Hoşgeldiniz!

3d baskı

Görme Engelli Hamile Kadına Doğmamış Çocuğunun 3D Baskılı Yüzünü Çıkardılar 03:48
Görme Engelli Hamile Kadına Doğmamış Çocuğunun 3D Baskılı Yüzünü Çıkardılar 555 izlenme - 3 yıl önce Görme Engelli Hamile Kadına Doğmamış Çocuğunun 3D Baskılı Yüzünü Çıkardılar 17 yaşında görme yeteneğini kaybeden Guerra'nın doğmamış çocuğu, 3D yazıcı ile basılarak kadına hediye edildi. Her anne için hayatının en önemli olaylarından bir tanesi kesinlikle doğumdur. Fakat görme engelli olup ve doğan çocuğunuzu hiç göremeyeceğinizi düşünürseniz eğer, doğum daha farklı bir anlam kazanıyor. Guerra, 17 yaşında görme yeteneğini kaybetmiş. Şu an ise 30 yaşında ve 20 haftalık hamile. Doğmamış çocuğunun görünüşünü çok merak eden Guerra’nın yapabileceği hiçbir şey yok. Fakat doktoru, Guerra’ya hoş bir süpriz hazırlamış. Yapılan çalışmada, ultrason görüntüleri kullanılarak çocuğun 3D yazıcı ile baskısı alınmış. Guerra, böylece çocuğunu hiç görmeyecek olmasına rağmen şimdiden ona dokunmanın nasıl bir his olabileceği hakkında fikre sahip olmuş oldu. Guerra, henüz doğmamış çocuğunun adını Murilo koymayı düşünüyor. Murilo, böylece dünyada doğmadan 3D yazıcı ile baskısı alan sayılı insanlardan biri olmaya başardı.
 3D Baskı Dünyasında Yeni Dönem 01:01
3D Baskı Dünyasında Yeni Dönem 408 izlenme - 3 yıl önce Kendi adına 150’den fazla patente sahip Joseph M. DeSimone tarafından 2013 yılında kurulan Carbon3D firması sıvı halden katı hale dönüştürme tekniği ile geliştirdiği yeni 3D baskı yöntemini tanıttı. Terminator 2 filmindeki civa adamın katı hale geçişini andıran baskı tekniği CLIP, SLA ile 11 saat 30 dakikada yapılan baskı süresini sadece 6 dakika 30 saniyeye düşürebiliyor. Gelişmiş Polyjet baskıda bile 3 saati bulan baskı süresine oranla neredeyse 30 kat hız avantajı elde ediliyor. Baskı kalitesinde yine aynı derecede bir iyileştirme görmek mümkün.
Dünyanın ilk 3D Baskı Kalemi 02:34
Dünyanın ilk 3D Baskı Kalemi 614 izlenme - 5 yıl önce Dünyanın ilk 3D Baskı Kalemi (3Doodler Intro Video)
3D Akvaryum Lenticular 00:32
3D Akvaryum Lenticular 213 izlenme - 3 yıl önce 3d lenticular Akvaryum
Bu  köpeğin 3D baskılı protez ile hayatı değişti 03:03
Bu köpeğin 3D baskılı protez ile hayatı değişti 125 izlenme - 3 yıl önce 3D Systems tarafından üretilen protez sayesinde Derby adlı köpek artık yürüyebiliyor. Furkan Yaldız Hızla gelişen 3D yazıcılar artık yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Birçok alanda kullanılmaya başlanan 3D yazıcılar, tıp ve sağlık alanına da katkıda bulunuyor. Örneğin geçtiğimiz yıl 3 boyutlu yazıcı sayesinde üretilen protez bir ayak sayesinde ördek normal hayatına geri döndürülmüştü. Bu sefer ise bu duruma bir örnek daha geldi. Derby adındaki bir köpeğin ön ayaklarında doğuştan gelen bir yapısal bozukluk bulunuyor. Bu yüzden koşamayan ve hatta yürüyemeyen Derby, sahipleri tarafından yapılan iki tekerlek ile hayatını sürdürüyordu. Ancak, 3D Systems tarafından geliştirilen protez sayesinde Derby artık özgürce yürüyebiliyor. Sert ve esnek malzemelerden oluşan protez, ayaklara uygun olarak geliştirildiği için Derby'nin kolayca hareket edebilmesini sağlıyor.
Lenticular Baskı 00:16
Lenticular Baskı 104 izlenme - 3 yıl önce 3d Lenicular,lenticular baskı,3d lenticular baskı
3D Lenticular Asansör 01:22
3D Lenticular Asansör 77 izlenme - 2 yıl önce 3 Boyutlu Baskı
Adidas Okyanus Atıklarından Ayakkabı Yaptı 01:14
Adidas Okyanus Atıklarından Ayakkabı Yaptı 23 izlenme - 2 yıl önce Adidas ve okyanuslardaki plastik atıkları azaltmak adına çalışmalar yürüten çevre örgütü Parley for the Oceans’ın işbirliği sonucunda geri dönüştürülmüş okyanus atıklarının kullanıldığı 3D baskılı bu spor ayakkabı ortaya çıktı. Ayakkabının üst yüzeyinin yapımında Maldivlerin yakınlarında bulunan okyanusu kirleten eski balıkçı ağları kullanılmış, Parley for the Oceans takımı okyanusta illegal olarak avlanan balıkçıları Batı Afrika kıyılarında 110 gün boyunca takip etmiş ve 110 günlük bir emeğin sonucunda elde edilen bu ağlar önce temizlenmiş ve okyanusun dibindeki o “kötü” kokudan arındırılmış. Tüm bu meşakkatli bir süreç sonucunda Adidas bu malzemeleri “tailored fiber” teknolojisi ise, üzerindeki desenin okyanus dalgalarını andırdığı bir spor ayakkabı haline getirmiş. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."