Hoşgeldiniz!

40 derece

Emre Erdal feat. Murat Yaprak - 40 Derece 02:59
Emre Erdal feat. Murat Yaprak - 40 Derece 150 izlenme - 1 hafta önce Emre Erdal feat. Murat Yaprak'ın, Armoni Müzik etiketiyle yayınlanan "40 Derece" albümünde yer alan "40 Derece" isimli şarkısı, video klibiyle netd müzik'te. Söz & Müzik: Saygın Akbudak Düzenleme: Murat Yaprak Klip: Decibel Company - Ferit Çetinkaya
Yonca Evcimik - Yaktın Beni 40 Derece 04:02
Yonca Evcimik - Yaktın Beni 40 Derece 3.977 izlenme - 4 yıl önce Yaktın beni 40 derece Söndür hadi gel acele Öldür beni ver ecele Kıyma bana bu gece yarısı Elimiz mecbur yağacak yağmur Sabaha çok var beni bir ara bul Bu gece çok zor yarınım meçhul İçelim bir kor beni bir ara sor Sensizlik bana yabancı Yalnızlık başka bir acı Ateş düştü yüreğime Yanıyorum...... Hayalin bana yabancı Yalnızlık başka bir acı Ateş düştü yüreğime Yanıyorum..... Yaktın beni 40 derece Söndür hadi gel acele Öldür beni ver ecele Kıyma bana bu gece yarısı.
-40 derecede arabanın üzerine su dökülürse 01:00
-40 derecede arabanın üzerine su dökülürse 2.471 izlenme - 7 yıl önce
Çocuklarda ateş nasıl düşürülür?  01:38
Çocuklarda ateş nasıl düşürülür? 490 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Demirdöven, çocuklarda ateş hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Çocuklarda ateş nasıl düşürülür? Çocuklarda ateş olduğu zaman ateş aslında hepimiz anne ve baba olarak hepimiz çok korkuyoruz ateşten. Ama aslında ateş bize yol gösteren belirleyici bir faktör. Ateş olduğu zaman hemen telaşlanmamıza gerek yok. Bazen küçük bebeklerde bir yaşın altında hele hele üç ayın altında olduğu zaman daha hızlı bir şekilde davranmamız lazım. Ateş olduğu zaman öncelikle bebeğimizin ateşini düzgün bir şekilde ölçmeye çalışmamız lazım. Ya koltuk altından dereceyle ya da kulaktan olan derecelerle ölçülmesini istiyoruz. Ateşinin yüksekliği eğer koltuk altından 38’in üzerindeyse kulaktan ölçtüğümüzde 38.5 derecenin üzerindeyse üzerini açmayı bebeğimizin üstünü açıp giysilerini çıkarmayı öneriyoruz öncelikle. Daha da yükselme eğiliminde ise aralıklı olarak kontrol ediyoruz. 15 dk sonra baktığımızda hala yükselme eğiliminde ise ateş düşürücü şuruplar var. Şurupları vermeyi öneriyoruz. Bunlar parasetamol ve ibuprofen içeren ilaçlar var bunu tüm anneler babalar artık biliyor. Onlar kullanılabilir. Bir de biz ateş düşürücü olarak küçük bebeklerde fitil kullanmayı öneriyoruz. Çünkü eğer ateşi çok yüksekse bebek huzursuzsa fitil kullanmak belki daha çabuk ateşinin düşmesini sağlayabilir.
Kenan Doğulu Tekirdağ Konseri 00:30
Kenan Doğulu Tekirdağ Konseri 1.316 izlenme - 10 yıl önce olcak baba, müzik olacak aga. - olcak baba. kalp atacak aga. - atacak aga. nee? kenan mı geliyomuş? - ne kim? kenan mı? o da kim? doğuluymuş. - doğulu mu? gidelim o zaman adaş.
 Bu Su Eksi 40 Derecede Dahi Donmuyor 01:51
Bu Su Eksi 40 Derecede Dahi Donmuyor 216 izlenme - 4 yıl önce Erzurum’un Tekman ilçesine bağlı Işıklar köyü yakınlarında bulunan kaynak suyunun böbrek hastaları için şifa kaynağı olduğu öne sürüldü. Böbrek taşının düşürülmesi için suyun çok yararlı olduğunu söyleyen vatandaşlar su kaynağının kış mevsiminde dahi donmadığını ve sürekli aktığını belirtiyorlar.Eksi 40 dereye varan soğuk havaya rağmen donmayan su kaynağının böbrek taşlarının düşürülmesinde faydalı olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Su kaynağı eksi 35-40 derecede bile donmuyor. Sürekli ılık şekilde akmaya devam ediyor” dediler.
abd sicaktan kavruluyor 01:43
abd sicaktan kavruluyor 69 izlenme - 7 yıl önce 40 eyalette sicaklik 40 dereceyi aşti sicaktan ölenlerin sayisi 22'ye yükseldi.