Hoşgeldiniz!

oluşumu

Kelebeğin Oluşumu 02:37
Kelebeğin Oluşumu 9.348 izlenme - 2 yıl önce Bir Kelebeğin Tırtıldan Sonra Kozadan Çıkıp Hayat Buluşunu Anlatan Güzel Bir Belgesel.
Dünyanın Oluşumu 12:41
Dünyanın Oluşumu 643 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın Oluşumu Earth Formation: https://www.khanacademy.org/science/cosmology-and-astronomy/life-earth-universe/history-life-earth-tutorial/v/earth-formation.
Ayın Oluşumu 02:13
Ayın Oluşumu 435 izlenme - 2 yıl önce Tek uydumuz olan ay, 4.5 milyar yıl önce güneşten kopan bir ateş topuyken nasıl şuan ki haline dönüştü, nasıl şekil aldı?
Dişin Oluşumu 11:24
Dişin Oluşumu 8 izlenme - 3 ay önce Ortodonti uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt, dişin oluşumu hakkında bilgi veriyor. (Bedenimizdeki Ayetler programı, 4. bölümden) Bu programda Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt; diş tomurcuğu, süt dişleri, dişin tabakaları, dişin bölümleri, diş kökü, diş eti, mine tabakası, alveol kemiği, periodontal, çiğneme kasları, ortodontist, diş hekimliği konularını anlatıyor. http://www.a9.com.tr/izle/202652/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Disin-Olusumu A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Elementlerin Oluşumu 52:15
Elementlerin Oluşumu 13 izlenme - 4 ay önce Oldukça eski bir belgesel olduğu için içerisinde bazı eski bilgiler yer almakta (evrenin yaşı gibi). Ancak okurlarımızdan olan, ODTÜ mezunu olup Sinop Üniversitesi Merkezi Laboratuvarı'nda kimya uzmanı olarak görev alan Dr. Selahattin Erdoğan tarafından Encyclo kanalı için kayda alınan bu seslendirmeyi paylaşmak bizim için görevdir. Elementlerin evren içerisinde nasıl oluştuğunu anlatan bu belgeselin tüm okurlarımıza faydalı olması dileklerimizle.
Dünyanın Oluşumu 02:29
Dünyanın Oluşumu 136 izlenme - 1 yıl önce Bu güzel animasyonda dünyanın ve hayatın oluşumu anlatılıyor. Her şey bir toz bulutu ile başladı. Dünyanın nasıl yaşama uygun hale geldiğini ve suyu önemini görebilirsiniz.
Dünyanın Oluşumu 04:39
Dünyanın Oluşumu 156 izlenme - 1 yıl önce DÜNYANIN OLUŞUMU
Ayın Oluşumu 02:41
Ayın Oluşumu 37 izlenme - 9 ay önce Tek uydumuz ayın tarihsel yolculuğuna çıkıyoruz. 4.5 milyar yıl önce güneşten kopan bir ateş topuyken nasıl şuanki haline dönüşmüş, nasıl şekil almış, güzel canlandırmalar eşliğinde hazırlanmış eğitici bir video.
Ayın Oluşumu 02:41
Ayın Oluşumu 2.431 izlenme - 2 yıl önce Tek uydumuz ayın tarihsel yolculuğuna çıkıyoruz. 4.5 milyar yıl önce güneşten kopan bir ateş topuyken nasıl şuanki haline dönüşmüş, nasıl şekil almış, güzel canlandırmalar eşliğinde hazırlanmış eğitici bir video.
Grup Cadde Oluşumu - Dönence 02:17
Grup Cadde Oluşumu - Dönence 138 izlenme - 2 yıl önce Dönence.....ertuna Gözlü, Osman Topçu, Hüseyin Terzioğlu
Bir Bebeğin Oluşumu 14:26
Bir Bebeğin Oluşumu 20.078 izlenme - 2 yıl önce Bir tüp Bebeğin Oluşumu
Dünyanın oluşumu 02:29
Dünyanın oluşumu 3 izlenme - 2 gün önce Bu güzel animasyonda dünyanın ve hayatın oluşumu anlatılıyor. Her şey bir toz bulutu ile başladı. Dünyanın nasıl yaşama uygun hale geldiğini ve suyu önemini görebilirsiniz.
Dünyanın Oluşumu Levha Tektoniği 09:03
Dünyanın Oluşumu Levha Tektoniği 1.528 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın Oluşumu Levha Tektoniği
Bir Bebeğin Oluşumu 14:26
Bir Bebeğin Oluşumu 503 izlenme - 2 yıl önce Necmettin UĞUR
Kanser Oluşumu Nasıl Gerçekleşiyor? 02:49
Kanser Oluşumu Nasıl Gerçekleşiyor? 86 izlenme - 2 yıl önce Tabia ürünlerini http://tabiashop.com adresinden satın alabilirsiniz. İnsan vücudu belirli besinleri tanıyacak bir chip'e sahip. Öyle algılayın bunu. Belirli ürünleri aldığı andan itibaren yakıyor. Aldığı oksijenle beraber bu besinleri yakıyor. Bunu enerjiye çeviriyor. Ancak ortaya her yakıştan sonra insan vücudunun tanımadığı, daha önceden bilmediği, nereye yerleştireceğini kestiremediği bir sürü ürün ortaya çıkıyor. Bunlara serbest radikaller deniliyor. Veya oksidanlar deniliyor.
Hawaii Adaları'nın Oluşumu 08:24
Hawaii Adaları'nın Oluşumu 3 izlenme - 5 ay önce Daha fazlası için: http://www.khanacademy.org.tr Matematikten sanat tarihine, ekonomiden fen bilimlerine, basit toplamadan diferansiyel denklemlere, ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine binlerce ücretsiz ders videosu, interaktif alıştırma ve daha fazlası Khan Academy’de. Khan Academy Türkçe Eğitimde fırsat eşitliği için herkese, her yerde, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim. http://www.khanacademy.org.tr http://www.youtube.com/khanacademyturkce https://www.facebook.com/khanacademyt... https://www.twitter.com/khanacademytr Dünyanın en büyük ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy’nin İngilizce ve diğer dillerdeki dersleri için: http://www.khanacademy.org Hawaiian islands formation https://www.khanacademy.org/science/c...
Sivilce Akne Oluşumu 01:38
Sivilce Akne Oluşumu 279 izlenme - 2 yıl önce
Dünyanın Oluşumu Türkçe Dublaj 01:33:56
Dünyanın Oluşumu Türkçe Dublaj 180 izlenme - 8 ay önce Dünyamız hiç yoktan nasıl oluştu? Dünyamız oluşmaya başladığında nasıl evrimleşmeye başladı? Dünya oluşmaya başladıktan kaç milyar/milyon yıl sonra canlılara ev sahipliği yapmaya başladı? Dünyamıza ilk ayak basan canlılar nasıl türedi? Bu ve bunun gibi bütün sorularınıza cevap bulmak için paylaştığım bu videoyu izlemenizi öneririm eminim çok şaşıracaksınız...... BU VİDEO BİLİME DAYALI OLUP İNSANOĞLUNUN ELDEKİ İMKANLARIYLA TEORİK VE BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA BİR TAKIM DÜŞÜNCE VE KARŞILAŞTIRMALAR SONUCU ORTAYA ÇIKARMIŞ OLDUĞU 3D BOYUTLU HAYALİ BİR GÖRSEL EFEKTTİR, TABİ Kİ VİDEODA GÖSTERİLEN VE SÖYLENENLERİN DOĞRU OLUP OLMADIĞINI BİLEMEYİZ ANCAK GEÇMİŞİ ARAŞTIRMAKTA DİNİMİZCE GÜNAH DEĞİLDİR NOT: İNSANLAR MAYMUNDAN TÜREDİ BÖLÜMÜ DİNİMİZ İNANCINA TERS DÜŞEN BİR DURUM, HEPİMİZ BUNUN FARKINDAYIZ... ANCAK KURAN-I KERİMİ OKUYANLARDA BİLİRLERKİ DİĞER DİNLERİDE ARAŞTIRIP İNANÇLARINA SAYGI DUYMAK ALLAH (cc) TARAFINDAN BİZZAT KUTSAL KİTABIMIZDA YAZILMIŞTIR BU YÜZDEN KİMSE BENİM İNANCIMIN (HAŞA) MÜSLÜMANLIK DIŞI OLDUĞUNU DÜŞÜNMESİN LÜTFEN GÖRÜŞ VE BİLDİRİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDER İYİ SEYİRLER DİLERİM..
 Beyinde Görüntünün Oluşumu 01:57
Beyinde Görüntünün Oluşumu 4 izlenme - 3 ay önce Göz Hastalıkları Uzmanı  Doç. Dr. Hüseyin Yetik, görme olayı hakkında bilgi veriyor. (Yaşam ve Sağlık programı, 46. bölümden) Bu programda Doç. Dr. Hüseyin Yetik; göz, göz bölümleri ve görevleri, göz bölgeleri, göz kısımları, göz hastalıkları nelerdir, göz hastalıkları belirtileri, göz anatomisi, göz yapısı, gözün yapısı, sarı nokta, görme olayı, 3 boyutlu görme, makula, retina,  hücre, sitoplazma, elektrokardiyografi, EKG, foton, ışık, dalga boyları, renklerin oluşumu, gözün bakış açısı, görme olayı konularını anlatıyor. http://www.a9.com.tr/izle/198445/Belgesellerden-Secme-Bolumler/-Beyinde-Goruntunun-Olusumu A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Anne Karnındaki Bebeklerde Sistemlerin Oluşumu 02:18
Anne Karnındaki Bebeklerde Sistemlerin Oluşumu 1.124 izlenme - 2 yıl önce Hamilelik serimizin bu bölümünde hamileliğinizin 16. Ve 20. haftaları arasındaki önemli gelişmeleri bir araya topladık. Bebeğinizin sistemlerinin gelişimi; ilk nefes egzersizleri, kalbinin kan pompalamaya başlaması ve dışardaki sesleri duyma becerisi kazanması. Prima, bu eşsiz yolculuk boyunca siz değerli annelerin yanında...
Süper Hücre Fırtına Bulutu Oluşumu 02:01
Süper Hücre Fırtına Bulutu Oluşumu 144 izlenme - 9 ay önce Yukarıdaki görüntü, Amerika, Doğu Wyoming'de geçtiğimiz cumartesi günü çekilen, kuvvetli bir süper hücrenin oluşumunun detaylarını gösteren zaman aralıklı bir videodur. Süper hücre, büyük ve karanlık bir fırtına yapısıyla başlayıp, mezosiklon adı verilen, dönerek yukarı yükselen büyük bir hava kütlesi ile yan yana gelir. Mezosiklonlar rüzgarın yüksekliğe göre hız ve yönündeki ani değişiklikler sırasında oluşup, çok şiddetli yağışlara, doluya, girdaplara ve bazen kasırgalara yol açabilir. Fırtına gözlemcileri videoda gelişen fırtına bulutunu inceleyip fotoğraflarken ve en sonunda ondan kaçarken görülüyor. Videonun ortasında, kilometre genişliğindeki süper hücrenin -alt kısmı hemen hemen düz bir şekilde- uğursuzca dönerek hareket ettiği görülebiliyor. Videonun sonlarına doğru ise bir başka dönen süper hücre bulutu oluşup ardından hızlıca dağılıyor.
Çember Oluşumu- Ders Notları 00:21
Çember Oluşumu- Ders Notları 166 izlenme - 2 yıl önce
SINAVO - Kimya - Bileşik Oluşumu 01:38
SINAVO - Kimya - Bileşik Oluşumu 94 izlenme - 1 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı KİMYA - Bileşik Oluşumu çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
Ağır Çekimle Ateş Hortumunun Oluşumu 03:06
Ağır Çekimle Ateş Hortumunun Oluşumu 11 izlenme - 1 gün önce The Slow Mo Guys ekibinden Gav ve Dan, pervane yardımıyla oluşturdukları ateş girdabını süper ağır çekim makineleri ile 2500fps'de kaydettiler. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İnsan Yüzünün Anne Karnındaki Oluşumu 00:29
İnsan Yüzünün Anne Karnındaki Oluşumu 802 izlenme - 3 yıl önce İşte insan yüzünün oluşumu, İlk kez bu kadar net görüntülendi...
Dünya'nın Oluşumu - Belgesel Tadında 01:04
Dünya'nın Oluşumu - Belgesel Tadında 2 izlenme - 6 ay önce Bir Müjdat Gezen filminden Dünya'nın oluşumunu ve insanoğlunun gelişimini tanımlayan heyecan verici bir yapım... Bu eserin size ulaşması için hiçbir masraftan kaçınmadım.
Konik Oluşumu Anlatımı - Ders Notları 04:32
Konik Oluşumu Anlatımı - Ders Notları 833 izlenme - 2 yıl önce Ekol Hoca'dan ders notları, sınava hazırlık videoları
Titanik Film Seti - Geminin Oluşumu 04:09
Titanik Film Seti - Geminin Oluşumu 197 izlenme - 6 ay önce Titanik adında bir dünya klasiği olmayı başarmış filmin, 1997 senesine ait film setinden alınan kayıtları izlemektesiniz. Hani o gemi kırılıyodu ortadan,insanlar uçuşuyodu, sonra batıyodu falan hepsi yalanmış. Bambaşkaymışsın Titanik.
National Geographic Dünyanın Oluşumu Levha Tektoniği BL 04 09:59
National Geographic Dünyanın Oluşumu Levha Tektoniği BL 04 2.251 izlenme - 3 yıl önce National Geographic Dünyanın Oluşumu Levha Tektoniği BL 04
Mahmut Erdal - İnsan Oluşumu Yeni Anladım 02:50
Mahmut Erdal - İnsan Oluşumu Yeni Anladım 22 izlenme - 1 yıl önce Albüm Adı: Aldanma Dünyaya Çıkış Tarihi: 28.03.2003 Arabesk Şarkı Sözleri: İnsan Oluşumu Yeni Anladım Gerçeklere Meyil Verdim Vereli Hocaya Dedeye Boşuna Kandım Gidip Bir Mürşide Sordu Soralı Boşuna Dolaştım Mekke'de Şam'da Doğruyu Aradım Sevinçte Gamda Tekniğin İcadı Bir Renkli Camda Bütün Olanları Gördüm Göreli Üç Nesleyle İkrar'verdim Pirime Elime Belime Bir De Dilime Doya Doya Baktım Dost Cemaline Taasup Zincirin Kırdım Kıralı Canlı Bir Kurandır-Kusursuz Kişi Kov Gıybet Eylemek Kötünün İşi Seneler Senesi Hayali Düşü Sonunda Gerçeğe Yordum Yoralı Çok Dinledim Dinsiz İle Dinliyi Eşit Gördüm Aleviyi Sünniyi İnsan Diye Viyetnam'lı Çin'liyi Açıp Da Bağrıma Sardım Saralı Mahmut Erdal Göç Eyledim Yurdumda Ne Söylese Söylesinler Ardımda Sanki Koca Bir Dağ Kalktı Sırtımda Cehalet Defterin Dürdüm Dürell Şiir: Mahmut Erdal