Hoşgeldiniz!

2 yaş

Bebek Çizgi Filmi 5 - Renkleri öğrenelim - Gülümse, Bebeğim 01:36
Bebek Çizgi Filmi 5 - Renkleri öğrenelim - Gülümse, Bebeğim 4.025 izlenme - 1 yıl önce Renkleri oyun yöntemiyle çizgi film izleterek öğretmek sizin için kolay olduğu kadar çocuğunuz için de eğlenceli olmalıdır.Haydi bu bölümde Gökkuşağı kaç renkten oluşur? öğrenelim. Sevgili anne ve babalar çocuklarımızın renkleri ve sayıları öğrenme dönemleri hemen hemen aynı dönemde başlıyor.Bu süreçte çocuğunuza nasıl yardımcı olacağınızı biliyormusunuz? Günlük yaşamda çocuklar oyun oynarken ya da sosyal etkileşimler içinde doğal yollarla öğrenirler. Biz yetişkinler gibi çocuğun da öğrenmesi için öncelikle motivasyona ihtiyacı vardır yani öğrenilecek kavramların çocuk için anlamlı olması gerekmektedir. Ayrıca öğretilen kavramların çocuğun yaş düzeyine uygun olması da önemli bir etmendir. Sevgili çocuklarımızın renkleri daha hızlı ve etkili öğrenebilmesi için oluşturduğumuz videoları bebetürk te sıklıkla izletebiliriz.
2 Yaşında kaykay ustası 02:30
2 Yaşında kaykay ustası 2.826 izlenme - 3 yıl önce 2 Yaşındaki kaykay ustası çocuk görenleri şaşkına çevirdi.
Bebek Çizgi Filmi 6 - Sayıları öğrenelim - Gülümse, Bebeğim 01:39
Bebek Çizgi Filmi 6 - Sayıları öğrenelim - Gülümse, Bebeğim 2.588 izlenme - 1 yıl önce Sayıları oyun yöntemiyle çizgi film izleterek öğretmek sizin için kolay olduğu kadar çocuğunuz için de eğlenceli olmalıdır.Haydi bu bölümde Birden on a kadar sayı saymasını öğrenelim. Sevgili anne ve babalar çocuklarımızın renkleri ve sayıları öğrenme dönemleri hemen hemen aynı dönemde başlıyor.Bu süreçte çocuğunuza nasıl yardımcı olacağınızı biliyormusunuz? Günlük yaşamda çocuklar oyun oynarken ya da sosyal etkileşimler içinde doğal yollarla öğrenirler. Biz yetişkinler gibi çocuğun da öğrenmesi için öncelikle motivasyona ihtiyacı vardır yani öğrenilecek kavramların çocuk için anlamlı olması gerekmektedir. Ayrıca öğretilen kavramların çocuğun yaş düzeyine uygun olması da önemli bir etmendir. Sevgili çocuklarımızın renkleri daha hızlı ve etkili öğrenebilmesi için oluşturduğumuz videoları bebetürk te sıklıkla izletebiliriz. Bebetürk e aboneliğiniz tüm çocuklara gelişimde katkı sağlayacaktır. Daha güzel bir yeni nesil için lütfen bebetürk e abone olun.(Abonelik ücretsizdir.)
2 yaşındaki kolbastı oynayan afacan 02:38
2 yaşındaki kolbastı oynayan afacan 2.257 izlenme - 7 yıl önce 2 yaşındaki kolbastı oynayan afacan
2 Yaşındaki Bağımlı 01:07
2 Yaşındaki Bağımlı 507 izlenme - 2 yıl önce 2 yaşındayken oynaması için eline sigara verilen Rizal o gün bugündür sigarayı 2 pakete çıkarmış ve en genç sigara bağımlısı olmuştur. Atalarımızın da dediği gibi, ağaç yaşken eğilir efendim.
2 Yaşında Kolbastı Oynayan Afacan 02:38
2 Yaşında Kolbastı Oynayan Afacan 1.878 izlenme - 6 yıl önce 2 yaşında kolbastı oynayan afacan
2 Yaşındayken Dua Okursam 04:24
2 Yaşındayken Dua Okursam 201 izlenme - 2 yıl önce 2 Yaşındayken Dua Okursam
Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı - 2 Yaş Sendromu 03:40
Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı - 2 Yaş Sendromu 94 izlenme - 7 ay önce Çocukların 2 yaş dönemi, anne ve babaların çocuk gelişiminde en zorlandıkları dönemlerden biridir. Bu yaş döneminde (12 ile -36. aylar arasında) çocuklar hem çevresini hem de dünyayı keşfetme eğilimindedirler. Kendilerini ifade etmek ve her şeyin kendilerine ait olmasını isterler. 0-3 yaş döneminde ayrıca temel güven duyguları da oluşmaktadır. 2 yaş döneminde çocuklar, birtakım fiziksel, zihinsel, dil, sosyal, duygusal ve cinsel gelişimlerinde birtakım özelliklere sahiptir. 2 yaş çocukları atlar, zıplar, tırmanır, koşar, hep hareket halindedir. Tek başına merdiven inip çıkabilir, parmak uçlarında yürüyebilir, ellerini yıkayıp kurulayabilir, düğme ilikleyebilir, büyük butonları açıp kapatabilir. 2 yaş çocukları bir rengi tanıyabilir, dikkat süresi çok kısadır, parça-bütün ilişkisini anlayabilir. 2 yaş çocukları adını- soyadını söyleyebilir, tek cümle ve basit sözcüklerle konuşabilir, basit sorular sorabilir, konuştuğu anlaşılır, abartılı konuşabilir,’ neden?’ sorusunu sıklıkla kullanır, anlamsız tekrarlar yapabilir. 2 yaş çocukları diğer çocuklarla oyun oynamak ister ancak sağlıklı iletişim kuramayabilir ama kendinden küçük çocukları sever. Paylaşmayı sevmez, hayali oyun dönemidir, kendi kendine konuşup oynayabilir. Her şeyin kendine ait olmasını istediği için, geri vermek istemez. 2 yaş çocukları istekleri yapılsın istenir, kolayca sinirlenebilir ve bağırıp çağırıp yumruklar atabilir. Sabırsızdır, inatçıdır. 2 yaş çocuklarının cinsel kimlik oluşumu başlar ve cinsiyetlerini bilirler. Yemek yemek istememe, uyumak istememe, ne denirse tersini yapma, söz dinlememe, anne-babaya vurma, kendini yere atma, kafasını vurma gibi şikayetler iki yaş sendromunu işaret ediyor olabilir. Bu yaş döneminin özelliklerini bilmek ve bu dönemin geçici olduğu unutmamak yaşanabilecek krizleri daha rahat geçirmeye yardımcı olacaktır. Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı Çocuk ve Genç Psikiyatristi Adres: Barboros Mah. Atatürk Cad. Ihlamur Sok. Ağaoğlu My Prestige Ofis Binası D:31 - 32 Batı Ataşehir/ İstanbul/ Türkiye Telefon: 90 216 688 14 74 web: http://www.cocukvegenc.com facebook.com/gokcekucukyazici twitter.com/Cocukvegenc
Among The Sleep Bölüm 1 16:51
Among The Sleep Bölüm 1 14 izlenme - 2 ay önce Arkadaşlar 10 izlenme gelirse serinin devamı gelir beni mutlu edersiniz teşekkürler...
2 Yaşındaki Çocuğun Annesine Doğum Günü Mesajı 01:29
2 Yaşındaki Çocuğun Annesine Doğum Günü Mesajı 113 izlenme - 2 yıl önce 2 Yaşındaki Çocuğun Annesine Doğum Günü Mesajı..
Selimenur 00:04
Selimenur 371 izlenme - 8 yıl önce kızım benim
2 Yaşındaki Dj Görenleri Hayrete Düşürüyor 00:26
2 Yaşındaki Dj Görenleri Hayrete Düşürüyor 52 izlenme - 2 yıl önce 2 yaşında piyasada ki bir çok dj den çok daha yetenekli ve başarılı olan bu genç kardeşimize müzik hayatında başarılar dileriz.
Özgü Ada Yanar 2. Yaş Günü 03:53
Özgü Ada Yanar 2. Yaş Günü 67 izlenme - 2 yıl önce Özgü Ada Yanar 2. Yaş Günü
2 Yaşındaki Usta :) 02:58
2 Yaşındaki Usta :) 44 izlenme - 2 yıl önce 2 Yaşındaki Bebeğin İnanılmaz İş Çalışması :)
Eren'in Yaş Günü 03:04
Eren'in Yaş Günü 26 izlenme - 2 yıl önce Eren'in Yaş Günü
Karadeniz In Dergisi 2. Yaş 04:53
Karadeniz In Dergisi 2. Yaş 16 izlenme - 2 yıl önce Karadeniz In Dergisi 2. Yaş Video Slayt