Hoşgeldiniz!

afganistan

Horoz Dansı Afganistan 02:23
Horoz Dansı Afganistan 471 izlenme - 3 saat önce Videoyu youtube'a atanlar, Afganistan'da çekildiğini söylüyor. Oraların pavyon havası herhalde. O horoz ve tavuk nasıl çıkardıklarını da bilmiyorum.
Afganistan - Aşiret Reislerinin Tutsağı Kadınlar 02:21
Afganistan - Aşiret Reislerinin Tutsağı Kadınlar 1.838 izlenme - 2 hafta önce Afganistan’da Taliban’ı deviren savaşın üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen kadınlar hala temel haklarından mahrum edilmeye devam ediyor. Ülkenin en fakir illerinden Paktika’da kadın mahkumlar için yapılmış bir cezaevi bulunmuyor. Bu nedenle hükümlü kadınlar aldıkları cezayı aşiret reislerinin evlerinde kalarak çekiyor. Zina yapmakla suçlanan 18 yaşındaki Feyza da cezasını çekmek üzere bir aşiret resinin evine gönderilmiş: “Benim gibi aşiret liderlerinin evlerinde cezasını tamamlayanlar buradaki zor şartlardan şikayetçi. Burada bize bakmak ve taleplerimizi karşılamak için hiç kimse yok. Hükümetten ve kadın hakları temsilcilerinden ayrı bir hapishane kurmalarını istiyoruz ki oralarda hizmet edelim, aşiret şeflerinin evlerinde değil.” Ailelerinden uzak tutulan mahkum kadınların kaderi evlerine yerleştirildikleri aşiret liderinin elinde. Bu kadınlar hiç bir maaş almadan temizlikçi olarak çalıştırılıyor. Burada yaşayan Peştunların töreleri modern hukuk kurallarının üzerinde işliyor. Kadınları kendi evinde tutan aşiret reisi Halil Zadran: “Bir kadın veya bir kız suç sayılabilecek bir eylemde bulunduğu zaman Vali veya emniyet müdürü beni arar ve kadınlar için hapishaneleri olmadığını ve mümkünse onu burada tutmamızı ister. Ardından ben de kadınlar için kalacak güvenli bir yer bulurum ve cezaları bitene kadar burada kalırlar.” dedi. Aşiret liderlerinin evlerinde tutulan kadın mahkumların hepsine kötü muamelede bulunulmasa da, cinsel istismar durumda hiç bir hukuki güvence bulunmuyor. Kadın hakları savunucularından Bibi Hava “Durum öyle bir çözüme kavuşmuş ki kaybeden yine kadınlar. Paktika’da kadınlar için en büyük sorun onlar için bir hapishane ve özgürlülerine kavuştuklarında güvenli bir koruma alanları olmaması.” dedi. İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün 2014 yılında yayınladığı bir rapora göre Afganistan’da kadınların yarısından fazlası evlilik dışı ilişkiler gibi “ahlaki suçlardan” yargılanıyor. Ülkedeki hapishane şartları çoğu kez insan hakları gözlemcileri tarafından eleştirilerin odağı olmaya devam ediyor. Feyza’nın durumu 2001’de Taliban devrildikten sonra elde edilen insan haklarının henüz tüm bölgelere ulaştırılamadığının da bir diğer kanıtı.
6 Yaşındaki Kız Çocuğu 55 Yaşındaki Adamla Evlendirildi 00:45
6 Yaşındaki Kız Çocuğu 55 Yaşındaki Adamla Evlendirildi 5.136 izlenme - 3 ay önce Afganistan’da 6 yaşındaki kız çocuğu babası tarafından keçi, pirinç, çay, yağ ve şeker karşılığında 55 yaşındaki bir adamla zorla evlendirildi. Düğünden sonra bazı akrabaların yetkilileri uyarması neticesinde kızın babası ve Sayid Abdullah isimli ‘damat’ polis tarafından gözaltına alındı. Basına yansıyan bir videoda babanın öfkeli kadınlar tarafından dövüldüğü görüldü.
Dünyanın En ilginç penaltısı 00:36
Dünyanın En ilginç penaltısı 32.317 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en tuhaf penaltı taktiği Afgan futbolcudan Afganistan ile Maldivler, AFC Challange Cup 3.lük maçında karşı karşıta gelirken, maçta ilginç bir an yaşandı. Afganistan forması giyen bir futbolcu penaltı atışı öncesi yaptığı taktikle herkesi şaşırttı.
Afganistan'da Eroin Üretimi 04:01
Afganistan'da Eroin Üretimi 9.978 izlenme - 11 ay önce Afganlı üreticiler, kendi toraklarında yetişen, tamamen organik hint keneviri ve haşhaşı, batılı kimya şirketlerinden aldıkları asithannitrit ve diğer kimyasallarla birleştirerek, gördüğünüz bu tamamen hijyenik imalathanelerde eroin ve diğer uyuşturucuları üretmektedir. Kazara Afganistan'da uyuşturucu üretilemez ya da üretilen uyuşturucu ülke dışına çıkarılamaz olursa eroinmanlar başta olmak üzere dünyadki tüm müptelalar sosyal sarsıntılara yol açabilir. Zira başka hiç bir ülke üretimi Afganistan'ın arz
 Afganistan’da insanın kanını donduran işkence 03:50
Afganistan’da insanın kanını donduran işkence 25.250 izlenme - 3 yıl önce Afganistan’da Taliban üyesi olduğu iddia edilen bir grup kişi tarafından işkenceye maruz kalan bir Afgan sivilin görüntüleri izleyenlerin kanını dondurdu. Afganistan’ın güney vilayetlerinden olan Uruzganda çekildiği tahmin edilen ve sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandıktan sonra büyük yankı uyandıran videoda aslen Afgan olan fakat Amerika’dan geldiğini anlaşılan kişi Taliban üyesi olduğu iddia edilen kişiler tarafından esir alınıyor. Yol çevirmesinde cep telefonunda kayıtlı olan Taliban’a karşı mücadele eden Abdul Hakim Shujaee isimli Hazara komutanla çektirdiği fotoğraf yüzünden esir alınan adama feci şekilde işkence yapılıyor. Görüntülerde ilk olarak Taliban üyesi olduğu iddia edilen üç kişi ortaya çıkıyor. Bu kişiler harabe benzeri bir yerde tuttukları kişiye ellerindeki sopalarla ve silahlarla vurmaya başlıyor. Hızını alamayan bir kişi yere yatırdığı esirin üzerine çıkıp defalarca zıplıyor. İşkenceye maruz kalan kişi ise “ Siz Müslüman mısınız ? Müslüman bunu yapar mı ?” diye sorular soruyor. Daha sonra işkencecilerden biri Hakim Shujaee’nin nerde olduğunu soruyor, kendisinin Amerika’dan yeni geldiğini ve Hakim Shujaee’yi tanımadığını kendisi ile sadece bir resim çektirdiğini söylese de bu kişileri ikna edemiyor. İşkencenin devamında ise esir “Eğer ki Müslüman’sanız bana daha fazla işkence etmeyin bir defa da işinizi bitirin ve beni öldürün” dediği duyuluyor. İsminin Berek Ali Rizai olduğu açıklanan sivilin akıbetinin ise sonradan ne olduğu bilinmiyor.Olayla ilgili İHA’ya özel açıklama yapan Taliban sözcüsü Zabiullah Mücahid ise iddiaları reddederek, “Bu videonun yayınlanmasından hemen sonra olayı soruşturduk. İşkenceyi yapan kişiler bizim adamlarımız değil. Bu işkenceyi yapanlar Hakim Shujaee’nin adamları ve bize karşı yapılan karalama kampanyasının bir parçası” şeklinde konuştu.
7,5 Büyüklüğündeki Deprem Kameraya Böyle Yansıdı! 01:43
7,5 Büyüklüğündeki Deprem Kameraya Böyle Yansıdı! 7.706 izlenme - 1 yıl önce Afganistan’ın kuzeydoğusunda 7,5 büyüklüğünde meydana gelen depremde son belirlemelere göre en az 135 kişi hayatını kaybetti. Deprem anında yaşananlar ise güvenlik kamerasına böyle yansıdı. Merkez üssü Afganistan’ın kuzeydoğusundaki Feyzabad kentinin 76 kilometre güneyinde meydana gelen 7,5 büyüklüğündeki deprem, Pakistan, Hindistan ve Tacikistan’da hissedildi. Son belirlemelere göre deprem nedeniyle Afganistan ve Pakistan’da hayatını kaybedenlerin sayısı 135’e yükseldi. Afganistanlı yetkililer, Afganistan’ın merkezi ve Pakistan’ın kuzeybatısı boyunca uzanan Hindikuş Dağları çevresindeki bölgelere iletişimin kesilmesi nedeniyle ölü sayısının artacağını kaydetti. DEPREM ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI Trafik sırasında zemin birden sallanmaya başladı. Depremi ilk fark eden yayalar bir yerlere tutunmaya başladı, binalarda bulunan insanlar ise kendilerini sokağa attı. Trafik halindeki araçlarda bulunanlar ise çok geçmeden araçlarını durdurdu. Yaşanan panik ve devam eden sarsıntı saniye saniye görüntülendi. Sarsıntının durmasının ardından da insanlar bekleyerek depremin şokunu atlatmaya çalıştı.
Afganistan'da Balık Avı 01:55
Afganistan'da Balık Avı 66.221 izlenme - 10 yıl önce Yerel Şii askerler tarafında roket atarla yapılmış balık ızgara partisi =)
Afganistan Türklerinden - Beri Gel 04:00
Afganistan Türklerinden - Beri Gel 1.953 izlenme - 5 ay önce Afganistanda yasayan Turk soydaslarimiz beri gel sarkisini soyuyor. Altyazi olmadan da anlayacaginizi umarak, keyifli dinlemeler.
Böyle Bir Penaltı Dünyada Görülmedi! 00:33
Böyle Bir Penaltı Dünyada Görülmedi! 8.082 izlenme - 2 yıl önce Afganistan ve Maldivler arasında oynanan dostluk maçında kullanılan penaltı herkesi şaşırttı.
Günün Ekonomisi - 1 Eylül 2016 14:14
Günün Ekonomisi - 1 Eylül 2016 1.700 izlenme - 2 ay önce Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
TRT Sansürsüz - Yarak (Silah) 00:42
TRT Sansürsüz - Yarak (Silah) 7.472 izlenme - 1 yıl önce Günümüzde başka bir anlamda kullanılan bahtsız bir kelime olan yarağın dramını bu kesiti izlerken hissedeceğiz. Türkçenin bu kadar esnek olmasının faydalarını bir ara ayrıca inceleriz. Kelime anlamı hakkında detaylı bilgi için; yarak, -ğı a. 1. esk. Silah. 2. kaba Erkeklik organı. Güncel Türkçe Sözlük yarak Gerekli araçlar. Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü yarak, (yarağ) 1. Hazırlık, levazım, techizat. 2. Silâh. 3. (At hakkında) yaranmış, idmanlı. Tarama Sözlüğü 1972
Depreme Stüdyoda Yakalandı 00:29
Depreme Stüdyoda Yakalandı 3.350 izlenme - 1 yıl önce Pakistan’da bir spiker Afganistan’ın kuzeydoğusu merkezli 7,5 büyüklüğündeki depreme stüdyoda yakalandı. Afganistan’ın kuzeydoğusunda meydana gelen ve komşu ülkelerde de hissedilen 7,5 büyüklüğündeki depreme Pakistanlı bir haber sunucusu stüdyoda program sırasında yakalandı. Yayın akışı kesilmeyen programda stüdyonun ve spot ışıklarının sallandığı görülürken haber sunucusunun istifini bozmadan son dakika haberlerini geçmesi dikkat çekti. Öte yandan son belirlemelere göre deprem nedeniyle 24’ü Afganistan’da 76’sı Pakistan’da olmak üzere hayatını kaybedenlerin sayısı 100’e yükseldi.
Uçağın yere çakılma anı kamerada 03:02
Uçağın yere çakılma anı kamerada 19.876 izlenme - 3 yıl önce Bir süre önce Afganistan'da düşen uçağın, yere çakıldığı an bir aracın güvenlik kamerasına kaydedildi. Afganistan'da Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'ne (ISAF) ait bir kargo uçağı düşmüştü. Başkent Kabil'in 55 kilometre kuzeyindeki askeri hava üssü Bagram'dan havalandıktan kısa süre sonra düşen uçakta bulunan 7 kişi hayatını kaybetmişti. ALEVLER İÇİNDE KAYBOLDU O uçağın düşüş anı bir arabanın kamerasıyla görüntülendi. Görüntüde bir uçağın yükseldiği görülüyor. Bir süre yükselen uçak, bir kaç saniye havada asılı kaldıktan sonra bir anda yere çakılıyor. Uçak yere çakılır çakılmaz büyük bir patlama meydana geliyor. Patlamayla birlikte uçak alevler içinde adeta kayboluyor. ALÇAK UÇUŞ DÜŞMESİNE SEBEP OLDU Kolisyon güçleri, uçağın alçak uçuş nedeniyle düştüğünü bildirirken, ölenlerin ülkeleri ve görevleriyle ilgili bilgi verilmedi. Taliban'ın "uçağı biz düşürdük" yönündeki iddiasının da asılsız olduğu ifade edildi.
Time Lapse ile Terörün 15 Yılı 03:50
Time Lapse ile Terörün 15 Yılı 2.833 izlenme - 11 ay önce Adamlar bu bildiğimiz seriinin devamında bu videoyu düzenlemiş. Güzel de olmuş hani.
Bacha Bazi (Pedofilik Afgan Eğlencesi) 05:15
Bacha Bazi (Pedofilik Afgan Eğlencesi) 4.570 izlenme - 2 yıl önce Afganistan'da çok küçük yaştaki erkek çocukları ya ailelerinden isteniyor ya da sokaklardan toplanıyor. Kendilerine aylık bir maaş bağlanıyor, tüm giderleri karşılanıyor. Ailesine de bir miktar para veriliyor. bunlar halledildikten sonra ise, sıra dans kısmına geliyor. sadece erkeklerin yer alabildiği partilerde dans ettirilen çocuklar orada bulunan varlıklı kişilerden birine satılıyor. İyi dans edemeyen çocuklar ise diğer işlerde kullanılıyor. Diğer işler ne mi? Cinsel istismarla aklınıza gelebilecek her türlü pislik. Dansı beğenilen çocuk satın alındığı adamla beraber gidiyor. Bu satın alma işlemini yapan adamın evli olup olmaması önemsiz. Evli olsa dahi eşinden herhangi bir izin alması gerekmiyor. Gerçi kim takar yalova kaymakanı di mi? haklısın. ama yine de bazı "modern" eşler bunu karılarına da danışıyormuş. Bu olduktan sonra adam sabah-akşam yanında bulunduruyor çocuğu. Varlıklı olanlar çocuğa dans, müzik ve başka sanatsal eğitimler aldırıyor. Bu olaya bacha bazi deniyor.
Etekli Afgan Kadın Dünyayı Şoke Etti 01:05
Etekli Afgan Kadın Dünyayı Şoke Etti 3.251 izlenme - 2 yıl önce Afganistan'da burkasını çıkarıp kısa eteğiyle Kabil sokaklarında dolaşan kadın, görenleri şoke etti. Afganistan'da kimliği belirsiz bir kadın burkasını çıkarıp Kabil sokaklarında rahat bir şekilde gezdi. Bu sırada kadını gören Afganlar durumu şaşkın bir şekilde izledi. KONUŞMAYA ÇALIŞTIM AMA CEVAP VERMEDİ..." Yerel bir gazeteci olan Hayat Ensafi ise o anların fotoğrafını çekmeyi başardı. BBC'ye konuşan Ensafi, "Ben de şoke oldum. Şimdiye kadar sokaklarda bu şekilde yürüyen bir kadını hiç görmemiştim. Konuşmaya çalıştım ama çok hızlı yürüyordu ve söylediklerime cevap vermiyordu" dedi. BİNLERCE KİŞİ PAYLAŞTI Ensafi'nin Facebook'ta paylaştığı fotoğraf kısa zamanda binlerce kişi tarafından paylaşıldı. BURKA NEDİR? Burka, her taraftan kapalı, giyenin önünü görmesi için yüz kısmı kafesli çarşaf. Taliban yönetimi zamanında Afganistan'da giyilmesi zorunlu hale getirilmişti. Yeni yönetimle serbest bırakılmasına rağmen, halk bazında büyük bir değişim görülmemiştir. Bunun dinî, geleneksel ve sosyal sebepleri olduğuna dair yorumlar yapılmıştır. Şu anda yaygın olarak Afganistan, Pakistan ve Hindistan'ın kuzey bölgesinde rağbet görmekle beraber, dünyanın hemen her yerinde kullanılmaktadır.
Tacize Uğramamak İçin Zırh Giydi (Afganistan) 00:56
Tacize Uğramamak İçin Zırh Giydi (Afganistan) 2.329 izlenme - 2 yıl önce Afganistan'da oyuncu olan kadın Kabil sokaklarında tacize uğrayan kadınlar için tepki olarak zırh giyerek dolaşmış.
Afganistan Ve Büyük Oyun(Parça2/2) 15:51
Afganistan Ve Büyük Oyun(Parça2/2) 8.737 izlenme - 7 yıl önce banu avar ile dünya düzeni afganıstan ve buyuk oyun ,son parca
Afganistan'daki İnanılmaz Uçak Kazası 03:02
Afganistan'daki İnanılmaz Uçak Kazası 1.330 izlenme - 1 yıl önce 29 Nisan'da Afganistan'ın Kabil kentinde bir uçak kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Maalesef birçok insan hayatını kaybetti. Olayın diğer acı tarafı Boston patlaması günlerce televizyonda yayınlanırken bu kazanın dünya ve Türk medyasının çok büyük bir kısmında haber dahi olamaması. İşte sansür böyle bir şey.
Dünyanın En İlginç Penaltısı 00:36
Dünyanın En İlginç Penaltısı 2.376 izlenme - 2 yıl önce Afganistan ile Maldive arasında oynanan karşılaşmada Adubarey'in ilginç penaltısı böyle görüntülendi
Afganistan'da Facia 01:04
Afganistan'da Facia 2.169 izlenme - 2 yıl önce Afganistan'ın kuzeydoğusunda meydana gelen toprak kayması sonucu 2 bin kişiden haber alınamıyor. Anadolu Ajansı toprak kaymasında, ilk belirlemelere göre 400 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi. Ülkenin kuzeydoğundaki Badahşan vilayetindeki bir dağın yakınlarında bulunan Hobo Barik köyünde toprak kayması meydana geldi. Associated Press'in haberine göre, Badakşan Valisi Şah Veliullah Edib, yaklaşık 300 evin toprak altında kaldığı köyde 2 binden fazla kişinin kayıp olduğunu açıkladı. Toprak kaymasında, ilk belirlemelere göre 400 kişi yaşamını yitirdi.
Afganistan'da İntihar Saldırısı: 3 Türk Öldü 02:13
Afganistan'da İntihar Saldırısı: 3 Türk Öldü 1.625 izlenme - 2 yıl önce Afganistan’ın doğusunda yer alan Celalabad kentinde sabah saatlerinde meydana gelen bombalı saldırıda 3 Türk hayatını kaybederken 1 Türk de yaralandı. Afganistan’ın doğusundaki Celalabad vilayetinde yol kenarında duran motosiklete yerleştirilen uzaktan kumandalı bombanın saldırganlar tarafından patlatılması sonucu bölgeden geçen servis aracında bulunan 3 Türk hayatını kaybetti, 1 Türk yaralandı. Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Necibullah Daniş, “Bizdeki bilgilere göre hedefin Türkler olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz” dedi. Sabah saatlerinde meydana gelen saldırı Celalabad vilayetinin Beshud bölgesi yakınlarında meydana geldi. Bölgedeki yetkililer saldırıda ölen 3 Türk’ten birinin proje müdürü, birinin işçi birinin de ustabaşı olduğunu bildirildi. Ölen işçilerin bölgede inşaat faaliyetini sürdüren bir şirkette 1 yılı aşkın bir süredir çalıştığı kaydedildi. Yetkililer yaralanan Türk’ün başkent Kabil’deki Türk kampı Doğan Kışlasına götürüldüğü belirtti. Saldırıda bir Afgan çocuğun da yaralandığı açıklandı. Celalabad bölge Sözcüsü Mevlebi Ataullah Ludin yaptığı açıklamada saldırının yerel saatle 07.15’te meydana geldiğini açıkladı. Mevlevi ayrıca hayatını kaybeden Türklere baş sağlığı diledi. Yaralı Türk’ün bir an önce iyileşmesi için dua eden Ludin, “Türk halkının başı sağ olsun” dedi. Saldırı sonrası açıklama yapan Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Necibullah Daniş ise, “Park halindeki bir motosiklete yerleştirilen patlayıcı, Celalabad vilayetinin Beshud ilçesi yakınlarında bölgede çalışan Türk vatandaşlarını taşıyan aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı bir düzenekle havaya uçuruldu. Bizdeki ilk bilgilere göre 3 Türk vatandaşını yaşamını yitirdi. 1’i Türk 1’i Afgan çocuk olmak üzere 2 yaralı var. Türkler o bölgede Afgan Milli Polisine ait bir kampın inşasında görev alıyorlardı” dedi. Saldırıda hedefin Türkler olup olmadığı yönündeki soruyu ise Daniş, “Bizdeki bilgilere göre hedefin Türkler olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz. Bunu tam olarak bilemiyoruz. Afgan Polisi şu an bölgedeki incelemelerini ve soruşturmalarını sürdürüyor” şeklinde yanıtladı. Patlama sırasında bölgede bulunan görgü tanıklarından Agacan isimli bir Afgan da açıklamasında, “Aracın geçişi sırasında şiddetli patlama yaşandı. Patlama sonrası araçtakilerin bölgede yaşayan Türkler olduğunu fark ettik ve Türklerden 3’ünün hayatını kaybettiğini gördük” dedi.
Afgan Usulü Balık Avlamak 00:38
Afgan Usulü Balık Avlamak 1.124 izlenme - 2 yıl önce Sen savaşacağına balık avlamaya harcarsan o roketi, sonra 20 kişi bir balığın peşinden bakar kalırsınız. Gerçi bir balık binlerce ölüden daha iyidir ama karar sizin...
İnsanın Kanını Donduran İşkence (+18) 02:47
İnsanın Kanını Donduran İşkence (+18) 1.212 izlenme - 2 yıl önce Afgan sivilin görüntüleri izleyenlerin kanını dondurdu. Afganistan'da yapılan canilik amatör kameralara böyle yansıdı...
Afganistanlı Reenkarne Bruce Lee 01:55
Afganistanlı Reenkarne Bruce Lee 1.438 izlenme - 2 yıl önce Abbas Alizada adındaki arkadaş 14 yaşında dövüş dersleri almaya başlamış fakat 2 seneden sonra ekonomik nedenlerden dolayı bırakıp 20 yaşına kadar evinin bodrum katında çalışmaya devam ediyormuş.. Amacı Hollywood'a gidip ünlü olmakmış..
Afganistanın Sapık Geleneği Baça Bazı 03:12
Afganistanın Sapık Geleneği Baça Bazı 379 izlenme - 9 ay önce Baça Baz (Baça Bazi) ı: Afganistan'da pedofili içeren geniş bir yelpazedeki faaliyetler için kullanılan bir argo terimdir. Ergenlik öncesi ve ergen erkek çocuklarının eğlence ve cinsel faaliyetler için zengin ya da güçlü erkeklere satıldığı gelenek, belirli ölçüde çocuk pornografisi, cinsel kölelik ve çocuk fuhuşu içeriyor. "String Impromptu Number 1" Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License http://creativecommons.org/licenses/b...
Şiraz Festivalinde Afgan Müziği, Tambur & Dilruba Solosu 09:02
Şiraz Festivalinde Afgan Müziği, Tambur & Dilruba Solosu 693 izlenme - 1 yıl önce 1974 yılında, yani İran molla devrimi, Afganistan, Sovyet işgali yaşamadan evvel, Şiraz müzik festivaline katılan Afganlı müzisyenlerin tambur ve dilruba sololarıyla yaptıkları gösteriyi izliyoruz.
edris - sejadi baran [official video 2011] [afgan music] 04:00
edris - sejadi baran [official video 2011] [afgan music] 2.157 izlenme - 5 yıl önce güzel afgan müzigi / sarkisi
Türkiye Hayvanat Bahçesi Diyen El Kaideci Kadınlar 06:26
Türkiye Hayvanat Bahçesi Diyen El Kaideci Kadınlar 1.258 izlenme - 2 yıl önce Amerikanın tuvalet kağıdı gibi kullanıp okyanusun dibine gönderdiği Ladin posteri ile bir protesto eylemi yapıyor hanımlar(!).Posterde “ şehadet eylemleri devam edecek” yazılı.Yani bombalama ve intihar saldırıları devam edecek.Olayın tarihi,yeri ve zamanı hakkında bilgim yok.Türkiye deki rejimden rahatsız olan bu hanımlar “Türkiye hayvanat bahçesi, orman kanunları var” diyor.Yani biz hepimiz hayvanız, cumhuriyet kanunları da orman kanunu oluyor.Afganistan özlemi çeken bu insana benzeyen şeyler,oradaki kadınların hayvanlar gibi itilip kakıldığı, ha ölmüş ha yaşamış gibi değersiz olduğunu görüyorlar elbet ve yinede onlar gibi olmak istiyorlar çünkü bunlar mazoşist birer din tüccarı.Başlığı çok uzatmak isterdim mesela; Türkiye hayvanat bahçesi,orman kanunları var diye zevk çığlığı atan El kaideci,ladin sever militan kadınlar vs. ama gerenk yok.bunlara başlıksız koymak lazım.