Hoşgeldiniz!

gençliğe hitabe

ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ 01:51
ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ 1.245 izlenme - 8 yıl önce izleyin ve görün...
Gençliğe Hitabe 02:03
Gençliğe Hitabe 2.120 izlenme - 3 yıl önce ..:::TÜRK GENÇLİĞİ GÖREVE:::..
Gençliğe Hitabe 01:52
Gençliğe Hitabe 400 izlenme - 1 yıl önce Genclige Hitabe - Bordo Bereliler Sat Ve Sas Komandolar TÜRKİYE
Gençliğe Hitabe 01:20
Gençliğe Hitabe 267 izlenme - 3 yıl önce Gençliğe Hitabe
GENÇLİĞE  HİTABE 01:45
GENÇLİĞE HİTABE 18 izlenme - 4 hafta önce
Gençliğe Hitabe Marş Oldu 02:40
Gençliğe Hitabe Marş Oldu 1.918 izlenme - 2 yıl önce Hitabe: Mustafa Kemal Atatürk Müzik :Ümit Pekdağ Vokal : Ümit Pekdağ
Gençliğe hitabe 02:00
Gençliğe hitabe 1.150 izlenme - 3 yıl önce ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ (Hazırlayan; Rıza ÇAPAR)
Hababam Sınıfı, Gençliğe Hitabe 03:16
Hababam Sınıfı, Gençliğe Hitabe 627 izlenme - 3 yıl önce Hababam Sınıfı Uyanıyor Filminden, Hababam Sınıfının haylaz öğrencilerinin hep bir ağızdan söylediği Atatürk' ün Gençliğe Hitabesi sahnesi. Ne Mutlu Türk' üm Diyene...
Şevki Mert Gençliğe Hitabe 01:59
Şevki Mert Gençliğe Hitabe 129 izlenme - 4 yıl önce Şevki Mert Gençliğe Hitabeyi okuyor.
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 01:31
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 1.251 izlenme - 3 yıl önce Ey türk geçliği birinci vazifen türk istikbalini ilelebet müdafa ve muhafaza etmektir mevcudiyetinin yegane temeli budur.
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 04:42
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 76 izlenme - 7 ay önce "Karizmanın Resete Doyduğu Anlar..." başlıklı (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/10556/) görüntüyü izledikten sonra iyice canım sıkıldı. Sonra aklıma, her bir şeyi alaya alan haylaz öğrencilerin maceralarını anlatan, Rıfat Ilgaz'ın aynı isimli öyküsünden Türk sinamasına uyarlanmış Hababam Sınıfı serisinin "Uyanıyor" adlı üçüncü filimindeki bir sahne geldi. Türk Milleti de bir gün uyanır umarım.
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 04:42
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 19 izlenme - 8 ay önce Sonra aklıma, her bir şeyi alaya alan haylaz öğrencilerin maceralarını anlatan, Rıfat Ilgaz'ın aynı isimli öyküsünden Türk sinamasına uyarlanmış Hababam Sınıfı serisinin "Uyanıyor" adlı üçüncü filimindeki bir sahne geldi. Türk Milleti de bir gün uyanır umarım.
Gençliğe Hitabe - Hababam Sınıfı 01:52
Gençliğe Hitabe - Hababam Sınıfı 65 izlenme - 11 ay önce http://mkg1923.blogspot.com Hoşumuza giden sahnelerden birini paylaşmak istedik. (mkg 1923) Rıfat Ilgaz'ı Saygıyla Anıyoruz. http://mkg1923.blogspot.com
Nur Subaşı - Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 02:39
Nur Subaşı - Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 59 izlenme - 3 ay önce Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Necip Fazıl Kısakürek - Kendi Sesinden Gençliğe Hitabe 06:47
Necip Fazıl Kısakürek - Kendi Sesinden Gençliğe Hitabe 3.174 izlenme - 2 yıl önce Türk Şair Düşünür Necip Fazıl Kısakürek'in Gençliğe Hitabesi
Muharrem İnce'den Yeni Gençliğe Hitabe 02:19
Muharrem İnce'den Yeni Gençliğe Hitabe 499 izlenme - 4 yıl önce www.fb.com/ikimart daha fazlası için hayran sayfamıza bekliyoruz !!
Gençliğe Hitabe ve Günümüz Türkiye'si 07:56
Gençliğe Hitabe ve Günümüz Türkiye'si 32 izlenme - 9 ay önce Atatürk böyle yobaz,gerici ve hainlerin geleceğini yıllar önce sezmiş ve gençliğe hitabeye biz Türk gençliğine öğüt niteliğinde armağan etmiştir. Gel de gör ki kendisinin dedikleri bir bir olmakta ve bu hükümetle Atatürk nefreti artırılmaktadır. (Bkz: iki ayyaş)
Gençliğe Hitabe - Mustafa Kemal ATATÜRK 02:32
Gençliğe Hitabe - Mustafa Kemal ATATÜRK 701 izlenme - 1 yıl önce Gençliğe Hitabe'nin Orjinali EY TÜRK GENÇLİĞİ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. ! Gençliğe Hitabe'nin Günümüz Türkçesi Atatürk'ün Gençliğe Seslenişi: Ey Türk gençliği! Birinci görevin Türk bağımsızlığını, Türk cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmaktır. Varlığının ve geleceğinin tek temeli budur. Bu temel senin en değerli hazinendir. Gelecekte bile, seni bu hazineden yoksun bırakmak isteyecek iç ve dış düşmanların olacaktır. Birgün bağımsızlık ve cumhuriyeti savunmak zorunluluğuna düşersen, göreve atılmak için, bulunduğun durumun olanak ve şartlarını düşünmeyeceksin! Bu olanak ve şartlar, çok elverişsiz bir özellikte ortaya çıkabilir. Bağımsızlık ve cumhuriyetini yok etmek isteyecek düşmanlar, bütün dünyada eşi görülmemiş bir galibiyetin temsilcisi olabilirler. Zorla ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri ele geçirilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve ülkenin her köşesi eylemli olarak ele geçirilmiş olabilir. Bütün bu koşullardan daha acı ve daha tehlikeli olmak üzere, ülkenin içinde iktidara sahip olanlar duyarsızlık, sapkınlık ve hatta ihanet içinde bulunabilirler. Üstelik bu iktidar sahipleri, kişisel çıkarlarını işgalcilerin siyasi istekleriyle birleştirebilirler. Ulus fakirlik ve çaresizlik içinde yorgun ve bitkin düşmüş olabilir. Ey Türk geleceğinin evladı! İşte, bu durum ve şartlar içinde bile görevin Türk bağımsızlık ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Gereksinim duyduğun güç damarlarındaki asil kanda bulunmaktadır!
Mustafa Kemal Atatürk - Gençliğe Hitabe 02:32
Mustafa Kemal Atatürk - Gençliğe Hitabe 413 izlenme - 1 yıl önce EY TÜRK GENÇLİĞİ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. ! Gençliğe Hitabe'nin Günümüz Türkçesi Atatürk'ün Gençliğe Seslenişi: Ey Türk gençliği! Birinci görevin Türk bağımsızlığını, Türk cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmaktır. Varlığının ve geleceğinin tek temeli budur. Bu temel senin en değerli hazinendir. Gelecekte bile, seni bu hazineden yoksun bırakmak isteyecek iç ve dış düşmanların olacaktır. Birgün bağımsızlık ve cumhuriyeti savunmak zorunluluğuna düşersen, göreve atılmak için, bulunduğun durumun olanak ve şartlarını düşünmeyeceksin! Bu olanak ve şartlar, çok elverişsiz bir özellikte ortaya çıkabilir. Bağımsızlık ve cumhuriyetini yok etmek isteyecek düşmanlar, bütün dünyada eşi görülmemiş bir galibiyetin temsilcisi olabilirler. Zorla ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri ele geçirilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve ülkenin her köşesi eylemli olarak ele geçirilmiş olabilir. Bütün bu koşullardan daha acı ve daha tehlikeli olmak üzere, ülkenin içinde iktidara sahip olanlar duyarsızlık, sapkınlık ve hatta ihanet içinde bulunabilirler. Üstelik bu iktidar sahipleri, kişisel çıkarlarını işgalcilerin siyasi istekleriyle birleştirebilirler. Ulus fakirlik ve çaresizlik içinde yorgun ve bitkin düşmüş olabilir. Ey Türk geleceğinin evladı! İşte, bu durum ve şartlar içinde bile görevin Türk bağımsızlık ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Gereksinim duyduğun güç damarlarındaki asil kanda bulunmaktadır!
gençliğe hitabe 03:51
gençliğe hitabe 1.451 izlenme - 6 yıl önce gençliğe hitabe hitabe yıkın heykellerimi atatürk türkiye Şiir nutuk mehmed ali cihangir gökdoğan
gençliğe hitabe 01:30
gençliğe hitabe 794 izlenme - 4 yıl önce
gençliğe hitabe 02:00
gençliğe hitabe 702 izlenme - 5 yıl önce
gençliğe hitabe 04:06
gençliğe hitabe 413 izlenme - 6 yıl önce sevgili atamızın gelecek kuşaklara hitaben yapmış olduğu hitabeyi patik osman tiplemesiyle anlatmaya çalıştım öncer ural
gençliğe hitabe 04:43
gençliğe hitabe 220 izlenme - 5 yıl önce
Gençliğe Hitabe | Necip Fazıl Kısakürek 06:47
Gençliğe Hitabe | Necip Fazıl Kısakürek 79 izlenme - 1 yıl önce Gençliğe Hitabe | Necip Fazıl Kısakürek
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi (Hababam) 04:00
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi (Hababam) 302 izlenme - 3 yıl önce Hababam sınıfı - Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi sahnesi.
Üstad Necip Fazıl Kısakürek - Gençliğe Hitabe 06:48
Üstad Necip Fazıl Kısakürek - Gençliğe Hitabe 170 izlenme - 1 yıl önce Üstad Necip Fazıl Kısakürek - Gençliğe Hitabe
İşaret Dili ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 02:20
İşaret Dili ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 47 izlenme - 9 ay önce Bursa ve İstanbul ortak yapımı video'da Atatürk’ün İzinde İlerleyen Türk Gençliği Hiçbir Engel Tanımıyor’ sloganıyla başlatılan proje, toplu olarak işaret diliyle okunması yönüyle Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin Türkiye’de ilk kez toplu olarak işaret diliyle okunduğu ve aynı zamanda seslendirildiği projede 30 gönüllü isim kamera karşısına geçti. yapımda aralarında Beren Saat, Kıraç, Bulut Aras İyinemli, Anıl İlter, Hakan Yılmaz, Okan Çabalar gibi ünlü isimler kamera karşısına geçti.
Ey Türk Gençliği 01:50
Ey Türk Gençliği 127 izlenme - 2 yıl önce 25 Ağustos 2013 02:34
Celal Demir 02:05
Celal Demir 117 izlenme - 3 yıl önce Celal Demir