Hoşgeldiniz!

normal doğum

Canlı Doğum Görüntüleri Normal Doğum 03:21
Canlı Doğum Görüntüleri Normal Doğum 118 izlenme - 2 gün önce Epidural normal doğumu önceden sgk karşılarken şimdilerde karşılamıyor. Normal doğumun bir başka zorluğu da dikişlerin aldırılması. Bunun için galiba birçok anne baba doğum videosu izleyerek hangisinin doğru olduğuna ya da zorluğuna karar vermekte Birçok kadın hem güzellik hem de risk olmaması adına sezaryen doğumu tercih etmekte. Yalnız normal doğum da zorlu olmasına rağmen halen birçok kadının seçimi olabiliyor. Peki normal doğum mu sezaryen mi?.
Normal doğum 01:55
Normal doğum 2.669 izlenme - 3 ay önce normal doğum normal doğum nasıl gerçekleşir. normal doğum riskleri normal doğum ankara www.kliniksankara.com www.sevtaphamdemir.com 0312 431 61 62 - 0532 476 11 39
Normal Doğum Videosu (Animasyon) 01:11
Normal Doğum Videosu (Animasyon) 31.262 izlenme - 11 ay önce Normal doğum nasıl gerçekleşir merak ediyormusunuz. 3D animasyon doğum videomuzda ayrıntıları izleyebilirsiniz. http://www.gebelikveannelik.com/normal-dogum-nedir adresinden merak ettiğin tüm bilgileri bulabileceksiniz.
NORMAL DOĞUM ERKEK BEBEK 03:00
NORMAL DOĞUM ERKEK BEBEK 156 izlenme - 2 gün önce Birçok kadın hem güzellik hem de risk olmaması adına sezaryen doğumu tercih etmekte. Yalnız normal doğum da zorlu olmasına rağmen halen birçok kadının seçimi olabiliyor. Peki normal doğum mu sezaryen mi? Epidural normal doğumu önceden sgk karşılarken şimdilerde karşılamıyor. Normal doğumun bir başka zorluğu da dikişlerin aldırılması. Bunun için galiba birçok anne baba doğum videosu izleyerek hangisinin doğru olduğuna ya da zorluğuna karar vermekte.
Normal Doğum Gerçek Dogum Canlı Canlı İzle 01:40
Normal Doğum Gerçek Dogum Canlı Canlı İzle 20 izlenme - 11 saat önce Normal Doğum Gerçek Dogum Canlı Canlı İzle Ailelerin çocuk sahibi olmaya karar verdiği ilk andan itibaren yaşanan heyecanlar doğum günü yaklaştıkça artmaya başlar ve doğumun ilk işaretleri ile birlikte doruğa ulaşır. Her şey sona erdikten sonra anne ve babanın dünyadaki en önemli eserleri olan bebek kucağa alındığında ise yaşanan bütün sıkıntılar, çekilen bütün ağrılar yerini tarifi imkansız bir huzur ve mutluluğa bırakır. Normal doğum; 40. gebelik haftasını doldurmuş olan bir fetusun rahim dışına zarlar ve plasentası ile birlikte atılmasını ifade eder. İnsanda gebelik 280 gün sürmektedir ancak tüm gebeliklerin sadece % 5 kadarı beklenen günde sona erer. Gebe kadınların büyük bir kısmı ise beklenen doğum tarihinden yaklaşık 1 hafta kadar önce doğum eylemine girer. Anne adayının sancı olarak algıladığı düzenli rahim kasılmalarının ortaya çıkması ile başlayan süreye de "Eylem" veya "Travay" adı verilir. Bir gebeliğin normal yoldan sonlanabilmesi üç ana faktöre bağlıdır. Bunlar; rahme bağlı, bebeğe bağlı ve annenin kemik çatısına bağlı faktörler olarak sınıflandırılabilir. Bu üç faktör; normal doÄŸum
Normal Doğuma Zorlanan Annenin Bebeği Engelli Doğdu 01:57
Normal Doğuma Zorlanan Annenin Bebeği Engelli Doğdu 2.210 izlenme - 1 yıl önce Normal Doğuma zorlanan Annenin bebeği engelli doğdu
normal doğum 00:47
normal doğum 45.980 izlenme - 4 yıl önce 3 boyutta normal doğumun nasıl gerçekleştiğini gösteren animasyon. http//www.normal-dogum.com/
Hipnozla Doğum 02:20
Hipnozla Doğum 36 izlenme - 4 ay önce HİPNOZ Psikopatolojilerin çözümlenmesinde (depresyon, kaygı, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk-OKB, fobiler vb.) Genel bir rahatlama sağlamada (fiziksel - zihinsel rahatlama, affetme, korkulardan kurtulma) Diş operasyonlarında Tıbbi operasyonlarda Sigara bırakmada Kilo problemlerinde Özgüven eksikliklerinde Motivasyonda Alışkanlıkların değiştirilmesinde Öğrenmede (yabancı dil vb.) kullanılan etkili bir yöntemdir. HİPNOZLA DOĞUM: Doğum süresi ve doğum sırasında /doğumdan sonra annenın yorgunluğu azaltabilir Doğum sonrası iyileşme süresi ve müdahale riskini azaltabilir Gebelik sırasında ağrı ve rahatsızlıklara ve sabah bulantısına yardımcı olabilir anne ve bebek oksijen seviyelerini artırabilir.
Doğum Destekçiliğini Kimler Tercih Eder? 00:31
Doğum Destekçiliğini Kimler Tercih Eder? 6 izlenme - 6 ay önce Doğum destekçileriyle çalışmayı daha çok normal doğuma hazırlanan anne adayları tercih ediyor.
Hamilelikte Sık İdrara Çıkmak Normal Midir? 00:56
Hamilelikte Sık İdrara Çıkmak Normal Midir? 1.106 izlenme - 6 yıl önce hamilelikte sık idrara çıkmak normal midir? jin.op.dr. hakan peker
Normal doğum nasıl gerçekleşir? 01:18
Normal doğum nasıl gerçekleşir? 220 izlenme - 6 ay önce Normal doğum kasılmalarla başlar, gebelerde bu sebeple kanama olabilir.
Gebelikte Genital Siğil Normal Doğumu Engeller Mi? 01:10
Gebelikte Genital Siğil Normal Doğumu Engeller Mi? 93 izlenme - 6 ay önce Genital siğil, doğum yolu üzerinde herhangi bir yerdeyse vajinal doğum gerçekleşemez. Sezaryen yöntemi uygulanır.
Doğum Şeklini Doktora Dayatmayın! 03:50
Doğum Şeklini Doktora Dayatmayın! 467 izlenme - 7 ay önce Op. Dr. Hakan Çoker, annelerin nasıl doğuracaklarını doktoru dinlemeden ona ısrarla dayatmanın sakıncalarını anlatıyor.
Evde Doğum Yapmak 2 14:02
Evde Doğum Yapmak 2 4.258 izlenme - 6 ay önce Üçüncü çocuğuna hamile kadının doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası hallerini videoya çekip klip yapmışlar. Yalnız rahat ortamda büyüdüklerinden sanırım abi ve ablanın ne kadar sakin yapıda oldukları dikkatimi çekti. İyi seyirler.
Hamile Yogasının Normal Doğum Yapmaya Katkısı Olur Mu? 01:24
Hamile Yogasının Normal Doğum Yapmaya Katkısı Olur Mu? 40 izlenme - 3 ay önce Hamile yogası hamileliğinizi rahat geçirmek için bir araç olarak düşünebileceğiniz gibi doğuma hazırlanmak için de komple bir çalışma olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü sadece fiziksel bir çalışma değildir. Aynı zamanda hamile yogası zihinsel ve ruhsal da bir çalışmadır. Örneğin meditasyon anda olma çalışması doğuma taşıyabileceğiniz bir güçtür. Fiziksel olarak güçlenirsiniz, kaslarınız hem güçlenir, hem elastikiyet kazanır. Nefes çalışmaları gene doğuma taşıyabileceğiniz bir tekniktir. Ve doğumda aslında bir kadının yapabileceği bir tek şey var o da gevşemektir. Yoga dersleri aracılığıyla derin gevşeme teknikleri aracılığıyla gevşemeyi doğumunuza taşıyabilirsiniz. Bu da sizin çok daha rahat, kolay, güzel bir doğum deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda imgeleme teknikleri kullanırız, zorluklarla baş etme teknikleri kullanırız. Sesle çalışırız, bütün bu araçları doğumunuza hamile yogası aracılığıyla taşıyabilirsiniz.
Normal doğumun riskleri nelerdir? 02:37
Normal doğumun riskleri nelerdir? 49 izlenme - 6 ay önce Normal doğum uygun şartlarda yapılmalı. Doğum anında gebe, doktorun direktiflerine uyum sağlamalı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/mplay kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Normal doğumun avantajları nelerdir? 01:48
Normal doğumun avantajları nelerdir? 34 izlenme - 6 ay önce Normal doğum cerrahi bir müdahale olmadığı için iyileşme süreci hızlı ve kolaydır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/mplay kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Normal doğum ne kadar sürer? 01:03
Normal doğum ne kadar sürer? 180 izlenme - 6 ay önce Normal doğumun süresi gebenin kaçıncı doğumunu yaptığına göre değişir.
Hangi durumlarda normal doğum yapılamaz? 01:53
Hangi durumlarda normal doğum yapılamaz? 50 izlenme - 6 ay önce Sistemik hastalığı olanlar, pelvis yapısı doğuma uygun olmayanlar normal doğum yapamaz.
Gebeliğin kaçıncı haftasından itibaren normal doğum yapılabilir? 00:48
Gebeliğin kaçıncı haftasından itibaren normal doğum yapılabilir? 72 izlenme - 6 ay önce Hamileliğin 37. haftasından itibaren normal doğum yapılabilir.
Kardeşlerin Birbirini Kıskanması Normal Midir? 02:09
Kardeşlerin Birbirini Kıskanması Normal Midir? 6 izlenme - 4 ay önce Çocuk kardeşini kıskanabilir. Biz bu duyguya doğal bir duygu diyoruz. Çünkü rekabetin aile içerisinde öğrenmesi için çocuğun kardeşini kıskanması doğaldır. Kıskançlığın süresi, kıskançlığın şiddeti önemlidir. Bu konuda ebeveynlerin yapacağı çok şey vardır. Anneler hamile kaldıklarında çocuğunu kıskançlığa karşı nasıl baş edeceklerini sorarlar. 2. Çocuğunuza hamile kaldığınızda çocuğu hazırladınız, çocuğa söylediniz. Anneler çocuğa şöyle der; çocuğum doğduğunda kardeşin sana oyuncak getirecek, böyle yapılmaması gerekir. Kardeşinin geleceğini ve beraber yaşayacaklarını ifade etmelerini söyleriz. Kıskançlıkta ebeveynlere çok gereksinim vardır. Çünkü ebeveynler kardeş kıskançlığını asıl yaratan ve onları artıran kişilerdir. Aynı rekabet şeklinde; bak kardeşin ne güzel yemek yedi, bak kardeşin ne güzel yürüyor derler. Doğum sırasında, doğumdan sonra çocuklar genellikle kıskançlığa bağlı olarak düşünün, kardeşi gibi altına kaka kaçırma, kardeşi gibi kekelemeye başlar, kardeşi gibi çocuksu konuşmaya başlar. Ebeveynler büyük olan çocuğu yanına alarak kardeşinin de büyüdüğü zaman senin gibi olmasını istiyorum demeleri gerekir. Her seferinde de seni ve kardeşini de çok seviyorum. Senin gibi olmasını bekliyorum demeleri ve onunla da ilgilenmeleri, gerekirse oyunlar oynamaları, gezdirmeleri gerekiyor. Bu sadece anne için geçerli değil, baba içinde geçerlidir.
Normal doğum mu yoksa sezeryan mi MigrosTV 02:59
Normal doğum mu yoksa sezeryan mi MigrosTV 129 izlenme - 4 ay önce
Normal doğumda doğum tarihi nasıl hesaplanır? 01:29
Normal doğumda doğum tarihi nasıl hesaplanır? 40 izlenme - 6 ay önce Normal doğumda doğum tarihi kişinin son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanır.
Hangi durumlarda normal doğum tercih edilmez ? 00:43
Hangi durumlarda normal doğum tercih edilmez ? 100 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun normal doğum hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Özellikle bebeğin geliştiği durumda bozukluk varsa bebek yani ters geliyorsa yan geliyorsa ya da bebekte stres hali varsa kalp seslerinde sorun varsa ya da 34 haftanın altında prematüre ise annede sağlık sorunu varsa acil durumu gerektiren bir durum varda rahimde doğuma uygun değilse bu tarz durumlarda normal doğum beklenmez.
Kardeşlerin Birbirini Kıskanması Normal Midir? 02:09
Kardeşlerin Birbirini Kıskanması Normal Midir? 20 izlenme - 4 ay önce Çocuk kardeşini kıskanabilir. Biz bu duyguya doğal bir duygu diyoruz. Çünkü rekabetin aile içerisinde öğrenmesi için çocuğun kardeşini kıskanması doğaldır. Kıskançlığın süresi, kıskançlığın şiddeti önemlidir. Bu konuda ebeveynlerin yapacağı çok şey vardır. Anneler hamile kaldıklarında çocuğunu kıskançlığa karşı nasıl baş edeceklerini sorarlar. 2. Çocuğunuza hamile kaldığınızda çocuğu hazırladınız, çocuğa söylediniz. Anneler çocuğa şöyle der; çocuğum doğduğunda kardeşin sana oyuncak getirecek, böyle yapılmaması gerekir. Kardeşinin geleceğini ve beraber yaşayacaklarını ifade etmelerini söyleriz. Kıskançlıkta ebeveynlere çok gereksinim vardır. Çünkü ebeveynler kardeş kıskançlığını asıl yaratan ve onları artıran kişilerdir. Aynı rekabet şeklinde; bak kardeşin ne güzel yemek yedi, bak kardeşin ne güzel yürüyor derler. Doğum sırasında, doğumdan sonra çocuklar genellikle kıskançlığa bağlı olarak düşünün, kardeşi gibi altına kaka kaçırma, kardeşi gibi kekelemeye başlar, kardeşi gibi çocuksu konuşmaya başlar. Ebeveynler büyük olan çocuğu yanına alarak kardeşinin de büyüdüğü zaman senin gibi olmasını istiyorum demeleri gerekir. Her seferinde de seni ve kardeşini de çok seviyorum. Senin gibi olmasını bekliyorum demeleri ve onunla da ilgilenmeleri, gerekirse oyunlar oynamaları, gezdirmeleri gerekiyor. Bu sadece anne için geçerli değil, baba içinde geçerlidir.
Normal Ultrason - Ayrıntılı Ultrason Farkı 04:36
Normal Ultrason - Ayrıntılı Ultrason Farkı 244 izlenme - 2 yıl önce Kadın Doğum Uzmanı Prof. Dr. Murat Yayla, Doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/Uzman/Detay/prof-dr-murat-yayla/41.
Normal doğum sonrası anneyi neler bekler? 01:15
Normal doğum sonrası anneyi neler bekler? 59 izlenme - 6 ay önce Normal doğum sonrası annelerde doğum sonrası psikozlara rastlanabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/mplay kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sezaryen nasıl gerçekleşir? 02:37
Sezaryen nasıl gerçekleşir? 39 izlenme - 6 ay önce Sezaryen normal doğuma uygun olmayan hamilelerde bölgesel ya da genel anesteziyle uygulanan bir cerrahi yöntem.
Normal doğum mu sezeryan mı (koruhastanesi com) 06:49
Normal doğum mu sezeryan mı (koruhastanesi com) 2.172 izlenme - 3 yıl önce Koru Hastanesi : http://www.koruhastanesi.com ÖZEL KORU HASTANESİ Ankara’nın Balgat semtinde 30 akademisyen hekimin öncülüğünde açılan Özel Koru Balgat Hastanesi yüksek standartlarda sağlık hizmeti sunmayı hedefliyor. Özel Koru Balgat Hastanesi tüm branşlarda uzman kadrosu, modern teknolojiyi kullanan teknik altyapısıyla Ankara’nın yanı sıra çevre illerden ve yurtdışından hastaların da tercih ettiği bir sağlık kuruluşu olma özelliğini koruyor. Özel Balgat Koru Hastanesi Adres: 1377 S. N:21 Balgat Ankara Telefon: 90-312-287-9797 ///////////////////////////////////// Özel Sincan Koru Hastanesi Adres:Akşemsettin Mah. Huzur S.N:1 Sincan Ankara Telefon: 90-312-269-6262 ///////////////////////////////////// Hastane Hizmet Birimleri 24 saat hizmet veren Acil Servis 3 adet tam donanımlı ameliyathane (Balgat) 3 adet tam donanımlı ameliyathane (Sincan) Doğumhane 50 Hasta yatağı Eforlu EKG, EECP Ünitesi Gözlem Ünitesi Gastroenteroloji ve ERCP Ünitesi Radyoloji Ünitesi Mikrobiyoloji ve Biyokimya Laboratuvarı Beslenme ve Diyetetik EEG-EMG Ünitesi Odyoloji Ünitesi Robotik Cerrahi Uyku Bozuklukları Ünitesi Lazer-epilasyon, Dermo-kozmetoloji Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ağız ve Diş Sağlığı
Sezaryen ile doğum yapan anneler daha sonra normal doğum yapabilirler mi? 02:14
Sezaryen ile doğum yapan anneler daha sonra normal doğum yapabilirler mi? 37 izlenme - 6 ay önce Sezaryenden sonra normal doğum mümkün olsa da bu riskli bir durumdur.