta söylüyor; “Sana bütün gücü kuvveti Ben verdim” diyor. “O, işitendir, bilendir.” (Yunus Suresi / 65) Yani hep, her şeyi işitiyorum Ben” diyor Allah. “Ve biliyorum” diyor. “Deccalin konuşmalarını, hakaretlerini, senin ne konuştuğunu, hepsini Ben biliyorum” diyor Allah, “sakın üzülme.” İşte bu akıl çıkıyor bunun sonucunda, adam üzülmüyor. Öbür türlü akılsızlık olur. Küfreder adam, perişan olur adam. Hakaret eder, iki büklüm oluyor. Ama akıllı insan, Allah’ın yarattığını bildiği için, hiç etkilenmiyor. Akıl, üstünlük meydana getirmiş oluyor. “Haberiniz olsun;” diyor Allah, bak sürekli “haberiniz olsun.”  “Şüphesiz göklerde kim var, yerde kim var tümü Allah'ındır.” Gökte kim var? Hz. İsa Mesih (a.s). Yerde kim var? İmam Hz. Mehdi (a.s). Kime ait bu insanlar? Allah’a aittir. Melekler var. “Allah'tan başkasına tapanlar bile, şirk koştukları varlıklara ve güçlere (gerçekte) uymazlar” diyor Allah. “Onlar yalnızca bir zanna uyarlar.” Bağnazlar, yobaz takımı hep zan, tahminle. “Ve onlar ancak 'zan ve tahminde bulunarak yalan söylemektedirler.'”(Yunus Suresi / 66) diyor. “Allah şunu dedi, Allah bunu dedi, Allah “kadınlara şöyle olun dedi.” İşte “kadınların yüzde doksan dokuzunu cehenneme koyacağım dedi.” İşte, “Köpek, domuz, eşek, kadın namaz bozar.” İşte “kadınların boşanma hakkı yoktur. Kadının değeri yarımdır. Yarım insandır” gibi hurafeleri insanlara aktarıyor. Ve insanlar da buna inanıyor. Ne diyor Allah onlar için; “onlar ancak 'zan ve tahminde bulunarak yalan söylemektedirler.'” “Ben duydum” diyor, “Sahabeden böyle duydum” diyor. “Emin misin?” diyorlar. “Emin gibiyim” diyor. “Öyle gibi duydum” diyor. “Sen nerede gördün sahabeyi” diyorlar, “Yolda gördüm” diyor. “Bir yanlışlık olmasın” diyor. “Yok yok, bana güvenebilirsiniz” diyor. Al sana hurafe. 300 yıl sonra sahabeyi gördüğünü iddia eden adamlardan nakil. Peygamberimiz (s.a.v)’den 300 yıl sonra. “Görmüş adam sahabeyi. Ondan duymuş” diyor. “Sen nerden duydun?” “Dedemden duydum” diyor. “Deden nerden?” “Dedem de dedesinin dedesinden duymuş” diyor. “Bana güvenmiyor musunuz?” diyor. “Kuran’la çelişiyor” diyor. “Olsun” diyor. Kuran’ı neshetti bu hüküm, onu kaldırdı. Peygamber (s.a.v) dedi, Allah’ın hükmü kalktı” diyor. Halbuki diyor Cenab-ı Allah, “Eğer Allah’ın hükmünü kaldırmaya kalkarsan, senin şah damarını koparırım” diyor Cenab-ı Allah. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Hocam, kardeşlerimiz Çorum’da Perşembe günü avukatların özel bürolarına sizin Komünist Kürdistan Tehlikesi kitabınızı, Türk’ün Dünya Nizamı, Peygamberimiz (s.a.v)’in Mucizeleri ve çeşitli kitaplarınızdan 80 adet kadar dağıtmışlar. ADNAN OKTAR: Her yerleri nur, maşaAllah. Allah irfanlarını arttırsın. Başörtüleri çok güzel, pardesüleri çok güzel, maşaAllah. DİDEM ÜRER: Bu ufaklıklar da Ayşegül kardeşimizin sizi çok seven kızı ve oğlu. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, elhamdülillah. Onlar da kuzu. Yaklaştır şu yakışıklıyı bana bakayım. Ama yakışmışta, karizma falan yani bilmiyorum da, olağanüstü yakışıklı olacağı belli. Mesela kardeşlerimiz orada başörtü ve çarşafla veyahut işte pardesüyle kendilerini güvende hissediyorlar. Doğru, Kuran’a uygun. “Ben” diyor, “bu ortamda böyle rahat ediyorum. Kendimi böyle güvende hissediyorum.” Doğru, inşaAllah. “Hocam çok dikkat ettim, sizden başka Sayın Başbakan’a ‘Tayyip Hocam’ diye hitap eden kimse yok. Var diyen varsa buyursun gelsin” diyor. Tayyip Hocam imamdır, hocadır. Alimdir yani. Çok iyi Kuran okur, hafızdır da. DİDEM ÜRER: Sesi de çok güzel. ADNAN OKTAR: Tabii. Benim diyen alimden daha alimdir Tayyip Hocam, bilgilidir. Bak, Başbakanımızın bugün yaptığı “Musevi’yi de, Ermeni’yi de, ateisti de koruyacağız” açıklaması çok güzel. Söyleneni yapıyor mu Başbakan? Yapıyor. Eleştiri yapılınca yerine getiriyor mu? Getiriyor. İnatçılığı yok. Aksiliği yok. İnatçılığı pislik yapanlara karşıdır. Onlara yenilmez. Ama kanunla hukukla. Hukuksuz bir şey yapmaz. Kanunsuz hukuksuz hiçbir şey yapmıyor, bayağı titiz. “Olacağı o zaten. Hakan Fidan Dışişleri kesin. Siz de nabız yoklama işi yapıyorsunuz” diyor. Ne nabız yoklaması. Doğru, dışişleri Bakanı olur. Yani yeteneği, bilgisi açısından, yakışıklı da maşaAllah koç yiğidimiz, olur. “Bu akşamki ceketiniz çok göz kamaştırıcı maşaAllah” diyor. Allah Allah. Bir dakika çok önemli bir nokta. “Çizgileri altın gibi parlıyor” diyor. Allah Allah. DİDEM ÜRER: Çok isabetli bir teşhis. ADNAN OKTAR: “Can yakıcı derecede yakışıklısınız. Ceketiniz sizi daha da çarpıcı hale getirmiş, maşaAllah. Gözlerimizi sizden alamıyoruz.” Yani jön diyebiliriz. Çok yakışıklı. Didem Hocam buyurun dinliyorum. DİDEM ÜRER: Macar siyasetçi Gabor Vona; “Türkiye, yoluna Avrupa Birliği’siz de devam edebileceğini” söyledi. “Türkiye’nin, Avrupa Birliği üyeliği hiçbir zaman gerçekleşmeyecek. Avrupa Birliği bir Hristiyan kulübü olduğu için değil, Türkiye güçlü olduğu için üyelik gerçekleşmeyecek” diye belirtti. ADNAN OKTAR: Bir daha de bakayım en baştan haberi. DİDEM ÜRER: Macaristan’ın Tek Turan Partisi’nin Başkanı Vona. ADNAN OKTAR: Tek Turan. DİDEM ÜRER: Tek Turan, evet. ADNAN OKTAR: Allah Allah, helal olsun ona maşaAllah. DİDEM ÜRER: Gabor Vona; “Türkiye’nin, yoluna Avrupa Birliği olmadan devam edeceğini ama bunun Avrupa Birliği’nin bir Hristiyan birliği olmasından dolayı değil, Türkiye’nin güçlü olduğu için gerçekleşmeyeceğini” söylemiş. ADNAN OKTAR: Keşke öyle olsa. Ben ona doğrusunu söyleyeyim. Türkiye’de bağnazların tavrı, sebep bu. Avrupa Birliği’ne giremeyişimizin nedeni bu. Avrupa’daki insanlar, hanımlar dekoltedir. Adamlar dekolteye karşı, bağnazlar. Hanımların başı açık, adamlar karşı. Avrupa’da her yerde müzik vardır, adamlar karşı. Avrupa’da her yerde heykel vardır, adamlar heykele karşı. Yani adamların her şeyine karşılar adeta. Güzel olan her şeye. O zaman, nefret ettiğin, hoşlanmadığın insanlarla sen nasıl beraber olacaksın? Ey bağnaz kardeşim. Onların çekincesi, onlardan tedirgin oldukları için Avrupa hiçbir şekilde kabul etmiyor. Tek sebebi budur. Adam müzik dinliyor; homurdanıyor. Hanım görüyor başı açık; homurdanıyor. Hanımlar onlara sevgi gösteriyor, yakınlık gösteriyorlar, ondan sonra kadın bir başkasıyla görüşüyor, gidip ekmek bıçağıyla yetmiş yerinden bıçaklıyor. “Sen nasıl beni terk edersin?” diye. Yani kadına hem sahip çıkıyor. Kadın candan davranıyor, yakın davranıyor. Ne bilsin onun öyle psikopat olduğunu. Bıçaklamalarıyla ünlüler adamlar. Yani acayip bir kadın düşmanlığı var. Ve kadının siyasete girmesine karşılar. Sokağa çıkmasına da karşılar. O zaman nasıl seveceksin sen Avrupalıyı? Ben seviyorum. Dekolte hanımları seviyorum. Müziği seviyorum, sanatı seviyorum, heykeli seviyorum. Ama bağnaz sevmiyor. Sevmeyince düşman oluyor. Hiçbir insan düşmanıyla yaşamak istemez. Çok az da olsa, eğer karşısında düşman varsa, düşman olan insanlar varsa onlarla iç içe olmak istemez. Nereden çıkacağı belli olmaz ki, öyle tipler. Tek sebebi bu. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam bugün kardeşlerimiz, Katolik Ermeni Kilisesi’ne, Beyoğlu Üçhoran Ermeni Katolik Kilisesi’ne, Hollanda Konsolosluğu içindeki kiliseye, Alman Protestanlık Kilisesi’ne, Saint Antonio Kilisesi yetkilerine sizin Hz. İsa (a.s)’ın Geliş Alametleri kitabınızdan hediye etmişler. Şöyle diyorlar; “Kısa bir süre sohbet imkanımız oldu. Hepsi çok sıcak karşıladılar. Memnuniyetlerini dile getirdiler. Biz de sevgimizi ifade ettik. Hocamızı çok seviyoruz, nur ellerinden öpüyoruz” diyorlar ve duanızı bekliyorlar. ADNAN OKTAR: Çok çok güzel olmuş, çok isabet olmuş. Hayırlı hareket olmuş, Allah sevaplarını arttırsın. Telefon numarası da versinler, “aman,” desinler, “bir sıkıntınız olduğunda, bir ihtiyacınız olduğunda bize bildirin.” Hatta evlerine de davet etsinler. Onlar kitap veriyorsa, onları da alsınlar. Mesela İncil hediye ettiyse alsınlar, başka kitapları varsa alsınlar. Tabii biz kitap veriyoruz tamam ama onların da kitabı olabilir. Kitap verebilir, onları da alsınlar. Alıp okusunlar, baksınlar, Kuran’la karşılaştırsınlar. Yani çünkü Allah İncil’den bahsediyor, İncil’den haberin olacak. Hristiyanlardan bahsediyor, Hristiyanlardan haberin olacak. Ve Allah diyor ki bak ne güzel; “Onları size, sevgi bakımından yakın bulursunuz” diyor, Hristiyanları. Ne güzel müjde. Kehf Suresi, baştan sona kadar Mehdiyet’i anlatır. Bak, Kehf Suresi baştan sona kadar Mehdiyet’i anlatır. Bütün safhalarını detay detay anlatır. Dünya hakimiyeti anlatan bir suredir. Her kardeşimizin Kehf Suresi’ni baştan sona çok iyi okumasında fayda var. Yusuf Suresi öyledir, Süleyman Kıssası öyledir. Recep Erdurmuş; “Hocam sizi çok seviyoruz sürekli izliyoruz. Marmaray’la İlgili ne düşünüyorsunuz? Sizin düşünceleriniz bizim için çok değerlidir. İşte “Hz. Mehdi (a.s) kuru bir yoldan karşıya geçer” diyor. Kuru bir yol, “denizde ona bir yol açılır” diyor, bak “denizde ona kuru bir yol açılır ve o yoldan geçerek, denizin karşısına geçer” diyor. Şimdi bu kelimelerin tek tek üzerinde duralım; “denizde kuru bir yol açılır” yolu açıyor değil mi? Yolu açıyor “ve oradan” diyor, “karşıdan denizin içinden karşıya geçer” diyor “kuru bir yol açılır” ama bu çok net açıklama, mucize bu. Aynısıyla oldu. Didem Hocam dinliyorum.  DİDEM ÜRER: Hocam, kardeşlerimizin yine Size mesajı var; “Canımız, ruhumuz, Seyyid Ahmet Muhammed Adnan Arslan Hocamız 27 Ekim Pazar günü, kardeşlerimizle Mersin’de faaliyetimizde, Mersin Hilton Otel’ine eserlerinizden Yaratılış Atlası’nı hediye ettik. Ayrıca çarşı merkezinde beş yüz adet A9 TV tanıtım broşürü dağıttık. Canımızdan çok sevdiğimiz, yeryüzünün en güzel tecellilerinden olan Hocamızın mübarek ellerinden öper, dualarına talibiz inşaAllah” diyorlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Şu kediyi bana bir yanaştır. Buna sarılıp yatmak şahane olur. Evlerin süsü bunlar, maşaAllah. “Hocam, Emine Erdoğan Hanımefendinin, seyyide olduğunu duyuyoruz, doğru mudur?” diyor, Ozan Kılıç. Arap kökeni var ama seyyide olduğuna dair de ben bir şey duymadım. Ama hanımefendi ve temiz, mümine bir hanım, aklı başında, kibar. Yani bir kibir, enaniyet yapmıyor, mazlum, temiz bir insan. Didem Hocam ben dinliyorum, siz buyurun. DİDEM ÜRER: Hocam “Başbakanımızın halkımızla iç içe olduğunu” söylemiştiniz. Başbakanımızın bugünkü Van gezisinden bir resim göstermek istiyorum. ADNAN OKTAR: Mesela, bak görüyor musun? Halka olan muhabbeti, halkla yakınlığı böyle olması lazım, Başbakan olunca mutlaka bir halkla iç içe olmak şart. O, onun tanınmasını sağlar. Öbür türlü olmaz. Dinliyorum Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Hocam, kardeşlerimizin yine mesajları var, bugün Erzurum’da altı yüze yakın A9 broşürü dağıtmışlar. Sizi çok sevdiklerini iletiyorlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, hem de altı yüz tane. Aferin benim canlarıma. Bu da o koç yiğitlerden bir tanesi herhalde? MaşaAllah ne şekermiş o böyle. Bak çocuk temizliği görüyor musun yüzlerinde nasıl? Ah benim canlarım, ah benim kuzularım. Dünya tatlısı bunlar. Böyle yeni doğmuş kuzulara benziyorlar. Günahsız oldukları için tertemizler, maşaAllah. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Yine bugün Bilecik ile Osmaneli ilçesinde A9 TV broşürü dağıtımı yapmış bir kardeşimiz. Size sevgi ve hürmetlerini iletiyor. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Aman Allah’ım bu ne şekermiş bunlar böyle. Yaklaştır bakayım ikisini de. Çok tatlılar ikisi de, maşaAllah. Allah ömürlerini uzun etsin, sağlık sıhhat versin. Ben dinliyorum Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Hocam, Çapa ve Şehremini civarlarında da iki bin adet A9 TV broşürü dağıtmış kardeşlerimiz. “Başımızın tacı, gözümüzün nuru, aşkımız, sevgilimizin o nurlu ellerinden öper, hayır dualarını bekleriz” diyorlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Aman Allah’ım şu nur denizine bak sen, şu güzelliğe bak sen. Yaklaştırarak göster bakayım. MaşaAllah, hepsi birbirinden güzel. Allah hepsinin nurunu arttırsın. Allah her yerlerini nur kılsın, üzerlerindeki sıkıntıyı alsın Cenab-ı Allah. Allah kıyamet için diyor ki, “o, gözlemlenebilen bir gündür.” (Hud Suresi / 103) diyor Allah. Bütün insanlık için bunu söylüyor “gözlemlenebilen bir gündür.” Görmeyen yok, herkes görüyor. 104 ve 105. ayetler-“(Kıyametin) Geleceği günde, O'nun izni olmaksızın, hiç kimse söz söyleyemez. “ 104-105 son sayılarını alıyoruz dört-beş, kırk beş. Bin beş yüz kırk beş. Nereye gitsek, kıyamete bir işaret var, kırk beşe. “O'nun izni olmaksızın, hiç kimse söz söyleyemez. Artık onlardan kimi 'bedbaht ve mutsuz', (kimi de) mutlu ve bahtiyardır.” Kıyamet anı, adam korkacak dehşete düşecek zannediyorsun, mutlu mümin. Bütün Müslümanlar sevinçle “elhamdülillah, Allahuekber” diye nida ediyorlar. Kıyameti öyle tekbirlerle karşılıyorlar, heyecanlı. Ama küfür feryat, sadece çığlık ve feryat. “Mutsuz olanlar ateştedirler, onlar için orada (kahırla ve acıyla) nefes alıp vermeler vardır.” (Hud Suresi / 106) diyor. Yani “derin acı içerisinde nefes alıp verecekler” diyor Allah. “Onlar, Rabbinin dilemesi dışında gökler ve yer sürüp gittikçe, orada süresiz kalacaklardır. Çünkü Rabbin, gerçekten dilediğini yapandır.” (Hud Suresi / 107) Allah “Ben yaparım” diyor “Allah yapmaz” diyor, ya kardeşim yapar. Yapıyor, felaket veriyor dünyaya. Yapmaz olur mu? Yapar. “Tam karşılığını veririm” diyor yani eğer bir anormal durum varsa, suç varsa, eğer affedilmediyse, tam karşılığını veririm” diyor Allah “ama sevabı kat kat arttırırım” diyor Allah. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Hocam, kardeşlerimiz Almanya’dan şöyle yazıyorlar; “Canım Hocam, bugün yine sohbet için toplandık. Almanya’nın farklı şehirlerinden, Hollanda’dan kardeşlerimiz geldi. Ahir zaman ve madde gerçeğini konuştuk. Toplam otuz bir kişiydik, maşaAllah. Sekiz yaşından, yetmiş yaşına kadar herkes vardı. Sizi çok seviyoruz, çok sevgilerimizi iletiyoruz ve hayır dualarınızı bekliyoruz” diyorlar. ADNAN OKTAR: MaşaAllah şu berekete, şu güzelliğe bak, şu hoşluğa, şu nura bak. Cennette de böyle Allah koltuklara yaslanıp, karşılıklı sohbet etmeyi, cennet çadırlarında muhabbet etmeyi nasip etsin. Allah sayılarını arttırsın, çok güzel. Efendi, dürüst, samimi insanları da kendi aralarına alsın kardeşlerimiz, onlarla sohbet etsinler. Namaz kılmıyorsa bile, eğer samimiyse, dürüstse, bakın yüzüne nur varsa, efendi olduğuna kani iseniz, arkadaş olun, sevin. Hıristiyan ise de davet edin, Musevi’yse de davet edin ama yüzündeki nura dikkat edin. Yüzünde nur varsa çok güzel. Gelsin, sizinle beraber sohbet etsin, çok güzel olur. Sohbet, Peygamberimiz (s.a.v.)’in sünnetidir. Sahabeler bayılıyorlardı sohbete. “Peygamberimiz (s.a.v.)’in sohbeti var diyorlardı, koşuşturarak herkes geliyorlardı. Hep sohbette kemale geliyorlardı. Peygamberimiz (s.a.v.) ile mesela üç saniye göz göze geliyor, elektrik çarpmış gibi oluyor. Üç saniye ona yetiyor, ömür boyunca feyiz alıyor. Mesela Peygamberimiz (s.a.v.) sohbetinde şakalaşıyor konuşuyor. Yani herhangi bir şey konuşuyor. Bereket alıyor, feyiz alıyor, on dakika, beş dakika sohbet. Peygamberimiz (s.a.v.)’in ruhaniyeti olur sohbetlerde, bereketlidir. Müslüman hep, mutlaka sohbeti arayacak. Aman bir sohbet meclisi olsa da gitsek diyecek. Küçük de olsa, bir sohbet meclisi. Mesela bak ne güzel cennet sofrası gibi sofra, Allah’tan gelmiş rızıklar. Sorsan, fırında yaptırdım diyecek, orada burada diyecek. Hâlbuki onlar sebep, fırın da sebep, bakkal da sebep. Onu pişirip oraya getiren, hazır getiren Allah’tır. Gökten geliyor, Allah’ta geliyor ama görünüşte öyle gibi oluyor. Aklın ihtiyarını almamak için Cenab-ı Allah vesile ediyor. Mesela Hz. İsa (a.s)’ın talebelerinde de Allah’tan sofra diliyorlar, içeri odaya geçtiklerinde hazır bir sofrayla karşılaşıyor, Allah’tan bir sofra. Ama aklın ihtiyarini kaldırmaz. Çünkü “ya birisi hazırladıysa” diyecektir. Ama gökten gelmiştir. Normal sofra, bildiğimiz tabaklar, bildiğimiz çatallar, yani bildiğimiz yemekler. Her yemek gibi gökten gelir rızık, Allah’tan gelir. Ama insanlar hep mutfakta yaptığını zannederler. İşte “ya mutfaktan getirsene şu yemeği” der, kapıdan alır çıkar. Halbuki kapı rahmetin aktığı bir yerdir. Kapıdan gelmez, ama yani mutfaktan geldiğini zanneder. Allah kapıyı sebep eder, kapıdan geldi zanneder. Masanın üstüne gelir. Onu yediren de Allah’tır, ondan lezzet haz verende Allah’tır, maşaAllah. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, kardeşlerimiz bugün Pendik Sülüntepe Cem ve Kültür Evi’ni ziyaret etmişler. “Cemevi Başkanı Muharrem Bey ile görüştük. Sevgi, muhabbet ve kardeşliği konuştuk” diyorlar. “İslam Birliğini, Hz. Mehdi ve Hz. İsa’yı konuştuğumuz bir sohbet oldu, maşaAllah. Bizi sofralarına davet edip, yemeklerinden ikram ettiler. Ayrıca broşür dağıtımımız oldu kardeşlerimizle. Hocamızın nurlu ellerinden öpüyoruz” diyorlar. ADNAN OKTAR: Bakın, şuradaki güzelliğe bakın. Alevi kardeşlerimizin nuraniyetine, ahlaklarının güzelliğine bakın. Bir yobazın sofrasına böyle gidemezsin. Bir yobazla böyle muhabbet edemezsin. Seni kuşkuyla karşılar. Sofrasına davet etmez. Ama Alevi gönül dostudur. İnsandır yani, hakiki insandır, sevgi insanıdır. Muhabbetleri çok güzel olmuş. Allah ömürlerini uzun etsin, hepsine bereket, huzur, iyilik versin Cenab-ı Allah. Ahir zamanda hain emin bilinir, emin olan hain bilinir. Mesela Alevi kardeşlerimize cephe alıyor adamlar. Senin gibi bin tanesi bir araya gelse, bir Alevi’nin tırnağı etmezsiniz. Yani bin tane şeytanı bir araya getirmişi oluyorsun yani. Yobazda sevgi olmaz, merhamet olmaz, şefkat olmaz, dostluk olmaz, kardeşlik olmaz. Kuşkucudur, hasuttur, muhabbet yoktur kalbinde. Ama Alevi’de insana sevgi vardır, çocuğa sevgi vardır, bitkiye sevgi vardır. Hacı Bektaşi Veli’nin gülleri, maşaAllah. Sünni olup da, Evliya ruhlu çok fazla kardeşimiz vardır. Vahhabi’lerden, Şii’lerden nur gibi insanlar vardır. Ama hakiki insan bunlar, hakiki Müslüman, Allah’ın ruhunu taşıyorlar. Ama bazıları da insan görünümünde şeytan, Allah vermesin. Didem Hocam dinliyorum. “Canım Hocam, mübarek yüzünüzü yakın çekim gösterebilir mi arkadaşlar, çok özledik inşaAllah?” diyor. Başka bir hanım kardeşimiz; “Yakışıklılığınıza, ihtişamınıza, karizmanıza doyum olmuyor. Bir tanemsiniz, canımın içisiniz” diyor, maşaAllah. Evet, Didem Hocam. DİDEM ÜRER: Hocam yine kardeşlerimizin mesajı vardı, inşaAllah. Fırat kardeşimiz Samsun’da sizin kitaplarınızı dağıtmış. Sizden dua rica ediyor. ADNAN OKTAR: Samsun’da? DİDEM ÜRER: Evet.   ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Aferin aferin, nasıl nurluymuş o, ne güzelmiş o. MaşaAllah aferin. İlla ki bir çete olacak yani, maşaAllah. DİDEM ÜRER: Hocam bu ufaklığın dişleri minicikmiş, annesi bakmamış. Cenk arkadaşımızın parmağını ısırıyormuş fotoğraflarda. O da yanına almış. ADNAN OKTAR: Gayrete bak, gayrete, maşaAllah. Böyle sesi güzel olup da, yetenekli kardeşlerimiz varsa onlar kısaca bir parça söylerseler isim vermeden yayınlayabilirim. Ama mesela tek bir parça o kadar. İlla saz gerekmez, yani bu hanımların söylediğinde saz var ama mesela şu parça farz edelim. Bu saz kullanmadan yapılmış, buna benzer.  Çok güzel. Yorum yapmış. Yorum mükemmel olmuş, çok güzel olmuş. Yorum yapabilenler yorum yaparsa daha da güzel olur. Saz illa şart değil. Hanım kardeşlerimizde öyle, çok güzel söyleyebilirler. Sadece isim vermeden yayınlayacağım. Didem Hocam dinliyorum. DİDEM ÜRER: İpek Yolu Medya Grubu’nun yöneticisi ve Kanal 7 de yayınlanan Türk Dünyası programının yapımcısı olan Sayın Seyfullah Türksoy vardı, sizi çok seven ve takip eden. Oğlu yarın beyin ameliyatı olacaktı. Dua edelim diye inşaAllah hatırlatıyoruz. Oktar bağlantıya geçmişti. 5,5 cm’lik bir kist varmış beyninde. ADNAN OKTAR: Allah Allah. Canım benim. DİDEM ÜRER: Furkan Can adı. ADNAN OKTAR: Selametle alınır o, hiçbir şey de olmaz Furkan Can’a, inşaAllah. Babası rahat olsun. Beyin cerrahisi çok gelişti, maşaAllah. Allah esirgesin, böyle hayati bir noktada değilse ki, öyle olması gerekiyor ameliyat yapacaklarına göre. Tehlikeli bir noktasındaysa, ameliyat yapmazlardı zaten. Allah şifa versin. Seyfullah çok dindar bir delikanlı, İslam’a Kuran’a hizmeti yoğun. Oğlu da çok yakışıklı, maşaAllah. Babasını Allah imtihan ediyor. Sevimliyi de Allah imtihan ediyor, bir hayır var ama bir şey olmaz. Bismillah desin yatsın, Bismillah deyip kalksın, inşaAllah. Çok az bir hasarla kurtulur, inşaAllah. DİDEM ÜRER: İyi huyluymuş kist. ADNAN OKTAR: İyi o zaman, tamam. Çok kısa bir süre saç olmayacak, o kadar. Sonra saçını uzatır, o yara kısmı da kapanır, rahat olur, inşaAllah. DİDEM ÜRER: Kendi üslubu da maşaAllah, zaten dediğiniz gibi çok dindar olduğunuz için, “hepsinde hayır var Allah imtihan ediyoruz razıyız, inşaAllah” diye ifade etmiş kendisi, Seyfullah Bey. ADNAN OKTAR: O dindardır. Babasının telaşına çocuk çok tedirgin olur. Babası imanlı olduktan sonra bir şey olmaz. Annesi telaş etmesin. Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim desin yatsın, Ya Allah, Bismillah der kalkar, inşaAllah. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam kardeşlerimiz siz canlı yayına çıktığınızdaki hallerinin resmini göndermişler. ADNAN OKTAR: Bizim ekip, maşaAllah nur gibiler, çok şekerler. Ne güzel yaratıyor Allah, maşaAllah elhamdülillah. Evet, dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, kamuflaj yapan bazı canlıların resimleri vardı. ADNAN OKTAR: Göreyim. Nedir bunlar? DİDEM ÜRER: Hocam burada şu sağda baykuş var. Görünmüyor ama. ADNAN OKTAR: Baykuş, vay çete vay. Görebilene helal olsun. DİDEM ÜRER: Burada da yine ağacın gölgesinde baykuş var, maşaAllah. Burada mantis var Hocam, orkidenin içinde. ADNAN OKTAR: Mantis. Vay köfte var, vay uyanık vay. DİDEM ÜRER: Örümcek, çok şeker. Bu da kertenkele baş aşağı ağaç gövdesinde. Bu da ağaç dalı gibi Hocam. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, hayret. DİDEM ÜRER: Bu da kum balığı. ADNAN OKTAR: MaşaAllah, ama burada mükemmel olmuş, hayret. Duyu organları olmasa, bilinecek gibi değil. Ne yapıyoruz? DİDEM ÜRER: Ne yapalım Hocam? ADNAN OKTAR: Sor kardeşlerime, ne yapayım? DİDEM ÜRER: Hocam, ne yapalım diye sormuştuk, cevapları söyleyeyim mi? ADNAN OKTAR: İyi olur. DİDEM ÜRER: Genellikle büyük bir çoğunluk Kuran tefsiri diye söylüyorlar. ADNAN OKTAR: Tamam. Hac Suresi 41 “Onlar ki” Kim bunlar bakalım? “Onlar ki, yeryüzünde kendilerini yerleştirir.” Dünyada, bütün dünyada yerleştirir. Askeri, siyasi, politik her yönden. Bu yerleştirmenin anlamı budur. “Onlar ki” birilerinden bahsediyor Allah, bir grup, topluluk. “Yeryüzünde kendilerini yerleştirir, iktidar sahibi kılarsak,” dünya iktidarı bu. Dünya iktidarı kılarsak. Ebcedi kaç? 1979. Hay maşaAllah. Hz. Mehdi (a.s)’ın çıkış tarihi,net. 1980 değil, tam 1979. Net veriyor. “Onlar ki” bir topluluğa hitap ediyor Allah, “yeryüzünde kendilerini yerleştirir.” Yeryüzü neresi? Dünya. Dünyanın tamamında diyor ayette, “onları yerleştirirsek” askeri, siyasi, politik, her yönden. Dünya iktidarını da onlara teslim edersek diyor Allah. 1979 ebcedi. “Eğer seni yalanlıyorlarsa, onlardan önce Nuh, Ad ve Semud Kavmi de yalanlanmıştı” diyor Allah. Hepsini yalanladılar diyor Allah. “İbrahim Kavmi ve Lut Kavmi de” diyor. Demek ki, önce bir direnme var. Direnmeyi kim meydana getiriyor? Allah. “Medyen halkı da (peygamberlerini yalanlamıştı). Musa da yalanlanmıştı.” Hz. Mehdi (a.s)’da yalanlanacak. “Böylelikle ben o inkâr edenlere bir süre tanıdım.” Kaç yıl? 40 yıl. Bazen daha az, bazen daha çok. “Sonra onları yakalayıverdim. Nasılmış” diyor Allah, soruyor, “(benim her şeyi altüst edip kökten değiştiren)” yıkışım diyor. Nasılmış diyor, beğendiniz mi? diyor Allah, soruyor. “İnkılâbım” diyor. İnkılâbım yani değişikliğim. Dediğimi yapıyor muymuşum diyor Allah. “Eğer Allah'ın, insanların kimini kimiyle defetmesi (yenilgiye uğratması) olmasaydı manastırlar, kiliseler, havralar” manastır, bak Allah koruyor görüyor musun manastırı. Hrıstiyan manastırından bahsediyor. Kiliseler, Hrıstiyan kilisesinden bahsediyor. Havralar, Musevi sinagoglarından bahsediyor. “Ve içinde Allah’ın çokça anıldığı mescitler” Müslüman mescitleri, “muhakkak yıkılır giderdi” diyor. Allah bunların hepsini Ben koruyorum diyor. Manastırları kiliseleri havraları ve camileri Ben koruyorum diyor. Yobaz ne yapıyor? Gidip bombalıyor Havrayı. Allah Ben koruyorum diyor, o da gidip yıkıyor. Allah koruyun diyor. Allah’ın askeri olarak siz koruyun diyor Allah, adam da gelip havrayı kiliseyi bombalıyor. Niçin? Allah adına yapıyorum diyor. Hatta camiyi bombalıyor. “Allah kendi (dini)ne yardım edenlere kesin yardım eder” diyor Allah. 2007 şeddesiz, 2056 şeddeli. Dünya hâkimiyetinin tarihini veriyor; 2007-2056. 2056 tabii çok tarihi bir dönemdir. “Şüphesiz Allah güçlüdür, üstündür.” Mesela diyor ki, bu nasıl oldu? Allah bile bile musallat ediyor, “insanların kimini kimiyle defetmesi” biriyle yok ediyor Allah onu buhar ediyor. Ve sinagogları kiliseleri koruyorum Ben böyle havraları camileri koruyorum diyor. Yoksa normalde yapacaklar diyor. Yıkarlar oraları diyor ama Ben koruyorum diyor Allah. Ve bu gizli kahramanların isimlerini vermiyor. Hac Suresi 55-“İnkâr edenler ise, kıyamet-saati onlara apansız gelinceye veya kesintiye uğramış (akim, verimsiz) bir günün azabı onlara yetişinceye kadar” yani büyük bir felaket yetişinceye kadar “ondan (Kur'an'dan) yana şüphe içinde sür-git (inkarları) kalacaklardır” diyor Allah. Felaket bela gelinceye kadar vazgeçmezler diyor Allah. Kuran’dan şüphelerinden vazgeçmezler diyor. “Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va’dine kesin olarak muhalefet etmez” diyor. Tamam, belayı vereceğim diyor Allah. Ben söz verdiğimi yaparım diyor. “Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir.” Allah, iki günde belalarını veriyor. İkinci bin yılda. Hz. Mehdi (a.s) ve Hz. İsa Mesih (a.s). “Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir.” İki günde Allah işlerini bitiriyor. İkinci bin yılda. Hz. İsa Mesih (a.s) bin yılda Allah katına geri çıktı, bin yılda indi. Göz açıp kapayıncaya kadar indi çıktı. Aradan iki bin yıl geçmiş oldu. Sorsan Hz. Hz. İsa Mesih (a.s)’a ne kadar vakit geçti? “Uyudum uyandım” diyecek, o kadar. “Beni Romalılar sarmıştı” diyecek, “bir uyuttu Allah beni şimdi de uyandım” diyecek, o kadar. Allah diyor “seni o pisliğin içinden temizledim” diyor “pisliklerin içinden temizledim, tahir ettim” diyor. “Temizledim göğe aldım yanıma aldım” diyor “temizledim” diyor, “o pisliğin içinde seni bırakmadım” diyor, Hz. İsa Mesih (a.s) için. “Nice ülkeler vardır ki halkı zulmediyorken” veya idarecileri oradaki insanlar, oradaki topluluk tamamı “Ben ona bir süre tanıdım” Allah “bir süre veriyorum” diyor mesela on yıl, yirmi yıl, otuz yıl, “sonra yakaladım” diyor Allah. Nasıl yakalıyor Allah? Dünyaya dikkatlice bakarsanız, yakalamanın nasıl olduğunu görürsünüz. Ülkeleri Allah’ın nasıl yakaladığını Allah insanlara gösteriyor. Her gün gösteriyor ama anlamazdan geliyorlar. Süre de tanıyor Allah, bak “süre tanıdım önce” diyor, “sonra yakaladım”  diyor. Diyorlar ki, Allah yapmaz diyorlar. Gözün görmüyor musun işte yakalıyor, ne hale getirdiğini de görüyorsun. “Dönüş yalnızca Bana’dır” diyor Allah. “Başka hiçbir yere gidemezler” diyor. DİDEM ÜRER: Hocam, tek bir kardeşimizin isteğini okuyayım mı? “Sıkıntı konusunda ne yapmamız gerekiyor. Bazen uyuyamıyoruz, hele bugün Hocam gündüz de çok sıkıntı geldi bana durup dururken” diyor kardeşimiz. ADNAN OKTAR: Su içsin, susuzluk yapar sıkıntı. Kilo versin o yapar, hareketsizlik yapar sıkıntı. Spor yapsın, koşsun biraz. Su içsin. Uykusuna dikkat etsin. Susuzluk, hareketsizlik, duş alsın bir de. Üçü bak; su içmek, duş almak, hareket etmek. Hz. Eyüp (a.s)’ın sıkıntısını Allah ona verse, Allah vermesin. Allah “herkese taşıyabileceği gibi Ben yük veririm” diyor. Ama Hz. Eyüp (a.s)’a dayanabileceği gibi bir yük verdi, başkası olsa tahammül edemeyebilir, Allah esirgesin. Bazen öyle vakalar oluyor intihar ediyor Allah vermesin. Hz. Eyüp (a.s) sabrediyor. Adamın bir gün tahammül edemediğine, o 40 yıl sabrediyor. Bir gün sabredemiyor bak sıkıntıya, o 40 yıl sabrediyor. Ama artık “ya Rabbi” diyor “seni zikredemeyecek hale geldim artık “diyor “sıkıntıdan.” Dilini oynatamayacak hale geliyor, o zaman Allah çözüyor. Hiç Allah’a isyan etmemiştir Hz. Eyüp (a.s), hiç. Ailesini elinden aldı Cenab-ı Allah, belalar verdi, hastalıklar verdi, malını mülkünü elinden aldı, tek bir kere Allah’a ima yoluyla dahi sitemde bulunmadı. Hep hep hep Allah’ı zikretti, hep Allah’ı zikretti, maşaAllah. “Andolsun Biz, açıklayıcı ayetler indirdik.” (Nur Suresi, 46)  “Allah, dilediğini doğru yola yöneltip-iletir.” Yani hidayet verir Hadi İsmiyle tecelli eder. Ebcedi kaç biliyor musunuz? Tam 1980. Bak diyor ki,  “Allah, dilediğini” seçtiğini “doğru yola yöneltip-iletir.” Hadi İsmiyle tecelli eder. Bir tane ebcedi var 1980. İman ferahlık verir, Allah’a teslimiyet ferahlık verir. “Kalpler ancak Allah’ın zikriyle felah bulur” diyor Allah. Ayette söylüyor “insanlık, bütün dünya, bütün kainat ziyan içindedir” diyor Allah, “hepsine acı vereceğim tamamına” “ancak hakkı ve sabrı tavsiye edenler müstesna” diyor “ve sabredenler” diyor bak. “Ve tevâsav bil hakkı ve tevâsav bis sabr.” Yani “sabrı ve hakkı tavsiye edenler müstesna” diyor. “Hepsine azap veririm” bütün dünya azap çekiyor şu an. Ama hakkı tavsiye eden, doğruyu anlatan, İslam’ı tebliğ eden, sabredenler onlar ferahlık içinde. “O an rahatlatırım” diyor. Müslüman da keserse tebliği yine canını yakar Allah. İslam’ı anlatmaktan vazgeçerse, Allah’ı zikretmekten vazgeçerse, “beni bir ızdırap sardı” diyor, sarar. Vazifeni yapmıyorsun da onun için. Nasıl Allah’ı unutursun? Sen Allah’ı unutursan, Allah da seni unutur. Allah’ı unutmayacak ve Allah’a hep hüsnü zan hep hüsnü zan, seviyorsa öyle olacak. Allah’ı deneyemezsin sen (haşa). Yani hep iyilik yapacak sana, sen de o yüzden sadece seni seveceksin. Sana bir zorluk verdiğinde de karşı geleceksin. Ayette var “biz” diyor “onları gemilere koyarız, gemide giderler” diyor “önce şımarırlar” diyor özetle. “Ama” diyor “bir bele geldiğinde yağmur, kasırga, batacağını anlarlarsa, Bize içten ve candan teslimiyetle dua etmeye başlarlar” diyor ama “tam bir mümin olarak, tam bir takva Müslüman olarak coşkuyla dua ederler. Sonra” diyor “felaket durgunlaşıp sakinleşince yine eski kafalarına dönerler” diyor Allah. Bu çok korkunç bir şey, çok anormal bir hareket. Bak diyor ki , “bunların kalplerinde hastalık mı var? Yoksa kuşkuya mı kapıldılar” diyor Allah 50. ayette Nur Suresi. “Yoksa Allah’ın ve elçisinin kendilerine karşı haksızlık yapacağından mı korkuyorlar?” Allah’ın ve peygamberin haksızlık yapacağından. Diyorlar ki, “çok büyük haksızlığa uğradım.” Haksızlığa uğradığın yok. Ne Allah seni haksızlığa uğratır, ne peygamber haksızlığa uğratır. “Hayır onlar zalim kimselerdi” diyor Allah. Zulüm yapıyorlar diyor. “Aralarında hükmetmesi için, Allah’a ve elçisine çağrıldıkları zaman” yani imama, asrın Mehdi’si kimse ona, “mümin olanların sözü: “işittik ve itaat ettik” o kadar başka bir şey yok, aması yok. Bak “işittik ve itaat ettik” demeleridir. İşte felaha kavuşanlar” işte felah bu. Felah ne demek? Kurtuluş, ferahlık. “Kim Allah’a ve Resulüne itaat ederse ve Allah’tan korkup O’ndan sakınırsa, işte kurtuluşa ve mutluluğa erenler bunardır.” Bak kurtuluş ve mutluluk. Diyor ki “niye mutlu olalım?” işte mutluluk böyle olur diyor Allah. Ne yapacaksın? Allah’a ve Resulüne itaat edecek ve Allah’tan korkup sakınacak. “Öyle adamlar ki” diyor Allah, “ne ticaret, ne alışveriş onları Allah’ı zikretmekten” şimdi burada ayette kastedilen ne biliyor musunuz? “Ne ticaret, ne alışveriş onları Allah’ı zikretmekten, dosdoğru namazı kılmaktan ve zekatı vermekten tutkuya kaptırıp alıkoymaz.” “Ne ticaret, ne alışveriş” ne düğün, ne eğlence, ne üniversite imtihanı, ne arkadaşlarla toplu muhabbet ortamı, ne gezmek, ne tatil, ne eğlence, bu ayet dar anlamlı bir ayet değil. Allah bir örnek veriyor anlasınlar diye. “Onları Allah’ı zikretmekten, dosdoğru namazı kılmaktan” diyor ki; tatildeydim namazımı kılamadım, eğlence vardı namazımı kılamadım, Allah ne diyor bak “Allah’ı zikretmekten, dosdoğru namazı kılmaktan ve zekatı vermekten tutkuya kaptırıp” tutku, yani kendini olaya kaptırmasını Allah istemiyor, “tutkuya kaptırıp alıkoymaz. Onlar kalplerin ve gözlerin inkılaba uğratacağı (dehşetten allak bullak olacağı) günden” kıyametten “korkarlar” diyor Allah. Allah ona hatırlattığı ne? Ölümü unutma diyor. Adam eğleniyor düğüne gidiyor, kendini kaybediyor. Kardeşim sabahına ölebilirsin, oynarken birden düşer ölürsün veya sevdiğin bir anda gözünün önünde düşer ölür. Aklını başına al, şımarman için bir neden yok. Allah diye eğlen, Allah diye gez, yüzüyorsan denizde Allah diye yüz. Allah’a hamd et sofraya başlarken yemeğe başlarken Allah’a hamd et. Kaybediyor kendisini, Allah onu istemiyor. “ Yada inkar edenlerin amelleri engin denizde ki karanlıklara benzer. Onların üstünü bir dalga kaplar, onun üstünde bir dalga, onun da üstünde bir bulut vardır. Bir kısmı bir kısmının üzerinde karanlıklar, elini çıkardığında onu bile neredeyse göremeyecek”. “Adam, kendini bile tanıyamaz” diyor Cenab-ı Allah. Öyle hale gelmiş ki gafletten ve Cenab-ı Allah onların ruhunun karanlığını bak nasıl anlatıyor “engin denizde ki karanlıklara benzer. Onların üstünü bir dalga kaplar” diyor, karanlık üzerini dalga kaplıyor, “onun üstünde bir dalga”  bir kat daha diyor Allah, yani simsiyah dünyası, “onun da üstünde bir bulut vardır” yani göremiyor artık pus, deliye dönmüş artık “bir kısmı bir kısmının üzerinde karanlıklar” yani karanlıklar içinde kalmış, “elini çıkardığında onu bile neredeyse göremeyecek” kendini bile tanıyamıyor diyor Allah, elini bile tanıyamayacak durumda. “Allah kime nur vermemişse, artık onun için nur yoktur” diyor. Ama kime nur verdiyse, onun için nur vardır. Bu deccaliyete bakan bir ayet aynı zamanda. Karanlıklar içinde üç zulümat dalgasından bahsediyor Cenab-ı Allah zaten. Elini çıkarsa, elini tanıyamayacak şekilde. Ama mesela Hz. Musa (a.s) elini göğsüne sokuyor, bir çıkarıyor bembeyaz, nur gibi. Kendi elini tanıyor. Ama o elini tanıyamayacak durumda, kendini tanıyamayacak durumda. Aslında o sağ elini, bak “sağ elini göğsüne koy” dediği ayette, Hz. Mehdi (a.s)’ın göğsünün üstündeki el büyüklüğündeki bene de işaret ediyor. Bak sağ eli, sağ el büyüklüğünde. Zaten o rivayetteki sağ el büyüklüğünde o ben. Demek ki, sağ göğsünde Hz. Mehdi (a.s)’ın beni. Çünkü yön belirtiyor Allah. Elin dememiş, sağ elin diyor detay veriyor Allah ve göğsünün üstüne koy diyor. Demek ki biz göreceğiz ki onu inşaAllah, tam bir el büyüklüğünde Hz. Mehdi (a.s)’ın göğsünün üstünde bir Hz. Musa göreceğiz. Sanki Hz. Musa (a.s)’ın eli oraya gelmiş gibi. Yani orada Hz. Mehdi (a.s)’ın alametlerinden bir tanesi de, gizli şifreyle orada belirtilmiş oluyor. Hz. Mehdi (a.s)’ın evi, barkı, kaldığı yer, hayatı, şekli, şemaili, Kuran’da eğer dikkat edip incelersek, hepsinin çok detaylı kodlandığını görürüz. Ben onunla ilgili zaman zaman çok kapalı açıklamalar yapıyorum. Çok detaylı anlatıyor. Bak diyor “kayalığa geldiğimizde” diyor, “iki denizin birleştiği yerde” diyor, net İstanbul’da olduğunu söylüyor Hz. Mehdi (a.s)’ın. Ve “ilerlediği yer de kayalık bir yer” diyor. Kaç tane kayalık bir yer olur? “Orada buluştular” diyor. Ve Vadi’den bahsediyor. “Vadi’nin bu tarafındaydı” diyor “Ashab-ı Kehf” diyor. Güneş bir taraftan giriyor bir taraftan çıkıyor, buna detay vermiş Allah, dikkat çekiyor. “Siz Vadi’nin sağ tarafındaydınız” diyor, yani artık bak detay. “Vadi’nin üst tarafındaydınız” diyor “aşağıda Vadi vardı” diyor, “siz üst taraftaydınız” yani bu kadar. Detay detay, detay detay, detay detay, isimlere varıncaya kadar, dikkatlice bakarsanız Kuran’da isimlere varıncaya kadar hepsi var. Ama iman gözüyle bakan görebilir. Gaflet gözüyle bakan göremez. “Şu anda ailece Hocamızın sohbetlerini izliyoruz” diyor Seyfullah Türksoy kardeşimiz. “Güzel sözler ve dualar için çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Hocama ve sizlere muhabbetlerimi iletiyorum” diyor, “Allah’a emanet olun” diyor. Seyfullah Hocamız’ın gönlü çok rahat olsun. O kuzumuz da vursun kafayı yatsın, çok rahat olsun. Bak “Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim desin narkozu alsın. Bismillahirrahmanirrahim deyip, narkozdan kalkacak, inşaAllah. “Hocam gitme ne olur, ne yaparsan yap ama gitme” diyor. DİDEM ÜRER: Bu sayıda bana çok fazla mesaj geldi Hocam bu şekilde.   ADNAN OKTAR: MaşaAllah. MERVE BÜYÜKBAYRAK: Asr Suresi’ni okuyacağım. Şeytandan Allah’a sığınıyorum. Asra andolsun; Gerçekten insan ziyandadır. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. Bugünkü yayınımız sona erdi yarın, inşaAllah yeniden görüşeceğiz. Allah herkese hayırlı geceler nasip etsin.  http://www.a9.com.tr/izle/171859/Adnan-Oktarin-Sohbet-programlari/Sayin-Adnan-Oktarin-A9-TVdeki-canli-sohbeti-(27-Ekim-2013-2130) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo