Hoşgeldiniz!

topkapı

Topkapı 03:54
Topkapı 24 izlenme - 7 ay önce Yönetmenliğini Jules Dassin'in yaptığı, Melina Mercouri, Peter Ustinov, Maximillian Shell ve Robert Morley'nin başrollerini oynadığı 1964 yılına ait bir film. Filmde Topkapı sarayında geçen bir elmas hırsızlığı macerası anlatılmaktadır. Filmde Danyal Topatan da rol almıştır. Ayrıca Peter bu filmdeki rolüyle en iyi yardımcı aktör oscarını almıştır.
Topkapı 00:25
Topkapı 7 izlenme - 9 ay önce
Piliç Topkapı 03:10
Piliç Topkapı 101.593 izlenme - 9 ay önce
Piliç Topkapı 03:13
Piliç Topkapı 322 izlenme - 5 ay önce Piliç Topkapı
Topkapı Sarayı 00:43
Topkapı Sarayı 354 izlenme - 1 yıl önce Topkapı...
PİLİÇ TOPKAPI - CHICKEN TOPKAPI 22:54
PİLİÇ TOPKAPI - CHICKEN TOPKAPI 4 izlenme - 1 ay önce Abdullah usta ve Ayşegül Bayıcının sunumlarıyla; Mutfaklarda günlük yaşantınızda faydalanabileceğiniz bilmeniz gereken püf noktalarını veriyor. Uygulamalı yemek, kek, pasta, salata, ızgara vb. yaparak çok farklı tatlarla sizi tanıştırıyor. YİYECEKLERİMİZİN ÇOĞUNU DOĞAL HALLERİYLE DEĞİL, PİŞİRİLDİKTEN SONRA YİYORUZ. Bunu bazen lezzeti artırmak, bazen yenilebilir hale getirmek, bazen de farklı besinleri aynı tabakta buluşturmak amacıyla yapıyoruz. Doğal olan şeyleri yenilebilir hale getirmek için yaptığımız hatalar eksikleri sizlerle paylaşıyorlar Mutfağınızda bulabileceğiniz malzemelerle yöresel farklı yemekleri pratik uygulamalı yaparak anlatıyor. Mutlaka izleyiniz. Olimpist'in katkılarıyla gençlerin mutfakta bilmedikleri ve mutfağı sevenlere farklı tatlar uygulamalı sunumu ile Abdullah ustanın profesyonel çekimlerle sıkılmadan izleyebilirsiniz.
Gökhan Güney - Topkapı 03:42
Gökhan Güney - Topkapı 538 izlenme - 4 yıl önce
Gökhan Güney - Topkapı 03:42
Gökhan Güney - Topkapı 18 izlenme - 1 yıl önce Albüm Adı: Eski Zaman Anılarım Çıkış Tarihi: 04.10.2002 Arabesk Senin Müziğin İzlesene'de! NetD Müzik Kanalına Hemen Abone Ol, En Yeni ve En Hit Klipleri HD İzle! NetD Müzik İzlesene Kanalı: www.izlesene.com/netdmuzik
Enstrümantal - Topkapı Geceleri 03:40
Enstrümantal - Topkapı Geceleri 120 izlenme - 4 yıl önce
Topkapı Sarayı Tarihçesi 01:49
Topkapı Sarayı Tarihçesi 403 izlenme - 8 ay önce Topkapı Sarayı, Osmanlı sultanlarının ikametgâhı, devletin yönetim ve eğitim merkezi. İstanbul fatihi II. Mehmed tarafından 1460-1478 yılları arasında inşa ettirilen ve zaman içerisinde bazı ilavelerin yapıldığı sarayda, Osmanlı padişahları ve saray halkı 19. yüzyıl ortalarına kadar ikamet ediyor. 1850’li yılların başında mevcut saray 19. yüzyılın devlet protokolü ve merasimlerine ilişkin gereksinimleri karşılamakta yetersiz kalınca Saray, Boğazdaki Dolmabahçe Sarayı’na taşınıyor. Ancak Saltanat hazinesi, Mukaddes Emanetler ve imparatorluk arşivleri Topkapı Sarayı’nda muhafaza edildiği için devlet törenleri burada yapılmaya devam ediyor. Topkapı Sarayı, hanedanlık 1922 yılında kaldırıldıktan sonra, 3 Nisan 1924’te Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle müzeye dönüştürülüyor. Saray, Tarihî Yarımada’da 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları Listesi'ne giren tarihi eserlerin başında geliyor.Topkapı Sarayı'nın planının belirlenmesinde Osmanlı devlet felsefesi ile Saray-tebaa ilişkisinin büyük rolü olmuş. Ayrıca, sarayın ilk inşa edildiği dönemde, Fatih Sultan Mehmet’in babası Sultan II. Murad'ın Tunca Nehri kenarında yaptırmış olduğu ve günümüze sadece kalıntıları ulaşan Edirne Sarayı'nın planından olduğu kadar ihtişamından da esinlenildiği biliniyor. Topkapı Sarayı’nın planı; çeşitli avlular ve bahçeler arasında devlet işlerine ayrılmış daireler, hükümdarın ikametgâhı olan bina ve köşkler ile sarayda yaşayan görevlilere mahsus binalardan oluşuyor.
Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler 00:19
Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler 365 izlenme - 8 ay önce Kutsal emanetlerin korunduğu ve saklandığı Hırka-i Saadet binası da bu avluda…Kutsal Emanetler, İslam Peygaberi Hazreti Muhammed’in dostlarına ve bazı peygamberlere ait eşyalardan oluşuyor. Emanetler, Yavuz Sultan Selim'in 1517'de Mısır'ı fethinden sonra İstanbul'a getirilmiş, bir bölümü de İslam ülkelerinden derlenmiş.
Piliç Topkapı Tarifi 07:29
Piliç Topkapı Tarifi 2.682 izlenme - 5 yıl önce Piliç Topkapı Nasıl Yapılır?
Topkapı Sarayı Bağdat Köşkü 00:37
Topkapı Sarayı Bağdat Köşkü 51 izlenme - 8 ay önce Topkapı Sarayı’nın bir diğer köşkü ise, Bağdad Köşkü. Köşk, IV. Murat’ın Bağdat seferi anısına 1638 yılından sonra yaptırılıyor. Bağdad Köşkü, günlük saray yaşamında padişahın sabah namazından sonra kahvesini içtiği dinlenme mekânı... Köşk, 17 yüzyıla tarihlenen muhteşem güzellikteki çinilerle döşeli… Bu dönemdeki Osmanlı çiniciliğinin en seçkin örnekleri olarak gösterilen bu çinilerin bir önceki yüzyılda yapılmış çinilerle karıştırılarak kullanılmış olabileceği düşünülüyor. Köşk 18’inci yüzyıldan itibaren Has Oda kütüphanesi olarak kullanılıyor.Revan Köşkü ise, Sultan IV. Murat’ın Revan Seferi ve zaferi anısına, 1635 – 1636 yılları arasında yaptırılıyor. Padişah sarıklarının bu odada korunması nedeniyle, Sarık Odası olarak da anılıyor. Köşk, Klasik Osmanlı Mimarisinin son örneklerinden.
Topkapı Sarayı Sofa Köşkü 00:45
Topkapı Sarayı Sofa Köşkü 55 izlenme - 8 ay önce Sofa Köşkü, 17. yüzyıl sonlarına doğru, Sadrazam Merzifonlu Kara Mustafa Paşa tarafından yaptırıldığı düşünüldüğünden yapıya, Mustafa Paşa Köşkü de deniliyor. Surlar üzerine oturtulan ahşap ve iki bölümlü olan Sofa Köşkü, bahçeye açılan bir divanhane…Sultanlar köşkten, alt bahçelerdeki spor oyunlarını seyreder ve eğlenceler düzenletirlerdi. İşte sultanların spor oyunlarını izledikleri taht… Köşk, özellikle sarayda “Halvet” ilan edilerek yapılan büyülü gece ve gündüz eğlencelerinde harem halkına açılırdı. Sofa Köşkü, alt yapısı bir köşe burcu olan Bağdat Köşkü’ne surlar ve kule ile bağlanıyor.
Topkapı Sarayı Sünnet Odası 00:33
Topkapı Sarayı Sünnet Odası 82 izlenme - 8 ay önce Revakların bir ucunda Revan Köşkü, diğer ucunda ise, sünnet odası bulunuyor. Haliç tarafındaki manzaraya bakan Sünnet Odası adı verilen köşk, 1640 yılında, Sultan İbrahim tarafından yaptırılmış.Şehzadelerin sünnet düğünleri için kullanıldığı için Sünnet Odası adıyla anılan yapı, Osmanlı çini sanatının eşsiz örnekleri ile bezeli… Cephedeki 1529 yılına tarihlenen Uzak Doğu etkili mavi – beyaz yekpare çini panolar müstesna çini örneklerinden.
Wolfteam Topkapı Sarayı Tanıtım 01:30
Wolfteam Topkapı Sarayı Tanıtım 530 izlenme - 3 yıl önce Wolfteam İndirme:http://adf.ly/1Om313
Topkapı Sarayı Babüssade 00:39
Topkapı Sarayı Babüssade 22 izlenme - 8 ay önce Babüssade, Divan Meydanı’nı iç saray teşkilatının bulunduğu mekanları içeren Enderun avlusuna bağlayan anıtsal kapı… Kapı 15. yüzyılda sarayla birlikte inşa ediliyor. Bu kapı, sultanın saraydaki varlığının temsilcisi… Padişahlar kapı önünde tahta çıkar, görevliler kendilerine biat eder, bayramlaşmalar ve padişahların cenaze törenleri yine bu kapının önünde yapılırdı. Padişahlar bu kapıyı ve divan meydanını törenler dışında kullanmazdı. Döşeme üzerindeki bu taş ise, Sancak –ı Şerif’in dikildiği noktayı belirtiyor.
Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü 00:33
Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü 24 izlenme - 8 ay önce Karşımızda Mecidiye Köşkü var. Topkapı Sarayı’nda yapılan en son padişah köşkü olan yapı Nigoğos Balyan tarafından Sultan Abdülmecid zamanında, 1858 yılında yapılıyor. Mecidiye Köşkü, Topkapı Sarayı’nda yapılan törenlere katılan padişahların kabul ve dinlenme mekanı olarak tasarlanıp, 15.yy’dan kalma bir başka köşkün üzerine inşa ediliyor. Fransız bahçe köşklerini anımsatan Mecidiye Köşkü, Ihlamur Köşkü ile büyük benzerlikler gösteriyor.
Topkapı Sarayı Arz Odası 00:22
Topkapı Sarayı Arz Odası 22 izlenme - 8 ay önce Babüssade’den geçer geçmez karşımıza Arz Odası çıkıyor. Arz Odası, divan üyeleri ve yabancı elçilerin karşılandığı oda. Vezir-i azam, Divan toplantısı bittikten sonra ikindi vakti, Arz Divanı veya İkindi Divanı olarak adlandırılan divanda padişaha gündem ile ilgili arzını gerçekleştiriyordu.
Topkapı Doğa Koleji Kaynaşma 08:37
Topkapı Doğa Koleji Kaynaşma 154 izlenme - 2 yıl önce Topkapı Doğa Koleji 2013-2014 1.Sınıflar İlk Gün Tanışma ve ardından sabah dansı ile kaynaşma
Kiptaş Topkapı Merkez Evleri 09:24
Kiptaş Topkapı Merkez Evleri 8 izlenme - 8 ay önce Seyfullah Türksoy Gazeteci Yazar - TV Programcısı - İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Gagauzya Özerk Cumhuriyeti Temsilcisi - İpekyolu Dergisi İmtiyaz Sahibi Seyfullah... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/turksoylaipekyolu kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Topkapı Şirinevler 06:48
Topkapı Şirinevler 8 izlenme - 9 ay önce motorsikletle istanbul yolları
Alpay Ünyaylar - Topkapı Palace 03:59
Alpay Ünyaylar - Topkapı Palace 2 izlenme - 5 ay önce Alpay Ünyaylar - Topkapı Palace
Akif Biricik - Topkapı Palace Rhythm 03:58
Akif Biricik - Topkapı Palace Rhythm 0 izlenme - 5 ay önce Akif Biricik - Topkapı Palace Rhythm
Akif Biricik - Topkapı Palace Rhythm 03:58
Akif Biricik - Topkapı Palace Rhythm 44 izlenme - 4 yıl önce
topkapispor 02:04
topkapispor 161 izlenme - 6 yıl önce Şampİyonluk görüntülerİmİz
Topkapı Sarayı İftariye Köşkü 00:32
Topkapı Sarayı İftariye Köşkü 18 izlenme - 8 ay önce Mermer terasta, ALTIN Boynuz olarak da bilinen Haliç’in büyülü ve görkemli manzarasını görecek şekilde, Sultan İbrahim döneminde yaptırılan İftariye Köşkü tüm güzelliği ile Haliç’in mavi sularını izliyor. Ramazan ayında iftar kandillerini gözlemek ve oruç açmak maksadıyla yaptırılan köşkün her yeri dökme bakır ve bronz… Âleminde besmele yazılı olan İftariye Köşkü, yaz günlerinde gölgelik, gecelerinde ise, mehtaplık olarak kullanılıyordu.
Wolfteam - Topkapı Sarayı Bug 01:55
Wolfteam - Topkapı Sarayı Bug 693 izlenme - 1 yıl önce Kardeşimle Yaptığımız Bir Bug tepeye Çıkacaktım Ama Kardeşimin Bağlantısı Kesildi
Topkapı Sarayı - Kutsal Emanetler 02:26
Topkapı Sarayı - Kutsal Emanetler 1.221 izlenme - 3 yıl önce Topkapı Sarayı'ndaki Kutsal Emanetler
Wolfteam - Topkapı Sarayı Bugu 01:59
Wolfteam - Topkapı Sarayı Bugu 39 izlenme - 4 ay önce Facebook sayfamı beğenmek için:https://goo.gl/0VJlNs Twitter'dan takip etmek için:https://goo.gl/jXv4bg