2.753

Türkiyenin ilk fantastik çocuk filmi Hititya: Madalyonun Sırrı Sadece Sinema?da?

Yüklenme Tarihi: 28 Şubat 2013 - 16:58

Haftanın öne çıkan filmi Sefiller üç dalda Oscar aldı almasına ama Akademi Ödüllerinde hakettiğini bulabildi mi? Tom Hooperın bu görsel şölenini vizyon eleştirisi bölümümüzde sinema yazarı Burak Göral ile mercek altına alıyoruz.

 

Türkiyenin ilk fantastik çocuk filmi Hititya: Madalyonun Sırrı biraz kafaları karıştırdı. İlk defa böyle bir projenin altına imzasını atan film ekibi bu hafta programımızın konuğu oluyor.

 

Makyaj yapmak denince aklınıza tabi ki hemen kadınlar geliyor. Rimeller, parlak rujlar, fondötenlerle sınırlı makyaj algımızı sinema sektörü baştan tanımlıyor. Türlü türlü boyalar, maskeler, tutkallar kullanarak artık yüzlerini ezbere bildiğimiz oyuncuları tanınmaz hala getiren film makyözleri genelde bizleri kendilerine hayran bırakıyor. Yine de bir kaç ayrıntıyı hatırlamadan edemiyoruz. Makyaj kullanımıyla akıllarda yer eden filmleri ekranınıza getiriyoruz.

 


Gelecek hafta görücüye çıkacak filmler, unutamadığımız filmlerin hafızalarımıza kazınan müzikleri ile Sadece Sinema Ezgi Sütcünün sunumuyla  18.20de TRT Haberde. 

Etiketler: trt, Haber Videoları, trthaber, türkiyenin, ilk, fantastik, filmi, hititya, madalyonun, sirri, sadece, sinemada