805

2013 Türkiye Müzik Ödülleri (Tanıtım)

Yüklenme Tarihi: 21 Şubat 2013 - 20:54

2013 Türkiye Müzik Ödülleri (Tanıtım)
994 Yılından bu yana Müzik sektörünün tüm unsurları ve Türkiye’deki tüm müzikseverler, her yıl heyecanla Kral Müzik Ödülleri’ni beklediler.
18 senede sayısız sanatçı bu ödül töreninde halkla buluştu.
Bugün Türkiye’nin en prestijli ÖDÜL TÖRENLERİNİN başında gelen Kral Müzik Ödülleri, tam 18 senedir sektörün nabzını tutuyor ve her sene Türk müzikseverleri bir yandan yeni sanatçılarla tanıştırırken, yapımcıların, sanatçıların ve sektörün tüm unsurlarının yaptığı başarılı çalışmaların halk tarafından ödüllendirilmesine aracılık ediyor.
Doğuş Yayın Grubu Çatısı altına girdikten sonra kalite çıtasını hersene daha da yükselten, sektörün meslek birlikleri MESAM, MÜYAP Müyorbir ve MSG ile birlikte aday adayı belirleme sürecini, ödül oylaması ve gala gecesi sürecini beraber yürüten Kral Grubu, Ödül sahiplerinin belirlenmesinde sektörün tum unsurlarıyla birlikte yaptığı teknik toplantılarla, açıklanan adayların ve verilen ödüllerin tartışmasız olmasını sağladı.
Son bir sene içinde MUYAP kayıtlarına göre yayınlanan eserlerin ön elemeyle tesbit edilen aday adayları, MUYAP Fiziki Satış listeleri, MUYAP Digital Satış ve Dinlenme Oranları, Nielsen Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı ve Şarkıcı listeleri ışığında 200 kişilik uzman juri ve halk oylarıyla belirlenen Doğuş Markası Altında faaliyet gösteren Kral Muzik Ödülleri birincileri, sanatçı ve yapımcıların bir senelik performanslarının aynası oldu.
Son üç senedir gerçekleşen ödül törenleri basında en geniş şekliyle yankı bulurken, aday oylama süreci, gala gecesi ve sonrası yansımalarıyla aylarca konuşuldu.
Tüm bunlardan sonra, Kral Grubu her sene düzenlediği Müzik Ödüllerinin adını, içerik ve kapsamının artık kabına sığmaması nedeniyle TÜRKİYE MÜZİK ÖDÜLLERİ olarak değiştirerek devam etme kararı aldı.
18 senedir başarıyla yürütülen Kral Müzik Ödüllerinin adı, bugün itibariyle değişerek TÜRKİYE MÜZİK ÖDÜLLERİ oldu.
Aday adaylarının seçiminden Adayların oylama sürecine, müzik sektörünün tüm tüm unsurlarının ödül sürecine dahil edilmesine, amacına uygun 200 kişilik jürinin seçimine, gala gecesinde her sene daha çıtası yüksek bir görsel ve işitsel şov oluşturulmasına kadar Türkiye Müzik Ödülleri bugüne kadar gösterilen özen ve dikkatle yeni ismine layık olmaya çalışacaktır.
Gala 11 Nisan 2013 Günü İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Etiketler: türkiye, Müzik Videoları, kral tv, ödül, reklam