Hoşgeldiniz!

3d Yazıcı Videoları İzle

3D Yazıcı ile Subaru Motorunun Gerçek Modelini Ürettiler 01:15
3D Yazıcı ile Subaru Motorunun Gerçek Modelini Ürettiler 3.486 izlenme - 7 ay önce Subaru'nun Impreza ve Legacy modellerinde kullanılan EJ20 kodlu dört silindirli boxer motorunun 1/3 oranındaki gerçek modeli üç boyutlu yazıcı ile üretildi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
3d Yazıcı ile Ev Yapan Çinliler 01:20
3d Yazıcı ile Ev Yapan Çinliler 7.204 izlenme - 2 yıl önce Artuık yuhh diyorum öeehh diyorum hatta vohuhe diyorum. Adamlar artık trendi takip etmiyor, bizzat trendi kendileri belirliyor.
3D Yazıcı ile Çin'de Üretilen ilk Araba 00:35
3D Yazıcı ile Çin'de Üretilen ilk Araba 7.940 izlenme - 2 yıl önce 3D Yazıcı ile Çin'de Üretilen ilk Araba Çin'de ilk kez 3 boyutlu yazıcı kullanılarak araba üretildi.
Üç Boyutlu Yazıcıyla Üretilen Boing B787 Jet Motoru 03:50
Üç Boyutlu Yazıcıyla Üretilen Boing B787 Jet Motoru 5.906 izlenme - 1 yıl önce 3 boyutlu yazıcıların yapabilecekleri konusunda tahmin yürütmeye fırsat kalmadan yaptıklarına şaşmakla geçiyor zamanımız...
3D Yazıcı ile 5300 Yıllık Mumya Kopyalamak 00:30
3D Yazıcı ile 5300 Yıllık Mumya Kopyalamak 1.880 izlenme - 12 ay önce 1991 yılında Alp Dağları'nda bulunan ve Avrupa'nın en eski mumyası olma özelliğini taşıyan Ötzi, daha sağlıklı bilimsel araştırmalar yapılabilmesi adına, 3d yazıcı ile yeniden kopyalanmış.
3D Yazıcı ile Üretilen Şoförsüz Otobüs Yollarda 00:33
3D Yazıcı ile Üretilen Şoförsüz Otobüs Yollarda 755 izlenme - 8 ay önce ABD'li Local Motors şirketinin 3D yazıcı ile ürettiği şoförsüz otobüs Olli, başkent Washington'da yollara çıktı. Yeni videolar için kanalıma abone olun
3D Yazıcı İle Yengeçler İçin Kabuk 01:20
3D Yazıcı İle Yengeçler İçin Kabuk 1.325 izlenme - 1 yıl önce " Tokyo’da yaşayan sanatçı Aki Inomata, korunağa ihtiyaç duyan münzevi yengeçler için 3D yazıcılar ile kabuk üretmeye başladı. “Neden Münzevi Yengeçlere Bir Yuva Vermeyelim?” sloganıyla bir proje başlatan Inomata; Tokyo’dan Paris’e, New York’tan Santorini’ye dünyanın pek çok şehrinden modellerle kabuklar üretiyor. Inomata’nın projesi geçtiğimiz sene 27 farklı ülkeden katılımcıların yarıştığı YouFab Global Creative Awards yarışmasında büyük ödülü kazandı. Münzevi yengeçler, yumuşak vücutlarını korumak için salyangoz kabuklarının içinde yaşamak zorunda. Bu yengeçler, larvan dönemden çıkıp okyanus tabanına yerleştikten sonra boş salyangoz kabuğu ararlar ve buldukları kabukların içlerine yerleşirler. Gittikleri her yere kabuklarını da taşımak zorundadırlar. Salyangoz kabukların içinde yaşamayan türler de deniz kabuklarından, cam şişelere kadar bulabildikleri her şeyi “kabuk” olarak kullanırlar. Kendilerini tehlikede hissettikleri anlarda kabuğun içine saklanırlar. " via Al Jazeera Türk
3D Yazıcıdan Örümcek Çıktı 01:30
3D Yazıcıdan Örümcek Çıktı 1.677 izlenme - 3 yıl önce ABD'li Robugtix şirketi, 3D yazıcıdan robot örümcek üretti. T8 ismi verilen ve 26 adet yardımcı motoru bulunan robot örümcek, Wi-Fi radyo frekanslı uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor. Her bir bacakta 3, karın bölgesinde 2 motor bulunuyor. Robot, 900 gram ağırlığında.
3D Yazıcı Yardımıyla Üretilen Akıllı Telefon 00:47
3D Yazıcı Yardımıyla Üretilen Akıllı Telefon 391 izlenme - 1 yıl önce 3D yazıcılar özellikle de geliştiriciler için olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Neredeyse her sektörde kullanımına başlanan ve üretim sürecini büyük ölçüde kısaltan yazıcılar, bu kez de akıllı telefonda karşımıza çıkıyor. Bluboo Xtouch adlı cihaz, şık görüntüsüyle dikkat çekiyor. Xtouch‘ın üretiminde tamamen 3D yazıcı kullanılmasa da üretim sürecinde yazıcıdan faydalanılmış. Cihazın arka kapağı yazıcı aracılığıyla üretilmiş. Elmas görünümündeki parlak kapak eğilse bile eski formuna geri dönebiliyor. Sağlam yapısı sayesinde zarar görmüyor. Cihazda 5 inç çözünürlüğünde Gorilla Glass 3 ile güçlendirilen Full HD ekran bulunuyor. 8 çekirdekli MediaTek MT6753 SoC işlemcinin yer aldığı telefon, 3 GB RAM ile birlikte geliyor. 32 GB depolama alanına sahip telefonun bu kapasitesi MicroSD kart ile artırılabiliyor. Arkasında 13 megapiksel, ön tarafında ise 8 megapiksel çözünürlüğünde kamerayı barındıran Xtouch, 3050 mAh pile sahip. Normal satış fiyatı 149 dolar olacak olan cihazın ön sipariş aşamasında 99 dolara satın alınabileceğini belirtelim.
3 Boyutlu Yazıcı İle Ördek Ayağı Yaratmak 01:11
3 Boyutlu Yazıcı İle Ördek Ayağı Yaratmak 672 izlenme - 2 yıl önce 3 boyutlu yazıcıların işe yarayacağı zaten çok önceden belliydi de bu olay gerçekten mükemmel oldu. Bu da protez bacak, kol ya da gerekli olan uvuzların daha ucuz maliyetle oluşturulması adına bir örnektir diye düşünüyorum.
3d Yazıcıdan Çıkan Araba 01:37
3d Yazıcıdan Çıkan Araba 524 izlenme - 2 yıl önce 3 boyutlu yazıcılarla hemen her şey yapılabilir. İşte kısa bir süre önce Çin'de 3 boyutlu yazıcı ile geliştirilen otomobil.
Kendi Objektifini 3D Yazıcı ile Üreten Adamdan Mükemmel Fotoğraflar 02:10
Kendi Objektifini 3D Yazıcı ile Üreten Adamdan Mükemmel Fotoğraflar 55 izlenme - 3 ay önce Kendine özgü objektif tasarımları bulunan fotoğrafçı Mathieu Stern 3D yazıcı ile kendine objetif üretti. Ürettiği objektif ile de mükemmel fotoğraflar çeken Mathieu üretim aşaması ve fotoğraflardan oluşan enfes de bir çalışma hazırladı. İşte o çalışması... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
3D Yazıcı İle Elbise Yapmak 04:00
3D Yazıcı İle Elbise Yapmak 279 izlenme - 1 yıl önce Daha önce bir 3D yazıcı ile basılabilcek ilginç nesnelere bir bakmıştık. Aslında kıyafetler de bu ilginç nesnelerden biri ama ufak bir sorun var. 3D yazıcı ile basılan elbise örnekleri ne yazık ki çok fütüristik olabilmelerine rağmen, giymesi rahat değil, çünkü plastikten üretiliyorlar. Gerçi geçenlerde elbise üreten Openknit isimli bir yazıcı gördük, ama o cihaz klasik bir 3D yazıcıdan çok tam otomatik bir dikiş makinesi gibi çalışıyordu. Ama “Nervous System” isimli yaratıcı bir firma bunu aşmanın ve kumaş gibi rahat giyilebilecek elbise bastırmanın yolunu bulmuş. Kinematik kurallarını kullanan türden bir tasarım deneyen ekip, 3D yazıcıda tek parça basılan ve menteşeleri ile şekil değiştiren nesnelerden ilham almış. Minik ve birbirine bağlı yüzlerce parçadan oluşan bu elbise, bilgisayarda uzun süren hesaplamalar sonucunda üretilmiş. 3D yazıcının içindeyken yığınla parça biraraya getirilip top yapılmış gibi duruyor. Ama baskı bitip de cihazdan çıkartılınca, parçalar özel menteşelerinden açılıyor ve elbise gerçek formunu kazanıyor. İlk bakışta ortaçağ şovalyelerinin giydikleri zincir zırhlara benzeyen elbise, aslında delikli yapısı ile tam anlamı ile kumaş bir elbise gibi değil. Ama bu önemli adım gelecekte kumaştan farksız 3D basılmış elbiselerin yolunu açacak.
3D Yazıcıyla Üretilen Jet Motoru 03:52
3D Yazıcıyla Üretilen Jet Motoru 256 izlenme - 1 yıl önce 3D yazıcıyla üretilmiş çalışır durumdaki nadir jet motorlarından. İlk olarak elektronik sistemle çalışmaya başlayan motor daha sonra yakıt ile devam ediyor. Çıkardığı ses ve görüntüsü ise gerçeğinden hiç farklı değil. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
3D Yazıcı İle Yapılmış Jet Motoru  01:23
3D Yazıcı İle Yapılmış Jet Motoru 239 izlenme - 2 yıl önce 3D yazıcı ile üretilen jet motorunun inanılmaz görüntüsü. 13.08.2015 günü nefer26medya kanalına yüklediğim '3D Yazıcı İle Yapılmış Jet Motoru' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
3D Yazıcıyla Üretilen Mini Testere 03:41
3D Yazıcıyla Üretilen Mini Testere 331 izlenme - 2 yıl önce 3D yazıcıyla dev yapıların üretilmesine alıştık. Ancak bir de bu yazıcılarla geliştirilen mini ürünler bulunuyor. İşlevsel olarak pek de bir şey sunmayan bu nesneler daha çok tasarımı itibariyle dikkat çekiyor. 3D yazıcıyla yazdırılan yuvarlak testere de bunlardan biri. Ultimaker 2 adlı 3D yazıcıyla üretilen bu testerenin tutma kısmında bir adet tuş yer alıyor. Söz konusu tuşa basıldığında testere hareket etmeye başlıyor. Testerenin çok küçük olması ve dönüş hızının da yavaş olması, herhangi bir nesneyi kesmesini imkanansız hale getirse de 3D yazıcıyla neler yapılabileceğini bir kez daha göstermiş oluyor. Daha önce haberini yaptığımız dünyanın en küçük matkabı ve yeni üretilen bu testerenin bir arada bulunduğu videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.
3D Yazıcıyla Üretilmiş Keman 03:56
3D Yazıcıyla Üretilmiş Keman 272 izlenme - 2 yıl önce Laurent Bernadac isimli Keman Virtüözünden güzel bir performans. Ses olarak E-Gitara Benzemis biraz ama yinede muhteşem. iyi seyirler
Emin Çapa: İnsanlık Tarihinin Kırılma Anı 09:36
Emin Çapa: İnsanlık Tarihinin Kırılma Anı 380 izlenme - 2 yıl önce Emin Çapa İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik okudu. Lisansüstü eğitimlerinin ikisini de AB üzerine yaptı. 1989 yılında ilk kez "kadrolu ekonomi muhabiri" olarak Tempo dergisinde ekonomi muhabiri olarak çalıştı. Gemi Mühendisleri Odası'nda Oda Müdürlüğü yaptı... http://www.indekskonusmaciajansi.com/konusmaci/123/emin-capa
Görüntülü Sohbet Uygulaması Azar'ı Denedik (Yabancıları Trolleme İçerir) 14:50
Görüntülü Sohbet Uygulaması Azar'ı Denedik (Yabancıları Trolleme İçerir) 145 izlenme - 1 yıl önce iOS için indirin https://goo.gl/xcnwe3 Android için indirin https://goo.gl/17XDnj Bu videomuzda Azar uygulamasında karşımıza çıkan yabancıları trolledik. Hepsi ve daha fazlası için : http://www.webtekno.com/
3D Yazıcıyla Üretilen Hayalet Motosiklet 03:08
3D Yazıcıyla Üretilen Hayalet Motosiklet 234 izlenme - 2 yıl önce 3D baskı teknolojisi hayatımıza girdiğinden beri 3D yazıcılarla yapılmış pek çok farklı nesneyle karşılaştık. Buna çalışan bir otomobil de dahil. Bugün bahsedeceğimiz 3D nesnesi ise eski model bir motosiklet. Baştan belirtelim; 1972 model Honda CB500’ün bir replikası olan bu motosiklet çalışmıyor. Ancak tekerlekleri ve gidonu hareket ettirilebilen motosikleti bir yerden bir yere elle sürüklemek mümkün. Transparan görünümüyle hayalet bir motosiklete benzeyen 3D ürününün mimarı ise Jonathan Brand isimli bir teknoloji meraklısı. Brand, yüzlerce parçayı ayrı ayrı basıp sonradan birleştirerek elde ettiği motosikleti 1 yıla yakın bir sürede tamamlamış. Bunun nedeni ise transparan görünümü elde etmek için tüm parçaların boşluklu olması. Bu sayede motosikletin ağırlığı yalnızca 18 kilogram.
3 Boyutlu Yazıcılar ile Sahip Olabileceğimiz 10 Şey 04:30
3 Boyutlu Yazıcılar ile Sahip Olabileceğimiz 10 Şey 136 izlenme - 1 yıl önce 3 boyutlu yazıcı teknolojisi gün geçtikçe daha ileri boyutlara ulaşıyor. Dolayısıyla hakkında pek çok proje düşünülüyor ve bir çoğu da uygulamaya geçiriliyor. Tıp alanından oyuncak alanına, mimariden sanata her dalda kullanılan 3 boyutlu yazıcılarla sahip olabileceğimiz 10 şeyi bu videoda Yerli Filozof kanalı bizler için derledi.
3D Yazıcıyla Yoda Yapmak 02:09
3D Yazıcıyla Yoda Yapmak 280 izlenme - 4 yıl önce Yeni bir teknoloji olan 3 boyutlu yazıcılar ile aklınıza gelebilecek birçok şeyi evinizde yapabiliyorsunuz.
3D Yazıcıyla Üretilmiş Biyonik Karıncalar 02:22
3D Yazıcıyla Üretilmiş Biyonik Karıncalar 188 izlenme - 2 yıl önce Karıncalar her zaman çalışkan olmaları ve takım çalışmalarına yatkın olmalarıyla bilinir. Ağırlıklarının birkaç katını kaldırabilen ve yapılması gereken işler konusunda çok hızlı bir şekilde organize olabilen karıncalar, gelecekte yeni iş gücü alternatifi olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor. 3D yazıcıyla geliştirilen biyonik karıncalar, tıpkı gerçekteki gibi, yapılması gereken işlerin üstesinden kolayca geliyor. Otomasyon sistemleri üzerinde çalışmalar yürüten Festo‘nun geliştirdiği BionicANTs, insan eli kadar bir boyuta sahip. Gerçek karıncalar gibi hareket eden, sezgisel olarak verilen görevleri yapan ve grup çalışması gerçekleştiren bu küçük karıncaların ileride daha büyük modellerinin de üretilmesi bekleniyor. Sensörleri aracılığıyla birbirlerinin konumunu belirleyen ve aralarında iletişime geçen karıncalar, pili tükenmek üzere olduğunda antenleri aracılığıyla kablosuz olarak kolaylıkla şarj edilebiliyor. Tamamen 3D yazıcı ile üretilmiş plastik gövdeyle birlikte gelen biyonik karıncaların 6 adet seramik bacağı bulunuyor. Başlarının üzerinde kameraya sahip olan karıncalar, kıskaçları aracılığıyla her nesneyi kolaylıkla kaldırabiliyor.
3D yazıcı ile robot örümcek yaptılar! 00:19
3D yazıcı ile robot örümcek yaptılar! 313 izlenme - 4 yıl önce ABD'li bir firma, 3 boyutlu yazıcı teknolojisini kullanarak robot örümcek üretti. T8 ismi verilen robot toplam 26 motor kullanarak gerçeğini aratmayacak şekilde hareket ediyor. Her bir bacakta 3, karın bölgesinde de 2 motor bulunuyor. Her bir parçası 3D yazıcıdan çıkarılan robot örümcekte "Bigfoot" tersine kinematik motoru kullanılıyor.
Çikolata Üreten 3D Yazıcı 00:55
Çikolata Üreten 3D Yazıcı 175 izlenme - 2 yıl önce 3D sistemler üreten CocoJet şirketi ile Hershey şirketinin ortak icadı olan ve adından epeyce söz ettirecek bir yazıcı ile sizi baş başa bırakıyoruz...
Yemek Yapabilen 3d Yazıcı 02:25
Yemek Yapabilen 3d Yazıcı 166 izlenme - 3 yıl önce Natural Machines'in Tasarladığı Yemek Yazdırabilen Yazıcı, Gerekli Malzemeleri İçerisine Koyduğunuz Takdirde İstediğiniz Boyutta Ve Şekilde Yemekler Yapabiliyor.
3D Yazıcı ile Burun Kanseri Olan Adamın Tedavisi 01:53
3D Yazıcı ile Burun Kanseri Olan Adamın Tedavisi 95 izlenme - 1 yıl önce http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/145141/burun-kanseri-ve-sonuclari görmüştünüz. Adam suratına birşey yapıştırıyordu. İşte onun yapımı.
3 Boyutlu Yazıcı İle 1 Günde 10 Ev Yapan Çinliler 01:28
3 Boyutlu Yazıcı İle 1 Günde 10 Ev Yapan Çinliler 121 izlenme - 2 yıl önce 3 Boyutlu yazıcılar küçük boyutları ile evlerimize girer hale geldi. Çin' de ise tam aksine bu yazıcıları büyüterek ev yapacak şekle getirdiler. Bu şekilde 1 gün içinde 10 adet ev üretebilen Çinliler bu sektörün ne devasa işlerde kullanımının mümkün olduğunu ve hatta gelecekte tüm mimari yapıların bu şekilde üretilebileceğinin sinyalini verdiler.
Etohum Formhane 05:12
Etohum Formhane 166 izlenme - 3 yıl önce Etohum Formhane Renkli ve yeni malzeme seçenekleri ile - Fotoğraftan figür & 3D kabartma - Yeni ve renkli dükkan tasarımları - 3D modellerinizin üretilmesi
Görme Engelli Anne Adayına 3D Yazıcı ile Ultrason Sürprizi 03:48
Görme Engelli Anne Adayına 3D Yazıcı ile Ultrason Sürprizi 97 izlenme - 2 yıl önce Her anne için hayatının en önemli olaylarından bir tanesi kesinlikle doğumdur. Fakat görme engelli olup ve doğan çocuğunuzu hiç göremeyeceğinizi düşünürseniz eğer, doğum daha farklı bir anlam kazanıyor. Tatiana Guerra, 17 yaşında görme yeteneğini kaybetmiş. Şu an ise 30 yaşında ve 20 haftalık hamile. Doğmamış çocuğunun görünüşünü çok merak eden Guerra’nın yapabileceği hiçbir şey yok. Fakat doktoru, Guerra’ya hoş bir süpriz hazırlamış. Yapılan çalışmada, ultrason görüntüleri kullanılarak çocuğun 3D yazıcı ile baskısı alınmış. Guerra, böylece bebeğinin kime benzediği ve ona dokunmanın nasıl bir his olabileceği hakkında fikre sahip oldu. Guerra, bebeğinin adını Murilo koymayı düşünüyor. Murilo, dünyada doğmadan 3D yazıcı ile baskısı alan sayılı insanlardan biri oldu.