Hoşgeldiniz!

normal doğum

Gebelik Sırasında Akıntı Görülebilir Mi? 01:15
Gebelik Sırasında Akıntı Görülebilir Mi? 50 izlenme - 1 yıl önce Prof. Dr. Ali Fuat Demirci Gebelik Sırasında Akıntı Görülebilir mi? Sorusunu yanıtlıyor. Gebelik süresince vajinal akıntı görülebilir. Özellikle gebeliğin ortasında 24-28. haftalar arasında vajinal akıntı görülebilir. Bunun şu önemi vardır genelde aynı dönemde erken doğum belirtisi olan bebeğin içinde yüzdüğü sıvının gelmesi de görülebilir, biz buna erken membran rüptürü diyoruz. Bebeğin içinde yüzdüğü sıvının bir şekilde zarın delinerek vajenden sıvı gelmesidir. Bu bazen bardaktan boşalırcasına çok miktarda olabilir bazen de çok az miktarda olabilir. Bu ikisinin birbirinden ayrılması için önemlidir ama her gebenin bilmesi gerekir ki özellikle gebeliğin ortasında 24-28. hafta arasında akıntı artar ve bu akıntının diğeri ile karıştırılmaması gerekmektedir. Eğer bol miktarda su gibi gelen akıntı varsa bebekle ve bebeğin içerisinde yüzdüğü sıvı ile ilgili bir problem vardır. Ama bundan bağımsız bir akıntı varsa ve bu kokusuzsa bu normal kabul ettiğimiz bir akıntıdır.
Tüp bebek tedavisinin riskleri var mıdır ? 00:29
Tüp bebek tedavisinin riskleri var mıdır ? 11 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı tüp bebek hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Tüp Bebek Tedavisine Başlamadan Önce Hangi Testler Yapılır? Tüp bebek öncesinde neden tüp bebek yapıldığına dair testler yapılır. Erkeğin testleri yapılır, kadının testleri yapılır. Bulaşıcı bir hastalıkları var mı, hepatit testleri yapılır. Genel sağlık testleri yapılır. Hormonal durum bakılır. Gebelik taşımasına engel bir durum var mı değerlendirilir. Bunlar normal olduğunda tedaviye başlanılır.
Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer ? 00:22
Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer ? 15 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı tüp bebek hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer? Tüp bebek tedavisi yaklaşık 20 gün kadar sürmektedir.
Tüp bebek yöntemiyle kesin sonuç alınır mı ? 00:29
Tüp bebek yöntemiyle kesin sonuç alınır mı ? 10 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı tüp bebek hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Tüp Bebek Tedavisine Başlamadan Önce Hangi Testler Yapılır? Tüp bebek öncesinde neden tüp bebek yapıldığına dair testler yapılır. Erkeğin testleri yapılır, kadının testleri yapılır. Bulaşıcı bir hastalıkları var mı, hepatit testleri yapılır. Genel sağlık testleri yapılır. Hormonal durum bakılır. Gebelik taşımasına engel bir durum var mı değerlendirilir. Bunlar normal olduğunda tedaviye başlanılır.
Tüp bebek tedavisine başlamadan önce hangi testler yapılır ? 00:36
Tüp bebek tedavisine başlamadan önce hangi testler yapılır ? 9 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı tüp bebek hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Tüp Bebek Tedavisine Başlamadan Önce Hangi Testler Yapılır? Tüp bebek öncesinde neden tüp bebek yapıldığına dair testler yapılır. Erkeğin testleri yapılır, kadının testleri yapılır. Bulaşıcı bir hastalıkları var mı, hepatit testleri yapılır. Genel sağlık testleri yapılır. Hormonal durum bakılır. Gebelik taşımasına engel bir durum var mı değerlendirilir. Bunlar normal olduğunda tedaviye başlanılır.
Tüp bebek yöntemiyle nasıl çocuk sahibi olunur ? 00:26
Tüp bebek yöntemiyle nasıl çocuk sahibi olunur ? 8 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı tüp bebek hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Tüp Bebek Tedavisine Başlamadan Önce Hangi Testler Yapılır? Tüp bebek öncesinde neden tüp bebek yapıldığına dair testler yapılır. Erkeğin testleri yapılır, kadının testleri yapılır. Bulaşıcı bir hastalıkları var mı, hepatit testleri yapılır. Genel sağlık testleri yapılır. Hormonal durum bakılır. Gebelik taşımasına engel bir durum var mı değerlendirilir. Bunlar normal olduğunda tedaviye başlanılır.
Adet düzensizliği nedir? Nasıl tedavi edilir? 00:40
Adet düzensizliği nedir? Nasıl tedavi edilir? 36 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Uzm. Dr. Tüba Fikriye Becerik adet düzensizliği hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Adet düzensizliği kadınlar normalde yirmi sekiz günde bir adet görürler. Bu yirmi sekiz günlük periyodun dışına çıkıldığında adet düzensizliği var demektir. Adet düzensizliğinin birçok nedeni vardır ama en sık karşılaştığımız nedenlerden bir tanesi: hormon bozukluğu diğeri ise yumurtalık kistleridir. Bunların ikisinde de tedavi çoğunluklu doğum kontrol haplarıyla yapılır. Çoğu zamanda başarıya ulaşılır.
Rahim sarkması neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? 00:32
Rahim sarkması neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? 47 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Uzm. Dr. Tüba Fikriye Becerik rahim sarkması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim sarkması çok sık karşılaştığımız bir durum değildir. Çok doğum yapmış hastalarda daha ziyade görülür. Genelde tedavisi cerrahidir. Yani hastanın ameliyat olması gerekir. Bazı durumlarda ise özel cihazlar vardır. Rahime o yerleştirilerek hastanın konforu sağlanır.
Tüp bebekte başarıyı artıran yeni tedavi yöntemleri nelerdir ? 00:43
Tüp bebekte başarıyı artıran yeni tedavi yöntemleri nelerdir ? 8 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı tüp bebek hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Tüp Bebek Tedavisine Başlamadan Önce Hangi Testler Yapılır? Tüp bebek öncesinde neden tüp bebek yapıldığına dair testler yapılır. Erkeğin testleri yapılır, kadının testleri yapılır. Bulaşıcı bir hastalıkları var mı, hepatit testleri yapılır. Genel sağlık testleri yapılır. Hormonal durum bakılır. Gebelik taşımasına engel bir durum var mı değerlendirilir. Bunlar normal olduğunda tedaviye başlanılır.
Tüp bebek yöntemi her türlü kısırlık için uygulanabilir mi ? 00:42
Tüp bebek yöntemi her türlü kısırlık için uygulanabilir mi ? 7 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı tüp bebek hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Tüp Bebek Tedavisine Başlamadan Önce Hangi Testler Yapılır? Tüp bebek öncesinde neden tüp bebek yapıldığına dair testler yapılır. Erkeğin testleri yapılır, kadının testleri yapılır. Bulaşıcı bir hastalıkları var mı, hepatit testleri yapılır. Genel sağlık testleri yapılır. Hormonal durum bakılır. Gebelik taşımasına engel bir durum var mı değerlendirilir. Bunlar normal olduğunda tedaviye başlanılır.
Dış gebelik nedir? Belirtileri nelerdir? 00:45
Dış gebelik nedir? Belirtileri nelerdir? 85 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Uzm. Dr. Tüba Fikriye Becerik dış gebelik hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Dış gebelik rahmin dışında bir gebelik ürününün oluşmasıdır. Bu tüplerde olabilir yumurtalıkta olabilir. Karın içi bölge de olabilir. Erken teşhis ve tedavi edilmezse oldukça tehlikeli olabilir. Tanısında ise daha ziyade hastanın günü geçer. Kendinin gebe olduğunu zanneder. Yalnız kanaması ile ve karın ağrısıyla hastanelere başvurur genelde. Bu tür durumlarda çok dikkatli olup hastayı çok dikkatli takip etmek gerekir.
Miyom nedir ? 00:42
Miyom nedir ? 26 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun miyom hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Miyom rahim düz kas tabakadan oluşur. Rahimin içerisinde dış kısmında rahim ağzında yer yer oluşan kas kitleleridir. Rahim etrafında ve içinde yerleşen bu kas kitleleri çoğunlukla iyi huyludur nadiren kanserleşebilir. Takibi uygun olur. Gerekli olduğu durumlarda da eğer hızlı büyüyorsa ya da bası şikayetleri varsa gerekli olduğu durumlarda ameliyat uygun olur.
Yumurtalık kistleri nasıl tedavi edilir? 00:31
Yumurtalık kistleri nasıl tedavi edilir? 10 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Uzm. Dr. Tüba Fikriye Becerik yumurtalık kistleri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Yumurtalık kistlerinin iki çeşit tedavisi vardır. Kistin tipine de bağlıdır. Basit kistler genellikle doğum kontrol haplarıyla tedavi edilir ve tedaviye de cevap verir. Komplike dediğimiz kistler ise yine bir müddet takip edilir ama o zaman ameliyatla tedavi edilmek zorunda kalabilir.
Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir ? 00:35
Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir ? 36 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun polikistik over sendromu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Polikistik over sendromu endokrin doktoru ve dahiliyecinin beraber tedavi etmesi gereken bir durumdur. Polikistik over sendromunda kan şekeri, insülin direnci, obezite bunlar endokrin tarafından düzenlenmeli. Adet düzensizliği kıllanmada kadın doğum hekimi tarafından düzenlenmesi gereken sorunlardır.
Kadınlarda kısırlığın nedenleri nelerdir? 00:45
Kadınlarda kısırlığın nedenleri nelerdir? 14 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Uzm. Dr. Tüba Fikriye Becerik kısırlık hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Kısırlığın tabi ki birçok nedeni var. Ama şuan en fazla karşılaştığımız neden yumurtalıkların düzgün çalışmamasıdır. Yumurtalıklarda ki hormon bozukluklarıdır. Onunu dışında çok da fazla karşılaştığımız bir neden yok. Yaşa bağlı bir takım sıkıntılar olabilir. İleri yaşlardaysa yumurtalıkların düzgün çalışmaması üzerine bir takım sıkıntılar görebiliyoruz. Ama şuan günümüzde en sık karşılaştığımız yumurtalıkların iyi çalışmamasına bağlı yumurtlama problemleridir.
Miyomun belirtileri nelerdir ? 00:31
Miyomun belirtileri nelerdir ? 14 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun miyom hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Miyom bazen sessiz ultrasonda hiç belirti olmadan da hani fark edilir kontrole gelen bazı hastalarda sessiz miyomlar hani görüyoruz. Çoğunlukla anormal vajinal kanama, kasık ağrısı, kabızlık, idrar şikayetleri oluşturur.
Rahim sarkması tedavi sonrası tekrar etmesini engellemek mümkün müdür ? 00:39
Rahim sarkması tedavi sonrası tekrar etmesini engellemek mümkün müdür ? 32 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun rahim sarkması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Rahim sarkması tedavi olan hastaların özellikle tekrar etmemesi adına kegel egzersizini yapması önemli. Onun haricinde artık hani hastanın eğer gebelik olur ise normal vajinal doğumu tercih etmemesi gerekiyor. Kronik bir akciğer hastalığı öksürüğü varsa bunların tedavi edilmesi kronik kabızlığı varsa bunların tedavi edilmesi de nüksü önlemek adına önemlidir.
Hamilelik döneminde saç boyatmanın bebek için zararı var mıdır? 00:26
Hamilelik döneminde saç boyatmanın bebek için zararı var mıdır? 20 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Uzm. Dr. Tüba Fikriye Becerik hamilelikte saç boyatma hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Gebelik döneminde saç boyatmayı biz kadın doğum hekimleri olarak pek tavsiye etmiyoruz. Bitkisel de olsa kimyasal da olsa dokuz ay boyunca saç boyatmaya gebelerimizin ara vermesi gerekiyor.
Dış gebelik nasıl tedavi edilir? 00:31
Dış gebelik nasıl tedavi edilir? 83 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Uzm. Dr. Tüba Fikriye Becerik dış gebelik hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Dış gebeliğin iki çeşit tedavisi vardır: ameliyatla ya da ilaç tedavisi. Eğer erken dönemlerde fark edebilirsek ilaç tedavisi yapabiliriz. İlaç tedavisinin, ameliyat tedavisinin belirli kriterleri vardır. Her iki tedavinin de birbirine üstünlüğü yoktur.
Yumurtalık kistleri neden oluşur? 00:30
Yumurtalık kistleri neden oluşur? 20 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Uzm. Dr. Tüba Fikriye Becerik yumurtalık kistleri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Yumurtalık kistlerinin oluşmasının birçok sebebi vardır. Menapoza yakın dönemlerde oluşabilir. Ergenliğe geçiş dönemlerinde oluşabilir. Adet düzensizliklerinde oluşabilir. Hormon bozukluklarında oluşabilir. Bunun gibi birçok nedenden yumurtalık kisti oluşabilir.
Miyom neden olur ? Kimlerde daha sık görülür ? 00:26
Miyom neden olur ? Kimlerde daha sık görülür ? 23 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun polikistik over sendromu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Miyomun etyolojisi tam olarak belli değil ama çoğunlukla ileri yaş hastalarda daha fazla görülüyor. Bir de doğurganlığı geçe bırakmış çocuk doğurmamış hastalarda daha fazla görüyoruz
Yeni Doğan Çocukta Şok Yaşayan Kadın 03:40
Yeni Doğan Çocukta Şok Yaşayan Kadın 385 izlenme - 8 ay önce Kyle ve Danielle Williams çiftinin bir kızları var ve bir kız çocuğu daha bekliyorlar. Ultrasona giren hamile kadına kız çocuğunun olacağı söylenmiş ve eşi ile bir isim bile belirlemişler kızları için. Charlee... Ancak olaylar doğum esnasında çok farklı bir boyuta geliyor ve kız beklenirken erkek çocuk dünyaya geliyor. Böyle olunca da baba ve anne çok şaşırıyor ama bir bebekleri oldukları için sevinçleri şaşkınlıklarının önüne geçip, torun sahibi olan anne ve babalarına bir şaka yapmaya kalkışıyorlar. Torunu olduğunu öğrenen büyük anne-baba gayet normal bir şekilde ziyarete geliyor ve daha sonra çocuğun altını değiştirmek için bezini çıkaran büyükanne bir şok yaşıyor. Kyle ve Danielle'nin şakası işe yarıyor ve kız torunu olduğunu zanneden kadın bir anda erkek bebek görüyor.
Genital siğil olarak bilinen HPV'nin hangi kadın kanserleriyle bağlantısı vardır ? 00:31
Genital siğil olarak bilinen HPV'nin hangi kadın kanserleriyle bağlantısı vardır ? 8 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Genital Siğil Olarak Bilinen HPV’nin Hangi Kadın Kanserleriyle Bağlantısı Vardır? HPV yani Human Papilloma Virus dediğimiz siğil kanseri bazı kadın kanseri ilişkisi vardır. Bunların başında rahim ağzı kanseri gelmektedir ama yine vulva vajen kanseriyle HPV enfeksiyonu özellikle bazı tiplerinde ilişkili olduğu düşünülmektedir.
Rahim ağzı kanserinin belirtileri nelerdir ? 00:44
Rahim ağzı kanserinin belirtileri nelerdir ? 63 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim ağzı kanserinin belirtileri özellikle anormal vajinal kanamadır. Buradaki tipik sorun özellikle hastaların özel hayatı sonrasında oluşan kanamalarla ortaya çıkar. Teşhisi özellikle pap-smear testi dediğimiz hastalara özellikle evli kadınların cinsel aktif kadınların yılda bir yaptırması gereken smear testiyle tanısı konulur. Orada eğer smearde bir problem patolojik bir şey çıkarsa da sistematik bir tedavi gerektirir.
Rahim sarkmasının belirtileri nelerdir ? 00:47
Rahim sarkmasının belirtileri nelerdir ? 45 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun rahim sarkması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim sarkmasının belirtileri özellikle kadınların eline gelen genital bölgedeki şişlik, dışa çıkan bir kitle, idrar şikayetleri ve bazı büyük tuvaletle alakalı olan defikasyon sorunları. Defikasyonu tam olarak yapamama, kabızlık idrar olarakta bazen idrar retasyon dediğimiz idrarını tam olarak boşaltamama ya da nadiren idrar kaçırma şeklinde ortaya çıkabiliyor. Bir de kasıklarda sürekli ağrı, baskı, kasık ağrıları da özellikle hastayı rahatsız eden şikayetlerdendir.
Rahim kanseri nasıl tedavi edilir ? 00:32
Rahim kanseri nasıl tedavi edilir ? 45 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Rahim Kanseri Nasıl Tedavi Edilir? Rahim kanserinin tedavisinde kanserin derecesine göre yayılmasına göre tedavi obsiyonları vardır. Başında cerrahi gelir. Rahmin ve yumurtalıkların ve lenf bezlerinin alınması eğer hastalık ilerlemişse bunun beraberinde ışın tedavisi ve ilaç kemoterapi eşlik edebilir.
Rahim ağzı kanserinden nasıl korunabiliriz ? 00:49
Rahim ağzı kanserinden nasıl korunabiliriz ? 20 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim ağzı kanserinden korunmak aslında tek eşlilikten geçiyor. Yani özellikle partner sayısı çok olan çok partnerli toplumlarda rahim ağzı kanseri human papiloma virüs kaynaklı sebeplerden dolayı çok artmış durumda. Ama yine de koruyucu aşı olarak birtakım aşılar geliştirildi.bu aşılar hani eğer hastanın yani böyle bir enfeksiyona maruz kalma riski varsa koruyucu olarak yaptırması uygun olabilir. HPV aşıları eğer böyle bir risk faktörü varsa yaptırması uygun olabilir.
Hamilelik döneminde ilaç kullanımı nasıl olmalıdır? 00:34
Hamilelik döneminde ilaç kullanımı nasıl olmalıdır? 25 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Uzm. Dr. Tüba Fikriye Becerik hamilelikte ilaç kullanımı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Gebelik döneminde ilaç kullanımına çok dikkat etmek gerekir. Hekimine başvurmadan hiçbir gebe ilaç kullanmaması gerekir. İlk üç ay folik asitin dışında çok fazla bir ilaç kullanımı önermiyoruz. Daha sonraki aylarda ise demir hapı ve vitamin desteği yapıyoruz gebelerimizde. Onun dışında çok fazla bir ilaç kullanımını önermiyoruz.
Polikistik over sendromu nedir ? 00:37
Polikistik over sendromu nedir ? 32 izlenme - 6 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun polikistik over sendromu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Polikistik over sendromu ultrason bulgusuyla beraber hormon testleri artı hastanın klinik tablosunun birbiriyle uyumlu olduğu bir sendrom. Polikistik overin ultrason bulguları artı kıllanma adet düzeninin özellikle adet aralarının çok uzaması bazı hastalarda özellikle kilo artışıyla ortaya çıkan bir tablo.
Yumurtalık kanseri neden olur ? 00:30
Yumurtalık kanseri neden olur ? 14 izlenme - 4 ay önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı yumurtalık over kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Yumurtalık (over) Kanseri Nasıl Bir Hastalıktır? Yumurtalık kanseri kadının yumurtalıklarının epitelinden kaynaklanan kanserleşen dokunun ortaya çıkmasıyla ortaya çıkan bir kanserdir. Yumurtalıklar büyümekte ve kanser yapısı öncelikle karın içerisinde daha sonra vücudun diğer kısımlarında yayılmaktadır.