Hoşgeldiniz!

ağız kokusu

Şiddetli Ağız Kokusu Olanlar Bunu Yapsınlar Bademcik Temizleme 03:40
Şiddetli Ağız Kokusu Olanlar Bunu Yapsınlar Bademcik Temizleme 15.056 izlenme - 1 yıl önce AĞIZ KOKUSU OLANLAR BADEMCCİK TEMİZLEME İŞLEMİ YAPARAK AGIZ KOKULARIN KURTULABİLİRLER . AĞIZ KOKUSU OLANLAR BADEMCCİK TEMİZLEME İŞLEMİ YAPARAK AGIZ KOKULARIN KURTULABİLİRLER . AĞIZ KOKUSU OLANLAR BADEMCCİK TEMİZLEME İŞLEMİ YAPARAK AGIZ KOKULARIN KURTULABİLİRLER .
Ağız Kokusunun Asıl Sebebi İşte Buymuş Hemen Aynaya Koşacakısnız 00:48
Ağız Kokusunun Asıl Sebebi İşte Buymuş Hemen Aynaya Koşacakısnız 11.141 izlenme - 1 yıl önce Az Kokusunun Asıl Sebebi İşte Buymuş Hemen Aynaya Koşacakısnız Az Kokusunun Asıl Sebebi İşte Buymuş Hemen Aynaya Koşacakısnız Az Kokusunun Asıl Sebebi İşte Buymuş Hemen Aynaya Koşacakısnız Az Kokusunun Asıl Sebebi İşte Buymuş Hemen Aynaya Koşacakısnız
Oruçluyken Ağız Kokusu Nasıl Önlenir? 01:08
Oruçluyken Ağız Kokusu Nasıl Önlenir? 12.966 izlenme - 4 yıl önce Oruçluyken Ağız Kokusu Nasıl Önlenir-ramazan Ayında Ağız Kokusuna Bitkisel Kesin Çözüm
Cansız Bir Nesneye Dublaj Yapmak - Scorp  01:19
Cansız Bir Nesneye Dublaj Yapmak - Scorp 2.694 izlenme - 2 yıl önce Film dublajı taklitlerinden sonra hayal gücünüzü biraz daha zorlayacak bir başlıkla geldik. Ah bu nesnelerin bir ağzı olsa dedik. Neler neler dile geldi bir bilseniz. Hatta niye bilmiyorsunuz izleyin de bilin hadi. Bu ve daha fazlası için; https://scorpapp.com/
Ağız Kokusu Nasıl Giderilir / Florür - Soru Cevap 17:47
Ağız Kokusu Nasıl Giderilir / Florür - Soru Cevap 1.794 izlenme - 1 yıl önce Bir diş hekimi olarak bu videomuzda ağız kokusu nasıl giderilir ve florürün etkileri gibi konuları cevaplamaya çalıştım. Tüm Fitness Videoları: https://goo.gl/aFF7JJ En Popüler Videolar: https://goo.gl/N4WGMT Ücretsiz Abone Olun: https://goo.gl/m2mQqr HakanFitness Uygulamasını İndirin: https://goo.gl/7YrgsP 0:25 Artık / Kırık kökler uzun vadede sorun çıkarır mı ? 1:24 Dolgu yapıldıktan sonra hissedilen ağrı ? 2:23 Ucuz ve hesaplı diş teli tedavisi ? 3:20 Muayenehaneniz nerede ? 3:33 Diş etlerim kanadığı için dişlerimi fırçalayamıyorum ? 5:02 Diş etlerim mor renkte ve hassas, ayrıca sarı renkte plak var ? 6:18 Ağız kokusunu gidermek için ne yapmalıyım ? 8:40 Diş eti kanamaları, diş eti çekilmesi 9:28 Prof Dr x kişisi florür zararlı diyor, ona da mı inanmayalım ? 10:10 Florür zararlı mıdır ? 13:36 Çürük dişlerim çekildi ama kurtarılablir miydi ? 15:10 Genetik diş eti çekilme sorunu ? 16:08 Diş törpüleme yapılabilir mi ? 17:17 Manuel diş fırçası mı şarjlı diş fırçası mı ? Diş dolgusu ve diş beyazlatma ne zaman yaptırılmalı. Florür kesinlikle izlenmesi gereken video doğru mu ? Diş macunu, diş ipi ve diş fırçası kullanımı nasıl olmalıdır ? Diş temizletme doğru mu, yaptırılmalı mı, çocuklarınıza flor uygulaması yaptırmalısınız Facebook: http://www.facebook.com/HakanFitness Twitter: https://twitter.com/HakanFitness Instagram: http://www.instagram.com/hknfitness Reklam ve Projeleriniz için : dthakanbulbul@gmail.com* * Kişisel mail göndermeyiniz.
Ag?ız Kokusunu Gideren Doğal Karışım 00:37
Ag?ız Kokusunu Gideren Doğal Karışım 353 izlenme - 8 ay önce Evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz ve pek çok konuda işinizi kolaylaştıracak önerilerle yanınızdayız! Ağız ve diş bakımınıza destek olacak; ağız kokusunu gideren doğal karışım önerimizi kaçırmayın!
Uche'li Sakız Reklamı 00:45
Uche'li Sakız Reklamı 480 izlenme - 2 yıl önce Uche Okechukwu, nam-ı diğer Deniz Uygar, adlı sempatik topçumuzun yer aldığı bir sakız reklamı. O zamanlar genelde Falım, Şıpsevdi, efendime söyleyeyim, Turbo gibi küçük, tekli satılan sakızlar yaygındı ve bunların ağız sağlığı, koku vs. yönleriyle pek de ilgilenilmiyordu. Derken pakette beşli onlu satılan, yassı ve uzun sakızlar ortaya çıktı. İyi güzeldi; ama bu sakızlar eskilerine göre pahalıydı. 50 binlik eski alıştığımız tat mı, 1 milyona yakın fiyatlarıyla yeni, egzotik maceralar mı? Bu fiyat dezavantajına rağmen, First başta olmak üzere, bu yeni nesil sakız markalarının günümüze kadar tutunabilmesinin nedeni belki de başarılı tanıtım çalışmaları ve reklamlarıydı. Bu reklam da onlardan biri. Konu olarak reklamcılığın her daim revaçtaki mizansenlerinden olan 'bilimsel ortam havası' kullanılmış (Sağ üst köşede dönen moleküler yapı ile de pekiştirilmiş, bak sen). Uche abimiz maçlarda da sakız çiğnemekte; amma velakin ağız kokusundan kurtulma yönünde verim alamamaktadır. Burnu koku sensörlü olan hemşire hanım da bunu tescillemiştir. Gelgör ki First Duo'nun klinik testlerle kanıtlanmış özellikleri ile Uche ağız kokusundan kurtulmakla kalmıyor, First'ün Falım'ınkinden daha bilimsel görünen kısmet açma özelliğinden de yararlanıyor. Ne saadet.
freshies yut gitsin 00:26
freshies yut gitsin 378 izlenme - 8 yıl önce nedeni ne olursa olsun ağız kokusu, diş fırçalamakla, mentollü sakız çiğnemekle geçmez. freshies,ağız kokusunu kaynağında, yeni midede tamamen yok eder. İçerdiği bitki özleri sayesinde kokunun yeniden oluşmasını engeller ve etkisini gün boyu korur.
Ağız Kokusu Neden Olur? Nasıl önlenir? 01:44
Ağız Kokusu Neden Olur? Nasıl önlenir? 71 izlenme - 2 yıl önce Ağız kokusunun birçok nedeni olabilir. Ancak -95 ağız kokusu diş ve diş hastalıkları kaynaklıdır. %5 mide ve geniz arkası akıntısı ile bağlantılı olabilir. Problemli protezler, problemli ve eski dolgular ve hatalı yapılmış bir takım işlemler ağızda kokuya neden olabilir. Dil üzerindeki sülfür içeren bakteriler de ağız kokusuna neden olabilir. Bu koku tıpkı kişiye ait özel ten ve sıvı kokusu gibidir. Değiştirmek zordur, azaltmak mümkün olabilir. Beslenme şekliyle, alınan sıvı miktarının artırılmasıyla ve hijyen eğitimiyle ağız kokusu minimalize edilebilir.
Ağız kokusu - Dt. Beyza Ünal 01:14
Ağız kokusu - Dt. Beyza Ünal 81 izlenme - 2 yıl önce Ağız boşluğunda yaşayan bakterilerin artıkları olan sülfürlü bileşikler kötü kokuya yol açar. Ölü ve ölmek üzere olan bakteriler sülfür bileşikleri açığa çıkarır. Bakteri tabakaları ve yiyecek artıkları dilin arka tarafında birikir. Dilin yüzeyi oldukça pürüzlü bir yapıdadır ve bakterilerin yaşamasına elverişli bir özelliğe sahiptir. Büyük miktarda sülfür bileşikleri de bu alanlarda birikir. Eğer diş yüzeyi temizlenmezse kısa sürede bakterilerin yaşamasına elverişli bir hal alır. Dt. Beyza Ünal Diş Hekimi Adres: Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:17 Göztepe / İSTANBUL Telefon: 90 (216) 356 17 17 / 90 (216) 356 23 23 e-mail: info@dentestetik.com.tr
Reflü hastalarının kesinlikle uzak durması gereken besinler hangileridir? 01:09
Reflü hastalarının kesinlikle uzak durması gereken besinler hangileridir? 119 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Ümraniye Polikliniği, Şirineveler Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Aytaç Atamer reflü hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde; mide hastalıkları, reflü hastalığı, polipler, ülseratif kolit, iltihabi bağırsak hastalıkları, hepatitler, safra kesesi hastalıkları ve tıkanma sarılıkları tedavileri yapılmaktadır. Gastroskopi, Kolonoskopi, Perkütan endeskopik gastrostomi açılması, ERCP işlemi, 24 saat pH metre ölçümleri, Mide ve bağırsak kanaması olan hastalarda endoskopik müdaheleler, Obezitede mide balonu yerleştirilmesi işlemeri yapılmaktadır. Reflü midenin asit içeriğinin yemek borusundaki ortama yani alkali ortama geri kaçması sonucunda oluştuğu için şikayete neden olmaktadır. Bazı gıdalar reflüyü tetiklediğini bilmekteyiz. Bunların başında narenciye ürünleri gelmektedir. Yani portakal, mandalina, greyfurt özellikle tetiklemektedir. Bunun dışında da domates de reflüyü arttırmaktadır. İlginç olarak çikolata da reflüyü arttırmaktadır. Genel olarak yemeklerdeki yağ içeriği arttıkça reflü artmaktadır. Bunun dışında fazla kızartma, baharatlı gıdalar, soslu gıdalar reflüyü tetiklemektedir. Ancak reflü sadece diyet ile değil bunun dışında abdominal obezite dediğimiz yani göbek çevresindeki yağ oranı azalırsa da reflü büyük oranda azalmakta. Ve özellikle gece yatarken başımızı yukarıda tutarsak reflü azalmaktadır. Reflünün tedavisi sadece diyetle ve ilaçlarla olmamakta bir bütün halinde değerlendirmek gerekmektedir.
Melo'dan Volkan Şen'e Ağzın Kokuyor Hareketi 00:05
Melo'dan Volkan Şen'e Ağzın Kokuyor Hareketi 118 izlenme - 3 yıl önce Bursaspor-Galatasaray Felipe Melo, Volkan Şen'e 'ağzın kokuyor' gibi bir hareket yapmış
Ağız Kokusu ve Ter Kokusu 05:44
Ağız Kokusu ve Ter Kokusu 109 izlenme - 4 yıl önce Ağız Kokusu ve Ter Kokusu
Ramazanda Ağız Kokusu 01:30
Ramazanda Ağız Kokusu 70 izlenme - 3 yıl önce İftarda ve özellikle sahurda dilinizi ve dişinizi fırçalamayı ihmal etmeyin ve diş ipi kullanın. Ayrıca soğan ve sarımsak gibi besinleri tüketmeyin.
Fizyolojik Ağız Kokusu Neden Olur? 00:53
Fizyolojik Ağız Kokusu Neden Olur? 11 izlenme - 6 ay önce Fizyolojik ağız kokusu, tüketilen besinlerle ve alışkanlıklarla ilgilidir. Mesela yüksek protein içeren kırmızı et ya da balık tüketimi ya da soğan sarımsak gibi kokulu yiyeceklerin aşırı tüketimi ya da körü, çemen gibi baharat içeren yiyeceklerin aşırı tüketimi, bunun yanı sıra aşısı sigara tüketimi, aşırı kahve tüketimi ağız kokusuna sebep olur. Bunun dışında ağız kokularına neden olan ilaçlar ki bunların başında antidepresanlar, antidioretikler ya da antiparkinson ilaçları ve alkol gelir. Ağız kokusuna neden olurlar. Ayrıca sabah kalktığımızda ağız kokusu olabilir. Bunun en önemli nedeni ağız solunumu yapmaktır. Ağız solunumu yapınca ağız kuruluğu olur. Zaten gece boyunca tükürük salgımız azaldığı için ağızdaki bakterilerin proliferasyonu artar ve bu da ağız kokusuna sebep olur.
Diş Bozukluğu Horlama ve Ağzı Açık Uyuma Sebebi Mi 01:00
Diş Bozukluğu Horlama ve Ağzı Açık Uyuma Sebebi Mi 10 izlenme - 8 ay önce ? Tel : 0 212 352 32 22 WhatsApp :? 0 542 352 32 22 © Web : http://distelitedavi.com/ Ortodonti ve Diş Teli Tedavisi Uzmanı Dr Onul Üner Fastbraces Diş teli(Ortodontis) tedavisi hakkında Uzman doktor bilgilendirmeler yapıyor.
Bu Besinler Ağız Kokusunu Yok Ediyor 01:02
Bu Besinler Ağız Kokusunu Yok Ediyor 5 izlenme - 4 ay önce Bol su için. Vücuda olan diğer faydalarının yanı sıra, su içmek ağız kokusuyla mücadele için de önemlidir. D vitamini Ağızdaki bakterilerle savaşan vitamin D vitaminidir. Bunun için süt, yumurta ve somon gibi D vitamini yüksek besinler tüketin. Ayrıca yoğurt tüketimini de arttırın. Turunçgiller Yüksek asit düzeyine sahip turunçgiller, C vitamini açısından zengin olmalarının yanı sıra, ağız kokusuyla mücadelede sizi destekler. Portakal, mandalina, greyfurt, limon ve kavun dişeti hastalıklarıyla mücadele etmenizi de kolaylaştırırlar. Gevrek meyve ve sebzeler Elma, kereviz ve havuç gibi kıtır kıtır yenen meyve ve sebzeler, ağız kokusuyla mücadelede size fayda sağlar.Baharatlar Otların da içinde olduğu baharatlar, nefesinizi ferahlatır ve düzenler. Kişniş, tarhun, biberiye, nane gibi otları çay olarak tüketin. Çiğnemek de benzer etkiyi gösterir.
Ağız Kokusuna Doğal Çözümler ve Ağız Çalkalama Suyu Tarifi 02:14
Ağız Kokusuna Doğal Çözümler ve Ağız Çalkalama Suyu Tarifi 6 izlenme - 4 ay önce Doğal ağız çalkalama suyunuzu hazırlayın: Suna Dumankaya’nın tarifi: Akşamları, bir su bardağı suyun içine bir çay kaşığı karanfil ve bir adet çubuk tarçın atıp, bunları yaklaşık üç dakika kaynatın. Bu karışım sabaha kadar demlensin. Ardından da, sabah akşam ağzınızı bu karışımla çalkalama alışkanlığı kazanın. Ayrıca anason, kişniş ve adaçayı yapraklarını demleyerek hazırladığınız çay ile de ağzınızı çalkalayabilirsiniz. Bol su için: Günde 2,5-3 litre su içmek tükürük salgısının artmasını sağlayarak, ağız kokusunu önlemeye yardımcı oluyor. Karanfil: Bir küçük karanfil tanesini bir müddet ağzınızda gezdirdiğinizde farkı hemen hissedersiniz. Hoş bir tat ve koku bırakır, özellikle dışarıdaysanız, sakıza en iyi alternatif karanfildir! Bir müddet hafifçe çiğnedikten sonra çıkarabilirsiniz. Nane: Kuru naneyi biraz demleyerek hazırlayacağınız çay, midenizi de yatıştırarak mide kaynaklı ağız kokusunu önlemenize yardımcı olacaktır. Maydanoz: Yoğun koku bırakan soğan-sarımsak gibi besinlerden veya alkol aldıktan sonra bir miktar maydanozu iyice çiğneyerek yiyin. Kokuyu önemli ölüde azalttığını göreceksiniz! Dereotu tohumu: Birkaç dereotu tohumu çiğnemek de nefesinizin mis gibi kokmasını sağlar. Kaynağı bulun: Eğer kronik ağız kokusundan şikayetçiyseniz, muhakkak bir diş hekimiyle görüşüp sorunun kaynağını teşhis edin ve buna uygun tedaviyi uygulayın. Ayrıca günlük rutininizde bunları yapmayı ihmal etmeyin: Düzenli diş fırçalamak, Diş ipi kullanmak, Bakteri seviyesini azaltan klorheksidin glukonat ile gargara yapmak, Dil fırçalamak, Şekersiz sakız çiğnemek, tükürük bezlerini uyarır ve kötü nefes kokusunu azaltır.Ağız kokusuna doğal çözümler Bu basit önerilerle ağız kokusu sorununuzu çözebilirsiniz!
Hayatı Durduran Ağız Kokusu Şakası 02:03
Hayatı Durduran Ağız Kokusu Şakası 9 izlenme - 9 ay önce Hayatı Durduran Ağız Kokusu Şakası