Hoşgeldiniz!

3d yazıcı

3D Yazıcı ile Sadece 24 Saat İçinde Yapılan Ev! 06:46
3D Yazıcı ile Sadece 24 Saat İçinde Yapılan Ev! 4.352 izlenme - 11 ay önce Teknoloji sektörde elinden gelmedik iş kalmayan 3D yazıcılar, önemli başarılara imza atmaya devam ediyorlar. Bu sefer 3D yazıcıların başardığı şey, muhtemelen matematikte sıkça karşımıza çıkan "30 işçi bir evi şu kadar günde yapıyor" sorularını ortadan kaldıracak. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
3d Yazıcı ile Ev Yapan Çinliler 01:20
3d Yazıcı ile Ev Yapan Çinliler 7.429 izlenme - 2 yıl önce Artuık yuhh diyorum öeehh diyorum hatta vohuhe diyorum. Adamlar artık trendi takip etmiyor, bizzat trendi kendileri belirliyor.
3D Yazıcı ile Çin'de Üretilen ilk Araba 00:35
3D Yazıcı ile Çin'de Üretilen ilk Araba 8.350 izlenme - 3 yıl önce 3D Yazıcı ile Çin'de Üretilen ilk Araba Çin'de ilk kez 3 boyutlu yazıcı kullanılarak araba üretildi.
3D Yazıcı ile Subaru Motorunun Gerçek Modelini Ürettiler 01:15
3D Yazıcı ile Subaru Motorunun Gerçek Modelini Ürettiler 3.700 izlenme - 1 yıl önce Subaru'nun Impreza ve Legacy modellerinde kullanılan EJ20 kodlu dört silindirli boxer motorunun 1/3 oranındaki gerçek modeli üç boyutlu yazıcı ile üretildi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Üç Boyutlu Yazıcıyla Üretilen Boing B787 Jet Motoru 03:50
Üç Boyutlu Yazıcıyla Üretilen Boing B787 Jet Motoru 6.597 izlenme - 2 yıl önce 3 boyutlu yazıcıların yapabilecekleri konusunda tahmin yürütmeye fırsat kalmadan yaptıklarına şaşmakla geçiyor zamanımız...
Terminatör Filmindeki Robotun 3D Yazıcı ile Kopyasını Geliştiren Rus Mühendis 00:45
Terminatör Filmindeki Robotun 3D Yazıcı ile Kopyasını Geliştiren Rus Mühendis 1.973 izlenme - 11 ay önce 6 yaşındayken izlediği 1991 yapımı Terminatör 2: Kıyamet Günü filminden çok etkilendiğini ve daha sonra da bu robotu geliştirmeye karar verdiğini söyleyen Rus mühendis Aleksandr Osipoviç, 3D yazıcı yardımıyla T-800 adını verdiği söz konusu robotu geliştirmeyi başardı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
3D Yazıcı ile 5300 Yıllık Mumya Kopyalamak 00:30
3D Yazıcı ile 5300 Yıllık Mumya Kopyalamak 1.928 izlenme - 2 yıl önce 1991 yılında Alp Dağları'nda bulunan ve Avrupa'nın en eski mumyası olma özelliğini taşıyan Ötzi, daha sağlıklı bilimsel araştırmalar yapılabilmesi adına, 3d yazıcı ile yeniden kopyalanmış.
3D Yazıcı İle Yengeçler İçin Kabuk 01:20
3D Yazıcı İle Yengeçler İçin Kabuk 1.369 izlenme - 2 yıl önce " Tokyo’da yaşayan sanatçı Aki Inomata, korunağa ihtiyaç duyan münzevi yengeçler için 3D yazıcılar ile kabuk üretmeye başladı. “Neden Münzevi Yengeçlere Bir Yuva Vermeyelim?” sloganıyla bir proje başlatan Inomata; Tokyo’dan Paris’e, New York’tan Santorini’ye dünyanın pek çok şehrinden modellerle kabuklar üretiyor. Inomata’nın projesi geçtiğimiz sene 27 farklı ülkeden katılımcıların yarıştığı YouFab Global Creative Awards yarışmasında büyük ödülü kazandı. Münzevi yengeçler, yumuşak vücutlarını korumak için salyangoz kabuklarının içinde yaşamak zorunda. Bu yengeçler, larvan dönemden çıkıp okyanus tabanına yerleştikten sonra boş salyangoz kabuğu ararlar ve buldukları kabukların içlerine yerleşirler. Gittikleri her yere kabuklarını da taşımak zorundadırlar. Salyangoz kabukların içinde yaşamayan türler de deniz kabuklarından, cam şişelere kadar bulabildikleri her şeyi “kabuk” olarak kullanırlar. Kendilerini tehlikede hissettikleri anlarda kabuğun içine saklanırlar. " via Al Jazeera Türk
3D Yazıcı ile Üretilen Şoförsüz Otobüs Yollarda 00:33
3D Yazıcı ile Üretilen Şoförsüz Otobüs Yollarda 788 izlenme - 2 yıl önce ABD'li Local Motors şirketinin 3D yazıcı ile ürettiği şoförsüz otobüs Olli, başkent Washington'da yollara çıktı. Yeni videolar için kanalıma abone olun
17 3d Yazılmış Nesne 08:41
17 3d Yazılmış Nesne 78 izlenme - 2 ay önce Günümüzün ve geleceğin teknolojisi Üç boyutlu yazıcılarla tasarlanmış , meydana getirilmiş,doğadaki aksaklıklara yarar sağlayabilecek 17 nesne iyi seyirler efenim.
3D Yazıcıdan Örümcek Çıktı 01:30
3D Yazıcıdan Örümcek Çıktı 1.687 izlenme - 4 yıl önce ABD'li Robugtix şirketi, 3D yazıcıdan robot örümcek üretti. T8 ismi verilen ve 26 adet yardımcı motoru bulunan robot örümcek, Wi-Fi radyo frekanslı uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor. Her bir bacakta 3, karın bölgesinde 2 motor bulunuyor. Robot, 900 gram ağırlığında.
3D Yazıcı İle Roket Motoru Üretmek  00:58
3D Yazıcı İle Roket Motoru Üretmek 135 izlenme - 8 ay önce Nasa tarafından uzay araştırmalarının ve gelecek uzay yolculuklarının baş kahramanı olarak görülen 3D yazıcılar, bu kez uzay taşıtları için yakıt pompası üretilirken kullanıldı. NASA 2 yıl süren Ar-Ge çalışmalarının ardından, gelecek nesil uzay araçlarında kullanmak üzere 3D yazıcı yapımı yakıt pompasının testlerini tamamladı. Bir F1 aracınınkinden 9.5 kat daha hızlı çalışabilen bu yakıt pompası aynı zamanda şu ana kadar üretilmiş en karmaşık 3D yazıcı ürünü.
3D Yazıcı Yardımıyla Üretilen Akıllı Telefon 00:47
3D Yazıcı Yardımıyla Üretilen Akıllı Telefon 486 izlenme - 2 yıl önce 3D yazıcılar özellikle de geliştiriciler için olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Neredeyse her sektörde kullanımına başlanan ve üretim sürecini büyük ölçüde kısaltan yazıcılar, bu kez de akıllı telefonda karşımıza çıkıyor. Bluboo Xtouch adlı cihaz, şık görüntüsüyle dikkat çekiyor. Xtouch‘ın üretiminde tamamen 3D yazıcı kullanılmasa da üretim sürecinde yazıcıdan faydalanılmış. Cihazın arka kapağı yazıcı aracılığıyla üretilmiş. Elmas görünümündeki parlak kapak eğilse bile eski formuna geri dönebiliyor. Sağlam yapısı sayesinde zarar görmüyor. Cihazda 5 inç çözünürlüğünde Gorilla Glass 3 ile güçlendirilen Full HD ekran bulunuyor. 8 çekirdekli MediaTek MT6753 SoC işlemcinin yer aldığı telefon, 3 GB RAM ile birlikte geliyor. 32 GB depolama alanına sahip telefonun bu kapasitesi MicroSD kart ile artırılabiliyor. Arkasında 13 megapiksel, ön tarafında ise 8 megapiksel çözünürlüğünde kamerayı barındıran Xtouch, 3050 mAh pile sahip. Normal satış fiyatı 149 dolar olacak olan cihazın ön sipariş aşamasında 99 dolara satın alınabileceğini belirtelim.
3d Yazıcıdan Çıkan Araba 01:37
3d Yazıcıdan Çıkan Araba 572 izlenme - 3 yıl önce 3 boyutlu yazıcılarla hemen her şey yapılabilir. İşte kısa bir süre önce Çin'de 3 boyutlu yazıcı ile geliştirilen otomobil.
3 Boyutlu Yazıcı İle Ördek Ayağı Yaratmak 01:11
3 Boyutlu Yazıcı İle Ördek Ayağı Yaratmak 709 izlenme - 3 yıl önce 3 boyutlu yazıcıların işe yarayacağı zaten çok önceden belliydi de bu olay gerçekten mükemmel oldu. Bu da protez bacak, kol ya da gerekli olan uvuzların daha ucuz maliyetle oluşturulması adına bir örnektir diye düşünüyorum.
3D Yazıcı İle Elbise Yapmak 04:00
3D Yazıcı İle Elbise Yapmak 395 izlenme - 2 yıl önce Daha önce bir 3D yazıcı ile basılabilcek ilginç nesnelere bir bakmıştık. Aslında kıyafetler de bu ilginç nesnelerden biri ama ufak bir sorun var. 3D yazıcı ile basılan elbise örnekleri ne yazık ki çok fütüristik olabilmelerine rağmen, giymesi rahat değil, çünkü plastikten üretiliyorlar. Gerçi geçenlerde elbise üreten Openknit isimli bir yazıcı gördük, ama o cihaz klasik bir 3D yazıcıdan çok tam otomatik bir dikiş makinesi gibi çalışıyordu. Ama “Nervous System” isimli yaratıcı bir firma bunu aşmanın ve kumaş gibi rahat giyilebilecek elbise bastırmanın yolunu bulmuş. Kinematik kurallarını kullanan türden bir tasarım deneyen ekip, 3D yazıcıda tek parça basılan ve menteşeleri ile şekil değiştiren nesnelerden ilham almış. Minik ve birbirine bağlı yüzlerce parçadan oluşan bu elbise, bilgisayarda uzun süren hesaplamalar sonucunda üretilmiş. 3D yazıcının içindeyken yığınla parça biraraya getirilip top yapılmış gibi duruyor. Ama baskı bitip de cihazdan çıkartılınca, parçalar özel menteşelerinden açılıyor ve elbise gerçek formunu kazanıyor. İlk bakışta ortaçağ şovalyelerinin giydikleri zincir zırhlara benzeyen elbise, aslında delikli yapısı ile tam anlamı ile kumaş bir elbise gibi değil. Ama bu önemli adım gelecekte kumaştan farksız 3D basılmış elbiselerin yolunu açacak.
3D Yazıcıyla Üretilen Jet Motoru 03:52
3D Yazıcıyla Üretilen Jet Motoru 421 izlenme - 2 yıl önce 3D yazıcıyla üretilmiş çalışır durumdaki nadir jet motorlarından. İlk olarak elektronik sistemle çalışmaya başlayan motor daha sonra yakıt ile devam ediyor. Çıkardığı ses ve görüntüsü ise gerçeğinden hiç farklı değil. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
3D Yazıcı İle Yapılmış Jet Motoru  01:23
3D Yazıcı İle Yapılmış Jet Motoru 280 izlenme - 2 yıl önce 3D yazıcı ile üretilen jet motorunun inanılmaz görüntüsü. 13.08.2015 günü nefer26medya kanalına yüklediğim '3D Yazıcı İle Yapılmış Jet Motoru' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
3D Yazıcıyla Üretilen Mini Testere 03:41
3D Yazıcıyla Üretilen Mini Testere 364 izlenme - 2 yıl önce 3D yazıcıyla dev yapıların üretilmesine alıştık. Ancak bir de bu yazıcılarla geliştirilen mini ürünler bulunuyor. İşlevsel olarak pek de bir şey sunmayan bu nesneler daha çok tasarımı itibariyle dikkat çekiyor. 3D yazıcıyla yazdırılan yuvarlak testere de bunlardan biri. Ultimaker 2 adlı 3D yazıcıyla üretilen bu testerenin tutma kısmında bir adet tuş yer alıyor. Söz konusu tuşa basıldığında testere hareket etmeye başlıyor. Testerenin çok küçük olması ve dönüş hızının da yavaş olması, herhangi bir nesneyi kesmesini imkanansız hale getirse de 3D yazıcıyla neler yapılabileceğini bir kez daha göstermiş oluyor. Daha önce haberini yaptığımız dünyanın en küçük matkabı ve yeni üretilen bu testerenin bir arada bulunduğu videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.
3D Yazıcıyla Üretilmiş Keman 03:56
3D Yazıcıyla Üretilmiş Keman 286 izlenme - 2 yıl önce Laurent Bernadac isimli Keman Virtüözünden güzel bir performans. Ses olarak E-Gitara Benzemis biraz ama yinede muhteşem. iyi seyirler
Görüntülü Sohbet Uygulaması Azar'ı Denedik (Yabancıları Trolleme İçerir) 14:50
Görüntülü Sohbet Uygulaması Azar'ı Denedik (Yabancıları Trolleme İçerir) 196 izlenme - 2 yıl önce iOS için indirin https://goo.gl/xcnwe3 Android için indirin https://goo.gl/17XDnj Bu videomuzda Azar uygulamasında karşımıza çıkan yabancıları trolledik. Hepsi ve daha fazlası için : http://www.webtekno.com/
Emin Çapa: İnsanlık Tarihinin Kırılma Anı 09:36
Emin Çapa: İnsanlık Tarihinin Kırılma Anı 391 izlenme - 3 yıl önce Emin Çapa İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik okudu. Lisansüstü eğitimlerinin ikisini de AB üzerine yaptı. 1989 yılında ilk kez "kadrolu ekonomi muhabiri" olarak Tempo dergisinde ekonomi muhabiri olarak çalıştı. Gemi Mühendisleri Odası'nda Oda Müdürlüğü yaptı... http://www.indekskonusmaciajansi.com/konusmaci/123/emin-capa
3D Yazıcıyla Üretilen Hayalet Motosiklet 03:08
3D Yazıcıyla Üretilen Hayalet Motosiklet 239 izlenme - 3 yıl önce 3D baskı teknolojisi hayatımıza girdiğinden beri 3D yazıcılarla yapılmış pek çok farklı nesneyle karşılaştık. Buna çalışan bir otomobil de dahil. Bugün bahsedeceğimiz 3D nesnesi ise eski model bir motosiklet. Baştan belirtelim; 1972 model Honda CB500’ün bir replikası olan bu motosiklet çalışmıyor. Ancak tekerlekleri ve gidonu hareket ettirilebilen motosikleti bir yerden bir yere elle sürüklemek mümkün. Transparan görünümüyle hayalet bir motosiklete benzeyen 3D ürününün mimarı ise Jonathan Brand isimli bir teknoloji meraklısı. Brand, yüzlerce parçayı ayrı ayrı basıp sonradan birleştirerek elde ettiği motosikleti 1 yıla yakın bir sürede tamamlamış. Bunun nedeni ise transparan görünümü elde etmek için tüm parçaların boşluklu olması. Bu sayede motosikletin ağırlığı yalnızca 18 kilogram.
3D Yazıcıyla Yoda Yapmak 02:09
3D Yazıcıyla Yoda Yapmak 283 izlenme - 5 yıl önce Yeni bir teknoloji olan 3 boyutlu yazıcılar ile aklınıza gelebilecek birçok şeyi evinizde yapabiliyorsunuz.
3D Yazıcıyla Üretilmiş Biyonik Karıncalar 02:22
3D Yazıcıyla Üretilmiş Biyonik Karıncalar 200 izlenme - 3 yıl önce Karıncalar her zaman çalışkan olmaları ve takım çalışmalarına yatkın olmalarıyla bilinir. Ağırlıklarının birkaç katını kaldırabilen ve yapılması gereken işler konusunda çok hızlı bir şekilde organize olabilen karıncalar, gelecekte yeni iş gücü alternatifi olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor. 3D yazıcıyla geliştirilen biyonik karıncalar, tıpkı gerçekteki gibi, yapılması gereken işlerin üstesinden kolayca geliyor. Otomasyon sistemleri üzerinde çalışmalar yürüten Festo‘nun geliştirdiği BionicANTs, insan eli kadar bir boyuta sahip. Gerçek karıncalar gibi hareket eden, sezgisel olarak verilen görevleri yapan ve grup çalışması gerçekleştiren bu küçük karıncaların ileride daha büyük modellerinin de üretilmesi bekleniyor. Sensörleri aracılığıyla birbirlerinin konumunu belirleyen ve aralarında iletişime geçen karıncalar, pili tükenmek üzere olduğunda antenleri aracılığıyla kablosuz olarak kolaylıkla şarj edilebiliyor. Tamamen 3D yazıcı ile üretilmiş plastik gövdeyle birlikte gelen biyonik karıncaların 6 adet seramik bacağı bulunuyor. Başlarının üzerinde kameraya sahip olan karıncalar, kıskaçları aracılığıyla her nesneyi kolaylıkla kaldırabiliyor.
3D yazıcı ile robot örümcek yaptılar! 00:19
3D yazıcı ile robot örümcek yaptılar! 320 izlenme - 5 yıl önce ABD'li bir firma, 3 boyutlu yazıcı teknolojisini kullanarak robot örümcek üretti. T8 ismi verilen robot toplam 26 motor kullanarak gerçeğini aratmayacak şekilde hareket ediyor. Her bir bacakta 3, karın bölgesinde de 2 motor bulunuyor. Her bir parçası 3D yazıcıdan çıkarılan robot örümcekte "Bigfoot" tersine kinematik motoru kullanılıyor.
3 Boyutlu Yazıcılar ile Sahip Olabileceğimiz 10 Şey 04:30
3 Boyutlu Yazıcılar ile Sahip Olabileceğimiz 10 Şey 143 izlenme - 2 yıl önce 3 boyutlu yazıcı teknolojisi gün geçtikçe daha ileri boyutlara ulaşıyor. Dolayısıyla hakkında pek çok proje düşünülüyor ve bir çoğu da uygulamaya geçiriliyor. Tıp alanından oyuncak alanına, mimariden sanata her dalda kullanılan 3 boyutlu yazıcılarla sahip olabileceğimiz 10 şeyi bu videoda Yerli Filozof kanalı bizler için derledi.
Çikolata Üreten 3D Yazıcı 00:55
Çikolata Üreten 3D Yazıcı 189 izlenme - 3 yıl önce 3D sistemler üreten CocoJet şirketi ile Hershey şirketinin ortak icadı olan ve adından epeyce söz ettirecek bir yazıcı ile sizi baş başa bırakıyoruz...
3D Yazıcıyla Kalp Yapmak 01:02
3D Yazıcıyla Kalp Yapmak 24 izlenme - 5 ay önce Son dönemde 3D yazıcıyla çok sayıda üretim yapılıyor. Zürih Teknik Üniversitesi (ETH) araştırmacıları ise silikondan yapay kalp üretmek için çalışıyor. İleride yazıcıdan çıkan organlar yaşam kurtarabilir.
3 Boyutlu Yazıcı İle 1 Günde 10 Ev Yapan Çinliler 01:28
3 Boyutlu Yazıcı İle 1 Günde 10 Ev Yapan Çinliler 168 izlenme - 2 yıl önce 3 Boyutlu yazıcılar küçük boyutları ile evlerimize girer hale geldi. Çin' de ise tam aksine bu yazıcıları büyüterek ev yapacak şekle getirdiler. Bu şekilde 1 gün içinde 10 adet ev üretebilen Çinliler bu sektörün ne devasa işlerde kullanımının mümkün olduğunu ve hatta gelecekte tüm mimari yapıların bu şekilde üretilebileceğinin sinyalini verdiler.