Hoşgeldiniz!

6 mayıs

Hüseyin Turan - 6 Mayıs Ağıdı 10:29
Hüseyin Turan - 6 Mayıs Ağıdı 465 izlenme - 6 gün önce Hüseyin Turan'ın, Yaşar Kekeva etiketiyle yayınlanan "Deniz Gezmiş 70 Yaşında" albümünde yer alan "6 Mayıs Ağıdı" isimli şarkısı, video klibiyle netd müzik'te. Söz & Müzik: Nesimi Çimen Yönetmen: Kemal Kekeva "6 Mayıs Ağıdı" şarkı sözleri ile Ey dost! Yaralı dost! Ağla gönlüm ağla Durmadan ağla Bugün yetmiş iki altı mayıstır Zalimin elinde mazlumun ipi Ağla gönlüm ağla Durmadan ağla Bugün yetmiş iki altı mayıstır O an dünya kapkaranlık Her taraf sistir Gönlümün yok bayramı Her anı yastır Ey dost! Yaralı dost! Ey dost! Yaralı dost! Her zalim devrinde akıtır kanlar Bugün can veriyor gerçek insanlar Düğün tören yaptı o an hainler Ağla gönlüm ağla Durmadan ağla Bugün yetmiş iki altı mayıstır O an dünya kapkaranlık Her taraf sistir Gönlümün yok bayramı Her anı yastır Medet ey! Gerçek dost! Ey dost! Gerçek dost! Hüseyine Yusuflara Denizlere n’oldu Esti bir mihrican gülümüz soldu Mervalar türedi Yezid çoğaldı Ağla gönlüm ağla Bugün yetmiş iki altı mayıstır O an dünya kapkaranlık Her taraf sistir Gönlümün yoktur bayramı Her anı yastır Ey dost! Yaralı dost! Ey dost! Kerbalayı bilen bugünü bilir Her devirde böyle gerçekler ölür Bu acıyı çekenler bilir Ağla gönlüm ağla Durmadan ağla Bugün yetmiş iki altı mayıstır O an dünya kapkaranlık Her taraf sistir Gönlümün yok bayramı Her anı yastır Ey dost ! Ey dost! Her gün altı mayıs Her gün kerbela Ah! zalimin zulmü bitmedi gâla Nesimi gerçeğe her dem eyvallah Ağla gönlüm ağla Durmadan ağla Bugün yetmiş iki altı mayıstır O an dünya kapkaranlık Her taraf sistir Gönlümün yok bayramı Her anı yastır Ey dost! Gerçek dost! Dost.
Nesimi Çimen - 6 Mayıs Ağıdı 09:47
Nesimi Çimen - 6 Mayıs Ağıdı 2.269 izlenme - 2 yıl önce 3 fidan DENİZ GEZMİŞ, HÜSEYİN İNAN, YUSUF ASLAN. Bu 3 yiğidin arkasından yazılmış ağıdı gözler yaşlı dinliyoruz... üç genç varmış, yeni güne uyanamamış. üç genç varmış, yeni güne ölmek için uyanmış. üç genç varmış, yeni güne prangalarıyla uyanmış. üç genç varmış, yeni güne öldürülmek için uyanmış. o sabah günün aydınlığı olamamıştı. karaydı gün. kapkara. kapkaranlık. bir deniz öldü, bir hüseyin öldü, bir yusuf öldü. ve o günün karanlığında, doğan her çocuk deniz olmuştu... yusuf olmuştu.. hüseyin olmuştu artık..
denizlerin dalgasıyım 03:00
denizlerin dalgasıyım 2.043 izlenme - 7 yıl önce Şarkı sözleri: Sevinmesin ey zalımlar Öldüğüme benim benim Yiğit ölmez kolay kolay Ben ölmedim ki ben ölmedimki Bakmayın suskunluğuma Bakmayın durgunluğuma Bedel verdim her kavgada Yenilmedim ki [Nakarat] Denizlerin dalgasıyım Ben halkımın kavgasıyım Yarınların sevdasıyım Yenilmedim ki Gelir günler gelir elbet Gör o zaman beni beni Bana neyler zalım felek Ben ölmedim ki ben ölmedim ki Bakmayın suskunluğuma Bakmayın durgunluğuma Bedel verdim her kavgada Yenilmedim ki [Nakarat] [Şiir] Esirgemen Sözümü ben, Çıkıp gelse de ölüm Geri götüremez adımlarımı, Be yıldıramaz beni hicbirşey… Gülüm Ne dikenler bıraktım ardımdan… ne Dikenler, Ki uçları hala kanıyor ayaklarımda Oysa Karanfiller ekmiştim yollara, AŞ ile mızrap vurup sevdalı sazıma Kavgamı türkülemiştim, Yarın bakışlı çocuklara, Ve semahlar dönmüştüm turnalar gibi, Pir aşkına Hak aşkına Halk aşkına Kim söyleyebilir öldüğümü.., kim ? Siz türkü gibi dağılırken dağ yollarına Ve toprak gibi yeşilirken memleketim , Kim söyleye bilir solduğumu…, kim ? Ben ölmedim ki , ben ölmedim ki, ben ölmedim ki, [Nakarat] Denizlerin dalgasıyım Ben halkımın kavgasıyım Yarınların sevdasıyım Yenilmedim ki
aşk-ı memnu dizisi 72. bölüm 00:47
aşk-ı memnu dizisi 72. bölüm 2.327 izlenme - 8 yıl önce aşk-ı memnu dizisi 72. bölüm dizifilm.com
Deniz Gezmiş İdam Karar Anı - Saygı ve Sevgiyle Anıyoruz 06:12
Deniz Gezmiş İdam Karar Anı - Saygı ve Sevgiyle Anıyoruz 443 izlenme - 5 yıl önce Deniz Gezmiş İdam Karar Anı (Saygı ve Sevgiyle Anıyoruz)
Astrolog Şenay Yangel - 6 Mayıs 2017 Burç Yorumları 15:14
Astrolog Şenay Yangel - 6 Mayıs 2017 Burç Yorumları 53 izlenme - 10 ay önce Astrolog Şenay Yangel - 6 Mayıs 2017 Burç Yorumları Astrolog Doktor Şenay Yangel 6 Mayıs 2017 için burçların analizini yaptı...
Denizi Gördüm 02:11
Denizi Gördüm 203 izlenme - 4 yıl önce Deniz Gezmiş İçin Şiir
Darağacında Üç Fidan Anma Programı -03 20:01
Darağacında Üç Fidan Anma Programı -03 102 izlenme - 4 yıl önce DARAĞACINDA ÜÇ FİDAN ANMA PROGRAMI İ.K.İdam edilmelerinin 42,yılmda Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan başta olmak üzere bîr döneme damgasını vuran 68...
Prof.dr. Metin Lütfi Baydar'ın Didim 6 Mayıs Deniz Gezmişleri Anma Etkinliği 02:16
Prof.dr. Metin Lütfi Baydar'ın Didim 6 Mayıs Deniz Gezmişleri Anma Etkinliği 117 izlenme - 6 yıl önce Prof.Dr. Metin Lütfi BAYDAR Didim 6 Mayıs Deniz gezmişleri anma etkinliği
Baştan Sona   6 Mayıs 2016 01:01:11
Baştan Sona 6 Mayıs 2016 8 izlenme - 2 yıl önce
Halterde 01:46
Halterde "Renkleri" Farklı 12 Madalya Hedefi 21 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Görme Engelliler Halter Milli Takımı'nın Dünya Oyunları için yaptığı kamptan detaylar- Milli haltercilerin çalışma detayları- Türkiye Görme Engelliler Halter Milli Takım Teknik Direktörü Ersin Akyüz ile röportaj- Görme engelli sporcu Ömer Galip Kesim ile röportaj Halterde "renkleri" farklı 12 madalya hedefi- Türkiye Görme Engelliler Halter Milli Takım Teknik Direktörü Akyüz: - "Dünya Oyunları'nda her renkten olmak kaydıyla 12 madalya kazanmak istiyoruz"- "Milli takım olarak dünyada ilk üçün içerisindeyiz.
Ev Hali 6 Mayıs 2016 56:42
Ev Hali 6 Mayıs 2016 7 izlenme - 2 yıl önce
Akıl Çemberi  - 6 Mayıs 2016 - Cnn Türk 43:53
Akıl Çemberi - 6 Mayıs 2016 - Cnn Türk 6 izlenme - 2 yıl önce Gündeme dair yanıt arayan bütün sorular soruluyor, merak edilen yanıtlar tartışılıyor.
Gece Görüşü -  6 Mayıs 2016 - Cnn Türk 01:10:47
Gece Görüşü - 6 Mayıs 2016 - Cnn Türk 3 izlenme - 2 yıl önce Didem Arslan Yılmaz, Gece Görüşü ile 18 Nisan Pazartesi gününden itibaren, hafta içi her gün saat 23:30’da CNN TÜRK ekranlarında olacak.
Işıltılar  -  6 Mayıs 2016 19:36
Işıltılar - 6 Mayıs 2016 2 izlenme - 2 yıl önce Özel dünyaların kapılarını aralayan program "Işıltılar"da Tahire Demircan, alanında başarılı çok özel kişilerin daha önce ele alınmamış bilinmeyen yönleri ve hayatlarındaki dönüm noktalarını ekrana taşıyor.