Hoşgeldiniz!

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Bakan Sayan: Türk Kadını Adam Gibi Ölmesini Çok İyi Bilir 02:50
Bakan Sayan: Türk Kadını Adam Gibi Ölmesini Çok İyi Bilir 4.146 izlenme - 1 yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, "Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir. 15 Temmuz’da da bunu gösterdik" dedi. Erdoğan Trabzon Havalimanı’nda yaptığı konuşmada “Ne diyordum size hatırlayın, biz bir gün ölmeyecek miyiz? Öleceğiz. Bir adam gibi ölmek var, bir şey söyleyecektim ama onu söylemeyeceğim, bir de madam gibi ölmek var. Ölelim ama adam gibi ölelim” şeklinde konuşmuş ve sözleri birçok kesim tarafından eleştirilmişti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan ise TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına destek verdi. Erdoğan'ın sözlerinin Anadolu'da kullanılan bir deyim olduğunu söyleyen Sayan, "Erdoğan'ın kadına siyasette verdiği değer hem AK Parti'de hem de diğer partilerde siyaset yapmış herkes tarafından görülmüştür" dedi. Sayan, TBMM Genel Kurulu’nda şu ifadeleri kullandı: "Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir, bunu 15 Temmuz’da gösterdik"
Çitos Efe'ye Yasak Geliyor 02:06
Çitos Efe'ye Yasak Geliyor 226 izlenme - 6 ay önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yurtiçi ve yurtdışından binlerce takipçisi olan 'Çitos Efe' için başlatılan kampanyaya seyirci kalmadı. Bakanlık bünyesinde kurul oluşturuldu, ilk çalışmalar başladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Show TV’de yayımlanan “Çocuktan Al Haberi Ünlüler” programında ünlenen ve sosyal medyada kısa sürede binlerce takipçi sayısına ulaşan 5.5 yaşındaki Erzurumlu Efecan Koçyiğit gibi ekran yüzü olan tüm çocuklar için harekete geçti. Bu amaçla bakanlık bünyesinde bir de kurul oluşturuldu. Ekrana çıkan çocukların aileleri ile temasa geçilecek, çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek, ekonomik anlamda sömürülmelerine izin verilmeyecek. Hürriyet'in haberine göre; Bu kapsamda ilk olarak Erzurumlu Efecan Koçyiğit’in ailesi ile görüşen bakanlık yetkilileri, aileyi özellikle obezite konusunda uyardı. Efecan’ın doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini belirten yetkililer, ekrana çıkan miniklerin psikolojik olarak da desteklenmesi gerektiğini söyledi. Yetkililer aileden, okullar açıldıktan sonra Erzurum İl Müdürlüğü’ne gelerek görüşmelere başlamalarını da istedi.
Minecraft’a Bakanlık İncelemesi 02:55
Minecraft’a Bakanlık İncelemesi 275 izlenme - 3 yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, şiddete özendirdiği gerekçesiyle ‘Minecraft’ adlı oyunu incelemeye aldı. Şiddete özendirdiği kanaatine varılırsa oyun hakkında hukuki yollara başvurulacak. Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapılmasını sağlayan iki ve üç boyutlu oynanabilen bir bilgisayar oyunu. Minecraft’ın çeşitli bölümleri bulunuyor ve bu bölümlerde aynı zamanda hayatta kalmak gerekiyor. Oyunda saldırgan yaratıklar bulunuyor. İlerleyen bölümlerde oyuncular, tahta silahlarla kadınları, müttefiklerini, hatta arkadaşlarını bile öldürebiliyor. Bakanlık da bu durumun şiddeti özendirebileceği yönünde şikâyet alınca oyunu gündemlerine aldı.
Cem Yılmaz'dan Baba Espriler 02:05
Cem Yılmaz'dan Baba Espriler 272 izlenme - 5 yıl önce Henüz 7 aylık baba olan Cem Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Swissotel’de düzenlediği ‘Türkiye’de Baba Olmak: Cinsiyet Eşitliğinde Sorumluluklar, Haklar ve Çözümler’ konulu panele katıldı. Yılmaz, esprileri ile izleyenleri kahkahaya boğdu.
Sare Davutoğlu ve Ünlü İsimler 01:49
Sare Davutoğlu ve Ünlü İsimler "Kadın Hayattır" Dedi 105 izlenme - 2 yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kampanyası çerçevesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ve ünlü isimler "Kadın hayattır" dedi. Kampanyaya sanat, Spor ve medya dünyasından pek çok ünlü isim de katkıda bulundu. Demet Akalın, Acun Ilıcalı, Mustafa Sandal, Mustafa Ceceli, Alex de Souza, Emre Aydın gibi medya, sanat ve Spor dünyasının ünlüleri kamera karşısına geçti. Ünlüler kendi çektikleri videolarla kadını anlattı.
Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı - Çanakkale Türküsü 05:45
Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı - Çanakkale Türküsü 106 izlenme - 5 yıl önce Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı - Çanakkale Türküsü
Mehmet Görmez, Diyanet 08:13
Mehmet Görmez, Diyanet 29 izlenme - 3 yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fa...
Müsteşar Çelik, BM'yi Suriyeli Kadınları Hatırlamaya Çağırdı - New 03:47
Müsteşar Çelik, BM'yi Suriyeli Kadınları Hatırlamaya Çağırdı - New 34 izlenme - 3 yıl önce Müsteşar Çelik, BM'yi Suriyeli kadınları hatırlamaya çağırdı- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik: - "Kadının sadece belli coğrafyalarda yaşayan kadınlardan ibaret olmadığını, başka coğrafyalarda ve başka kültürlerdeki kadınların da kadın olduğunu birilerinin hatırlatması gerekti maalesef"- "Sağduyu sahibi vicdanın temsilcisi olmaya ülke olarak devam edeceğiz"NEW MUSTAFA ÇAĞLAYAN/SELÇUK ACAR - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik, Birleşmiş Milletler'in Suriye'deki iç savaşın en büyük mağdurlarından birinin kadınlar olduğunu hatırlaması gerektiğini söyledi.
Suriyeli Sığınmacılar İçin 03:25
Suriyeli Sığınmacılar İçin "Aile Okulu Projesi" 24 izlenme - 3 yıl önce Suriyeli sığınmacılar için "Aile Okulu Projesi"- Kilis'teki Elbeyli Konaklama Merkezi'nde uygulamaya başlanan proje kapsamında Suriyeli ailelere eğitim veriliyor- Kilis Vali Yardımcısı Yılmaz: "Adana'da eğitim alan üniversite mezunu 18 Suriyeli, öğrendiklerini, kampta barınan hemşehrileriyle paylaşıyor"- "Sığınmacıların yaşadıkları bazı uyum sıkıntıları verilen eğitimler sayesinde şimdiden çözülmeye başladı" İZZET MAZI - Kilis'te yaklaşık 24 bin kişinin barındığı Elbeyli Konaklama Merkezi'nde uygulama başlanan "Aile Okulu Projesi" kapsamında Suriyeli ailelere eğitim veriliyor.
6 Kız Öğrenciye İstismardan Tutuksuz Yargılanan Öğretmen İçin 'Tutuklansın' Talebi 01:00
6 Kız Öğrenciye İstismardan Tutuksuz Yargılanan Öğretmen İçin 'Tutuklansın' Talebi 2 izlenme - 1 yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 6 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan öğretmen F.Ö.'nün tutuklanması için mahkemeye başvurdu.