Hoşgeldiniz!

acı biber

Tırtılların Ağzına Acı Biber Sürmek 00:44
Tırtılların Ağzına Acı Biber Sürmek 4.118 izlenme - 4 hafta önce Malawili çiftçiler tarlalarını istila eden tırtıllara karşı kendi yöntemini geliştirdi. Çiftçiler, su, dövülmüş acı kırmızı biber ve tuzdan oluşan karışımla üç dönümlük tarlalarını işgal eden tırtılları kovmaya başardıklarını söylüyor…
Acı Biber Turşusu Tarifi 02:47
Acı Biber Turşusu Tarifi 230.692 izlenme - 8 yıl önce Acı Biber Turşusu Nasıl Yapılır?
Eşeğe Acı Biber Yedirmek 00:44
Eşeğe Acı Biber Yedirmek 73.989 izlenme - 6 yıl önce Hangi Ülkede Çekildiği Bilinmeyen Görüntülerde Ellerine Kamera Alan Bir Grup, Eşeğe Acı Biber Testi Yapıyor. Dünyanın En Acı Biberlerinden Biri Olarak Bilinen Naga'yı Yiyen Eşek Bir Anda Anırmaya Başlıyor.
200 TL İçin Acı Biber Yiyen Adamın Acı Sonu 01:36
200 TL İçin Acı Biber Yiyen Adamın Acı Sonu 15.263 izlenme - 1 yıl önce Arkadaşının ısrarına dayanamayıp 200 TL karşılığında bir kaşık acı pul biber yiyen adamın çığlığı kameraya böyle yansıdı.
Para Karşılığı Dünyanın En Acı Biberini Yemek 06:26
Para Karşılığı Dünyanın En Acı Biberini Yemek 20.450 izlenme - 3 yıl önce Carolina Reaper, dünyanın en acı biberi olarak biliniyor ve normal şekilde tüketilmesi imkansıza yakın. Bu videoda insanlara para karşılığı Carolina Reaper biberini yiyip yiyemeyecekleri sorulmuş. Cesur insanlar hala var! İyi seyirler...
Gizem Hatipoğlu'nun Acı Biber Rekoru! - Ben Bilmem Eşim Bilir (25 Haziran 2017) 03:05
Gizem Hatipoğlu'nun Acı Biber Rekoru! - Ben Bilmem Eşim Bilir (25 Haziran 2017) 7.550 izlenme - 2 yıl önce Çiftlerin yarıştığı 'Ben Bilmem Eşim Bilir'de Acı Biber oyununda Hakan Hatipoğlu'nun eşi Gizem Hatipoğlu, 60 saniyede 47 tane acı biber yiyerek yarışma tarihine geçti.
İştah Açıcı Şekilde Turşu Suyu İçmek 01:37
İştah Açıcı Şekilde Turşu Suyu İçmek 4.791 izlenme - 10 ay önce O nasıl bir turşu yemektir, hele o suyunu içişin varya... Ağzımın suyu aktı valla.
adanalı - acı biber düellosu :)) 03:13
adanalı - acı biber düellosu :)) 34.266 izlenme - 9 yıl önce adanalı - acı biber düellosu
Dünyanın En Acı Biberini Yeyince Tipi Fena Kayan Kadınlar 04:14
Dünyanın En Acı Biberini Yeyince Tipi Fena Kayan Kadınlar 5.838 izlenme - 2 yıl önce Guinness rekorlar kitabına göre dünyanın en acı biberi seçilen Carolina Reaper'ı deneyen iki kadın ölüme hiç bu kadar yaklaşmamış olabilirler. Azrail anlamını taşıyan Carolina ismi verilen biberin adını sonuna kadar hak ettiğini kanıtlayan görüntüleri izliyoruz... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Ben Bilmem Eşim Bilir Acı Biber 01:30
Ben Bilmem Eşim Bilir Acı Biber 13.942 izlenme - 6 yıl önce Yarışmacılar acı biber oyununu kazanmak için hem ellerinden gelen performansı gösterdiler hem de acının etkisiyle ağladılar.
Dünyanın En Acı Biberini Yedik - Okaner Hastanelik Oldu :( 09:11
Dünyanın En Acı Biberini Yedik - Okaner Hastanelik Oldu :( 7.103 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda Okaner, Melih ve Fırat çok zor bir şey deniyor. Yedikleri "Carolina Reaper" adındaki biber Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en acı biberi! Deneme çok zorlu geçti ve maalesef Okaner hastanelik oldu. Bu biber hakkında daha fazla bilgiyi şuradan alabilirsiniz: https://en.wikipedia.org/wiki/Carolina_Reaper Acılık rekorunun Guinness sayfası ise şurada: http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/hottest-chili Diğer kanallarımızdaki birbirinden ilginç ve eğlenceli videoları izlemek için lütfen tıklayın: Yapyap: https://www.youtube.com/yapyap Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.
3 Dakikada 315 Gram Acı Biber Yiyen Adam 01:51
3 Dakikada 315 Gram Acı Biber Yiyen Adam 1.104 izlenme - 9 ay önce Antalya'nın Kumluca ilçesinde Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında Acı Biber Yeme Yarışması yapıldı. Biberin acısıyla yanan yarışmacıları protokol üyelerinin su dökerek serinlettiği yarışmanın birincisi 3 dakikada 315 gram acı biber yiyen Hasan Özdil oldu.
Günde 3 Kilo Acı Biber Yiyen Adam 00:57
Günde 3 Kilo Acı Biber Yiyen Adam 2.582 izlenme - 2 yıl önce Baharatlı yemekleri ve acıyı çok sevdiğinizi düşünüyorsanız daha Pyare Mohan ile tanışmamışsınız demektir. Mohan, şili biberine bağımlı ve günün her öğününde ortalama 1 kiloya yakın şili biberi tüketiyor. 3 çocuk babası olan Mohan yemeğin yanında kırmızı toz biber, kara biber, taze şili biberi farketmeksizin yemediği zaman doymadığını söylüyor. 3 çocuk babası olan Mohan yemeğin yanında kırmızı toz biber, kara biber, taze şili biberi farketmeksizin yemediği zaman doymadığını söylüyor. 'Şili biberi yemeden karnım doymuyor, biberler ne kadar acı olursa okadar iyi' diye belirtiyor Mohan 'Yediğim öğün ile birlikte en az 1 kilo acı biber yemem gerekiyor. Bu biberleri salata yerine tüketiyorm ve karıma yaptığı yemeklerde koyabildiği kadar acı koymasını söylüyorum' 'Yediğim öğün ile birlikte en az 1 kilo acı biber yemem gerekiyor. Bu biberleri salata yerine tüketiyorm ve karıma yaptığı yemeklerde koyabildiği kadar acı koymasını söylüyorum' 'Şili biberi olmadan yemek yediğimi hissedemiyorum' Mohanın bu bağımlılığı ona küçük köyünde büyük bir ün kazandırmış. Mohanın bu bağımlılığı ona küçük köyünde büyük bir ün kazandırmış. İnsanlar onu görmek için ve beraber yemek yemek için çok uzaklardan geliyorlar. İnsanlar onu görmek için ve beraber yemek yemek için çok uzaklardan geliyorlar. 'Bana ünlüymüşüm gibi davranıyorlar. Acı biber yiyebilme yeteneğimi şaşkınlıklar içinde izliyorlar. Hergün 5 bilemedin 10 kişi kapımın önüne gelip söylenenlerin doğru olup olmadığını kanıtlamamı istiyor'. Düğünlerde müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Mohan şili biberinin onu sağlıklı ve dinç tuttuğunu da belirtmeden edemiyor.
Dünyanın En Güzel Şakası - Var Mısınız Yok Musunuz 00:14
Dünyanın En Güzel Şakası - Var Mısınız Yok Musunuz 3.695 izlenme - 2 yıl önce Lafı hiç uzatmadan direk konuya dalıyoruz. Varmısınız yok musunuz programında yapılan efsane acı çekme acısı.
Sevimli Kahramanlar - Acı Biber Sosu 01:40
Sevimli Kahramanlar - Acı Biber Sosu 2.905 izlenme - 2 yıl önce Sylvester Speedy Gonzales’i bir biber fabrikasında kovalamaya başlar. Bakalım onu yakalayabilecek mi? Tom ve Jerry, Pembe Panter, Garfield, Müfettiş Gadget, Scooby Doo, Looney Tunes ve Mr. Bean’in eğlenceli videoları ve klipleri bu kanalda sizi bekliyor.
600 BİN ABONEYE ÖZEL VİDEO 06:58
600 BİN ABONEYE ÖZEL VİDEO 7.878 izlenme - 3 yıl önce
Ağladım!! - (Try Not To Laugh Challange) - Ahmet Aga 12:12
Ağladım!! - (Try Not To Laugh Challange) - Ahmet Aga 7.232 izlenme - 3 yıl önce
En Acı Biberle Yapılan Cipsi Deneyen Adam 12:20
En Acı Biberle Yapılan Cipsi Deneyen Adam 281 izlenme - 2 ay önce NBC Amerikan Ninja Savaşçısı Akbar Gbajabiamila, Carolina Reaper biberi ile yapılan Paqui One Chip Challenge'ı yedikten sonra yoğun bir fiziksel tepkiyle karşılaşıyor.
Biber Yeme Yarışması 06:56
Biber Yeme Yarışması 3.270 izlenme - 4 yıl önce Efenim bir festivalde yapılan bu yarışmada, yarışmacılar ilk rounda acısı en az olan biberi yemekle başlıyorlar. Her round sonrası biberlerin acı seviyeleri artıyor ve yarış daha da zorlaşıyor. Her round başında biberlerin isimleri ve Scoville dereceleri yazıyor.
Yutubun Çocuklar Üzerindeki Etkisi (Biber Çelınc) 03:52
Yutubun Çocuklar Üzerindeki Etkisi (Biber Çelınc) 2.454 izlenme - 2 yıl önce Arkadaşlar, sizlerin yükledikleri dangoz challenge videoları yüzünden genç beyinlerimiz eriyor. özellikle her öğününü challenge diye videoya çeken ayşe yıldız (kocası) gibi yutuburlar yüzünden genç nesil çöp olmak üzere. Müdahale gerekiyor artık.
Dünyanın En Acı Biberini Cem de Yedi 04:55
Dünyanın En Acı Biberini Cem de Yedi 4.740 izlenme - 3 yıl önce Önce Okaner, Melih ve Fırat, sonra da Tamer'in yediği "Carolina Reaper" adındaki biberi bu kez Cem denedi. Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en acı biberi olan Carolina Reaper'a bakalım Cem ne kadar dayanacak? Okaner, Melih ve Fırat'ın acı ile zorlu sınavı şurada: https://www.youtube.com/watch?v=Msy0pIQ-Ix0 Tamer'in dünyanın en acı biberi ile imtihanı ise şurada: https://www.youtube.com/watch?v=pcAmllA93lQ Bu biber hakkında daha fazla bilgiyi şuradan alabilirsiniz: https://en.wikipedia.org/wiki/Carolina_Reaper Acılık rekorunun Guinness sayfası ise şurada: http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/hottest-chili Diğer kanallarımızdaki birbirinden ilginç ve eğlenceli videoları izlemek için lütfen tıklayın: Yapyap: https://www.youtube.com/yapyap Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.
Kimsenin Cesaret Edemediği Biberi Farelerin Yemesi 05:34
Kimsenin Cesaret Edemediği Biberi Farelerin Yemesi 180 izlenme - 2 ay önce Shawn Woods, bugün pizzalarda da oldukça sık kullanılan jalapeno biberinden tam 850 kat daha acı olan Carolina Reaper biberini farelere yedirdi. Woods, farelerin bu durumdan bir şekilde etkileneceklerini beklerken şaşırtıcı bir şekilde deneyinde en ufak bir tepki bile almadı.
Eşeğe Acı Biber Şoku 00:49
Eşeğe Acı Biber Şoku 4.419 izlenme - 6 yıl önce Önce Afiyetle Yedi Sonra Kıyameti Kopardı.
Ceza Ft. Doa - Müziğin Doası 03:53
Ceza Ft. Doa - Müziğin Doası 14.743 izlenme - 8 yıl önce ceza ft. doa müziğin doası
Kim Daha Ünlü? - Ölümcül Biber Cezalı!! (Ağladım) - Ahmet Aga 10:14
Kim Daha Ünlü? - Ölümcül Biber Cezalı!! (Ağladım) - Ahmet Aga 3.699 izlenme - 3 yıl önce
Dünyanın En Acı 12 Biberi - Oha Diyorum 03:42
Dünyanın En Acı 12 Biberi - Oha Diyorum 2.259 izlenme - 2 yıl önce Bu videoda dünyanın en acı biberlerini araştırdık. Listemizdeki biberler o kadar acı ki, izlerken bile ağzınızda bir yanma hissedebilirsiniz. Oha dedirten diğer bilgi videoları tam şurada: https://goo.gl/lJ0zxx İlk sırada Meksika kökenli “kırmızı savino habenero” adındaki biber var. Biberlerin acılık derecesini belirlemeye yarayan scoville (skovil) ölçeğine göre acılık değeri yaklaşık 600 bin. Kıyaslama yapabilmeniz için söyleyelim, Urfa isotunun acılığı sadece 50 bin scoville. Buysa “Seven Pot Red”, yani “7 tencere kırmızı” adı verilen bir biber. Ona bu isim verilmiş, çünkü bir tanesi bile tencereler dolusu yemeği zehir gibi acı yapabiliyor. Güney Amerika’da yetiştirilen biberin acılık derecesi 1 milyon scoville’in biraz üzerinde. Acılıkta sınırları zorlayan biberlerden biri de “Barrackpore”. Güney Amerika’da küçük bir ada ülkesi olan Trinidad’da yetiştiriliyor. Bunun da acılık gücü yaklaşık 1 milyon scoville. Bu gördüğünüz bibere “ghost pepper”, yani “hayalet biber” deniyor. Gelmiş geçmiş en ünlü acı biberlerinden olan türün acılık derecesi tam 1 milyon 41 bin scoville. Bunu yemek için acı konusunda gerçekten dayanıklı olmanız gerekiyor. İşte bu da “naga engereği” adı verilen biber. İngiltere’deki bir labaratuvarda birçok süper acı biberin melezlenmesiyle elde edildi. Acılık değeri 1 milyon 349 bin scoville. İlk üretildiğinde dünyanın en acı biberi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti ancak yerini uzun süre koruyamadı. “Komodo ejderi” olarak adlandırılan süper acı biberle devam ediyoruz. Bu aslında naga engereği’nin geliştirilmiş bir versiyonu. Bu biberin acılık değeri tam 1 milyon 400 bin scoville. Buysa “Trinidad akrebi” denen bir biber türü. Acılık derecesi 1 milyon 463 bin scoville. Dünyanın en acı biberini üretmek isteyen bitkibilimciler tarafından birkaç farklı acı biber çeşidinin çaprazlanmasıyla geliştirildi. 2011 yılında dünyanın en acı biberi olarak rekorlar kitabındaki yerini aldı. Ancak o da rekoru uzun süre elinde tutamadı. Sırada ince ve uzun bir kuyruğu olan “Primo” türü biber var. Bu da çok acı olması için özel olarak geliştirilen bir cins. Daha önce bahsettiğimiz "seven pot" biberlerinin kuzeni olan Primo’nun acılık değeri 1 milyon 469 bin scoville. Bu gördüğünüzse dünyanın en acı biberlerinden biri olarak tescillenen Douglah. Acılık derecesi 1 milyon 850 bin scoville olan bibere gerçekten de zehir gibi diyebiliriz. Küçük bir parçası bile dildeki tat alma tomurcuklarına kalıcı hasar verebiliyor. Yani çok yerseniz tat alma duyunuzu kaybedebiliyorsunuz. Bunu yerken acıdan bayılan birçok kişi var. İşte bu da “Seven Pot Brain Strain” adı verilen biber. Buruşuk yapısı insan beynini andırdığı için “beyin kasan” denmiş. Tamı tamına 1 milyon 900 bin scoville acılığı var. Urfa isotunun 50 bin scoville olduğunu hatırlarsanız ne kadar acı olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Sırada, önceki maddelerde bahsettiğimiz "Trinidad akrebi" biberinin varyasyonu olan “Moruga akrebi” var. Keşfedileli sadece birkaç yıl oldu. 2 milyon 9 bin scoville acılığı olan "moruga akrebi" bir süre dünyanın en acı biberi olma rekorunu elinde tuttu. Bunu bırakın ısırmayı, dilinize ya da cildinize değdirmek bile saatler süren bir acıya neden oluyor. İşte bu da Mediakraft ekibinin yakından tanıdığı "caroline reaper". Şu an için dünyanın en acı biberi rekorunu elinde tutuyor. Kırmızı habenero ve hayalet biberin melezlenmesi ile elde edildi. 2 milyon 200 bin scoville değerindeki acılığı ile o kadar güçlü ki, bu cinsten bütün bir biberi bayılmadan yemek için çok güçlü olmanız gerekiyor. Sadece yemek de değil; bu bibere dokunmak ya da yanlışlıkla tozunu solumak bile sizi etkileyebiliyor. Mediakraft'ın diğer kanallarındaki eğlenceli videoları izlemek için tıklayın: Yapyap: https://www.youtube.com/yapyap Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv Bizi Facebook'ta takip edin: http://facebook.com/MediakraftTurk
Kim Daha Ünlü? - Ölümcül Biber Cezalı!! (Ağladım) 10:15
Kim Daha Ünlü? - Ölümcül Biber Cezalı!! (Ağladım) 3.493 izlenme - 3 yıl önce
Acı biber ve pirzola yiyen papağan şaşırtıyor 03:36
Acı biber ve pirzola yiyen papağan şaşırtıyor 4.730 izlenme - 5 yıl önce Muğla’nın Bodrum ilçesinde isot acı biber ve et yiyen bir papağan, görenleri şaşkına çeviriyor. Gümbet Mahallesi'ndeki bir restoranda beslenen "Yakup" isimli 4 yaşındaki papağana, sahibinin tesadüfen acı biber ve et yediğini öğrenmesi üzerine günde üç öğün özel menü hazırlanıyor. Menü tabağında isot, acı turşu ve ızgara et yer alıyor. Dürümcü Baba adlı restoranın müşterileri, kuşun bu özelliğini görünce menü tabağı ısmarlıyor. Papağanının biber ve et yediğini tesadüfen öğrendiğini belirten restoran sahibi Bekir Yaşar, “Yakup, yaklaşık üç aydır bizde. Kendisi acı biber, et, tavuk kanat, bu tarz şeyler yiyor. Diğer papağanlardan farklı. Bugün akşam menüsünde, acı biber ve tavuk kanat vardı. Öğlen pirzola yedi. Pirzolayı çok seviyor. Gümbet’in, müşterilerin ve çocukların maskotu haline geldi. Her öğün yemeklerinde acı biber veriyoruz, acı biber olmazsa yemek yemiyor. Dükkana her gelen müşteri Yakup’la ilgileniyor. Normal yem verdiğimizde yemiyor. Yakup aynı zamanda Fenerbahçeli, biz de Galatasaraylıyız ama kendisiyle mutluyuz.” dedi. Müşteriler de Yakup’u görünce çok şaşırdıklarını belirterek, pirzola ısmarlayıp acı biber eşliğinde elleriyle yedirdi.
Dünyanın En Acı Biberini Yiyen Adam 04:03
Dünyanın En Acı Biberini Yiyen Adam 1.837 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en acı biberi olarak tasdiklenmiş olan But Jolokya yada Ghost Pepper olarak bilinen biberi bırakın yemeyi elinizde tutmak dahi zordur. Ancak Kevin Strahle, Guiness'in ofisini ziyaret ederek bu biberlerde 121 gram yiyerek Guiness Rekorlar Kitabına girdi.
Eşeğe Acı Biber Şoku 00:47
Eşeğe Acı Biber Şoku 4.150 izlenme - 6 yıl önce Yediği Biberin Acısını Bir Süre Sonra Fark Eden Zavallı Eşeğin Feryadı.