Hoşgeldiniz!

yeni yıl kutlamaları

Japonya'dan Dubai'ye Yeni Yıl Kutlamaları 01:59
Japonya'dan Dubai'ye Yeni Yıl Kutlamaları 243 izlenme - 11 ay önce Dünya doğudan batıya 2015'i karşılarken, yeni yıl kutlamalarının yine en görkemli bölümü havai fişek ve ışık gösterileri oluyor. İşte Çin, Japonya, Tayland, Tayvan ve Dubai'de yeni yıl kutlamaları...
Noel Kutlamaları Başladı 01:56
Noel Kutlamaları Başladı 48 izlenme - 2 yıl önce Dünya Noel ve yeni yıl öncesi renkli kutlama ve etkinliklere sahne oluyor. Almanya'nın başkenti Berlin'de evsizler için bağış yemeği organize edildi. Bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen etkinliğe yaklaşık 3 bin kişi katıldı: "Biraz olsun eğlenmek, insanlarla tanışmak ve üzüntülerimden bir süreliğine uzaklaşmak için buradayım." Gecenin sonunda çocuklara hediyeler dağıtıldı. Rusya'nın başkenti Moskova'da Kremlin'in yanındaki Manezhnaya meydanı gösteri ve eğlencenin merkezi oldu. Düzenlenen organizasyonlarda Fransız ve Belçika ürünleri gelenlere ikram edildi. Belçika'nın başkenti Brüksel'deki kutlamalarda kameralara renkli görüntüler yansıdı. Tayland'da kutlamaların merkezinde filler vardı. Noel kıyafeti giydirilen filler çocukların neşe kaynağı oldu.
Tarkan'ın Türkmenistan'da Yeni Yıl Kutlamaları Konseri 00:54
Tarkan'ın Türkmenistan'da Yeni Yıl Kutlamaları Konseri 629 izlenme - 3 yıl önce Megastar Tarkan yeni yıl kutlamaları için Türkmenistan'daydı. İşte Türkmenistan'dan yılbaşı manzaraları ve Tarkan konserinden kısa görüntüler..
Dünyadaki Yılbaşı kutlamaları 03:29
Dünyadaki Yılbaşı kutlamaları 165 izlenme - 3 yıl önce Kutlamaları Yeni Zelanda ve Avustralya'da tekmelemek gibi, coşkulu bir karşılama abartılı havai fişek ile, Asya'da 2013 vardı Hong Kong, Pekin ve Şanghay'da gökyüzünü aydınlatan görüntüler.
İstanbul Boğazı Yeni Yıl Kutlamaları 2012 02:20
İstanbul Boğazı Yeni Yıl Kutlamaları 2012 2.585 izlenme - 3 yıl önce Türkiye 2012 yılana giriş yaptığı sırada İstanbul Boğaz'ında yapılan havai fişek gösterisi.
İstanbul Boğazı Yeni Yıl Kutlamaları 2013 02:20
İstanbul Boğazı Yeni Yıl Kutlamaları 2013 211 izlenme - 3 yıl önce
Dünyadan Yılbaşı Görüntüleri (2013) 03:00
Dünyadan Yılbaşı Görüntüleri (2013) 1.070 izlenme - 3 yıl önce 2013 Dünyadan Görüntüler
2014 Yılbaşı Kutlamaları - Dubai 06:28
2014 Yılbaşı Kutlamaları - Dubai 184 izlenme - 1 yıl önce Arap Yarımadası ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Dubai'de yeni yıla girdi ama diğerleri gibi değil!
2013 Yılbaşı Tatili - Google Doodle 02:19
2013 Yılbaşı Tatili - Google Doodle 219 izlenme - 3 yıl önce Yılbaşı kutlamalarının önemli noktalarından Nişantaşı'nda yeni yıla girmek isteyen vatandaşlar kutlama alanını doldurdu
Taksim'de Taciz Olayı 2013 Yeni Yılbaşı Eğlencelerinde Coştular 02:20
Taksim'de Taciz Olayı 2013 Yeni Yılbaşı Eğlencelerinde Coştular 11.187 izlenme - 3 yıl önce Taksim'de yabancı uyruklu bir kişi, Taksim'e eğlenmeye gelen turisti taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.
İstanbul 2013'e Girme Anı - Geri Sayım 08:04
İstanbul 2013'e Girme Anı - Geri Sayım 112 izlenme - 3 yıl önce İstanbul 2013'e böyle girdi Ankarada Yılbaşı Eğlencesi Başkentte Yılbaşı kutlamaların adresi Kızılay'daki eğlence merkezleri oldu.
Londra'da 2014 Kutlamaları - The City of Firsts 15:44
Londra'da 2014 Kutlamaları - The City of Firsts 13 izlenme - 10 ay önce Londra'da kutladığım bu ikinci yeni yıl idi. Geçen sene geç kalıp, arka sıralardan yer bulduğum kutlamalarda, bu sefer daha erken çıkmama rağmen yine ön sırada yer bulamadım. Lakin paylaşmaya karar vermem şu taciz videolarından sonra oldu. Medeniyet budur. Keza videoda görebileceğiniz gibi yine afrikanın kuzeyinden zamanında göçmüş bir kız, çakallık yapıyor önlere geçmek için. Yani İstanbul'daki magandaların bu insanlara dişi veya erkek olarak genetik akrabalıkları var. Yani bizim millet yeni yıl ve noeli ayıramıyorken, meydanlarda arapların ve diğer müslümanların baya olması ilginç idi. lakin geçen seneye oranla daha az vardı onlardan. her neyse, demek istediğim; yine bir harika yıl başı kutlaması oldu. 2 milyon pound değerinde bir gösteri bedeli çıkmış. ayrıca önümde iki asyalı kız benle fotoğraf çektirmek istediler. çilek yarışı oldu, karşıdaki binada ( festival salonu ) yansıtılan çilek görüntüsünü, bağrışların şiddetine göre patlatma oyunu oldu. ayrıca Boris ( türk kökenli ) belediye başkanı bu yılki kutlamaların adını koydu ; The City of Firsts. ama moral bozan şu adamlar olmasa. Türkiyedeki magandalardan farkı yok. Yaşadığım ilginç olay ise, kutlamadan sonra bir bara girdim. dışarıda içiyoruz iki ingiliz kızla muhabbet ediyorum. o ara hindu bir adamın resmini taşıyan birkaç beyaz var. o sırada sarhoş avrat koşturan birkaç müslüman kuzey afrikalı arkadaş, bu adamlarla islam-budism muhabbetine girdiler. kavga edeceklerdi. herneyse, iyi izlemeler.
2013 Yılbaşı Kutlamaları Hoş Geldin 2013...(Nişantaşı) 06:59
2013 Yılbaşı Kutlamaları Hoş Geldin 2013...(Nişantaşı) 1.476 izlenme - 3 yıl önce 2013 yılbaşı çalışmaları Nişantaşında sürüyor. Nişantaşında toplanan kalabalık 2013 son saatlerini resim çekerek geçiriyorlar.
Cumhuriyet Bayramı 10. Yıl Kutlamaları - İlk Kez 11:21
Cumhuriyet Bayramı 10. Yıl Kutlamaları - İlk Kez 3.106 izlenme - 3 ay önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 10.yıl Kutlamaları ilk kez yayınlandı. Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü'nün de katıldığı cumhuriyetin 10'uncu yıl törenine ait görüntüler, restore edilerek ilk kez gün yüzüne çıkarıldı. AA muhabirinin Kültür ve Turizm Bakanlığından edindiği bilgiye göre, Osmanlı Devleti'nin son dönemi, cumhuriyetin kuruluş yılları ve Atatürk'e ait 2 bin 288 filmin restorasyonu ve dijital ortama aktarılması Bakanlık himayesinde devam ediyor. Kültürel miras açısından büyük öneme sahip bu çalışmalar kapsamında, 29 Ekim 1933 tarihinde çekilen, Cumhuriyetin 10. Yılı Törenleri'ne ait görüntüler, Türk sinemasının 100'üncü, Cumhuriyet'in ise 91'inci yılında restorasyonu tamamlanarak kamuoyuyla paylaşılmaya hazır hale getirildi. Ulus Meydanı'nda 10. Yıl Marşı Kutlamaları kapsamında kayda alınan ve ilk defa yayınlanan görüntüler, Ankara'da Hipodrom meydanındaki törenlerden 11 dakika 24 saniyelik bir kesiti içeriyor. Tören kapsamında gerçekleştirilen geçit resminde, Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, Başbakan İsmet İnönü, Genelkurmay Başkanı Mareşal Fevzi Çakmak, diğer kabine üyeleri ve yabancı misyon temsilcileri yer alıyor. Öncelikle izci öğrencilerin, ardından askerlerin görüldüğü geçit resminde, Atatürk de zaman zaman öğrencilere selam veriyor. Daha sonra sırayla kürsüye çıkan iki konuşmacı günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmalar yapıyor. Konuşmacılardan biri "Bugünlerin duygulu şenlikleri içinde geçirdiğimiz, yurdun her tarafında memleket evlatları milli kurtuluşun başı ve yeni Türkiye'deki diriliş ve yükseliş aleminin ruhu olan milli reis Gazi Mustafa Kemal'i bir kez daha hürmet ve minnetle anmaktadır" ifadesini kullanıyor. Film, yabancı misyon temsilcilerinin 2. TBMM binasından çıkışının akabinde kutlamalar dolayısıyla Ulus Meydanı'ndaki coşkulu kalabalık ve "10. Yıl Marşı"nın duyulmasıyla sona eriyor. (Alıntıdır) Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar payidar kalacaktır... M.K.Atatürk
Dünya 2013 e Böyle Girdi 02:09
Dünya 2013 e Böyle Girdi 26 izlenme - 3 yıl önce Dünya 2013 e Böyle Girdi
İkinci Yeni Yıl Kutlandı 00:55
İkinci Yeni Yıl Kutlandı 12 izlenme - 10 ay önce Güney Afrika'da İkinci Yeni Yıl Kutlamaları ya da Cape Karnavalı - Cape Town The Kaapse Klopse ya da Cape Karnavalı, Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde binlerce kişinin katılımıyla çoşkuyla kutlandı.
 Dünyadan Yeni Yıl Manzaraları 02:45
Dünyadan Yeni Yıl Manzaraları 1.204 izlenme - 2 yıl önce Dünya yeni yıla böyle girdi. Yeni Zelanda'dan ABD'ye insanlar yeni yıla büyük bir coşkuyla "merhaba" dedi. Yeni yıl kutlamalarına damga vuran Dubai, Guinness Dünya Rekorları kitabına girebilmek için 48 kilometrelik kıyı şeridinde havai fişek gösterisi düzenledi.Küçük ada ülkeleri Samoa, Kiribati, Tokelau'nun ardından 2014'ü ilk karşılayan ülke Yeni Zelanda oldu. Aucklandlılar, kentin sembolü olan 328 metre yüksekliğindeki Sky Tower kulesinden atılan havai fişeklerle yeni yıla girdi. Avustralya'da ise kutlamaların adresi her yıl olduğu gibi Sydney Limanı'ydı. Sidney köprüsü çevresinde toplanan yüzbinlerce kişi, görkemli havai fişek gösterisini izledi.Japonya'da halk, Şinto rahiplerin toplandığı tapınakları ziyaret ederek, dua etti. Çin ise tarihi Çin Seddi’nde düzenlenen yılbaşı kutlamalarıyla 2014’e merhaba dedi. Yüz binlerce kişinin katıldığı kutlamalarda çeşitli dans gösterileri ve eğlence etkinlikleri düzenlendi. Yılbaşı için özel olarak süslenen Çin Seddi’nde toplanan Çin halkı, 2014’e 1 dakika kala nefeslerini tuttu. Son 10 saniyeyi hep bir ağızdan geriye doğru sayan halk, rengârenk ışık gösterileri eşliğinde 2014’e girdi. Ülkenin doğusunda yer alan Şanghay'da da, 2014 yılını karşılamak için düzenlenen kutlamalar izleyenleri hayran bıraktı. Şanghay'ın içinden akan Huangpu Nehri kıyısında gerçekleştirilen kutlamaları, görkemli havai fişek gösterileri süsledi. Tayvan'da, her yıl Taipei 101 Kulesi yanında gerçekleştirilen kutlamaların adresi bu sene de değişmedi. 850 binden fazla kişinin katıldığı kutlamalarda başkent, ışık gösterileriyle aydınlanırken, kutlamalara katılanlar çalan müzikler eşliğinde doyasıya eğlendi. Geri sayımın bitmesiyle 509 metrelik kulenin her bir yanından, Taipei Belediye Binası üzerine yerleştirilen 4 metrelik Örümcek Adam heykelinin elinden çıkan lazer ışınıyla havai fişekler patladı. Hong Kong da 2014 yılına ihtişamlı havai fişek gösterileriyle girdi. Hong Kong'un ikonik Victoria Limanı'nda düzenlenen yeni yıl kutlamaları, yaklaşık 400 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. DUBAİ'DEN MUHTEŞEM VEDA Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük şehri Dubai, 2013 yılına muhteşem bir gösteriyle veda etti. Toplam 400 farklı ateşleme noktasından 500 bin havai fişeğin atıldığı 6 dakikalık gösteri, şehrin etrafına yerleştirilmiş 100 bilgisayardan senkronize bir şekilde kontrol edildi. Şehrin kıyısındaki 48 kilometrelik alanı kaplayan gösterinin dünyanın en büyük havai fişek gösterisi rekorunu eline geçireceği tahmin ediliyor. Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yılbaşı, havai fişek gösterisiyle kutlandı. Havai fişek gösterisini izlemek isteyen on binlerce kişi, Bakü Bulvarı’nda bulunan saat kulesinin yanına toplandı. Coşkulu kalabalık, geri sayımın ardından sahile yakın bir yerde duran gemilerden atılan havai fişekleri büyük bir hayranlıkla seyretti. Yeni yıla büyük umutlarla giren Kosova’da bu yıl yılbaşı kutlamaları, organizasyon problemi nedeniyle geçen yıllara kıyasla sönük geçti. Bu yıl kutlamaların en büyük özelliği saatler süren havai fişeklerin karanlık olan gökyüzünü aydınlatması oldu. Almanya’da ise 2014 yılı kutlamaları başkent Berlin’in simgelerinden tarihi Brandenburg Kapısı önünde yüz binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen görkemli 2014 kutlamaları havai fişek gösterisiyle birlikte izleyenleri kendine hayran bıraktı. Londra’nın simgesi Big Ben Saat Kulesi’nde saatin 00.00’ı göstermesiyle birlikte Londra’nın bir diğer simgesi devasa dönme dolap London Eye’dan atılan havai fişekler kutlamalara damgasını vurdu. Milano'lular yeni yıla Duomo meydanında girdi. Binlerce kişi uzun süre sonra yılbaşı kutlamalarına yeniden ev sahipliği yapan Duomo meydanını doldurdu ve yeni yılı tarihi meydanda Motel Connection ve Elio e le Storie Tese konserleri eşliğinde coşkuyla karşıladı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ise, 2014’e konserlerle merhaba dedi. Kıbrıs’ın gözde tatil beldelerinden Girne’de yeni yıl coşkusu sokaklarda kutlandı. Canlı müzik eşliğinde eğlenen Kıbrıslılar, saatler 00:00’ı gösterdiğinde havai fişekler eşliğinde yeni yılı karşıladı. Brezilya'da yeni yıl kutlamalarının adresi yine Rio de Janeiro'nun meşhur Copacabana plajıydı. Bu yıl 2.3 milyon kişinin katıldığı yeni yıl kutlamalarında 24 ton havai fişek kullanıldı. Yeni yılın son büyük kutlaması New York'ta gerçekleşti. New Yorklular, 2014'e ünlü Times Meydanı'nda düzenlenen yeni yıl etkinlikleriyle girdi. Gece yarısından saatler önce meydanı dolduran yaklaşık 1 milyon kişi, yeni yıla geleneksel "Kristal Küre" indirme töreni ile "merhaba" dedi. Tören öncesinde Amerikalı sanatçılar Miley Cyrus, Macklemore & Ryan Lewis, Blondie, Icona Pop, Jencarlos Canela, El Dasa, Rodney Atkins ve Melissa Etheridge, Times Meydanı'na kurulan platformda sahne alarak kalabalığa unutamayacakları bir gece yaşattı.
Çeşme Belediye Başkanı İleri Doğru Sayımı  (Yeni Yıl Kutlaması 2013) 01:09
Çeşme Belediye Başkanı İleri Doğru Sayımı (Yeni Yıl Kutlaması 2013) 146 izlenme - 3 yıl önce Çeşme Belediye Başkanı İleri Doğru Sayımı
Emirdağ 2013'e Böyle Girdi 01:08
Emirdağ 2013'e Böyle Girdi 542 izlenme - 3 yıl önce Emirdağ Belediyesi
1 Ocak Salı 2013 Kutlama Ktv 02:53
1 Ocak Salı 2013 Kutlama Ktv 37 izlenme - 3 yıl önce 1 Ocak Salı 2013 Kutlama Ktv
Yeni Yıl Çocuk Şarkısı Eski YIl Sona Erdi Yeni Yıl Konseri (Aykut Öğretmen) 03:32
Yeni Yıl Çocuk Şarkısı Eski YIl Sona Erdi Yeni Yıl Konseri (Aykut Öğretmen) 26.919 izlenme - 2 yıl önce HEM ÖĞREN HEM ÇOCUĞUNA ÖĞRET Aykut İlter Aykut Öğretmen Yeni YIl Şarkısı Eski YIl Ne Çabuk Geçti Yılbaşı Kutlamaları İlkokul Öğrenci Gösterisi Çocuk şarkısı Yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl Bizlere kutlu olsun Yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl Sizlere mutlu olsun Eski yıl sona erdi Yepyeni bir yıl geldi Bu yıl olsun mutlu bir yıl Bu yıl olsun hey hey Kardeşiz biz hepimiz Bitmesin hiç sevgimiz Aramızda dargınlık yok Aramızda hey hey Mutlu olsun insanlar Mutlu olsun tüm evren Yeni yılda hep birlikte Yeni yılda hey hey yeni yıl yeni yıl yeni yı yeni yıl herkese mutlu olsun
Uzak Doğu Ülkelerinde Yeni Yıl Coşkusu 01:05
Uzak Doğu Ülkelerinde Yeni Yıl Coşkusu 42 izlenme - 11 ay önce Avustralya ve Yeni Zelanda’nın ardından, Uzak Doğu ülkelerinde de yeni yıl kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Hong Kong’da kutlamaların merkezi her yıl olduğu gibi yine Victoria Limanı’ydı. Limanda düzenlenen geleneksel havai fişek gösterileri ile Hong Kong 2015’i ilk kutlayan kentler arasındaki yerini aldı. Japonya ise komşularından daha farklı bir törenle yeni yıla ‘merhaba’ dedi. Başkent Tokyo’daki Zojoji Budist tapınağında yılbaşı için özel bir ayin düzenlendi. Dünyayla bağlantısı en zayıf ülkelerden Kuzey Kore’de, yeni yıl kutlamaları Pyongyang’daki Kim Il-sung meydanında düzenlendi. Ancak törenlere ülkenin genç lideri Kim Jung-un katılmadı. 2022 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Çin’in başkenti Pekin’de ise yeni yıl için geri sayım Ulusal Stadyum’da yapıldı. Öte yandan, Java Denizi’ne düşen yolcu uçağından dolayı Endonezya’da yeni yıl kutlamaları iptal edildi. Sel felaketiyle mücadele eden Malezya’da da kutlamalar sönük geçti.
Uzak Doğu Ülkelerinde Yeni Yıl Coşkusu 01:05
Uzak Doğu Ülkelerinde Yeni Yıl Coşkusu 42 izlenme - 11 ay önce Avustralya ve Yeni Zelanda'nın ardından, Uzak Doğu ülkelerinde de yeni yıl kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Hong Kong'da kutlamaların merkezi her yıl olduğu gibi yine Victoria Limanı'ydı. Limanda düzenlenen geleneksel havai fişek gösterileri ile Hong Kong 2015'i ilk kutlayan kentler arasındaki yerini aldı. Japonya ise komşularından daha farklı bir törenle yeni yıla 'merhaba' dedi. Başkent Tokyo'daki Zojoji Budist tapınağında yılbaşı için özel bir ayin düzenlendi.
Boğaziçi Köprüsü Yıl Başı Kutlaması (İstanbul) 01:42
Boğaziçi Köprüsü Yıl Başı Kutlaması (İstanbul) 45 izlenme - 11 ay önce İstanbul'un 31 Aralık 2014 tarihinde sabahtan geceye kadar yaşadığı süreyi hızlı bir şekilde anlatan video. Ayrıca yılbaşı kutlamaları ve havai fişek gösterileride mevcut.
Dubai, Yeni Yıla Havai Fişek Rekoruyla Girdi 02:42
Dubai, Yeni Yıla Havai Fişek Rekoruyla Girdi 1.401 izlenme - 2 yıl önce Dubai, yeni yıla havai fişek rekoruyla girdi. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümetinin verdiği söz doğrultusunda Dubai'de yeni yıl kutlamaları için 400 binden fazla havai fişek kullanıldı
Kanal D 1996 Yılbaşı Programı (31.12.1995) + Bonuslar Süper Nostalji (Yılbaşına Özel) 02:52:32
Kanal D 1996 Yılbaşı Programı (31.12.1995) + Bonuslar Süper Nostalji (Yılbaşına Özel) 39 izlenme - 3 ay önce Zeki Müren, Ebru Gündeş, Sezen Aksu, Ercan Saatçi, Hayko ve Pedon, Yasemin Yalçın, Güllü, Bülent Ersoy, Aldo ve Dr.Bilal, Yeşim Salkım, İbrahim Tatlıses, Harun Kolçak, Safiye Soyman, Sibelcan, Tarkan, Soner Arıca, Sibel Tüzün.. daha neler neler. Muhteşem yılbaşı hediyesi. Bu sürprizimi kaçırmayın. Tam 3 saat eğlence. 19 yıl öncesine nostaljik bir dönüş yapıyoruz ve 1996 ya nasıl girmişiz o günleri hatırlamak umuduyla izliyoruz. Kanal D kaydının öncesinde yarım saat kadar TRT, İnterstar, Kanal 6 kayıtları ve videonun son 10 dakikasında da Kral TV'nin eski günlerine nostaljik bir dönüş yapıyoruz. Ve yılbaşının olmazsa olmazı Dansöz. Bu muhteşem nostaljiyi kaçırmayın :) Nostaljikbir içerik olması, ve günün anlam ve önemine binaen tüm site sakinlerinin beğenisine sunarım efendim. İyi seyirler, iyi eğlenceler.
Macaristanda Noel Hazırlığı 01:46
Macaristanda Noel Hazırlığı 19 izlenme - 12 ay önce Budapeşte'de Noel hazırlığı- Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de, Noel bayramı ve yeni yıl kutlamaları için düzenlenen etkinlikler ilgi çekiyor Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de, Noel Bayramı ve yeni yıl kutlamaları için düzenlenen etkinlikler oldukça ilgi çekiyor.
Dünya 2015'e Böyle Girdi 02:10
Dünya 2015'e Böyle Girdi 28 izlenme - 11 ay önce Dünya başkentlerinde yapılan yeni yıl kutlamaları göz kamaştırdı. Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kenti 2015'e Times Meydanı'nda düzenlenen geleneksel kristal küre indirme töreniyle girdi. Kentte her yıl olduğu gibi bu yıl da yılbaşı kutlamaları için büyük hazırlıklar yapıldı. İngiltere'nin başkenti Londra 2015'e havai fişek gösterileri ile "merhaba" dedi. Gösterileri yüz binlerce kişi izledi. Londra'da animasyon ve havai fişek gösterileri bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmadı. Fransa’nın başkenti Paris de renkli görüntülere sahne oldu. Paris’teki ünlü Champs-Elysees Bulvarı’nda düzenlenen yılbaşı kutlamalarına yüz binlerce kişi katıldı. Hollanda’da yeni yıl coşkuyla karşılandı. Başkent Amsterdam’daki havai fişek gösterilerini on binlerce kişi izledi. Haftalar öncesinden yılbaşı hazırlıklarına başlayan Japonya’nın başkenti Tokyo ise 2015’e çan sesleriyle girdi. Avustralya’nın Sydney kenti de yeni yılı havai fişek gösterileri ile karşıladı. Büyük kentler arasında yeni yıla ilk giren Sydney’de rengarenk havai fişekler izleyenleri adeta büyüledi.
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Olay Yaratacak Noel Baba Yorumu 01:05
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Olay Yaratacak Noel Baba Yorumu 6.752 izlenme - 11 ay önce Antalya'daki yılbaşı kutlamaları tartışması hakkında konuşan Cübbeli Ahmet Hoca, "Millete papazları sevdiriyorlar. Bunlar gavur yalakaları" dedi. Güncel konulara ilişkin yaptığı değerlendirmeler ile gündeme gelen Cübbeli Ahmet Hoca, Antalya'da yeni yıl öncesi tartışılan ışıklandırma sistemini yorumladı. RIXOS Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince'nin, "Antalya turizm başkenti. Yılbaşı geliyor bir tek caddenin süslendiğini gördünüz mü? Müslümanız ama turizmden kazanıyoruz" şeklindeki sözleri medyada büyük yankı bulmuştu. Konuyla ilgili bir değerlendirmede Cübbeli Ahmet Hoca'dan geldi. "NOEL BABA'NIN İÇİNİ Mİ GÖRECEKSİNİZ?" "Ne yapacaksın ışığı daha?" diyerek sözlerine başlayan Cübbeli "Noel Baba'nın içinide mi göreceksin? Ne işi var bu papazın bizim caddelerimizde sokaklarımızda? Millete papazları sevdiriyorlar. Bir tane sarıklı hocayı öyle gezdirmeye kalksalar hakaret ederler. Papazı gezdirseler, ilerici olduk. Bunlar böyle ya... Bunlar gavur yalakaları. Bu milletin de çok bozulanı var. Allah ıslah etsin" dedi.
Çinde Yeni Yıl Kutlamalarında İzdiham: En Az 35 Ölü 00:31
Çinde Yeni Yıl Kutlamalarında İzdiham: En Az 35 Ölü 24 izlenme - 11 ay önce Çin'in Şanghay kentinde yeni yıl kutlamaları sırasında meydana gelen izdihamda en az 35 kişi öldü, 42 kişi de yaralandı. Olayın kent merkezinde bulunan bir liman bölgesinde yaşandığı bildirildi. Yerel kaynaklar, Chen Yi meydanına doğru hareket eden kalabalık gurupların izdihama neden olduğunu duyurdu. Kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgede ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.