653

Dr. Yasemin Bradley ile Sağlıklı ve Uzun Yaşam Sırları...

Yüklenme Tarihi: 18 Mart 2013 - 17:02

 İşte Dr. Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayatta bu hafta ekranlarınıza taşınacak olan asırlık çınarlarımız ve onların doğal yaşamlarından yola çıkarak işleyeceğimiz konular:

Ankara Beypazarı’nda yaşayan ve dansları, türküleri ve renkli kişiliğiyle herkesin sevgilisi olan 87 yaşındaki Mehmet Dede’nin sağlık sırları neler? 

Mehmet Dede’nin sofrasında eksik etmediği tarhana çorbası özellikle kışın bizi hastalıklara karşı nasıl koruyor? Mehmet Dede’nin de az ama sürekli yediği kırmızı et zeka ve zihin aktiviteleri konusunda bize hangi katkıları sağlıyor. Hayatımızdan kırmızı eti neden eksik etmemeliyiz?

Sindirimi kolay olan ve Türk Halkının çokça tükettiği pirinç konusunda dikkat etmemiz gereken önemli noktalar neler? Özellikle diyabetliler için şekerden bile daha tehlikeli olan pirinci nasıl tüketmeliyiz? Tüm sorular cevaplarını Reçetesiz Hayat’ta bulacak. 

Programda ayrıca maden sularının sağlığımıza olan müthiş katkıları da bilimsel veriler eşliğinde anlatılacak olup, 85 yaşında örgü örüp kurduğu tezgahtan bunları satarak geçimini sağlayan Lemika Nine’nin sağlık sırları da ekranlara getirilecek.

 Özellikle çocuklarınızın çok seveceği antioksidan omlet tarifinin de verileceği Dr. Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat,  18.20’de TRT Haber’de.

Etiketler: trt, Haber Videoları, trthaber, Yasemin, bradley, ile, sağlıklı, üzün, sırları