Hoşgeldiniz!

ahmet uluçay

Tepecik Hayal Okulu - Fragman 01:33
Tepecik Hayal Okulu - Fragman 27.370 izlenme - 3 yıl önce 29 Nisan 2015'te Başka Çarşamba Belgesel Gecesi'nde, 22 Mayıs 2015'te Başka Sinema salonlarında! http://www.baskasinema.com/ https://www.facebook.com/baskasinema https://twitter.com/baska_sinema
Çırakların Muhabbeti - Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak 01:48
Çırakların Muhabbeti - Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak 263 izlenme - 2 yıl önce Ahmet Uluçayın yazıp yönettiği Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak(2004) filminden kısa bir kesit sizlerle... Filmin konusu kısaca 1960lı-70li yıllarda Kütahyanın bir köyündeki 2 çocuğun sinemaya olan merakı ve kendi sinema projeksyonlarını yapmaya çalışmaları çevresinde gelişiyor tatkaçıran(spoiler) vermemek için pek fazla bir şey yazmak istemiyorum... Bu videoda karpuzcuda çırak olan Recep ile berberde çırak olan Mehmet'in iş çıkışı yaptıklar konuşmadan bir kesit sizlerle... Kısıtlı bütçeyle, çeşitli zorluklarla çekilen ve neredeyse oyuncuların tamamının köylülerden oluştuğu film ülkemizde ve yurtdışında büyük başarılar elde etmiş ve Türk sinemasının unutulmazları arasında yerini almıştır. Sinema tutkunlarından izlemeyen varsa bu filmi mutlaka izlemesini öneririm pişman olmazsınız.
Ahmet Uluçay - Epileptic (Kısa Film) 03:10
Ahmet Uluçay - Epileptic (Kısa Film) 173 izlenme - 2 yıl önce Sinema sevdasının peşinden koşarak bir ömrü bitirmiş harika bir sinemacının (sadece yönetmenlik değil senaristlikten kameramanlığa kadar kendı sineması için emek vermiştir) bize verdiği az sayıda hediyelerden biri olan kısa filmi. (Karpuz kabuğundan gemiler yapmak çektiği tek uzun metraj filmidir. Bozkırda deniz kabuğu ise ikinci uzun metraj filmi olacakken hayata veda etmiştir Ahmet Uluçay) Şahsi görüşüm ise keşke her insan sevdiği işe Ahmet Uluçay kadar bağlı ve sevdalı olabilse.
Ahmet Uluçay Belgeseli - Çek Bir Film 44:22
Ahmet Uluçay Belgeseli - Çek Bir Film 187 izlenme - 2 yıl önce 2004 yılında vizyona giren ''Karpuz kabuğundan gemiler yapmak'' filmiyle tanıdığımız ve 2009 yılında kaybettiğimiz yönetmen Ahmet Uluçay'ın, sinemaya olan aşkını en iyi anlatan belgesel serisi bölümü. Eleştirmenlerin dediği gibi tek bir filmle sinemasını yaratmayı başarabilmiş bu mütevazı insandan geriye birkaç kısa film ve olabildiğince samimi tek uzun metrajlı filmi kaldı. karpuz kabuğuyla denizlere açılan Ahmet Uluçay'ın denizleri aşabildiğini göstermek için alkışlarla yaşatalım. Ruhu şad olsun.
Exorcist - Şeytan Kovma -  Ahmet Uluçay 04:24
Exorcist - Şeytan Kovma - Ahmet Uluçay 184 izlenme - 3 yıl önce Ahmet Uluçay'ın şeytan kovmayla ilgili kısa filmini izleyerek ibret alıyoruz. 3. Cine5 Kısa Film Yarışması, En İyi Film Ödülü. 2000 AFM Uluslararası Festivali. 2002 9. London Turkish Film Festivalinde gösterildi. 20 Aralık 2001 13. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde Seçiciler Kurulu Özel Ödülü. 2001 22. İFSAK Kısa Film, Video ve Belgesel Yarışması, Ahmet ULUÇAY Özel Gösterimi. 2001 2. Akbank Kısa Film Festivali, Özel Bölüm. 2005 3. İTÜ Film Festivali, 4. İTÜ Kısa Film Yarışması, Özel Gösterim. 2012
İnci Denizin Dibinde - Ahmet Uluçay - Kısa Film 15:23
İnci Denizin Dibinde - Ahmet Uluçay - Kısa Film 93 izlenme - 2 yıl önce İnci denizin dibinde (Çer çöp sahile vurmuş) efsane yönetmen Ahmet Uluçay'ın kısa filmlerinden biridir.
Ahmet Uluçay ile Sinema Üzerine 03:16
Ahmet Uluçay ile Sinema Üzerine 97 izlenme - 2 yıl önce Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik Beldesi'nde doğdu ve orada yaşadı. Kendi imkânlarıyla yaptığı kısa filmlerle çeşitli festivallere katıldı. Yaşam öyküsünü anlattığı ilk uzun metrajlı filmi Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak ile ülke çapında tanındı. Film Türkiye'de ve dünyada çok sayıda ödül aldı. Uluçay beynindeki tümör ve zatürre hastalığı nedeniyle İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinde 30 Kasım 2009 tarihinde öldü. Bu kısa belgesel de vefatının ikinci yılı için yapılan bir çalışma... alkışlarlayaşasın efenim...
Ahmet Uluçay Sinema Günleri 02:42
Ahmet Uluçay Sinema Günleri" Etkinliği 5 izlenme - 1 ay önce Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filminin ödüllü yönetmeni merhum Ahmet Uluçay anısına gerçekleştirilen "Ahmet Uluçay Sinema Günleri" etkinliği başladı.
Minyatür Cosmosda Rüya - Ahmet Uluçay - Kısa Film 05:08
Minyatür Cosmosda Rüya - Ahmet Uluçay - Kısa Film 59 izlenme - 2 yıl önce Minyatür Cosmosda Rüya efsane yönetmen Ahmet Uluçay'ın kısa filmlerinden biridir.
Ahmet Uluçay'a 01:03
Ahmet Uluçay'a 39 izlenme - 4 yıl önce Ahmet ULUÇAY