732

Dr. Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat...

Yüklenme Tarihi: 04 Ekim 2012 - 15:31

Sağlıklı ve uzun yaşamanın sırlarını uygulamalı olarak ekranlara getiren Reçetesiz Hayat’ı Dr. Yasemin Bradley sunuyor.

 

Anadolu'yu adım adım gezen Dr. Yasemin Bradley, programın bu haftaki bölümünde de bedensel ve zihinsel olarak yıllara meydan okuyan asırlık çınarların hayatlarından yola çıkarak kaliteli yaşamın püf noktaları sizlerle paylaşacak.

 

İşte Dr Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat'ta bu hafta ekranlarınıza taşınacak olan asırlık çınarlarımız ve onların doğal yaşamlarından yola çıkarak işleyeceğimiz konular:

 

96 yaşında olmasına rağmen hala dimdik ayakta olan ve sebze meyvenin her çeşidini yetiştirdiği bahçesinde bir arı gibi çalışan Akife Nine'nin sağlıklı ve uzun yaşam sırları neler? Akife Nine 96 yaşında olmasına rağmen her gün bağını bahçesini suluyor hatta çapa yapıp gençlere nasıl taş çıkartıyor? Akife ninenin sofrasından eksik etmediği zeytinyağı, meme kanserini nasıl önlüyor?

 

Özellikle yaşın ilerlemesinden sonra daha da ölümcül sonuçlar doğuran kalp krizi ve beyin felcini hangi meyvenin içinde bulunan yağ asidi engelliyor?

 

Tuz tüketirken nelere dikkat edilmeli ve tuz alırken paket üzerindeki hangi notun özellikle üzerinde durulmalı?

 

Dr. Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat’ın bu haftaki bölümünde ayrıca özellikle kilolarından şikayetçi olan hanımlar için çok özel bir çorba tarifi uygulamalı olarak gösterilecek. Zayıflatan kırmızı biber çorbası nasıl hazırlanıyor ve hangi müthiş faydalar sağlıyor?

 

Dr. Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat,14.20'de TRT Haber’de… 

Etiketler: trt, Haber Videoları, trthaber, Yasemin, bradley, ile, recetesiz, hayat