Hoşgeldiniz!

abd seçim

Trump Karşıtı Protestocuların Sokakları Darma Duman Etmesi 00:30
Trump Karşıtı Protestocuların Sokakları Darma Duman Etmesi 3.218 izlenme - 9 ay önce Göçmenler, Müslümanlar ve diğer etnik gruplar hakkında yaptığı nefret söylemleriyle bilinen Cumhuriyetçi Donald Trump’ın seçimi kazanması sonrasında Trump karşıtı protestocuların sokaklara inmesiyle Amerika Birleşik Devletleri sokakları karıştı. Oakland, California’da 6.000 'den fazla gösterici yolları trafiğe kapattı. Bölgeye gelen polise isyan eden protestocular buldukları her şeyi polise fırlattı, kavşak ortasında çöp yaktı ve yollarda attıkları havai fişeklerle sokaklardaki mağazaların camlarını paramparça etti. Buna karşın polis de protestoculara kimyasal gazla karşılık verdi. Oakland’daki bu olaylar neticesinde 2 polis memuru yaralandı ve iki polis ekip arabası hasar gördü.
ABD'de Seçim Sonuçları % 49'a Nasıl Ayarlandı 03:34
ABD'de Seçim Sonuçları % 49'a Nasıl Ayarlandı 4.156 izlenme - 2 yıl önce ABD'de 2000 yılında George W. Bush'un Al Gore'a karşı kazandığı seçimde, Florida eyaletinde hile yapıldığı gerekçesiyle, oylar defalarca sayılmış ve seçim sonucu mahkemeye taşınmıştı. Aylarca süren tartışmalar sonucunda Demokrat aday Al Gore, ülkede daha fazla karışıklığa neden olmamak için yenilgiyi kabul etmişti. Bu seçim hilesi daha sonra mahkeme tarafindan da tesbit edilmisti. Bizde 'de SEÇSİS var akıllara seçim'de hile olabilir mi sorusunu getiriyor fakat ben sanmıyorum hile olsun özgür iradedir yani gayet demokratik bir seçimdi.
Ahmet Keleş: Himmetlerle Abd'de Seçim Finanse Edildi 03:34
Ahmet Keleş: Himmetlerle Abd'de Seçim Finanse Edildi 71 izlenme - 3 yıl önce Ahmet Keleş: Himmetlerle Abd'de Seçim Finanse Edildi
Trump Seçim Vaatlerini Yerine Getirebilir Mi? 01:51
Trump Seçim Vaatlerini Yerine Getirebilir Mi? 7 izlenme - 9 ay önce ABD'nin yeni başkanı seçilen Donald Trump, seçim kampanyası süresince bir dizi tartışmalı vaatte bulunmuştu. Rakibi Hillary Clinton'ı hapse atmak, Müslümanların ülkeye girişini yasaklamak bunlardan birkaçı. Peki Trump verdiği sözleri tutabilecek mi?
Clinton İlk Kadın Başkan Olabilecek mi? 02:42
Clinton İlk Kadın Başkan Olabilecek mi? 2 izlenme - 12 ay önce Hillary Clinton Donald Trump'a karşı kazanıp Beyaz Saray'a yerleşirse ABD'de ilk kadın başkan olarak tarihe geçecek. Dünyanın en büyük gücü ve ekonomisi bir kadın tarafından yönetilecek.
Seçimlerde Zafer Cumhuriyetçilerin 00:59
Seçimlerde Zafer Cumhuriyetçilerin 4 izlenme - 3 yıl önce ABD'de Kongre'nin Temsilciler Meclisi kanadının tamamı ve Senato'daki 36 sandalye ile 38 eyaletin valisi ve meclis üyelerini belirlemek için sandık başına gidildi. Seçim sonuçları da belli olmaya başladı, Cumhuriyetçiler hem Temsilciler Meclisi'nde hem de Senato'da üstünlük sağladı.