2.202

Edip Yüksel - Çoraplarınız Nereye Kayboluyor

Yüklenme Tarihi: 25 Ocak 2013 - 22:27

Çoraplarınız neden kayboluyor? Nereye gidiyorlar?
Bilim adamları bu büyük gizemin cevabını buldular
Edip Yüksel
25 Ocak 2013

Bilinenleri alt üst edecek keşif

Rusya'da bir vatandaş evine yakmak için getirdiği kömürün içinde öyle bir şey buldu ki, bilim adamları bu keşife odaklandı.

Rusya'nın Sesi'nde yer alan habere göre bilim adamları yaptıkları açıklamada bulunan nesnenin alışılmadık şekilde hafif olduğunun altını çizdi. Araştırmacılar şimdi modern çağlarda kullanılan bu parçanın 300 milyon yıllık bir kömürün içinden nasıl çıktığını anlamaya çalışıyor. Yöre halkı ise nesnenin dünya dışı olduğuna inanmış durumda... Gizemli obje araştırmaların devam etmesi için saklı tutuluyor. (24 Ocak 2013, Milliyet)

Arkadaşım: Facebook'ta paylaştığın o habere baktım. Gördüğüm kadarıyla nerede uyduruk bir haber varsa, veya sansasyonel spekülasyon varsa hemen ilgini çekiyor. Üzücü. Keşke bir kaç bilimsel kitap okusan. Fizik, kimya, biyoloji, astronomi üzerine... Buna kapasiten yetmiyorsa en azından Carl Sagan'ın "The Demon-Hunted World: Science as a Candle in the Dark" (Karanlık bir Dünyada Bilimin Mum Işığı) adlı kitabını okusan. Hatta kitap okumaya sabrın yoksa şuradaki birkaç makaleyi okusan: http://19.org/category/yuksel/paranormal/
Al sana başka bir haber. Bakalım buna ne diyeceksin:

"Araştırmalara göre birçok insan çoraplarını kaybediyor. Büyük olasılıkla sizin de birkaç çorabınız kaybolmuştur ve onları bulamamışsınızdır. Peki o çoraplar nereye kayboluyor? Bu gizemli konu üzerinde incelemede bulunan Danimarkalı Profesör Erik Jensen liderliğindeki bir araştırma ekibi iki gün önce Londra'da düzenlenen bilimsel bir konferansa sundukları tebliğde, kaybolan çoraplar olayının ciddi bir fenomen olduğunu ileri sürdü ve uzaylı yaratıkların büyük olasılıkla insanların çoraplarındaki ayak kokuları ve mantarlar üzerinde araştırma yaptıklarını iddia ettiler. Haber ajanslarının ilgisi üzerine Profesör Jensen bu konuyla ilgili verilerin güçlü olduğunu ve bu konudaki veriler Astronomik Bilimsel Haberler dergisinde yayımlandıktan sonra tüm bilim dünyasını sarsabilecek nitelikte olduğunu ileri süren Jensen sözlerini, 'Bu tezi kuşkuyla karşılayan bilim adamı arkadaşlarımız delilleri inceledikten sonra çorap koklamaya başlayacaklar' diyerek bitirdi."

Yukarıdaki haberi biraz daha cilalasam, bir iki çorap resmi eklesem ve bir internet gazetesine assam, büyük olasılıkla sen hemen üzerine atlayacaksın.

Etiketler: Edip Yüksel, amatör videolar

DAHA FAZLA GÖSTER