Hoşgeldiniz!

haber gündem

Akit TV - Zulüm 1938'de Son Buldu 02:23
Akit TV - Zulüm 1938'de Son Buldu 39.335 izlenme - 3 hafta önce Atatürk ölümünün 77. yılında tüm yurtta özlemle ve saygıyla anılırken Akit'in televizyon kanalı Akit TV, 10 Kasım haberinde "Zulüm 1938'de son buldu" başlığıyla sunduğu haberde "1000 yıllık mazimiz onun marifetiyle 1 gecede yok olup gitmişti" ifadelerini kullanarak Atatürk'e kin kusmuş. Yorum sizlerin..
Gündem 00:25
Gündem 27 izlenme - 1 yıl önce Gündem Haberleri - En Son Güncel Haber http://www.ensonguncelhaber.com/kategori/gundem-1.html
Malatya Haber 02:52
Malatya Haber 462 izlenme - 1 yıl önce Malatya şehrimiz ile ilgili hertürlü habere bu videodan ulaşabilirsiniz. Bu ve daha fazlası için kanalımıza abone olmayı unutmayınız malatya haber www.malatyahabermerkezi.com
KANAL 24 ANA HABER GÜNDEM DEĞİŞTİREN DÜĞÜN 01:14
KANAL 24 ANA HABER GÜNDEM DEĞİŞTİREN DÜĞÜN 57 izlenme - 3 yıl önce Kanal 24 Ana Haber Sünnet Düğünü
Şeref Usta - Gündem - Trt Haber 11:52
Şeref Usta - Gündem - Trt Haber 46 izlenme - 1 yıl önce Şeref Usta(şimşek) Türkiye' Nin Gepetto Ustası.eline,diline,yüreğine Sağlık.iyi Ki Varsın.
Trabzonspor'da Gündem Ertuğrul Sağlam 01:00
Trabzonspor'da Gündem Ertuğrul Sağlam 30 izlenme - 9 ay önce Trabzonspor, takımın performansı nedeniyle kulübü yeni hoca aramaya başladı. Yönetim, anlaşmaları halinde Yanal'ı gönderip Ertuğrul Sağlam'ı takımın başına getirecek.
Gündem Cumhurbaşkanlığı Seçimiydi 03:21
Gündem Cumhurbaşkanlığı Seçimiydi 23 izlenme - 2 yıl önce Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı sürecinin çok önemli olduğunu belirterek, 'Bundan sonra diğer meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle yine beraber olacağız.
Beşiktaşta gündem Olcan Adın 00:47
Beşiktaşta gündem Olcan Adın 2 izlenme - 10 ay önce Siyah Beyazlılar, Olcan için kulübüyle görüşüyor. "Daha fazla video için ve güncel haberlerden , yeni yüklenen diğer içeriklerden anında haberdar olmak için www.izlesene.com/tv360 kanalına abone olabilirsiniz…"
Barcelona'ya Neymar'dan Kötü Haber 02:26
Barcelona'ya Neymar'dan Kötü Haber 17 izlenme - 2 yıl önce La Liga ekiplerinden Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Neymar, bir ay boyunca sahalardan uzak kalacak.
Barcelona'ya FIFA'dan Müjdeli Haber 03:20
Barcelona'ya FIFA'dan Müjdeli Haber 1 izlenme - 2 yıl önce FIFA'nın Barcelona'ya verdiği iki dönemlik transfer yasağı kararı askıya alındı.
Galatasarayda gündem Balanta 01:07
Galatasarayda gündem Balanta 4 izlenme - 10 ay önce Galatasaray, Balanta için kadroda yer açmaya çalışıyor. 360 yeni formatıyla televizyon izleme alışkanlığınızı değiştirecek. Film kuşakları, yabancı dizileri, belgeselleri, ülkesinin tarihi ve sosyal gerçekliğiyle barışık, onu daha fazla anlamaya ve anlatmaya çalışan kültür-sanat programları, değişen ve gelişen Anadolu'yu çok daha yakından izleyip ekrana taşıyan yapımları, Türkiye'nin siyasal gerçeklerini dünyadan ve çağın dilinden kopmayan bir anlayışla aktaran haber-tartışma programları, Türkiye’nin yeni televizyonu 360’ta! http://www.tv360.com.tr/ Daha fazlası için www.izlesene.com/tv360kanalına abone olabilirsiniz...
elbistan gündem haber 00:14
elbistan gündem haber 975 izlenme - 5 yıl önce
Trt Haber Gündem Programında Yayınlanan Erzurum Fidan Üretim Merkezi Haberi 14:31
Trt Haber Gündem Programında Yayınlanan Erzurum Fidan Üretim Merkezi Haberi 26 izlenme - 2 yıl önce 18 Milyon Fidanın Üretildiği Merkezden İzlenimler
TBMMde gündem Çözüm Paketi 00:56
TBMMde gündem Çözüm Paketi 3 izlenme - 10 ay önce Array "Daha fazla video için ve güncel haberlerden , yeni yüklenen diğer içeriklerden anında haberdar olmak için www.izlesene.com/tv360 kanalına abone olabilirsiniz…"
Murat Kelkitlioğlundan gündem değerlendirmesi 15:15
Murat Kelkitlioğlundan gündem değerlendirmesi 3 izlenme - 10 ay önce Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. http://www.tv360.com.tr/ Daha fazlası için www.izlesene.com/tv360kanalına abone olabilirsiniz...
Mehmet Ocaktandan gündem değerlendirmesi 26:41
Mehmet Ocaktandan gündem değerlendirmesi 1 izlenme - 10 ay önce Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, 360 ekranlarında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Gündem Haber Eğlence Spor Ve Daha Fazlası İçin  Tvem Tv 00:14
Gündem Haber Eğlence Spor Ve Daha Fazlası İçin Tvem Tv 23 izlenme - 1 yıl önce Gündem Haber Eğlence Spor ve Daha Fazlası İçin Tvem Tv. Hayatı Yakalamak İçin Bas Kumandaya! Hayata Dair Tüm Renkler Bu Ekranda! www.tvem.com.tr
Barcelona'ya Neymar'dan Kötü Haber 02:26
Barcelona'ya Neymar'dan Kötü Haber 10 izlenme - 2 yıl önce La Liga ekiplerinden Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Neymar, bir ay boyunca sahalardan uzak kalacak.
Barcelona'ya FIFA'dan Müjdeli Haber 03:20
Barcelona'ya FIFA'dan Müjdeli Haber 4 izlenme - 2 yıl önce FIFA'nın Barcelona'ya verdiği iki dönemlik transfer yasağı kararı askıya alındı.
A Haber / Arka Plan 00:17
A Haber / Arka Plan 20 izlenme - 2 yıl önce A Haber / Arka Plan
Ana Haber Tanıtım 00:18
Ana Haber Tanıtım 24 izlenme - 6 ay önce Tek- Art Holding bünyesinde bulunan Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı bünyesinde olan Türkiye'nin en çok okunan yerel gazetesi KARADENİZ, en popüler yerel TV kanalı ZİGANA TV ve en çok dinlenen ZİGANA RADYO ile medya faaliyetlerini yıllardır başarıyla sürdürmektedir. Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı süregelen başarılı yayıncılık anlayışına son olarak ulusal yayın kapasitesi ile yayın hayatına başlayan Tvem kanalını eklemiştir. Medyadaki inovasyon ve gelişmeleri takip eden Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı, bu gelişmeler ışığında tüm mecralarını geliştirmiş ve yayıncılığa bu anlayışla devam etmiştir. Son dakika haberlerini, magazin gündemini ve tüm dünyadan ilginç videoları kanalımızdan takip edebilirsiniz: http://www.izlesene.com/tvem
AYLİN COŞKUN HABER 02:28
AYLİN COŞKUN HABER 14 izlenme - 6 ay önce Tek- Art Holding bünyesinde bulunan Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı bünyesinde olan Türkiye'nin en çok okunan yerel gazetesi KARADENİZ, en popüler yerel TV kanalı ZİGANA TV ve en çok dinlenen ZİGANA RADYO ile medya faaliyetlerini yıllardır başarıyla sürdürmektedir. Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı süregelen başarılı yayıncılık anlayışına son olarak ulusal yayın kapasitesi ile yayın hayatına başlayan Tvem kanalını eklemiştir. Medyadaki inovasyon ve gelişmeleri takip eden Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı, bu gelişmeler ışığında tüm mecralarını geliştirmiş ve yayıncılığa bu anlayışla devam etmiştir. Son dakika haberlerini, magazin gündemini ve tüm dünyadan ilginç videoları kanalımızdan takip edebilirsiniz: http://www.izlesene.com/tvem
ANA HABER TEASER 00:47
ANA HABER TEASER 5 izlenme - 6 ay önce Tek- Art Holding bünyesinde bulunan Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı bünyesinde olan Türkiye'nin en çok okunan yerel gazetesi KARADENİZ, en popüler yerel TV kanalı ZİGANA TV ve en çok dinlenen ZİGANA RADYO ile medya faaliyetlerini yıllardır başarıyla sürdürmektedir. Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı süregelen başarılı yayıncılık anlayışına son olarak ulusal yayın kapasitesi ile yayın hayatına başlayan Tvem kanalını eklemiştir. Medyadaki inovasyon ve gelişmeleri takip eden Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı, bu gelişmeler ışığında tüm mecralarını geliştirmiş ve yayıncılığa bu anlayışla devam etmiştir. Son dakika haberlerini, magazin gündemini ve tüm dünyadan ilginç videoları kanalımızdan takip edebilirsiniz: http://www.izlesene.com/tvem
TVEM ANA HABER 00:34
TVEM ANA HABER 1 izlenme - 6 ay önce Tek- Art Holding bünyesinde bulunan Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı bünyesinde olan Türkiye'nin en çok okunan yerel gazetesi KARADENİZ, en popüler yerel TV kanalı ZİGANA TV ve en çok dinlenen ZİGANA RADYO ile medya faaliyetlerini yıllardır başarıyla sürdürmektedir. Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı süregelen başarılı yayıncılık anlayışına son olarak ulusal yayın kapasitesi ile yayın hayatına başlayan Tvem kanalını eklemiştir. Medyadaki inovasyon ve gelişmeleri takip eden Güçlü Radyo ve TV Yayıncılığı, bu gelişmeler ışığında tüm mecralarını geliştirmiş ve yayıncılığa bu anlayışla devam etmiştir. Son dakika haberlerini, magazin gündemini ve tüm dünyadan ilginç videoları kanalımızdan takip edebilirsiniz: http://www.izlesene.com/tvem
Spor Ana Haber 12:53
Spor Ana Haber 4 izlenme - 6 ay önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk" "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/cnnturk kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Tamindir Gündem 43. Bölüm 07:43
Tamindir Gündem 43. Bölüm 42 izlenme - 3 yıl önce

Haftalık Teknoloji Haberleri - 04.01.2013

1- Samsung Mobil Cihazlarda Yeni Bir Devri Başlatıyor

Dünya üzerindeki en büyük teknoloji şirketlerinin başında gelen Samsung mobil sektörünün gidişatını değiştirecek yepyeni bir buluşa imza attı. Dünyanın 14mm’lik ilk nano çipini üreten Samsung bu sayede bataryaların daha uzun süre kullanımına olanak tanıyacak.

2- Oppo Find 5, 2013 Yılı İçerisinde Tüm Dünya Genelinde Satışa Sunulacak

Çinli cep telefonu üreticisi Oppo yeni 5 inçlik akıllı cep telefonu Find 5’i bu yıl içerisinde tüm dünya üzerinde satışa sunacağını duyurdu. Oppo Find 5’in 16 GB ve 32 GB’lık iki farklı modeli bulunmakta ve fiyatları sırasıyla 499 dolar ve 569 dolar olacak.

3- 25 Aralık'ta Mobil Oyun ve Uygulama İndirmede Rekor Kırıldı

Flurry Analytics adlı araştırma şirketinin açıkladığı verilere göre geçtiğimiz Aralık ayında ortalama günlük uygulama ve oyun indirme sayısı 4 milyonken, sadece 25 Aralık gecesi toplamda 17.4 milyon uygulama indirildi ve bu yeni bir rekor olarak duyuruldu.

4- Microsoft Araştırma Şefi Görevinden Ayrıldı

Microsoft’un araştırma şefi ve strateji yöneticisi Craig Mundie şimdiki görevinden ayrılarak CEO Danışmanı olarak görevine devam etme kararı aldı. 2008 yılında Bill Gates’in şirketten emekli olmasıyla birlikte araştırma şefi görevine atanan Mundie şu an 63 yaşında.

5- Google 2012 Yılının En İyi Android Uygulamalarını Seçti

Google yayınladığı bir listeyle 2012 yılının en iyi 12 Android uygulamasını listeledi. Genel olarak görünüm ve kullanım kolaylığı esas alınarak hazırlanan listede ilk üç sırada Zappos, Evernote ve Pinterest uygulamaları yer alıyor.

6- Microsoft, Uzak Masaüstü Kontrol Hizmeti Üzerinde Çalışıyor

Teknoloji devi Microsoft bu günlerde kullanıcıların başka bir bilgisayar üzerine bağlanarak eski Windows uygulamalarını çalıştırabilecekleri bir uzak masaüstü bağlantısı üzerinde çalışıyor. Web Tarayıcısı Tabanlı Masaüstü ve Uygulama Uzaktan Kontrol Çözümü olarak adlandırılan yeni servisin kısa süre içerisinde yayınlanması bekleniyor.

7- Instagram Kullanıcılarının Yüzde 25'ini Kaybettiğini Reddediyor

Aralık ayı içerisinde kullanıcı sözleşmesi üzerine eklediği kullanıcıların bilgileri ve hatta fotoğrafları reklam verenlerle paylaşılabilir maddesiyle tepkileri üzerine çeken Instagram’ın kullanıcılarının %’lik bir bölümünü kaybettiği söylentileri dolaşmaya devam ederken, Instagram konuyu yalanlayarak “Kayıtlı ve aktif kullanıcılar anlamında güçlü ve sürdürülebilir bir büyümeye sahibiz.” açıklamasında bulundu.

8- Tamindir Google Currents’ta

Google mühendisleri tarafından sürekli olarak geliştirilen bir haber ve içerik okuma uygulaması olan Currents ile mobil cihazlarınız üzerinden Tamindir’i rahatlıkla takip edebilirsiniz. Tamindir’i Google Currents üzerinden nasıl takip edebileceğinizi öğrenmek için sitemiz üzerinden ilgili blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

9- Wikipedia 25 Milyon Dolar Bağış Topladı

Wikipedia’nın sahibi Wikimedia 9. yıllık bağış toplamasının sona erdiğini ve toplamda 25 milyon dolar bağış toplandığını bildirdi. Geçtiğimiz yıl 46 günde toplanan bağış miktarının, bu yıl sadece 9 gün içerisinde toplanmış olması aynı zamanda yeni bir rekor olarak değerlendirildi.

10- Foursquare da Daha Fazla Bilginizi Paylaşacak

Instagram’ın ardından Foursquare’de gizlilik sözleşmesini değiştirdi ve gelecek aydan itibaren kullanıcılarının tam adlarını ve bilgilerini herkese açık olarak yayınlayacak. Foursquare bu uygulamanın işletme sahiplerinin tüketicileri daha iyi analize ederek onlara daha iyi hizmet sunabilmeleri için başlatıldığını açıklamayı da ihmal etmedi.

11- Samsung Tizen İşletim Sistemli Akıllı Telefonu Satan İlk Şirket Olacak

Linux tabanlı bir mobil işletim sistemi olan Tizen’i, Google Android ve Apple iOS’a rakip olarak yakın zamanda piyasa da göreceğiz. Konuyla ilgili birçok dedikodu dönerken 2013 yılı içerisinde Tizen işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı telefonu Samsung’un üretmesi bekleniyor.

12- Elveda Netbooklar

Tabletlerin ve akıllı telefonların gelişmesiyle pazar payında çok küçük bir paya sahip olmaya başlayan Netbooklar bundan sonra artık üretilmeyecek. Son iki Netbook üreticisi Asus ve Acer’ın da üretime son vereceğini duyurmasıyla 2013 yılı içerisinde Netbook’lara elvada diyeceğiz gibi görünüyor.

13- Aralık Ayı İşletim Sistemleri Lideri: Windows 7

Net Applications tarafından yayınlanan Aralık ayı işletim sistemi istatistiklerine göre Windows 7 E.11’lik pazar payıyla dünyanın en çok tercih edilen işletim sistemi. 0’luk pazar payıyla Windows XP ikinci sırada yer alırken hemen arkasından %6’lık pazar payıyla Vista geliyor. Windows 8 ise şu an sadece %1’lik bir pazar payına sahip.

14- Akıllı Telefonlar İçin Ubuntu Geliyor

CES 2013 Tüketici Elektroniği Fuarı’nın başlamasına çok az zaman kala Canonical şirketi tarafından gelen açıklama birçok kullanıcıyı heyecanlandırdı. Yapılan açıklamaya göre açık kaynak kodlu masaüstü işletim sistemi Ubuntu mobil cihazlar için de geliyor.

15- Twitter’ın Değeri 11 Milyar Dolar’dan Fazla Olabilir

Bu yıl içinde halka arz edilmesi planlanan Twitter’ın gündemdeki satın alınma söylentileriyle birlikte 11 milyar USD’yi aşan bir değere ulaştığı tahmin ediliyor. Greencast isimli araştırma şirketinin edindiği bilgiler sonunda varılan değerlendirmede Twitter’ın şu anki değeri en az 10 milyar USD.

16- Apple Waze'i Satın Almak İstiyor

Apple, sosyal medya destekli yönlendirme uygulaması Waze’i satın almak için uğraş veriyor. Apple ile sıkı bir pazarlığın içine giren Waze, 750 milyon USD’nin altına inmiyor. Apple ise söz konusu satın alma işlemi için 500 milyon USD teklif etti.

17- Tumblr Artık Çok Daha Popüler

Sürekli artan bir popülerliğe sahip olan Tumblr, bunu Google üzerindeki aranma hacminde de gösterdi. Ocak 2010 itibariyle yükselişe geçen Tumblr kelimesi, sürekli yukarı yönde seyrederek 2007 yılında “blog” kelimesinin vardığı üst sınırı yakalamayı başardı.

18- iPhone 5S Farklı Renklere Sahip Olacak

iPhone 5S, Apple ve iPhone severlerin merakla beklediği cihazların başında geliyor. Söz konusu ürüne dair yeni bir iddia da iPhone 5S’in birçok renk seçeneği ile gelmesi ve cihazın klasik siyah – beyaz iPhone’ların yanı sıra pembe, yeşil, mavi ve gümüş renklere bürünebileceği öne sürülüyor.

19- Huawei'nin 6.1 İnçlik Telefonu Ascend Mate Göründü

Çinli popüler üreticilerden biri olan Huawei, 6.1 inçlik dev bir ekrana sahip telefon üretiyor. Ascend Mate adı verilen akılı telefon dört çekirdekli 1.8 GHz’lik işlemciye ve 2 GB’lık ara bellek birimine sahip. Bununla birlikte üründe 13 MP değerinde bir kamera konumlandırılmış.

20- iPhone 3G Sahipleri Artık Whatsapp Kullanamayacak

Dünyanın en popüler mobil mesajlaşma servislerinden biri olan ve kısa mesajın pabucunu dama atan WhatsApp, artık iPhone 3G kullanıcılarına hizmet vermeyecek. Zira iOS 4.3 işletim sistemini taban olarak belirleyen uygulama mühendisleri, bu işletim sisteminin altında kalan iPhone 3G kullanıcılarına elveda demek zorunda kaldılar.

21- Yeni Mac'ler ile İnternet Çok Daha Hızlı Olacak

Apple, bu yıl içinde tanışacağımız yeni Macintosh serisinde çok daha güçlü bir kablosuz iletişim teknolojisine yer vermek istiyor. Bu doğrultuda üretici Broadcom ile görüşmeler yapan şirket, daha kapsamlı, daha hızlı ve daha az enerji tüketen 5G Wi-Fi donanımını kullanıcılarla tanıştırmaya kararlı.

22- Toshiba'dan Gözlüksüz 3 Boyut Sunan Notebooklar Geliyor

Dizüstü bilgisayar üreticileri arasında öne çıkan şirketlerden biri olan Toshiba, Satellite P855 modelin gözlüksüz olarak üç boyutlu filmlerin izlenmesini sağlayacak. Oyunların da üç boyutlu olarak oynanabileceği üründe tam HD TruBrite ekran teknolojisi kullanılacak.

23- ABD'de Her 4 Kişiden 1'inde Tablet Var

Internet & American Life isimli araştırma şirketinin yaptığı son ankete göre ABD’de her dört kişiden birinin tablet kullanıcısı olduğu belirlendi. Aynı araştırma, kullanıcıların e-kitap okuyucu yerine tableti tercih etme eğiliminde olduklarını da ortaya koydu.

24- Teknoloji Devleri CES 2013 Tüketici Elektroniği Fuarına Hazır

8 – 11 Ocak tarihlerinde ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek olan CES 2013 Fuarı için teknoloji devleri hazırlıklarını tamamlamak üzereler. LG, ASUS, Samsung, Acer, Sony ve NVidia’nın tanıtacakları yeni teknolojiler ve ürünlerle damga vurmaları beklenen fuara dair tüm gelişmeleri sıcağı sıcağına sizlere aktaracağız.

Tamindir Gündem 10. Bölüm 06:33
Tamindir Gündem 10. Bölüm 43 izlenme - 3 yıl önce

Haftalık Gündem 10. Bölüm - 19.05.2012

Tamindir Ekibi adına ulusumuzu, cumhuriyetimizi, kutlu vatanımızı ve hatta varlığımızı bize kazandırdığı için ulu önder Atatürk'ü saygıyla anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nızı tüm içtenliğimizle kutluyoruz.

Gmail: Bir E-Postanın Yol Hikayesi

Google “Daha iyi web, daha iyi çevre” sloganı ile çıktığı Google Green projesinin detaylarını açıklamaya başladı. Dünyanın en çevreci teknolojilerini kullanarak en az enerji harcayan yeni veri merkezini, kullanıcılarına daha yakından tanıtabilmek amacıyla bir e-postanın hikayesi isimli bir animasyon filmi yayınlandı. Kısa filmde Gmail üzerinde bir arkadaşınıza gönderdiğiniz e-postanın yolculuğunu en ince ayrıntısına kadar izleyebilir, Google veri merkezi hakkında detaylı bigliler alabilirsiniz.


Mozilla Marketplace Çok Yakında Açılıyor

Mozilla uygulama geliştiricilerin HTML5 ve JavaScript uygulamalarını yayına sokabilecekleri yeni sistemi Mozilla Marketplace üzerinde uzun süredir çalışıyor. Mozilla Marketplace, HTML5 uyumlu tarayıcılarda çalışacak özellikle “mobil” uygulamaların kullanıcılara sunulduğu bu markette, cihazlar arası uyumluluğu sağlamak için her platformda ayrı uygulama geliştirilmesinin önüne geçmek istiyor. Böylece yüklenebilir ve cihaza özel uygulamalar yerine HTML5 kullanılarak üretilmiş doğal görünen uygulamaların desteklenmesini istiyor.


Firefox'un Yeni Reset Tuşuyla Tüm Sorunlarınız Çözülecek 

Firefox ile internette gezinirken bazen tarayıcının uzun süredir kullanılmasından eklentiler, tarama bilgileri, hatalar, artıklar gibi etkenlerden dolayı bu gezintimizde sorunlar oluşabiliyor. Eklenen Reset tuşu sayesinde sık kullanılanlar listenizi, cookilerinizi, şifre ve form bilgilerinizi tamamen koruyarak Firefox sıfırlanıyor. İlk açtığınız kadar temiz ve hızlı haline geri dönen Firefox bir önceki oturumdaki tüm sakladığı bilgileri de bu yeni oturuma aktarıyor.

Yenilenen Flickr Yepyeni Özellikleri İle İddialı Geliyor

Flickr uzun bir süredir kendini unutturmuş olsa da zamanının en iyi fotoğraf paylaşım ağlarından bir tanesiydi. Yahoo’un satın almasıyla beraber düşüşe geçmiş olsa da halen yoğun olarak kullanılan bir servis. Birkaç hafta öncesine kadar sesi soluğu çıkmayan Flickr birbiri ardına yeniliklerini duyurdu. Üzerindeki tozu attığını ve yenilendiğini duyurdu.

Chrome 19 Sürümü Akıllı Sekmelerle Geldi

Google Chrome'un yeni kararlı sürümü 19 bu hafta yayınlandı. Yeni sürümle beraber öne çıkan en önemli güncelleme ise sekme senkronizasyonuyla ilgili.
Yeni kararlı sürümle beraber Google Chrome'da profil girişi yaptıktan sonra açık olan sekmelere tüm cihazlarınızdan ulaşabileceksiniz.İnternet Kafe Soyan Hırsızlar Facebook'u Açık Unuttular

Kolombiya’nın El Tiempo gazetesinin verdiği habere göre ülkede bir internet kafede bir süre internette dolaşan çift daha sonra internet kafeyi soymaya karar verdi ve kasadaki bütün paraları aldıktan sonra dışarıda bekleyen motosikletlerden de birini çalarak kayıplara karıştı.Olay yeri incelemesi yapan polis ekiplerinin araştırmaları sırasında karşısına önemli bir bilgi çıktı. Hırsızlardan bir tanesi Facebook hesabını açık unutmuştu ve elde edilen bu bilgi kısa sürede zanlılara ulaşılmasını sağladı.

Yeni Firefox Android için Beta Olarak Yayında

Mozilla, salı günü üçüncü parti eklentileri destekleyen, yeni bir arayüze sahip olan ve daha bir çok yeni özelliğe sahip olan Android için Firefox'un yeni beta sürümünü yayınladı. Mozilla'nın blog sayfasında "Android için Firefox Beta sürümünde bildiğiniz ve sevdiğiniz özelliklerin yanında, yeni bir ekran görüntüsü, yüksek grafik performansı, hızlı tepki süresi, sayfa kaydırma ve yakınlaştırma gibi bir çok özelliğe sahip olacaksınız" açıklamasını yaptı.iPhone İçin Google Chrome Bu Yıl İçinde Çıkacak

Google gözünü iyice karartmış gözüküyor. Mac, PC ve Android cihazlarda çalışabilen ve popülerliğini kanıtlayan web tarayıcısı Chrome'u iOS cihazlarda da kullanıcılarına sunmak istiyor. Mobil platformda çok fazla rakibi olmasına karşın iOS cephesinde aslında tek bir rakibi Safari bulunuyor. Çalışmalarını bu konu üzerinde yoğunlaştıran Google, Chrome tarayıcısını Apple'ın mobil cihazlarında bu yılın son çeyreğinde çıkartmak istiyor.

Twitter E-posta Bülteni Göndermeye Başladı

Bu hafta resmi blogunda en popüler tweetleri e-posta bülteniyle göndereceğini duyuran Twitter, e-posta gönderimlerine başladı. Bu yeni özellikle Twitter'da bağlı olduğunuz kişilerle ilişkili en popüler paylaşımlar bülten şeklinde gelen kutunuzda olacak. Twitter'daki Keşfet bölümünün arayüzüne benzer bir arayüze sahip olan e-posta bülteninde popüler hikayelerin özetlerini ve kimler tarafından paylaşıldığını görebiliyorsunuz.

Apple iPad'in Mini Versiyonunu Çıkarmaya Hazırlanıyor

Apple, Mart ayında tanıttığı yeni iPad ile tablet serverlerin gönlünü bir kez daha kazanmıştı. Artık yenilenme sırası akıllı cep telefonu iPhone'a geldiğini düşünürken başka bir cihazın çıkacağı haberleri ortaya atıldı. Ekim ayında tanıtılması beklenen yeni cihaz aslında iPad'in bir boy küçüğü iPad Mini olabilir.

Facebook Ücretli Hale Geliyor

Tamamen ücretsiz olarak fotoğraflarınızı yükleyebildiğiniz, durum güncellemeleri yapabildiğiniz ve çevrenizle iletişimde kalabildiğiniz Facebook’un yakın zamanda kimi özellikler için ücret belirleyebileceğine dair sinyaller var. Sadece Yeni Zelanda kullanıcıları ile test edilen yeni sisteme göre gerçekleştirdiğiniz durum güncellemelerinin daha fazla kişiye ulaşması ve haber akışında görünmesi için ufak meblağlar ödemeye ihtiyaç olacak gibi görünüyor. Kullanıcılardan gelen raporlara göre içeriklere yapılacak ödemeler 25 sent ile 2 dolar arasında değişiyor. Ödemeler içinse kredi kartı ve Paypal ödeme yöntemleri yer alıyor.

Tamindir Fotoğraf Yarışması'na Katılın, Tamindir Hediyelerini Kapın!

Doğumgünü kampanyamıza katılıp hediye kazanan kullanıcılarımıza gönderdiğimiz promosyon ürünlerimiz olan Tamindir bardağı, bardak altlığı, mousepad ve stickerları çok beğendiğinizi biliyoruz. Promosyon ürünlerimize gelen yoğun talep ve sizleri daha yakından tanıyabilmek amacıyla yepyeni bir yarışma daha düzenliyoruz. Kullanıcılarımıza yönelik Tamindir Hediyelerini kazanabileceğiniz aynı zamanda çok eğleneceğiniz Tamindir Fotoğraf Yarışması’na herkesi bekliyoruz. Tamindir Fotoğrafınızı çekin ve bize yollayın. Yarışma detaylarını buradan öğrenebilirsiniz. 

Tamindir Gündem 18. Bölüm 05:18
Tamindir Gündem 18. Bölüm 13 izlenme - 3 yıl önce

Haftalık Teknoloji Haberleri 18. Bölüm - 11.07.2012

1- 41 MP Kamerasıyla Nokia 808 PureView Türkiye'ye Geliyor

Nokia, 41 MP kamera sensörüne sahip 808 PureView adını taşıyan akıllı telefonu Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. 12 Temmuz itibariyle raflarda görmeye başlayacağımız ürün için belirlenen etiket fiyatı ise 1500 TL.

2- Archos 97 Carbon Tablet Tanıtıldı

Ekonomik Android tablet üretmesiyle tanınan Archos, Android Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip ilk ürününü tanıttı. 9.7 inçlik IPS ekranı bulunan yeni Archos tabletin $249 etiket fiyatıyla bu ay içinde satışa çıkacağı bildirilirken, cihazın Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

3- Galaxy Note 2 Sesleri Yükseliyor

Mobil dünyaya yepyeni bir soluk getiren Galaxy Note isimli akıllı telefonun ikinci versiyonu ile ilgili haberler arttı. Galaxy Note 2’nin 5.5 inçlik ekrana ve 12 MP’lik kameraya sahip olması beklenirken, cihazın Ekim ayında Samsung tarafından gerçekleştirilecek özel bir etkinlikle tanıtılması bekleniyor.

4- Son iPad Mini Söylentileri

Steve Jobs’ın bir tablet için kabul edilemez bulduğu 7 inçlik tablet modeli artık Apple’a da çok yakın görünüyor. Zira önemli kaynaklara göre Apple, 7.85 inçlik ekrana sahip ve iPad Mini adını taşıması beklenen bir tablet üzerinde çalışıyor. $299 etiket fiyatıyla satışa sunulacağı öngörülen ürünün Ekim ayında görücüyle çıkması bekleniyor.

5- Amazon Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Ürettiği Kindle Fire isimli tablet bilgisayarla mobil sektörü şöyle bir yoklayan Amazon, şimdi de akıllı telefon dünyasına göz dikmiş görünüyor. Bloomberg’in haberine göre Amazon, iPhone ve Samsung akıllı telefonlarının da üreticiliğini yapan Çinli firma Foxconn ile görüş halinde. Foxconn ve Amazon’un iş birliği yapmaları halinde bu yıl sonunda ya da önümüzdeki yılın ilk aylarında Amazon akıllı telefonları görebileceğiz.

6- Mozilla'nın Mobil İşletim Sistemi Firefox OS

Mozilla’nın 2011’den bu yana “Boot 2 Gecko” adıyla yaptığı çalışmalar artık daha yüksek sesle ve Firefox OS adıyla anılacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre HTML5 teknolojisini temel alan bu yeni mobil işletim sistemi açık kaynak kodlu olacak. Android’in açık kaynak kod cephesindeki en büyük rakibi olması beklenen Firefox OS yüklü akıllı telefonlar ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürülecek.

7- Google Chrome İçin Kamera ve Mikrofon Desteği Geliyor

İnternet tarayıcıları dünyasına yaratıcılık katan Google Chrome durmak bilmiyor. Chrome blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre Chrome kullanıcıları, bir sonraki sürümle birlikte Adobe Flash ya da Silverlight kurmaya gerek kalmadan tarayıcı üzerinden web kameralarını kullanabilecekler. HTML5 teknolojisine dair bir API ile bu özelliği bünyesine katmaya hazırlanan Chrome, kullanıcıların oyun kolu ile Chrome oyunları oynaması üzerinde de çalışmalarını geliştirdi.8- Microsoft Office 1 Milyardan Fazla Kullanıcıya Ulaştı

Microsoft Global İş Ortaklığı Konferansı kapsamında konuşan Microsoft Office'in sorumlu yöneticisi Kurt DelBene yaptığı açıklamada, ilk lansmanı 1989 yılında gerçekleştirilen Office'in şimdiye kadar 1 milyardan fazla bilgisayar kullanıcısıyla buluştuğunu duyurdu.

9- Google +1 Butonu Bundan Böyle Benzer Sayfaları Tavsiye Edecek

Google'ın +1 butonu bundan böyle kullanıcılara benzer sayfaları da tavsiye edecek. Yeni gelen özellik ile bundan böyle internet üzerinde beğendiğiniz ve +1 düğmesiyle paylaşmak istediğiniz sayfaların yanında Google'ın sizin için tavsiye ettiği benzer sayfaları da göreceksiniz.

10- DNS Changer Virüsü Nedeniyle İnternet Erişimi Kesildi

9 Temmuz tarihinde DNSChanger virüsüne maruz kalan bir çok kullanıcı güne internet bağlantısından yoksun olarak başladı. Daha önce FBI ve internet servis sağlayıcıları tarafından duyurulan kesinti nedeniyle yaklaşık 100 binin üzerinde kullanıcının internet erişiminin kısıtlandığı bilinmekte.

11- Microsoft Surface Gecikebilir

Microsoft yaptığı açıklamada yeni tablet bilgisayarı Surface’ın Ekim ayında piyasada olacağını duyurdu. Ancak bu durum böyle olmayabilir, Endüstiriyel haber kaynağı DigiTimes’a göre Microsoft, Surface’in üretiminde sıkıntı yaşıyor ve bu yüzden ekimden daha sonra çıkış yapabilir.

12- Android 4.1 Jelly Bean Kaynak Kodları Yayınlandı

Google daha önceden söz verdiği gibi Android 4.1 Jelly Bean’e ait açık kaynak kodlarını yayınladı. Böylelikle geliştiriciler yeni işletim sisteminin kararlı sürümü henüz çıkmadan, üzerinde geliştirmeler yaparak, en kısa zamanda meraklı bekleyişe bir çok telefon modeli için son verebilecekler.

13- Dropbox Ücretli Depolama Servislerinin Alanını 2’ye Katladı

Dropbox, kullanıcılarının şu an ücretli olarak kullandıkları depolama alanlarını ücretlendirmede herhangi bir değişiklik yapmadan iki katına çıkardı. Yeni düzenleme ile 50 gb’lık paket 100 gb’a çıkarken, 100 gb’lık pakette 200 gb’a çıkarıldı. Yapılan bu yeni düzenlemelerin dışında artık Dropbox üzerinde kullanabileceğiniz 500 gb’lık yeni bir pakette bulunmakta.

Tamindir Gündem 5. Bölüm 03:48
Tamindir Gündem 5. Bölüm 68 izlenme - 3 yıl önce
Tamindir Haftalık Gündem 5. Bölüm Teknoloji Haberleri

Google'ın Tablet Üretme Planı Başka Bahara Kaldı
Google'ın, Kindle Fire ile aynı fiyata satmayı planladığı Mayıs ayında piyasaya çıkarmayı planladığı 7 inçlik tableti maliyetlerdeki artış nedeniyle Temmuz ayına ertelendi. Google - Asus işbirliği ile üretilecek tabletin etiketinin 149 dolar olacağını belirtiliyor.

Samsung Galaxy Note'un Satış Rakamları Açıklandı
Boyutundan ve telefon ile tablet arası hibrit bir ürün olmasından dolayı satış rakamlarının düşük olacağı düşünülen Samsung Galaxy Note satışa çıktıktan sonra 5 ayda 5 milyon satış adedini geçerek beklentileri yüksek oranda aştı. Bir akıllı telefon taşınabilirliği ve tablet işlevlerini biraraya getiren cihaza olan ilgi yükselmeye devam edecek gibi görünüyor.Efsane Oyun Max Payne'in Mobil Versiyonunun Android ve iOS Versiyonları

Rockstar Games'in yaptığı açıklamaya göre efsane oyun serisi Max Payne'in mobil versiyonu olan Max Payne Mobil'ın iOS için (iPhone ve iPad'e) 12 Nisan Perşembe yayınlandı, Android içinse 26 Nisan Perşembe olarak duyuruldu. Oyunun fiyatı 2.99 USD olarak belirlenmiş.

Yeni Firefox Video Sohbet Özelliği İle Gelecek
Mozilla, Firefox tarayıcısını geliştirmeye ve zaman kaybetmeden yeni özellikleri entegre etmeye devam ediyor. Social API ismi verilen Firefox eklentisi web tarayıcımıza bir nevi Skype özelliği kazandırıyor. Firefox tarayıcı bazlı kimlik uygulaması ve WebRTC standardı kullanılarak hazırlanan eklenti sayesinde web tarayıcımız üzerinden sesli ve görüntülü görüşmeler yapabileceğiz.

The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition'da Türkçe Dil Desteği Olacak

En sevilen rol yapma oyunlarından birisi haline gelen ve oldukça iyi satış rakamları yakalayan Witcher 2: Assassins of Kings, yayıncı firma Atari tarafından elden geçirilerek daha iyi bir şekilde piyasaya sürülecek. Enhanced Edition adıyla sürülecek bu versiyonda daha fazla hikaye, daha iyi grafikler ve bunlara ek olarak da Türkçe dil desteği de yer alacak.

Vista'nın Geliştirilme Süresi Sona Erdi - Windows XP ise Son Yıllarını Yaşıyor

Microsoft işletim sistemlerinin ömürlerini 10 yıl olarak belirliyor. 5 yıllık süreç geliştirme ve geriye kalan 5 yılda ise teknik destek veriyor. Hala büyük bir kullanıcı kitlesi olan Windows XP artık son 2 yılını yaşarken, Vista için geliştirme sürecinin Nisan 2012'de bittiğini duyurdu. Vista için sadece standart güncelleme paketleri ücretsiz alınabilirken diğer tüm kurumsal güncellemeler ücrete tabi olacak. Microsoft cephesinde ise bunun anlamı kullanıcılarının artık Win7'ye geçme zamanının geldiği şeklinde.

Chrome OS Gittikçe Windows'a Benzemeye Başladı

Tarayıcı bazlı işletim sistemi Chrome OS üzerinden uzun süredir çalışan Google, en son yeniliklerini duyurdu. Aura isimli yeni arayüzü ile karşımıza çıkan Chrome OS, birbirinden bağımsız çalışan tarayıcı ekranları, durum çubuğu yapısı, tar-gz-bzip dosya sıkıştırma formatlarını kullanabilmesi ve çoklu monitör desteği sayesinde tam bir PC işletim sistemi görünümünde. Tek bir farkla Chrome OS bu haliyle Windows'u fazlasıyla anımsatıyor.


Youtube Kurucularının Yeni Projesi Zeen.com

Chad Hurley ve Steve Chen, Youtube açtıklarından hemen sonra Google'ın hesabından 1.65 Milyar dolar çekeceklerini bilmiyorlardı. 2 ortak yeni kurdukları AVOS isimli şirket ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyorlar. Zeen.com ismini verdikleri henüz detayları açıklanmayan son projelerinde "Yaratıcı ve güzel dergiler yaratın" sloganı ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardılar bile. Zeen.com, Youtube gibi kitleleri peşlerinden sürükleyebilecek mi bekleyip göreceğiz.

Bambaşka bir Google+ İle Karşı Karşıyayız - Google+ Tamamiyle Yenilendi

Google resmi blogunda Google+'ı baştan yarattıklarını duyurdu. Tamamiyle yenilenen arayüzü ile sade ama çok beğenilecek bir Google+ ile karşı karşıyayız. Video görüşme imkanı, gerçek zamanlı haber akışı ve hızlı bir şekilde multimedya içeriği paylaşabilme özellikleri sayesinde Google gerçek bir Plus servis sunmaya başlamış oldu.

Facebook Okullar İçin Özel Grup Sayfaları Hazırladı

Facebook, okullar için hazırladığı özel grup sayfalarını tanıttı. Okul gruplarına kayıt olmak için kullanıcıların .edu uzantılı bir e-posta adresi sahibi olmaları şart. Okul grupları öğretmen ve öğrencilerle iletişime geçmek, ders notlarını paylaşmak hatta klüp etkinliklerini planlamak için yeni adres haline gelecek.

Facebook 1 Milyar Dolar Karşılığında Instagram'ı Satın Aldı

Geçtiğimiz hafta iOS'tan sonra Android içinde piyasaya sürülen popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, Facebook tarafından satın alındı. Tam olarak anlaşmanın şartları bilinmiyor olsada New York Times'ın yazdığına göre anlaşmanın tahmini olarak 1 Milyar Dolar civarında olduğu düşünülüyor. Facebook'un yaratıcısı Mark Zuckerberg konuyla ilgili "Instagram'ın deneyimlerinden yararlanıp kendi uygulamalarımız üzerinde geliştirmeler yapacağız" açıklamasını yaptı.

Twitter Spam İçerik Üreten Servislere Savaş Açtı

Twitter, en çok spam üreterek kullanıcılarını rahatsız eden 5 servisi dava ediyor. Yasal yollardan mücadelenin caydırıcı ve engelleyici olacağını açıklayan Twitter, spam mesajları önlemek için teknik önlemlerin de artırılacağını açıkladı.


Tamindir 8. Yaş Kampanyası Kazananları Belli Oldu

Tamindir olarak 8. Yaş kutlamalarımız çerçevesinde yaptığımız kampanyamız sonuçlandı ve 12 Nisan 2012 tarihinde hediye almaya hak kazanan kullanıcılarımız belli oldu. Hediye kazananların ayrıntılı listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Tamindir Gündem 42. Bölüm 05:28
Tamindir Gündem 42. Bölüm 22 izlenme - 3 yıl önce

Popüler Teknoloji Haberleri - 28.12.2012

1- Facebook Fotoğraflar için Sürükle Bırak Özelliğini Etkinleştirdi

Facebook kullanıcıların fotoğraflarını çok daha kolay yükleyebilmeleri için sürükle bırak özelliğini etkinleştirdi. Yeni gelen özellikle birlikte kullanıcılar durum güncellemelerini, profil ve kapak fotoğraflarını sürükle bırak özelliğini kullanarak çok daha kolay yükleyebilecekler.

2- 2012 Yılının En Çok Para Kazanan Teknoloji Firmaları Belirlendi

Stastia adlı bir istatistik portalı tarafından 2012 yılının en çok kazanan firmaları belirlendi. Listenin ilk sırasında 28.7 milyar dolarlık gelirle Apple ilk sırada gelirken, ikinci sırada 14.6 milyar dolarla Samsung yer aldı. Sırasıyla 3. Microsoft, 4. Yahoo ve 5. eBay  olmak üzere listede kendilerine yer buldular.

3- iOS 6.0.2 Güncellemesi Batarya Ömrünüzü Kısaltabilir

Yeni iOS güncellemesi 6.0.2 ile birlikte birçok kullanıcı batarya ömürlerinin ciddi anlamda azaldığından şikayetçi oldular. Apple Forumlarında dile getirilen bu soruna göre günlük % civarı olan pil kullanımı yeni sürümle birlikte civarlarına kadar yükselmiş durumda.

4- Sony Türk Kullanıcılar için PS Vita Youtube Uygulamasını Yayınladı

Sony yeni nesil taşınabilir eğlence sistemi Playstation Vita için Youtube uygulamasını Türk kullanıcılar için Türkçe olarak da yayınladı. PS Vita kullanıcıları uygulamaya PS Vita Store aracılığıyla ulaşabilirler.

5- Android Cihazlarda Virüs Tehlikesi

Cloudmark isimli bir güvenlik firması tarafından yapılan açıklamaya göre Android cep telefonları üzerinde SpamSoldier olarak adlandırılan bir yazılımın kullanıcıların bilgileri dışında telefonları üzerinden mesaj attıyor. Bu nedenle kullanıcıların Google Play dışında farklı kaynaklardan uygulama yüklememeleri gerektiği duyuruldu.

6- Facebook Poke Uygulaması AppStore’da Bir Numara

Facebook’un yeni yayına soktuğu Facebook Poke uygulaması AppStore üzerinde yayınlanmaya başladı. Arkadaşlarınıza 1, 3, 5 ve 10 saniye sonra yok olacak ufak mesajlar göndermenize olanak sağlayan bu özellik yayınlandığı ilk gün içerisinde en çok indirilen ücretsiz iOS uygulaması olmayı başardı.

7- Steam’den İnanılmaz Yılbaşı İndirimleri

Valve firmasının dijital oyun satış platformu Steam her yıl olduğu gibi yine yeni yıla yaklaşırken birçok oyun için ciddi fiyat indirimlerine gitti. Yılbaşında sevdiklerinize hediye olarak bilgisayar oyunu almayı düşünürseniz Steam’e bir göz atmadan oyun almayın.

8- Oyun Kolu Yenilendi

2008 yılından bu yana yayın yapan Tamindir’in kardeş sitelerinden Oyunkolu.com yenilendi. Hem teknik hem de tasarım konularında birçok iyileştirme ve yeniliği bünyesinde barındıran değişiklikle en güzel flash oyunları artık çok daha güzel bir platformda oynayabileceksiniz.

9- Microsoft İnternet Üzerinden Sarılmamızı Sağlayacak!

Microsoft, orijinal adı “force-feedback with telepresence” olan proje ile insanların sanal görüşmelerde birbirilerine sarılabilmelerine imkân tanıyacak. Henüz gelişim aşamasında bulunan projenin hayata geçmesiyle insanların objelerle etkileşim kurabilmeleri sağlanacak.

10-Toshiba 20 Mega Piksellik Kompakt Kamera Sensörü Üretti

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden biri olan Toshiba, günlük kullanımda tercih edilen kompakt fotoğraf makinalarına yönelik önemli bir gelişme kaydetti ve 20 MP değerinde bir kamera sensörü üretmeyi başardı. Ürünün 2013 Haziran’ında seri üretime geçmesi bekleniyor.

11- Microsoft Windows Phone Store'a, 2012’de 75 Bin Uygulama Ekledi

Akıllı telefon dünyasında yeniden canlanma dönemini yaşayan Windows Phone, 2012 yılında uygulama ve oyun mağazasına toplam 75 bin içerik ekledi. Oyun ve uygulama geliştiricilerini sürekli teşvik eden Microsoft, Windows Phone Mağazası’nda şu an toplam 150 bin uygulama barındırıyor.

12- “Roboy” Adlı Robot Çocuk Mart Ayında Tanıtılacak

İsviçre’nin Zürih Üniversitesi’nde bulunan Yapay Zekâ Laboratuvarı’nda, önümüzdeki yılın Mart ayında bir çocuk robotun doğacağı ve adının da Roboy olduğu bildirildi. Bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, çocuksu vücut hatlarına sahip bir hizmet robotu üretildiği açıklandı.

13- Apple Üzerindeki Baskılar Meyve Vermeye Başlıyor

Apple’ın iPhone ve iPad gibi popüler ürünlerinin de üreticiliğini yapan Çin merkezli Foxconn şirketindeki çalışma ortamının kötülüğü sık sık gündeme geliyordu. Çalışanların intihar etme eğilimine bile yönelmeleri üzerine sorumluluğu Foxconn’a yükleyen Apple Yöneticileri, konuyla daha yakından ilgilenmeleri gerektiğini ve sorumluluktan kaçmamaların daha doğru olacağını açıkladılar.

14- Apple “Mikro SIM Bağlantı Aparatı”nın Patentini Kazandı

Apple mühendisleri tarafından geliştirilen ve akıllı telefon ile tabletlerde bulunan sim yuvasına sim kartların kolayca yerleşmelerini sağlayan yeni bir buluşun patenti alındı. iPhone, MacBook Pro, iPad, monitör ve hatta televizyonlarda bile bu yeni aparatın kullanılabileceği iddia ediliyor.

15- İran'a Yönelik Siber Saldırı Tespit Edildi

İran’da bulunan haber merkezlerinin edindikleri bilgilere göre, ülkenin güneyinde bulunan bir enerji tesisini ve çevresini hedef alan yeni bir siber saldırı gerçekleşti. Stuxnet isimli zararlı yazılımın kullanıldığı saldırının başarısız olduğu belirtildi.