Hoşgeldiniz!

agos

Hrant Dink - Haluk Bilginer - Tuvalet Korosu 04:03
Hrant Dink - Haluk Bilginer - Tuvalet Korosu 134 izlenme - 2 yıl önce Hrant Dink’in 2 Ocak 1997’de Agos gazetesinde yayınlanan yazısını Haluk Bilginer'in sesiyle dinleyelim.
Bandista - Hiçbir Şeyin Şarkısı 04:09
Bandista - Hiçbir Şeyin Şarkısı 132 izlenme - 2 yıl önce Bandista'nın De Te Fabula Narratur (anlatılan senin hikayendir) albümünün hareketli ve umut aşılayan şarkısı. "Bandista’nın daralanına, kayıplarımıza ve hesap sormaya olan inancımıza, sabaha, uyanmaya ve “o” günlere dair bir heveslendirici, ağıt ve şehitler miti kültürüne karşı, başka türlü bir anmanın mümkünlüğüne dair bir son sözdür." söz: Bandista müzik: İkinci Dünya Savaşı Kızıl Ordu ezgisi+Ines, Boikot. Şarkıda geçenler: Carlo: Roma,Cenova'da olaylar sırasında polisler tarafından sokakta öldürüldü. Bunun üzerine büyük eylemler yapıldı. Mahir Çayan: 1972'de Kızıldere'de çatışma sırasında askerler tarafından öldürüldü. Veysel Güney: 12 Eylül'den sonra idam edildi ve cenazesi ailesine verilmedi. "katilleri resim yapıyor" derken Kenan Evren'e atıfta bulunuluyor. Hrant Dink: Agos Gazetesi önünde Ogün Samast tarafından silahlı saldırıya uğradı ve öldürüldü. bir sokağın ortasında yatıyor, yoldaşları kenti altüst ediyor carlo kalkıyor hesap soruyor güneş güneş yine doğuyor, sabah oluyor sabah oluyor şimdi bayrak üstünde salınyor, bize miti değil fikri yetiyor mahir kalkıyor hesap soruyor güneş güneş yine doğuyor, sabah oluyor sabah oluyor bir kimsesiz mezarında yatıyor, katilleri şimdi resim yapıyor veysel kalkıyor hesap soruyor güneş güneş yine doğuyor, sabah oluyor sabah oluyor bir kaldırım ortasında yatıyor, yarasından yalanınız sızıyor hrant kalkıyor hesap soruyor güneş güneş yine doğuyor, sabah oluyor sabah oluyor hürriyet ve adalet aranıyor, onlar kanun, biz tarihi yazıyor halklar kalkıyor hesap soruyor güneş güneş yine doğuyor, sabah oluyor sabah oluyor
Hrant Dink Vurdular Onu Ah Dostlar Ali Kaya 06:15
Hrant Dink Vurdular Onu Ah Dostlar Ali Kaya 68 izlenme - 7 yıl önce söz müzikali kaya
Hrant Dink'in Arkadaşlarından Açıklama 03:29
Hrant Dink'in Arkadaşlarından Açıklama 9 izlenme - 1 yıl önce Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin kamu görevlileri hakkında açılan ve cinayete ilişkin ana dosyaya birleşen davanın görülmesine devam ediliyor. Duruşma öncesi ‘Hrant’ın Arkadaşları’ tarafından yapılan açıklamada, “İnatla söylüyoruz, bu cinayeti işleyenlerin peşini bırakmayacağız. Biz bityi demeden, bu dava bitmez" denildi. Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 26 kamu görevlisi hakkında açılan ve cinayete ilişkin ana dosyayla birleşen davanın görülmesine devam ediliyor. Duruşma öncesi "Hrant'ın arkadaşları" üyesi bir grup Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yaparak, “Hrant için adalet için”pankartı açtı. Hrant’ın arkadaşları adlı gruptan gazeteci Banu Güven tarafından okunan basın açıklamasında, “İnadımızla ve sorularımızla bir kez daha Hrant Dink cinayeti davasını takip etmek için adliyedeyiz" denildi. Açıklamada, “Meslektaşımız, arkadaşımız, ağabeyimiz Hrant Dink katledileli neredeyse 10 yıl oldu. Türkiye'nin daha iyi bir ülke olmasını hayal edenler olarak, 10 yıldır bu cinayetin peşini bırakmıyoruz. Bu hafta bu mahkeme salonunda dönemin ve şimdinin istihbarat şefleri savunma yapacak. Bizler, Hrant Dink'in katledilmesine giden yolu hatırlıyoruz, biliyoruz. O yolların son bir buçuk yıldır yeniden yürünmeye başladığını görüyoruz. Endişeliyiz. Hrant Dink ile aynı yolu yürüyen ve tıpkı onun gibi hayatını kaybedenlerin anısının önünde saygıyla eğiliyoruz. İnatla söylüyoruz, bu cinayeti işleyenlerin peşini bırakmayacağız, bu davayı bırakmayacağız. Biz bitti demeden, bu dava bitmez. Hrant için, adalet için" ifadelerine yer verildi. Açıklamanın ardından grup, duruşmayı izlemek üzere adliyeye giriş yaptı.