Slayt Nasıl Hazırlanır?

Yüklenme Tarihi: 21 Mayıs 2011 - 19:25

Powerpoint Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Powerpoint sayfası açılır.
Sunum için hazırladığınız resmi yapıştırmak için, sayfanın üst tarafındaki EKLE sekmesinden ve RESİM seçeneğinden resmin kayıtlı olduğu dosyadan tasarlanan resim bulunur ve çift tıklanarak resim sayfaya yapıştırılır.
Eğer sunum birkaç sayfa olacaksa, yine EKLE sekmesinden “YENİ SLAYT” a tıklanarak 2. 3. 4. sayfalar açılır ve her birine tasarlanan resimler aynı yöntemle yapıştırılır.
Resmin üzerine yazı yazılacaksa Metin kutusundan (önce üzerine A harfi yazılı olan kutucuğa, sonrada slayttaki resim üzerine tıklanarak) pencere açılır ve metin oraya yazılır.
MÜZİK EKLEMEK:
PPS dosyalarına mp3 formatında müzik yapıştırsanız, sunumu bir başkasına yolladığınızda müzikli olarak gönderemezsiniz. PPS ler için wav formatında müzik gerekir. MP3 leri Wava dönüştüren programları internetten indirebilirsiniz.. (Örn: CDEX prog.)
Wav müziği eklemek için; sunum sayfasının üst tarafında göreceğiniz SLAYT GÖSTERİSİ sekmesini, ordan da, SLAYT GEÇİŞİ’ni tıklayın. Sayfanın sağında bir pencere açılacak.
SES bölümünü tıklayın. Aşağıya doğru inin. DİĞER SES ten; Wav müziğinizin kayıtlı olduğu dosyayı bulun ve müziğin üzerini çift tıklayın. Müzik yapıştı.
Müziğin diğer sayfalarda da kesintisiz devam etmesi için; SES in hemen altındaki DİĞER SESE KADAR DÖN yazısının yanındaki kutucuk tıklı olmalı.
SLAYT GEÇİŞİ:
Sayfaların bir diğerine geçerken şekilli bir geçiş yapmasını istiyorsanız, sağ tarafta göreceğiniz “Seçili slaytlara uygula” panosunda kayıtlı şekillerden tercih yapabilirisiniz.
Sayfaların kendiliğinden değişmesini (tıklamadan) istiyorsanız; yine sağ taraftaki GELİŞMİŞ SLAYT kısmının altında bulunan “Fare tıkladığında” yazısının yanındaki kutucuktaki Tıkı kaldırıp, “Otomatik olarak” yazısının yanındaki kutucuğa Tık koyun.
Ve bu yazının yanındaki pencereye slaytların kaç saniye gösterimde kalmasını istiyorsanız o süreyi yazın.
KAYIT:
Hazırlanan sunumu PPS gösterisi haline getirmek için sol üst taraftaki DOSYA yı açın. Orada “Farklı kaydet” seçeneğini tıkladığınızda açılan pencerede “Dosya adı” kısmına sunuma verdiğiniz adı yazın.
Hemen altındaki “Kayıt türü” kısmından “PowerPoint Gösterisini” seçin. Ve pencerenin hemen sağındaki KAYDET tuşuna basın.

Slayt gösterisi hazırlama teknikleri!

Etiketler: slayt, powerpoint, sunum, slayt hazırlama teknikleri,

TAMAMI

YORUMLAR

Ziyaretçi
ENTER ile yorumunuzu gönderebilirsiniz.
  1. savasaakbas savasaakbas basit 4 ay önce Cevapla Şikayet et
  2. miss10 miss10 YAPAMAYANLARA SÖZÜM YOK BU KADAR BASİT ŞEYİ Mİ YAPAMADINIZ :)))) 11 ay önce Cevapla Şikayet et
  3. osiemre osiemre otomatik kendi değişmiormu fotoraflar 1 yıl önce Cevapla Şikayet et
  4. ahmetyaltuntas ahmetyaltuntas güzelmiş tşk ederim işime çok yaradı 1 yıl önce Cevapla Şikayet et
  5. ziyaretçi ziyaretçi wolla mütiş hemde süper abi 1 yıl önce Cevapla Şikayet et
  6. ziyaretçi ziyaretçi süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 1 yıl önce Cevapla Şikayet et
  7. ziyaretçi ziyaretçi güzeldi 1 yıl önce Cevapla Şikayet et
  8. ziyaretçi ziyaretçi bence böylede iyu bana gore her şey uygin 1 yıl önce Cevapla Şikayet et
  9. Ziyaretçi Ziyaretçi excel olsa olurnu 1 yıl önce Cevapla Şikayet et
  10. Ziyaretçi Ziyaretçi EYWALLAH KARDEŞİM SAOLASIN 2 yıl önce Cevapla Şikayet et