Hoşgeldiniz!

adana kebabı

Sokak Lezzetleri  Adana Bölüm 1 27:36
Sokak Lezzetleri Adana Bölüm 1 1.368 izlenme - 2 yıl önce TRT Türk ekranlarında yayınlanan sokak lezzetleri isimli programın 8. bölüm yani Adana Özel 1. Bölümü bilindik lezzetler barındırmakta 3 bölüm olarak yayınlamayı düşündüğüm Adana Sokak Lezzetlerinin birinci bölümde bulunan lezzetler ise aşağıdaki gibidir. 1:50 Sıkma 7:35 Bici Bici 13:45 Muzlu Süt 16:30 Şalgam 21:20 Adana Kebabı Kim bilir belki bu dizinin sonunda Adana hakkındaki olumsuz görüşleriniz değişebilir.
Nursel'in Mutfağı - Adana Kebabı Tarifi 12:34
Nursel'in Mutfağı - Adana Kebabı Tarifi 852 izlenme - 2 yıl önce Nursel Ergin’in sunumuyla hazırlanan Nursel’in Mutfağı, Show TV ekranlarında hafta içi her gün izleyicilerle bluşuyor. Yapımcılığını Postmodern Film Production’ın üstlendiği Nursel’in Mutfağı, Türkiye’nin her yerinden lezzetleri ve bilinmeyen tatları ekranları başındaki seyircilerle paylaşıyor.
Nursel ile Ramazan Sofrası - Adana Kebabı Tarifi 10:45
Nursel ile Ramazan Sofrası - Adana Kebabı Tarifi 718 izlenme - 2 yıl önce Nursel ile Ramazan Sofrası - Adana Kebabı Tarifi 2 kilo satır arası kuzu kıyma 200 gr kuyruk yağı 4 adet kırmızı biber Pul biber Tuz Sunumu İçin; Lavaş, Domates, Sivri biber Kuru sogan Derin bir kabın içinde satır arası kıymayı, kuyruk yağı , incecik doğranmış kırmızı biberi, pulbiber ve tuzu karıştırıp yoğurun. 2 saat kadar buzdolabında dinlendirin. Elimizi hafif suyla ıslatarak, yassı şişlere dizelim ve ızgarada ya da fırın tepsisinde arkalı önlü çevirerek, etler kızarana kadar pişirelim. Izgara domates, biber, soğanlarla birlikte sunum yapabilirsiniz. Afiyet olsun.
Canan Karatay'dan Adanalılara Kebap Uyarısı 01:27
Canan Karatay'dan Adanalılara Kebap Uyarısı 376 izlenme - 1 yıl önce Çukurova Kitap Fuarı’nda okurlarıyla imza gününde buluşan Prof.Dr. Canan Karatay, Adanalılara, “Adana Kebabı yiyin ama ekmek yemeyin” önerisinde bulundu. 300’den fazla yazar, çizer ve şairin katılımıyla bu yıl 10’uncusu düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı sürüyor. İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Profesörü Canan Karatay’da kitaplarını imzalamak için Hayy Kitap stantında yerini aldı. 10’uncu Çukurova Kitap Fuarı hakkında bilgiler aktaran Prof. Dr. Canan Karatay, öğrencilerin kitap fuarına katılımlarından dolayı mutlu olduğunu belirtti. Karatay, “Fuarı gayet iyi buldum. İlgi çok fazla. Öğrencilerin çok olmasına sevindim. Bugün Cumartesi okullar tatil diye öğrenciler gelmiş. Sevgi de çok fazla çok sevindim. Keşke herkes daha çok okusa” diye konuştu. “Adana Kebabı sağlıklıdır” Adanalılara da yeme içme konusunda uyarılarda bulunan Karatay, “Adana kebabı çok önemli bir kebaptır. Sağlıklıdır. Hayvansal kuyruk yağı ile yapılır. Altında ki pide yenilmicek yanında ki bulgur ve pirinç pilavı yenilmicek. Adana kebabı en sağlıklı yiceklerden biridir. Adana mutfağında ki bayanlara bol bol etli yemek yapsınlar onu öneriyorum” dedi. Prof. Dr. Canan Karatay, 6 kitabının olduğunu bütün kitaplarınında satıldığını ve kitaplarında yazanları uygulayan kişilerin sağlığına kavuştuğunu da belirtti. ====================================================== İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: http://goo.gl/ZtrNFV İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi http://www.iha.com.tr İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri https://facebook.com/iha.com.tr https://twitter.com/ihacomtr https://instagram.com/ihacomtr/ https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/ İhlas Haber Ajansı hakkında http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html
Sokak Lezzetleri 8. Bölüm - Adana 27:36
Sokak Lezzetleri 8. Bölüm - Adana 1.017 izlenme - 3 yıl önce 'Sokak Lezzetleri' programının 8.bölümünde Adana'nın kaldırımlara taşan lezzetleri ekrana geliyor. Adana Lezzetleri 3 bölüm halinde. İlkinde sıkma, bici bici, muzlu süt, şalgam suyu ve Adana kebabı var. Not: Aç olan izlemesin!
Nusret'in Metrelik Adana Kebabı Şişe Saplaması 01:00
Nusret'in Metrelik Adana Kebabı Şişe Saplaması 238 izlenme - 1 yıl önce Nusret'in Metrelik Adana Kebabı Şişe Saplaması Sosyete'nin etçisi Nusret, Adana kebabı şişe saplıyor. Kameraya yansıyan görüntüler sizlerle...
Adanaliyik - Davetsiz Misafir Adana'da 12:59
Adanaliyik - Davetsiz Misafir Adana'da 319 izlenme - 4 yıl önce Adanaliyik - Davetsiz Misafir Adana'da Facebookta Bizi Takip Etmek İcin Lınklere Tıklayıp Begenın. www.facebook.com/PAROLA.01.ADANA www.facebook.com/Adanaliyik www.facebook.com/AdanaFan01Page www.facebook.com/Adana01Bizik
Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet Memurunun Hali! 01:40
Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet Memurunun Hali! 454 izlenme - 5 yıl önce Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet memurunun hali!
İhsan Yiğit 01:13
İhsan Yiğit 267 izlenme - 9 yıl önce adana kebabı böyle yenir
Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet Memurunun Hali! 01:40
Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet Memurunun Hali! 232 izlenme - 5 yıl önce Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet memurunun hali!
Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu 01:40
Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu 256 izlenme - 5 yıl önce Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet Memurunun Hali!
Hadırlı Umut Restoran 01:16
Hadırlı Umut Restoran 115 izlenme - 2 yıl önce www.adanadaneyenir.com / Adana Yemek Rehberi
3.atv.16-09-2005 adana kebabı ato 03:33
3.atv.16-09-2005 adana kebabı ato 199 izlenme - 8 yıl önce www.meneksesaray.com
Tescilli Adana Kebabı Ustaları Sertifikalarını Aldı 03:49
Tescilli Adana Kebabı Ustaları Sertifikalarını Aldı 7 izlenme - 4 ay önce Adana Ticaret Odasının gerçek lezzet ve özellikleriyle gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla tescil ettirdiği Adana kebabının usta eğitimi için düzenlenen kursa katılan 55 kişi, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet Memurunun Hali! 01:40
Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet Memurunun Hali! 93 izlenme - 5 yıl önce Ben Bilmem Eşim Bilir Adana Kebabı Yeme Oyunu - Devlet memurunun hali!
Adana Kebabı Soğanlı Mı, Soğansız Mı Tartışması 02:01
Adana Kebabı Soğanlı Mı, Soğansız Mı Tartışması 5 izlenme - 2 ay önce Altan Öymen, Çizer Tan Oral'la 36 yıl önce Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlanan "01 Adana" yazı dizisine imza attı. Bugün, o yazı dizisi kitaplaştı. Kitapta Gazeteci-Yazar Altan Öymen ve Çizer Tan Oral, Adana deneyimlerini ve gözlemlerini paylaştı. Adana'nın tartışmalı konularından "Adana kebabı soğanlı mı, soğansız mı?" programda masaya yatırıldı.