Hoşgeldiniz!

1863

Evrimin İspatı, Londra Metrosu Sivrisineği 00:50
Evrimin İspatı, Londra Metrosu Sivrisineği 7.273 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en eski metrolarından olan (1863 ilk hattın hizmete girişi) Londra metrosunda 1999 yılında keşfedilen bir sivrisinek, evrimin en ilginç ispatı oldu. Çünkü bu hayvan, başka sivrisinek türleri ile çiftleşemiyor ve metro dışındaki alanlarda yaşayamıyordu. Dünyanın en yeni endemik türü, bu sivrisinektir.
Osmanlı Bankası Reklam Kuşağı 06:11
Osmanlı Bankası Reklam Kuşağı 739 izlenme - 3 yıl önce Ülke ''İsteseler de istemeseler de Osmanlıca öğrenilecek'' tartışmalarıyla çalkalanadursun, gelin biz 1863'de kurulan ve 2001'de Garanti Bankası ile birleşen Osmanlı Bankası'nın ulaşabilip derlediğimiz televizyon reklamlarının geçmişine kronolojik olarak bir göz atalım. Güncel bir iddia ise; Doğuş Grubu'nun sahibi Ferit Şahenk'in, Garanti'yi İspanyollara satmasından sonra, Osmanlı Bankası'nı yeniden faaliyete geçirmek istemesiymiş...
knight online 1863 exp bugu 01:50
knight online 1863 exp bugu 769 izlenme - 7 yıl önce herşy videoda war
Soçi Olimpiyatları ve Çerkes Muhalefeti - IMC - Marje 45:37
Soçi Olimpiyatları ve Çerkes Muhalefeti - IMC - Marje 119 izlenme - 3 yıl önce Soçi, Rusların Kafkasya'da ele geçirdikleri son yerdi. Bu sebepten Türkiye başta olmak üzere, Dünya çapındaki Çerkezlerin çoğu buralıdır. Olimpiyat köyünün yapılacağı yer ise, en büyük katliamının yeridir. 1863'den bu yana anavatan hasreti çeken Çerkes (tüm kuzey Kafkasya halklarını kast ediyoruz bu adla) toplulukları, kış olimpiyatlarının Soçi'de yapılacak olması nedeniyle yeniden örgütlenmiler ve mücadele ediyorlar. Bununla ilgili El Cezire'nin programını aradam, bulamadım. Burada da olay gayet güzel anlatılmakta. İyi izlemeler efendim.