Hoşgeldiniz!

Ah Canım Vah Canım

Gülnur Gökçe - Ah Canım Vah Canım 03:17
Gülnur Gökçe - Ah Canım Vah Canım 531 izlenme - 4 yıl önce Gülnur Gökçe - Ah Canım Vah Canım (Klip) 2014 Şarkı Sözleri ; Böylesine suskun böylesine puskun Olurmu bu devirde diye kendine Birgün olsun hiç sordunmu Öylesine mahsun öylesine masum Niye böyle doğmuşum diye gelecekten hiç korkulurmu? Pozitif düşüncede kazanır… Pozitif düşüncede kazanır Pozitif düşüncede kazanır İşlemeyen paslanır Ah canım vah canım Üzme tatlı canını Geçer bu yara ancak Düşünürsek canım Biliyoruz maddiyat görüyoruz başını almış İnsan denen insanoğlu uykuya dalarsa başını yakarmış Dönüyoruz hep beraber dönüyoruz aynı yöne Doğası bu kanunu şu diye duraklamak sence mecbur mu?
Ah Canım Ahmet - Ah Canım Vah Canım Kaseti (1994 - 42 Dk) 42:39
Ah Canım Ahmet - Ah Canım Vah Canım Kaseti (1994 - 42 Dk) 263 izlenme - 3 yıl önce 1994 yılında Özkan Uğur desteğiyle ilk albümünü çıkarmış fakat henüz o dönemlerde ülkemiz halkının yeni yeni içine sindirmeye başladığı farklı bir müzik tarzında şarkılar yapmış ve bu yüzden değeri bilinememiş,hatta alay konusu bile olmuş fakat değeri yıllar sonra anlaşılmış,şimdi bu albümle çıksaydı dünya çapında büyük bir star olurdu diye düşündüğüm sevgili Ahmet'in 1994 yılında çıkardığı efsane Ah Canım Vah Canım kasetidir. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak ve 90'lara bir dönüş yapmak istedim. İyi nostaljiler.
Disko Kralı 90'lı Yıllar Programı - Kar Beyazdır Ölüm 06:44
Disko Kralı 90'lı Yıllar Programı - Kar Beyazdır Ölüm 202 izlenme - 3 yıl önce 90'larda aşık olmak, onu saf, temiz ve masum duygularla sevmek demekti. Onun eline dokunmaya bile kıyamamaktı. Onun karşısında ay böyle dersem üzülür mü, ay böyle yaparsam kırılır mı diye sevdiğinin karşısında heyecan ve korkudan tir tir titremekti. 90'larda aşık olmak, aşık olduğun kişiyi her an her saniye düşünmekti. Cinsellik şimdiki gibi ön planda değildi. Sevdiğini hiç kaybetmeyecek gibi onu sahiplenmekti. Sürekli onunla evlilik hayallerini kurmaktı. Onunla olacak çocuklarını düşünüp evlendikten sonra onunla beraber evde çocuklarıyla yemek yemeyi, oturup televizyon izlemeyi hayal etmekti. onun karşısında duygularını utanarak çekinerek ama bir o kadar da safça, komikçe ve masumca açıklamaktı. 90'larda aşık olmak, cep telefonu yavaş yavaş yaygınlaşırken, facebook, twitter ve whatsapp daha yokken gizli bir mektup yazıp posta kutusuna koymak, evinin numarasını belki o çıkar umuduyla aramak ve eğer annesi yada babası çıkarsa yanlış numara yalanını atıp özür diliyip kapatmaktı. 90'larda aşık olmak, bir hafta sevgili olup çıkma modası yokken sevgilinle bir ömür beraber olmayı düşlemekti. Sevgilinle yiyişmek için çıkmak değil onu gerçekten sevdiğin için çıkmaktı. O zamanlar mahallede sert mizaçlı delikanlı abilerin sevdiğine olan duygularını delikanlılık ve sert mizacı bozulur kaygısıyla ciddi duruşla belli etmeyerek aşkını içinde gizlice yaşamasaydı. 90'larda aşık olmak, platonik ise sevdiğiniz kişiye sevdiğini söylerse kaybedeceği korkusu yüzünden sevdiğine belki de hiç bir zaman sevdiğini söyleyememekti, o aşkı içinde çok acıtsa da unutamasa da bile bile yanmak, bile bile söndürmeye çalışmaktı içindeki aşk ateşini. Onun için en yakın arkadaşı olmak yada ona öyle uzaktan hiç konuşmadan bakmaktı platonik aşk. İşte 90'larda aşık olmak böyleydi. İşte bu paylaştığım içerik de Hadi Yine İyisin şarkısıyla 1993 başında damgasını vurmuş sevgili Tayfun Duygulu'nun o zamanlar 90'larda kasıp kavurduğu zamanlarda evlendiği eşinden aldatıldığını öğrendikten sonra yaşadığı ihaneti , acıyı , içindeki fırtınaları döküp yaptığı ve daha sonradan sevgili Kerim Tekin'e verdiği efsane şarkı Kar Beyazdır Ölüm şarkısını seslendirmektedir . Ayrıca programda 90'larda iz bırakmış Hakan Peker , Ah Canım Vah Canım Ahmet , Barbaros Hayrettin , Yonca Evcimik ve Rüya Ersavcı gibi sanatçılar da vardır . Ayrıca bu şarkı , 90'larda aşkı yaşayanlara, sevdiğine kavuşamayanlara, platonik aşık olanlara, aldatılanlara, mahallede yada okulda sert mizacından sevdiği için ağlamayı korkaklık olarak görüp aşkını alevler içinde gizlice kalbinde yaşayanlara, sevdiğiyle yakın arkadaş olup ona sevdiğini hiç söyleyemeyenlere, yasak aşk yaşamışlara ve diğer tüm aşıklara gelsin. Nostaljik bir değer olur diye düşünüp 90'ların o güzel aşklarına dönmek için paylaşmak istedim. Ayrıca sevgili Kerim Tekin'in mekanı cennet olsun ve ruhu şad olsun . İyi izlemeler .