3.909

Aklın Sınırlarını Zorlayan Devasa Yapılar Yapım Aşamaları Bu Belgeselde...

Yüklenme Tarihi: 14 Mart 2013 - 15:32

“Dev Yapılar”, hayalleri zorlayan yükseklikte binaların, büyüleyici güzellikte bahçelerin ve binlerce kişinin bir arada eğlendiği dev merkezlerin nasıl yapıldığını anlatıyor. Sunuculuğunu Danny Forster’ın yaptığı Dev Yapılar ekibi, dünyanın neresinde devasa bir inşaat varsa başından sonuna kadar izliyor ve hatta baretleri giyip inşaata katılıyor.

 

Planlar, ölçümler, çizimler, beton, çelik ve cam… Teknoloji ve insan zekâsının müthiş birleşimiyle ortaya çıkan büyüleyici eserler! Dünyanın her yerinde, teknoloji ve mimarlıkla aklın sınırlarını zorlayan devasa yapıların nasıl inşa edildiğine tanık olacaksınız.

 

“Dev Yapılar” 1. Bölümünde, Las Vegas’ın yeni gözdesi Kent Merkezi’ni ekrana getiriyor. 8 bin işçi, 7 gün 24 saat durmadan 6 dev bina inşa ediyor. Çölün ortasında yükselen Amerika’nın en pahalı inşaatı tamamlandığında Las Vegas’ın silueti değişecek. Beton, çelik ve camla yapılmış bu sanat eserinin inşaatına katılan Dev Yapılar ekibi, beton döküyor, çivi çakıyor, vinç kullanıyor. Kent merkezi için üretilen teknolojiyi, zamana karşı verilen mücadeleyi soluksuz izleyeceksiniz!

 

Dev Yapılar 1. Bölümüyle Cumartesi  23.10’da TRT Haber’de…

Etiketler: trt, Haber Videoları, trthaber, aklın, sinirlarini, zorlayan, devasa, yapılar, yapım, aşamaları, bu, belgeselde