Yüklenme Tarihi: 10 Mayıs 2013 - 17:19

Samsung Galaxy S4
like On Facebook: Http://www.facebook.com/extramarketim
follow Us On Twitter: Http://twitter.com/extramarketim
contact Us: Http://www.extramarketim.com

samsung Galaxy S4 Video İnceleme

samsung Galaxy Galaxy S4 Dış Tasarım:

samsung, Galaxy S3'e Göre Ekranı Büyüyen Fakat Tek Elle Daha Rahat Kullanılabilen Bir Telefona İmza Atmış Durumda. İncelen Ve Hafifleyen Galaxy S4, İnce Çerçeveleri Sayesinde Kullanımı En Üst Seviyeye Çıkartıyor.

7.9 Mm'lik Kalınlığa Sahip Olan Galaxy S4, 130 Gram Ağırlıyla Da İddialı. Galaxy S3'e Göre 2 Gram Hafifleyen S4, Ayrıca 70 Mm Sınırının Altında Yer Alarak Endeki Genişliğini Koruyor.

arka Kapağın Dayanıklılığını Beğenmediğimiz Galaxy S4'ün Parlak Verniği, Kolay Çizilebilecek Bir Yapıda. Kısa Kullanım Sürecimizde Kılcal Çiziklerin Oluşmaya Başladğını Görüyoruz.


türkiye'de Exynos 5 Octa İşlemci Kullanılıyor

samsung, Türkiye'de 1.9 Ghz Hızında Çalışan Snapdragon 600 İşlemci Değil De, Kendi Ürettiğ Vei Toplamda Sekiz Çekirdeğe Sahip Exynos 5 Octa İşlemcili Modeli Kullanıyor.

samsung'a Göre İki İşlemci Benzer Deneyime Sahip Olsa Da, Yapılan Pek Çok Teste Göre Exynos 5 Octa'nın Özellikle Powervr Sgx544mp3 Tabanlı Grafik Birimi, Daha İyi Bir Oyun Performansı Sunuyor. Özellikle Türkiye Pazarı Bu Konuda Şanslı Diyebiliriz.

exynos 5410 Diye De Adlandırılan Exynos 5 Octa İşlemcisi, Aynı Anda 8 Çekirdeği Aktif Olarak Çalıştırmıyor. Yüksek Performans Gerektiren Durumlarda, 1.6 Ghz Hızında Çalışan 4 Adet Arm Cortex A15 Tabanlı İşlemci Devreye Giriyor. Eğer Düşük Performansın Gerektiği Durumlar Yaşanıyorsa, Etkili Bir Tasarruf İçin Devreye 1.2 Ghz Hızında Çalışan 4 Adet Arm Cortex A7 Çekirdeği Devreye Giriyor.

etkileyici Ekran

uzun Yıllardır Samsung'un Amoled Ekranlarındaki Pentile Dizilimini Eleştirdik. Çünkü Bu Dizilim Sayesinde, Piksel Aralıkları Teoriden Çok Daha Belirgin Bir Şekilde Görünüyordu. Galaxy S4'ün Yeni Amoled Ekranı, Son Derece Başarılı.

full Hd Çözünürlüğündeki Amoled Ekran, Beklenilenin Aksine Yine Pentile Dizilime Sahip. Hem Full Hd'nin Yüksek Çözünürlüğü Hem De Yeni Pentile Diziliminin Etkisiyle Görüntü, Neredeyse Ips Ekranlar Kadar Keskin Ve Berrak. Özellikle Gerçek Siyah Rengini Verebilmesi Ve Beyaz Renkleri De Mavi Tonlarında Vermemesi Sayesinde, Uzun Süre En Başarılı Ekranlar Arasındaki Yerini Alacak Gibi Görünüyor.

samsung'un Yeniden Geliştirdiği Ekran, Yeşil - Sarı Pholed Materyallerden Oluşutulmuş Yapıda. Samsung'un Uzun Süredir Çalıştığı Ekran Teknolojisi, Mevcut Amoled Ekranlara Göre Yüzde 25 Civarı Daha Az Güç Tüketiyor.

ekrana Eklenen Yeni Özellikler

galaxy S4'ün Ekranı Air View Özelliği Sayesinde Dokunmadan Da Dokunma İmkanını Kullanıcılara Sunuyor. Böylece Galaxy Note Modellerinde Kalemle Yapabildiğimiz İşlemleri, Elimizle De Yapabiliyoruz. Mesela Maillere Bakarken Üzerinde Elimizi Tutarak, Detayları Görüntüleyebiliyoruz. Ayrıca Ekranı Lumia 920'deki Gibi Eldivenle De Kullanabiliyoruz.

Etiketler: Samsung Galaxy S4 Cep Telefonu, samsung galaxy, ürün inceleme