Hoşgeldiniz!

ak saray

Danıştay Başkanını'nın Çocuklarının Ak Saray'da İşe Girmesi 01:47
Danıştay Başkanını'nın Çocuklarının Ak Saray'da İşe Girmesi 4.092 izlenme - 4 ay önce en büyük hobisi Cumhurbaşkanıyla çay toplamak ve düğmesiz cübbesinin önünü iliklemek olan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün bu muhabbetinin neden anlaşıldı. Zerin Güngör'ün kızının Saray'da oğlu da sarayı yapan inşaat şirketinde işe girdiği anlaşıldı. bu iddialarının sorulduğu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: " Danıştay Başkanı veya bir milletvekili diye onların kızının oğlunun işsiz kalacak hali yok" dedi
House of Cards Ak Saray 01:46
House of Cards Ak Saray 2.945 izlenme - 7 ay önce Siyasi entrikaların baş gösterdiği TBBM'nin, Melih Gökçek'in muhteşem şehri Ankara'nın, başkentimizin House of Cards'a uyarlanışına şahit olun.
Ak Saray Tanıtım Filmi - Yeni Cumhurbaşkanlığı Binası 00:59
Ak Saray Tanıtım Filmi - Yeni Cumhurbaşkanlığı Binası 5.116 izlenme - 2 yıl önce Cihanşümul devletimizin Başkanlık sarayı amacıyla inşa ettiği, ancak günümüzde Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi olarak kullanılan AK Saray'ın gece çekilmiş tanıtım filmini seyredeceğiz. İçerisinde nükleer saldırılara karşı korunmak amacıyla sığınaklar da varmış.
Baldudak Stili Thug Life 00:24
Baldudak Stili Thug Life 2.972 izlenme - 1 yıl önce Sarıklı Muhabir kardeşimiz röportaj yaptığı beyefendiye fena kapak takmış, durur mu thug life montajını yapıştırmış. İzliyoruz
Bülent Ersoy Cebinde mi Götürecek Sarayı 01:02
Bülent Ersoy Cebinde mi Götürecek Sarayı 3.593 izlenme - 1 yıl önce Gündemde tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkında birçok isimden sonra Diva da yorumda bulundu. Ersoy, "Saray'ın hep dedikoduları oldu nedense. Ama ilerleyen Türkiye'de bakınız Atatürk zamanında Çankaya'da o görkemli Saray'ı yaptı. Şimdi bu zaman diliminde böyle bir şeyin olması Sayın Cumhurbaşkanımıza Allah uzun ömürler versin. Ama şimdi giderken kendi cebinde mi götürecek o Saray'ı?" dedi. "Orası Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sarayıdır." diye ekleyen Bülent Ersoy şöyle konuştu; "Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin iftihar meselesidir bence. İsteyen kabul eder isteyen etmez. Herkesi memnun etmek zaten imkansızdır. Uygun görmüşler güzel yağmışlar tebrik ve takdir ediyorum."dedi.
Çiçek Abbas & Ak Saray 00:59
Çiçek Abbas & Ak Saray 1.675 izlenme - 2 yıl önce Bu Saray'ın yapılmasına karşıyız... Eleştirinin yanında mavramızı da yapmadan durmayalım. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/19910/cicek-abbas-hakiki-aksaray
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Kalitenin Bedeli Olur 00:54
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Kalitenin Bedeli Olur 830 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, astronomik maliyeti sebebiyle büyük tepki çeken Aksaray'la ilgili açıklama yaptı. Erdoğan maliyetin 500 milyon dolar civarında olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı israf eleştirilerine "Kalitenin bedeli olur" diye cevap verdi.
Ak-Saray Tanıtımını Bir de Böyle İzleyin! 01:11
Ak-Saray Tanıtımını Bir de Böyle İzleyin! 776 izlenme - 2 yıl önce Direniş cephesinden Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün tanıtım videosu bu şekilde hazırlanmış efendim, üzücü olsa da izliyoruz.
Ak Saray’ın Tanıtım Filmi Yayınlandı 01:01
Ak Saray’ın Tanıtım Filmi Yayınlandı 501 izlenme - 2 yıl önce Yeni cumhurbaşkanlığı binası ‘Ak Saray’ın tanıtım filmi yayınlandı. Tanıtım filminde İstiklal Marşı, mehter marşı ritmi ile söyleniyor.
AK Saray Tanıtım Filmi - Yeni Cumhurbaşkanlığı Binası 00:59
AK Saray Tanıtım Filmi - Yeni Cumhurbaşkanlığı Binası 258 izlenme - 1 yıl önce Cihanşümul devletimizin Başkanlık sarayı amacıyla inşa ettiği, ancak günümüzde Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi olarak kullanılan AK Saray'ın gece çekilmiş tanıtım filmini seyredeceğiz. İçerisinde nükleer saldırılara karşı korunmak amacıyla sığınaklar da varmış.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sabah Ezanını Okudu 03:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sabah Ezanını Okudu 54 izlenme - 3 ay önce FETÖ’nün 15 Temmuz’da giriştiği darbe teşebbüsünde hedef aldığı Ak Saray’da bugün sabah ezanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan okudu. Erdoğan’ın okuduğu ezan birçok kullanıcı tarafından Periscope’dan canlı yayınlandı.
Ak Saray Eleştirisi Alparslan Hoca 09:24
Ak Saray Eleştirisi Alparslan Hoca 195 izlenme - 1 yıl önce Kuran ı Kerim sure ayetler müslüman cihad tevbe hoca sohbet dua dualar hadis hz muhammed sav. peygamber efendimiz cihad hac umre mümin namaz oruz zekat haram günahlar helal caiz farz tefsir fıkıh sünnet cennet cehennem kıyamet dini islami videolar vcd çocuklar için islami dini içerikli filmler full indir download yeni video etiketleri kadınlar ve erkek için kişiliğe önemli etkileri etiketler dini videolar google haberler beşiktaş fenerbahçe galatasaray youtube facebook twiter face vodafone turkcell avea yeni bölüm sezon iddaa son part full hd izle fragman özet maç full hd kalite yorumu futbol gol oyun bölümü tek link fotoğraflar görüntüler ne parça albüm nedir nasıl yapılır video türküler pop müzik komik hayvanlar bebek mynet haber kız kızlar çeviri e okul gibi...Soner Sarıkabadayı'nın son parçası yara bandı ilk kez Şarkı Sözler i: com
Türkiye Ekonomisinin Son 13 Yılı 01:51
Türkiye Ekonomisinin Son 13 Yılı 271 izlenme - 1 yıl önce son 13 yılda işsizlik, yoksulluk,cari açık, üretimsizlik, ithalat her zamankinden daha fazla arttı.üzerinde oynanmış bütün rakamlara rağmen istatistikler, daha önceki kriz dönemlerinden daha berbat durumda olduğumuzu üstelik bu berbat duruma 500 milyar dolar daha dış borç harcayarak geldiğimizi ve elimizdeki bütün kurumları özelleştirmeyle peşkeş çekip betona gömdüğümüz daha milyarlarca doların boşa gittiğini, fabrikaların kapandığını, üretimsizlik yüzünden işsizliğin çığ gibi büyüdüğünü belirtmek gerekir. 13 yıl sonra elimizde üretemez hale gelen, samanı bile ithal, gençleri işsiz, tarımı hayvancılığı bitmiş, herkesin borç batağında yüzdüğü, vergilerin haraç gibi üzerimize yağdığı, enkaz gibi bir TÜRKİYE kaldı.
Çiçek Abbas & Ak Saray 00:59
Çiçek Abbas & Ak Saray 186 izlenme - 2 yıl önce Bu Saray'ın yapılmasına karşıyız... Eleştirinin yanında mavramızı da yapmadan durmayalım. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/19910/cicek-abbas-hakiki-aksaray
Ak-Saray Tanıtımını Bir de Böyle İzleyin - Yaratıcı Direniş Televizyonu 01:11
Ak-Saray Tanıtımını Bir de Böyle İzleyin - Yaratıcı Direniş Televizyonu 222 izlenme - 2 yıl önce Ak-Saray Tanıtımını Bir de Böyle İzleyin! Her odası bin madenci odası olan aksarayın (kasr-ı beyza) tanıtımı asıl böyle olmalı.
Macaristan Cumhurbaşkanı'nın Saray Şaşkınlığı 00:41
Macaristan Cumhurbaşkanı'nın Saray Şaşkınlığı 223 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı uzun uzun inceleyen Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader, 18 ayda bitirilmiş olmasının önemli bir başarı olduğunu belirtti.
John Oliver'ın Erdoğan'a Sarması 02:55
John Oliver'ın Erdoğan'a Sarması 275 izlenme - 1 yıl önce HBO'da 9 Kasım 2014'de yayınlanan Last Week Tonight with John Oliver adlı programdan bir kesit. Oliver daha önce 18 Mayıs tarihinde yayınlanan programında da Soma olaylarındaki tavırları nedeniyle Erdoğan'ı eleştirmişti.
Cumhurbaşkanlığı'ndan İlk Görüntüler / Kılıçdaroğlu ve Bahçeli Saray'da 02:36
Cumhurbaşkanlığı'ndan İlk Görüntüler / Kılıçdaroğlu ve Bahçeli Saray'da 28 izlenme - 3 ay önce Başbakan Binali Yıldırım, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın daveti üzerine Ak Saray'da... Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli, Erdoğan’ın daveti üzerine Ak Saray’da. Muhalefet liderleri ilk Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ilk kez Ak Saray’da bulunuyor. Saray'a ilk gelen isim Başbakan Binali Yıldırım oldu. Yıldırım'ın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na art arda giriş yaptığı öğrenildi.
ABD'li Öğrencilerin Ak Saray ile İlgili Görüşleri 06:34
ABD'li Öğrencilerin Ak Saray ile İlgili Görüşleri 142 izlenme - 1 yıl önce Daha önce yayınlanan Edip Yüksel videosunun devamı olarak ele alınmış bir çalışma. Bir önceki çalışmasında Türkiye'nin başbakanını soruyordu. Bu videoda ise 1150 odalı sarayı neden yaptırmış olabilir? sorusu üzerinde durulmuş. Edip Yüksel ABD'de üniversitelerde Felsefe dersleri vermekte. Bir ülkenin seçilmiş lideri kamu kaynaklarını kullanarak 1150 odalı bir saray yaptırmış. Neden? verilen cevapların bazıları şöyle... Güç gösterisi... Yapabileceğini göstermek... Fiziksel bir zaafını örtmek...
AK Saray Parası İle Kaç F-16 Uçak Alınırdı ? 01:30
AK Saray Parası İle Kaç F-16 Uçak Alınırdı ? 170 izlenme - 1 yıl önce Şehit pilotun babası Hayri Tanış'ın "Saray yaptıracağınıza uçan tabutları değiştirin" sözü hala kulaklarda.. Peki yapıldığı günden beri maliyeti tartışılan Ak Saray'a harcanan parayla uçan tabut olarak değerlendirilen F-4'lerin yerine daha güvenli olan F-16 savaş uçağından kaç tane alınırdı? Düşen uçaklar akıllara “1.4 milyar liraya mal olan AK Saray’a harcanan para ile kaç uçak alınırdı ?” sorusunu getirdi. 1 milyar 400 milyon liraya mal olan AK Saray 560 milyon dolar ediyor. Bu parayla tanesi 22 milyon dolardan 25 adet F-16 alınıyor. Aynı parayla tanesi 12.5 milyon dolardan 46 adet F-4 alınabiliyor. TSK envanterinde ise modernize edilen 47 adet F-4 bulunuyor. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/248784/sehit-babasi-saray-yapana-kadar-ucan-tabutlari-degistirsin
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Kalitenin Bedeli Olur 00:54
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Kalitenin Bedeli Olur 223 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, astronomik maliyeti sebebiyle büyük tepki çeken Aksaray'la ilgili açıklama yaptı. Erdoğan maliyetin 500 milyon dolar civarında olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı israf eleştirilerine "Kalitenin bedeli olur" diye cevap verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 1 Milyonluk Makam Aracı 01:28
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 1 Milyonluk Makam Aracı 148 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan için önce saray yapıldı, sonra da uçak alındı. Ama değişiklikler bunlar ile sınırlı kalmadı. Erdoğan'ın makam otomobili de yenilendi. Bütün bu değişiklikler sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan için devletin kasasından 2 milyar lira çıktı.
Çavuşesku'ya Yar Olmayan Romanya'yı Bitiren 1100 Odalı Şahsaray 00:54
Çavuşesku'ya Yar Olmayan Romanya'yı Bitiren 1100 Odalı Şahsaray 239 izlenme - 2 yıl önce Romanya'yı 25 yıl yönetti. 20 yılda ülkeyi bölgenin ağır sanayi devi yaptı. İdari kurumları bir noktada toplayıp tek elden yönetmek için inşasına giriştiği saray nedeniyle, son beş yılda bütün kazanımlar elden gitti. Sosyalist bloğun çatlamasıyla çıkan yangın, yaptırdığı sarayda bir gün oturamayan Nikolay Çavuşesku'nun canına mal oldu. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/228216/ak-saray-tanitimini-bir-de-boyle-izleyin-yaratici-direnis-televizyonu http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/227604/saraylarin-benzerligi http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/169935/cavuseskunun-1971-yilindaki-kuzey-kore-gezisi http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/229105/gursel-tekin-akp-saraylarin-partisi-oldu http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/227111/ak-saray-tanitim-filmi-yeni-cumhurbaskanligi-binasi
Halkı İçin Sarayda Yaşayan Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan 07:41
Halkı İçin Sarayda Yaşayan Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan 144 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanlığı törenleri Çankaya Köşkünde olduğu için kapatılan trafikten rahatsız olan Cumhurbaşkanımız, buna engel olmak olmak için Ak-Saray'ı yaptırdığını söylemiş. Adam baya baya bizimle taşak geçiyor, 1.6 milyon Suriyeli de geldi adamın umurunda mı, adam akşamını 1000 odalı sarayında geçirecek, biz bu kekolarla sokaklarda muhatap olup, paramızı, telefonumuzu çaldıracağız, sabahlara kadar karakolda derdimizi anlatmaya çalışacağız. Yeni Türkiye bize değil Tayyip'e yaradı.
Osman Gökçek: Saray Üzerinden Türkiye'ye Saldırıyorlar 19:26
Osman Gökçek: Saray Üzerinden Türkiye'ye Saldırıyorlar 115 izlenme - 2 yıl önce Yabancı basında Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili çıkan haberleri bir bir gösteren Gökçek, yabancı basının Cumhurbaşkanlığı Sarayı üzerinden yaratmaya çalıştığı algı operasyonunun perde arkasını belgelerle anlattı.
Ak Saray'ı Gerekli Bulan Genç 00:40
Ak Saray'ı Gerekli Bulan Genç 156 izlenme - 2 yıl önce Vatandaşa ak saray'ı sormuşlar. İçlerinden bir tane güzel kardeşimiz ak sarayın ne kadar gerekli olduğunu objektif yorumuyla açıklamış. İzliyoruz efendim.
Yeni Cumhurbaşkanlığı Binası Ak Saray'ın İçerisinden Görüntüler 02:22
Yeni Cumhurbaşkanlığı Binası Ak Saray'ın İçerisinden Görüntüler 90 izlenme - 1 yıl önce İşte yeni Cumhurbaşkanlığı binası Ak Saray'ın içerisinden görüntüler 29 Ekim resepsiyonun yapılacağı binanın iç bölümü ilk defa görüntülendi Binanın maliyeti 1.1 milyar TL’yi bulurken 1000 odası bulunacağı, hiçbir masraftan kaçınılmadığı belirtiliyor. Yeni Başbakanlık binası olarak yapımına başlanan, ancak daha sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tahsis edileceği açıklanan Ak saray, ismi gibi ABD’deki ünlü Beyaz Saray’ın birçok yönden kopyası. Oval Ofisin benzerinin yapıldığı bina 300 bin metrekare alan üzerine kurulu… Yerleşkede idari binadan, Cumhurbaşkanı’nın kabullerini yapacağı binaya, misafirlerin ağırlanacağı ayrı komplekslere, kış bahçelerine, botanik parklarına, dev kongre merkezine kadar bölümler bulunuyor. Erdoğan’ın kullanacağı odalar, dinlemelere karşı son teknoloji kullanılarak ‘sağır oda’ olarak tasarlandı. Odada hiçbir priz bulunmazken, burada konuşulanları dinlemek, böcek yerleştirmek imkansız hale getirildi. Erdoğan ve ailesinin ikameti için 3 katlı rezidans yapıldı. Kampüse, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nın taşınması sonrası atlar için ahırlar da inşa edilecek.
Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ? (Sokak Röportajları) 03:15
Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ? (Sokak Röportajları) 88 izlenme - 1 yıl önce Vatandaşa "Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı için 1 milyar 370 milyon lira harcandığı açıklandı. Sizce böyle bir saray gerekiyor muydu? Yeni sarayı mimari açıdan nasıl buldunuz?" diye sorduk.Söz Sizde Alkışlarlayaşıyorum.com
Ak Sarayı Yeniçeriler Bastı 03:08
Ak Sarayı Yeniçeriler Bastı 107 izlenme - 2 yıl önce Filistin lideri Mahmut Abbas için Ak Saray'da düzenlenen karşılama töreninde tarihte kurulan 16 Türk devletlerine ait askeri üniformaları giyen görevliler yer aldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşıladı. Törende dikkati çeken iki şey yaşandı. Hava koşulları nedeniyle tören ilk defa Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kapalı bölümünde yapıldı. İkinci değişiklik ise törende, tarihte kurulan 16 Türk devletlerine ait askeri üniformaları giyen görevliler de yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Filistin Devlet Başkanı Abbas, resmi törenin ardından merdivenlerde bekleyen tarihi kıyafetli askerlerle de kameralara poz verdi.
Personel Sayısı 4 Katına Çıkan AK Saray 01:58
Personel Sayısı 4 Katına Çıkan AK Saray 72 izlenme - 1 yıl önce umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonrasındaki başkanlık hedefi için oluşturduğu Ak Saray, dudak uçuklatan yapım maliyeti, ısınma harcamaları, klozet ve kadeh fiyatlarının ardından çalışan personeliyle de rekor kırdı. Erdoğan, cumhurbaşkanlığındaki 7. ayı dolarken, kendinden önceki cumhurbaşkanları döneminde çalışan personel sayısını tam 4 katına çıkardı. Halen Saray’dan 2 bin 700 personel maaş alıyor. Cumhuriyet’in haberine göre; Erdoğan’dan önce 11 cumhurbaşkanı görev yaptı. Erdoğan’ın cumhurbaşkanı koltuğuna oturduğu 28 Ağustos tarihi itibarıyla Çankaya Köşkü’nde 718 personel görev yapıyordu. Abdullah Gül döneminde önceki cumhurbaşkanlarına göre daha fazla personel alımına gidilmiş olmasına karşın Erdoğan, topu topu 718 personelle göreve başladı. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, aralık ayında Meclis’teki bütçe görüşmelerinde Saray’daki personel sayasında yüzde 30 artış öngördüklerini, bununla 718 olan personel sayısını 941’e yükselteceklerini açıkladı. Genel Sekreter, personelde yüzde 100 artış yapacaklarına ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını da söyledi. Ancak Genel Sekreter Kasırga’nın bu açıklamalarından sonra başkanlık sistemi provaları olarak yorumlanan gelişmeler yaşandı. Önce Erdoğan, Bakanlar Kurulu’na Saray’da başkanlık yapacağını açıkladı. Bunun, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun çok içine sindiremediği bir karar olduğu tartışmaları arasında Erdoğan, geçen günlerde Bakanlar Kurulu’na ikinci kez başkanlık etti. Buna paralel olarak da Saray’da hem hükümetin çalışmalarını takip hem de aslında seçim sonrası başkanlık sistemine geçiş amacıyla 12 yeni başkanlık oluşturuldu. Sadece isimlerini sayarsak, bu başkanlıklar, Güvenlik Politikaları, Uluslararası İlişkiler, Strateji, Sosyal ve Kültürel İşler, Ekonomi İzleme ve Koordinasyon, Bilgi Teknolojileri, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler ve Saray’daki iç işleyişe yönelik olarak da İdari ve Mali İşler, İnsan Kaynakları, Hukuk Hizmetleri, Kanun ve Kararlar Başkanlığı olarak faaliyete başladı. Her bir başkanlığın yatırımcı olmayan bir bakanlık kadar personel çalıştırdığı belirtiliyor. Saray’ın ocak ayından itibaren giriştiği bu devasa örgütlenme, personel sayısına da yansıdı. Edinilen bilgiye göre Saray’da görev yapan personel sayısı geçen günlerde 2 bin 700’e ulaştı. Saray’ın içindeki kamu bankasından maaş alanların sayısı, Saray’daki personel sayısını verdi. Buna göre Saray için özel olarak oluşturulan kamu bankasının şubesinden maaş alanların sayısı tam 2 bin 700 kişi oldu. Bunun tamamının Saray’ın kadrolu çalışanı olmayacağı, ancak Saray’ın işlerinin çokluğu nedeniyle kamudaki personelin geçici de olsa burada çalıştırılmaya başlanmış olabileceği belirtiliyor. Bir süredir kamuda rutin uygulama olan sözleşmeli ve 4-C’li personelin de Saray’da hizmet veren 2 bin 700 çalışanın içinde olduğu belirtiliyor. Saray’da yalnızca Erdoğan’a 2 bin 700 personel hizmet verirken, 550 milletvekilinin bulunduğu TBMM’deki personel sayısı durumun çarpıcılığını daha iyi anlatıyor. Milletvekillerinin soru önergeleri üzerine TBMM yönetiminden yapılan son açıklamaya göre Meclis’te 5 bin 12 personel görev yapıyor. Bu personelin 1998’i kadrolu, 1416’sı 4-C’li, 1560’ı geçici görevlendirmeyle gelen ve 38’i de geçici görevli konumunda bulunuyor.