Hoşgeldiniz!

Adalet Bakanı

İstifa Sorusu Bakanı Güldürdü 00:55
İstifa Sorusu Bakanı Güldürdü 11.425 izlenme - 3 yıl önce Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, açıklamasında 86 kişinin hayatını kaybettiğini duyururken İçişleri Bakanı Altınok 'güvenlik zaafiyeti nedeniyle istifayı düşünüp düşünmediği' yönündeki bir soruya ise olayda güvenlik zaafiyeti olmadığı gerekçesiyle istifayı düşünmediğini söyledi. Basın mensubunun İçişleri Bakanı Selami Altınok'a 'istifa etmeyi düşünüyor musunuz?' sorusu üzerine Altınok 'Güvenlik zaafiyeti yoktur' diyerek istifayı düşünmediğini belirtti. Adalet Bakanı Kenan İpek'in sorunun ardından gülümsemesi dikkat çekti.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Açık Cezaevinden Kaçmak Firar Sayılmaz 00:35
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Açık Cezaevinden Kaçmak Firar Sayılmaz 4.797 izlenme - 2 yıl önce Kocaeli’nde kapalı cezaevinden açık cezaevine alınan IŞİD davasının 4 sanığından 2’sinin, emniyetin “kaçacaklar” uyarısına karşın firar ettikleri ortaya çıktı. Firardan önce “bomba patlatacağım” diyen 4 kişiden birinin kapalıya gönderildiği öğrenildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kaçışı doğrularken “Açık cezaevinden ayrılma bizim literatürde firar sayılmaz, dış güvenlik, tel örgü yoktur” dedi.
Ana Haberde Nihat Doğan'ın Dönüşüne Tepki 00:50
Ana Haberde Nihat Doğan'ın Dönüşüne Tepki 2.608 izlenme - 1 yıl önce Flash Tv Ana Haber Bülteni'nin yaptığı yorumlarla adından söz ettiren sunucusu Mustafa Yenigün, yorumculuk yaptığı programda Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'e "Sen kimsin?" diyerek sivri sözlerle yüklenen Nihat Doğan'a çok sert çıkıştı. Ünlü sunucu, Doğan'ın Adalet eski Bakanı da olan Kenan İpek'le ilgili sözlerinden saatler içerisinde dönmesini kendine has üslubuyla diline doladı. Yenigün'ün "Mehmet Ali Erbil Çarkıfelek'i bu kadar döndürmüş müdür acaba? Yorumculuğu bırakıp türkü söylemeye geri dön diyeceğim de; ona da içim elvermiyor" sözleri sosyal medyada günün en çok konuşulan konuları arasına girdi.
Abdulhamit Gül'den Uber-Taksi Tartışmasına Dair Açıklama 02:42
Abdulhamit Gül'den Uber-Taksi Tartışmasına Dair Açıklama 64 izlenme - 1 ay önce Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında Uber-taksi tartışmasına değindi. Gül, "Hükümetimiz, ilgili bakanlarımızla, vatandaşlarımızın hayatını ilgilendiren boyutuyla ilgileneceğiz. İstenmeyen görüntüler oluşuyor, hukuk dışı görüntüler kabul edilemez" dedi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün, konuyla ilgili açıklamaları şöyle: "Adalet bir lütuf değildir, yargı organları ve bu mekanizmada bulunan herkesin neyi hak ediyorsa vermesi, görevidir. Vatandaşların ve tüzel kişiliklerin de hukuk sistemine uyması bir lütuf değildir. Bir hukuk sistemine tabiyseniz bunun gereğini yapacaksınız. Aksi takdirde hukuk devleti olmaz, anarşi, keyfilik olur. Bir başka vatandaşın hakkına tehdit oluşturur. 'Şöyle yaparım, böyle yaparım' gibi açıklamalar hukuk devletinde tasvip edilemez. O beyanlardan çok bilgim yok, genel ifadeyle söylüyorum. Bu konuda suç teşkil eden husus varsa, savcılarımız gerekli çalışmayı yapmışlar ya da yapacaklardır. Bu konu yargının kendi takdirinde. Diğer husustaki tartışmalar da (Uber-Sarı taksi) çok yoğun bir şekilde arttı. İlgili bakanlıklarımız, hem ulaştırma hem Ticaret bakanlığımız takip ediyor. Açılan bir dava devam ediyor, benim bir şey söylemem de nezaket olarak etik olarak uygun olmaz. Dolayısıyla hükümetimiz, ilgili bakanlarımızla, vatandaşlarımızın hayatını ilgilendiren boyutuyla ilgileneceğiz. İstenmeyen görüntüler oluşuyor, hukuk dışı görüntüler kabul edilemez. Bir haksızlık varsa, yasa dışılık varsa gereğini yapacak ilgili mercilerdir. Bir haksızlık varsa ilgili makamlara şikayet edilir, kimse kendiliğinden 'Ben bir haksızlık gördüm, elimle düzelteyim' şeyine giremez. Ben akıllı telefonla bu tip ulaşım hizmetini kullanmadım ama etrafımda kullananlar oldu."
Bakan Gül'den Booking.com ve Wikipedia Açıklaması 03:05
Bakan Gül'den Booking.com ve Wikipedia Açıklaması 32 izlenme - 1 ay önce CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Booking.com ve Wikipedia hakkında konuştu. Bakan Gül'ün açıklamaları şöyle: Booking.com "Ekonomi Bakanlığımız konuyu yakınen takip ediyor, yargı süreci de devam ediyor. Elbette ticari hayatın, rekabetin önemli olduğunu düşünüyoruz. Turizme de canlılık katan bir konuydu. İlgili bakanlığımız konuyu takip ediyor, serbest rekabet ortamı önemlidir, doğrudur ama hukuk çerçevesinde de rekabetin haksızlığa uğramaması gerekiyor." Vikipedia gibi kapatılan internet siteleri "Elbette enformasyon, erişim, ulaşım herkesin temel hakkı aynı zamanda. Ama burada haberleşmeyle, devletin ya da ülkenin ulusal çıkarlarını da dikkate alan bir çalışma yapmak lazım. Bu bir mahkeme kararıyla yapıldı. Biz de hükümet olarak bu meselelerle gündeme gelmek istemeyiz. Ama, ilgili kurumların da Türkiye'yi töhmet altında bırakan, tanımayan bir algı oluşturacak fiilere girince de her ülkenin egemenlik hakkıdır, bunu da yargı makamları kullanıyor. Dolayısıyla şirketler bunu telafi ederse, bizim de ümidimiz odur, bunun mahkemelere yeniden müracaat ederek erişime açılması mümkündür."
cnn türk 01:47
cnn türk 1.427 izlenme - 8 yıl önce cnn türk'te yayınlanan "ne oluyor" programında yaş krizi balyoz davası anayasa referandumu ve demokratik özerklik talebi tartışıldı. tansiyonun en çok yükseldiği dakikalar hsyk'nın krize dönüşen yaz kararnamesi tartışmasıydı. o programdan kısa bir bölüm izleyelim...
Adalet Bakanı Taşovada 15:08
Adalet Bakanı Taşovada 205 izlenme - 4 yıl önce Adalet Bakanı Taşovada Mıtıng
Mehmet Şimşek - İçişleri Bakanı'nı Aradım Ulaşamadım 00:36
Mehmet Şimşek - İçişleri Bakanı'nı Aradım Ulaşamadım 237 izlenme - 3 yıl önce Bazen yorumlarda "Ülke, ülke değil tımarhane" yazarsınız ya yine aynı o hesap sitedaşlar. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Muammer Güler'i arıyor ama ulaşamıyor. Haber Link : http://ekonomi.milliyet.com.tr/-aradim-ulasamadim-/ekonomi/detay/1809274/default.htm
Muharrem İnce ve Barış Atay'dan Ayar Üstüne Ayar 11:35
Muharrem İnce ve Barış Atay'dan Ayar Üstüne Ayar 203 izlenme - 3 yıl önce Halk Tv Halk Arenası Programında Uğur Dündar'ın konukları Muharrem İnce ve Barış Atay hem düşündürüyor hemde güldürüyor işte o komik anlar.
Bekir  Bozdağ: 03:34
Bekir Bozdağ: "(Twitter'in 'We Love Erdoğan Hashtags'i Kaldırması) Sayın Cumhurbaşkanımıza Karşı... 119 izlenme - 2 yıl önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın soruları cevaplaması TBMM - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gazetecilerin sorularını cevapladı.
adalet bakanı erzin'de konuştu 02:47
adalet bakanı erzin'de konuştu 358 izlenme - 8 yıl önce adalet bakanı sadullah ergin bayramın son gününde erzin'i ziyaret etti vatandaşlarla bayramlaştı..dörtyol olaylarına değindi..!haber - seslendirme - kamera bekir mertiletişim. b.mert01@hotmail.com - erzinhaber@gmail.com
Hakim ve Savcı Kura Töreni - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül (1) 05:12
Hakim ve Savcı Kura Töreni - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül (1) 5 izlenme - 1 ay önce - Salondan genel görüntü Başbakan Binali Yıldırım'ın salona gelişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın salona gelişi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün kürsüye çıkışı Bakan Gül'ün konuşması ANKARA - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Hakim ve Savcı...
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Af Açıklaması 01:52
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Af Açıklaması 5 izlenme - 1 ay önce CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Hükümetimizin gündeminde her hangi bir şekilde af bulunmamaktadır" dedi. Bakan Gül, şunları söyledi: "Hiçbir hükümet cezaevlerinin dolu olmasını arzu etmez. Biz isteriz ki hiç kimse tutuklu olmasın, mahkum olmasın. Ama bir realite var. Bizim cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlü sayılarının artmasının temel nedeni, AK Parti hükümetlerinin öncesinde aflar ve bir takım uygulamalar nedeniyle farklı infazlar vardı. Daha önce bir cezanın infazıyla ilgili, 2005'ten sonra AK Parti hükümeti, daha önce yüzde 40'ını yatınca çıkabiliyordu, bu yüzde 66'ya çıkarıldı. Dolayısıyla bunun getirmiş olduğu, iki cezalar çok artırıldı. Vatandaşımızın malına, canına, hayat hakkına kim kastediyorsa cezaların artırılması, uyuşturucu, hırsızlık gibi vatandaşımızı mahallede hangi konu rahatsız ediyorsa, bunlara tahammül gösterilmiyor. Bunlardan dolayı cezaevlerinde bir artış var. Hükümetimizin gündeminde her hangi bir şekilde af bulunmamaktadı
Hakim ve Savcı Kura Töreni - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül (2) 05:26
Hakim ve Savcı Kura Töreni - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül (2) 4 izlenme - 1 ay önce - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün konuşması Salondan detaylar ANKARA - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Hakim ve Savcı Kura Töreni'nde konuştu.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Deniz Seki Yanıtı 01:23
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Deniz Seki Yanıtı 52 izlenme - 2 yıl önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, OHAL kapsamında yayımlanan ve 38 bin kişinin tahliyesine yol açan kararnamenin detaylarını A Haber'e anlattı. Bozdağ, tutuklu sanatçı Deniz Seki'nin bu kapsamda tahliye olabilecek mi, sorusuna canlı yayında yanıt verdi.
Bakan Gül: 06:17
Bakan Gül: "Adaletin Tecellisi Yerine Gelecektir, Bundan Kimsenin Şüphesi Olmasın" 18 izlenme - 7 ay önce Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "ByLock ile ilgili terör örgütü olmaya yeterli delil olarak Yargıtay 16. Ceza Dairesinin verdiği karar var. Bugünlerde Yargıtay Ceza Genel Kurulu bu kararı, temyiz incelemesi sonucu karara bağlayacak.
Adalet Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni 01:34
Adalet Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni 21 izlenme - 9 ay önce Adalet Bakanlığı'nda devir teslim töreni Adalet Bakanı Bozdağ görevini Abdulhamit Gül'e teslim ettiANKARA - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, görevini Abdulhamit Gül'e teslim etti.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ özel röportajının tamamı 02:54:32
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ özel röportajının tamamı 31 izlenme - 1 yıl önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündemdeki sıcak gelişmeleri CNN TÜRK'te değerlendirdi. FETÖ üyelerinin yargılanması ne kadar sürer, verilen cezalar neye göre belirlenir? Türkiye'yi nasıl bir referandum süreci bekliyor? Doğan TV Ankara Temsilcisi Hakan Çelik ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat sordu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yanıtladı.
Seçim Yasalarını İhlal Ettiği ve Yolsuzluk Yaptığı İçin İstifa Eden 2 Japon Bakan 01:03
Seçim Yasalarını İhlal Ettiği ve Yolsuzluk Yaptığı İçin İstifa Eden 2 Japon Bakan 81 izlenme - 3 yıl önce Japon hükümetinde istifa depremi sürüyor. Ekonomi ve Sanayi Bakanı Yuko Obuchi'nin ardından kabinenin bir diğer kadın üyesi Adalet Bakanı Midori Matsushima da görevinden çekilme kararı aldı. 58 yaşındaki Matsushima, seçim yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle muhalefet tarafından eleştiriliyordu.
Bozdağ: Uluslararası Düzeyde Adım Atacağız 01:38
Bozdağ: Uluslararası Düzeyde Adım Atacağız 21 izlenme - 1 yıl önce 24 Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel'in sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'Türkiye mütekabiliyet çerçevesinde uluslararası düzeyde tüm adımları atacaktır' diye konuştu
Adalet Bakanı’ndan Cinsel İstismar Önergesi' Yorumu: Küçüğün Rızasıyla Yapılmış İşler 00:20
Adalet Bakanı’ndan Cinsel İstismar Önergesi' Yorumu: Küçüğün Rızasıyla Yapılmış İşler 22 izlenme - 1 yıl önce Adalet Bakanı’ndan 'cinsel istismar önergesi' yorumu: Küçüğün rızasıyla yapılmış işler… Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, tartışmalara neden olan cinsel istismar düzenlemesiyle ilişkin olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bozdağ, küçük çocukların cinsel ilişkide rızası olabileceğine vurgu yaptı.
Tarafsız Bölge'de Esprili Diyaloglar: Burhan Kuzu Neden Adalet Bakanı Olamadı? 01:32
Tarafsız Bölge'de Esprili Diyaloglar: Burhan Kuzu Neden Adalet Bakanı Olamadı? 8 izlenme - 3 ay önce AK Partili Burhan Kuzu, neden Adalet Bakanı olamadı? CNN TÜRK'te başkanlık sistemi ve 2019 seçimlerinin tartışıldığı Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın konuğu olan Burhan Kuzu'ya programın diğer konukları bu soruyu yöneltti. Avukat Hüseyin Ersöz'ün, "Hocam mesela Adalet Bakanı olsa ne güzel olurdu, başkanlık sistemi olunca mesela hocam Adalet Bakanı olacak mı?" demesiyle esprili diyaloglar yaşandı. Burhan Kuzu, Ersöz'ün bu sözlerine gülerek, "Çok girme o konulara, bak o işlere girme akşam akşam" diye karşılık verdi. Stüdyodaki konukların gülüşmelerine neden olan diyaloga "Yarayı deşme" diye katılan Elfin Tataroğlu da "15 yıldır uçan kuş bakan oldu, bir tek siz olmadınız" dedi. Ahmet Hakan'ın "Sanki hepiniz de hocamı Adalet Bakanı olarak görmek istiyormuşsunuz gibi..." yorumunda bulunduğu konuya ilişkin Burhan Kuzu da, "Ben bakanlık falan hiçbir zaman istemedim, Meclis Başkanı falan dedik, o da nasip değilmiş" diye yanıt verdi.
Adalet Bakanı Bozdağ: Parlamento Kaldırılmıyor, Güçleniyor! 03:57
Adalet Bakanı Bozdağ: Parlamento Kaldırılmıyor, Güçleniyor! 22 izlenme - 1 yıl önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, anayasa teklifiyle ilgili TBMM Genel Kurulu'nda konuştu. Bozdağ, "Bu teklif rejim değil hükümet değişikliği teklifidir." dedi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Kılıçdaroğlu gizli evetçi 00:40
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Kılıçdaroğlu gizli evetçi 18 izlenme - 1 yıl önce Adalet Bakanı Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gizli evetçi olduğunu söyledi.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Maocu hakim örneğini anlattı 02:22
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Maocu hakim örneğini anlattı 2 izlenme - 1 ay önce CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ yargılamaları hakkında açıklamalarda bulundu. "Darbeye karışan herkes cezasını alıyor, alacak. Maocu bilinen hakim bile FETÖ'cü çıkıyor. FETÖ dini kullanan bir örgüt, sorsanız yargı camiasında herkes 'Bu adam Maocu, Leninci' der, FETÖ'cü çıkıyor. Bu konuda da yargı temizlik yapıyor. Eksiklik olduğunda da bir üst mahkeme değerlendiriyor" dedi. Bakan Gül'ün açıklamaları şöyle: "Mağduriyetler şimdi azaldı. Mahkemeler olaya karışmamışsa beraat kararı veriyor. Ama ister er, öğrenci hangi mevkide olursa olsun, darbeye fiilen iştirak etmiş, vatandaşımızı şehit etmişse de cezasını alıyor. Bizim yapmamız gereken hukuka, yargıya güven. Çok olağanüstü bir darbe girişiminden geliyorsunuz, atipik bir terör örgütü, kendini gizleyen, gizlilik içinde çalışan bir örgüt. Bakın bu konuda bir örnek; yargı içinde Maocu diye bilinen bir hakim, daha sonrasında FETÖ'cü olduğu ortaya çıkıyor. FETÖ dini kullanan bir örgüt, sorsanız yargı camiasında herkes 'Bu adam Maocu, Leninci' der, FETÖ'cü çıkıyor. Bu konuda da yargı temizlik yapıyor. Eksiklik olduğunda da bir üst mahkeme değerlendiriyor. Şu anda FETÖ'den 35 bin dolayında tutuklu var, ilk derece mahkemelerinde davalar hızla sürüyor."
Bakan Gül: Cinsel Suçlar ve Irza Geçmeden 18 Bin 492 Tutuklu ve Hükümlü Var 01:24
Bakan Gül: Cinsel Suçlar ve Irza Geçmeden 18 Bin 492 Tutuklu ve Hükümlü Var 2 izlenme - 2 ay önce ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, çocuğa yönelik cinsel istismar suçlarıyla ilgili alınacak tedbirlere yönelik, 6 bakanlığın ortaklaşa çalışma yürüttüğünü belirtti.
Adalet Bakanı Gül: 03:08
Adalet Bakanı Gül: "(Salih Müslüm'ün Serbest Bırakılması) Sözleşmelere, Hukuka Aykırı Bir Karar... 2 izlenme - 2 ay önce Adalet Bakanı Gül: "(Salih Müslüm'ün serbest bırakılması) Sözleşmelere, hukuka aykırı bir karar çıkmıştır Çekya yargısından. Konunun takipçisi olacağız. Muhataplarımızdan bu hatayı en kısa sürede telafi etmesini bekliyoruz.
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: (Chp'nin Erken Seçim Konuşması) 03:53
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: (Chp'nin Erken Seçim Konuşması) "Seçimler Vaktinde Yapılır, Bizim... 7 izlenme - 6 ay önce Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: (CHP'nin erken seçim konuşması) "Seçimler vaktinde yapılır, bizim gündemimizde öyle bir durum yok. Milletimizin gündeminde de öyle bir durum yok.
Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde Byegm'nin 15... 07:45
Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde Byegm'nin 15... 11 izlenme - 9 ay önce Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde BYEGM'nin 15 Temmuz Anma etkinlikleri kapsamında Türkiye'de ağırladığı yabancı basın mensupları ve ulusal basınımızla bir araya geldi.
Bakan Bekir Bozdağ: 07:52
Bakan Bekir Bozdağ: "800 Hakim ve Savcı Adayının İsmini İstiyorum. 12 izlenme - 11 ay önce Bakan Bekir Bozdağ: "800 hakim ve savcı adayının ismini istiyorum.