Hoşgeldiniz!

kümes hayvanları

Üşümesinler Diye Tavuklarına Süveter Ören Kadın 01:15
Üşümesinler Diye Tavuklarına Süveter Ören Kadın 2.509 izlenme - 6 gün önce Kış yaklaştığı için giysilerimizi kalınlaştırıyor, kazaklarımızı raflardan indiriyoruz. Ancak yedi milyar nüfusu olan şu dünyada özellikle bir kişi bundan fazlasını yapıyor: İngiliz Nicola Congdon. 25 yaşındaki bu genç kadın tavuklar için süveter örüyor. 60 kadar tavuğu var. Bunların yarısı daha önce tavuk çiftliklerinde yaşamış tavuklar. Özellikle bunlar kışları çok üşüyormuş. Nicola ve annesi çevrelerindeki tavuk çiftliklerinden de süveter siparişleri almaya başlamışlar; yani işleri büyütmüşler. İşleri büyütmüşler derken bunu ticari olarak yapmıyorlarmış; kazandıkları para Güney Afrika'ya bir AIDS yetimhanesine gidiyormuş. Şimdi tekrarlayalım: Bir kadın tavukları üşümesin diye süveter örüyor, çevresindeki tavuk yetiştiricileri de ona aynı sebepten ötürü sipariş veriyorlar, bu kadın kazandığı parayı AIDS yüzünden yetim kalanlara bağışlıyor. Buradaki iyiliğin seviyesi bizi aştı... Aşağıda süveterli tavukların fotoğraflarını görebilirsiniz.
Bagdadı 00:21
Bagdadı 3.369 izlenme - 3 yıl önce gaziantep nizip hasan ATAOGLU nun kuşları
Horoz 01:00
Horoz 10.573 izlenme - 3 yıl önce Horoz
Gelincik 01:28
Gelincik 40.017 izlenme - 3 yıl önce Gelincik
Horoz Sesi 01:30
Horoz Sesi 22.378 izlenme - 2 yıl önce Horoz
kümes hayvanları 01:13
kümes hayvanları 5.507 izlenme - 6 yıl önce hobi olarak başladım üretiyorum
Bıldırcın 00:17
Bıldırcın 7.734 izlenme - 2 yıl önce Bıldırcın
Kesilmek İstemeyen Horoz Anne Diye Bagirdi 01:00
Kesilmek İstemeyen Horoz Anne Diye Bagirdi 3.066 izlenme - 7 ay önce Karapınar'da inanılmaz ama gerçek bir horoz hikayesi.
Kümes Hayvanlarının Ayna İle İmtihanı 03:26
Kümes Hayvanlarının Ayna İle İmtihanı 418 izlenme - 1 yıl önce İlk kez aynada kendini gören horoz, tavuk gibi kümes hayvanlarının tepkisini izliyoruz.
Sevimli Kızın Tavuk Sevgisi 01:27
Sevimli Kızın Tavuk Sevgisi 174 izlenme - 3 ay önce Sevimli kızın tavuk sevgisi izleyenleri şaşırtıyor. Tavuğu elleriyle yıkayan küçük kızın eğlenceli halleri sosyal medyada çok beğenildi. Nerede çekildiği belli olmayan videoda küçük kız, önündeki su dolu kaptan eline su alarak tavuğu yıkıyor. Tavuğun ise halinden memnun olduğu görülüyor.
Penguen Gibi Yürüyen Tavuk 01:41
Penguen Gibi Yürüyen Tavuk 4.032 izlenme - 1 ay önce Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde Yunus Hasırcı isimli vatandaşın evinde beslediği tavuk penguen gibi yürümeye başlayınca ilgi odağı oldu. 10 civciv birlikte büyürken, içlerinden biri ağustos ayından bu yana penguen gibi yürümeye başladı. Tavuğun farklı yürüdüğünü görünce şaşırdığını söyleyen Yunus Hasırcı, "Evimde tavuk yetiştirerek hem etinden hem de yumurtasından yararlanıyorum. Mayıs ayında tavuklarımdan biri gurk oldu. Tavuğun altına on yumurta bıraktım. 21 gün sonra civcivler çıktı. İçlerinden biri geçen ağustos ayından bu yana penguen gibi yürümeye başladı. Yiyeceklerini normal yemekte ancak yürümesi penguen gibi hayret ettim" dedi. Penguen yürüyüşlü tavuk görenlerin ilgisini çekmeye başladı. Tavuğu kesmeyi düşünmediğini belirten Yunus Hasırcı, "Yaşadığı kadar yaşasın" diye konuştu.
İlk Kez Kar Gören Tavuklar 02:42
İlk Kez Kar Gören Tavuklar 11.366 izlenme - 1 yıl önce Uzun zamandır kapalı oldukları yerden çıkarılan tavuklar dışarıda kar ile karşılaşıyor, bakalım tepkileri nasıl oluyor.
Bıldırcın 3 01:46
Bıldırcın 3 189 izlenme - 2 yıl önce Bıldırcın 3
Tavukların Lazerle İmtihanı 01:29
Tavukların Lazerle İmtihanı 638 izlenme - 2 yıl önce Tavukların Lazerle İmtihanı
Enjektör Yutan Tavuğa Operasyon 01:07
Enjektör Yutan Tavuğa Operasyon 84 izlenme - 11 ay önce Zonguldak’ta enjektör yutan tavuğa operasyon yapıldı. Enjektör, başarılı geçen operasyonun ardından tavuğun kursağından çıkartıldı.
Hapşıran Tavuk Gördünüz mü? 00:47
Hapşıran Tavuk Gördünüz mü? 1.830 izlenme - 1 yıl önce Hapşıran tavuk sizi şaşkına çevirecek, hatta hapşırırken çıkardığı ses sizi gülümsetecek. Hapşıran tavuk sizlerle...
Yavru Ördekler 00:10
Yavru Ördekler 1.211 izlenme - 3 yıl önce
barışçı kümes hayvanları...:))))) 00:28
barışçı kümes hayvanları...:))))) 707 izlenme - 6 yıl önce olay budur işte tavuk deyipte geçme_
Kayra Hayvanat Bahçesi 01:04
Kayra Hayvanat Bahçesi 548 izlenme - 3 yıl önce kayra cınar ördeklere yem veriyor
Pit Bull'un, Horoza ve Diğer Kümes Hayvanlarına Karşı Tavrı 01:53
Pit Bull'un, Horoza ve Diğer Kümes Hayvanlarına Karşı Tavrı 63 izlenme - 3 ay önce Son zamanlarda sitede gördüğümüz pitbull saldırılarının neden sürekli türkiyede olduğunun sebebini belki daha iyi anlarsınız. Çünkü ülkemizde kendi ezikliklerini içlerine bastıran kimseler, bu hayvanları şiddetle yetiştirip, şiddet dolu güçlü bir köpek gezdirip herkesin yanından tedirgin geçmesini istiyor. Kendilerini tatmin ediyorlar. Halbuki daha önce de çok gördüğümüz gibi kocaman bir aslan bile sevgiyle yetiştirildiğinde büyüdüğünde size yine sevgiyle yaklaşıyor. Aynen bu videoda olduğu gibi. Pitbull yanındaki onca küçük hayvana-yavruya hiç birşey yapmadan oynuyor hatta küçücük hamstera sevgisini nasıl gösteriyor izleyelim. Hala gelip de vahşi hayvan bu böröröbörörö diye konuşan hayvanları dışarı alalım. Siz bu kafayla çocuk bile yetiştirmeyi denemeyin zaten, yetiştirenleri görüyoruz sağda solda ona buna bıçak çekiyorlar. Sevgiyle kalın.
horoz dövüşü baskını 02:09
horoz dövüşü baskını 4.096 izlenme - 5 yıl önce kümes hayvanları derneği’ne ’horoz dövüşü’ baskını 12 gözaltı
hint horozları 01:09
hint horozları 91.326 izlenme - 5 yıl önce hint horozları
Ev Tipi Yada Avcılar İçin Bıldırcın Tüy Yolma Makinası 06:05
Ev Tipi Yada Avcılar İçin Bıldırcın Tüy Yolma Makinası 213 izlenme - 3 ay önce Ev tipi tüm kümes hayvanları yolum işleminde kullanılan bu makine araç inverteri ile çalıştırılarak avda da bıldırcın ve ördek yolumunda kullanılabilir
İşte Hoçvanın Tarihi Ve Köyleri 01:11
İşte Hoçvanın Tarihi Ve Köyleri 94 izlenme - 3 yıl önce Hoçvan,Ardahan Merkez'e bağlı bir nahiyedir. Kafkasya ve Anadolu arasında sıkışıp kalan Hoçvan bir sınır bölgesi olmasından mütevellit birçok kültüre ev sahipliği yaptı(Urartular,Medler,Persler,Bizanslılar,Gürcüler,Osmanlılar...).Ve üzerinde yaşayan her kültürün izlerini barındırmaktadır. Bölgede yaşanan bu el değiştirmeler bölgenin kültürel ve ekonomik yapısının değişmesinde etkin rol oynamıştır. dünyanın en tanınmış köylerinden biri olan marka köy kora'da hoçvan sınırları içinde yer alır Hoçvan köyleri,yaylaları,doğal yapısı,doğal yaşayışı ve festivalleriyle adından sıkça bahsettiren bir bölge olmayı başarmıştır.Bu nahiyenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.Yörede yoğun olarak koyun ve sığır yetiştiriciliği yapılır Ayrıca kümes hayvanları olan kaz ve tavuk yetiştiriciliğide yapılır .Hoçvan yaylalarının bereketlerinden bir başka üretim ise Çiçek Balı'dır Bu özel bal Türkiye'nin her yerinde aranır ancak yeterince üretim olmadığından bulunamaz.Bölgede ayrıca patates,arpa ve buğday yetiştiriciliği de yapılır. 2012 Yılından önce Ardahan hoçvanda 21 köy vardı.. ancak Ardahan olmak üzere Türkiye ve dünyada bir çok yerin Tanıtımı yapan Mehmet Ali Arslan 2012 Yılında yerel halkın istekleri ve yaylakarakolu köyün bağımsız bir köy olduğunu Göz önüne alarak Yaylakarakolu köyü Hoçvan köy listesine ekledi böylece hoçvan köy sayısını 22'ye çıkartmış oldu Günümüzde hoçvanda 22 köy mevcuttur Bu köylere tarih boyunca birçok değişik isimler verilmiştir Köylerin eski ve Günümüzde kullanılan isimleri aşağıdaki gibidir 1 BAYRAMOĞLU+MEHMETALİARSLAN+KORA 2 HASKÖY+XAS 3 AŞAĞIKURDOĞLU+KURDOĞLİYAJERİN 4 HACIALİ+HECİALİ 5 TAZEKÖY+BEBEREG+DÖŞELİ 6 ÇALABAŞ+ÇELEBAŞİ 7 OTBİÇEN+KIMILİ 8 NEBİOĞLU+NEBİOĞLİ 9 ÖMERAĞA+OMERAGA 10 TUNCOLUK+PANİK 11 BİNBAŞAR+MURKA 12 KÖPRÜCÜK+XESKAR 13 LEHEMLİ +LÊHÊNİYA 14 DAĞCI+TİKOŞ 15 YUKARIKURDOĞLU+KURDOĞLİYAJORİN 16 TAŞLIDERE+PANGİS 17 BEŞİKTAŞ+MICUC 18 ÇAĞLAYIK+ERDEMEL 19 SAMANBEYLİ+SIXIRPET 20 GÖLGELİ+KORGELİ 21 ÇOBANLI+KÊLİK 22 YAYLAKARAKOLU
Sacınızın Hızlı Uzaması İcin Ne Yapabilirsiniz? 02:28
Sacınızın Hızlı Uzaması İcin Ne Yapabilirsiniz? 53 izlenme - 6 ay önce Saçınızın bir an evvel uzamasını istiyor olabilirsiniz. Fakat arkadaşlar maalesef bunun için sihirli bir formül yok. İhtiyacınız olan ilk şey sabır. Vereceğimiz ipuçları saçınızın uzamasını hızlandıracaktır ama yine de mucize beklemek yanlış olur. Japon yemeklerini tattık videosu: http://www.youtube.com/watch?v=Gg8ihW... Hızlı uzayabilmesi için saçlarınızın sağlıklı olması şart. Sağlam kafa nasıl sağlam vücutta bulunuyorsa, sağlam saç da sağlam kafada bulunuyor. Öncelikle beslenmenize dikkat etmelisiniz. Birinci tüketmeniz gereken besin grubu, proteinler. Saçın büyük bölümünü keratin oluşturur. Daha fazla keratin için protein almanız şart. Bol bol yağsız kırmızı et, balık, yumurta, kümes hayvanları ve fındık, badem gibi kuruyemişler yemelisiniz. İkinci besin grubu, demir ve çinko içeren yiyecekler. Yine kırmızı et ve yumurta, bunların yanında da mercimek, fasulye, süt ve süt ürünleri tüketmelisiniz. Bazı vitaminler de sağlıklı saçlar için oldukça önemli. Örneğin, C vitamini saç hücreleri için çok kıymetli. Kışın portakalı, yazın çileği elinizden düşürmeyin. Ayrıca brokoli ve biber de iyi birer C vitamini kaynağıdır. Saçlarınızın C vitamini kadar B vitaminine de ihtiyacı var. Bu sayede saçlarınız güçlenecek. Bol bol deniz ürünü, ıspanak, muz ve mercimek tüketin. Beslenme kısmı böyle. Peki başka ne yapabilirsiniz? Saç diplerine masaj yapmak fayda sağlayacaktır. Banyoda şampuan yaparken saç derinize yumuşak hareketlerle masaj yapın. Saç derinizdeki kan dolaşımını hızlanacağı için saçlarınız güçlenir. Banyodan sonra saç diplerine bitkisel yağlarla masaj yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı veya kayısı yağı gibi satın alabileceğiniz yağlar kullanabileceğiniz gibi, evinizdeki zeytinyağı da yeterli olur. Masajdan sonra saçlarınızı havluya sarın veya bone takın. 3-4 saat o şekilde kalsın. Ardından yıkayın. Bu saydıklarımızın yanısıra, saçınızı yıpratan uygulamalardan da mümkün olduğunca kaçınmalısınız. En başta saçınızı ısıdan uzak tutun. Fön makinesi ve saç düzleştiricileri saça zarar verir. Hatta saçlarınızı sıkı sıkıya toplamak da onları cansızlaştırır. Saç kırıklarınızın olması, saçlarınıza iyi bakmadığınıza işarettir. Sağlıklı saçlarda saç kırığı nadiren olur.