Hoşgeldiniz!

abdest almak

Abdestin Alınışı 04:08
Abdestin Alınışı 2.309 izlenme - 1 yıl önce Abdest Nasıl Alınır ? Niyet Önce kollar dirseklerin yukarısına kadar sıvanır, sonra "Niyet ettim Allah rızası için abdest almaya" diye niyet edilir. Ve "Eûzü billahi mineşşeytanirracîm, Bismillahirrahmanirrahîm" okunur. Elleri Yıkamak Eller bileklere kadar üç kere yıkanır. Parmak aralarının yıkanmasına dikkat edilir. Parmaklarda yüzük varsa oynatılıp altının yıkanması sağlanır. Ağza Su Almak Sağ avuç ile ağıza üç kere ayrı ayrı su alınıp her defasında iyice çalkalanır. Buruna Su Vermek Sağ avuç ile buruna üç kere ayrı ayrı su çekilir. Sol el ile sümkürülerek burun temizlenir. Yüzü Yıkamak Alında saçların bittiği yerden itibaren kulakların yumuşağına ve çene altına kadar yüzün her tarafı üç kere yıkanır. Sağ Kolu Yıkamak Sağ kol dirseklerle beraber üç kere yıkanır. Yıkarken kolun her tarafı, kuru bir yer kalmayacak şekilde iyice ovulur. Sol Kolu Yıkamak Sol kol dirseklerle beraber üç kere yıkanır. Yıkarken kolun her tarafı, kuru bir yer kalmayacak şekilde iyice ovulur. Başı Meshetmek Eller yeni bir su ile ıslatılır. Sağ elin içi ve parmaklar başın üzerine konularak bir kere meshedilir. Kulakları Meshetmek Eller ıslatılarak sağ elin şehadet parmağı ile sağ kulağın içi, baş parmağı ile de kulağın dışı; sol elin şehadet parmağı ile sol kulağın içi, baş parmağı ile de kulağın arkası meshedilir. Boynu Meshetmek Elleri yeniden ıslatmaya gerek olmadan geriye kalan üçer parmağın dışı ile de boyun meshedilir. Sağ Ayağı Yıkamak Sağ ayak üç kere topuklarla beraber yıkanır. Yıkamaya parmak uçlarından başlanır ve parmak araları iyice temizlenir. Sol ayak topuklarla beraber yıkanır. Yıkamaya parmak uçlarından başlanır ve parmak araları iyice temizlenir. Sol Ayağı Yıkamak Sol ayak topuklarla beraber yıkanır. Yıkamaya parmak uçlarından başlanır ve parmak araları iyice temizlenir.
İş Makinesine Abdest Aldıran Türk 00:45
İş Makinesine Abdest Aldıran Türk 1.176 izlenme - 2 yıl önce Hidromek marka iş makinesine abdest aldırma görevini başarabilen Türk operatör. Alkışlar sana!
Abdest alan adama yapılan şaka 00:17
Abdest alan adama yapılan şaka 453 izlenme - 4 yıl önce taş tepeli
Gusül abdesti nasıl alınır? 01:27
Gusül abdesti nasıl alınır? 312 izlenme - 2 yıl önce Eski İstanbul Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı anlatıyor bu bilgilendirici video sizlerle.
Teyemmüm Abdesti (Şarkılı Anlatım) 02:35
Teyemmüm Abdesti (Şarkılı Anlatım) 170 izlenme - 2 yıl önce Yuh bu ne!!! Yorum yapamıyore. Bu denli sömürmek ne derece doğru acaba. Neyse fazla yorum yapmıyoruz ve bu dini temalı çocuk şarkısını dinliyoruz.
Abdest Nasıl Alınır? 04:08
Abdest Nasıl Alınır? 10 izlenme - 2 ay önce Abdest almaya başlamadan önce "Niyet ettim Allah rızası için abdest almaya" diye niyet ederiz. Elleri yıkama "Eûzübillahimine şşeytanirracim-Bismillahirrahmanirrahim" Önce eller bileklere kadar ve parmak araları da ovuşturularak üç defa yıkanır. Ağza su verme Sağ elimize üç defa su alarak ağzımıza veririz. Her su alışta ağzımızı çalkalayarak ağızdaki suyu dökeriz. Buruna su verme Tekrar avucumuza su alarak üç defa burnumuza veririz. Sol el ile de sümkürür temizleriz. Yüzü yıkama Sonra iki avucumuza su alarak saç bitiminden çene altına kadar yüzümüzü üç defa yıkarız. Sağ kolu yıkama Önce sağ kolu dirsekle beraber üçer defa yıkarız. Sol kolu yıkama Sonra sol kolu dirsekle beraber üçer defa yıkarız. Başı mesh etmek Sağ elimizle başımızın dörtte birini mesh ederiz. Yani sağ elimizi ıslatıp başın dörtte birini sıvazlayarak ıslatırız. Kulakları mesh etmek Her iki eli de ıslatıp serçe parmaklarımızla kulaklarımızın içini mesh ederiz. Kulakların arka kısmını ise baş parmaklarımızla mesh ederiz. Boynu mesh etmek Sonra baş ve serçe parmaklarımızı kullanmadan işaret, orta ve yüzük parmaklarımızın dışı ile boynumuzu da mesh ederiz. Ayakları yıkama Ayaklara gelince, parmaklardan başlayarak önce sağ sonra sol ayağımızı topuk kemiği ile beraber üçer kez yıkarız. Ayaklarımızı yıkarken parmak aralarımızın iyice yıkanmasına dikkat etmemiz gerekir.
ABDEST VE ALINIŞ ŞEKLİ 09:05
ABDEST VE ALINIŞ ŞEKLİ 42 izlenme - 1 yıl önce www.huzuradogru.tv
Abdest Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir 01:36
Abdest Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir 50 izlenme - 2 yıl önce Abdest Almak ...