Hoşgeldiniz!

aforizma

Aforizma Band - Müzik Çok Hojdur 02:12
Aforizma Band - Müzik Çok Hojdur 1.012 izlenme - 2 ay önce İnternet'in efsane fenomenlerinden bir şarkı yapılsa nasıl olurdu? Buyurun bu merakımızı İzmirli iki kardeşimizden izleyelim. Keyifli seyirler efendim...
AKP'li Boynukalın'ın Hürriyet Saldırısı Sonrası Ortamı 01:04
AKP'li Boynukalın'ın Hürriyet Saldırısı Sonrası Ortamı 4.069 izlenme - 1 yıl önce bu nedir allahınızı severseniz? bu kadar mı düştü bu ülkede siyasette seviye? insan gerçekten hayret ediyor değil mi abdullahcığım?
Çay Başarısız Erkek Gibi Bişey Demek (Beş Şehir) 02:02
Çay Başarısız Erkek Gibi Bişey Demek (Beş Şehir) 1.337 izlenme - 1 yıl önce Onur Ünlü'nün Beş Şehir filminin Şevket ve Kedi bölümünden bir kesit. Sigara içip Heidegger okuyan, tren satıp hayat dersleri veren ve Yunus Emre hayranı kediden aforizmalar... Kadınları ne içmeye davet ettiğinize dikkat edin.
Nietzsche'den Alıntılar... 04:09
Nietzsche'den Alıntılar... 1.497 izlenme - 7 yıl önce fredrich wilhelm nietzsche den aforizmalar...
Diriliş Dizisinde Ertuğruldan Muhteşem Aforizma 02:41
Diriliş Dizisinde Ertuğruldan Muhteşem Aforizma 418 izlenme - 2 yıl önce TRT'nin dönem dizisinin dün akşam yayınlanan bölümüne Ertuğrul Bey'in "Atalarımızın destanları bebe uyutmak için değil, adam uyandırmak içindir" sözleri damga vurdu.
Nihat Doğan Felsefesi 02:34
Nihat Doğan Felsefesi 345 izlenme - 2 yıl önce Nihat Doğan Felsefesi uçuşa geçiyor. Tüm sektörler hazır. Nihat kendi kendiyle konuşmuş, haberler iyi. Nihat Doğan'ın sineması yeni başlıyor.
Rust Cohle'dan Zaman, Ölüm ve Din Üzerine Aforizmalar (True Detective) 09:45
Rust Cohle'dan Zaman, Ölüm ve Din Üzerine Aforizmalar (True Detective) 165 izlenme - 2 yıl önce YouTube'da altyazısız olarak rastladığım ve farklı bölümlerden birleştirilerek oluşturulmuş bu videoya altyazı ekleyerek,True Detective'in efsane karakteri Rust Cohle'un birbirinden anlamlı felsefi düşüncelerini siz değerli True Detective hayranlarından ve site ahalisinden mahrum bırakmak istemedim.
Bülent Uygun'dan Seri Aforizmalar 00:18
Bülent Uygun'dan Seri Aforizmalar 93 izlenme - 2 yıl önce Bülent Uygun'un Beyaz Tv'ye verdiği röportajından bir bölüm. "Tweet'i olan tweet atiyor, tribi olan trip atiyor, asli astari olmayanlarda afedersin bilmem ne atiyor"
Mira - Aforizma (Şarkı Sözleri) 03:01
Mira - Aforizma (Şarkı Sözleri) 140 izlenme - 3 yıl önce Mira - Aforizma (Şarkı Sözleri)
Sezen Aksu ve Özdemir Erdoğan - Eurovision Elemeleri (1985) 02:37
Sezen Aksu ve Özdemir Erdoğan - Eurovision Elemeleri (1985) 125 izlenme - 2 yıl önce Şimdi doğru konuşmak lazım, Özdemir Erdoğan'la Sezen Aksu sağlam işler de yaptılar. Mesela Sezen'in "Düşünce" adlı albümünde bu izleri görmek mümkün. Ancak ses ahengi bakımından bu ikili hiç biraraya gelmemeliymiş bence, Sezen'e yazık olmuş. Çünkü bu adamın sesini sevmiyorum ki bu da benim kişisel görüşüm... Bi ara maksat muhabbet olsun diye aforizmalar üreten ergen piçler Şebnem Ferah'a sarmıştı. Mesela "Şebnem Ferah'ın bile yaşlandığı şu dünyaya çocuk getirmek istemiyorum." gibi. Bu manzarayı gördükten sonra değil çocuk getirmemek, direkt kısırlaşın lan piçler. Asıl koskoca Sezen Aksu'nun Eurovision elemelerinde şansını denediği bir dünyaya çocuk getirmeyin bence, o da bir şey mi... Oh, hepsi geçti; parça şahane.
Nazan Öncel - Gidelim Buralardan 04:45
Nazan Öncel - Gidelim Buralardan 80 izlenme - 1 yıl önce Bu kadının kafasını seviyorum. Güzel aforizmaları var. Mesela gidelim buralardan derken, arka fonda yer alan dönemin popüler alış veriş merkezi Akmerkez'den kaçışı simgeliyor olabilir. Belli ki alışveriş çılgınlığı canına tek etmiş ablamızın. Şaka bi yana Nazan Öncel kafası diye bi şey var. Zaten bana "Nazan Öncel aforizmaları kimi mi sikti lan" falan demeyin, çünkü inanırım o güçte yani. Gelelim içimdeki 2 gram yaratıcılığı da öldüren anlamlı açıklamalar kısmına... Pöf bu bölümü hiç sevmiyorum aslında ama nabalım bi şeyler dicez artık reyiz. Hemen başlıyayım: Parça, Nazan Öncel'in 1995 tarihli 3. solo albümü "Göç"te yer alıyor. Dönemin popüler müzik anlayışına protest bi duruşu var, ne demekse peh.
Adidas Aforizması - Fatih Terim 01:12
Adidas Aforizması - Fatih Terim 49 izlenme - 2 yıl önce Malum reklamda, Zidane yerine, içimizden biri de aforizmalar söyleyebilirmiş kanımca dikkatle izleyelim. Orjinali için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/298/fatih-terim-ingilizce-konusuyor http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2512/fatih-terim-ingilizce-konusuyor----yonetmens-cut http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/15832/fatih-terim-ingilizce-konusuyor-2 http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/23417/fatih-terim-ingilizce-konusuyor-3
Kendini Selamlayan Adam 00:52
Kendini Selamlayan Adam 61 izlenme - 2 yıl önce Keşke Mehmet Ali Birand gibi iplemeseydin prompteri Sayın Başbakanım, diyorum. Bunu söylerken önüm ilikli, duruşum esastır. Biz de iyiyiz, saol. Derken içerik yorumlarında siyasete girmeyelim tadımız kaçmasın, arkadaşlar.
Hayat Notları -I- | Edebiyat | Deneme | Aforizma | Tuna BAŞAR 02:59
Hayat Notları -I- | Edebiyat | Deneme | Aforizma | Tuna BAŞAR 24 izlenme - 10 ay önce Hayat Notları -I- 1 Hayat notlarıma, bana göre, dünyanın en büyük şairinden, Nâzım Hikmet'ten alıntıyla başlıyorum. Hayatı "Anlamağa çalışıyorum, inanmayı yitirmenin pahasına". 2 İnanç sadece dinle mi alakalıdır? İdeolojik ve felsefi inanç, dini inanç kadar önemli değil midir? 3 Bu ülkede yaşamış en inançlı insan kimdir? Tabii ki Mustafa Kemal Atatürk. Hem dini, hem de ideolojik... 4 Hayat=İnsan+İnanç Bu ikisinden biri olmazsa, hayat da olmaz. 5 İnançsızlık da bir inançtır. 6 Hayatı hep şiir tadında yaşamak istedim. Ama bir türlü beceremedim. Bu yüzden şiire, karşı koyamadığım bir bağımlılığım var. 7 Tabii ki hayatı en iyi anlatan şair Nâzım Hikmet. 8 Son dönem Türk Edebiyatında, hayatı en iyi anlatan iki romancı: Selim İleri ve Kürşat Başar. 9 İzmir bende her zaman şiir tadı bırakır. İzmir'i özellikle Nâzım Hikmet şiirlerine benzetirim. Nâzım'ı okumamış ve İzmir'i görmemiş insan aynı seviyededir. İzmir'i bir kez bile görmüş olan insan İzmir'e aşık olur. Ve Nâzım'dan bir dize okumuş olan insan, Nâzım'dan bir daha kopamaz. Ve Nâzım'ın şiirleriyle İzmir, insana aynı tadı verir. 10 İlk bölümü yine bir Nâzım dizesiyle bitirelim: Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür Ve bir orman gibi kardeşçesine Tuna BAŞAR http://geceedebiyat.blogspot.com.tr/2010/08/hayat-notlar-i.html Arka Plan Müziği: Bu şarkıyı herhangi bir videonuzda kullanmakta serbestsiniz ancak şunları video açıklamanıza eklemeniz gerekir: Chris Zabriskie sanatçısının The 49th Street Galleria adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır. Kaynak: http://chriszabriskie.com/uvp/ Sanatçı: http://chriszabriskie.com/ Twitter: https://twitter.com/tunabasar35 Facebook: https://www.facebook.com/tunabasar Google +: https://plus.google.com/+TunaBasar Pinterest: https://pinterest.com/tunabasar35/ İnstagram: https://www.instagram.com/tunabasar35/ http://geceedebiyat.blogspot.com.tr