Hoşgeldiniz!

Abdullah bin Abdülaziz

Kartondan Uzanan Eli Sıktılar 00:33
Kartondan Uzanan Eli Sıktılar 211 izlenme - 2 yıl önce Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz’in ölümünden sonra, tahta kardeşi, Veliaht Prens ve Savunma Bakanı 79 yaşındaki Salman Bin Abdülaziz geçmişti. Suudi Arabistan Kral'ı Abdullah için birçok lider taziye mesajı yayınlarken, sarayda da taziye töreni düzenlendi. MİSAFİRLERİ PRENSLERİN MAKETİ KARŞILADI Ancak taziye töreniyle ilgili ortaya çıkan bir görüntü büyük tartışmalara neden oldu. Görüntülerde kralın ailesine taziye için gelenleri, prenslerin kendisi yerine karton maketleri karşıladı.KARTONDAN UZANAN ELİ SIKTILAR Kralın çocuklarının fotoğrafının bulunduğu karton maketlerin arkasından uzanan bir el, gelenlerin elini sıkıyor.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz vefat etti 02:38
Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz vefat etti 124 izlenme - 2 yıl önce Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz yaşamını yitirdi. Aralık ayından beri, başkent Riyad’daki bir hastanede tedavi gören 91 yaşındaki Abdullah’ın bugün Suudi Arabistan saatiyle 01.00’de öldüğü açıklandı. Kral Abdullah’ın ölümünün ardından tahta kardeşi, Veliaht Prensi ve Savunma Bakanı Prens Salman Bin Abdülaziz’in (79) geçtiği açıklandı. Prens Salman adına yapılan açıklamada “Majesteleri Salman, ailenin tüm üyeleri ve bütün ulus Kral Abdullah’ın yasını tutuyor” denildi. Kral Abdullah, 2005 yılında ağabeyi Fahd bin Abdülaziz el Suud’un ölümüyle tahta çıkmıştı. Kral Abdullah’ın 25 çocuğu vardı.
Suudi Kral'ın Hayali Yarım Kaldı 03:08
Suudi Kral'ın Hayali Yarım Kaldı 117 izlenme - 2 yıl önce Suudi Arabistan kralı Abdullah Bin Abdülaziz yaşamını yitirdi. Cenazenin bugün ikindi namazından sonra defnedileceği açıklanırken, kralın cenazesine, Afrika gezisini yarıda kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra çok sayıda lider katıldı. Ölen Kral'ın İstanbul'la ilgili hayali de yarım kaldı.
Eşi Görülmemiş Tören 00:51
Eşi Görülmemiş Tören 63 izlenme - 2 yıl önce Eşi görülmemiş tören Taziye için gelenler yeni Kral Selman'ın ve vekillerinin dev karton maketlerin elini sıkarak yeni krala bağlılık gösterdi. Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz’in ölümünden sonra, ülkenin dört bir yanında düzenlenen taziye törenlerinde ilginç görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde kralın ailesine taziye için gelenleri, prenslerin kendisi yerine karton maketleri karşıladı.