Hoşgeldiniz!

Abidin Ünal

Orgeneral Abidin Ünal'ı Böyle Kaçırmışlar 00:38
Orgeneral Abidin Ünal'ı Böyle Kaçırmışlar 51 izlenme - 2 yıl önce Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ın kaçırılma görüntüsü ortaya çıktı.Kaçıran ekipte o gün izinli olan bir askerinin de olduğu öğrenildi.Darbe girişiminde Eskişehir’deki Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver’in kızının İstanbul Moda Deniz Kulübü’ndeki düğün törenine katılan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın, “Lazerli, tam teçhizatlı” askerler tarafından kaçırılışı kameralara yansıdı.Cougartipi helikopterden inenlerin, “Emir aldık görevimizi yapmak zorundayız” diyerek düğün alanını basması, davetliler tarafından kaydedildi.Görüntülerde bir helikopter havada dolaşırken, başka bir helikopterle düğün alanına inen ve Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timine bağlı olduğu öğrenilen tam teçhizatlı askerler Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ı alıkoymak için harekete geçiyor. Düğün salonu ve bahçesinde silahla dolaşan askerler, davetlileri zorla dışarı çıkarmak için havaya ateş açıyor. Darbeci bir asker, “Komutanlarım emir aldık lütfen bizlere yardımcı olun, boşaltın burayı. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Kusura bakmayın görevimizi yapmak zorundayız” diyor.Kamera kayıtlarında Orgeneral Ünal yer almıyor. Darbeciler, Ünal’ı, helikoptere bindirerek kaçırıyor. Orgeneral Ünal ile Hava Kuvvetleri’nden üst düzey komutanların kurtarıldıkları ve görevlerinin başında olduğu açıklandı.(Habertürk)
RF-4E Tipi Uçaklar Geri Çekilidi, F4 Uçakların Sabıkası Kabarık 00:58
RF-4E Tipi Uçaklar Geri Çekilidi, F4 Uçakların Sabıkası Kabarık 69 izlenme - 3 yıl önce Bakanlar Kurulu'nun "2020'ye kadar kullanılacak" diye açıkladığı, Malatya ve Konya'da arka arkaya düşen RF-4E uçakları yarından itibaren uçuştan çekiliyor.
RF-4E Tipi Uçaklar Hakkında İlginç Bilgiler, Uçaklar Hibe Edilmiş 00:58
RF-4E Tipi Uçaklar Hakkında İlginç Bilgiler, Uçaklar Hibe Edilmiş 63 izlenme - 3 yıl önce Bakanlar Kurulu'nun "2020'ye kadar kullanılacak" diye açıkladığı, Malatya ve Konya'da arka arkaya düşen RF-4E uçakları yarından itibaren uçuştan çekiliyor.
Ünal: Akın Paşa Yalan Söylüyor 00:43
Ünal: Akın Paşa Yalan Söylüyor 12 izlenme - 2 yıl önce Ünal: Akın Paşa Yalan Söylüyor, Genelkurmay'ın Açıklaması da Doğru Değil 15 Temmuz gecesi Moda Deniz Kulübü'nde rehin alınan Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal, personelini topladı, olay gününü anlattı.