Hoşgeldiniz!

karton kutu

Köpeğin Karton Kutu Aşkı 03:16
Köpeğin Karton Kutu Aşkı 34 izlenme - 4 ay önce Karton kutuyu taşımak isteyen bulldog köpeğinin kameraya yansıyan eğlenceli görüntüleri sizlerle... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Karton Kutularla Eğlenmek 02:37
Karton Kutularla Eğlenmek 3 izlenme - 3 ay önce Karton kutuları dizip arabaya ve atv ile kutuları yıkmanın eğlencesi ve saçlamalatmasını izliyoruz efenim.
Vahşi Kedilerin Karton Kutu Eğlencesi 02:47
Vahşi Kedilerin Karton Kutu Eğlencesi 204 izlenme - 1 yıl önce Kaplan, Aslan, Leopar, Pars gibi vahşi kedilerin karton kutu ile nasıl oynadıklarını izliyoruz.
Koli, Kutu, Karton Kodlama Makinesi 00:36
Koli, Kutu, Karton Kodlama Makinesi 141 izlenme - 3 yıl önce Koli, ,Kutu, ,Karton ,Kodlama ,Makinesi Koli, ,Kutu, ,Karton ,Kodlama ,Makinesi Koli, ,Kutu, ,Karton ,Kodlama ,Makinesi
Gerçek Hayatta Flappy Bird 01:21
Gerçek Hayatta Flappy Bird 9.091 izlenme - 2 yıl önce Kartondan Flappy Bird Yapıp Üstüne De Oynamışlar :)
Grapon Kağıtlarından Gül Yapımı 05:32
Grapon Kağıtlarından Gül Yapımı 183 izlenme - 8 ay önce Grapon kağıtlarından birbirinden güzel güller yaptık. Doğaya dost ve çevreci Zeliha Sunal ambalaj atıkları çöp değildir diyor ve bakın neler yapıyor. Geri dönüşüme katkı...
karton kutu nasıl yapılır 04:59
karton kutu nasıl yapılır 6.217 izlenme - 5 yıl önce karton kutu nasıl yapılır
karton kutu nasıl yapılır 05:13
karton kutu nasıl yapılır 701 izlenme - 4 yıl önce http//www.ilimvebilim.org/
Dekoratif Küçük Çekmeceler 02:15
Dekoratif Küçük Çekmeceler 485 izlenme - 2 yıl önce Bazen Küpelerimiz, Kolyelerimiz Veya Makyaj Malzemelerimiz İçin Yer Bulamayız.. İşte Etrafı Toparlayacak Dekoratif Küçük Çekmeceler..
Kağıt Havlu Rulosundan Kalemlik Yapıyoruz. 05:08
Kağıt Havlu Rulosundan Kalemlik Yapıyoruz. 224 izlenme - 8 ay önce Kağıt havlu rulolarını atmayın. Onlardan hem şık hem de kullanışlı bir kalemlik yapıyoruz. Doğaya dost ve çevreci Zeliha Sunal ambalaj atıkları çöp değildir diyor ve bakın...
Hırsız kamerayı görünce başına karton kutu geçirdi 04:47
Hırsız kamerayı görünce başına karton kutu geçirdi 42 izlenme - 2 yıl önce Maltepe de bir alışveriş merkezindeki para kasalarını soymaya teşebbüs eden hırsız, güvenlik kamerasından başına karton kutu geçirerek kurtulmaya çalıştı.
karton oyun evi 03:42
karton oyun evi 14 izlenme - 1 hafta önce kızımla birlikte karton kutudan oyun evi yaptık.
schmalz vakumlu kaldırıcı 00:25
schmalz vakumlu kaldırıcı 264 izlenme - 5 yıl önce www.schmalz.com.tr vakumlu kaldırma sistemleri.
LG G2 Kutu İçeriği 02:03
LG G2 Kutu İçeriği 2.605 izlenme - 2 yıl önce

LG'nin G2 isimli akıllı telefonunun kutu içeriğine göz attık. Kutunun üzerindeki mürekkepten tutun karton kısımlarına kadar geri dönüştürülebilir malzeme kullanılmış. Kutuyu açtığımızda ilk olarak telefonla karşılaşıyoruz. Ardından sim kart çekmecesini açmaya yarayan sim pini ve hızlı başlangıç kitapçığı çıkıyor. Üstteki kısmı ayırınca altından USB kablosu, USB piriz adaptörü ve kulak içi kulaklık çıkıyor.

Oyun Oynarken Kutuya Giren Çocuk Kamyonetin Altında Kaldı 00:37
Oyun Oynarken Kutuya Giren Çocuk Kamyonetin Altında Kaldı 53 izlenme - 7 ay önce Oyun oynarken kutuya giren çocuk kamyonetin altında kaldı İstanbul Tuzla’da karton kolinin içine girip yuvarlanmaya başlayan küçük çocuk, siteye giren kamyonetin altında kaldı. Temmuz ayında İstanbul Tuzla’da oyun oynarken karton kutunun içine giren B.Y. adlı çocuk ölümden döndü. Zira çocuğun içinde olduğu kartonun üzerinden kamyonet geçti. Hastaneye götürüldüğünde bacağı neredeyse kopmak üzere olan B.Y. hemen tedavi altına alındı ve hayata tutundu ama sağ bacağı, sol bacağına oranla 2 santimetre kısa kaldı.
schmalz-vakumlu-kaldırıcı 00:21
schmalz-vakumlu-kaldırıcı 49 izlenme - 5 yıl önce www.schmalz.com.tr vakumlu kaldırma sistemleri.
schmalz-vakumlu-kaldırıcı 00:11
schmalz-vakumlu-kaldırıcı 47 izlenme - 5 yıl önce
Sonkaya Smtk130y Yarı Otomatik Tarih Kodlama Makinası 01:01
Sonkaya Smtk130y Yarı Otomatik Tarih Kodlama Makinası 14 izlenme - 2 ay önce www.sonkaya.com.tr - 0216 481 40 81 - 0532 708 33 12 Sonkaya SMTK130Y yarı otomatik tarih kodlama makinesi ile artık ambalajlarınıza üretim tarihi, son kullanma tarihi, parti numarası gibi bilgileri en az maliyet ile ve daha hızlı kodlayabileceksiniz. SMTK130M Manuel Tarih Kodlama Makinamızdan kendini ayıran en önemli özelliği pedal kontrol modu ve zaman ayarlı otomatik modu ile çok daha hızlı kodlamaya olanak sağlamasıdır. Makinemiz sıcak baskı teknolojisine sahip tarih kodlama folyosunu kullanmaktadır. Bu sayede mürekkep, yaklaşık 200 derecelik ısı yardımıyla ambalajınıza işler ve silinmesi neredeyse imkânsız olur. Sonkaya tarih kodlama makinası yaklaşık 9 Kg ağırlığında ve çok az yer kapladığı için standart 220V elektrik bulunan her yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. 30mm genişliğinde 150 metrelik tarih kodlama ribonu ile yaklaşık 8500 adet 3 satır tarih kodlayabilirsiniz. Makinamızı 2 satır kodlamaya ayarlarsanız daha az ribon harcayacağından 150 metrede yaklaşık 12500 adet kodlama yapabilir ve maliyeti en alt seviyeye indirmiş olursunuz. - Naylon poşetler / naylon torbalar - Alüminyum folyo poşetler - Mukavvalar (Selefonlu ya da selefonsuz) - Karton kutular (Selefonlu ya da selefonsuz) - Etiketler (Selefonlu ya da selefonsuz) Yukarıda bahsedilen ambalaj tiplerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz tarih kodlama makinamızı çevrenizdekilere de tavsiye edeceğiniz umuyoruz. Tarih kodlama makinamız tek satırda 14 karakter, 3 satırda toplam 42 karakter kodlama kapasitesinde sahiptir. Makinamız ile birlikte 0-9 arası tüm rakamlar ve ülkemizde sıklıkla kullanılan URT, PRT ve SKT harfleri verilmektedir. Birlikte verilen rakam ve harflerle aşağıdaki 3 satırlık örnek kodlamayı pratik bir şekilde yapabilirsiniz: URT 06.12.2014 SKT 06.12.2016 PRT 54358 Ek olarak TL, KG vb. harf ihtiyaçlarınız için stoğumuzda tüm harflerden bulundurmaktayız. Sonkaya Makina ve Otomasyon Teknolojileri olarak ayrıca tarih kodlama ribonu, fişek rezistans, cam sigorta vb. yedek parça temini ile ürünümüzün her zaman arkasındayız.
Kutucüceleri: Yaratıklar Aramızda Dublajlı Fragman 01:43
Kutucüceleri: Yaratıklar Aramızda Dublajlı Fragman 33 izlenme - 7 ay önce Dizinet.org sunar.. http://dizinet.org/ http://dizinet.org "Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda" (The Boxtrolls) filmi, zenginliğe ve kokuşmuş güzel peynirlere takıntılı, Viktoryen dönemin lüks bir kasabası olan Peynirkent'te geçen komik bir hikayeyi anlatıyor. Peynirkent'in sevimli Arnavut kaldırımlı sokaklarının altında geceleri kanalizasyondan çıkarak kasaba halkının en değer verdiği şeyleri yani çocuklarını ve peynirlerini çalan canavarlar, Kutu Cüceleri yaşar. En azından kasaba sakinlerinin inandığı efsane budur. Gerçekte ise Kutu Cüceleri, sırtlarında geri dönüştürülmüş karton kutuları kaplumbağaların kabuklarını taşıdıkları gibi taşıyan, büyük mağaralarda yaşayan garip ve sevimli tiplerden oluşan bir yeraltı toplumudur. Kutu Cüceleri, yetim bir çocuk olan EGGS'i çocukluğundan itibaren kendi çöp karıştırıcıları ve mekanik çöp toplayıcıları olarak yetiştirmişlerdir. Kutu Cüceleri, Cheesebridge toplumuna girmek için kendilerini yok etmeye kararlı ARCHIBALD SNATCHER isimli hain bir böcek öldürücünün hedefi olduklarında, iyi kalpli afacanlar, evlatlıklarına ve maceracı zengin kız WINNIE'ye başvurmak zorunda kalırlar.
Sonkaya SMTK230D Otomatik Tarih Kodlama Makinası - SMTK217 01:10
Sonkaya SMTK230D Otomatik Tarih Kodlama Makinası - SMTK217 20 izlenme - 2 ay önce SONKAYA SMTK230D - SMTK217 - SMTK228 Otomatik Tarih Kodlama Makinası ile çok hızlı bir şekilde, poşet, etiket, karton vb ürünlerinizin üzerine Üretim, Paketleme, Dolum, Son Kullanım, Parti Numarası, gramaj veya yazmak istediğiniz bir detayı 11 satır ve her satırda 15 karakter ile kodlayabilirsiniz. SONKAYA SMTK230D - SMTK217 - SMTK228 İLE YAPABİLECEĞİNİZ BAZI KODLAMA ÖRNEKLERİ URT 250815 PAKETLEME 270815 T.E.T.T 250816 PARTI NO 1234 250 GR PD 25082015 EXP 25082017 LOT 123456 STORE IN COOL Ürün hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz Detaylı bilgiye www.sonkaya.com.tr web sitemizden veya 0216 481 40 81 - 0532 708 33 12 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.
Bodoslama Giden Bulldog 03:15
Bodoslama Giden Bulldog 96 izlenme - 3 ay önce İngiliz Bulldog cinsi köpek ağzıyla tuttuğu karton kutu sebebiyle gittiği yönü göremiyor ve önüne gelen herşeye çarpıyor. Sahibinin kutuyu almasına da izin vermeyen köpek halinden memnun görünüyor.
Pipet Labirenti 01:13
Pipet Labirenti 581 izlenme - 1 yıl önce http://www.migrostv.com/pipet-labirenti/ Bu labirente çocuğunuz bayılacak. Renkli pipetler ya da düz renk pipetlerle hazırlayabileceğiniz bu sevimli oyunu hazırlamak çok kolay! İşte pipet labirenti ve yapımı… Malzemeler: Pipet Karton kutu kapağı Yapıştırıcı Küçük top Yapılışı: karton bir kutu kapağını alarak pipetleri kesip yapıştırarak bir labirent oluşturun; topu içine koyun. İşte bu kadar kolay!
Hadım Eden Hint Şakası 00:37
Hadım Eden Hint Şakası 66 izlenme - 3 ay önce Arkası dönük olarak elindeki taşı kutu içerisine girdirme oyunu oynatan hintli karton kutu yerine kürek koyunca arkadaşı şakanın kurbanı oldu... 06.09.2015 günü gagarino kanalına yüklediğim 'Hadım Eden Hint Şakası' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Dünyanın en komik soygunu 03:20
Dünyanın en komik soygunu 174 izlenme - 2 yıl önce İsviçre'nin Cenevre şehrinde yaşanan soygunun görüntüleri izleyenleri güldürüyor. Tanınmamak için kafasına karton kutu takan hırsız güç bela dükkandan içeri girerken, kağıt maskeli diğer hırsız da onu takip ediyor. İki kafadarın dükkandan içeri girerken gürültü çıkarmamak için ortaya koydukları çaba ve soygun sırasındaki acemilikleri saniye saniye güvenlik kamerasına yansıyor. Hırsızlar dükkandan komedi filmlerini aratmayacak şekilde çıkarken, kısa süre sonra olay yerine gelen polislere yakalanmadan kayıplara karışmayı başarıyorlar.
Kullan At Tabldot Yemek Tepsisi 01:37
Kullan At Tabldot Yemek Tepsisi 1.177 izlenme - 1 yıl önce Ts-004 Porselen Beyaz Tabldot Yemek Tepsisi kullanım Alanları: toplu Yemek Organizasyonlarında Tabldot Yemekleri Önceden Paketlenmiş Olarak Servis Etmenize Olanak Sağlar. Ramazanda İftar Yemekleri, Kır Gezisi, Kültür Gezisi, Küçük Ölçekli Şirketlere Paket Yemek Hizmetinde Benzersiz Bir Üründür. koli İçi Miktarı: 240 Adet en-boy-yükseklik: 325*265 H:37 Mm. bölme Sayısı: 6 bölme Karakterleri: Çatal-bıçaklık, Çorba Kasesi, Ana Yemek, Yardımcı Yemek, Ekmeklik, Tatlı renk Seçenekleri: Şeffaf / Porselen Beyaz / Kırmızı plastik Türü: (pp) Polipropilen plastik Kodu: 5 mikrodalga Fırın: Uyumlu pastörizasyon: Uyumlu sterizilasyon: Uyumlu kapak: Makinalı Film Kapatma kullanım Avantajları: toplu Yemek Veren Firmalar İçin Bulaşık Ve İşçilik Maliyetlerini Ortadan Kaldırır. Ana Yemek, Yardımcı Yemek, Salata, Tatlı, Çorba, Ekmek Ve Çatal-bıçak Gibi Birbirinden Farklı Harici Ambalajlara İhtiyacı Ve Bunları Bir Arada Tutacak, Karton Kutu Veya Tepsi İhtiyacını Ortadan Kaldırır. Ho-re-ca Sektörü İçin En Büyük Sorun Olan Paket Servislerdeki Akma, Yemeklerin Birbirine Karışmaları, Koku Ve Tat Deformasyonunu Yok Eder. Öncelikle Sıcak, Sulu, Soğuk Ve Zeytinyağlı Ürünler İçin Önerilir. Açılma Ve Dökülme Riski Bulunan Sıcak, Likit, Soslu, Çok Taneli, Donuk Vb. Gibi Ürünler İçin Uygundur. kalite Ve Garanti: - Tabaksepeti.com Tüketici Güvenliği Politikası Gereğince, Migrasyon Testi Bulunan Ürünlerin Satışını Gerçekleştirir. kaynak: Yukarıda Yer Alan Açıklama Ve Görsellerin Tüm Hakkı Küchmann Danışmanlık İç Ve Dış Tic. Ltd. Şti. Tarafından Saklı Tutulmaktadır. Yazılı İzin Bulunmaksızın Kaynak Gösterilse Dahi Kısmen Ya Da Tamamen Kullanılamaz.
İçecek bardağa nasıl konulmalı? - Uras Benlioğlu ile Pratik Bilgiler 01:08
İçecek bardağa nasıl konulmalı? - Uras Benlioğlu ile Pratik Bilgiler 14.379 izlenme - 8 ay önce Bu vieomda, karton içecek kutularından bardağa dökmeden ve ortalığı batırmadan nasıl içecek dökülmesi gerektiğini anlattım.Eğer kutu bildiğinizin ters yönünde tutulursa,içeride hava sıkışması olmayacağı için içecek düz ve sakin bir şekilde bardağa dökülecektir. Abone olun! Pratik Bilgiler Sosyal Ağ Adresleri İnternet Sitem: www.uraslapratikbilgiler.com Facebook:https://www.facebook.com/PratikBilgil... Twitter: https://twitter.com/piratikbilgiler Onedio:http://onedio.com/profil/pratik-bilgiler İnstagram: http://instagram.com/mescalin Kamera : Nikon V1 İkinci kamera : Canon Eos 600 D Bazen üçüncü kamera : iphone 6 Işık : Reflekta led Montaj Programı : Edius Seslendirme Programı : AVS Mikrofon : M Audio microphone Yaka Mikrofonu: Rode Gözlük Markası : RVS BY V rvsbyv Ayakkabı Markası : Genelde New Balance Tişörtler : Bir çok marka giyiyorum ama favorim her zaman Lacoste 'tur. Kanalımda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler , " oha yok artık diyorum " diyeceğiniz deneyler , arkadaşlarınıza hadi sen de yap diye iddiaya girebileceğiniz oyunlar , basit oyuncaklar , kimyasal ve fiziksel deneyler , mutfak için püf noktaları , film dizi şarkı müzik kitap önerileri , kariyer tavsiyeleri , bulabilirsiniz. Bu videoları çekerken yıllarca Atv , Show Tv gibi kanallarda en son ve en güncel haberleri sunan ve seslendiren biri olarak hem ciddi ama çoğunlukla eğlenceli, komik, fail ve mizah dolu bir anlatım kullanıyorum. Uras Benlioğlu püf noktası pratik bilgiler mutfak sırları go pro hero kitchen secret
LEGO Bionicle Oyuncak Robot 70783 Protector Of Fire 05:20
LEGO Bionicle Oyuncak Robot 70783 Protector Of Fire 1.174 izlenme - 2 ay önce Oyuncak Abi en güzel LEGO oyuncakları videolarına LEGO Bionicle oyuncak robot serisi ile devam ediyor. İlk Bionicle robotumuz Protector Of Fire 70783 oyuncak setini birlikte açıp dünyayı kurtarıyoruz. Bize katılmak için buraya bas: http://goo.gl/ovvSrE LEGO oyuncak setleri videolarında Bionicle serisi ile devam ediyoruz. LEGO Bionicle oyuncaklarından ilk robotumuz Protector Of Fire 70783 numaralı LEGO oyuncağını birlikte yapıyoruz. Robotun en belirgin ve en iyi özelliği 8 mermi kapasiteli silahı ve çıkabilen maskesi. Yeni LEGO videoları oyuncak abi kanalında devam edecek. Diğer LEGO Oyuncak Setleri Videolarım: En Güzel LEGO Videolarım: LEGO Ninjago Oyuncak Seti Lava Falls 70753 https://www.youtube.com/watch?v=Nh4EqF-ECSg LEGO Friends Oyuncak Ambulans 41086 Veteriner Seti https://www.youtube.com/watch?v=6spgvG-C4UM LEGO Star Wars Oyuncak Uzay Gemisi Microfighters 75073 Vulture Droid https://www.youtube.com/watch?v=O0eDZEdIE28 LEGO Creator Oyuncak Tren 31015 https://www.youtube.com/watch?v=Q-8ecGoHuis LEGO City Oyuncak Yarış Arabası 60053 https://www.youtube.com/watch?v=FsDcE4T1tFI LEGO Friends Oyuncak Köpek Evi Puppy's Playhouse https://www.youtube.com/watch?v=e7dd0b0lR7E LEGO Ninjago Sürpriz Oyuncak Paketi https://www.youtube.com/watch?v=eJ1_v7CUctE LEGO Mini Figürler Sürpriz Oyuncak Paketi https://www.youtube.com/watch?v=vanHJT7gB4M LEGO City Oyuncak Polis ATV 60065 LEGO Friends Yavru Köpek Oyun Parkı 41088 (Puppy Training) LEGO City Oyuncak Polis Motoru 60041 (Crook Pursuit) LEGO Oyun Hamuru DEV Sürpriz Yumurta Açma Oyuncak Abi https://www.youtube.com/watch?v=EM2KdZRzKts Diğer Benzer Oyuncak Videoları: Transformers Oyun Hamuru DEV Sürpriz Yumurta Açma Oyuncak Abi https://www.youtube.com/watch?v=TLcJzf3YnII 6 Süper Kahraman Sürpriz Yumurta Açma Baymax Oyuncakları https://www.youtube.com/watch?v=RGlToBfyaKA Minecraft Oyuncak Mini Figür Seti Steve & Hayvanlar https://www.youtube.com/watch?v=PInScT34trw Minecraft Oyuncakları Enderman Oyuncak Figür Seti https://www.youtube.com/watch?v=-wmVbHIwlQM Minecraft Sürpriz Oyuncak Kutuları Açımı Seri 2 Oyuncakları https://www.youtube.com/watch?v=QP5v9ORwp8E Minecraft Karton Oyuncak Seti Hayvanlar Animal Mobs Pack https://www.youtube.com/watch?v=Aq8vn5yKEug Minecraft Oyuncak Seti Steve with Diamond Armor Figür https://www.youtube.com/watch?v=q5cBqf3KdM0 Minecraft Hangers Sürpriz Oyuncak Paketi Açımı Skeleton Anahtarlık https://www.youtube.com/watch?v=QRHO1hLA5x0 Minecraft Sürpriz Oyuncak Paketi Açma https://www.youtube.com/watch?v=M6OLkJ0Yl_0 Nerf Oyuncak Silah Zombie Strike DoubleStrike Kutu Açma https://www.youtube.com/watch?v=V72vYWbCZPs Nerf Oyuncak Silah N-Strike Elite Jolt & Nerf Rebelle Frizbi https://www.youtube.com/watch?v=pQd0-f7X63I BOOMco Oyuncak Silah Clipfire Tanıtımı Hedef Oyunlu https://www.youtube.com/watch?v=zm8euR-FyW4 Korkunç Sürpriz Yumurtalar Açma Oyuncak Abi https://www.youtube.com/watch?v=s8_XoSgHTz0 Beyblade Oyuncak Tanıtımı Metal Fury Wing Pegasus https://www.youtube.com/watch?v=i1OEcRWjM48 Uzaktan Kumandalı Oyuncak Ekskavatör Dözer Kepçe Tanıtımı https://www.youtube.com/watch?v=TVUEtcm6Ze0 Play Doh Oyuncak Arabalar Oyun Hamuru Seti ile Yol Yapma Oyunu https://www.youtube.com/watch?v=thYG_XFu3HE Transformers Bumblebee Oyuncak Araba Robot Tanıtımı https://www.youtube.com/watch?v=2CH4fWuOxXY Oyuncak Arabalar Volkswagen Golf GTI & Audi Q7 https://www.youtube.com/watch?v=rt2ctVlsNNc Kreo Oyuncak Jip Yapboz Seti Açımı OffRoad Runner https://www.youtube.com/watch?v=0v9K2xmLgtY Oyuncak Arabalar 4 Renkli Mini Diecast Araba Seti https://www.youtube.com/watch?v=gwGB34QIwyU Oyuncak Abi takip adresleri : Web Sitesi : http://www.oyuncakabi.com Blog : http://oyuncakabi.blogspot.com.tr Google + Plus Sayfası: https://plus.google.com/+OyuncakAbi Facebook : https://www.facebook.com/OyuncakAbi Twitter : https://twitter.com/OyuncakAbi LEGO oyuncak videoları Bionicle robot açımı
Kum Ocağında Kahve Pişirme Yöntemi Monalisa Kafe Beyoğlu Aykut Öğretmen 01:22
Kum Ocağında Kahve Pişirme Yöntemi Monalisa Kafe Beyoğlu Aykut Öğretmen 54 izlenme - 12 ay önce Türk kahvesi nasıl yapılır? Türk kahvesi nasıl yapılmalıdır? Ya da bir başka deyişle Türk kahvesi en iyi şekilde nasıl yapılabilir? Hiç kuşkusuz ki bu sorunun tek bir yanıtı yok. Kişiye göre en iyi tarif de değişecektir. Ama, aslına bakılacak olursa, Türk kahvesinin yapımı için temel bir yöntem vardır. Kahvenin Çekilmesi Leziz bir Türk kahvesi hazırlamanın ilk adımı kahve çekirdeklerinin çekilmesi ile başlar. Unutmayın ki, Türk kahvesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi kahve çekirdeklerinin mümkün mertebe ince çekilmesidir. Türk kahvesi dünyadaki en ince kahvedir!!! İnceliğin kıvamı bebek pudrası kıvamındadır. Bu iş elle çevrilen ya da elektrikli otomatik bir değirmen kullanabilirsiniz. Ama günümüzde, artık hemen herkes hazır kavrulmuş ve çekilmiş kahve kullanmaktadır. Kaliteli bir markanın kullanıma hazır Türk kahvesini satın alarak kahvenin çekilmesi adımını atlayabilirsiniz. Kahvenin Pişirilmesi Türk kahvesinin bir diğer kendine has özelliği ise pişirilmesi esnasında ortaya çıkar: kahveyi kayanatarak pişirmek! Türk kahvesi diğer kahve türleri arasında kaynatılarak hazırlanan tek kahvedir... Kahvenin lezzetinde önemli olan ilk unsur yukarıda anlatıldığı üzere kaliteli bir kahve kullanmaktadır. Sonraki unsur ise kullanılacak suyun kalitesidir. Kesinlikle musluk suyu kullanmayın. Musluk suyundaki klor kahvenizin tadını bozabilir... Kahve fincanınızı ağzına kadar soğuk içme suyu ile doldurup, suyu cezveye boşaltın. Her bir fincan için iki çay kaşığı kahve (bu yaklaşık olarak 5 gram kahve demektir) ekleyin cezveye. Eğer şeker ilave edeceksiniz bu aşamada arzunuza göre ilave edin. Esmer şeker daha sağlıklı olsa da Türk kahvesinde beyaz şeker daha iyi köpük elde etmenizi sağlar. Bu arada, kahvenizi mümkün olduğu kadar az şekerler için ki kahve tadını daha güçlü olarak alın. Kısık ateşte kahve ve şekeri iyice karıştırın. Sakın yüksek ateşte çabuk pişirmeye çalışmayın. Yaklaşık bir dakika içerisinde köpüğünüzün oluştuğunu göreceksiniz. Bu köpüğü fincana alıp kaynatmaya devam edin. Oluşan köpüğü tekrar fincana alın. Bu köpürt-köpüğü al işlemini tercihan 1 ya da 3 kez tekrar edin. Son olarak, kalan kahveyi bir taşım daha pişirin ve fincanlara boşaltın. Kahvenin İçilmesi Türk kahvesi hazırlanması olduğu kadar içilmesi ile de özel bir kahvedir. Diğer kahve türlerinde olduğu gibi acele içinde, bir yerlere koştururken elinize karton bir kutu ile alıp içebilceğiniz bir kahve değildir! Türk kahvesi sükunet içinde yudumlanması gereken bir keyif kahvesidir! Kahveyle beraber su servis edebilirsiniz. Ama bu su, kahveden önce içilmelidir ki ağızdaki diğer aromaların temizlenmesine yardım etsin... Afiyet olsun! :) Türk kahvesi dışındaki diğer kahvelerin nasıl yapılacağı konusunda Kahve Cini'ni ziyaret edebilirsiniz. Türk kahvesi nasıl yapılır?
1 TL 'ye Çorap Satarak 3 Defa Umreye Gitmek 02:05
1 TL 'ye Çorap Satarak 3 Defa Umreye Gitmek 17 izlenme - 3 ay önce 1 TL 'ye Çorap Satarak 3 Defa Umreye Gitti ( Türkiye Haberler Tv ) Afyonkarahisar’da 50 yaşındaki bir kadın, tanesini “1” TL’den sattığı çorapların parasını biriktirerek 3 defa umre ziyaretine gitti. Kutsal toprakları ziyaret etmek için 50 yaşına rağmen gecesini gündüzüne katarak çalışan Güler Gedik isimli 4 çocuk annesi kadın, Afyonkarahisar’ın en işlek caddelerinden birisi olan Ordu Bulvarı Caddesinde karton kutu üzerine sattığı çoraplarla eşi ile birlikte 3 defa umre ziyareti yaptı. Gedik, 1 TL’den günde yaklaşık 20 çift çorap sattığını ifade ederek umrenin ardından hacı da olmayı düşündüğünü kaydetti. Gedik çorap satarak gittiği Umre ziyareti ile ilgili şunları söyledi: “Çorapları Afyonkarahisar’dan alıyorum, 8 tanelik paketten 4 TL kar kalıyor. Günde 7 paket satıyorum, 20-25 TL günlük para kalıyor. Çorabı umreye gitmek için satıyorum. 1-1,5 yıl içerisinde bir Umre parası biriktiriyorum. Sattığım paradan yiyorum da, misafirim de geliyor, eve harçlık da yapıyorum. Kredi borcumuz var bir yandan. Üç senedir çorap satıyorum. Bu gittiğim üçüncü umrem. Çorapla birlikte sabahları şoförlere bükme (börek) satıyorum. İkindi saatlerinde tulumba tatlısı da satıyorum. Çoraptan günlük 20 TL para kalıyor. Bir umre ziyareti de 3 bin 100 TL’ye mal oluyor. Bu sene eşimi de umreye götürdüm. İnşallah bu sene hac içinde yazılacağım.” Kutsal topraklara gitmeleri konusunda herkese önerilerde de bulunan Gedik, “Oraya gitmek için dilencilik yapar yine giderim, oranın ibadetleri bir farklı. Kutsal topraklar güzel yerler. Babam ve kanser hastası olan ablama çok ısrar ettim gidin diye ama gitmediler, gitmelerini isterim yani” diye konuştu. Durumundan habersiz yaşlı kadından çorap alan müşteriler ise kadının çorap satarak umreye gittiğini öğrenince bir yerine 2-3 çorap alarak kadına daha fazla destek olmaya çalıştırlar.
LEGO Mixels Oyuncak Figürler Chomly 41512 03:56
LEGO Mixels Oyuncak Figürler Chomly 41512 1.076 izlenme - 1 ay önce Oyuncak abi en güzel LEGO setleri videolarına LEGO Mixels oyuncak figür serisi ile devam ediyor. Bu yeni LEGO videomda 41512 numaralı Chomly karakterini yapıyoruz. Tazmanya canavarına benzettiğim Chomly oyuncak figür karakterini ben çok sevdim. Kanalıma abone değilsen buraya tıklayarak abone olabilirsin: http://goo.gl/ovvSrE LEGO setleri videolarına LEGO Mixels serisi açarak devam ediyoruz. Yeni videomda Mixels serisinden 41512 Chomly figürünü açtık. Diğer LEGO Oyuncak Setleri Videolarım: LEGO Bionicle Oyuncak Robot 70783 Protector Of Fire https://www.youtube.com/watch?v=qLsKdfAt_c4 LEGO Ninjago Oyuncak Seti Lava Falls 70753 https://www.youtube.com/watch?v=Nh4EqF-ECSg LEGO Friends Oyuncak Ambulans 41086 Veteriner Seti https://www.youtube.com/watch?v=6spgvG-C4UM LEGO Star Wars Oyuncak Uzay Gemisi Microfighters 75073 Vulture Droid https://www.youtube.com/watch?v=O0eDZEdIE28 LEGO Creator Oyuncak Tren 31015 https://www.youtube.com/watch?v=Q-8ecGoHuis LEGO City Oyuncak Yarış Arabası 60053 https://www.youtube.com/watch?v=FsDcE4T1tFI LEGO Friends Oyuncak Köpek Evi Puppy's Playhouse https://www.youtube.com/watch?v=e7dd0b0lR7E LEGO Ninjago Sürpriz Oyuncak Paketi https://www.youtube.com/watch?v=eJ1_v7CUctE LEGO Mini Figürler Sürpriz Oyuncak Paketi https://www.youtube.com/watch?v=vanHJT7gB4M LEGO City Oyuncak Polis ATV 60065 LEGO Friends Yavru Köpek Oyun Parkı 41088 (Puppy Training) LEGO City Oyuncak Polis Motoru 60041 (Crook Pursuit) LEGO Oyun Hamuru DEV Sürpriz Yumurta Açma Oyuncak Abi https://www.youtube.com/watch?v=EM2KdZRzKts Diğer Benzer Oyuncak Videoları: Çöps Çetesi Oyun Hamuru DEV Sürpriz Yumurta Açma 100 Farklı Trash Pack Oyuncak Figürler https://www.youtube.com/watch?v=J5rn1yYZ18o Play Doh Örümcek Adam Green Goblin Savaşı Oyun Hamuru Seti Oyuncak Abi https://www.youtube.com/watch?v=3b0uUopz9rQ Beyblade Oyuncakları Metal Fury Duo Ice-Titan https://www.youtube.com/watch?v=lRy0jPuCHGg Sürpriz Oyuncak Paketleri Açma 2 Minişler MLP LEGO Zelfs Shopkins Karlar Ülkesi Oyuncakları https://www.youtube.com/watch?v=28tVx55d2kU Transformers Oyun Hamuru DEV Sürpriz Yumurta Açma Oyuncak Abi https://www.youtube.com/watch?v=TLcJzf3YnII 6 Süper Kahraman Sürpriz Yumurta Açma Baymax Oyuncakları https://www.youtube.com/watch?v=RGlToBfyaKA Minecraft Oyuncak Mini Figür Seti Steve & Hayvanlar https://www.youtube.com/watch?v=PInScT34trw Minecraft Oyuncakları Enderman Oyuncak Figür Seti https://www.youtube.com/watch?v=-wmVbHIwlQM Minecraft Sürpriz Oyuncak Kutuları Açımı Seri 2 Oyuncakları https://www.youtube.com/watch?v=QP5v9ORwp8E Minecraft Karton Oyuncak Seti Hayvanlar Animal Mobs Pack https://www.youtube.com/watch?v=Aq8vn5yKEug Minecraft Oyuncak Seti Steve with Diamond Armor Figür https://www.youtube.com/watch?v=q5cBqf3KdM0 Minecraft Hangers Sürpriz Oyuncak Paketi Açımı Skeleton Anahtarlık https://www.youtube.com/watch?v=QRHO1hLA5x0 Minecraft Sürpriz Oyuncak Paketi Açma https://www.youtube.com/watch?v=M6OLkJ0Yl_0 Nerf Oyuncak Silah Zombie Strike DoubleStrike Kutu Açma https://www.youtube.com/watch?v=V72vYWbCZPs Nerf Oyuncak Silah N-Strike Elite Jolt & Nerf Rebelle Frizbi https://www.youtube.com/watch?v=pQd0-f7X63I BOOMco Oyuncak Silah Clipfire Tanıtımı Hedef Oyunlu https://www.youtube.com/watch?v=zm8euR-FyW4 Korkunç Sürpriz Yumurtalar Açma Oyuncak Abi https://www.youtube.com/watch?v=s8_XoSgHTz0 Beyblade Oyuncak Tanıtımı Metal Fury Wing Pegasus https://www.youtube.com/watch?v=i1OEcRWjM48 Uzaktan Kumandalı Oyuncak Ekskavatör Dözer Kepçe Tanıtımı https://www.youtube.com/watch?v=TVUEtcm6Ze0 Play Doh Oyuncak Arabalar Oyun Hamuru Seti ile Yol Yapma Oyunu https://www.youtube.com/watch?v=thYG_XFu3HE Transformers Bumblebee Oyuncak Araba Robot Tanıtımı https://www.youtube.com/watch?v=2CH4fWuOxXY Oyuncak Arabalar Volkswagen Golf GTI & Audi Q7 https://www.youtube.com/watch?v=rt2ctVlsNNc Kreo Oyuncak Jip Yapboz Seti Açımı OffRoad Runner https://www.youtube.com/watch?v=0v9K2xmLgtY Oyuncak Arabalar 4 Renkli Mini Diecast Araba Seti https://www.youtube.com/watch?v=gwGB34QIwyU Oyuncak Abi takip adresleri : Web Sitesi : http://www.oyuncakabi.com Blog : http://oyuncakabi.blogspot.com.tr Google + Plus Sayfası: https://plus.google.com/+OyuncakAbi Facebook : https://www.facebook.com/OyuncakAbi Twitter : https://twitter.com/OyuncakAbi LEGO oyuncak videoları ve LEGO setleri Oyuncak Abi LEGO Mixels