Hoşgeldiniz!

abdurrahman palay

Bekaretini Öz Abiye Bozdurmak 32:03
Bekaretini Öz Abiye Bozdurmak 2.424 izlenme - 4 hafta önce 1976 yapımı Temel Gürsu'nun yönettiÄŸi Arzu filminden bir sahne.
Defol Ulen İt! - Ana Ocağı (Restorasyonlu) 00:38
Defol Ulen İt! - Ana Ocağı (Restorasyonlu) 1.541 izlenme - 11 ay önce
Kadir İnanır - Düzen (Şiir) 01:16
Kadir İnanır - Düzen (Şiir) 2.467 izlenme - 3 yıl önce Yılmaz Güney'in eserinden bir uyarlama film olan düzen filminin finalinde , Kadir İnanır'ın Abdurrahman Palay sesi ile son sahnesinde okudunğu şiir sizlerle. gurbet çağırdı duramadık el edip çukurovaya seslenemedik sevdalıya bir kahpe düzen pislik dolu mertlikten nebze nasip almamış şehir dedikleri cin, cin ki cin emmim gurbete düştün mü sılayı da avradı da yüreğinden atacağın derdi şehir dedikleri cin, cin ki cin olma ona kul, öpme el ayak, kirlenmesin ağzın ya ver canını insan için ya da etme kalabalık dünyamıza gurbete düşersin sıla çağırır sevdiceğine bir ince kıza kavuşursun toprak çağırır, sıla el eder gurbet çağırır...
Yılmaz Güney ve Abdurrahman Palay - Çifte Yürekli 02:18
Yılmaz Güney ve Abdurrahman Palay - Çifte Yürekli 1.375 izlenme - 3 yıl önce Yılmaz Güney ve Abdurrahman Palay 'ın rol aldığı 1970 yapımı Çifte Yürekli filminden bir kesit. İlginç olan Yılmaz Güney'i Abdurrahman Palay seslendirirken, Abdurrahman Palay'ı da Hayri Esen seslendirmiştir. emeğe saygı olarak bu videoyu youtube yükleyip bize ulaşmasını sağlayan 1982dragonlord adlı kullanıcıya burdan teşekkür ederiz.
Kadir Inanir'ın Efsane Sahneleri 04:37
Kadir Inanir'ın Efsane Sahneleri 3.315 izlenme - 5 yıl önce Kadir Inanir ' in Efsane Sahnelerinden bir derleme
Karanlık İşler Yaparım - Müslüm Gürses - Erol Taş 02:01
Karanlık İşler Yaparım - Müslüm Gürses - Erol Taş 1.167 izlenme - 3 yıl önce Abdurrahman Palay seslendirmeli müthiş diyalog. Konu cami yaptırmadan nerelere geliyor. Gürses, Taş,Palay, üçüne de Allah gani gani rahmet eylesin.
Cüneyt Arkın - Hayvanlaaarr Orospu Çocuklarıı! 00:35
Cüneyt Arkın - Hayvanlaaarr Orospu Çocuklarıı! 863 izlenme - 3 yıl önce Unutulmayanlar filminden Cüneyt Arkın'ın ağız dolusu söylediği replik sizlerle. Burdan Abdurrahman Palay'a da bir alkış gelsin.
Saian - Mafya Şarkısı 02:25
Saian - Mafya Şarkısı 909 izlenme - 3 yıl önce Türkçe Rap'in önemli sanatçılarından Saian'ın Mafya şarkısı'nın klibini Kinetic Typography tarafından yapılmış.Şarkı gerek Kadir İnanır gerekse Cüneyt Arkın'ın filmlerinden alınmış sesleriyle zenginleştirilmiş.Sitenin Rap içeriğinin Cartel'le sınırlı kalmaması dileğiyle ... Arabesk Rap dinleyen kulaklarınız temizlensin, efendim. Ses hali için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/29821/saian-sakulta-feat-cuneyt-arkin Şarkı Sözleri (lyrics): -Sıkı durun demiştim geldim işte işlem tamam Tabancasız şarkı olmaz more -Artık bağışlamam! -Bu bir mafya şarkısı ve düşmanların hepsi alçaklar -Tankla, uçakla -Tabancam ve bıçakla. Bizden merhamet bekleme git sokakta dilen Yoksa ben var ya ben.. -Döverim seni, hepinizi döverim ulen! -Aa! Cüneyt Abi sakin ol ya durduk yere çıkma dinden Boşver şimdi hallederim ben -Kimse kurtulamaz elimden! -Lan lakırtı yapma avrat gibi sen de ürkeksin -Ağam sen, ağır makinalı bir tüfeksin. -Aa! İyi bildin monşere benim batis verin, kiralık katilim bir tane yat ve Tarabya'dan kat isterim. Valla.. -Sen hangi şarkıyı söylüyorsun ha? -Ölümün şarkısını, dinle tabancamı bak pa! pa! Ulen her parçanız rapin omzunda olur yük hem merak ettim.. -Senin kıçın niye o kadar büyük? Sana hırladım! Hepinize hırladım! Bütün dünyaya hırladım! Bundan böyle bende ısırıcam. Artık dişlerimi göstericem. -Sakulta kim? -Korkunç bir kareteci. -Orda dur! Çek bakim silahı! -Ben istiyorsam mutlaka vur! -Aa! Ey benim kafamda dolanan yüzbinlerce ses var. -Silah, mermi, sigara, esrar. -Yeşilçam büyüttü bizi, biz yeşerttik rapi Benim Kadir Abim varken söyle napak Brad Pitt'i Amerikan rüyası gören anlatmasın bize Şöyle söyliyim -Akıl denen şeyi Allah vermemiş size -Onlar daha da lüks yaşasınlar diye açamam tivibu 1 ve bir 2.si -Benim mesleğim gavatlık değil (aa!) -Sıcak çatışma diye bu kültür şokuna girdik Birisi söylesin bana -Hangi ibnenin oyununa geldik? -Köküne kibrit suyu döker şebeke çökertirim ve korkmayın -Yarım kalmış oyunları, ben bitiririm. -İyi günler Saian Miğfer sizle gurur duyuyor -Vay itoğlu it, bizimle dalga geçiyor. Sana hırladım! Hepinize hırladım! Bütün dünyaya hırladım! Bundan böyle bende ısırıcam Artık dişlerimi göstericem.
Yılmaz Güney ve Abdurrahman Palay Diyalogları 02:18
Yılmaz Güney ve Abdurrahman Palay Diyalogları 722 izlenme - 3 yıl önce Dublajcısı ve oyuncusu karşılıklı oynuyorlar. Abdurrahman Palay'ı seslendiren ise Hayri Esen'dir.
Bağlar Gazozu - Reklam 02:51
Bağlar Gazozu - Reklam 517 izlenme - 3 yıl önce ''Son sistem yıkama makinalarına giren şişeler, ilk kirini attıktan sonra deterjanlı ilaçla sıcak suya girer. 8 defa sıcak su, 6 defa ılık su, 4 defa da durulandıktan sonra temiz çıkar. Bağlar gazozu, mütehassıs elemanların kontrolü altında, otomatik makinalar vasıtası ile şuruplanan şişe makina yolunda sodasınıda aldıktan sonra kapaklanmak üzere kuvvetli pistonlar altına girer.'' Rahmetli Necdet Tosun'un rol aldığı seslendirmesini Abdurrahman Palayın yaptığı nostaljik Bağlar Gazozu reklamı.
Sesi Kendisine Yakışmayan İnsan 00:54
Sesi Kendisine Yakışmayan İnsan 350 izlenme - 3 yıl önce Kimden mi bahsediyoruz: Yeşilçamın Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, Ediz Hun, Göksel Arsoy başta olmak üzere birçok jönüne sesiyle hayat veren ve yeşilçam lügatına ''nnayır, nnalo,noşbulduk'' kelimelerini sokan karizmatik sesin sahibi Abdurrahman Palay'dan. Türk sineması o sesin tınısı ile anlam kazandı.Mekanı cennet Olsun.
Cüneyt Arkın - Filmlerinde Neden Nayır Nolamaz Diyordu? 01:17
Cüneyt Arkın - Filmlerinde Neden Nayır Nolamaz Diyordu? 581 izlenme - 3 yıl önce Soner Yalçının yaptığı Oradaydım belgeselinde Dublaj sanatçısı Jeyan Tözüm olayı şöyle açıklıyor ; “Bizim Abdurrahman Palay(Yılmaz Güney,Ediz Hun, Orhan Gencebay gibi isimleri seslendirmiştir) diye bir arkadaşımız vardı. Abdurrahman Palay’ın konuşması çok tembeldi. Tembel bir ağzı vardı fakat Yılmaz Güney’i konuştu, Ayhan Işık’ı konuştu, başkalarını konuştu. O ayrı hikaye. Şimdi bizim şöyle bir tahtamız vardı, hani nota konan... Senaryo oraya konurdu... Onun bir de dayanacak yeri vardır. Dirseğinizi dayayabilirsiniz. Abdurrahman oraya dirseğini dayar, elini de çenesinin altına koyardı. Oradan hayır çıkmazdı. Elini ayıracaksın ki ‘hayır’ çıksın... Buradan ‘nayır’ çıkıyor. Derdik ki “Abdurrahman çek şu kolunu.” “Boşver ya.” derdi. O ‘nayırlar’, ‘nevetler’ Abdurrahman’dan bize kötü bir yama oldu. Yoksa hiçbirimiz ne ‘nevet’ derdik, ne de ‘nayır’ derdik. Dinlesinler herkes, bir jüri seçilsin. Kimsede öyle ‘nayır’, ‘nevet’ diye bir şey yok ama Abdurrahman’da var…”
Suat Sayın - Yolcu İle Arabacı 00:09
Suat Sayın - Yolcu İle Arabacı 216 izlenme - 3 yıl önce En iyi besteleri ile yeşilçama ve ülkeye hükmeden güçlü bestekar ve sanat adamı Suat Sayın'dan Abdurrahman Palay şiiri ile devleşen bir eser. Musiki, arabesk ve fantezi ekolün öncü ismi Suat Sayın'ı 2006 yılında yitirdik ancak bu eserleri ile unutulması mümkün değil...
Dost Bildiklerim Film Jeneriği 00:51
Dost Bildiklerim Film Jeneriği 449 izlenme - 3 yıl önce Yönetmenliğini Mehmet Aslan'ın yaptığı, başrollerinde Göksel Arsoy ve Nilgün Atılgan'ın olduğu dost bildiklerim filminin jeneriğidir. Göksel Arsoy Seslendirmesi=Abdurrahman Palay Nilgün Atılgan Seslendirmesi=Jeyan Mahfi Tözüm Yalçın Gülhan Seslendirmesi=Esen Günay Baki Tamer Seslendirmesi=Timuçin Caymaz Ahmet Mekin Seslendirmesi=Metin Serezli
Sinemada Kendi Sesini Duymak 00:47
Sinemada Kendi Sesini Duymak 152 izlenme - 3 yıl önce Abdurrahman Palay peş peşe aynı tonlamayla iki role birden ses vermiş ve ortaya bu ilginç sahne çıkmış. Emeğe saygı olarak bu videoyu youtube yükleyip bize ulaşmasını sağlayan 1982dragonlord adlı kullanıcıya burdan teşekkür ederim. Künye; Yeryüzünde Bir Melek Yıl; 1973
2/5BZ - Bitecek / Cücü vs Tansu Çiller 02:37
2/5BZ - Bitecek / Cücü vs Tansu Çiller 95 izlenme - 3 yıl önce 2/5BZ bir Serhat Köksal projesi. Müziğini açıklamak için kendimi kastırmak istemiyorum zira bayağı bir kelime ziyanı olacak. "Opua Dişın - Düzenin 7 Ceddine" albümünden "Bitecek" adlı bu eserde, Cücü (Abdurrahman Palay) ve Tansu Çiller'in muhteşem kapışmasına şahit olacağız. Eğer ki ruhunuz, alkışlarlayaşıyorum'un ruhu önünde diz çöküp tövbe ederse benzer çalışmaların devamının geleceğini müjdeleyebiliriz.