Hoşgeldiniz!

güneş tutulması

Güneş Tutulması 04:36
Güneş Tutulması 44.735 izlenme - 9 yıl önce 2006 Yılı Güneş Tutulması: Antalya'da parçalı güneş tutulması Türkiye’den de sınırlı bir şekilde izlenebilen Güneş tutulması Antalya’da da izlendi. İlki dünya üzerinde Norveç’ten izlendiği güneş tutulması Türkiye’de ilk İzmir’den izlenmeye başlandı.
Güneş Tutulması!!!! 00:19
Güneş Tutulması!!!! 3.793 izlenme - 8 ay önce GÜNEŞ TUTULMASINI HİÇ BU KADAR YAKINDAN İZLEMEDİNİZ!!!!
Ay Tutulması 02:04
Ay Tutulması 7.899 izlenme - 5 yıl önce Güneş tutulmasının ardından şimdi 4 Nisan’da Terazi burcunda Tam Ay tutulması ile karşı karşıyayız ve bu tutulmanın hayatımızdaki fay hatlarını harekete geçireceğini söylemeliyiz. Tutulma derecesinin Uranüs ve Pluton gibi değişimi ve yenilenmeyi simgeleyen gezegenlerle olan sert açıları birikmiş olan enerjilerin ani ve hızlı biçimde boşalabileceğini anlatıyor. Gerçek şu ki vereceğimiz kararlar, alacağımız insiyatifler ve niyetler çok büyük önem taşımakta.
Hindistan'da Güneş Tutulması 04:49
Hindistan'da Güneş Tutulması 2.171 izlenme - 10 ay önce Hindistan'ın Varanasi şehrinde 22 Temmuz 2009'da sabah 06.24'te gerçekleşen güneş tutulmasını izliyoruz. Tutulma anındaki sessizlik tüylerinizi diken diken edecek cinsten.
Hibrit Güneş Tutulması 01:43
Hibrit Güneş Tutulması 2.453 izlenme - 2 yıl önce 3 Kasım 2013 Tarihinde Gerçekleşecek Olan Hibrit Güneş Tutulması 3 Kasım’da 14:50’de Akrep burcunun 11 derecesinde Hibrit bir Güneş Tutulması meydana gelecek. Hibrit tutulmalar parçalı olarak başlayan ve daha sonra tam tutulma haline gelen az rastlanan tutulmalardır. Yılın son tutulması Güney Avrupa, Afrika ve Doğu Amerika’dan izlenebilecek. Akrep burcu ölüm, yeniden doğuş ve dönüşümlerin burcudur. Sabit nitelikteki Su grubu Akrep burcu gizemli, tutkulu, derin, hırslı, ruhsal, zeki, erotik, tehlikeli enerjiler taşır. Güneş tutulmaları güçlü yeni aylardır. Etkileri sabit nitelikli bir tutulmada en az 6 ay sürer. Bu tutulma Akrep burcundaki gezegen yoğunluğunun da etkisiyle Akrep temasındaki kavramları hayatımıza sokacaktır. Zodyakta sekizinci evi yöneten Akrep burcu ortak paylaşılan değerleri, cinselliği, ölüm ve yeniden doğuşu temsil eder. Akrep burcunun enerjisi çok güçlüdür, kararlıdır ve dönüştürücüdür. Tutulma Kuzey düğümde olacak ve Satürn ile kavuşuyor. Akrep burcunda ilerleyen retro Merkür de aynı bölgede. Kadersel olarak ilerlememiz geren yolda Karma gezegeni Satürn tüm ciddiyeti ve sertliğiyle bize eşlik edecek. Zihinsel olarak bir sorgulama, geçmişi gözden geçirme, hataları bulma ve arınma sürecinde olacağız. Kendi karanlık yanlarımızla yüzleşip, gerçeği görme zamanı.. Gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak ruhsal gelişimimiz için bize gerekli olamayan, eskimiş, çürümüş tüm kavramları ve düşünceleri hayatımızdan çıkarma ve yenilenme sürecinde olacağız. Değişimler, dönüşümler ve alıştığımız kavramlardan vazgeçişler tabii ki kolay olmayacaktır, zorlayacak ve acı verecektir. Akrep burçları başta olmak üzere tüm sabit gruplar Boğa, Aslan, Kova burçları bu enerjiyi daha yoğun hissedebilirler. Kişisel doğum haritalarımızda Akrep burcu neredeyse o alanda az veya çok bu güçlü dönüşümü hissedeceğiz. Tutulma yöneticisi Mars Başak burcunda seyrediyor ve tutulma noktasına destekleyici bir açı yapıyor. Akrep burcunun diğer yöneticisi Plüton da Mars ve Güneş Ay ikilisiyle uyumlu. Ancak Plüton Uranüs arasındaki kare açı tüm şiddetiyle bu tutulma enerjisiyle birleşiyor. Hayat amacımız ve ruhsal gelişimimiz adına doğru yolda isek önemli destekler alabileceğimizi ve güçlü olacağımızı söyleyebiliriz. Ancak yanlış olanda ısrar ediyorsak, farkındalığımız düşükse ve hatalarımız varsa bunlardan vazgeçmek adına bu tutulma bizi çok zorlayabilir. Akrep burcu yeraltı kaynakları, madenler, finans ve ekonomik değerlerle de ilgilidir. Kişisel olarak yatırımlar, ortaklıklar, krediler, miras, sigorta, vergi vb gibi finansal değerlerde önemli girişimler söz konusu olabilir. Mars iş, hizmet, çalışma konularında şirket ve ortaklıkları destekleyebilir. Ancak sorumluluklar ve ihmal edilen kavramlar varsa onlarla da yüzleşmek gerekecektir. Merkür’ün retro olması ve Satürn ile birleşmesi eski yükümlülükler, borçlar vb. gibi kavramlarda yaptırımlarla karşılaştırabilir.
Avusturalya'da Güneş Tutulması 00:55
Avusturalya'da Güneş Tutulması 1.829 izlenme - 3 yıl önce Avusturalya'daki tam güneş tutulmasını izlemek için yıllar öncesinden otellerde rezeryasyon yaptıranlar bile oldu
Arı Maya Güneş Tutulması 11:16
Arı Maya Güneş Tutulması 11 izlenme - 4 hafta önce
Güneş Tutulması Burçları Nasıl Etkileyecek? 02:57
Güneş Tutulması Burçları Nasıl Etkileyecek? 51 izlenme - 2 ay önce Astrologlar uyarıyor, yarın gerçekleşecek güneş tutulması burçları yakından ilgilendiriyor. Peki hangi burç nasıl mı etkilenecek ? İşte yanıtı.
Güneş Tutulması Deprem Habercisi mi? 08:11
Güneş Tutulması Deprem Habercisi mi? 12.423 izlenme - 2 yıl önce * BİZE KATILIN :) http://www.bilincokulu.com/?pk=izlesene * Doğum Haritanızı Hazırlatmak için BİZİ ARAYIN: 0507-607 50 17 * BURÇ DURUMU ve ASTROLOJİ Facebook Uygulamasını Kullanın :) http://apps.facebook.com/burcdurumu
Güneş Tutulması Tavukları Fena Çarptı 00:54
Güneş Tutulması Tavukları Fena Çarptı 684 izlenme - 8 ay önce Tavuklar, güneş tutulması sırasında hava kararınca kümeslerine döndü. Hemen peşinden hava açınca ise yeniden dışarı çıktılar.
Kuzey Buz Denizi'nde Kaydedilen Güneş Tutulması 03:27
Kuzey Buz Denizi'nde Kaydedilen Güneş Tutulması 135 izlenme - 8 ay önce 2015 yılının en önemli gök olaylarından tam güneş tutulması 20.03.2015 tarihinde gerçekleşit. Kuzey Buz Denizi'nde Svalbard adasında kaydedilen güneş tutulmasını hep birlikte izliyoruz.
Güneş TutulurkenTavukların da Akıl Tutulması Yaşaması 01:05
Güneş TutulurkenTavukların da Akıl Tutulması Yaşaması 628 izlenme - 8 ay önce Güneş tutulması yaşanırken tavuklar ve horozların nasıl akıl tutulmasına maruz kaldıklarını izleyeceğiz efendim.
Yılın ikinci Güneş tutulması gerçekleşti 01:06
Yılın ikinci Güneş tutulması gerçekleşti 1.363 izlenme - 2 yıl önce Bu yılın ikinci Güneş tutulması halkalı olarak başladı tam tutulma olarak devam etti. Tutulmanın başlangıcı ve büyük bölümü Atlantik Okyanusu üzerinde en son Afrika kıtasında görüldü. Tutulma Türkiye'nin güney kesimlerinden daha net görülebildi. 10 Mayıs'taki yılın ilk halkalı Güneş tutulması Türkiye'den gözlemlenememişti. Avrupa'nın güneyi ve Kuzey Amerika'nın doğu kıyılarında parçalı tutulma gerçekleşirken tam tutulmanın en güzel ve net göründüğü Kenya'nın kuzey bölgelerine turlar düzenlendi. Bir dakika süren tutulma anını izleyen Kenyalılar o anı anlattı "Harika bir şeydi. Beklentilerimden daha iyiydi. Çünkü en sonki Güneş tutulması sadece 15 saniye sürmüştü. Bu seferki nerdeyse bir dakika sürdü. Çok daha uzun sürdü." Tutulma, Dünya yüzeyinin bazı bölgelerinde tam bazı bölgelerinde halkalı olarak görüldüğü için hibrit tutulma olarak adlandırılıyor.
güneş tutulması 00:31
güneş tutulması 3.995 izlenme - 7 yıl önce karlı bir havada güneş tutulması
Güneş Tutulmasında Tavukların Yaşadığı Akıl Tutulması 01:19
Güneş Tutulmasında Tavukların Yaşadığı Akıl Tutulması 115 izlenme - 8 ay önce Güneş tutulması yaşanırken, tavuklar ve horozların nasıl akıl tutulmasına maruz kaldıklarını izleyeceksiniz.
1 Dakikada 2015 Güneş Tutulması 01:00
1 Dakikada 2015 Güneş Tutulması 298 izlenme - 8 ay önce 20 Mart tarihinde gerçekleşen güneş tutulması görüntülerinin hızlandırılmış time lapse görüntüleri sizlerle..
1 Dakikada 2015 Güneş Tutulması 01:00
1 Dakikada 2015 Güneş Tutulması 247 izlenme - 8 ay önce 20.03.2015 tarihinde tam ve parçalı güneş tutulması 1 dakikada hızlandırılmış Time Lapse Görüntüleri ile sizlerle...
21. Yüzyılın En Büyük Güneş Tutulması 06:39
21. Yüzyılın En Büyük Güneş Tutulması 18.834 izlenme - 6 yıl önce 21. Yüzyılın en büyük güneş tutulması bugün yaşandı. Sadece Asya'da izlenebilen tam güneş tutulması en uzun zamanında 6 dakika 39 saniye sürdü. Hindistan'ın doğusundaki Taregna köyünde yerel saatle 06.24'te (TSİ 03.54) başlayan güneş tutulması TSİ 03.50'te tam güneş tutulması halini aldıktan sonra kuzey doğuya doğru hareket ederek, Nepal, Myanmar, Bangladeş, Butan ve Çin'den de izlenebildi. Yaklaşık 250 kilometrelik bir koridorda izlenebilen tutulma, zirveye ulaştığında 6 dakika 39 saniye sürecek. En son Pasifik Okyanusu'na ulaşacak olan tutulma, TSİ 08.12'de sona erecek. Tutulma, Hinduların kutsal kenti Varanasi'ye ulaştığında binlerce Hindu kutsal sayılan Ganj Nehri'nin sularına daldı. Tutulma sırasında Ganj Nehri'nin sularına dalmanın reenkarnasyon döngüsünden kurtuluşu sağladığına inanılıyor. El ele tutuşan ve Hindu ilahileri söyleyen binlerce kadın, erkek ve çocuk birlikte nehrin sularına dalıp çıktı ve tutulmadan kurtulan güneşe dua etti. Bugünkü güneş tutulması, 11 Temmuz 1991'de Havai ve Güney Amerika'dan izlenebilen 6 dakika 53 saniyelik güneş tutulmasından sonraki en uzun güneş tutulması. 2132 yılına kadar bugünkünden daha uzun bir güneş tutulması olmayacak, bu nedenle bugünkü güneş tutulması 21. yüzyılın en büyük güneş tutulması niteliğini de taşıyor.
20 Mart 2015 Güneş tutulması İstanbul 04:35
20 Mart 2015 Güneş tutulması İstanbul 2.988 izlenme - 8 ay önce İstanbul'da Güneş tutulması heyecanı Abone ol / Subscribe: http://goo.gl/lQeMwH cihan.com.tr facebook.com/cihanhaber twitter.com/cihan_haber twitter.com/cihan_video plus.google.com/CihanHaberAjansi tumblr.com/cihanhaber pinterest.com/cihanhaber
Güneş Tutulması Sırasında Dengeleri Şaşan Tavuklar 01:18
Güneş Tutulması Sırasında Dengeleri Şaşan Tavuklar 96 izlenme - 8 ay önce Güneş tutulunca akşam oldu sanıp tüneyen tavuklar beş dakika sonra horozun ötüşüyle güne tekrar başlıyorlar.
Giresun'dan Güneş Tutulması ...Mutlaka İzleyin... 09:01
Giresun'dan Güneş Tutulması ...Mutlaka İzleyin... 2 izlenme - 4 gün önce NOT: VİDEODA GÖZÜKEN SAAT OLMASI GEREKEN SAATTEN BİR SAAT GERİDEDİR.Kameranın Saati yanlış ayarlanmış da...(Özür) Yani Giresun'da Güneş Tutulması 14:10 sularında gerçekleşti... 2006 yılında gerçekleşen Güneş Tutulmasının en güzel gözlenebildiği yerlerden biri de güzel Giresun'umuz oldu. Eşine ender rastlanan bu doğa ziyafetinin Giresun'dan net bir şekilde izlenebilmesi bizleri çok memnun etti. Güneş ve Ay'ın muhteşem gösterisi gerçekten çok güzeldi. Gündüz içinde gece yaşandı ve biz o anların nasıl geçtiğini anlayamadık. Havanın o normal sıcaklığından birden düşüşe geçmesi gerçekten çok acayip bir duyguydu.Ben şahsen çok üşüdüm... Bundan sonraki tam Güneş Tutulması 30 Nisan 2060 yılında bir sonraki de 3 Eylül 2081 yılında gerçekleşecek... güneş tutulması
 2015 Güneş tutulması 00:32
2015 Güneş tutulması 607 izlenme - 8 ay önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/aksamtv kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Güneş tutulması ilgiyle izlendi 01:15
Güneş tutulması ilgiyle izlendi 108 izlenme - 8 ay önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/anadoluajansi kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
güneş tutulması !!!!! 04:28
güneş tutulması !!!!! 563 izlenme - 6 yıl önce canlı
Güneş Tutulması 20.03.2015 - Keyifli Adamlar 08:20
Güneş Tutulması 20.03.2015 - Keyifli Adamlar 3 izlenme - 6 ay önce 20 Mart 2015 Cuma günü gerçekleşen ve ülkemizden de görülen güneş tutulmasını izlemek için toplandık. Abone Olmak İçinhttp://goo.gl/XdEF3x Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, merak ettiğiniz şeyleri ayrıca sorabilirsiniz. Barış Akpolat: www.twitter.com/barisakpolat www.instagram.com/barisakpolat Ekin Kollama www.twitter.com/ekinkollama www.instagram.com/ekinkollama Ersoy Yaşar www.twitter.com/ersysr www.instagram.com/ersysr Murat Türkbıkmaz www.twitter.com/muratpatika www.instagram.com/muratpatika Timur Akkurt www.twitter.com/timurakkurt www.instagram.com/timurakkurt
Güneş Tutulması Burçları Nasıl Etkileyecek? - Stil Baykuşu 09:12
Güneş Tutulması Burçları Nasıl Etkileyecek? - Stil Baykuşu 2 izlenme - 4 hafta önce 17 martta gerçekleşen Uranüs ve Mars kavuşması ve 20 martta gerçekleşecek Güneş Tutulmasının Burçlar üzerindeki etkisini öğreniyor ve burçların renklerini en iyi taşıyan ünlülerimize göz atıyoruz.
Güneş Tutulması -Günün Geceye Döndüğü Anlar 01:07
Güneş Tutulması -Günün Geceye Döndüğü Anlar 5 izlenme - 3 ay önce Dünyanın birçok yerinde milyonlarca kişi bugün güneş tutulmasına tanık oluyor. Ay, Güneş'in önünden geçerken, dünyanın bir bölümü neredeyse tamamen kararıyor.
Başak Burcunda Güneş Tutulması 13 Eylül 2015 05:32
Başak Burcunda Güneş Tutulması 13 Eylül 2015 362 izlenme - 3 ay önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için \n www.izlesene.com/bilincokulu \n kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler... BİZE KATILIN :) \n http://www.Astrofoni.com \n Doğum Haritanızı Hazırlatmak için BİZİ ARAYIN: 0507-607 50 17
Güneş Tutulması - 11 Ağustos 1999 01:35
Güneş Tutulması - 11 Ağustos 1999 80 izlenme - 7 ay önce 11 Ağustos 1999 tarihinde gerçekleşen Güneş tutulmasıyla ilgili atv kameralarından helikopter ile çekilmiş görüntülere dair haberi nostaljik bir içerik olması münasebetiyle paylaşma gereği duydum. İyi seyirler.
Güneş Tutulması: Dünya Güneş ve Ay'ın Muhteşem Dansı 04:25
Güneş Tutulması: Dünya Güneş ve Ay'ın Muhteşem Dansı 943 izlenme - 8 ay önce Ay, Güneş'in önünden geçerken, dünyanın bir bölümü neredeyse tamamen kararıyor. GÜNEŞ TUTULMASI Güneş tutulması, Ay'ın yörüngeden geçerken dünya ile güneş arasına girmesiyle gerçekleşiyor. Her 18 ayda bir dünyanın bir yerinde güneş tutulması görülebiliyor. Ancak aynı yerde tekrar görülmesi 360 - 460 yıl gibi bir süre aldığından ender görülen bir olay olarak kabul ediliyor. Bilim adamları ise bunu fırsat bilerek güneş enerjisinden elektrik elde etme sistemlerini denemeyi planlıyor. Almanya, İtalya ve Fransa'da kullanılan elektriğin bir bölümü güneş enerjisinden karşılanıyor. Almanya'da yaz aylarında enerjinin yüzde 40'ı güneşten elde ediliyor. Bu nedenle bilim adamları bugün tutulmanın içinde çok sayıda güneş paneli bulunan güneş enerjisi tesislerini nasıl etkileyeceğini gözleyecek. Tutulmanın atmosferde ne gibi değişikliklere yol açtığı da araştırılacak.