Hoşgeldiniz!

29 Ekim 1923 Videoları İzle

Atatürk'ün Cumhuriyeti İlan Ettiği Meclis'teki Konuşması 04:22
Atatürk'ün Cumhuriyeti İlan Ettiği Meclis'teki Konuşması 118 izlenme - 8 ay önce #29Ekim1923 #93YıldırBirlikte #AtatürkOlmasaydıBugün Ne Mutlu Türküm Diyene Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923'te Meclis'te Cumhuriyet'in ilan edilmesine ilişkin yaptığı konuşma . Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923'te Meclis'te Cumhuriyet'in ilan edilmesine ilişkin yaptığı konuşma . İşte Cumhuriyet'in ilan edildiği o tarihi anlar:
cumhuriyet böyle kuruldu 12:06
cumhuriyet böyle kuruldu 887 izlenme - 6 yıl önce cumhuriyet'in kuruluş yılları ve osmanlı imparatorluğunun çöküşü atatürk ve tbmm'nin açılışı ve cumhuriye'in ilanı. - nostalji haber - www.nostaljihaber.com
29 Ekim 1923'te Neler Oldu? 02:29
29 Ekim 1923'te Neler Oldu? 165 izlenme - 2 yıl önce 1923'te neler oldu?
Bursa Nutku 02:19
Bursa Nutku 47 izlenme - 2 yıl önce Bu nutukta sözü edilen günler yakında gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?
Atatürk Olmasaydı Ne Olurdu? 02:25
Atatürk Olmasaydı Ne Olurdu? 10 izlenme - 8 ay önce "Atatürk olmasaydı, Fransızlar Antep'ten sonra ülkenin bütününü işgal eder, kadınların örtüsünü başından çeken askerlerin baskısı altında kalırdık. Başı örtülü kızlar okullarda okuyamaz ve başörtülü memur olunamazdı. Annesi ve karısı örtülü diye, namaz kılıyor diye subaylar ordudan atılırdı. Atatürk olmasaydı, İtalyanlar bir yolunu bulup geçmişimizle bağımızı koparmak için harf devrimi yapar. Mesela yeryüzünün en değerli kütüphanelerinden Süleymaniye Kütüphanesi'ndeki el yazma eserleri en az 90 yıl sustururdu. Bununla da yetinmez, Müslümanların halifesini aşağılayarak yurtdışına sürerdi. Atatürk olmasaydı, İngilizler Kastamonu'ya aniden çıkarma yapar. Churchill herkesi şapka giymeye zorlardı. Şapka giymeyi reddeden vatandaşları için seyyar mahkemeler kurar, seri idamlar yaptırırdı. Hatta şapka kanuna karşı çıkıyor diye iki önemli şehri Rize'yi ve Trabzon'u denizden bombalatırdı. Atatürk olmasaydı, Amerikalılar ülkenin yönetimini ele geçirir. Seçilmiş ilk meclisi zorla dağıtır. Ali Şükrü gibi vatansever düşünürleri öldürtür. Kendi keyiflerine göre kurdukları meclis sayesinde, ülkeyi en az 30 yıl tek parti ile yönetirlerdi. Kendi adamları dışında kimseye oy hakkı vermezler, seçilme hakkı tanımazlardı. Atatürk olmasaydı, Hitler ülkeyi işgal eder. Türk ırkını üstün ırk ilan eder, Kürtleri, Rumları ve Ermenileri aşağı ırk sayar. "Türkiye Türklerindir" dedikten sonra kendilerini Türk saymayanları Anadolu'dan sürerdi. Hitler bununla da yetinmez, Dersim'de sırf Kürt diye çoluk çocuk, kadın erkek on binlerce savunmasızı bombalarla imha ederdi. ..
Atatürk'ün 29 Ekim Kutlamalarındaki Görüntüleri Yayınlandı 00:48
Atatürk'ün 29 Ekim Kutlamalarındaki Görüntüleri Yayınlandı 4 izlenme - 8 ay önce TSK, Cumhuriyet'in 93'üncü yıl dönümüne özel Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim kutlamalarındaki görüntülerini arşivden çıkardı.