Hoşgeldiniz!

Nejat Uygur

Nejat Uygur 05:48
Nejat Uygur 41.263 izlenme - 2 yıl önce Nejat Uygur
Nejat Uygur Ve Necla Uygur 01:45
Nejat Uygur Ve Necla Uygur 24.717 izlenme - 2 yıl önce Beylikdüzü belediye başkanı Vehbi orakçı 14 şubat Dünya sevgililer günü dolayısıyla bir süredir rahatsız olan Nejat Uygur'u ziyaret etti. Orakçı Nejat ve Necla uygur çiftine yılın sevgilisi plaketi verdi.
Nejat Uygur Komik Sahne 01:22
Nejat Uygur Komik Sahne 31.661 izlenme - 2 yıl önce Trafik kazası
Nejat Uygur Politikacılara Sesleniyor 02:37
Nejat Uygur Politikacılara Sesleniyor 8.217 izlenme - 2 yıl önce Nejat Uygur, Sizinki Can Da Bizimki Patlıcan Mı oyununda politikacılara sesleniyor.
Zamsalak Nejat Uygur Tiyatrosu 01:08:37
Zamsalak Nejat Uygur Tiyatrosu 2.241 izlenme - 8 ay önce Türk Tiyatrosunun Gelmiş Geçmiş En Büyük Ustalarından Nejat Uygur, 10 Ağustos 1927 Tarihinde Kilis'te Doğdu. İlkokulu Siirt, Ezine Ve İntepe'de Okudu. 1938 Yılında İlkokul Öğrencisiy...
Dört Parmaklı Nejat Uygur 00:06
Dört Parmaklı Nejat Uygur 5.065 izlenme - 2 yıl önce Dört Parmaklı Nejat Uygur
Kaynanatör Nejat Uygur Tiyatrosu 01:37:16
Kaynanatör Nejat Uygur Tiyatrosu 1.224 izlenme - 8 ay önce Türk Tiyatrosunun Gelmiş Geçmiş En Büyük Ustalarından Nejat Uygur, 10 Ağustos 1927 Tarihinde Kilis'te Doğdu. İlkokulu Siirt, Ezine Ve İntepe'de Okudu. 1938 Yılında İlkokul Öğrencisiy...
Nejat Uygur Hayatını Kaybetti 01:22
Nejat Uygur Hayatını Kaybetti 2.895 izlenme - 2 yıl önce Bir Süredir Kaldırıldığı Hastanede Tedavi Gören Sanatçı Nejat Uygur Hayatını Kaybetti
Nejat Uygur Hayatını Kaybetti 02:37
Nejat Uygur Hayatını Kaybetti 931 izlenme - 2 yıl önce Bir süredir kaldırıldığı hastanede tedavi gören sanatçı Nejat Uygur hayatını kaybetti. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Nejat Uygur, rahatsızlığı sebebiyle Medistate Kavacık Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Tedavi gördüğü hastaneden gelen bilgi doğrultusunda Nejat Uygur'un hayatını kaybettiği öğrenildi! NEJAT UYGUR KİMDİR ? Nejat Uygur, (d. 10 Ağustos 1927, Kilis), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Öğretmen bir annenin ve subay bir babanın üç çocuğundan ortancası olan Uygur, Kilis'li sanatçı İsmail Dümbüllü tarafından keşfedilmiş ve meşhur edilmiştir. Eğitimini Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde tamamlamıştır. İlkokulu Siirt, Ezine ve İntepe'de okumuş ve bu dönemde tiyatroya müsamerelerle başlamıştır. Sarıyer, Çanakkale ve Manisa'da ortaokulu tamamladıktan sonra Güzel Sanatlar Akademisi'nin Heykel bölümüne girmiş; fakat mezun olamamıştır. 1943 yılında Sarıyer Halkevi'nde başladığı boksla beraber spora karşı ilgisi artmıştır. Atletizm ve su topu dışında iyi de bir at binicisidir. 1950 yılında Necla Uygur ile hayatını birleştirmiştir. Tiyatroya profesyonel anlamda 1949'da "Nejat Uygur Tiyatrosu" ile adım atmıştır. Nejat Uygur, düşündüğü ilk mesleğin tiyatro olmadığını belirtmiştir: Cquote Gençlik yıllarında Amerika'ya ulaşmak isteğiyle gemici olmuştur: Cquote 13 yıl süren Anadolu turneleri sürecinde sırasıyla Ahmet, ikiz kardeş olan Süheyl ile Süha, Kemal, Behzat adlı beş erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Süheyl ve Behzat babalarının deyimiyle "armut ağacının dibine düşmüş" ve tiyatrocu olmuşlardır. 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır. Uygur, 10 Eylül 2007'de beyin damarlarında oluşan bir tıkanıklık nedeniyle vücudun sol tarafında kısmî felç geçirmiştir. Sağlık durumuna ilişkin yapılan basın toplantısında Uygur'un sol kolunu hareket ettiremediği, yüzünde kayma olduğu, bacağında biraz hareket olduğu, konuşmasının ise düzgün olduğu ifade edilmiştir. Oğulları Süheyl ve Behzat Uygur son açıklamalarında Nejat Uygur'un artık geçmişiyle yaşadığını söylemişlerdir.
Nejat Uygur Tiyatro Sahnesi 01:22
Nejat Uygur Tiyatro Sahnesi 2.058 izlenme - 2 yıl önce Nejat Uygur Tiyatro Sahnesi
Nejat Uygur Politikacılara Sesleniyor 02:37
Nejat Uygur Politikacılara Sesleniyor 1.886 izlenme - 2 yıl önce Nejat Uygur Anısına.. Huzur İçinde Yat Güzel İnsan.
Nejat Uygur Vine 00:06
Nejat Uygur Vine 989 izlenme - 2 yıl önce
Nejat Uygur Tiyatro Sahnesi 01:22
Nejat Uygur Tiyatro Sahnesi 897 izlenme - 2 yıl önce Mekanin Cennet Olsun Guzel Insan Seni Unutmayacaz.
Nejat Uygur Bütün Vineları 09:10
Nejat Uygur Bütün Vineları 488 izlenme - 2 yıl önce Nejat Uygur Bütün Vineları
Behzat Uygur Vine Tokadı 00:06
Behzat Uygur Vine Tokadı 801.199 izlenme - 2 yıl önce Behzat Uygur Vine Tokadı Behzat Uygur, 21 Nisan 1963 tarihinde Adana'da doğmuştur. Ailece aslen Kilis’lilerdir. Tiyatrocu Nejat Uygur, Nejla Uygur çiftinin 5 oğlundan en küçüğüdür. Sırasıyla; Ahmet, Süheyl Uygur, Süha, Kemal ve Behzat Uygur. Behzat Uygur Adana'da doğmuş, Süheyl- Süha Samsun, Kemal Antakya, en büyük abileri Ahmet de İstanbul'da vapurda doğmuş. Süheyl ve Behzat babalarının deyimiyle "armut ağacının dibine düştüler" ve tiyatrocu oldular. Behzat Uygur, 3 yaşındayken Adana'dan İstanbul'a gelmişler.Süheyl Uygur ile Süha ikiz kardeştirler. Tiyatro sahnesine, 1987 yılında Ankara’da ilk defa babasının “Hastane mi Kestane mi” oyunu ile tiyatroya başladı. Tiyatroculuktan önce uzun yıllar Galatasaray’da futbol oynadı. Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler doğdukları andan itibaren içinde bulundukları "Nejat Uygur Tiyatrosu"nda bir çok oyunda yer aldılar. Burada edindikleri bilgi birikimini ve tecrübe ile, 1991 senesinde "Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu"nu kurdular. Süheyl/Behzat Uygur tiyatrosu kurulduktan sonra Boynuz Kulağı Geçer, Üç Salakşörler, Hişt Hişt Teleköle ve Kodum mu Oturturum adlı oyunları ile 11 yıl boyunca hiç aralıksız tiyatro sahnelerinde yer aldılar. “Şahane Pazar” adlı eğlence Proğramını abisi Süheyl Uygur’la birlikte sundu. 1993 yılından itibaren aralıksız 8 yıl sürdürdükleri "Şahane Pazar" programı ile TV ekranlarının vazgeçilmez ikilisi oldular.Şahane Pazar Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin başarısı sayesinde bir ekran klasiği olmayı başarmıştır. Ayrıca bir de “Ha Babam De Babam” adlı bir program yapmışlardır. Sunuculuk ve tiyatro alanında bir çok ödül kazandılar. Müzik sektöründe de bir ilke imza atarak müzik ve mizahı birleştirdikleri bir single çıkardılar. "Abdülkadir" isimli singlelarının satış rakamı yaklaşık 200.000'e ulaştı. Bu da Uygur isminin markalaştığını, yaptıkları her işin tüketicisi olduğunun göstergesidir. Yeni Asır’da kardeşi Süheyl Uygur ile birlikte bir dönem tam sayfa yazılar yazdılar. Behzat Uygur, Çiğdem Hanım ile evli olup Nejat ve Behzat adında iki oğlu vardır. Behzat Uygur'un Yer Aldığı Tiyatro Oyunları: Hastane mi Kestane mi? Cibali Karakolu Miğferine Çiçek Eken Asker Şeyine Şey Ettimin Şeyi Alo Orası Tımarhane mi? Üçüncü Biri Good Morning Ankara Marko Paşa Boynuz Kulağı Geçer Üç Salakşörler Hişt Hişt Teleköle Kodum mu Oturturum Güldüren Şüphe Sunduğu Proğramlar Ve Filmleri : 2011 - Kaç Para? (Sunucu) 2011 - Benimle Oynar mısın? 2009 - Bak Şu Duvara (Sunucu) 2009 - Korolar Carpışıyor (Sunucu) 2008 - Harika Show(Sunucu) 2008 - Amiral Battı(Sunucu) 2007 - Buzda Dans (Sunucu) 2003 - Hırçın Menekşe 2001 - Yeşil Işık 2001 - Her şey Oğlum İçin 1996 - Bir Aşkın Bittiği Yer 1993 - Şahane Pazar(Sunucu) 1990 - Hüsnü Kuruntu Ailesi 1989 - Kafadarlar (dizi)
Nejat Uygur'un Hayatı 06:53
Nejat Uygur'un Hayatı 762 izlenme - 2 yıl önce nejat uygur (10 ağustos 1927, kilis-18 kasım 2013, istanbul), türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. öğretmen bir annenin ve subay bir babanın üç çocuğundan ortancası olan uygur, eğitimini anadolu'nun çeşitli bölgelerinde tamamlamıştır. ilkokulu siirt, ezine ve intepe'de okumuş ve bu dönemde tiyatroya müsamerelerle başlamıştır. sarıyer, çanakkale ve manisa'da ortaokulu tamamladıktan sonra güzel sanatlar akademisi'nin heykel bölümüne girmiş; fakat mezun olamamıştır. 1943 yılında sarıyer halkevi'nde başladığı boksla beraber spora karşı ilgisi artmıştır. atletizm ve su topu dışında iyi de bir at binicisidir. 1950 yılında necla uygur ile hayatını birleştirmiştir. tiyatroya profesyonel anlamda 1949'da 'nejat uygur tiyatrosu' ile adım atmıştır. nejat uygur, düşündüğü ilk mesleğin tiyatro olmadığını belirtmiştir.
Nejat Uygur Hayatını Kaybetti. 02:37
Nejat Uygur Hayatını Kaybetti. 419 izlenme - 2 yıl önce Usta Komedyen Nejat Uygur Hayatını Kaybetti.
Nejat Uygur - Beyaz Ayakkabı 00:06
Nejat Uygur - Beyaz Ayakkabı 73.318 izlenme - 2 yıl önce Vine Türkiye - O Cocuk Nejat Uygur ( Beyaz Ayakkabi ) Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Nejat Uygur - Oy Mevzusu 09:32
Nejat Uygur - Oy Mevzusu 120.531 izlenme - 5 yıl önce Öğretmen bir annenin ve subay bir babanın üç çocuğundan ortancası olan Uygur, Kilisli sanatçı İsmail Dümbüllü tarafından keşfedilmiş ve meşhur edilmiştir. Eğitimini Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde tamamlamıştır. İlkokulu Siirt, Ezine ve İntepe'de okumuş ve bu dönemde tiyatroya müsamerelerle başlamıştır. Sarıyer, Çanakkale ve Manisa'da ortaokulu tamamladıktan sonra Güzel Sanatlar Akademisi'nin Heykel bölümüne girmiş; fakat mezun olamamıştır.
Nejat Uygurdan Minareci 04:02
Nejat Uygurdan Minareci 508 izlenme - 2 yıl önce
Nejat Uygur'u Kaybettik 01:03
Nejat Uygur'u Kaybettik 69 izlenme - 2 yıl önce Tiyatro, Sinema Ve Dizi Oyuncusu Nejat Uygur, Medistate Kavacık Hastanesi'nde 19.45 Sıralarında Hayatını Kaybetti.
Nejat Uygur'un Son Görüntüleri 02:37
Nejat Uygur'un Son Görüntüleri 24.706 izlenme - 2 yıl önce Nejat Uygur hayatını kaybetti, işte büyük usta Nejat Uygur'un son görüntüleri.
Nejat Uygur - Goethe Açılımı 05:48
Nejat Uygur - Goethe Açılımı 1.917 izlenme - 7 ay önce Efenim evvel zaman içerisinde parodileriyle gönüllerimize taht kuran Nejat Uygur'un, yine mesajın gediğine uturtulmuş, aşırı sanat içerikli* Goethe parodisini hep beraber izleyelim..
Nejat Uygur - Bütün Vinelar 14:57
Nejat Uygur - Bütün Vinelar 911 izlenme - 1 yıl önce Tüm Vine Ünlülerinin Vine Videolarını Bu Kanalda İzleyebilirsiniz Abone Olmayı Unutmayınız.Kanalda Müzik Veya Klip'de Paylaşıyoruz.İyi Günler İyi Seyirler.
Nejat Uygur Anısına - Laaa 01:43
Nejat Uygur Anısına - Laaa 353 izlenme - 8 ay önce Tiyatro'nun efsane ismi Nejat Uygur, solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti. Nejat Uygur uzun süredir hastanede tedavi görüyordu. Öğretmen bir anne ve subay bir babanın oğlu olarak 1927'de dünyaya gelen Nejat Uygur, öğrencilik yıllarında tiyatroya başlamıştı.
Nejat Uygur Anısına - Laaa 01:43
Nejat Uygur Anısına - Laaa 221 izlenme - 9 ay önce Tiyatro'nun efsane ismi Nejat Uygur, solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti. Nejat Uygur uzun süredir hastanede tedavi görüyordu. Öğretmen bir anne ve subay bir babanın oğlu olarak 1927'de dünyaya gelen Nejat Uygur, öğrencilik yıllarında tiyatroya başlamıştı. Haberi için: http://oned.io/h/204865
 Efsane Tiyatrocu Nejat Uygur Öldü Başımız Sağolsun 07:35
Efsane Tiyatrocu Nejat Uygur Öldü Başımız Sağolsun 13.887 izlenme - 2 yıl önce Bir süredir kaldırıldığı hastanede tedavi gören ünlü tiyatrocu Nejat Uygur vefat etti. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Nejat Uygur, rahatsızlığı sebebiyle Medistate Kavacık Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Tedavi gördüğü hastaneden gelen bilgi doğrultusunda Nejat Uygur'un hayatını kaybettiği öğrenildi.Türk tiyatrosunun ünlü ismi Nejat Uygur hayatını kaybetti. Uygur, 10 Eylül 2007'de beyin damarlarında oluşan bir tıkanıklık nedeniyle vücudun sol tarafında kısmî felç geçirmiştir. Sağlık durumuna ilişkin yapılan basın toplantısında Uygur'un sol kolunu hareket ettiremediği, yüzünde kayma olduğu, bacağında biraz hareket olduğu, konuşmasının ise düzgün olduğu ifade edilmişti. Az önce ünlü tiyatrocunun vefat ettiği haberi basına duyuruldu.NEJAT UYGUR KİMDİR? Nejat Uygur, (10 Ağustos 1927 Kilis - Gaziantep), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Öğretmen bir annenin ve subay bir babanın üç çocuğundan ortancası olan Uygur, Kilisli sanatçı İsmail Dümbüllü tarafından keşfedilmiş ve meşhur edilmiştir. Eğitimini Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde tamamlamıştır. İlkokulu Siirt, Ezine ve İntepe'de okumuş ve bu dönemde tiyatroya müsamerelerle başlamıştır. Sarıyer, Çanakkale ve Manisa'da ortaokulu tamamladıktan sonra Güzel Sanatlar Akademisi'nin Heykel bölümüne girmiş; fakat mezun olamamıştır. 1943 yılında Sarıyer Halkevi'nde başladığı boksla beraber spora karşı ilgisi artmıştır. Atletizm ve su topu dışında iyi de bir at binicisidir. 1950 yılında Necla Uygur ile hayatını birleştirmiştir. Tiyatroya profesyonel anlamda 1949'da "Nejat Uygur Tiyatrosu" ile adım atmıştır. Nejat Uygur, düşündüğü ilk mesleğin tiyatro olmadığını belirtmiştir: "Benim düşündüğüm ilk meslek pilotluktu. Çocukluğumda pilot olacağımı düşünürdüm. Hatta hiç unutmam Manisa'da olduğumuz yıllarda, yatak çarşaflarını alıp yüksek bir yerden aşağı atlamayı planlamıştım. Tecrübe pilotu olarak önce ağabeyim atladı ve ayağını kırdı. Ağabeyim Zeki Ayhan Uygur, Amerika'da ünlü bir beyin cerrahı şimdi. Onunla gurur duyuyorum. Ağabeyim burada deniz albayıydı, ordudan ayrıldı sonra." Gençlik yıllarında Amerika'ya ulaşmak isteğiyle gemici olmuştur: "Benim gençliğimde herkeste Amerika'ya gitmek gibi çok yoğun bir istek vardı. Bu yüzden liman cüzdanı çıkarttım ve gemici oldum. Hiç unutmam, bir Panama şilebinde çalıştım. Gemide kimsenin canı sıkılmazdı. Onlara fıkralar anlatır, taklitler yapardım. Herkes çok gülerdi. Sonra askere gittim, orada da arkadaşlarımı çok güldürürdüm. Giderek insanların yüzünü güldürmek bende tutku oldu. Sonra da tiyatro başladı zaten." 13 yıl süren Anadolu turneleri sürecinde sırasıyla Ahmet, ikiz kardeş olan Süheyl ile Süha, Kemal, Behzat adlı beş erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Süheyl ve Behzat babalarının deyimiyle "armut ağacının dibine düşmüş" ve tiyatrocu olmuşlardır. 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır. Uygur, 10 Eylül 2007'de beyin damarlarında oluşan bir tıkanıklık nedeniyle vücudun sol tarafında kısmî felç geçirmiştir. Sağlık durumuna ilişkin yapılan basın toplantısında Uygur'un sol kolunu hareket ettiremediği, yüzünde kayma olduğu, bacağında biraz hareket olduğu, konuşmasının ise düzgün olduğu ifade edilmiştir.[4] Oğulları Süheyl ve Behzat Uygur son açıklamalarında Nejat Uygur'un artık geçmişiyle yaşadığını söylemişlerdir. Ödülleri 2007 - Altın Kelebek TV Yıldızları Yarışması "Tiyatroya Destek Yılı Özel Ödülü" 2006 - Kemal Sunal Kültür Sanat Ödülü "En İyi Tiyatrocu" 1999 - 22. Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri "Belkıs Dilligil Onur Ödülü" Önemli tiyatro oyunları Alo Orası Tımarhane mi? Aman Özal Duymasın Benim Annem Evden Neden Kaçtı Cibali Karakolu Hanedan Hastane mi? Kestane mi? Kaynanatör Miğferine Çiçek Eken Asker Minti Minti Sizinki Can da Bizimki Patlıcan mı? Son Umudum Milli Piyango Şeyini Şey Ettiğimin Şeyi Şeytandan 29 Gün Evvel Doğan Çocuk (Minti Minti 2) Zamsalak Filmleri 2007 - Beyaz Melek 2004 - Vizontele Tuuba 1974 - Cafer'in Nargilesi 1971 - Cafer Bey İyi, Fakir Ve Kibar 1970 - Cafer Bey
Cibali Karakolu Nejat Uygur Tiyatrosu 38:23
Cibali Karakolu Nejat Uygur Tiyatrosu 765 izlenme - 8 ay önce Türk Tiyatrosunun gelmiş geçmiş en büyük ustalarından Nejat Uygur, 10 Ağustos 1927 tarihinde Kilis'te doğdu. İlkokulu Siirt, Ezine ve İntepe'de okudu. 1938 yılında ilkokul öğrencisiy...
Nejat Uygur Son Yolculuğuna Uğurlandı 03:35
Nejat Uygur Son Yolculuğuna Uğurlandı 1.619 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Nejat Uygur İstanbulda son yolculuğuna uğurlandı. Nejat Uygur için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenlendi. Uygur Ailesi adına konuşma yapan Behzat Uygur "Bizim babamız, ustamızla bambaşka bir ilişkimiz vardı. Öncelikle güler eğlenirdik. Her kesimin, herkesin sanatçısı olmayı düşündü. Bu anlamda da bizim için bir örnek olmuştur. Bedenen aramızda olmayacak ama her zaman bizim aramızda olacak. Boğazıma düğümleniyor fazla da konuşamıyorum. 'Küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden, ortancaların alnından öperim' derdi oyunların sonunda babam, ben de öyle bitireyim konuşmamı" dedi. Hayatını kaybeden Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Nejat Uygur için Teşvikiye Camii'nde öğle namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Uygur'un eşi, çocukları, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakeerci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sanat dünyasından bir çok isim ve sanatçının çok sayıda seveni katıldı. Uygur'un eşi Necla Uygur ve çocukları taziyeleri kabul etti. Cenaze namazının ardından Uygur'un tabutu omuzlara alınarak cenaze aracına konuldu. Uygur'un naaşı Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
Nejat Uygur'un Anısına 05:48
Nejat Uygur'un Anısına 355 izlenme - 2 yıl önce Dolunay Deniz Bodrum