Hoşgeldiniz!

uçak kazaları

Uçak Kazaları 04:52
Uçak Kazaları 15.230 izlenme - 3 yıl önce Uçak Kazaları
Uçak Kazaları 04:26
Uçak Kazaları 3.880 izlenme - 1 yıl önce Uçak Kazaları
En Korkunç Uçak Kazaları 16:38
En Korkunç Uçak Kazaları 982 izlenme - 3 ay önce Belki uzun olabilir ma eleman güzel ve emek verildiği belli olan bir video hazırlamış, insanın yüreği burkuluyor ciddi olanlarını izlerken, Afganistan'daki kaza en kötüsüydü tabii ki.
2014'te Yaşanan Tüm Uçak Kazaları 02:12
2014'te Yaşanan Tüm Uçak Kazaları 2.587 izlenme - 11 ay önce 2014’te havacılık sektörü kötü bir yıl geçirdi. Yaşanan çok sayıda kazada yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Senenin uçak kazaları 8 Mart’ta MH-370 sefer sayılı Malezya uçağının düşmesiyle başladı. Kuala Lumpur’dan Pekin’e giden Boeing 777 yolcu uçağı, kısa bir süre sonra 227 yolcu ve 12 mürettebat ile radarlardan kayboldu. Güney Hint Okyanusu’nda arama çalışmaları haftalarca sürdü ancak uçağın akıbetini belirlemeye yetecek bir delile ulaşılamadı. Tarihte yapılmış en kapsamlı ve en pahalı arama çalışmalarına rağmen kazadan 9 ay sonra enkaza dair bir iz bulunamadı. Malezya Havayolları’nda 4 ay sonra yeni bir facia daha yaşandı. Amsterdam’dan Kuala Lumpur’a gitmekte olan ve 295 kişi taşıyan yolcu uçağı, Ukrayna’nın doğusunda, Rusya sınırına yakın bir bölgede düştü. Söz konusu uçağın füzeyle vurulmuş olabileceği iddia edildi. Ukrayna ile Rusya, düşürüldüğü öne sürülen uçak nedeniyle birbirlerini suçladı. Avrupalı yetkililer bölgedeki uçuşlarını iptal etti. 23 Temmuz’daysa Tayvan’ın Kaohsiung şehrinden Penghu Adaları’na giden TransAsia Havayolları’na ait bir yolcu uçağı düştü. Fransız-İtalyan ortak yapımı ATR72 tipi uçak Tayvan’a acil iniş yaparken yere çakıldı. Kazada 48 kişi hayatını kaybederken 11 kişi de yaralandı. Matmo tayfunundan kaçmaya çalışan uçak yere çakılarak alev aldı. Kaza yerinde de en az iki evin yandığı bildirildi. Aynı hafta içinde üçüncü uçak kazası haberi Cezayir’den geldi. Cezayir Havayolları’na ait kaybolan yolcu uçağının enkazı Mali’de bulundu. Kötü hava şartlarından kaynaklanan kazada 116 kişi hayatını kaybetti. Son beş yıla oranla 2014 yılında uçak kazalarında hayatını kaybeden kişi sayısı yükseldi. Uçaktaki güvenlik sistemlerinin artmasına ve otomatik navigasyon sistemlerinin daha da kapsamlı hale gelmesine rağmen uçak kazalarının önüne geçilemiyor. Her kazanın ardından güvenlik sistemlerinde bir adım daha öteye gidiliyor. Örneğin, 228 yolcusuyla Rio’dan Paris’e giden Air France uçak kazasının ardından Fransız hava yolları kara kutuların dayanıklılık süresini 30 günden 90 güne çıkardı. Havacılık şirketlerinin kullanmaya mecbur olmadığı yeni güvenlik sistemleri sayesinde, uçağın bulunduğu konum her 10 dakikada bir sinyalle merkeze bildiriliyor. Uçak yörüngesinden saptığı andaysa konum bildirimi bir saniyeye düşürülüyor.
uçak kazaları 02:08
uçak kazaları 26.271 izlenme - 8 yıl önce uçak kazaları
uçak kazaları 04:51
uçak kazaları 14.983 izlenme - 8 yıl önce
Kameralara Yansıyan En Korkunç Uçak Kazaları 10:10
Kameralara Yansıyan En Korkunç Uçak Kazaları 330 izlenme - 2 ay önce Kameralara Yansıyan En Korkunç Uçak Kazaları Beğenmeyi Yorum Yapmayı ve Abone Olmayı Unutmayın! İletişim: sehmouscelik@gmail.com Takip Edin: Izlesene: http://www.izlesene.com/iz/sxmscelik Facebook: https://www.facebook.com/pages/Sehmou... Youtube: http://www.youtube.com/sehmouscelik Google : https://plus.google.com/ sehmouscelik Pinterest: https://www.pinterest.com/sxmscelik Music: incompetech.com Video Editing: Sony Vegas Pro 13
uçak kazaları 02:08
uçak kazaları 2.738 izlenme - 8 yıl önce Süperr mutlaka izleyin
Uçak Bir Kuşa Çaptığı Zaman Ne Olur? 01:46
Uçak Bir Kuşa Çaptığı Zaman Ne Olur? 125 izlenme - 6 gün önce Uçak Bir Kuşa Çaptığı Zaman Ne Olur? Zavallı kuş. Kendisinden tonlarca ağır ve metrelerce büyük uçağa kafa tutan kuşun hazin sonu.
Yeryüzündeki En Kanlı 10 Uçak Kazası 05:22
Yeryüzündeki En Kanlı 10 Uçak Kazası 2.269 izlenme - 5 ay önce Genel Kültürünüze Hergün Biraz Yatırım Yapmak ve Bunu Yaparken Eğlenmek İçin Abone Olun.Abone olmak için Tıklayın http://www.youtube.com/user/AlfaninDunyasi?sub_confirmation=1 Facebooktan Takip Edin ; http://goo.gl/S5k5z5 Kaynak:Buzzfeed.com / Line.do / vikipedi.com / Müzik:http://goo.gl/PAx3kv
uçak kazalarııı 03:23
uçak kazalarııı 5.887 izlenme - 6 yıl önce çılgın uçak kazaları
İnanılmaz Uçak Kazaları : Amazing Aircraft Crashes 09:24
İnanılmaz Uçak Kazaları : Amazing Aircraft Crashes 5.911 izlenme - 3 yıl önce Yere Çakılan Uçak Kazaları(this Video İs Of Some Aircraft Crashes Combined. Rıp To All That Died !
İkinci Dünya Savaşı - Uçak Kazaları Derlemesi 03:38
İkinci Dünya Savaşı - Uçak Kazaları Derlemesi 1.010 izlenme - 9 ay önce Savaş sırasında yapılan uçak kazaları.Arkadaşının üstüne bomba atandan tut,denizde uçak yüzdürmeye çalışanına kadar.Pilotluk da zor iş . Video önerisi için "gkhn"a teşekkürler.
Dünya Tarihindeki En Büyük 10 Uçak Kazası 06:59
Dünya Tarihindeki En Büyük 10 Uçak Kazası 11.239 izlenme - 1 yıl önce İçinde THY de olduğu dev ülkeler ve havayolu firmaları var Türk Hava Yolları'nın 1951 sefer sayılı uçuşunda 25 Şubat 2009 saat 08:22'de İstanbul'dan havalana...
Dünya Tarihinin En Korkunç 15 Uçak Faciası 04:15
Dünya Tarihinin En Korkunç 15 Uçak Faciası 1.018 izlenme - 5 ay önce Genel Kültürünüze Hergün Biraz Yatırım Yapmak ve Bunu Yaparken Eğlenmek İçin Abone Olun.Abone olmak için Tıklayın http://www.youtube.com/user/AlfaninDunyasi?sub_confirmation=1 uçak kazaları ile ilgili aramalar uçak kazaları belgeseli uçak kazaları görüntüleri uçak kazaları video uçak kazaları raporu uçak kazaları türkiye gemi kazaları helikopter kazaları uçak kazaları resimleri uçak kazaları türkiye ile ilgili aramalar uçak kazaları 2009 thy uçak kazaları uçak kazaları 2010 türkiyede uçak kazaları uçak kazaları cnn uçak kazaları haber uçak kazaları news türkiye deki uçak kazaları ilginç bilgiler ilginç arabalar bilgisayar hakkında bilgi bilgisayar oyunları ile ilgili aramalar bilgisayar oyunları indir bilgisayar oyunları listesi pc oyunları bilgisayar oyunları indir bedava bilgisayar oyunları oyna 2010 bilgisayar oyunları bilgisayar kırma oyunları bilgisayar oyunları 2013 bilgisayar toplama ile ilgili aramalar bilgisayar toplama sitesi bilgisayar toplama sihirbazı vatan bilgisayar bilgisayar parçaları bilgisayar toplama fiyat bilgisayar toplama vatan bilgisayar toplama resimli anlatım bilgisayar toplama video ilginç videolar ile ilgili aramalar ilginç videolar youtube korkunç videolar komik videolar ilginç olaylar facebook ilginç videolar ilginç videolar dini ilginç videolar facebook ta paylaş ilginç haberler bilgilendirici videolar ile ilgili aramalar bilgilendirici videolar dini bilgilendirici videolar izle dini bilgilendirici videoları bilgilendirici yemek videoları izle bilgilendirici yemek videosu izle bilgilendirici yemek video izle bilgilendirici film izle ilginç videolar video ile ilgili aramalar video youtube video indir google video video komik video indirme programı video dönüştürücü video çekme programı video indirme programı gezginler şaşırtıcı videolar ile ilgili aramalar ilginç videolar komik videolar komik ve en şaşırtıcı videolar şaşırtıcı video izle şaşırtıcı videolar video şaşırtıcı videosu şaşırtıcı olaylar şaşırtıcı itiraf inanılmaz videolar ile ilgili aramalar inanılmaz videolar youtube korkunç videolar ilginç videolar inanılmaz olaylar komik videolar inanılmaz videolar facebook inanılmaz videolar izle inanılmaz videolar video
En Mükemmel İnişler (Uçak ve Helikopter Kazaları) 07:01
En Mükemmel İnişler (Uçak ve Helikopter Kazaları) 33 izlenme - 2 ay önce Video içersinde bazı kazalarda olmakla beraber 2:30 daki Nissan sürücüsünü ayakta alkışlarım.
Uçak Kazalarında Yaşanan Ölümlere Son Veren Kapsül 01:15
Uçak Kazalarında Yaşanan Ölümlere Son Veren Kapsül 115 izlenme - 2 hafta önce Uçağın düşme ihtimali ne kadar azsa, uçak kazalarında yolcuların kurtulma ihtimali de bir o kadar az. Çarpışmanın ardından genelde yolcuların tamamı hayatını kaybediyor veya bazı yolcular “mucize eseri” hayatta kalıyor. Ukraynalı mühendis Vladimir Tatarenko‘nun geliştirdiği kapsül ise olası uçak kazalarında tüm yolcuların kurtulabilmesine olanak sağlıyor. Şimdilik konsept aşamasında olan projede yolcu kabininin tamamı bir kapsülden oluşuyor. Tehlike anında ilgili tuşa basılarak kapsülün uçaktan fırlatılması sağlanıyor. Kapsül uçaktan ayrıldıktan sonra hemen paraşüt aktif hale geliyor. Yere yaklaşıldığı yakınlık sensörü ile algılanıyor ve yavaşlatıcı roket motorlar devreye giriyor. Eğer kapsül denize veya okyanusa doğru düşerse yanda bulunan balonlar şişiyor ve kapsülün suyun üzerinde kalması mümkün oluyor. Teknolojinin yolcu uçaklarında kullanılabilmesi için kapsülün karbon fiberden üretileceği ve böylece daha hafif olacağı da söylenenler arasında. Hayat kurtaracak bu teknolojinin gerçeğe dönüşmesinin önünde maalesef halen birkaç ufak pürüz bulunuyor. Kapsülün yapısı gereği koltuk sayısı normale göre daha da azalıyor. Bu da uçak firmalarının söz konusu fikre sıcak bakmasının önüne geçiyor. Ayrıca sistem yakıt tüketimini de artırıyor ve ek bir maliyet oluşturuyor. Geliştirilen bu teknolojinin söz konusu sorunları atlatıp nasıl uçaklardaki yerini alacağı ise merak konusu.
uçak inemiyor 00:31
uçak inemiyor 8.897 izlenme - 8 yıl önce
inanılmaz uçak kazaları 09:24
inanılmaz uçak kazaları 37.448 izlenme - 4 yıl önce inanılmaz uçak kazaları
inanılmaz uçak kazaları 02:08
inanılmaz uçak kazaları 7.682 izlenme - 8 yıl önce
havadaki uçak kazaları 03:29
havadaki uçak kazaları 2.227 izlenme - 6 yıl önce
Yolcular Tarafından Kaydedilen Uçak Kanadına Yıldırımın Düşme Anı 00:30
Yolcular Tarafından Kaydedilen Uçak Kanadına Yıldırımın Düşme Anı 22 izlenme - 4 gün önce Avustralya'da gerçekleşen olayda, fırtınalı havada inişe geçen uçağın kanadına düşen yıldırım yolcular tarafından böyle görüntülendi.
uçak kazalari !!! 01:39
uçak kazalari !!! 35.289 izlenme - 8 yıl önce ilk uçak kaza değildir uçak ses hızını 2.dakika 5 saniye aştığı için oluşan ses duvarını göstermektedir
İngiltere'de Havacılık Fuarı'nda Gösteri Uçuşu Yapan Uçağın Düşme Anı 01:01
İngiltere'de Havacılık Fuarı'nda Gösteri Uçuşu Yapan Uçağın Düşme Anı 213 izlenme - 3 ay önce İngiltere polisi, Shoreham Havacılık Fuarı'nda Cumartesi günü meydana gelen kazada ölenlerin sayısının '20'ye çıkabileceğini' söyledi. Fuarda, bir uçağın otoyoldaki araçların üzerine düşmesiyle yaşanan kazayla ilgili konuşan Doğu Sussex Emniyet Müdürü Yardımcısı Steve Berry, "Şimdilik bir şey söylemek için erken fakat ölü sayısı 11'in üzerine çıkmazsa şaşırırım" dedi. Berry, kazanın meydana geldiği sırada bölgede bisiklete binenlerin ve seyircilerin bulunduğunu ifade etti ve "Orada kimlerin olduğunu, kazada kimlerin kurban olduğunu belirlemek oldukça zor" diye konuştu. Cumartesi günü Hawker Hunter tipi savaş uçağının düştüğü A27 otoyolu trafiğe kapatılmıştı. İngiltere'nin Batı Sussex bölgesinden geçen otoyol, Shoreham Havalaanı'nın kuzeyinde bulunuyor. Kaza alanındaki çalışmalar sürüyor. Ölenlerin cesetlerinin kaza alanından çıkartılmasına bugün de devam edileceği belirtiliyor. Fuarda ilk kaza değil Shoreham Havacılık Fuarı ilk kez bir kazaya tanıklık etmiyor. 2007 yılının Eylül ayında da, James Bond filmlerinde de dublorlük yapan Brian Brown, kullandığı 2. Dünya Savaşı'ndan kalma Hurricane tipi uçağın düşmesi sonucu ölmüştü. Cumartesi günü Hawker Hunter tipi savaş uçağı ise İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) tarafından ilk kez 1951'de kullanılmıştı. Uçağın 1950 ve 60'lı yıllarda operasyonlarda kullanıldığı yerler arasında Malezya ve Süveyş Yarımadası da vardı. Hawker Hunter'ın iki koltuklu versiyuonu İngiliz ordusunca hala eğitimlerde kullanılıyor.
1944 yılından ürkütücü uçak kazaları 01:24
1944 yılından ürkütücü uçak kazaları 5.190 izlenme - 6 yıl önce savaşın içinden
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası  (Türkçe Belgesel) 43:00
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası (Türkçe Belgesel) 595 izlenme - 4 ay önce Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası Süpersonik Concorde, Atlantik ötesi uçuşlarda lüksün ve ayrıcalığın sembolüydü. 2000 yılında kalkıştan hemen sonra bir alev topuna dönüşerek düşünce tüm dünyayı şok etti. Taşıdığı 100 yolcunun yanı sıra yerdeki 4 kişinin de yaşamını yitirmesine yol açan bu feci kazanın nedenleri ne olabilirdi? Bu filmde, dedektiflerin Concorde kazasının gizemini nasıl çözdüğünü izleyeceksiniz. National Geographic’ in uzun soluklu belgesel dizisi Felaket Anları yeni sezonunda, yakın geçmişte yaşanan ve dünya çapında büyük yankı uyandırmış 5 farklı Uçak Kazası’nı mercek altına alıyor. Görgü tanıklarının ve kazazedelerin ifadeleri; gerçekçi canlandırmalar, üç boyutlu bilgisayar grafikleri ve arşiv görüntüleri ile birlikte izleyicileri felaketin yaşandığı ana geri götürüyor. Uzmanlar ise olayın dönüm noktalarını ve kanıtları inceleyerek felakete uzanan kritik ipuçlarını bir araya getiriyor.
Almanya'da hava gösterisinde uçak düştü! 02:56
Almanya'da hava gösterisinde uçak düştü! 1.362 izlenme - 2 yıl önce Pilot ise hayatını kaybetti..
Tataristan Uçağının Düşme Anı Kamerada 00:31
Tataristan Uçağının Düşme Anı Kamerada 4.806 izlenme - 2 yıl önce Rusya'nın Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da 50 kişinin ölümüne neden olan uçağın düşme anının görüntüleri ortaya çıktı. Havaalanında güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerde uçağın burun üstü piste çakılışı görülüyor. Uçağın düşmesiyle olay yerinde dev bir alev topu beliriyor ve alevler kısa sürede çevreye yayılıyor.Dün akşam meydana gelen kazada 44 yolcu ve 6 mürettebat hayatını kaybetmişti. Kazayla ilgili soruşturma ise devam ediyor. Olay yerini inceleyen ekipler, uçaktaki iki kara kutuya ulaştı. Kara kutular, deşifre için Moskova'ya gönderildi. Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, soruşturmanın sürdüğünü ve terör eylemi hariç, her türlü ihtimalin göz önünde bulundurulduğunu belirtti. Sokolov, kazanın pilotaj hatası, teknik arıza, uçak emniyet kurallarının ihlali ya da kötü hava koşullarından kaynaklanıyor olabileceğini ifade etti.
lan lazım olur 00:11
lan lazım olur 18.135 izlenme - 8 yıl önce ucak
Uçma Provasında Kaza 00:46
Uçma Provasında Kaza 1.859 izlenme - 3 yıl önce Uçmaya çalışan adam havalandıktan hemen sonra yere çakıldı.