103

Dr. Yasemin Bradley'le Reçetesiz Hayat...

Yüklenme Tarihi: 24 Eylül 2012 - 17:32

Anadolu'yu adım adım gezen Dr. Yasemin Bradley programın bu haftaki bölümünde de bedensel ve zihinsel olarak yıllara meydan okuyan asırlık çınarların hayatlarından yola çıkarak kaliteli yaşamın püf noktaları sizlerle paylaşıyor. İşte Dr Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat'ta bu hafta ekranlarınıza taşınacak olan asırlık çınarlarımız ve onların doğal yaşamlarından yola çıkarak işleyeceğimiz konular.

 

85 yaşında olmasına rağmen hala dimdik ayakta olan ve her hafta tam 75 kilometre koşan Safter Kartoğlu'nun sağlıklı ve uzun yaşam sırları neler? Yaptıklarıyla gençlere taş çıkartan her sabah saat 5'te koşmaya başlayan Safter Kartoğlu bu energisini neye borçlu? Ne yiyip ne içiyor, yediği bu besinlerden hangi faydalı mineral ve proteinleri alıyor.

Safter Dedenin sofrasından eksik etmediği, ceviz, badem, yoğurt ve elmanın uzun ve sağlıklı yaşam bakımından hangi müthiş faydaları var?

Yüzmeyi de tıpkı koşmak gibi bir yaşam biçimi haline getiren 85 yaşındaki maratoncu dede Safter Kartoğlu, Bozcaada'nın eşsiz denizini nasıl kulaçladı? Her gün yaptığı bu düzenli yüzme Safter Dede'nin sağlığına ne tür katkılar sağlıyor. Yüzme özellikle eklem ağrısı çekenler için neden çok önemli?

 

Fransız doktorların tüm kalp hastalarına mutlaka yemelerini tavsiye ettiği elmanın içinde hangi sağlık sırları gizli? Tüm bu sorular yanıtlarını bu hafta Dr Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayatta, TRT Haber ekranlarında bulacak.

 

Programda ayrıca 92 yaşındaki Mehmet Dede ile 86 yaşındaki eşi Emine Ninenin 70 yıllık aşkına da tanıklı edip mutlu evlilik sırları gözler önüne serilecek. Özellikle diyet yapmasına rağmen tatlıdan vazgeçemeyenler için 'Ballı, Bademli ve Şeftalili Diyet Tatlısı'nın da uygulamalı olarak gösterileceği Dr. Yasemin Bradley’le Reçetesiz Hayat,bugün 21:05’te TRT Haber’de…

 

 

Etiketler: trt, Haber Videoları, trthaber, Yasemin, bradleyle, recetesiz, hayat